hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.10.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 9 października 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Matura 2023. Język angielski (praca zbiorowa), na drugim Matura z Matematyki 2023, 2024, część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony (Andrzej Kiełbasa). Kolejny produkt to Jeszcze jedna szansa (Magdalena Zeist) oraz Pod Wiatr 60 tysięcy kilometrów przez Afrykę (Dominika Kozłowska, Marcin Kozłowski).
1
Matura 2023. Język angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matura 2023. Język angielski
Dostępny551 szt.

Repetytorium maturalne do języka angielskiego od Wydawnictwa GREG jest dostosowane do wymagań maturalnych obowiązujących od 2023 roku. Zawiera wszystkie informacje niezbędne do zdania egzaminu, zarówno części pisemnej, jak i ustnej. W książce uczeń odnajdzie wszystkie obowiązkowe typy zadań wraz z kluczem odpowiedzi, w tym również zadania z nagraniami. Pierwsza część repetytorium dotyczy środków leksykalnych podzielonych na tematyczne działy tematyczne. W dalszej części uczeń odnajdzie materiały dotyczące przygotowania do ustnej części egzaminu oraz do części pisemnej, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Trzecia część repetytorium składa się z przykładowych zestawów zdań z matury ustnej i dwóch arkuszy egzaminacyjnych. Pracę z książką ułatwi także fakt, że słówkach została zapisana ich uproszczona wymowa - uczeń od razu będzie wiedział, jak wymówić nowe słówka podczas późniejszej rozmowy z egzaminatorem. Nowoczesna i kolorowa szata graficzna również jest atutem książki. Repetytorium jest pewnym źródłem wiedzy polecanym przez nauczycieli, serdecznie polecamy nie tylko maturzystom, ale także uczniom młodszych klas.

58,99 zł
32,44 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 26,55 zł

92 osoby kupiły
2
Matura z Matematyki 2023, 2024, część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matura z Matematyki 2023, 2024, część 1. Zakres podstawowy i rozszerzo...
Dostępny283 szt.

- Wzory, twierdzenia, definicje, przykłady, - 269zadań wprowadzających (175 z rozwiązaniami), - 710 zadań maturalnych (130 zadań na dowodzenie).

37,00 zł
31,45 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,55 zł

71 osób kupiło
3
Jeszcze jedna szansa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze jedna szansa
Dostępny238 szt.

Lucjan stracił w swoim życiu zbyt dużo. Halina została skrzywdzona za bardzo. Ścieżki ich losu przecięły się w najmniej oczekiwanym momencie... Czy ludzie z tak dużym bagażem doświadczeń są jeszcze w stanie otworzyć się na nowe przeżycia? "Jeszcze jedna szansa" to opowieść o stracie, cierpieniu, samotności i nadziei, że na miłość i czerpanie z życia pełnymi garściami nigdy nie jest zbyt późno.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

15 osób kupiło
4
Pod Wiatr 60 tysięcy kilometrów przez Afrykę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod Wiatr 60 tysięcy kilometrów przez Afrykę
Dostępny81 szt.

To książka nie tylko dla miłośników dalekich wypraw i niezwykłych przygód, lecz także dla osób zainteresowanych Afryką oraz mechanizmami społecznego, gospodarczego i politycznego wpływu na rzeczywistość. Autorzy piszą m.in. o zanikającej etniczności i komercjalizacji kultury, o długofalowych skutkach niewinnego rozdawania dzieciom cukierków i o tym, jak pomagać odpowiedzialnie. Zastanawiają się, dlaczego Afrykanie są dumni z europejskich odkrywców. Dlaczego PKB RPA pikuje w dół? Czy złoża naturalne Konga to bogactwo czy przekleństwo? Czy niewolnictwo naprawdę się skończyło? I wreszcie, dlaczego światu nie zależy na rozwoju Afryki, na pokoju i stabilizacji na tym kontynencie? Poza wszystkim to opowieść o zerwaniu z codziennością i wygodami, o pragnieniu wolności i poznawaniu barwnego świata, także o ogromnym wyzwaniu logistycznym, które zaowocowało niniejszą publikacją.

77,00 zł
55,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 21,56 zł

12 osób kupiło
5
Akademia Pana Kleksa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Pana Kleksa
Dostępny167 szt.

Jest to pierwsza część baśniowej trylogii Jana Brzechwy, arcydzieło, do przeczytania którego nikogo nie trzeba zachęcać. Tytułową Akademię, położoną w ogromnym parku pełnym jarów i wąwozów, otacza wysoki mur, w którym jedna obok drugiej mieszczą się żelazne furtki, zamknięte na srebrne kłódeczki, a każda z nich to drzwi do innej bajki... Wraz z Panem Kleksem - niezwykłym nauczycielem i wynalazcą - bohaterowie opowieści odwiedzają baśniowe królestwa i przeżywają niewiarygodne przygody, a z każdej wyprawy wracają mądrzejsi.

26,90 zł
19,37 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,53 zł

11 osób kupiło
6
Repetytorium 2023. Geografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium 2023. Geografia
Dostępny279 szt.

Przedstawiamy Repetytorium - geografia, wchodzące w skład odświeżonej edycji znanej i popularnej serii Repetytorium Maturzysty, która już od lat towarzyszy kolejnym pokoleniom maturzystów. Książka jest w pełni zgodna z najnowszą podstawą programową i przeznaczona jest dla uczniów nowego czteroletniego liceum oraz pięcioletniego technikum. Publikacja napisana została przystępnym językiem, z wielką dbałością o zrozumiałość wszystkich zawartych w niej treści. Ważne pojęcia i definicje dodatkowo wyróżniono, aby łatwo było znaleźć. Pomocne w nauce będą liczne zdjęcia, grafiki, mapy, wykresy, diagramy, schematy. Zaktualizowano też dane statystyczne i informacje dotyczące geografii społeczno-ekonomicznej, książka jest więc w pełni aktualna. Atutem Repetytorium jest pewniak na teście - oznaczenie graficzne wskazujące treści, których znajomość najprawdopodobniej będzie sprawdzana na testach, klasówkach, sprawdzianach. Książka została przygotowana z wielką dbałością o stronę graficzną, jest więc estetyczna, przejrzysta i bardzo czytelna, dzięki czemu pracuje się z nią łatwo i przyjemnie. Polecamy wszystkim uczniom szkół średnich już od pierwszej klasy!

37,95 zł
26,57 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,38 zł

10 osób kupiło
7
Wypiekanki zimowe - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypiekanki zimowe
Fabryka Frajdy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

...My się zimy nie boimy... Rewelacyjna zabawa na długie, zimowe wieczory. Odkrywaj uroki tej wspaniałej, magicznej pory roku z Wypiekankami zimowymi. Wypiekanki - kreatywna zabawa! W czterech prostych krokach stworzysz własne niesamowite breloki, zawieszki, kolczyki, przypinki, magnesy - wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy. Odrysuj na specjalnej folii szablony dołączone do zestawów, pokoloruj, wytnij je, a na koniec wypiecz przez kilka minut w domowym piekarniku w temp. 160 stopni Celsjusza. W tym czasie folia skurczy się i usztywni. Już po chwili możesz się cieszyć własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Fantastyczny prezent dla małych i dużych :)

27,90 zł
25,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,79 zł

10 osób kupiło
8
Jeszcze jedno marzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze jedno marzenie
Dostępny204 szt.

Dwa serca bijące we wspólnym rytmie... Igor i Gaja są dla siebie wszystkim, jednak w ich życiu pojawia się moment, gdy jedno z serc zwalnia. Zaczyna się walka o życie. Czy wystarczy im czasu na spełnienie wszystkich swoich marzeń? "Jeszcze jedno marzenie" to opowieść o stracie, chorobie, smutku, nadziei, wewnętrznej sile, przyjaźni oraz miłości na dobre i na złe.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

9 osób kupiło
9
Wypiekanki świąteczne - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypiekanki świąteczne
Fabryka Frajdy
Dostępny27 szt.

W tym roku Twoja choinka będzie najcudowniejsza na świecie! Stwórz własne zawieszki choinkowe. Zestaw Wypiekanek świąteczny jest podwójny - dwa razy więcej zabawy ;) Wypiekanki - kreatywna zabawa! W czterech prostych krokach stworzysz własne niesamowite breloki, zawieszki, kolczyki, przypinki, magnesy - wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy. Odrysuj na specjalnej folii szablony dołączone do zestawów, pokoloruj, wytnij je, a na koniec wypiecz przez kilka minut w domowym piekarniku w temp. 160 stopni Celsjusza. W tym czasie folia skurczy się i usztywni. Już po chwili możesz się cieszyć własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Fantastyczny prezent dla małych i dużych :)

41,90 zł
37,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,19 zł

10 osób kupiło
10
Pojazd podstawowy z figurką Psi Patrol Zuma - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,90 zł
62,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,99 zł

8 osób kupiło
11
Szalona z Sacre Coeur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szalona z Sacre Coeur
Dostępny120 szt.

Alejandro Jodorowsky zawsze dostosowuje się do osobowości swego rysownika i głębokiego sensu jego komiksowych opowieści. SZALONA Z SACR-COUR powstała najpierw bez udziału grafika, a historię, przynajmniej na początku, tworzył bardziej scenarzysta niż ilustrator.

185,00 zł
148,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 37,00 zł

7 osób kupiło
12
Dziennik zajęć pedagoga specjalnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik zajęć pedagoga specjalnego
Dostępny160 szt.

Polecamy na nowy rok Dziennik zajęć pedagoga specjalnego przeznaczony dla pedagoga specjalnego, psychologa, terapii SI, rehabilitanta ruchowego... Dziennik przygotowany jest w formacie A4 ze skrzydełkiem na którym wpisujemy imiona i nazwisko objętości 160 stron na których do Państwa wykorzystania są opracowane: tygodniowy rozkład zajęć, plan pracy, rodzaje prowadzonych działań (w zakresie współpracy z nauczycielami, wychowawcami grup wychowawczych, innymi specjalistami, rodzicami oraz uczniami/wychowankami), działania wynikające ze współpracy z zespołem terapeutycznym (w zakresie opracowywania i realizacji indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego ucznia/wychowanka posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego), rodzaje prowadzonych działań (w zakresie wspierania nauczycieli, wychowawców grup wychowawczych, innych specjalistów oraz uczniów/wychowanków), współpraca z innymi podmiotami, inne działania pedagoga specjalnego, informacje o wychowankach, wykaz obecności dzieci na zajęciach, podstawa zakwalifikowania na zajęcia (diagnoza), indywidualny program terapii, analiza postępów dziecka, zalecenia do dalszej pracy, realizacja programu zajęć, hospitacje, notatki. Tabele dziennika opracowała Pani Anna Franczyk natomiast konsultowała Pani Agnieszka Kucharska.

57,00 zł
39,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,10 zł

7 osób kupiło
13
Nadchodzi gwiazdka. Przygotowania Mikołaja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nadchodzi gwiazdka. Przygotowania Mikołaja
Dostępny79 szt.

Gdy za oknem pada śnieg, a w domu czas płynie wolno, sięgnij po kolorowanki z serii "Nadchodzi Gwiazdka!"Urocze bałwanki, rozbrykane renifery, radosny Mikołaj i pachnąca choinka - to wszystko znajdziesz w świątecznych kolorowankach! Zacznij zabawę już teraz! W środku są też kolorowe naklejki.

10,70 zł
6,42 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 4,28 zł

7 osób kupiło
14
Last Minute. Kodeks spółek handlowych 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Last Minute. Kodeks spółek handlowych 2022
Dostępny367 szt.

Nowe wydanie ma datę stanu prawnego na dzień 13 października 2022 roku. Publikacja uwzględnia wszystkie zmiany jakie dotyczyły Kodeksu spółek handlowych od jej poprzedniego wydania. Obejmuje w szczególności: - ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1655 z późn. zm.). Wprowadza ona do polskiego systemu prawa prostą spółką akcyjną. Jest to nowy typ spółki kapitałowej stanowiący formę pośrednią pomiędzy spółką z ograniczoną odpowiedzialnością a spółką akcyjną. Jej cechami charakterystycznymi jest odstąpienie od kapitału zakładowego na rzecz kapitału akcyjnego, którego wysokość nie może być niższa niż 1 zł, akcje bez wartości nominalnej, możliwość wnoszenia wkładów w postaci świadczenia pracy bądź usług, wybór między monistycznym a dualistycznym modelem prowadzenia spraw i nadzoru. Obejmuje również ułatwiony sposób zbywania akcji, ochronę wierzycieli opartą o zakaz świadczeń na rzecz wspólników, które zagrażałyby wypłacalności spółki oraz prawo akcjonariuszy do wypłat z kapitału akcyjnego; - ustawę z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 568 z późn. zm.) dotycząca zdalnego udziału w posiedzenia i podejmowaniu uchwał organów spółek kapitałowych; - ustawę z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 288 z późn. zm.) wprowadzająca zmiany w zakresie połączeń i przekształceń spółek; ustawę z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 2217 z późn. zm.) dotycząca m.in. doradcy akcjonariusza do spraw głosowania; ustawę z dnia 30 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1798 z późn. zm.) wprowadzająca dematerializację akcji i rejestr akcjonariuszy; - ustawę z dnia 9 lutego 2022 r. o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 807 z późn. zm.) dotyczącą grupy spółek, zmian w zakresie działania zarządu i rady nadzorczej, odpowiedzialności członków organów i likwidatorów.

44,90 zł
31,88 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,02 zł

6 osób kupiło
15
Naklejkowe ubieranki - Małe księżniczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe ubieranki - Małe księżniczki
Dostępny19 szt.

Seria książeczek aktywizujących dla najmłodszych. Okładka i strony wydrukowane zostały na papierze kredowym i pokryte warstwą lakieru. Każda książeczka zawiera dwie rozkładówki (4karty) z naklejkami również pokrytymi lakierem UV. Dzięki zastosowanej technologii naklejki można wielokrotnie przyklejać i odklejać. Zabawa z książeczkami polega na dobieraniu odpowiedniego stroju do okazji lub pory roku i naklejeniu odpowiedniej naklejki ubierając w ten sposób postać bohaterki. Dziecko może korzystać z zamieszczonych wewnątrz książeczki wzorów, lub dowolnie dobierać strój według własnego pomysłu. Korzystając z tych książeczek, dziecko rozwija zdolności manualne, ćwiczy koordynację wzrokowo ruchową a także uczy się dobierać strój odpowiedni do okazji pory roku i pogody. Krótka historyjka, sympatyczne postaci bohaterek, oraz kolorowe ilustracje przyciągną uwagę dziecka, a dzięki stronom powleczonym folią, oraz wielorazowego użytku, lakierowanym naklejkom zabawa nie będzie miała końca.

13,40 zł
12,06 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,34 zł

5 osób kupiło
16
Nadchodzi gwiazdka. Kolorowa choinka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadchodzi gwiazdka. Kolorowa choinka
Dostępny124 szt.

Gdy za oknem pada śnieg, a w domu czas płynie wolno, sięgnij po kolorowanki z serii "Nadchodzi Gwiazdka!"Urocze bałwanki, rozbrykane renifery, radosny Mikołaj i pachnąca choinka - to wszystko znajdziesz w świątecznych kolorowankach! Zacznij zabawę już teraz! W środku są też kolorowe naklejki.

10,70 zł
7,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,00 zł

6 osób kupiło
17
Ocalałe 2030 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalałe 2030
Dostępny64 szt.

W nowej książce Janka Rojewskiego wszystko, co najciekawsze we współczesnej polskiej poezji zaangażowanie, dziwność, niejednoznaczna refleksja nad polskością, przepracowywanie relacji międzypokoleniowych, słuch wyczulony na nieoczywiste lingwistyczne związki i przypadki podane zostaje w formie płynnych, obrazowych narracji, w które czytelnik zanurza się niepostrzeżenie i bez wysiłku. (...) Jednym z najciekawszych zabiegów w nowej książce Rojewskiego jest regularne przerzucanie mostów między biograficzną codziennością i porządkiem (przetrawionych oczywiście przez nowoczesność) mitów. Punktem wyjścia są tu sytuacje konkretne, datowane, opisane nazwiskami i nazwami własnymi często autobiograficzne które płynnie przechodzą w rejestry epickie, baśniowe i tragiczne; ludzie zmieniają się w zwierzęta, poeta mówi do nas greką o Achajach, miasto zmienia się w niezmapowany ląd, a w wydarzeniach z pierwszym stron gazet znajdujemy dowody heroizmu i żywej obecności fatum. Do tego nieoczywisty profetyzm: wiersze pisane z roku 2030, retrospektywy z miejsca, które nie istnieje... Rojewski wydobywa na wierzch ukrytą dziwność codziennego życia, jest to jednak dziwność szczególnego rodzaju: w służbie aktualnego komentarza, podporządkowana potrzebie lepszego, bardziej szczegółowego opisania układów i relacji, w których żyje człowiek nowoczesny.

20,00 zł
15,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

4 osoby kupiły
18
Wierszyki dla dzieci G&P w.2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszyki dla dzieci G&P w.2022
Dostępny123 szt.

Znane i lubiane wierszyki Juliana Tuwima ilustrowane przez Jana Marcina Szancera - to jeden z licznych przykładów współpracy znanej spółki autorskiej. Te mini dzieła poetycko-plastyczne często powstawały bardzo spontanicznie, zdarzało się nawet na kawiarnianym stoliku. "Spóźniony słowik", "Bambo" i "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" to wierszyki bardzo znane, zamieszczane w różnych zbiorach. Książeczka "Wierszyki dla dzieci" w takiej postaci wydana została w 1962 roku

17,90 zł
12,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,01 zł

4 osoby kupiły
19
Pojazd podstawowy z figurką Psi Patrol Rocky - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
66,90 zł
60,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,69 zł

4 osoby kupiły
20
Szkice o przyszłości fizycznej edukacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkice o przyszłości fizycznej edukacji
Dostępny14 szt.

Treść przygotowanej przez Józefa Węglarza książki emanuje troską o przyszłość szkolnego wychowania fizycznego i jest to uzasadniony niepokój doświadczonego pedagoga. Autor stawia kluczowe pytanie: "Co stanie się z tym pięknym obszarem, który przynosił przez dziesięciolecia dzieciom i młodzieży dużo radości, zdrowia, hedonizmu, sportowych zmagań oraz innych wartości dla ich usprawnianych ciał i osobowości, a także sporo satysfakcji jego twórcom?". Dyskretnie wprowadza czytelnika w świat oczekiwań i faktów, czyli ukazuje, jak powinno być i jak jest. [...] zapoznaje z teoretycznymi podstawami z danego obszaru, po czym sugeruje, jak należy skutecznie i zgodnie z obowiązującą doktryną realizować zadania, aby osiągać wyznaczone cele. Książkę polecam studentom oraz nauczycielom wychowania fizycznego, dla których przygotowanie młodych pokoleń do czynnego uczestnictwa w kulturze fizycznej jest celem najważniejszym.

34,80 zł
24,36 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,44 zł

3 osoby kupiły
21
Pogłosy. Dzieci więźniów niemieckich obozów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogłosy. Dzieci więźniów niemieckich obozów
Dostępny30 szt.

Pogłosy to wielogłosowa opowieść o doświadczeniach drugiego pokolenia osób, których rodzice byli polskimi więźniami niemieckich obozów koncentracyjnych w czasie II wojny światowej. W jaki sposób wojenne przeżycia rodziców odcisnęły piętno na życiu dzieci? Czy trauma może być przekazywana z pokolenia na pokolenie? Jak budują swoje życie strzegąc pamięci matek i ojców czy stając w kontrze do ich przeszłości? Czy potrafią i chcą pamiętać? Jak doświadczenia sprzed 70 lat mogą wpływać dziś na tożsamość jednostek i społeczeństwa? Relacje kilkunastu osób pokazują z różnych punktów widzenia świat przeżyć wewnętrznych, motywacji i losów bohaterów książki, ich relacje rodzinne i społeczne. Publikacja oparta jest na badaniach socjolożki i historyczki Marii Buko z Archiwum Historii Mówionej Domu Spotkań z Historią nad międzygeneracyjną traumą i postpamięcią potomków więźniów obozów koncentracyjnych.

29,00 zł
20,59 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,41 zł

3 osoby kupiły
22
Naklejkowe ubieranki - Kotki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe ubieranki - Kotki
Dostępny19 szt.

Seria książeczek aktywizujących dla najmłodszych. Okładka i strony wydrukowane zostały na papierze kredowym i pokryte warstwą lakieru. Każda książeczka zawiera dwie rozkładówki (4karty) z naklejkami również pokrytymi lakierem UV. Dzięki zastosowanej technologii naklejki można wielokrotnie przyklejać i odklejać. Zabawa z książeczkami polega na dobieraniu odpowiedniego stroju do okazji lub pory roku i naklejeniu odpowiedniej naklejki ubierając w ten sposób postać bohaterki. Dziecko może korzystać z zamieszczonych wewnątrz książeczki wzorów, lub dowolnie dobierać strój według własnego pomysłu. Korzystając z tych książeczek, dziecko rozwija zdolności manualne, ćwiczy koordynację wzrokowo ruchową a także uczy się dobierać strój odpowiedni do okazji pory roku i pogody. Krótka historyjka, sympatyczne postaci bohaterek, oraz kolorowe ilustracje przyciągną uwagę dziecka, a dzięki stronom powleczonym folią, oraz wielorazowego użytku, lakierowanym naklejkom zabawa nie będzie miała końca.

13,40 zł
12,06 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,34 zł

3 osoby kupiły
23
Naklejkowe ubieranki - Małe baletnice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe ubieranki - Małe baletnice
Dostępny13 szt.

Seria książeczek aktywizujących dla najmłodszych. Okładka i strony wydrukowane zostały na papierze kredowym i pokryte warstwą lakieru. Każda książeczka zawiera dwie rozkładówki (4karty) z naklejkami również pokrytymi lakierem UV. Dzięki zastosowanej technologii naklejki można wielokrotnie przyklejać i odklejać. Zabawa z książeczkami polega na dobieraniu odpowiedniego stroju do okazji lub pory roku i naklejeniu odpowiedniej naklejki ubierając w ten sposób postać bohaterki. Dziecko może korzystać z zamieszczonych wewnątrz książeczki wzorów, lub dowolnie dobierać strój według własnego pomysłu. Korzystając z tych książeczek, dziecko rozwija zdolności manualne, ćwiczy koordynację wzrokowo ruchową a także uczy się dobierać strój odpowiedni do okazji pory roku i pogody. Krótka historyjka, sympatyczne postaci bohaterek, oraz kolorowe ilustracje przyciągną uwagę dziecka, a dzięki stronom powleczonym folią, oraz wielorazowego użytku, lakierowanym naklejkom zabawa nie będzie miała końca.

13,40 zł
12,06 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,34 zł

3 osoby kupiły
24
Zestaw do łowienia rybek miętowy - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do łowienia rybek miętowy
Leantoys
Dostępny4 szt.

estaw Do Łowienia Rybek Gra Zręcznościowa Miętowa Łowienie rybek jest świetną grą dla całej rodziny. Pamiętajcie, tylko by się skupić, ponieważ rybki są sprytne i nie zawsze dadzą się złapać na haczyk. Zręcznościowa gra rodzinna dostarczy mnóstwo uśmiechu i radości. Zasady gry są bardzo proste. By ją rozpocząć, należy umieścić baterie w podstawie do gry, a następnie ułożyć wszystkie rybki w specjalnych otworach na planszy. Wędki w dłoń i gotowe! Rybki otwierają buźki, złapanie ich wymaga szybkości i precyzji. Z zabawki może korzystać samo dziecko, jednak uważamy, że gra będzie zdecydowanie weselsza, kiedy dołączy do niego rodzeństwo lub rodzice. Zabawę wygrywa ten z zawodników, u którego w szufladce będzie się znajdować więcej kolorowych elementów. Koło z rybkami kręci się w rytm wesołej muzyki, co utrudni złapanie rybki. Do wyboru są aż trzy rodzaje melodii, zabawa szybko się nie znudzi! Na bokach planszy znajdują się małe pojemniki, gdzie można odkładać złapane rybki. W skład zestawu gry łowienie rybek wchodzi: - podstawa do gry - 4 sztuki wędek - 11 sztuk żółty rybek - 11 sztuk czerwony rybek - 6 sztuk zielony rybek - 6 sztuk pomarańczowe rybek - 11 sztuk czarnych rybek

71,90 zł
3 osoby kupiły
25
Naklejkowe ubieranki - Małe wróżki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe ubieranki - Małe wróżki
Dostępny20 szt.

Seria książeczek aktywizujących dla najmłodszych. Okładka i strony wydrukowane zostały na papierze kredowym i pokryte warstwą lakieru. Każda książeczka zawiera dwie rozkładówki (4karty) z naklejkami również pokrytymi lakierem UV. Dzięki zastosowanej technologii naklejki można wielokrotnie przyklejać i odklejać. Zabawa z książeczkami polega na dobieraniu odpowiedniego stroju do okazji lub pory roku i naklejeniu odpowiedniej naklejki ubierając w ten sposób postać bohaterki. Dziecko może korzystać z zamieszczonych wewnątrz książeczki wzorów, lub dowolnie dobierać strój według własnego pomysłu. Korzystając z tych książeczek, dziecko rozwija zdolności manualne, ćwiczy koordynację wzrokowo ruchową a także uczy się dobierać strój odpowiedni do okazji pory roku i pogody. Krótka historyjka, sympatyczne postaci bohaterek, oraz kolorowe ilustracje przyciągną uwagę dziecka, a dzięki stronom powleczonym folią, oraz wielorazowego użytku, lakierowanym naklejkom zabawa nie będzie miała końca.

13,40 zł
12,06 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,34 zł

3 osoby kupiły
26
Odlewy gipsowe do malowania święta - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odlewy gipsowe do malowania święta
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.08

Zestaw Odlewy Gipsowe Do Malowania Farby Święta Choinka Bałwan Twój maluch to mały artysta ? Uwielbia malowanie, dekorowanie. Mamy coś dla niego! Zestaw odlewów gipsowych z farbami pozwoli samodzielnie odkrywać świat i samemu tworzyć jego kolorystykę. Zabawka nauczy skupienia uwagi na odlewie oraz sprawności łatwego uczenia się i przyswajania wiedzy. Małe elementy ćwiczą precyzję i koordynacje, co zaprocentuje również w szkole. Sześć różnych wzorów pozwoli na spędzenie wspólnie czasu na zabawie, wystarczy wziąć pędzelki oraz farby i rozpocząć malowanie. Świąteczne wzory takie jak gwiazdka, choinka, bałwanek, renifer, skarpeta wprowadzą całą rodzinę w świąteczny nastrój oraz będą idealną ozdobą w okresie świąt Bożego Narodzenia. Elementy zestawu: - 6 farbek - 6 kolorów farbek- czerwony, żółty, niebieski, zielony, biały i czarny - pędzelek Wymiary jednego wzoru: 6 cm x 6 cm x 2 cm Wymiary opakowania: 32 cm x 22 cm x 3 cm Zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia. Zgodne z certyfikatem CE.

19,90 zł
2 osoby kupiły
27
Pojazd podstawowy z figurką Psi Patrol Rubble - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
66,90 zł
60,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,69 zł

2 osoby kupiły
28
Motocykl z naciągiem i dźwiękiem 1:14 zielony - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Motocykl z naciągiem i dźwiękiem 1:14 zielony
Leantoys
Dostępny5 szt.

Motocykl z Naciągiem i Dźwiękiem 1:14 Zielony Małe pojazdy są najpopularniejszymi zabawkami, które uwielbiane są przez chłopców w każdym wieku. Służą przede wszystkim do zabawy oraz do kolekcjonowania. Nasz motocykl wykonany jest z trwałego materiału w skali 1:14. Model posiada funkcję dawania sygnałów dźwiękowych poprzez naciśnięcie na tylną część motoru oraz ruchomą kierownicę. Dużą zaletą motocyklu jest pierwszorzędne wykonanie, na co składa się design uwzględniający najmniejsze szczegóły, dzięki czemu przyciągają wzrok każdego chłopca. Nasz model ma funkcję wprawienia w ruch. Wystarczy pociągną zabawkę po podłożu w tył i zacznie jechać.

24,90 zł
2 osoby kupiły
29
Kolorowa zima malucha. Święta z Mikołajem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Kolorowa zima malucha. Święta z Mikołajem
Dostępny101 szt.

To seria świąteczno-zimowych kolorowanek dla najmłodszych dzieci. W każdej książce znajdziecie wyjątkowe, sympatyczne kolorowanki, zadania i zabawy, dzięki którym maluch pozna przedmioty, zabawy, zwyczaje związane z zimą i świętami. Dzięki kolorowankom maluch poznaje kolory, ćwiczy koncentracje oraz doskonali sprawność manualna. Na zimowych obrazkach znajdziecie do pokolorowania wesołe bałwanki, Mikołaja, elfy. renifery, choinki, zwierzątka, sanki i wiele innych. Kolorowanie na pewno umili czas oczekiwania na zimę, święta i gwiazdkę. Pokoloruj wszystkie!

13,40 zł
8,04 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 5,36 zł

2 osoby kupiły
30
Repetytorium maturzysty. Teacher's Guide ZPiR - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium maturzysty. Teacher's Guide ZPiR
Dostępny5 szt.

Repetytorium maturzysty. Teacher's Guide zawiera: szczegółowe tabele (3 strony) opisujące zawartość każdego rozdziału strony z podręcznika Repetytorium maturzysty. Podręcznik do języka angielskiego. Poziom podstawowy i rozszerzony wraz z kluczem odpowiedzi do ćwiczeń, sugestiami prac domowych oraz odesłaniem do filmów video, e-zeszytu ćwiczeń, multibooka czy e-testów transkrypcję nagrań z podręcznika  

122,30 zł
112,52 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,78 zł

2 osoby kupiły
31
Mniedźwiedzi Głos - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
51,30 zł
37,96 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,34 zł

2 osoby kupiły
32
We wspólnym świecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
We wspólnym świecie
Dostępny33 szt.

Można zaryzykować stwierdzenie, że kategoria wspólnego świata przenika całą twórczość Cypriana Norwida, choć na próżno szukalibyśmy w niej jednoznacznej i spójnej dyskursywnej konceptualizacji tej idei. Pozostaje ona tutaj w pewnym rozproszeniu, przywoływana jest za pośrednictwem rozmaitych tradycji filozoficznych i etycznych, interpretacji życia wspólnotowego, określonych wzorów osobowych i postaw społecznych oraz gestów artystycznych samego poety. I właśnie to oryginalne, specyficznie Norwidowskie rozumienie wspólnego świata stanowi przedmiot namysłu w niniejszej monografii. Książka Agnieszki Ziołowicz jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych literaturą i kulturą intelektualną XIX wieku, a zwłaszcza do tych, którzy pragną poznawać dzieło Cypriana Norwida, jego świat myśli i wartości, jego społeczne imaginarium będące odpowiedzią na doświadczenie wieku kupieckiego i przemysłowego, a zatem nadal aktualne.

48,00 zł
40,80 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,20 zł

2 osoby kupiły
33
Drogi do Boga. Naukowcy o wierze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drogi do Boga. Naukowcy o wierze
Dostępny22 szt.

Ten cudowny, piękny i nieogarniony Wszechświat wychwalają twórcy i artyści w swoich najwybitniejszych dziełach. W sposób szczególny zajmują się nim nauki ścisłe. Naukowcy odkrywając prawa rządzące światem i zdumieni jego pięknem i bogactwem form, dochodzą do wniosku, że za tym wszystkim musi stać inteligentna, wszechpotężna Siła, którą personikując nazywają Bogiem. Genialny wynalazca amerykański, Tomasz Edison podczas otwarcia wieży Eifla, w roku 1889, zapisał w księdze pamiątkowej i następni głośno odczytał wobec zebranych następujące słowa: "Podziwiam wszystkich inżynierów i konstruktorów, ale przede wszystkim Tego, który skonstruował ten cały przeogromny świat - Boga"

99,00 zł
75,24 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 23,76 zł

2 osoby kupiły
34
Kalendarz 2023 Ścienny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,10 zł
8,59 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,51 zł

1 osoba kupiła
35
Demon aktywizmu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demon aktywizmu
Dostępny149 szt.

Książka przybliża życie uczonego o niebanalnym życiorysie; może zainteresować różnych czytelników (nie tylko psychologów lub historyków nauki): miłośników bio-grafii, ?lemo-? i ?witkacologów?, pasjonatów intelektualnej historii Polski w XX wieku, badaczy losów uczonych polskich na emigracji. dr hab. Cezary W. Domański, prof. UMCS Mieczysław Choynowski, tytułowy ?demon aktywizmu? (określenie użyte przez Stanisława Lema), zasłużył, by znaleźć się w centrum uwagi współczesnych, by o nim nie zapomniano. Jego dorobek naukowy jest wciąż żywy, a dziedzina, którą uprawiał w sposób nowatorski ? psychometria ? nie straciła impetu. (?) Książka nie jest biografią w ścisłym sensie słowa, jest zbiorem opowieści o funkcjonowaniu człowieka nauki w określonym miejscu i czasie. (?) Kontekst historyczny momentami mu sprzyjał, to znów rzucał kłody pod nogi. (?) Zajmował się zawsze tym co go interesowało, miał wpływ na wybitne postacie swej epoki. Człowiek konfliktowy, zadziorny i buntowniczy, któremu się udało przebywać nieustannie w przedsionku do raju naukowego. (?) Autorzy wykorzystali istniejące, odnalezione nieraz z trudem, materiały archiwalne, zdążyli ocalić od zapomnienia świadectwa coraz mniej licznych współpracowników i znajomych oraz odnaleźć zapiski autobiograficzne bohatera monografii. Ujawnili też zalety własnej pamięci dotyczącej tamtych czasów, co stanowi dodatkowy walor tej opowieści. prof. dr hab. Zofia Ratajczak W tomie publikują: Michał Chruszczewski, Ewa Goryńska, Maryla Goszczyńska, Czesław Nosal, Przemysław Pawlak, Ryszard Stachowski, Elżbieta Strojna, Tadeusz Tyszka.

49,40 zł
43,47 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,93 zł

1 osoba kupiła
36
Lokomotywa interaktywna ze zwierzętami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokomotywa interaktywna ze zwierzętami
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

Interaktywna Lokomotywa ze Zwierzętami Odgłosy Zwierząt Efekty Świetlne Różowa Prawidłowy rozwój, a także uśmiech na twarzy dziecka jest bardzo istotną kwestią w życiu każdego maluszka. Dzięki interaktywnym zabawkom wesoły grymas nie będzie schodzić z buźki dziecka. Różnorodne funkcje, kolorystyka i wzornictwo sprawią, że dziecko już od najmłodszych lat zacznie uczyć się nowych rzeczy. Rozróżniać i uczyć się nowych dźwięków, kolorów i kształtów. Zabawa poprawi zmysł słuchu i wzroku dziecka, a także pobudzi jego wyobraźnię, a w tym przypadku pomoże nawet tworzyć własne dźwięki. Przedstawiamy interaktywną lokomotywę, która jest idealną zabawką dla dzieci powyżej pierwszego roku życia. Naciśnięcie któregokolwiek z przycisków na lokomotywie wywołuje inny odgłos zwierzęcia czy też nawet inne melodię. Zabawka wykonana jest w kolorze różowym. Elementy znajdujące się na lokomotywie to m. in. ptaszek, piesek, owieczka oraz konik. Dużą zaletą lokomotywy są ruchome kółeczka. Dodatkowo zabawka posiada dwa poziomy głośności oraz efekty świetlne.

59,90 zł
1 osoba kupiła
37
Pojazd z figurką Psi Patrol Everest - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
66,90 zł
60,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,69 zł

1 osoba kupiła
38
Pendolino na baterie - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pendolino na baterie
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Zestaw Tory Pociąg Pendolino na Baterie Zbuduj swój własny tor i postaw dworzec kolejowy! Wcielanie się w różne role to od zawsze zabawa dzieci. Teraz, jeśli twoje dziecko interesuje się pociągami i jest nim zachwycone, dajemy mu możliwość poznania zawodu maszynisty. Zabawa pociągiem pendolino oraz zbudowanie trasy, będzie idealnym wypełnieniem wolnego czasu dla dzieci. Rozwinie w nim kreatywność, zdolność logicznego myślenia oraz zdolności manualne, już składanie toru to nie lada wyzwanie. Towarzyszą temu niezwykłe emocje, a może to tylko początek do zaangażowania całej rodziny i spędzeniu wspólnie wolnych chwil. Zestaw składa się z 24 części: - elementy do zbudowania toru - 2 domki - dworzec kolejowy - przystanek - znaki drogowe, które można postawić na trasie pociągu - pociąg - 3 wagony Długość toru: około 76 cm Wymiary opakowania: 45 cm x 33 cm x 5,5 cm Zestaw zasilany jest jedną sztuką baterii AA 1,5 V, które nie są dołączone do zestawu. Pociąg przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3. roku życia. Zabawka posiada certyfikat CE i jest zgodna z normą EN 71. Zapakowana jest w kartonik, dzięki czemu nadaje się na prezent dla dziecka.

52,90 zł
1 osoba kupiła
39
Zestaw lekarski dentysta - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw lekarski dentysta
Leantoys
Dostępny5 szt.

Zestaw Lekarski Dentysta Stojak Kroplówka Lekarstwa Strzykawka Wiertła Szczoteczka do Zębów Zabawa w lekarza jest świetnym sposobem zarówno na to, by dziecko poprzez zabawę mogło opanować podstawowe elementy pomocy, jak i rewelacyjną metodą wyzbycia się lęku przed wizytami u lekarza, zwłaszcza u dentysty. Teraz twój maluch będzie mógł wyzbyć się lęku przed wiertłami i zastrzykami. Mały dentysta będzie mógł poznać anatomię uzębienia oraz rozpocząć przygodę z zawodem. Przedstawione narzędzia medyczne są doskonałym odwzorowaniem i imitacją prawdziwych przyrządów, którym nadano lekkie, opływowe, przyjazne dla dzieci kształty. Za pomocą przyrządów stomatologicznych można wyleczyć ząbki, żeby były piękne i zdrowe. Aby uśmierzyć ból można użyć lekarstwa, by pacjent poczuł się lepiej. Wszystko zapakowane jest w plastikowy kuferek, która wyposażona w wygodny uchwyt, dzięki czemu dziecko będzie mogło zabierać ją ze sobą wszędzie. Całość zestawu pobudzi wyobraźnię i udoskonali sprawność manualną. Elementy zestawu: - buźka z ząbkami - 2 pudełeczka tabletki - tubka z lekami - nożyczki - pęseta - okularki - strzykawka - nerka - wiertła - szczoteczka - stojak na kroplówkę - lusterko dentystyczne ze światełkiem

36,90 zł
1 osoba kupiła
40
Pojazd podstawowy z figurką Psi Patrol Ryder - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
66,90 zł
60,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,69 zł

1 osoba kupiła
41
Gitara interaktywna zielona - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gitara interaktywna zielona
Leantoys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Interaktywna Gitara Pianinko Dla Dzieci Dźwięk Światło Zielona Urocza, chłopięca gitara ze światełkami i dźwiękiem. Zabawka w bardzo przyjemny sposób wprowadzi maluszka w ciekawy świat otaczających go dźwięków, kolorów i kształtów. Zabawa z wykorzystaniem gitarki sprawi, że maluch w szybkim czasie opanuje proste czynności manualno-ruchowe, a także pozna nowe kolory oraz dźwięki i melodie. Prezentowana zielono- kremowa zabawka muzyczna posiada kształt przypominający prawdziwą gitarę elektryczną. Przyjemne dla oka, dobrze dobrane kolory sprawią, że każde dziecko z wielkim entuzjazmem podejdzie do zabawy. Gitara posiada opływowe, zaokrąglone kształty, które są bardzo bezpieczne dla maluszka. Interaktywna zabawka wyposażona jest w 9 guzików, którymi maluch może uruchomić ciekawe melodie, jak i różnorodne dźwięki. Podczas naciskania klawiszy pianinka, guziki podświetlają się. Zabawkowy instrument posiada 3 tryby i przeróżne melodie od popu, przez rock, aż po blues. Dziecko może bawić się, wciskając klawisze pianinka, a także używając okrągłego przycisku podzielonego na cztery części, oraz ciemnozielonego guzika w górnej części zabawki. Zielona dźwignia po przesunięciu w dół zmienia piosenkę, podobnie działa umieszczony w centralnym miejscu walec, który można przesuwać w górę i dół. W górnej części zabawki znajduje się kuleczka wypełniona groszkiem może doskonale posłużyć za grzechotkę. Prezentowana, wielokolorowa gitara swym rozmiarem dopasowana jest do wzrostu małych dzieci. Szereg różnych funkcji, które w sobie skrywa, z dużą pewnością zaciekawi dzieci, dodatkowo pozytywnie wpływając na ich rozwój.

59,90 zł
1 osoba kupiła
42
Jak przetrwać w średniowiecznym Krakowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przetrwać w średniowiecznym Krakowie
Dostępny112 szt.

Stephen Hawking uznawał podróże w czasie za niemożliwe inaczej już najechałyby nas hordy turystów z przyszłości. A jednak wciąż podróżujemy w czasie dzięki książkom: pamiętnikom, kronikom, relacjom. Możemy zapuszczać się do zaginionych królestw i zapomnianych, na wpół legendarnych czasów, albo wybrać się gdzieś bliżej, ot do zwykłego polskiego średniowiecznego miasta. Ale czy na pewno zwykłego? Jeśli fascynują cię czasy, o których wciąż wiemy mniej, niż byśmy chcieli, i ludzie, którzy tworzyli atmosferę dawnego Krakowa to lektura dla ciebie. Dowiesz się z niej, jak założyć rodzinę i dlaczego nie warto z tym zwlekać, jak długo wypadało karmić dzieci piersią i co robiono, gdy płakały w nocy. Poznasz średniowieczne menu i przekonasz się, że gospodę sąsiadującą z cmentarzem kościoła Mariackiego lepiej było obchodzić z daleka, choć i w innych przybytkach karczmarzom należało patrzeć na ręce. Zobaczysz, jak imprezowano w średniowieczu, co się działo w karnawale na krakowskich ulicach i z kim można było pójść w tany na własnym weselu. Odwiedzisz łaźnie miejskie, otwarte już od wschodu słońca, w których można było się ostrzyc i ogolić, a nawet postawić sobie bańki, i przekonasz się, że lepiej było chadzać do łaźni bez ubrań. Nikogo wówczas nie szokował ojciec biegnący zażyć kąpieli wraz z żoną i dziećmi, a wszyscy goli jak święty turecki. Dowiesz się, dlaczego Jan Kochanowski nie widział różnicy między łaźniami a zamtuzem, poznasz od kulis życie i pracę miejskich dziewek, które nie zawsze trudniły się najstarszą profesją z własnej woli i nierzadko miały za sobą tragiczne przeżycia. Zobaczysz, jak krakowski kat, który zamtuzem zarządzał, radził sobie z nielegalną konkurencją, prowadząc pokątne dziewki pod szubienicę, gdzie symbolicznie spalał wiązkę słomy i przestrzegał, że jeśli wrócą do miasta, skończą tak samo. Poznasz zwyczaje krakowskich duchownych, które mogą szokować współczesnych, ale nie średniowiecznych krakowian, z pobłażaniem przyjmujących wieść o archidiakonie, który w pogoni za panną zaplątał się w szatę, spadł z drabiny i skręcił sobie kark. Poznasz krakowskie święte księżne, których dziwaczne dla współczesnego człowieka zwyczaje inspirowały panny i mężatki na szczęście nieliczne. Odwiedzisz krakowskie apteki, gdzie skosztujesz smakołyków, kupisz ludzkie łajno, wódkę, wosk do pieczęci, świeże zioła i zamorskie przyprawy. Dowiesz się, ile za wizytę domową policzyłby sobie lekarz i dlaczego krakowscy studenci medycyny oglądali dwa razy do roku świniobicie, nie przepuszczając żadnej publicznej egzekucji. Zobaczysz, co działo się w mieście w czasie epidemii dżumy i jak zachowywali się nasi przodkowie, gdy śmierć zaglądała im w oczy.

54,99 zł
52,24 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,75 zł

1 osoba kupiła
43
Zestaw cieni do powiek kształt loda - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw cieni do powiek kształt loda
Leantoys
Dostępny7 szt.

Zestaw Cieni do Powiek Brokat Błyszczyk Kształt Loda Serduszka Każda dziewczynka uwielbia pięknie wyglądać, obserwuje jak jej mama się maluje i przychodzi taki czas, że i ona pragnie zacząć. Przedstawiamy wyjątkowy zestaw z dużym wyborem i różnorodnością, który zmieści się do dziewczęcej torebki. Może zabrać ją ze sobą do koleżanek i rozpocząć wspólna zabawę. Dziewczynka może wybrać spośród kilkunastu cieni do powiek, jak dziś pomaluje się na wielkie wyjście. Wszystko znajduje się w przepięknym pudełeczku w kształcie kolorowego loda przyozdobionym serduszkami. Składa się z 3 paletek, jedna z błyszczykami, druga z cieniami i różami, a kolejna z brokatowymi cieniami. Każdą z nich można obrócić o 360 stopni. Jest to też świetna alternatywa dla podbierania kosmetyków, ponieważ te wchodzące w skład zestawu są bardzo bezpieczne i nietoksyczne, stworzone z myślą o dzieciach. Aby zmyć makijaż, wystarczy zetrzeć chusteczką lub wacikiem z mydłem i ciepłą wodą. Elementy zestawu piękności: - 6 brokatowych cieni do powiek - 5 zwykłych cieni do powiek - 7 błyszczyków do ust - 2 róże do policzków - 2 pędzelki do malowania

41,90 zł
1 osoba kupiła
44
Kalendarz 2023 Ścienny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,20 zł
6,97 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,23 zł

1 osoba kupiła
45
Interaktywny stolik dla niemowląt niebieski - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Interaktywny stolik dla niemowląt niebieski
Leantoys
Dostępny2 szt.

Interaktywny Stolik dla Niemowląt Muzyka Odgłosy Zwierząt Stolik interaktywny jest zabawką, którą powinien mieć każdy maluszek. Interaktywna zabawka z wieloma aktywnościami to nie tylko pomysł na bardzo ciekawą zabawę, ale również niebanalny sposób na usprawnianie prawidłowego rozwoju maluszka. Stolik składa się z przyjemnych dla oka, jasnych kolorów, dzięki czemu będzie idealny zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Elementy, które można nacisnąć, z pewnością zainteresują każde dziecko, ucząc równocześnie, jak używać swych rączek, by dotykać tego, co widzą ich oczka. Dodatkowo elementy nauczą dziecko jak chwytać, rozpoznawać dźwięki zwierząt i nie tylko. Dziecięcy, funkcjonalny design zabawki sprawi, że element ten będzie dekorację każdego pokoiku malucha. Co znajduje się na blacie stolika? - przycisk piszczałka - przycisk z odgłosami zwierząt - przycisk z melodią dla dziecka na dobranoc, co ułatwi zasypianie maluszkowi - przycisk z dźwiękami różnych instrumentów- co pomoże maluchowi w przyszłości rozpoznawać dźwięki - przycisk kwiatuszek obrotowy, podczas obracania słychać dźwięk - grzechotka - łuk z koralikami

122,90 zł
1 osoba kupiła
46
Naklejkowe ubieranki - Pieski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejkowe ubieranki - Pieski
Dostępny14 szt.

Seria książeczek aktywizujących dla najmłodszych. Okładka i strony wydrukowane zostały na papierze kredowym i pokryte warstwą lakieru. Każda książeczka zawiera dwie rozkładówki (4karty) z naklejkami również pokrytymi lakierem UV. Dzięki zastosowanej technologii naklejki można wielokrotnie przyklejać i odklejać. Zabawa z książeczkami polega na dobieraniu odpowiedniego stroju do okazji lub pory roku i naklejeniu odpowiedniej naklejki ubierając w ten sposób postać bohaterki. Dziecko może korzystać z zamieszczonych wewnątrz książeczki wzorów, lub dowolnie dobierać strój według własnego pomysłu. Korzystając z tych książeczek, dziecko rozwija zdolności manualne, ćwiczy koordynację wzrokowo ruchową a także uczy się dobierać strój odpowiedni do okazji pory roku i pogody. Krótka historyjka, sympatyczne postaci bohaterek, oraz kolorowe ilustracje przyciągną uwagę dziecka, a dzięki stronom powleczonym folią, oraz wielorazowego użytku, lakierowanym naklejkom zabawa nie będzie miała końca.

13,40 zł
12,06 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,34 zł

1 osoba kupiła
47
Pojazd podstawowy z figurką Psi Patrol Chase - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
66,90 zł
60,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,69 zł

48
Pojazd podstawowy z figurką Psi Patrol Marshall - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
66,90 zł
60,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,69 zł

49
Pojazd podstawowy z figurką Psi Patrol Rex - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
70,90 zł
63,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,09 zł

50
Pojazd podstawowy z figurką Psi Patrol Skye - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
66,90 zł
60,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,69 zł

Wróć do góry