hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.10.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 10 października 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zagubiony anioł (Magdalena Kordel), na drugim National Geographic. Kalendarz adwentowy. Minerały (Elbrus). Kolejny produkt to Gdzie moje love story (Agnieszka Lingas-Łoniewska) oraz Drobiazgi takie jak te (Claire Keegan).
1
Zagubiony anioł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Zagubiony anioł
Dostępny1513 szt.

Nie jest samotny ten, kto ma kogoś do kochania. Rok temu Michalina odważyła się wypowiedzieć skryte życzenia, a dziś aż trudno jej uwierzyć we własne szczęście. Mała Klara, zakochany po uszy Konstanty i troskliwa Nela każdego dnia przypominają jej o tym, jak wielką moc mają anioły. Pierwsze święta w ich nowym domu będą dokładnie takie, jak zaplanowała - wypełnione zapachem mandarynek, melodią wspólnie śpiewanych kolęd i magią świętowania tych szczególnych dni w gronie najbliższych. Jednak nie dla wszystkich grudzień jest czasem radosnych przygotowań. Haśka oddałaby wiele, aby zapewnić swojej córeczce ciepło i bezpieczeństwo. Ukrywając się z Tosią przed ludźmi, którym nigdy nie powinna ufać, czuje, że jest sama przeciwko światu. I że jak nigdy dotąd potrzebuje jakiegoś znaku. Czegoś, co dałoby jej choć cień nadziei na to, że ona i jej córeczka mają szansę na chleb, którego nie zabraknie, grube rękawiczki i rozgrzany piec. Na to, żeby kochać. Na zwyczajne życie. Bez fajerwerków. Ot, normalne, codzienne bycie razem. Gdy Michalina po raz pierwszy spotyka zziębniętą i samotną dziewczynę z maleńkim dzieckiem, widzi w niej cząstkę siebie z przeszłości. Wraz z najbliższymi postanawia podarować jej to, co najcenniejsze - nadzieję na lepsze jutro. Jednak czy Haśka będzie gotowa zaufać aniołom, które los postawi na jej drodze? Zagubiony anioł to pełna ciepła historia o tym, że cuda, te małe i te nieco większe, mogą nam się zdarzyć każdego dnia, a szczęściem warto się dzielić nie tylko od święta.

44,99 zł
30,14 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,85 zł

425 osób kupiło
2
National Geographic. Kalendarz adwentowy. Minerały - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
National Geographic. Kalendarz adwentowy. Minerały
Elbrus
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.02

Skały, minerały i skamieliny – ten niezwykły kalendarz adwentowy zachwyci pasjonatów kamieni, minerałów i wykopalisk! Wszystkie okazy z tego zestawu to prawdziwe skały, minerały i skamieliny, a ostatnią niespodzianką w kalendarzu jest bryła, która kryje w sobie skarb do wykopania! Ten oryginalny kalendarz adwentowy zawiera 24 okazy prawdziwych skał, minerałów i skamielin, a także kompletny zestaw wykopaliskowy! Doskonale nadaje się na mikołajkowy prezent i zawiera fascynujące informacje o każdym okazie, dzięki czemu możesz zdobywać wiedzę i powiększać swoją kolekcję skał i skamielin! Kalendarz National Geographic kryje niezwykłą niespodziankę na każdy dzień adwentu! Znajdziesz tu piękne okazy kamieni, takich jak: • agat szary • zielony awenturyn • agat czerwony • czerwony jaspis • kwarc niebieski • geoda • tygrysie oko • kwarc • piryt • obsydian śnieżny • kwarc różowy • niebieski kalcyt • jaspis polichromowy • ametyst • zielony fluoryt oraz prawdziwe skamieliny: • czarny jeżowiec • biały jeżowiec • orthoceras • liliowiec • ramienionóg • koralowiec • skorupiak • różowy brzuchonóg • małż W zestawie jest też woreczek do przechowywania, do którego można schować wszystkie nowe, cenne okazy! Zdobądź już dziś kalendarz adwentowy National Geographic „Skały, minerały i skamieliny” – niezwykły naukowy akcent w tym sezonie świątecznym! Dzięki niemu adwent będzie wyjątkowy! W zestawie: • 24 prawdziwe skały, minerały i skamieliny • 1 bryła • 1 narzędzie wykopaliskowe • 1 szczoteczka • 1 szkło powiększające • 1 woreczek do przechowywania

149,00 zł
143,04 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 5,96 zł

188 osób kupiło
3
Gdzie moje love story - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Gdzie moje love story
Dostępny607 szt.

Dilerka Emocji przyzwyczaiła nas do historii o miłości rodem z filmów. Ale co, gdy uczucie jak z ekranu spotyka prawdziwe życie? Zjawiskowa opowieść o dwojgu zranionych ludzi w świecie blichtru i pozoru, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje! Życie to nie film – happy end nie jest dla wszystkich. Wie o tym dobrze Miron, gwiazda kina i znakomity aktor. Ma za sobą dramatyczne przeżycia, a od kilkunastu lat ukrywa przed światem tajemnicę. Tyle że miłość nie wybiera i za nic ma nasze postanowienia. Nina, ceniona charakteryzatorka widziała niejedno. Ale takiego nieuprzejmego aroganta jeszcze nie spotkała! Nawet jej zdradziecki eks bywał sympatyczniejszy. Ale to dobrze – Nina ma już dość mężczyzn. Zwłaszcza tych aktorów. Tylko… żadne z nich nie może zaprzeczyć, że między nimi iskrzy, i to w sposób jak z najlepszego romansu. Czy to wystarczy, by pokonać dumę i uprzedzenia? Może to miłość wszech czasów – ale czy to w ogóle możliwe poza ekranem?

44,99 zł
27,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,55 zł

138 osób kupiło
4
Drobiazgi takie jak te - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Drobiazgi takie jak te
Dostępny387 szt.

Bill Furlong od dziecka mieszka w niewielkim irlandzkim miasteczku, pracuje jako handlarz węglem, ma żonę oraz pięć córek. Czasy są trudne, dlatego Bill stara się robić swoje i nie mieszać się w cudze sprawy. Jak każdy w okolicy, słyszał plotki krążące o siostrach magdalenkach, które prowadzą przyklasztorną pralnię. Zakonnice zawsze jednak płacą mu na czas, dlatego tuż przed Bożym Narodzeniem 1985 roku Bill jedzie zawieźć im opał. To, co zobaczy za murami klasztoru, głęboko nim wstrząśnie. Musi zdecydować, czy potrafi to zignorować, czy zareaguje, burząc tym samym spokój swojej rodziny. Claire Keegan jest mistrzynią krótkiej formy. Z zaledwie kilku słów buduje cały świat, tworząc uniwersalną opowieść o krzywdzie i życzliwości, o ludzkiej dobroci i milczącym przyzwoleniu na zło. Z empatią pochyla się nad tym, co najłatwiej przeoczyć, i nad tymi, których najtrudniej usłyszeć. To również głos w sprawie wstrząsających wydarzeń, do jakich dochodziło w klasztorach sióstr magdalenek w Irlandii, w których zajmowano się „upadłymi kobietami”. Drobiazgi takie jak te to poruszająca opowieść o codziennych aktach dobroci, które nieraz wymagają od nas największej odwagi, oraz o drobnych decyzjach, które składają się na nasze życie.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

134 osoby kupiły
5
Wolna. Dzieciństwo i koniec świata w Albanii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wolna. Dzieciństwo i koniec świata w Albanii
Dostępny613 szt.

W Albanii, kraju, który na kilkadziesiąt lat zamknął się szczelnie w swoich granicach, ideały komunistyczne oficjalnie zastąpiły religię, a terror i prześladowania polityczne stały się codziennością. Ale dla Lei to był dom – bezpieczne miejsce, gdzie wszyscy ludzie są równi, sąsiedzi pomagają sobie nawzajem, a dzieci mają zbudować lepszy świat. Z cokołów na swoich młodych wyznawców spoglądali dobrotliwie wujek Stalin i wujek Hoxha. W grudniu 1990 roku wszystko się zmieniło. Pomniki starych wodzów zostały obalone, a nowych przywódców ludzie mogli wybrać sami. Wolno im było wierzyć, w co tylko chcieli, i nie musieli się już obawiać wścibskich spojrzeń i zbyt cienkich ścian. Ale wkrótce kolejne zakłady pracy zaczęły się zamykać, piramidy finansowe doprowadziły państwo do ruiny, a na ulicach wybuchły zamieszki. Tysiące osób uciekło do Włoch tylko po to, by po poniżającej procedurze musieć wrócić do swojego wolnego kraju, który nie miał im wiele do zaoferowania. Lea Ypi z wnikliwością i humorem opisuje dorastanie wśród politycznych wstrząsów, odkrywanie rodzinnych sekretów (o arystokratach, byłych premierach, więźniach politycznych i donosicielach), poszukiwanie prawdy ukrytej między ideałami i rzeczywistością, a przede wszystkim próby zrozumienia, co tak naprawdę oznacza być wolnym.

43,90 zł
32,05 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,85 zł

132 osoby kupiły
6
Córka Bogini Księżyca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córka Bogini Księżyca
Dostępny636 szt.

Urzekające fantasy inspirowane legendą o Chang'e, chińskiej bogini księżyca. Dorastająca na Księżycu Xingyin przywykła do samotności. Nie wie, że jest ukrywana przed Niebiańskim Cesarzem, który skazał jej matkę za kradzież eliksiru nieśmiertelności. Kiedy jednak magia Xingyin zostaje wykryta, dziewczyna musi uciekać z domu. Trafia do Niebiańskiego Królestwa, krainy cudów i tajemnic. Ukrywając swoją tożsamość, korzysta z okazji, by uczyć się u boku syna cesarza. Opanowuje łucznictwo i magię, a między nią a księciem rozkwita uczucie. Aby ocalić matkę, Xingyin wyrusza na niebezpieczną wyprawę, stawiając czoła legendarnym stworzeniom i okrutnym wrogom. Ale kiedy dochodzi do zdrady, a zakazana magia zagraża królestwu, Xingyin musi rzucić wyzwanie samemu Niebiańskiemu Cesarzowi.

52,90 zł
32,27 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 20,63 zł

81 osób kupiło
7
Zapraszamy do nieba. O nawróconych zbrodniarzach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zapraszamy do nieba. O nawróconych zbrodniarzach
Dostępny788 szt.

Rudolf Höss, komendant Auschwitz-Birkenau – powracający na łono Kościoła katolickiego, skruszony, przystępujący do spowiedzi i na kolanach przyjmujący w celi więzienia w Wadowicach komunię świętą – nie tylko może, ale wręcz musi być zbawiony. Jeśli chrześcijańskie orędzie ma mieć sens, jeśli miłosierny Bóg jest naprawdę miłosierny, nie odrzuca nikogo i bezgranicznie kocha wszystkich ludzi – Höss jest zbawiony. Poprzez swoją śmierć i zmartwychwstanie Pan Jezus oczyścił każdego człowieka (również Hössa) z wszelkiego grzechu i otworzył mu drogę do zbawienia. Bez nawróconego i zbawionego Hössa chrześcijaństwo rozpada się w proch. Na szali wagi, którą trzyma Pan Jezus, jeden nawrócony Rudolf Höss jest więcej wart niż milion sto tysięcy wymordowanych pod jego nadzorem ofiar. Jeśli ktoś wzbrania się przed zaakceptowaniem takiej logiki miłosierdzia, jeśli w kimś tlą się wątpliwości, jeśli coś przeszkadza mu w przyjęciu tej Tajemnicy – nie jest dobrym chrześcijaninem. Nie można być bowiem chrześcijaninem „trochę”. Albo–albo.

48,90 zł
35,70 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,20 zł

66 osób kupiło
8
Akwarium. Opowieść o Związku Literatów Polskich w PRL-u - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akwarium. Opowieść o Związku Literatów Polskich w PRL-u
Dostępny894 szt.

Przełom sierpnia i września 1945 roku. Sala wykładowa w gmachu Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego pęka w szwach. Jarosław Iwaszkiewicz, przed momentem jednogłośnie wybrany na prezesa Związku Zawodowego Literatów Polskich, wyzna, że czuje się jak ojciec i opiekun zrzeszonych pisarzy. Domy pracy twórczej, przydziały mieszkań, talony, wyjazdy zagraniczne czy emerytury twórcze – Związek dbał o pisarzy, którzy zgodnie z aktualną linią partii realizowali dyrektywy ideologiczne „na odcinku twórczości”. Ale był też forum, na którym toczyły się burzliwe dyskusje o kształt tej twórczości i zaangażowanie polityczne pisarza. Książka Tomasza Potkaja to pierwsza całościowa opowieść o Związku Literatów Polskich w PRL-u. Autor wnikliwie śledzi losy instytucji zrzeszającej największe postaci polskiej literatury XX wieku i literatów zapomnianych, dzięki którym jednak obracały się biurokratyczne tryby. Sięgając do dokumentów z debat i zjazdów, związkowych archiwów i opowieści samych pisarzy, tworzy wciągającą opowieść o epoce, w której polityka i sztuka tworzyły bliskie, ale często niebezpieczne związki.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

64 osoby kupiły
9
Moc dobrych słów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moc dobrych słów
Dostępny905 szt.

Nowa książka autora Biblioteki o północy, która zrobiła furorę na świecie i sprzedała się w ponad dwóch milionach egzemplarzy. W plebiscycie czytelników lubimyczytać.pl została Książką Roku 2021. Refleksje nad nadzieją, przetrwaniem i skomplikowanym cudem życia. Nic nie jest silniejsze od maleńkiej nadziei, która nie chce zgasnąć. Moc dobrych słów to zbiór małych wysepek nadziei. Zamieszczone tu historie ku pokrzepieniu pozwalają zobaczyć siebie i świat na nowe sposoby. Mieszanka filozofii, osobistych zapisków i autorefleksji Matta Haiga czerpie z wiedzy filozofów i ocaleńców z różnych epok, od Marka Aureliusza po Nellie Bly, Emily Dickinson i Jamesa Baldwina. Warto sięgnąć po tę książkę, gdy potrzebujemy przyjaciela, troskliwego uścisku czy przypomnienia, że nadzieję można znaleźć w nieoczekiwanych miejscach.

39,99 zł
25,59 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,40 zł

47 osób kupiło
10
Pełen emocji rok 2023 z Katarzyną Miller - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
37,74 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 22,16 zł

45 osób kupiło
11
Anatomia. Love story - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia. Love story
Dostępny211 szt.

Bestseller „New York Timesa” i „USA Today” oraz książka Reese’s Witherspoon Book Club. Gotycka opowieść o ambicji, miłości i sekretach – nie tylko tych zakopanych głęboko pod ziemią. Edynburg, 1817. Hazel to dobrze urodzona, lecz postępująca na przekór konwenansom dziewczyna, która marzy o tym, by zostać chirurgiem. Jack jest rezurekcjonistą – złodziejem cmentarnym. Zarabia na życie, sprzedając naukowcom i studentom medycyny ciała, na których mogą przeprowadzać sekcje. Kiedy ich drogi się skrzyżują, Hazel i Jack będą musieli współpracować, aby odkryć tajemnice zakopane nie tylko w nieoznaczonych grobach, ale i w samym sercu edynburskiego społeczeństwa, gdzie kryć się mogą ciemne moce. „Zuchwała, inteligentna i wnikliwa – Dana Schwartz jest jedną z najbłyskotliwszych autorek młodego pokolenia”. Neil Gaiman

44,99 zł
28,34 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,65 zł

43 osoby kupiły
12
Moc przyciągania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
27,46 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,44 zł

39 osób kupiło
13
Psi patrol: film, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Psi patrol: film, DVD
Cal Brunker, 2021
Dostępny361 szt.

Psi Patrol wkracza do akcji… w swojej największej filmowej przygodzie! Humdinger, rywal psiaków i czarny charakter, zostaje burmistrzem Miasta Przygód i zaczyna siać w nim zamęt. Ryder i bohaterskie szczeniaki wrzucają wyższy bieg i stawiają czoła najtrudniejszej misji w swojej karierze. Znajdują nowego sojusznika, bystrego jamnika Liberty, i razem ruszają do akcji, by ocalić mieszkańców Miasta Przygód! Czy Psi Patrol zdoła ich uratować, zanim będzie za późno? W końcu żadne miasto nie jest za duże, ani żaden szczeniak nie jest za mały!

43,90 zł
41,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,19 zł

40 osób kupiło
14
Dzieci Nilu. Reporterska podróż przez Afrykę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci Nilu. Reporterska podróż przez Afrykę
Dostępny389 szt.

Rozmowy z Afryką Nil to nie rzeka, to coś znacznie więcej. Jest sercem wiosek i miast, widział wzloty i upadki tysiącletnich cywilizacji. Dzisiejszy Nil jest świadkiem wojny w Sudanie Południowym i pokoju na północy Ugandy, życia w dolinach Etiopii i śmierci w więzieniach Egiptu czy Sudanu. Xavier Aldekoa, znany hiszpański reportażysta, podróżuje wzdłuż Nilu, od jego źródeł po ujście, by oddać głos mieszkańcom tych ziem. Napotkani rybacy, wojenni i polityczni uchodźcy, pustynni nomadzi snują swoją wielowątkową opowieść. Autor z podziwem przygląda się ich sile i determinacji, dzięki którym udaje im się przeżyć wojnę, głód, ekstremalną biedę i codzienną przemoc. Dzieci Nilu to historia dyktatur, nierówności, ale też postępu, nadziei i pragnienia wolności. Światy ludzi mieszkających nad świętą rzeką, choć odległe, są nam bliskie, bo Nil to także nasza kolebka. Wszyscy jesteśmy dziećmi Nilu. "Podróż w dół Nilu to łagodne rozlewiska i piętrzące się katarakty: widzimy rybaków w papirusowych łódkach i rebeliantów werbujących 10-latków; słyszymy śmiech chłopców po strzeleniu gola i milczenie udręczonych kobiet w obozach dla uchodźców. Xavier Aldekoa z wiedzą (szeroką) i empatią (jeszcze głębszą) opisuje niewyobrażalne. Polecam!" Kasia Urban, Polska Fundacja dla Afryki, autorka bloga kawalekafryki.pl "Dzieci Nilu to wyjątkowe dziennikarstwo. Aldekoa przemierza mityczną rzekę, a przy okazji potwierdza (co nie zawsze się zdarza) słynne zdanie Ryszarda Kapuścińskiego: źli ludzie nie mogą być dobrymi dziennikarzami". Enric Gonzlez, "Jot Down Cultural Magazine" "W książce znajdziemy mnóstwo historii godnych scenariusza filmowego, a są one niczym więcej niż czystą rzeczywistością. () Aldekoa przedstawia też wiele ciekawych postaci i codziennych sytuacji, które pozwalają lepiej poznać afrykański kontynent". Begoa Gonzlez, "El Periódico de Catalunya" "Afryka nie jest priorytetem dla zachodnich mediów, trzeba więc znaleźć sposób, żeby o niej mówić. Aldekoi to się udaje". Llucia Ramis, "La Vanguardia" "Autor w stylu Kapuścińskiego pokazuje nam również drugą stronę rzeczywistości. () Nil to życie, ale także śmierć. I właśnie o tym opowiada Xavier Aldekoa". gastandosuela.com Xavier Aldekoa, jest nagradzanym katalońskim dziennikarzem. Zajmuje się konfliktami i problemami społecznymi współczesnej Afryki. Pisał o Somalii, Demokratycznej Republice Konga, Angoli, Republice Środkowoafrykańskiej, Sudanie i innych krajach afrykańskich. Jest korespondentem "La Vanguardia" w Afryce i współzałożycielem serwisu internetowego "5W". Finalista prestiżowej nagrody Cirilo Rodrgueza dla najlepszego korespondenta hiszpańskiego za granicą (2016) i zdobywca nagrody Saliou Traor (2021) za serię reporterską o dzieciństwie w Afryce, opublikowaną w magazynie "National Geographic". Oprócz książki Dzieci Nilu wydał też Indestructibles oraz Ocano frica.

48,00 zł
37,44 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 10,56 zł

29 osób kupiło
15
Biuro Śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i znikające bestsellery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biuro Śledcze Trop Sekret. Inka i Filip i znikające bestsellery
Dostępny286 szt.

Drugi tom serii detektywistycznej Joanny Jagiełło - uznanej autorki książek dla dzieci i młodzieży. Ci sami nietuzinkowi bohaterowie, pięć kolejnych intrygujących śledztw, nowi podejrzani. I nowe zadania dla młodych detektywów! Gdzie się podziała walizka pasażerki pociągu? Czy modelka uciekła w sukni słynnego projektanta? Kto dewastuje mikołaje w całym miasteczku? Skąd się wzięły bałwany w stroju trenera szkółki narciarskiej? Dlaczego z biblioteki znikają książki najpopularniejszych autorów? Inka i Filip na dobre wciągnęli się w pracę Biuro Detektywistycznego Trop Sekret. I całe szczęście, bo wokół znów dzieją się rzeczy, które burzą spokój mieszkańców Milutek (i nie tylko!). Trzeba wyśledzić, kto albo co za tym wszystkim stoi. A nikt nie zrobi tego lepiej niż para młodych detektywów, którzy na dodatek świetnie się przy tym bawią! Sprawdź swoje detektywistyczne umiejętności - razem z Inką i Filipem rozwiązuj najbardziej zawikłane zagadki!

39,99 zł
25,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 14,00 zł

27 osób kupiło
16
Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne u nastolatków. Poradnik z ćwiczeniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
44,41 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,49 zł

24 osoby kupiły
17
Świąteczna szansa na miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świąteczna szansa na miłość
Dostępny764 szt.

Urocze, nieco ekscentryczne nadmorskie miasteczko oferuje kobiecie stojącej na życiowym zakręcie nowy początek i szansę na miłość. Właścicielka restauracji Annie Shark czuje, że straciła radość życia, a może nawet nigdy z niego w pełni nie korzystała. Jej dzieci są już dorosłe, restauracja radzi sobie bez jej udziału, a małżeństwo właśnie dobiegło końca. Cóż, tak bywa, gdy mąż uznaje, że może być lokalną wersją Don Juana. Doskonałą okazją do zmiany jest przyjęcie posady opiekunki zabytkowego domu nad morzem. Zostawiając za sobą nieudane małżeństwo i pół firmy, rozpoczyna nowy rozdział życia. Po przybyciu do Willow Bay Annie zakochuje się w uroczym domu, orzeźwiającej morskiej bryzie i niepowtarzalnej atmosferze miasteczka. Nie wspominając już o tym, że stali mieszkańcy przyjmują ją z otwartymi ramionami. Idyllę zakłóca jedynie to, że jej pobyt w założeniu kuzyna właścicielki domu nie potrwa długo, gdyż ma on swoje plany dotyczące posiadłości. A Annie już zdążyła założyć klub czytelniczy, uruchomić starą herbaciarnię i czuje się w nowej roli coraz lepiej… W miarę zbliżania się świąt Bożego Narodzenia przyszłość Annie w Willow Bay wydaje się coraz mniej pewna. Ale przy odrobinie świątecznej magii najtrudniejszy okres w jej życiu stanie się… sezonem drugiej szansy.

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

22 osoby kupiły
18
Zaginione miasto, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaginione miasto, DVD
Aaron Nee, Adam Nee, 2021
Dostępny144 szt.

W tej „pełnej śmiechu komedii przygodowej Sandra Bullock i Channing Tatum tworzą niezwykle „wybuchowy duet”. Powieści Loretty Sage pełne są starożytnych grobowców i niewiarygodnych przygód, ale w prawdziwym życiu pisarka nie jest na nie gotowa. Podczas trasy promującej książkę zostaje porwana przez ekscentrycznego miliardera. Jest on przekonany, że Loretta może doprowadzić go do mitycznego zaginionego miasta z kart swojej ostatniej powieści. Z heroiczną misją ratunkową wyrusza Alan, przystojny model z okładek jej książek. Wciągnięci w dziką przygodę w dżungli bohaterowie będą musieli współpracować, aby przetrwać i odnaleźć legendarny skarb, zanim ten przepadnie na zawsze.

43,90 zł
41,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,19 zł

18 osób kupiło
19
Kapitan Nauka. Montessori. Karty obrazkowe. Emocje 2-5 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Nauka. Montessori. Karty obrazkowe. Emocje 2-5 lat
Dostępny243 szt.

Co robisz, gdy czujesz radość? Czy nuda to przyjemne uczucie? Inspirowane metodą Montessori karty obrazkowe pomagają oswoić dziecięce emocje i o nich rozmawiać.Radość, smutek, zachwyt, zaskoczenie, tęsknota i 12 innych emocji. Maluchy uczą się je rozróżniać i nazywać. Wzbogacają w ten sposób zasób słownictwa i rozwijają umiejętności społeczne.W zestawie:17 kartporadnik dla rodziców z pomysłami na wspólne zabawy kartami------------------------------------Metoda Montessori powstała w wyniku długoletnich obserwacji rozwoju małych dzieci. Jej autorką jest Maria Montessori, włoska pedagożka i pierwsza w historii Włoch lekarka. Zasady metody Montessori to m.in.:poznawanie świata wszystkimi zmysłami,naukę poprzez zabawę i doświadczenie,rozwój samodzielności.----------------------------------------Zestaw został wyprodukowany w Polsce z najwyższą troską o bezpieczeństwo najmłodszych.AutorzyKatarzyna Dołhun ? dyrektor pedagogiczny przedszkola językowego, metodyk, certyfikowany nauczyciel pedagogiki Marii Montessori, lektor języka angielskiego i niemieckiego.Śledź Kapitana na Instagramie: @kapitan_nauka

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

16 osób kupiło
20
Get Rollin'. EEV Version), CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Get Rollin'. EEV Version), CD
Nickelback, Warner Music Polska
Dostępny300 szt.

Get Rollin' to dziesiąty w karierze i pierwszy od 5 lat album rockowej formacji Nickelback. Zespół jest 11. najlepiej sprzedającym się wykonawcą w historii, co przekłada się na 50 milionów egzemplarzy. To także druga najlepiej sprzedająca się zagraniczna grupa w USA w latach 00. (tuż za The Beatles). Nickelback zostali również uznani Topową Rockową Grupą Dekady przez Billboard, a ponadto mogą pochwalić się dziewięcioma nominacjami do Grammy, trzema American Music Awards czy dwunastoma JUNO Awards. EEV to dedykowana m.in. na polski rynek pełnowymiarowa płyta CD w specjalnej, atrakcyjnej cenie. Edycja zawiera ten sam zestaw utworów, co w standardowa wersja CD. Lista utworów: 1. San Quentin 2. Skinny Little Missy 3. Those Days 4. High Time 5. Vegas Bomb 6. Tidal Wave 7. Does Heaven Even Know You're Missing? 8. Steel Still Rusts 9. Horizon 10. Standing In The Dark 11. Just One More

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

14 osób kupiło
21
Never Ending Sorry, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Never Ending Sorry, CD
Agnieszka Chylińska, Sony Music Entertainment
Dostępny55 szt.

Agnieszka Chylińska powraca po kilku latach z mocnym, osobistym albumem. Never Ending Sorry pokazuje szerokie możliwości artystki, zaskakując stylem i tekstami. Sama zapowiada swój nowy projekt słowami: W czasach tak niepewnych i ponurych, jak dzisiejsze, muzyka w mojej opinii staje się bardziej wymowna, niż tysiąc słów. Życzę Wam i sobie, byśmy odkryli na nowo siłę muzyki, która potrafi nie tylko koić ból, czy gasić smutek, ale która też prawdziwie zmienia i autentycznie wpływa na losy ludzi i daje im odwagę, by zmieniali świat...na lepsze. Lista utworów: 1. Jest nas więcej - 3.06 2. Kiedyś do ciebie wrócę - 3.49 3. Drań - 3.51 4. Po tobie - 3.52 5. Zapomnieć - 3.44 6. Ja ci wszystko dam - 3.43 7. Zranione dziecko - 3.47 8. Kochaj j - 3.55 9. Jesienny spleen - 3.48 10. Płyn słowa - 4.31 11. Bal - 1.59 12. Synu - 3.07 13. Głupi jak but - 2.19

55,90 zł
15 osób kupiło
22
Zuzia obchodzi urodziny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zuzia obchodzi urodziny
Dostępny188 szt.

Wszystkiego najlepszego Zuziu! Nareszcie nadszedł ten wielki dzień. Zuzia rozpakowuje prezenty i cieszy się na ulubione jedzenie. Ale najważniejszym punktem dnia jest przyjęcie urodzinowe dla jej przyjaciół.

9,90 zł
7,43 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 2,47 zł

14 osób kupiło
23
Lena i Śnieżek, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lena i Śnieżek, DVD
Brian Herzlinger, 2021
Dostępny14 szt.

„Lena i Śnieżek” to czarująca emocja i humorem, familijna opowieść o parze niezwykłych bohaterów - nieśmiałej nastolatce i przygarniętym przez nią białym lwiątku. Czy ich wielka przyjaźń pomoże im stawić czoła zagrożeniom ze strony przemytników zwierząt oraz szkolnych chuliganów? Odpowiedź rozbawi i zachwyci wszystkich widzów. Para niezdarnych złodziejaszków kradnie białe lwiątko i próbuje dostarczyć je do bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Wkrótce jednak zaczynają się kłopoty, gdy na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje i ich zleceniodawca.

30,20 zł
28,69 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,51 zł

12 osób kupiło
24
Leksykon polskich samochodów dostawczych i terenowych 1955-1995, wydanie 2 poszerzone - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leksykon polskich samochodów dostawczych i terenowych 1955-1995, wydan...
Dostępny729 szt.

Książka uzupełniona o opisy kilkunastu dodatkowych pojazdów, a także aż o około 130 nowych ilustracji. Wydanie przedstawia miedzy innymi najistotniejsze zmiany jakie zachodziły w wyglądzie przednich i tylnich części poszczególnych modeli produkowanych w Polsce samochodów. Dziesięciolecia temu na krajowych drogach królowały polskie samochody. Wraz z przemianami gospodarczymi i otwarciu się na świat ta sytuacja zaczęła się drastycznie zmieniać. Mimo to polskie auta cały czas interesują fanów motoryzacji i to właśnie z myślą o nich powstał Leksykon polskich samochodów osobowych 1951-2002. Starannie przygotowany i opracowany zawiera wiele cennych informacji. Dzięki temu ta publikacja jest wspaniałym zbiorem przydatnej i szczegółowej wiedzy na temat najpopularniejszych polskich samochodów osobowych. Opisane zostały też prototypy, pojazdy studyjne, jak i konwersje. Każdy rozdział leksykonu skupiony jest na poszczególnych samochodach, do których należą: - FSO Warszawa, - FSO/FSM Syrena, - WSK Mikrus, - Polski Fiat 125p, - Polski Fiat 126p, - FSO Polonez oraz konstrukcje prototypowe. Dla ułatwienia i zachowania spójności modele zaprezentowano w porządku chronologicznym. Ten zabieg daje wspaniały rys historyczny i przedstawia ewolucję polskiej myśli technicznej w przemyśle motoryzacyjnym. Opisy samochodów wzbogacają i uzupełniają rewelacyjne rysunki każdego z nich - w leksykonie zamieszczono aż 200 takich ilustracji. Dodatkowo wygląd unikatowych konstrukcji pieczołowicie odtworzono, korzystając z trudno dostępnych zdjęć i rysunków, co czyni tę publikację tak wyjątkową jak opisane w niej samochody! Dla miłośników polskich samochodów to pozycja obowiązkowa. Jej autor, Grzegorz Rutka, to pasjonat motoryzacji i członek Automobilklubu Morskiego.

79,80 zł
71,82 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,98 zł

11 osób kupiło
25
Gra edukacyjna Polska Edycja specjalna 5-99 lat Kapitan Nauka - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

12 osób kupiło
26
Każdy wie lepiej, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Każdy wie lepiej, DVD
Michał Rogalski, 2021
Dostępny11 szt.

Najnowszy film scenarzysty „Bogów” i „Sztuki kochania. Historii Michaliny Wisłockiej”. Pełna humoru i wzruszeń komedia opowiadająca o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Ich dwoje, jej dzieci, jego dzieci, dociekliwi teściowie, byli małżonkowie. Lawina zaskoczeń i przeszłość, która upomni się o swoje. Rodzinne przemeblowanie to idealna recepta na błyskotliwą komedię, która zaskoczy każdego! Zakochani Ania i Grzesiek próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele różni, ale mają jeden cel – rozbić związek Ani i Grześka. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin?

30,20 zł
28,69 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,51 zł

10 osób kupiło
27
EDGARD. Chiński. Kaligrafia wyd. 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EDGARD. Chiński. Kaligrafia wyd. 2022
Dostępny43 szt.

CHIŃSKI Kaligrafia to wyjątkowa książka, z którą poznasz:- zapis ponad 270 chińskich znaków i skutecznie się ich nauczysz,- sposoby pisania znaków i wyćwiczysz je dzięki specjalnie przygotowanym kartom,- znaczenie znaków i dodatkowe słowa, w których występują,- podstawy języka, które pozwolą ci kontynuować naukę na wyższym poziomie.Chiński Kaligrafia to książka przeznaczona dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem chińskim.Na 120 stronach szczegółowo przedstawiono ponad 270 najbardziej podstawowych znaków pisma chińskiego podzielonych według 60 kluczy. Każdy znak jest opatrzony komentarzem na temat jego etymologii, informacjami o wymowie, tłumaczeniem, przykładowymi słowami zawierającymi dany znak oraz sposobem zapisu kreska po kresce.Część teoretyczna przedstawia w skrócie ogólne informacje na temat języka chińskiego, jego historii, reformy pisma czy też kategorie chińskich znaków. Dzięki informacjom na temat podstawowych kresek pisma chińskiego oraz kolejności ich zapisu nauka pisania znaków będzie o wiele łatwiejsza. Część praktyczna książki to nauki zapisu każdego znaku kreska po kresce wraz z miejscem na ćwiczenie. Na końcu książki umieszczono arkusze do ćwiczenia pisania wszystkich znaków.Dzięki książce Chiński Kaligrafia szybko i skutecznie opanujesz umiejętność pisania chińskich znaków, czyli to, co do nauki chińskiego jest absolutnie niezbędne. W łatwy i przejrzysty sposób nauczysz się zapisu każdego znaku, poznasz jego znaczenia, a także najpopularniejsze słowa, w których znajdziesz poszczególne znaki.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

10 osób kupiło
28
Faith in the Future, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Faith in the Future, CD
Louis Tomlinson, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Następca debiutanckiego albumu „Walls” z 2020 roku, który sprzedał się w 1,2 miliona egzemplarzy oraz dotarł do top 4 w Wielkiej Brytanii i top 10 w USA. Nad płytą „Faith In The Future” Louis Tomlinson współpracował z takimi sławami, jak Rob Harvey, Dan Grech (The Killers, The Vaccines, Halsey), Nico Rebscher (Alice Merton), Joe Cross (Courteeners) i frontman Hurts – Theo Hutchcraft. Na swoim drugim ambitnym wydawnictwie 30-latek stworzył kolekcję piosenek przeznaczonych do występów na żywo, jednocześnie wznosząc swój talent na nowe wyżyny. Na „Faith In The Future”, Tomlinson udowadnia, że potrafi pisać wielowarstwowe piosenki, pozostając szczerym i emanując zdecydowaniem. Pod względem artystycznym, Louis nigdy nie był tak pewny siebie. I ma do tego pełne prawo, po tym jak bezkompromisowo rozwija skrzydła i ewoluuje na swoim nowym albumie. Lista utworów: 1. The Greatest 2. Written All Over Your Face 3. Bigger Than Me 4. Lucky Again 5. Face the Music 6. Chicago 7. Common People 8. Out of My System 9. Angels Fly 10. Saturdays 11. Silver Tongues 12. She Is Beauty We Are World Class 13. All This Time 14. That's the Way Love Goes

46,90 zł
43,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

10 osób kupiło
29
Burza i zwierciadło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burza i zwierciadło
Dostępny301 szt.

Rok 1611, angielski dwór królewski i Daniel Naborowski - wędrowny medyk, który składa piękne wiersze. Tylko on jeden może wypełnić misję, od której zależy przyszłość polskiej korony. Przeciwności, jakie napotyka na swojej drodze, zdają się mnożyć w nieskończoność. Alchemia, przepowiednie, duchy, czary, różokrzyżowcy, demony, widma i piękne empuzy. Spisek, zdrada, miłość, seks i śmierć! Niezwykła historia układająca się w epistolarny romans, nieznany naszej kulturze. Krzysztof Mrowcewicz, laureat Nagrody Literackiej Gdynia za Rękopis znaleziony na ścianie, wybitny znawca literatury baroku, wyrusza wraz Naborowskim w fascynującą podróż, podczas której nic nie jest takie, jakie się wydaje. Kim okaże się Szekspirowski Prospero, kiedy opadnie jego magiczny płaszcz? I jakie jest prawdziwe imię róży?

59,99 zł
46,19 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

10 osób kupiło
30
Nie!, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie!, DVD
Jordan Peele, 2021
Dostępny151 szt.

Zdobywca Oscara® Jordan Peele przedstawia film Nie! – przyprawiający o dreszcze thriller science fiction. Hollywoodzki pogromca zwierząt OJ (Daniel Kaluuya) i jego siostra Emerald (Keke Palmer) mieszkają na rozległym ranczu w południowej Kalifornii. Po śmierci ojca stają się świadkami niewyjaśnionych zjawisk. Wraz z byłym dziecięcym gwiazdorem (Steven Yeun), który pracuje jako konferansjer w sąsiadującym z ranczem rodzinnym parku rozrywki, obsesyjnie próbują uchwycić ich źródło za pomocą kamer. Wkrótce ich działania przynoszą przerażające konsekwencje. Zobacz thriller ujawniający przyczynę przemocy i odwagi, które są związane z romantyczną historią amerykańskiego Zachodu i z samym show-biznesem.

43,90 zł
41,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,19 zł

10 osób kupiło
31
Mądra Mysz. Dzikie zwierzęta w mieście - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Dzikie zwierzęta w mieście
Dostępny169 szt.

Szop pracz w miejskim parku? Dzik w ogrodzie? Sokół na dachu kościoła? Kolejna książka ze znanej serii Mądra Mysz pokazuje, że dzikie zwierzęta żyją nie tylko na łonie przyrody, ale coraz częściej również w centrum miasta!

9,90 zł
7,43 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 2,47 zł

9 osób kupiło
32
Przymierze z książką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przymierze z książką
Dostępny33 szt.

Alfred Jesionowski (1902-1945?) - to jedna z niesłusznie zapomnianych postaci Dwudziestolecia międzywojennego. W encyklopediach i kompendiach powojennych przedstawiany głównie jako rzecznik „sprawy polskiej na Śląsku”. Był autorem pierwszego polskiego opracowania literatury o tematyce plebiscytowej i badaczem literackich stosunków niemiecko-polskich. Aktywnie uczestniczył w życiu literackim II Rzeczypospolitej jako rozpoznawany polemista „Prosto z Mostu” oraz recenzent „Kultury”. Ceniono go jako wnikliwego krytyka literackiego i katolickiego publicystę. Polihistor, pozostawił po sobie ponad 500 publikacji. Jako dziennikarz prowadził popularne audycje na temat literatury i sztuki w Polskim Radio. Aresztowany przez Gestapo w 1944 roku, zaginął bez wieści, a pozostawione przez niego pisma - ze względu na ich nieprzystawalność do realiów Polski po roku 1945 - znane są jedynie wąskiej grupie specjalistów. Przymierze z książką to pierwsza powojenna edycja najważniejszych prac Jesionowskiego krytycznoliterackich, pedagogicznych, translatorskich, porównawczych, poświęconych sztuce, dotyczących „sprawy polskiej na Śląsku”. W tomie zamieszczono m.in. pionierskie opracowanie literackich ech powstań śląskich i plebiscytu: broszurę Plebiscyt i powstania śląskie w polskiej literaturze pięknej (Katowice 1938). Po raz pierwszy ukazuje się też autobiograficzne opowiadanie Przerwane zapiski, którego pełną wersję odnaleziono podczas pracy nad prezentowanych wyborem tekstów. Całość znacznie rozszerza wiedzę na temat środowiska „Prosto z Mostu” oraz dziedzictwa II Rzeczypospolitej, które ukazuje z perspektywy jego aktywnego współtwórcy.

82,30 zł
59,26 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 23,04 zł

9 osób kupiło
33
KKW. Kodeks karny wykonawczy, wydanie 37 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KKW. Kodeks karny wykonawczy, wydanie 37
Dostępny272 szt.

Publikacja obejmuje zmiany wchodzące w życie: - 6.1.2022 r. - Ustawa o zmianie ustawy o Narodowym Banku Polskim oraz ustawy – Kodeks karny wykonawczy z dnia 17 grudnia 2021 r. (Dz.U. z 2022 r. poz. 22), - 23.4.2022 r. - Ustawa o obronie Ojczyzny z dnia 11 marca 2022 r. (Dz.U. z 2022 r. poz. 655), - 17.9.2022 r. - Ustawa o zmianie ustawy – Kodeks karny wykonawczy oraz niektórych innych ustaw z dnia 5 sierpnia 2022 r. (Dz.U. z 2022 r. poz. 1855) - w podwójnym stanie prawnym, - 1.1.2023 r. - Ustawa o zmianie ustawy – Kodeks karny wykonawczy oraz niektórych innych ustaw z dnia 5 sierpnia 2022 r. (Dz.U. z 2022 r. poz. 1855) - w podwójnym stanie prawnym.

18,00 zł
14,94 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 3,06 zł

9 osób kupiło
34
DC Liga Super-Pets, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DC Liga Super-Pets, DVD
Jared Stern, 2021
Dostępny351 szt.

Liga Sprawiedliwości zostaje uprowadzona! W obliczu niebezpieczeństwa Superpies Krypto musi przekonać grupę zwierząt ze schroniska – ogara, świnkę zwisłobrzuchą, żółwia i wiewiórkę, by zapanowały nad nowoodkrytymi mocami i pomogły uratować porwanych.

43,90 zł
41,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,19 zł

9 osób kupiło
35
Mądra Mysz. Maszyny i pojazdy. W gospodarstwie rolnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Maszyny i pojazdy. W gospodarstwie rolnym
Dostępny88 szt.

Tomek przyjechał na wieś do wujka Leszka. W gospodarstwie są maszyny i urządzenia, których rolnik potrzebuje do pracy - od sadzarki po kombajn zbożowy. Ale Tomek najchętniej zasiada za kierownica traktora!

9,90 zł
7,43 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 2,47 zł

9 osób kupiło
36
Poznaj z bliska dinozaury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaj z bliska dinozaury
Dostępny420 szt.

Wkrocz do świata dinozaurów! Pełen rzetelnej wiedzy, ciekawostek i efektownych ilustracji album, który pozwoli ci odkryć wszystkie tajemnice prehistorycznych gigantów. Ostre zęby i pazury, masywne rogi, mocne pancerze i długie szyje. Dinozaury to najbardziej znane prehistoryczne stworzenia. Zdominowały ziemię na ponad 150 milionów lat i dziś fascynują zarówno dzieci, jak i dorosłych. Czy wiesz, skąd się wzięła nazwa dinozaury? To połączenie dwóch greckich słów: deinos (potężny, a zarazem straszliwy) i sauros (gad lub jaszczurka). Bo dinozaury to w rzeczywistości gady, które w mezoziku, czyli od 252 do 66 milionów lat temu, królowały na ziemi. Ale nie tylko do nich należał wtedy świat. W powietrzu unosiły się gady latające, czyli pterozaury. A w wodzie pływały gady morskie. Ta książka zabierze cię w podróż do tych odległych czasów. Staniesz oko w oko z niezwykłymi zwierzętami, poznasz je dokładnie, odkryjesz ich sekrety. Naukowe dane zaprezentowane zostały w przystępnej formie, a towarzyszą im czytelna oś czasu, sugestywne ikonografiki i ilustracje, od których wprost nie można się oderwać.

89,99 zł
65,69 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 24,30 zł

8 osób kupiło
37
Clifford. Wielki czerwony pies, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Clifford. Wielki czerwony pies, DVD
Walt Becker, 2021
Dostępny392 szt.

Kiedy Emily odkrywa, że jej mały czerwony szczeniak Clifford urósł w nocy i ma ponad 3 metry, zwraca się o pomoc do swojego wujka Caseya. Clifford wzbudza powszechne zainteresowanie i wkrótce trafia na celownik szalonego naukowca, który próbuje go porwać! Niezbędna okazuje się pomoc sąsiadów, którzy ratują Clifforda podczas brawurowej ucieczki przez miasto. Przygotuj się na niewiarygodną, mega zabawną komedię przygodową, która będzie WIELK rozrywką dla całej rodziny!

43,90 zł
41,71 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,19 zł

8 osób kupiło
38
Północ i Południe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Północ i Południe
Dostępny2880 szt.

5 milionów sprzedanych egzemplarzy! Pierwsza część napisanej z ogromnym rozmachem trylogii, na podstawie której nakręcono głośny serial Północ–Południe z Patrickiem Swayze i Jamesem Readem. Epicki obraz amerykańskiego społeczeństwa w przeddzień najbardziej krwawego konfliktu w dziejach tego narodu. Losy dwóch dynastii na przestrzeni trzech pokoleń. Poruszająca historia o podzielonym narodzie, o przyjaźni i lojalności, o miłości, która może przetrwać wiele, i namiętnościach, które mogą mieć niszczycielską siłę. Dzieje dwóch przyjaciół i ich rodzin postawionych przez historię po przeciwnych stronach barykady. Nowoczesna Północ, która z rozmachem wkracza w epokę rozwoju przemysłu i zmian obyczajowych, i senne Południe, którego dobrobyt opiera się na pracy niewolników, a ich właściciele nie chcą, by cokolwiek się zmieniło.

69,90 zł
55,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,98 zł

8 osób kupiło
39
Kto szuka ten znajdzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

8 osób kupiło
40
Gra kulki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra kulki
BIGTOYS
Dostępny2 szt.

24,90 zł
22,66 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,24 zł

8 osób kupiło
41
Matura 2023. Chemia. Arkusze. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matura 2023. Chemia. Arkusze. Zakres rozszerzony
Dostępny175 szt.

Matura 2023. Chemia. Arkusze maturalne. Zakres rozszerzony.

35,80 zł
32,22 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,58 zł

9 osób kupiło
42
The Alchemy Project. EP, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Alchemy Project. EP, CD
Epica, Warner Music Polska
Dostępny87 szt.

Z prawie milionem sprzedanych albumów i ponad 300 milionami streamów na wszystkich platformach cyfrowych, Epica to holenderska legenda metalu symfonicznego, łącząca metal z unikatowym operowym wokalem. The Alchemy Project to pełna kontrastów, koncepcyjna EP-ka, na której każdy utwór został napisany i nagrany z jednym lub kilkoma znanymi muzykami z innego zespołu. W rezultacie powstało najbardziej zróżnicowane wydawnictwo grupy Epica, oferujące nie tylko typowe dla zespołu bombastyczne symfoniczne hymny, ale także progresywne melodyjne death metalowe momenty, solówki saksofonowe, nawiedzające kołysanki z trzema światowej sławy wokalistkami, a nawet najcięższy death metalowy utwór, jaki zespół kiedykolwiek nagrał. W realizacji dzieła udział wzięli Fleshgod Apocalypse, Tommy Karevik (Kamelot, Seventh Wonder), Phil Lanzon (Uriah Heep), Shining, Charlotte Wessels, Myrkur, Frank Schiphorst (MaYaN), Björn Speed Strid (Soilwork, The Night Flight Orchestra) , God Dethroned, Sven de Caluwé (Aborted), Asim Searah (Damnation Plan, The Circle), Niilo Sevänen (Insomnium), Roel van Helden (Powerwolf). Lista utworów: 1. The Great Tribulation (feat. Fleshgod Apocalypse) 2. Wake The World (feat. Phil Lanzon & Tommy Karevik) 3. The Final Lullaby (feat. Shining) 4. Sirens - Of Blood And Water (feat. Charlotte Wessels & Myrkur) 5. Death Is Not The End (feat. Frank Schiphorst & Björn "Speed" Strid) 6. Human Devastation (feat. God Dethroned & Sven de Caluwé) 7. The Miner (feat. Asim Searah, Niilo Sevänen & Roel van Helden)

70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

7 osób kupiło
43
Nie!, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie!, Blu-ray
Jordan Peele, 2021
Dostępny75 szt.

Zdobywca Oscara® Jordan Peele przedstawia film Nie! – przyprawiający o dreszcze thriller science fiction. Hollywoodzki pogromca zwierząt OJ (Daniel Kaluuya) i jego siostra Emerald (Keke Palmer) mieszkają na rozległym ranczu w południowej Kalifornii. Po śmierci ojca stają się świadkami niewyjaśnionych zjawisk. Wraz z byłym dziecięcym gwiazdorem (Steven Yeun), który pracuje jako konferansjer w sąsiadującym z ranczem rodzinnym parku rozrywki, obsesyjnie próbują uchwycić ich źródło za pomocą kamer. Wkrótce ich działania przynoszą przerażające konsekwencje. Zobacz thriller ujawniający przyczynę przemocy i odwagi, które są związane z romantyczną historią amerykańskiego Zachodu i z samym show-biznesem.

91,90 zł
87,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,59 zł

7 osób kupiło
44
Mr Darcy. Randka w ciemno z milionerem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mr Darcy. Randka w ciemno z milionerem
Dostępny414 szt.

Wierność tej fanki nie zna granic. Co się stanie, kiedy pozna prawdziwą tożsamość swojego idola? Mr Darcy to pseudonim znanego na całym świecie autora bestsellerowych romansów. Tożsamość milionera pozostaje tajemnicą, ponieważ nigdy nie podzielił się on z fanami żadnymi informacjami o swoim życiu prywatnym ani nie wystąpił publicznie w mediach. Wszystkie osoby z najbliższego otoczenia Claire Abramson wiedzą, że jest ona oddaną fanką twórczości pisarza. Doskonale zna wszystkie książki Mr Darcy’ego, ponieważ to właśnie jego historie pozwoliły jej przetrwać najmroczniejszy okres w życiu. Claire mocno utożsamia się z przeżyciami bohaterów książek autora, zakłada więc, że mężczyzna, który je napisał, jest jej pokrewną duszą. Niespodziewanie przed kobietą pojawia się niepowtarzalna szansa na poznanie pisarza i zawalczenie o jego serce. Świąteczną ramówkę w telewizji ma wzbogacić randkowy reality show, którego uczestniczki będą rywalizowały o względy Mr Darcy’ego. Claire udaje się przejść casting i wejść do programu. Czy słynny pisarz naprawdę okaże się mężczyzną jej marzeń? Monika Magoska-Suchar bezapelacyjnie jest mistrzynią rozgrzewających, namiętnych romansów! Mr Darcy. Randka w ciemno z milionerem to powieść pełna zwrotów akcji i wielkich uniesień, idealna na długie zimowe wieczory!

42,90 zł
31,75 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,15 zł

7 osób kupiło
45
Baby Ono Kolektor laktator MILK ME! - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Ono Kolektor laktator MILK ME!
BabyOno
Dostępny6 szt.

Zbierz każdą cenną kroplę mleka z kolektorem, który możesz dyskretnie trzymać w staniku. Naciśnij raz i odciągaj pokarm bez użycia rąk! Start milking! Design stworzony do stanika. Nasz kolektor jest bardzo dyskretny. Zaprojektowaliśmy go tak, aby idealnie leżał w Twoim staniku. Załóż go i zbieraj mleko, bez użycia rąk! Dwa zastosowania. Ta magiczna butelka, nie tylko gromadzi pokarm, ale też go odciąga! Wystarczy nacisnąć przycisk, aby zebrać jeszcze więcej mleka. Wygodny w podróży. Dzięki kompaktowym wymiarom kolektor pokarmu zabierzesz ze sobą wszędzie, gdzie chcesz - w podróż, czy do pracy. Prosty w budowie. Nasz kolektor-laktator składa się tylko z 3 elementów, dzięki czemu szybko i bezproblemowo rozłożysz i wyczyścisz urządzenie. Wyjątkowo delikatny. Lejek wykonaliśmy z wysokiej jakości silikonu. Dzięki temu, kolektor mleka idealnie dopasuje się do kształtu Twojej piersi i ochroni skórę przed podrażnieniem. Bezpieczny. Wszystkie elementy naszej magicznej buteleczki wykonaliśmy ze specjalnego tworzywa przeznaczonego do kontaktu z żywnością, wolnego od BPA WŁAŚCIWOŚCI TECHNICZNE Wymiary: W11,5x S10,5 x 6,0cm Waga 100g Pojemność muszli 60ml Materiał muszli: 100% silikon Materiał pojemnika: PP

53,90 zł
48,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,39 zł

7 osób kupiło
46
Kapitan Nauka. Montessori. Karty obrazkowe. Dźwięki 1-3 lata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Nauka. Montessori. Karty obrazkowe. Dźwięki 1-3 lata
Dostępny352 szt.

Co robi bam, bam? Jaki odgłos wydaje wiertarka? A nożyczki? Wprowadź dziecko w świat dźwięków i pierwszych słów z pomocą kart obrazkowych Montessori.Oglądajcie wspólnie barwne ilustracje, a potem bawcie się w naśladowanie odgłosów zwierząt, zabawek i przedmiotów z najbliższego otoczenia. Powtarzajcie odgłosy na różne sposoby, róbcie śmieszne miny i pokazujcie, co trzeba zrobić, by przedmiot wydał z siebie dźwięk.W zestawie:17 kart z realistycznymi obrazkamiporadnik dla rodziców z pomysłami na wspólne zabawy z kartamiMetoda Montessori powstała w wyniku długoletnich obserwacji rozwoju małych dzieci. Jej autorką jest Maria Montessori, włoska pedagożka i pierwsza w historii Włoch lekarka. Zasady metody Montessori to m.in.:poznawanie świata wszystkimi zmysłami,naukę poprzez zabawę i doświadczenie,rozwój samodzielności.Zestaw został wyprodukowany w Polsce z najwyższą troską o bezpieczeństwo najmłodszych.AutorkaKatarzyna Dołhun ? dyrektor pedagogiczny przedszkola językowego, metodyk, certyfikowany nauczyciel pedagogiki Marii Montessori, lektor języka angielskiego i niemieckiego.Śledź Kapitana na Instagramie: @kapitan_nauka

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

6 osób kupiło
47
Film(I)ove, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Film(I)ove, CD
Halina Mlynkova , Warner Music Polska
Dostępny301 szt.

Halina Mlynkova wydaje piąty solowy album ze swoimi interpretacjami popularnych, polskich utworów filmowych – „Film(I)ove”. Pierwszym singlem zapowiadającym wydawnictwo był utwór „Dwa serduszka” dobrze znany z filmu “Zimna Wojna”. Na płycie znajdują się również takie klasyki polskiej muzyki filmowej jak „To ostatnia niedziela” Mieczysława Fogga, kultowy utwór „O sobie samym” pierwotnie wykonywany przez Roberta Gawlińskiego, czy „Ruchome piaski” Varius Manx. Tak mówi Halina Mlynkova o tym albumie: „Która to już droga w moim życiu... Tym razem zabieram Was do świata wyjątkowych polskich utworów, które «gdzieś już kiedyś słyszeliście». Tak naprawdę to pełne emocji, ludzkich losów i miłości historie zawarte w tekstach. Trochę, jak historia mojego życia, z której wyszedłby niezły film...i to właśnie film jest wspólnym mianownikiem tych opowieści. Moja muzyka ma wiele twarzy. Mam nadzieję, że i to oblicze przemówi do Waszych serc i spotkamy się na zaplanowanej przez nas wyjątkowej trasie koncertowej”. Lista utworów: 1. Dwa serduszka 2. O sobie samym 3. Od nocy do nocy 4. Szukaj mnie 5. Ruchome piaski 6. Jak przygoda to tylko w Warszawie 7. Tři oříšky 8. Ta ostatnia niedziela 9. Wielka miłość 10. Powtarzalność Bonus tracks: 11. Zanim stracisz 12. Szkło

46,90 zł
43,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

6 osób kupiło
48
Mądra Mysz. Lecimy samolotem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Lecimy samolotem
Dostępny212 szt.

Co za wspaniały prezent na urodziny: bilet na samolot do Paryża! Tym razem jest to zupełnie niezwykły lot - Ania jest pasażerem, ale siedzi w kabinie pilotów. Dzięki temu może poznać wszystkie tajniki pracy załogi, począwszy od tankowania, dokładnego sprawdzenia samolotu według checklisty, aż po start samolotu. Skąd właściwie pilot wie, którędy ma lecieć? Jak poradzić sobie z taką liczbą różnych urządzeń w kokpicie?

9,90 zł
7,43 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 2,47 zł

6 osób kupiło
49
EDGARD. Angielski. Czas na angielski. Planer językowy A2-B1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EDGARD. Angielski. Czas na angielski. Planer językowy A2-B1
Dostępny186 szt.

Planer językowy. Czas na angielski to wyjątkowa propozycja dla osób, które chcą połączyć naukę angielskiego z codziennym planowaniem, inspirowaniem i realizacją celów. Wykorzystanie metody wiecznego kalendarza pozwala rozpocząć korzystanie z niego w dowolnym momencie, bez konieczności czekania na konkretną datę. Materiał dostosowany jest do początkujących użytkowników języka angielskiego, na poziomie A2-B1, szukających motywacji, natchnienia i pomysłów do dalszej nauki.Już dzisiaj rozpocznij rok regularnej nauki języka angielskiego! Skończ z wymówkami i nie czekaj na nowy tydzień, rok czy specjalną okazję. Ucz się nowego słownictwa i gramatyki oraz ćwicz pamięć w potrójnym systemie powtórek i sprawdzaj wiedzę w testach podsumowujących materiał z kilku tygodni. Nauka wejdzie ci w nawyk i szybko zauważysz pozytywne rezultaty swoich działań.Podział na małe porcje materiału przeznaczone do codziennej nauki sprzyja przyswajaniu materiału i szybszemu zapamiętywaniu. Podręczny format ułatwia korzystanie z planera w każdej wolnej chwili ? w drodze do szkoły czy pracy, w domu, w podróży ? można go zabrać ze sobą wszędzie.Kalendarz z podziałem tygodniowym i miesięcznym świetnie sprawdzi się również do prywatnego planowania. Dostosuj planer do własnych potrzeb w strefie wolnej twórczości - pisz pamiętnik, opowiadania i rysuj mapy myśli. Korzystaj ze strefy geograficzno-kulturowej ? zbieraj inspiracje, zapisuj ciekawostki oraz terminy spotkań. Sprawdź nowoczesną metodę nauki, motywuj się, realizuj językowe cele krok po kroku i obserwuj efekty!Planer językowy. Czas na angielski to:nauka języka na poziomie A2-B1roczny plan językowymożliwość rozpoczęcia nauki w dowolnym momenciepodział na układ tygodniowy i miesięcznysłownictwo i gramatykapotrójny system powtórektesty sprawdzające znajomość materiałucytaty i hasła motywującestrefa wolnej twórczości (pisz pamiętnik, opowiadania, rysuj mapy myśli)strefa geograficzno-kulturowa (zapisuj ciekawostki, zbieraj inspiracje)pomoc w określeniu celów językowych i realizacji

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

6 osób kupiło
50
Mądra Mysz. Maks idzie na basen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Maks idzie na basen
Dostępny195 szt.

Paulina, najlesza koleżanka Maksa, zdobyłą odznakę `Już pływam`. Maks uważa, że to trochę niesprawiedliwe. Przecież on też już prawie potrafi pływać. Teraz musi tylko udowodnić, na co go stać.

9,90 zł
7,43 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 2,47 zł

6 osób kupiło
Wróć do góry