hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.10.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 11 października 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie (Utnik Monika), na drugim Pod Czerwonym Aniołem (Alek Rogoziński). Kolejny produkt to Himilsbach. Ja to chętnie napiłbym się kawy (Ryszard Abraham) oraz Lilie (Mieczysław Gorzka).
1
Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,99 zł
36,84 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 18,15 zł

401 osób kupiło
2
Pod Czerwonym Aniołem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Pod Czerwonym Aniołem
Dostępny885 szt.

Stare grzechy z reguły rzucają najdłuższe cienie! Mały, odcięty od świata, górski pensjonat, a w nim jedenaścioro gości, którzy mają nadzieję w spokoju spędzić w tym miejscu ostatnie dni roku. Kiedy jednak świąteczną sielankę przerwie morderstwo, każdy z pensjonariuszy będzie musiał odpowiedzieć na pytanie: co faktycznie wie o swoich towarzyszach i na ile może im ufać. Tymczasem wydarza się kolejna zbrodnia… Pod Czerwonym Aniołem to kolejna powieść Alka Rogozińskiego, autora znanego z łączenia w swoich książkach klasycznej fabuły kryminalnej z dużą dawką czarnego humoru.

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

325 osób kupiło
3
Himilsbach. Ja to chętnie napiłbym się kawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Himilsbach. Ja to chętnie napiłbym się kawy
Dostępny1082 szt.

Ikona PRL-u. Genialny naturszczyk. Oryginał Miał ochrypły głos i cięty dowcip. Powtarzał, że alkohol pity z umiarem nie szkodzi. Włóczył się po Polsce, a potem po Nowym Świecie. Chwytał się różnych zawodów: był kamieniarzem, grabarzem, aktorem. Tym ostatnim na dłużej. Zagrał w kilkudziesięciu filmach, m.in. w absolutnie kultowych Rejsie i Wniebowziętych. Jan Himilsbach. Dziś powiedzielibyśmy, że żył życiem celebryty, lubił towarzystwo, bawił się, udzielał setek wywiadów. Ile jednak z tego, co sam o sobie mówił, wydarzyło się naprawdę? Czy może jego życie było barwniejsze, niż sobie wyobrażamy? Anegdoty o „nieokrzesanym skandaliście”, jakim był Himilsbach, zebrał znany z fanpejdżu Anegdoty teatralne, filmowe i muzyczne Ryszard Abraham (aktor znakomicie poinformowany o życiu artystów). Wśród nich są te, które zbudowały jego legendę, ale i takie, które bohater książki najchętniej zabrałby z sobą do grobu. Ile był winien Piotrowi Fronczewskiemu? O jaką przysługę poprosił Tadeusza Konwickiego? Skąd kazał wypier*ć Gustawowi Holoubkowi? Z tej oryginalnej jak sam Himilsbach opowieści wyłania się także obraz PRL-u i ówczesnego środowiska artystycznego. Pewna aktorka starszego pokolenia zwróciła się kiedyś do niego: „Panie Janku, a co Pan robi, kiedy jest Pan trzeźwy?”. Janek, patrząc jej w oczy, najspokojniej w świecie odpowiedział swoim charakterystycznym, zachrypniętym głosem: „Wie Pani, kiedy jestem trzeźwy, to myślę, k*a, co zrobić, kiedy będę pijany”. Nie było już dalszej rozmowy. Janka trzeba było przyjmować takim, jaki był, z jego naturalnym ciepłem, rubasznością i głęboką wrażliwością. Był jedną z najbarwniejszych postaci tamtych lat. Anna Nehrebecka Legendy mają to do siebie, że nie da się o nich opowiedzieć wszystkiego. Dlatego – tak jak Jan Himilsbach – są legendami. Artur Barciś

42,90 zł
27,89 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,01 zł

298 osób kupiło
4
Lilie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Lilie
Dostępny926 szt.

Może to ty będziesz moją następną Lilijką? Chcesz? Doktor Jakub Bernatowicz po awanturze z żoną idzie do lasu i przepada bez śladu. Podczas pościgu za byłym żołnierzem podejrzanym o zabójstwo narzeczonej, policja odnajduje zwłoki zamordowanych brutalnie innych kobiet. Policjant z jednej z powiatowych komend bada sprawę gwałtu sprzed wielu lat podejrzewając, że skazany został niewinny człowiek. Tymczasem ofiar jest coraz więcej. Czy w społeczeństwie grasuje nowa Bestia? Czy wszystkie te sprawy mogą się ze sobą łączyć? W chaosie wydarzeń i związków między nimi, nadkomisarz Marcin Zakrzewski będzie musiał odnaleźć Bestię zanim pojawią się nowe ofiary. Tylko, że wszystkie tropy wiodą donikąd, a podjęte przez Zakrzewskiego decyzje doprowadzą do dramatycznego finału. Mieczysław Gorzka powraca z nowym, mrocznym kryminałem, w którym na finał jak zawsze czeka się z zapartym tchem.

46,90 zł
28,14 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,76 zł

289 osób kupiło
5
Pociąg do życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Pociąg do życia
Dostępny518 szt.

Poruszająca historia o tym, że życie ma czasami dla nas zupełnie inne plany… Czterech przyjaciół z wojska – Darka, Michała, Tomka i Witolda – łączy wspólna pasja. Jest nią muzyka. Mężczyźni zaczynają marzyć o stworzeniu zespołu muzycznego, podejmują pierwsze kroki w tym kierunku. Ich talent zostaje doceniony przez oficera, który umożliwia im występ w radio. Chłopaki nagrywają swoją pierwszą kasetę. Po opuszczeniu jednostki zamieszkują w Krakowie u Michała, który po zmarłej babci odziedziczył mieszkanie. Ojciec Tomasza nie chce się zgodzić, by syn muzykował, oczekuje, że młody ożeni się z Andzią i osiądzie na roli. W szarych realiach lat osiemdziesiątych boysband święci triumfy w kraju, lecz muzykom marzy się kariera zagraniczna. Michał ma w Berlinie wujka, który obiecuje im to ułatwić… Los jednak nie zawsze sprzyja, a jedno wydarzenie może zmienić bieg historii. Jak potoczy się życie mężczyzn? Czy uda im się osiągnąć cel, który jest na wyciągnięcie ręki?

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

169 osób kupiło
6
Śniadanie pachnie trupem. Ukraina na wojnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Śniadanie pachnie trupem. Ukraina na wojnie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Pierwszy reportaż z wojny w Ukrainie „Operacja specjalna” miała skończyć się po trzech dniach – rozpadem ukraińskiego państwa i marionetkowym rządem w Kijowie. Trwa jednak do dziś. Codziennie relacjonują ją gazety i portale internetowe. Ale czy mówią wszystko o dramacie, jaki przeżywają Ukraińcy? Zbigniew Parafianowicz zna Ukrainę od podszewki. Na miejscu był od pierwszych minut rosyjskiej agresji. Widział nieludzkie zło i nadludzkie bohaterstwo. Odwiedzał schrony, szpitale polowe i kostnice w sąsiedztwie budek z cheeseburgerami. Rozmawiał też ze zwykłymi ludźmi i z politykami. Dlaczego Zachód nie wierzył, że wojna wybuchnie? Po co Putinowi szamani? Kim są żołnierze budzącego kontrowersje pułku Azow? Autorowi wywiadów udzielili: prezydencki minister Jakub Kumoch, polscy i ukraińscy dyplomaci, pisarz Serhij Żadan, wokalista Andrij Chływniuk (Bumboks), żołnierze pułku Azow, rosyjscy ochotnicy walczący po stronie Ukrainy, mieszkańcy Kijowa, Buczy i Charkowa. Ta książka to zarazem przejmująca relacja ze zrujnowanej wojną Ukrainy i głęboka polityczna analiza wydarzeń na Wschodzie. Porywająca reporterska opowieść naocznego świadka o narodzie, który nie chciał dać się rozstrzelać. O bohaterach i o takich, co uznali, że Ukraina to może mało, ale Rosja to mniej niż zero. Nawet jeśli śledziliście codzienne relacje, będziecie nieraz zaskoczeni i poruszeni tą napisaną świeżym językiem balladą o nadziei i śmierci, o życiu i szaleństwie, o schronach i salonach. Lektura obowiązkowa dla wszystkich obserwujących ukraińską epopeję. Marcin Meller Zbigniew Parafianowicz był w Kijowie, gdy Rosjanie rozpoczęli inwazję, i spędził w nim najtrudniejsze półtora miesiąca. Bez koloryzowania opisuje, jak Ukraińcy otrząsnęli się z szoku i zaczęli stawiać czoła przeważającym siłom wroga na tyle skutecznie, że stali się dla świata symbolem walki o wolność. Pozycja obowiązkowa. Michał Potocki, „Dziennik Gazeta Prawna" Zbigniew Parafianowicz (ur. 1979), absolwent nauk politycznych a Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej”, wcześniej „Życia”, „Dziennika” i „Nowego Państwa”. Tematyką ukraińską zajmuje się od 2003 roku. Pisze o wojnach, rewolucjach i dyplomacji. W 2016 roku jego książka Wilki żyją poza prawem. Jak Janukowycz przegrał Ukrainę, napisana wspólnie z Michałem Potockim, była finalistką Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Wraz z Michałem Potockim napisał również polityczną biografię byłego prezydenta Ukrainy Kryształowy fortepian. Zdrady i zwycięstwa Petra Poroszenki. W 2021 roku wydał Prywatne armie świata. Czyli jak wyglądają współczesne konflikty.

46,90 zł
30,49 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 16,41 zł

170 osób kupiło
7
Oko snajperki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Oko snajperki
Dostępny45 szt.

Zabójcza snajperka, czuła kochanka, troskliwa matka. Kobieta, która zmieniła losy świata. W zasypanym śniegiem Kijowie Mila Pawliczenko samotnie wychowuje syna. Marzy o pracy w bibliotece i spokojnym życiu. Jej plany przerywa wybuch wojny. Mila zaciąga się do armii. Ze spokojnej dziewczyny przeobraża się w śmiertelnie niebezpieczną łowczynię nazistów. Pierwsze celne strzały, niezliczeni wrogowie, sroga zima i… rosnąca sława. W krótkim czasie kobieta staje się bohaterką narodową i najsłynniejszą snajperką świata. Wyrwana z krwawych pól bitewnych frontu wschodniego trafia do Ameryki. Czy odnajdzie się w blasku reflektorów u boku Pierwszej Damy Eleanor Roosevelt? Nieoczekiwana przyjaźń i jeszcze bardziej nieoczekiwany romans sprawiają, że Mila żyje chwilą! W pobliżu czai się jednak śmiertelne niebezpieczeństwo. Już wkrótce będzie musiała ponownie stoczyć walkę z własnymi demonami w najbardziej niebezpiecznym pojedynku życia. Intryga. Pościg. Śmiertelna pułapka. Historia, która wyciska łzy i zapiera dech w piersiach. Oparta na prawdziwych wydarzeniach powieść o niezwykłej kobiecie. Ta historia mogłaby się wydarzyć również dzisiaj.

52,90 zł
34,39 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 18,51 zł

169 osób kupiło
8
Kocia kawiarnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Kocia kawiarnia
Dostępny203 szt.

Nie potrzebujesz siedmiu żyć. Możesz być szczęśliwy w tym! Nagore po raz kolejny znajduje się na życiowym zakręcie. Nie ma oszczędności, pomysłu na siebie, a jej ostatni związek właśnie się rozpadł. W akcie desperacji przyjmuje pracę w kociej kawiarni w Barcelonie, choć nie znosi kotów i kociarzy! Czy wśród puchatych futer i głośnych miauków odnajdzie wreszcie szczęście? To, co na początku ją przeraża, w miarę upływu czasu staje się przemieniającym doświadczeniem. Od każdego z siedmiu mieszkańców kawiarni Nagore dostaje wyjątkową lekcję. Może nawet dzięki nim wreszcie się zakocha (o zgrozo, w kociarzu!)? Czasem zdarzają się cuda, zwłaszcza jeśli w pobliżu jest kot! Książka dla miłośników kotów, kawy, Barcelony. I dla wszystkich, którzy po prostu chcą się poczuć dobrze! Ponad 100 tys. sprzedanych egzemplarzy i dokładnie tyle samo uszczęśliwionych czytelników!

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

135 osób kupiło
9
Trudne miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Trudne miłości
Dostępny498 szt.

Prezentujemy nigdy dotąd niewydany w Polsce tom opowiadań Itala Calvina w przekładzie Anny Wasilewskiej. Zbiór zawiera cykl trzynastu utworów pisanych w latach 1949-1967. I tak jak tytuł tomu Trudne miłości, jest zwodniczy i przewrotny, tak i słowo przygoda, którym zaczyna się tytuł każdego z opowiadań, należy traktować ironicznie. Bo przecież podróż pociągiem, kąpiel w morzu, jazda autostradą, spacer po miejskim corso, poranne espresso w barze czy zjazd z górskiego stoku są tyleż ekscytującą przygodą, co i jej brakiem. Tym, co nakręca wątłe fabuły opowiadań Calvina - pisze w posłowiu tłumaczka - jest napięcie, które powstaje między światem rzeczywistym a światem przedstawionym, między jednostkowym doświadczeniem, fizycznym doznaniem, a próbą jego opisania. Z pozoru są to opowiastki o niespełnieniu, o niemożności nawiązania bliskich relacji, o braku komunikacji. Ale nie tylko.

35,00 zł
21,70 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,30 zł

115 osób kupiło
10
Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. Post uproszczony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej. Post uproszczony
Dostępny129 szt.

Prosty i skuteczny sposób na pełnowartościowy post, nawet jeśli Twój kalendarz pęka w szwach Ciągle jesteś w biegu? Spędzasz dużo czasu w pracy? A może lubisz wracać do diety dr Dąbrowskiej lub jeszcze nie udało Ci się jej spróbować? Wersja uproszczona postu warzywno-owocowego to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Dzięki niej szybko i samodzielnie przeprowadzisz tę popularną dietę w domu, w pracy, a nawet w podróży. Zawarte w planerze schematy tworzenia posiłków oraz liczne wskazówki pomogą Ci zaprzyjaźnić się z warzywami na co dzień i zmienić nawyki już na zawsze. Pamiętaj, te przepisy możesz wykorzystać również po etapie postu, w codziennej diecie. W książce znajdziesz: - uproszczony plan diety warzywno-owocowej, - X nowych przepisów na nowoczesne dania (miski, rolki i wrapy warzywne) oraz te tradycyjne (zupy i obiady, koktajle), - porady, jak samodzielnie układać menu, planować okno żywieniowe i dbać o zdrowy styl życia na co dzień, - przykładowy postny jadłospis na cały tydzień, - tygodniowe planery do samodzielnego uzupełnienia. Bonus. Praktyczne podpowiedzi, jak dbać o aktywność fizyczną na co dzień. Smaczne i zdrowe posiłki bez długiego gotowania!

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

114 osób kupiło
11
Jak czesać włochatą kulę. Matma bez liczb - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Jak czesać włochatą kulę. Matma bez liczb
Dostępny626 szt.

Czy można napisać książkę o matematyce, nie używając liczb? Owszem! Jedyne liczby w tej książce to numery stron. Jak czesać włochatą kulę. Matma bez liczb to oryginalny przewodnik po trzech głównych gałęziach matematyki abstrakcyjnej - topologii, analizie i algebrze - które okazują się zaskakująco łatwe do zrozumienia. Ta książka wywraca do góry nogami tradycyjne podejście do matematyki, zachęcając do kreatywnego myślenia o kształcie i wymiarze, o nieskończoności, symetriach, dowodach oraz ich wzajemnych powiązaniach. Na czytelników czeka fascynująca, ilustrowana wycieczka po niezwykłych tajemnicach, strukturach i wzorach, które nazywamy matematyką. Dzięki lekturze tej jedynej w swoim rodzaju książki zadasz sobie pytania: Ile jest kształtów? Czy istnieje coś większego niż nieskończoność? I czy matematyka jest w ogóle prawdziwa?

44,90 zł
24,70 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 20,20 zł

97 osób kupiło
12
Dziewczyna z kamienicy. Tom 2. Czas wyboru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Dziewczyna z kamienicy. Tom 2. Czas wyboru
Dostępny27 szt.

Dalsze losy bohaterów porywającej sagi i mieszkańców niewielkiej kamienicy na tle dwudziestolecia międzywojennego. Helena wkracza w dorosłe życie, podejmuje pierwszą pracę, rozpoczyna pierwszy poważny związek i żegna przyjaciółkę Ryfkę Gellert, która wyjeżdża na studia do Poznania. Losy dziewczyny nierozerwalnie splecione są z pozostałymi mieszkańcami: Feliksem i jego rodzicami, Żydem ateistą Fridmanem, ciotką Stefanią, która jest szanowaną nauczycielką języka polskiego w Koedukacyjnej Szkole Powszechnej. W Pleszewie, mimo światowego kryzysu oraz problemów, z którymi borykała się ówczesna Druga Rzeczpospolita, życie toczy się swoim rytmem. Helena spotyka się ze zdolnym i przystojnym cieślą Józkiem Biadałą. Stefania przyjaźni się z Aleksandrem, który po latach stał się uznanym i zamożnym adwokatem. Adela nadal prasuje, mimo sprzeciwów Heleny, która uważa, że to czas najwyższy, by babcia już odpoczęła od pracy. Spokojne życie mieszkańców kamienicy przy Piłsudskiego 10, niegdyś Gnieźnieńskiej, zostaje zburzone, gdy po pięciu latach studiów do domu powraca Feliks, starszy syn państwa Szewczyńskich, obecnie zdolny i ambitny lekarz. Do mieszkania po Aleksandrze Millerze wprowadza się natomiast lwowski muzyk i niedoszły inżynier, niejaki Eugeniusz Fridman. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, Stefania zapada na tajemniczą, ciężką chorobę. Dagmara Leszkowicz-Zaluska opisuje losy zwykłych ludzi, a ich problemy i trudności, z którymi przyjdzie się im zmierzyć, są niezwykle bliskie współczesnemu czytelnikowi. Autorka pokazuje, że szczęścia i miłości nie zawsze trzeba szukać daleko. Czasem jest w tej samej kamienicy. W powieści nie brakuje trudnych tematów – bohaterowie zetkną się z antysemityzmem i nazizmem. Nie wszyscy potrafią znaleźć się w nowej rzeczywistości, w której dozwolona jest aborcja, zniesiono penalizację homoseksualizmu, a dziewczęta ośmielają się studiować. A mimo to Dziewczyna z kamienicy jest pełna ciepła i miłości. Drobne, codzienne radości i wielkie, narodowe sprawy, tego właśnie czytelnik może oczekiwać.

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

89 osób kupiło
13
Kto zapłacze nad twoim grobem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto zapłacze nad twoim grobem
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Kto zapłacze nad twoim grobem to 101 lekcji na temat twojego codziennego życia. Dzięki nim nauczysz się jak stawiać czoła problemom oraz jak świadomie rozwijać, dzień po dniu, swoje umiejętności i pasje. Sugestie i praktyczne rozwiązania znajdujące się w książce sprawią, że odnajdziesz w sobie pokłady mądrości, które wzbogacą twoje życie prywatne, zawodowe i duchowe. Robin Sharma, autor bestsellera Klub 5 Rano, to jeden z najwybitniejszych światowych ekspertów w dziedzinie rozwoju osobistego. Jego książki, m.in. Mnich, który sprzedał swoje ferrari, ukazały się w trzydziestu sześciu krajach i zajmowały wysokie miejsca na listach bestsellerów na całym świecie. Jest dyrektorem generalnym Sharma Leadership International Inc., firmy szkoleniowej i coachingowej, która wspiera ludzi i organizacje w osiąganiu ambitnych celów. Do grona klientów firmy zaliczają się między innymi Nike, BP, General Electric, NASA, FedEx, IBM i Microsoft.

45,00 zł
31,95 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

76 osób kupiło
14
Kapitan Żbik. Tom 21. Człowiek za burtą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Żbik. Tom 21. Człowiek za burtą
Dostępny90 szt.

Do muzeum w Waśnicach, działającym w średniowiecznym zamku, przyjeżdża nowy kustosz - Kazimierz Groński. Jego poprzednik zginął w wypadku samochodowym. Kustosz energicznie bierze się do pracy, zarówno przy przygotowaniu muzeum do sezonu turystycznego, jak i przy remoncie zabytkowych pomieszczeń. Tymczasem wokół niego zaczynają dziać się dziwne wydarzenia...

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

74 osoby kupiły
15
Tam, gdzie gwiazdka świeci najjaśniej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tam, gdzie gwiazdka świeci najjaśniej
Dostępny728 szt.

Julia i Karolina są bliźniaczkami, które jednocześnie łączy i dzieli wszystko. Karolina jest przebojowa i wyrywa się z rodzinnej miejscowości na pograniczu Mazur i Podlasia, by odkrywać świat. Julia, cicha i spokojna, nadal mieszka z rodzicami i pracuje jako bibliotekarka, powoli wsiąkając w lokalną społeczność. Gdy nadchodzi świąteczny czas, Karolina wraca w rodzinne strony. Przyzwyczajona do innego życia, na nowo musi zrozumieć swoich bliskich, ale też samą siebie. Czy w ferworze przygotowań znajdzie się miejsce na szczere rozmowy? Czy mimo odmiennych charakterów przy wigilijnym stole zagości spokój i zrozumienie? Jak święta wpłyną na losy dwóch młodych kobiet i ich najbliższych? A może znajdzie się czas na miłość? Pełna ciepła i pozytywnych emocji opowieść o tym, że wszystko czego w życiu szukamy może być czasami na wyciągnięcie ręki. Nie tylko w święta…

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

71 osób kupiło
16
Marcepanowa miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marcepanowa miłość
Dostępny457 szt.

Historia pachnąca choinką, przy której grzejemy serca rodzinną miłością. Zimowa opowieść pełna czułości i wzruszeń! Nastoletni Norbert przeżywa swoje pierwsze zauroczenie. Uczuciu młodych przeciwni są rodzice, którzy mają własne, całkiem dorosłe animozje. Dla nastolatków jest to zatem czas szczególnie burzliwy, a zbliżające się wielkimi krokami święta i trudności w młodzieńczej komunikacji niczego nie ułatwiają… Norbert znajduje jednak wsparcie w swojej matce, Justynie, która tego roku bierze na swoje barki przygotowanie wigilijnej kolacji. Kobieta, pragnąc szczęścia swojego dziecka, postanawia zaprosić także Zuzannę i jej rodziców. Czy magia świąt zadziała wśród ludzi, którzy różnią się prawie wszystkim? Agnieszka Lis zabiera nas w świąteczną podróż po ludzkich charakterach i emocjach, kolejny raz udowadniając, że bohaterowie jej książek są tacy jak my. Pełni skrajności i tajemnic do rozwikłania.

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

66 osób kupiło
17
MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa
Dostępny145 szt.

MUR. Ilustrowany atlas architektury Muranowa obejmuje obszar rozciągający się na północ od alei Solidarności, do torów kolejowych, czyli granicy z Żoliborzem. Atlas przedstawia 62 budynki, założenia i detale architektoniczne, pomniki i rzeźby znajdujące się na tym terenie. Każdemu obiektowi towarzyszy syntetyczna ilustracja i krótki opis w języku polskim i angielskim. Prezentacje architektury poprzedzone są dwujęzycznym wstępem z zarysem historii dzielnicy. Atlas zawiera także indeks osób i pracowni architektonicznych oraz bibliografię.

55,00 zł
35,75 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 19,25 zł

64 osoby kupiły
18
Raczycho - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raczycho
Dostępny526 szt.

Najnowszy tom przygód rezolutnej Zuzy Lewandowskiej! Tym razem przed Zuzą wielkie wyzwania nie tylko w życiu zawodowym, ale także prywatnym. Sprawa tajemniczych zaginięć dzieci sekretarza partii przeplata się z wiadomością o stanie zdrowia Zuzy. Jak bowiem odmówić sobie palenia ekstra mocnych bez filtra i popijania stocka, gdy organizm atakuje nowotwór kości? Raczycho powoduje w życiu Zuzy prawdziwe trzęsienie ziemi. Kobieta spieszy się, żeby zdążyć zamknąć najważniejsze sprawy. Rozwiązując zagadki kryminalne jednocześnie zmaga się z postępującą chorobą i przygotowuje się na odejście, bo wie, że nie ma lekarstwa… Jacek Ostrowski kolejny raz udowadnia, że tworząc postać Zuzy doskonale wiedział, gdzie chce by ta historia nas zaprowadziła…

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

60 osób kupiło
19
Szczęśliwe i silne dziecko. Jak uchronić dzieci przed kryzysami psychicznymi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Szczęśliwe i silne dziecko. Jak uchronić dzieci przed kryzysami psychi...
Dostępny61 szt.

To, że jesteśmy mniejsi, nie oznacza, że nasze problemy również takie są. Dzieci. Doświadczają odrzucenia, chorują na depresję, zaburzenia lękowe, samookaleczają się, targają się na własne życie. One równie mocno, co dorośli, doświadczają kryzysów psychicznych. Codzienny lęk, poczucie niezrozumienia, presja ze strony otoczenia sprawiają, że boją się mówić o tym głośno. Dlatego bardzo ważne jest, aby dorośli zadbali o zdrowie psychiczne najmłodszych oraz nastolatków. Co zrobić, żeby uchronić własne dziecko przed kryzysami psychicznymi? Jak wychować je na silnego, odpornego na trudne sytuacje człowieka? Jak sprawić, by było szczęśliwe? Gdzie udać się po pomoc, gdy zauważymy niepokojące zachowania? Monika Szubrycht, neurologopedka i dziennikarka zaprosiła do rozmowy jedenastu wybitnych specjalistów - pedagogów, psychoterapeutów, psychiatrów, seksuologów - by podpowiedzieli nam, jak stworzyć dla dziecka bezpieczny i dający siłę dom, oraz jak radzić sobie z ewentualnymi kryzysami. By pokazać, że ani rodzice, ani dzieci nie są ze swoimi problemami sami.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

59 osób kupiło
20
Portret nieznanej kobiety - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Portret nieznanej kobiety
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.27

Legendarny szpieg i konserwator sztuki Gabriel Allon odszedł w końcu z funkcji szefa wywiadu izraelskiego i osiadł w Wenecji – jedynym mieście, w którym zaznał spokoju. Jego piękna żona Chiara przejęła zarządzanie firmą Konserwacja Zabytków Tiepolo, a dwójkę małych dzieci potajemnie zapisali do lokalnej podstawówki. Gabriel całymi dniami szwenda się po uliczkach i kanałach podmokłego miasta, uciekając od demonów ze swojej tragicznej i pełnej przemocy przeszłości. Ale kiedy ekscentryczny londyński marszand Julian Isherwood zwraca się do niego z prośbą o zbadanie okoliczności odkrycia i zyskownej sprzedaży arcydzieła sprzed wieków, Gabriel daje się wciągnąć w śmiertelną zabawę w kotka i myszkę, w której nic nie jest takie, jak się wydaje. Allon szybko odkrywa, że obraz, o który chodzi – portret nieznanej kobiety rzekomo pędzla Antoona van Dycka – to nieprawdopodobnie udany falsyfikat. Chcąc znaleźć tajemniczego fałszerza i zdemaskować wielomiliardowy przekręt wśród elity świata sztuki, obmyśla jeden z najbardziej wyszukanych podstępów w swojej karierze. Lecz jeśli plan ma się powieść, Gabriel musi się stać lustrzanym odbiciem człowieka, którego szuka, czyli największym fałszerzem sztuki, jakiego widział świat. Stylowy, wyrafinowany i niezwykle pomysłowy Portret nieznanej kobiety to pasjonująca podróż po ciemnej stronie świata, w którym pozbawieni skrupułów marszandzi na co dzień oszukują swoich klientów, a bogaci inwestorzy traktują wielkie dzieła sztuki jak kolejny towar, który można kupować i sprzedawać z zyskiem. Poczynając od eleganckiego wprowadzenia, aż po nieoczekiwane zwroty akcji w punkcie kulminacyjnym, powieść ta stanowi istny majstersztyk. Jest też kolejnym dowodem na to, że jako autor powieści szpiegowskich i thrillerów Daniel Silva nie ma sobie równych. Daniel Silva – wielokrotnie nagradzany autor bestsellerów „New York Timesa”, ma w dorobku ponad 20 tytułów, m.in. Inną kobietę, Nową dziewczynę, Zakon i Wiolonczelistkę. Sławę przyniosła mu długa seria thrillerów o szpiegu i konserwatorze sztuki Gabrielu Allonie. Książki Silvy stały się bestsellerami na całym świecie i zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Mieszka na Florydzie z żoną, dziennikarką telewizyjną Jamie Gangel, oraz dziećmi, bliźniakami Lily i Nicholasem.

43,00 zł
30,10 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,90 zł

56 osób kupiło
21
(Nie)miły facet. Męskie spojrzenie na miłość, seks i związki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
(Nie)miły facet. Męskie spojrzenie na miłość, seks i związki
Dostępny975 szt.

Nie ma nic złego w byciu męskim. Męskości nie trzeba gnębić i mylić jej z dominującą w społeczeństwie rolą mężczyzny oraz patriarchalnym modelem rodziny. Można ją posiadać, podziwiać, wzbogacać i wykorzystać jej potencjał, żeby odnaleźć równowagę i życiową harmonię. "(Nie)miły facet" to nie książka o tym jak stać się dominującym, nieczułym i niewiernym palantem XXI wieku. To książka, która pokazuje jak wyznaczać swoje granice, otwarcie mówić o swoich potrzebach oraz jak budować prawdziwe i trwałe relacje nie zagłuszając swojego `ja`. To książka zarówno dla facetów jak również ich partnerek i partnerów. W oparciu o lata klinicznej terapii grupowej dla mężczyzn i par, wybitny amerykański psychoterapeuta Robert A. Glover, stworzył przewodnik o tym jak poradzić sobie z "syndromem miłego faceta". Ta przełomowa książka zawiera informacje i narzędzia, które pomogą uwolnić się od toksycznych schematów i nieskutecznych wzorców. Wskaże drogę do odkrycia prawdziwej męskości i odnalezienia szczęścia w relacjach, związkach i miłości. "Mężczyznom (nie)miły facet zdaje się podobać, bo jest autentyczny i szczery. Przez lata otrzymałem od mężczyzn tysiące e-maili z pytaniem, jakim cudem tak dobrze ich znam. Mówią mi, jak książka zmieniła ich życie, dała poczucie sensu i nadzieję. Dobrze wiedzieć, że opowieść o mojej walce i o tym, czego się od nich nauczyłem, pomogła tak wielu mężczyznom (i kobietom) na całym świecie." - fragment książki

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

46 osób kupiło
22
Łódź. Ilustrowany atlas architektury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łódź. Ilustrowany atlas architektury
Dostępny173 szt.

Atlas zawiera esej na temat historii Łodzi, prezentacje 65 obiektów oraz mapę miasta z zaznaczonymi lokalizacjami budynków. Wszystkie teksty podane są w języku polskim i angielskim. Uzupełnieniem tekstów jest bibliografia oraz indeks nazwisk i pracowni architektonicznych. Wyboru obiektów do atlasu dokonali Anna i Błażej Ciarkowscy, łodzianie, znawcy i miłośnicy miasta. Oprócz sztandarowych zabytków, najstarszych pałaców i fabryk, znalazły się tu także mniej znane modernistyczne budynki, pawilony i z okresu PRL, neony, murale i rzeźby. Ten zestaw składa się na żywy obraz miasta, interesujący nie tylko dla amatorów historii architektury. Książkę wyróżnia atrakcyjny projekt graficzny, którego autorką jest Magdalena Piwowar. Wszystkie obiekty zostały zilustrowane za pomocą rysunków. Dzięki temu, mimo różnorodności form architektonicznych, cały atlas jest graficznie spójny i czytelny. Rysunkowa formuła jest charakterystyczna dla serii atlasów wydawanych przez Fundację Centrum Architektury. Ten syntetyczny sposób prezentacji pozwala oczyścić obiekt z elementów przypadkowych i nietrwałych, ukazać jego najbardziej charakterystyczne cechy i podkreślić ideę, jaka przyświecała projektantom. Rysunek jest też interpretacją, czyli świadectwem bezpośredniego i zaangażowanego spojrzenia na architekturę.

55,00 zł
37,40 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 17,60 zł

44 osoby kupiły
23
Gospodarczy poczet władców Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gospodarczy poczet władców Polski
Dostępny478 szt.

Przewrotny obraz władców Polski od Mieszka I po samego Edwarda Gierka! Może nie czeka nas wkrótce koniec historii, jaki wieszczył swego czasu Francis Fukuyama, ale na pewno będzie to koniec pewnej epoki. Epoki niewiedzy. No i będzie to rewolucja. Dla niektórych wstrząs, dla innych gorzka pigułka, jeszcze dla innych potwierdzenie wcześniejszych podejrzeń. Zwycięstwo pod Grunwaldem wiele Polsce nie dało, za to sama obecność Krzyżaków na Pomorzu i Warmii ekonomicznie przydała nam się bardzo. Bitwa, jedna czy druga pod Chocimiem, mogłaby się zdarzyć lub nie. Za to sąsiedztwo i symbioza z kulturą oraz gospodarką Turcji były na wagę złota. Nasi poprzednicy czerpali z tej bliskości pełnymi garściami. Tak samo zresztą jak od innych. Wymiana, ruch, handel i wzajemne przenikanie – to przecież esencja życia. Książka ta jest dla wszystkich, którzy chcą nieco głębiej zajrzeć pod podszewkę historii. To zaledwie szkic, ale może skłoni do szerszego patrzenia niż uczą nas podręczniki.

54,90 zł
35,14 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 19,76 zł

42 osoby kupiły
24
Koraliki drewniane kolorowe - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koraliki drewniane kolorowe
Fandy
Dostępny147 szt.

koraliki drewniane w różnych kształtach i kolorach, w zestawie sznurek

7,20 zł
6,48 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,72 zł

32 osoby kupiły
25
Siedem tajemnic. O sakramentach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem tajemnic. O sakramentach
Dostępny24 szt.

Jak rozumieć sakramenty? Wiemy, że dzięki nim mamy dostęp do życia Chrystusa, do tego, co robił, żyjąc na Ziemi. Zbyt rzadko jednak myślimy o sakramentach jako codziennym sposobie Bożego działania w świecie. Tymczasem wszystkie siedem sakramentów ma ostatecznie jeden cel: upodobnić nas do Chrystusa Pana. Tomasz Grabowski OP i ks. Krzysztof Porosło wprowadzają nas w misteria chrześcijańskie, pasjonująco przybliżają sakramentalną rzeczywistość, która wciąż pozostaje tajemnicą ? choć obcujemy z nią na co dzień.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

32 osoby kupiły
26
Jak zmienić złe dni na lepsze. Pierwsza pomoc emocjonalna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Jak zmienić złe dni na lepsze. Pierwsza pomoc emocjonalna
Dostępny574 szt.

Każdemu z nas przychodzi w życiu mierzyć się z różnymi wyzwaniami. Czasami w ich obliczu tracimy pewność siebie, opadają nas czarne myśli i nie mamy pojęcia, jak wydostać się z dołka. Czy i ty czasem masz poczucie, że świat cię przerasta, a twoich problemów nie da się rozwiązać? Jeśli tak, ta książka pomoże ci uporać się z obezwładniającymi emocjami, pokaże ci skuteczne narzędzia służące budowaniu psychicznej odporności i nauczy cię dbać o swój dobrostan, abyś odnajdował w sobie siłę, mierząc się z życiowymi trudnościami.

52,90 zł
29,10 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 23,80 zł

30 osób kupiło
27
Nędznicy. Tom 1, wersja Ilustrowana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nędznicy. Tom 1, wersja Ilustrowana
Dostępny279 szt.

Któregoś dnia w prowansalskim miasteczku Digne zjawia się wypuszczony z więzienia galernik Jean Valjean. Jedyną osobą, która przyjęła go przychylnie, był biskup. Valjean ucieka jednak w nocy, kradnąc srebrną zastawę stołową. Zostaje zatrzymany przez policję, biskup jednak zapewnia, że sam podarował mu srebra. Po odejściu policjantów stwierdza, że w ten sposób wykupił duszę Valjeana od sił zła i oddał Bogu. Były więzień postanawia zmienić swoje życie. Akcja przenosi się do Paryża, czterech młodzieńców żyje w wolnych związkach z czterema dziewczętami, z których jedna, Fantyna, zostaje porzucona z małą córeczką. Kobieta postanawia opuścić Paryż i szukać pracy. Zostawiła córeczkę Kozetę u przypadkowo spotkanej rodziny oberżystów z Montfermeil koło Paryża. Fantyna trafia do miasta przeżywającego prawdziwy rozkwit. Stało się tak za sprawą nieznanego nikomu przemysłowca, Madeleine'a. Otoczony powszechnym szacunkiem został merem miasta. Tylko inspektor policji Javert mu nie ufa. Jego podejrzenia zwiększają się jeszcze po tym, gdy Madeleine, chcąc ratować woźnicę Faucheleventa, podniósł na barkach ciężki wóz. Javert stwierdził wówczas, że znał tylko jednego człowieka o takiej sile: galernika nazwiskiem Valjean...

59,90 zł
32,95 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 26,95 zł

29 osób kupiło
28
Chłopaki z ulicy Pawła, dawniej Chłopcy z Placu Broni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopaki z ulicy Pawła, dawniej Chłopcy z Placu Broni
Dostępny242 szt.

Kultowa powieść Ferenca Molnára zyskała w Polsce sławę pod tytułem Chłopcy z Placu Broni. Teraz ukazuje się w nowym tłumaczeniu pod oryginalnym tytułem. Nowe opracowanie zachowuje wierność wobec oryginału, odświeża powieść w warstwie językowej, przybliża zwłaszcza dialogi do stylu, jakim posługuje się dziś młodzież. W tej nowej odsłonie książka podbije serca kolejnych pokoleń polskich czytelników.

24,99 zł
15,74 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 9,25 zł

29 osób kupiło
29
Księga matematyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga matematyki
Dostępny2083 szt.

Matematyka to kształty. Matematyka to arytmetyka. Ale to też o wiele, wiele więcej. Matematyka jest częścią każdego aspektu naszego życia, od miast po ogrody, od ruchu do pogody. Matematyka jest również pełna cudownych i magicznych rzeczy. Od brył, które mogą się toczyć, ale wcale nie są okrągłe, do liczb większych niż sam wszechświat, matematyka nigdy nie przestaje zadziwiać. Ta książka zawiera setki niesamowitych, dziwnych i wspaniałych faktów dotyczących matematyki. Możesz ja czytać w dowolnej kolejności - zacznij od początku i czytaj do końca albo przerzucaj strony i zagłębiaj się w coś co Cię zainteresowało. Poznaj słynnych matematyków, pączka, który może zamienić się w filiżankę kawy i roślinę, która umie liczyć. Przeczytaj o matematyce w przyrodzie, sztuce, architekturze i sporcie. Dowiedz się, ile razy musiałbyś złożyć kartkę, aby dotrzeć do Księżyca.

49,99 zł
34,49 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,50 zł

25 osób kupiło
30
Swans - ofiara i transcendencja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Swans - ofiara i transcendencja
Dostępny49 szt.

Grupa Swans, założona przez Michaela Girę w Nowym Jorku czterdzieści lat temu, zaczynała jako formacja undergroundowa, określana jako najgłośniejszy zespół na świecie. Przechodziła potem kolejne metamorfozy, wiążące się z częstymi zmianami składu, a pod koniec następnej dekady zakończyła działalność wskutek niepowodzeń i ogólnego zniechęcenia. Odrodziła się triumfalnie w roku 2010 i przez kolejne lata zachwycała zarówno krytyków, jak i coraz liczniejszych fanów, osiągając status jednej z najbardziej szanowanych formacji muzycznych na świecie. Ofiara i transcendencja to przewodnik po świecie tego niezwykłego zespołu, obejmujący dzieje od lat 80. aż do dnia dzisiejszego - pokłosie ponad stu dwudziestu pięciu wywiadów przeprowadzonych specjalnie z myślą o tej publikacji. Polskie wydanie zawiera także posłowie autorstwa Bartka Chacińskiego, uzupełniające historię zespołu i opisujące wpływ Swans na polską scenę muzyczną. Nick Soulsby jest pisarzem i dziennikarzem od wielu lat zajmującym się niezależną sceną muzyczną. Jest autorem następujących książek: Thurston Moore: We Sing A New Language (2017), Cobain On Cobain: Interviews & Encounters (2016), I Found My Friends: The Oral History Of Nirvana (2015) and Dark Slivers: Seeing Nirvana In The Shards Of Incesticide (2012). W 2014 roku był kuratorem kompilacji No Seattle: Forgotten Sounds Of The North West Grunge Era 1986-1997.

69,99 zł
46,89 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 23,10 zł

25 osób kupiło
31
Sekretny pokój w Auschwitz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretny pokój w Auschwitz
Dostępny2537 szt.

Dwie siostry zostają brutalnie rozdzielone przez wojnę. Anna trafia do nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Danuta nie przestaje starać się o jej ocalenie, nawiązując bardzo ryzykowany kontakt z polskim podziemiem. Marzenie o ponownym spotkaniu zostaje niestety udaremnione. Szansa na zemstę pojawia się sześćdziesiąt lat później Tragiczna i zarazem porywająca opowieść o oszustwie, odwadze i sile przetrwania.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

24 osoby kupiły
32
Aquaria, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aquaria, CD
Doda, Universal Music Polska
Dostępny321 szt.

DODA - od lat znamy ją jako artystkę złożoną z żywiołów. W muzyce i miłości prawdziwa i zawsze na 100%. Tworzy i kocha całym ciałem i duszą. Właśnie ukazuje się jej kolejny solowy album. Album wyjątkowy - Aquaria. Aquaria - wystarczająco silna, by utrzymać statek i tak delikatna, by przelecieć przez palce. Dostosowuje się kształtem do otoczenia, a mimo to z biegiem czasu zmienia kształt wszystkiego. Na tym czwartym już solowym albumie, Doda jak nigdy rozlicza się ze swoimi demonami. Z wrodzoną precyzją Wodnika łączy bolesne słowa, które są niczym kartki z pamiętnika i z pomocą producentów z Hotelu Torino ubierają je w elektronicznebrzmienie - dance. Rozpalając tym samym w słuchaczu chęć wkroczenia na parkiet. Doda tanecznym krokiem zamyka mroczny rozdział życia, zatrzaskując za sobą drzwi przeszłości. Ten album nie tylko w nazwie nosi ze sobą symbol odrodzenia... Na płycie znajdziemy utwory takie jak Fake Love czy Melodia ta, które stały się numerem jeden we wszystkich rozgłośniach radiowych w całej Polsce! Doda nie zawiodła swoich najbardziej wiernych fanów i na płycie usłyszymy również i piękną balladę Pewnie już wiesz, a dla fanów z całej Europy, te największe hity doczekały się anglojęzycznych wersji (Waterfalls, My Melody). Ale to nie wszystko... Warto było czekać na ten album, ponieważ jest on niepodważalnym dowodem na to że Królowa jest tylko jedna.Jednak tym razem ściska w dłoni trójząb i z siłą wodospadu AQUALITEJA uderza w serce słuchacza! Lista utworów: 01. Fake Love 02. Don’t Wanna Hide 03. Girls To Buy ft. Maria Sadowska 04. Bez Ciebie chcę żyć wiecznie 05. Melodia ta 06. No Rush with Jhn McFly 07. Do It Like I Want It 08. Pewnie już wiesz 09. Drinking 10. Tylko Ty i ja 11. Wodospady 12. Zatańczę z aniołami Bonus Tracks: 13. Chcę Cię coraz więcej 14. My Melody 15. Waterfalls 16. Just You And I 17. Riotka 18. High Life 19. Nie pytaj mnie

43,90 zł
43,02 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,88 zł

23 osoby kupiły
33
Five Nights At Freddy's. Tom 8. Słodka Angel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Five Nights At Freddy's. Tom 8. Słodka Angel
Dostępny501 szt.

Fani Five Nights at Freddy`s, oto przed wami ósmy tom opowiadań z serii Fazbear Frights. Mistrz horroru spod znaku animatroników Scott Cawthon prezentuje w nim kolejne trzy pełne grozy historie, które nie pozwolą zmrużyć oka miłośnikom mrocznego uniwersum! Angel, Hudson i Sergio aż za dobrze wiedzą, co to jest pech. Angel, szykanowana przez rozpuszczoną przyrodnią siostrę, podejmuje pochopną decyzję o zemście. Hudsonowi, którego młode życie jest naznaczone tragedią i pogrzebanymi marzeniami, wydaje się, że wraz z dobrze płatną pracą jego los wreszcie się odmieni... czy na pewno? Sergio nabywa wyjątkową zabawkę, która ma przynosić szczęście, ale w świecie FNAF-u chyba nie ma szans na nic innego niż tylko potworne kłopoty... Kolejna porcja przerażających opowiadań sprawi, że nawet najbardziej opanowani spośród fanów stracą zimną krew.

36,90 zł
20,30 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 16,60 zł

21 osób kupiło
34
Wyspa mojej siostry - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa mojej siostry
Dostępny369 szt.

Poznajemy Pippi, która jakby żyje na samotnej wyspie, w innym świecie... Na tę wyspę wprowadza nas jej młodsza siostra Marysia. Dzięki jej wrażliwości dotykamy wprost największych tajemnic i problemów jej niepełnosprawnej siostry. Odkrywamy przy tym, że każdy człowiek jest osobną wyspą i choć czasem tak bardzo różnimy się od siebie, to każdy z nas ma prawo do godnego życia, szacunku, podziwu i miłości. I pomyślałam sobie, że jeśli potrafimy sprawić, by takie osoby jak Pippi czuły się szczęśliwe mimo swojej choroby, to nasz świat będzie lepszy. - Anna Dymna

29,90 zł
17,34 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 12,56 zł

21 osób kupiło
35
Odyseja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
32,95 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 26,95 zł

22 osoby kupiły
36
PS I Like You - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PS I Like You
Dostępny420 szt.

Co robisz, gdy podczas lekcji chemii w głowie wirują ci zamiast pierwiastków fragmenty ulubionych piosenek? Lily po prostu zapisała wers z ukochanego utworu na ławce. Niczego nie oczekiwała, a jednak następnego dnia zobaczyła, że ktoś dopisał kolejne zdanie. Ktoś, kto najwyraźniej zna tekst tej piosenki. Jak to możliwe, że w tej nudnej szkole ktoś także kocha alternatywne zespoły? Wkrótce ławkowa korespondencja między Lily a tajemniczym miłośnikiem muzyki nabiera tempa. Rozmawiają nie tylko o muzyce, ale i o swoich problemach i stają się sobie coraz bliżsi. Kim jest ta tajemnicza bratnia dusza? Kasie West stała się jedną z autorek, które bardzo sobie cenię. Wiem, że mnie nie zawiedzie w kwestii fabuły, zawsze czegoś nauczy, a do tego sprawi, że moje serce przepełniać będą radość, ciepło i miłość. Nie zabraknie dobrej zabawy z domieszką humoru oraz życiowych rozterek, z którymi często sami się borykamy. Wskaże odpowiednią drogę, nakieruje na właściwe tory, a do tego nie potępi za błędy. Magda Zimna, czytamybokochamy.blogspot.com Pogodna, pełna wdzięku i ciepła historia o przyjaźni i miłości, i o tym, że nigdy nie warto nikogo sądzić po pozorach. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

42,90 zł
23,60 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 19,30 zł

19 osób kupiło
37
Moje dziecko z autyzmem. Niezwykła podróż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Moje dziecko z autyzmem. Niezwykła podróż
Dostępny38 szt.

Wyjątkowy poradnik dla rodzica, który chce zrozumieć swoje dziecko w spektrum autyzmu Książka Leigh Merryday Porch to opowieść o szoku i niepewności związanych ze zdiagnozowaniem u jej syna autyzmu, jak również o akceptacji i odkrywaniu, że życiowa podróż z autystycznym dzieckiem może być niezwykła. Nawet towarzyszące jej nieprzewidziane „objazdy” czy „awarie” mogą doprowadzić do miejsc, o istnieniu których na początku wspólnej drogi nikt nawet nie marzył. Dzięki lekturze tej książki przekonasz się, że każdy rodzic może napisać własną historię o tym, co jest możliwe i dobre dla jego dziecka, a przede wszystkim kochać je takim, jakie jest. Czytając tę książkę, czujesz się, jakbyś usiadł sobie, by sączyć powolutku filiżankę kawy (albo lampkę wina) z dobrą przyjaciółką, którą prosisz o radę, przytulenie; która podnosi cię na duchu, uczy samodzielności; z którą można się pośmiać i popłakać. To lektura obowiązkowa dla wszystkich matek i ojców, którzy rozpoczynają swoją rodzicielską podróż, dla rodzin, przyjaciół oraz nauczycieli, którzy wpływają na życie naszych dzieci w jej trakcie. Nancy Burrows Porch zręcznie przeplata osobistą narrację z praktycznym przewodnikiem, tworząc realistyczną, choć często humorystyczną, mapę umożliwiającą poruszanie się wśród wyzwań i radości związanych z wychowywaniem dziecka autystycznego. Liane Kupferberg Carter Leigh Merryday Porch – matka dziecka z autyzmem i pedagog. Prowadzi bloga dla rodziców dzieci w spektrum (flappinessis.com), a także szkolenia w zakresie świadomości autyzmu dla szkół i organizacji obywatelskich; występuje również na konwencjach dotyczących niepełnosprawności. Jej teksty pojawiły się w m.in. w „The Huffington Post”. Mieszka na Florydzie z mężem i dwójką dzieci.

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

18 osób kupiło
38
Co robi łączniczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co robi łączniczka
Dostępny270 szt.

Tak, tu chodzi o podejrzane symbole. Tak, tu chodzi o chronienie, przekazywanie i odbudowę wciąż istniejących innych sposobów bycia w czasie i w przestrzeni. Tak, tu chodzi o odmowę zaakceptowania przemocy jako faktu dokonanego. Tak, tu chodzi o przekonanie, że zawsze jest coś do zrobienia, ponieważ nic nie jest zakończone. Tak, tu chodzi o to, by uczynić historię niemożliwą; to próba starcia matrycy historii w proch. Tak, tu chodzi także o miłość. Co robi łączniczka, kiedy chłopcy zaprzeczają? Utwór Darka Foksa i Zbigniewa Libery to książka krytyczna w pełnym tego słowa znaczeniu. Rezonuje z pamięcią zbiorową i historiograficznymi konstruktami, przechwytuje klisze oraz pogrywa z przyzwyczajeniami odbiorców. Nigdy nie dowiemy się, jak naprawdę wyglądała przeszłość, możemy jedynie opowiadać fikcje o wojnie i o miłości, a do tego – jak mówią autorzy – najlepiej zatrudnić aktorów. Książka Co robi łączniczka po raz pierwszy ukazała się w 2005 roku i od tamtej pory uznawana jest za jeden z najważniejszych utworów ostatnich lat.

36,00 zł
25,56 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,44 zł

15 osób kupiło
39
Wielki atlas historyczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki atlas historyczny
Dostępny130 szt.

Nowy Wielki Atlas Historyczny to publikacja uniwersalna, prezentująca dzieje świata i Polski od starożytności po współczesność, na kilkuset barwnych, ułożonych w porządku chronologicznym mapach. Bardzo ważny element stanowią kalendaria, które pomagają w zrozumieniu zjawisk i procesów przedstawianych na mapach, gdyż zawarte w nich informacje ukazują zarówno przyczyny, jak i przebieg, wynik i późniejsze skutki wydarzeń. Wśród tematów politycznych pojawiają się przedstawienia wręcz bieżące, takie jak agresja Rosji na Ukrainę czy też od dawna tlący się konflikt o Górski Karabach między Armenią a Azerbejdżanem. Mapy prezentują głównie zagadnienia polityczne, ale są też ujęcia gospodarcze, w tym zestawienia danych statytystycznych oraz mapy narodowościowe i wyznaniowe. Wszystkie są opatrzone starannie opracowanymi legendami. Dzięki profesjonalnej i wyważonej grafice cechuje je duża szczegółowość i zarazem przejrzystość. Atlas może zainteresować szerokie grono odbiorców: zarówno dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, szkół średnich, jak i dla studentów oraz miłośników historii.

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

14 osób kupiło
40
Sekret Świąt. Tom 2. Zagadkowi agenci. Z autografem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Sekret Świąt. Tom 2. Zagadkowi agenci. Z autografem
Dostępny12 szt.

Drugi tom serii książek dla dzieci Maxa Czornyja, autora bestsellerowych kryminałów. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, w miasteczku panuje zamieć śnieżna, a z Muzeum Miejskiego znika wykonana ze srebra gwiazda betlejemska. Filigranowa Gwiazda co roku – zgodnie z tradycją w Wigilię umieszczana jest na szczycie choinki dekorującej rynek. Symbolizuje rozpoczęcie radosnych świąt, a jeśli się nie odnajdzie, na miasteczko spodnie okrutna klątwa. Czasu jest naprawdę niewiele. Kto ukradł Filigranową Gwiazdę? Czy Zagadkowym Agentom uda się uratować święta? Czy prawdziwe klątwy istnieją? Poznajcie ZAGADKOWYCH AGENTÓW – Eryka i Romana – braci Deryłów oraz ich przyjaciółkę Ewę. Zafascynowany historią Eryk i wielbiciel sportu Roman mieszkają na obrzeżach miasta w niewielkiej fortalicji – zamku, w którym ich rodzice prowadzą antykwariat. Ewa pasjonuje się elektroniką, informatyką oraz sztuczną inteligencją. Cała trójka uwielbia rozwiązywać zagadki i razem tworzą zgrany zespół młodych agentów. Każdą wolną chwilę spędzają w jednej z komnat – siedzibie Zagadkowych Agentów, czyli w Sekretnym Gabinecie. Nowa seria książek detektywistycznych dla młodych czytelników to frajda dla tych, którzy lubią opowieści z dreszczykiem. Coś dla siebie znajdą w niej zarówno fani historycznych smaczków, jak i nowych technologii. Szybko rozwijająca się akcja, niezwykłe i tajemnicze śledztwa oraz charakterystyczne czarno-białe ilustracje zapewnią podczas lektury niezapomniane emocje. Seria o odważnej trójce: Eryku, Romanie i Ewie pokazuje wartość współpracy, przyjaźni i niesienia bezinteresownej pomocy innym.

39,90 zł
21,95 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 17,95 zł

12 osób kupiło
41
Codziennik Małych kobietek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
27,45 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 22,45 zł

12 osób kupiło
42
Arkusze monitoringu i karty pracy do diagnozy rozwoju ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arkusze monitoringu i karty pracy do diagnozy rozwoju ucznia z niepełn...
Dostępny122 szt.

Zestaw zawiera kompleksowe narzędzie do diagnozy rozwoju ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, na które składają się arkusze monitoringu i karty pracy. Arkusze umożliwiają: dokonanie diagnozy skali rozwoju ucznia określenie poziomu opanowania wiedzy i umiejętności opisanych w podstawie programowej ocenę postępu oczekiwanych osiągnięć i ujawniających się trudności w zakresie rozwoju i opanowania umiejętności: samoobsługowych, społecznych, komunikacji werbalnej, niewerbalnej, przygotowania do nauki pisania i czytania, motoryki małej i dużej, elementarnych umiejętności matematycznych, edukacji przyrodniczej, muzyki z rytmiką, plastyki, techniki, wychowania fizycznego. Pracę z kartami ułatwia dołączony ramowy program edukacyjno-terapeutyczny dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Pierwsza część zestawu odnosi się do następujących działów podstawy programowej z obszaru Ja: 1. Budowanie własnej tożsamości 2. Jedzenie 3. Ubieranie się 4. Higiena osobista 5. Potrzeby fizjologiczne 6. Sygnalizowanie samopoczucia.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

11 osób kupiło
43
Bruno Brazil - wydanie zbiorcze. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bruno Brazil - wydanie zbiorcze. Tom 2
Dostępny9 szt.

Bruno Brazil to agent amerykańskich służb wywiadowczych. Dowodzi komandem „Kajman”, z którym podejmuje się najbardziej niebezpiecznych misji. Nieprzystępny i sarkastyczny, skryty za maską z lodu, przy bliższym poznaniu odkrywa bardziej ludzkie oblicze. Komando „Kajman” - na pierwszy rzut oka zbieranina dziwaków, szumowin i indywiduów spod ciemnej gwiazdy, w rzeczywistości jest grupą nietuzinkowych ludzi doskonale znających swój fach. Niecodzienne umiejętności pomagają im w wypełnianiu przeróżnych misji, od tropienia szaleńców dysponujących niszczycielską bronią, poprzez rozbijanie szajek przemytników, po obronę zwykłych ludzi przed mafijnymi porachunkami. Bruno Brazil jest jedną z klasycznych postaci frankofońskiego komiksu, zaś sam tytuł uznawany jest za dzieło kultowe przez szeroką rzeszę entuzjastów.

135,00 zł
116,10 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 18,90 zł

12 osób kupiło
44
Dzieci gotują zimą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci gotują zimą
Dostępny142 szt.

Kiedy za oknem temperatury spadają poniżej zera mamy ochotę na sycące ciepłe posiłki – gęste zupy i sosy, dania na bazie kaszy, makaronu i ziemniaków. Częściej korzystamy z rozgrzewających korzennych przypraw: imbiru, kardamonu, cynamonu i anyżu, które świetnie komponują się, np. z zimowymi herbatami. A gdy ich smak wzbogacą miód, sok malinowy i cytrusy, to po prostu palce lizać! Właśnie zimą kupujemy aromatyczne i świeże (!) cytrusy. Chętniej też sięgamy po kiszonki, pieczone lub gotowane warzywa korzeniowe i bulwy. Tradycyjne bezmięsne potrawy wigilijne oraz wiele wariantów dań z ryb powodują, że Boże Narodzenie inaczej pachnie i smakuje. Dzieje się tak też za sprawą pieczonych mięs, wyrafinowanych sałatek i wypieków. W tej książce odkrywamy tylko niektóre walory kulinarne zimy. A jednocześnie zachęcamy do eksperymentowania. Dlatego oprócz szczegółowych przepisów są też propozycje jak zmienić proponowaną potrawę.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

11 osób kupiło
45
Dzieci gotują. Wielka księga przepisów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci gotują. Wielka księga przepisów
Dostępny69 szt.

Kreatywne działanie i nauka poprzez zabawę jest od dawna sprawdzonym pomysłem. Dzieci gotują. Wielka księga przepisów to propozycja wspólnego rodzinnego spędzania czasu, gwarantująca dobrą zabawę, smaczne dania, a przy okazji... ucząca planowania i organizacji! Gwarancją sukcesu jest różnorodność przepisów pogrupowanych w trzech dużych kategoriach: Na zimno, Na ciepło i Na słodko. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, tym bardziej, że potrawy mają w spisie treści swoje fotograficzne wizytówki.

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

10 osób kupiło
46
Wichrowe wzgórza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wichrowe wzgórza
Dostępny408 szt.

Akcja Wichrowych Wzgórz rozgrywa się na przełomie XVIII i XIX w. Earnshaw, właściciel majątku Wuthering Heights (tytułowe Wichrowe Wzgórza), przywozi do domu bezdomnego, cygańskiego chłopca, którego znalazł na ulicach Liverpoolu i nakazuje własnym dzieciom traktować go jak brata. Pomiędzy przybyszem a małą Cathy rodzi się więź tak silna, że z czasem przestają się liczyć nie tylko z konwenansami, ale i z ludźmi, wśród których żyją. Namiętność Heathcliffa i Catherine obnaża mroczną stronę ludzkiej natury, jest mściwa, wszechogarniająca i dzika jak wrzosowiska Yorkshire. Bohaterowie powieści Brontë płacą za to najwyższą cenę, a za ich błędy musi odpokutować następne pokolenie.

59,90 zł
32,95 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 26,95 zł

10 osób kupiło
47
Betlejemska Grota Narodzenia do samodzielnego złożenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Betlejemska Grota Narodzenia do samodzielnego złożenia
Dostępny163 szt.

W tym roku mamy dla wszystkich dzieci wyjątkową propozycję, aby własnoręcznie odtworzyć Grotę Narodzenia Pąńskiego - dokładnie tę, która znajduje się w Betlejem, w miejscu narodzenia dzieciątka Jezus. Samodzielnie wykonana Betlejemska Grota Narodzenia stanie się ozdobą i wspaniałym uzupełnieniem świątecznego wystroju waszych domów oraz pięknie przyozdobionej choinki. Doskonałym pomysłem może się również okazać wspólne rodzinne składanie projektu. Choć przygotowaliśmy go tak, by każde dziecko poradziło sobie z jego złożeniem. Życzymy miłej zabawy i pięknego efektu w postaci własnoręcznie skomponowanej sceny narodzenia Pana Jezusa.

7,90 zł
5,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,13 zł

10 osób kupiło
48
Drucik metalowy 20m srebrny - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drucik metalowy 20m srebrny
Fandy
Dostępny39 szt.

drucik metalowy, łatwo formowalny, średnica 0,3 mm, gługość 20 m

7,20 zł
6,48 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,72 zł

9 osób kupiło
49
Sprawdź, czy już jest jasno - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdź, czy już jest jasno
Dostępny85 szt.

Ina Nacht, a właściwie Ilona Gniadek-Czaińska, szlifowała swój warsztat, pisząc lifestyle'owego bloga marudazewsi.pl. Z wykształcenia i zamiłowania jest psychologiem. Jej debiutancka książka jest pełna wrażliwości, emocji i wnikliwych obserwacji ludzi i ich zachowań. Autorka swoją powieścią udowadnia, że można jeszcze napisać ciekawy i zaskakujący kryminał, który zachwyci czytelników.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

9 osób kupiło
50
Władza liter - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władza liter
Dostępny47 szt.

Nauka pisania i czytania miała stanowić w II RP narzędzie z jednej strony modernizacji i emancypacji klas niewykształconych, z drugiej - tworzenia zestandaryzowanej językowo kultury narodowej. W wielu ówczesnych dyskursach analfabetyzm utożsamiany był z ciemnotą i zagrożeniem dla życia społecznego, słowo pisane zaś - z cywilizacją i partycypacją w życiu publicznym. W książce Władza liter zastanawiam się, jak przekonania te były przetwarzane i parodiowane przez polską awangardę, zwłaszcza warszawskich futurystów. Czym na tle ówczesnych dyskursów psychologicznych i grafologicznych były awangardowe eksperymenty z pisaniem automatycznym? Dlaczego ortograficzne wybryki futurystów budziły w II RP ogromną panikę moralną i w ramach jakich dyskusji dotyczących polityki językowej były oceniane? Dlaczego projekty eugeniczne II RP poruszały problem analfabetyzmu i co oznaczało to dla sztuki? I dlaczego młodość, postęp oraz demokratyzacja kultury mogły się awangardzie kojarzyć z niszczeniem słowa drukowanego? Polska awangarda była formacją intelektualną, która zrozumiała konsekwencje kulturowe starych i nowych mediów i zaczęła systematycznie pytać o to, w jaki sposób przemiana praktyk komunikacyjnych może powodować przemianę społeczeństwa. Podjęta przez awangardę krytyka kultury wiodła przez krytykę języka, ta natomiast przez krytykę mediów. W swej książce chciałam pokazać, w jak złożonym polu kulturowym działy się jej eksperymenty i w jak trudnym kontekście dyskursywnym przyszło jej funkcjonować. Nie jest to zatem publikacja ściśle o awangardzie. To publikacja usiłująca przedstawić, jak złożoną, wymagającą i kuszącą nowymi nadziejami epoką było polskie międzywojnie.

57,75 zł
47,93 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 9,82 zł

8 osób kupiło
Wróć do góry