hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.10.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 12 października 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Cztery tysiące tygodni (Oliver Burkeman), na drugim Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz (Matthew Perry). Kolejny produkt to Faceci w gumofilcach (Andrzej Pilipiuk) oraz Kobieta w walizce (Katarzyna Bonda).
1
Cztery tysiące tygodni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Cztery tysiące tygodni
Dostępny173 szt.

A gdyby tak przestać próbować robić wszystko? Brakuje nam czasu. Osaczają nas nieustannie wydłużające się listy spraw do załatwienia i przepełnione skrzynki odbiorcze. Mamy problemy z koncentracją. Towarzyszy nam nerwowy pośpiech i poczucie piętrzących się zaległości. Próbujemy kolejnych metod zwiększania produktywności i stosujemy przeróżne life hacki, dzięki którym rzekomo możemy zoptymalizować swój dzień. Wiele z nich tylko pogarsza sytuację. Spróbujmy odzyskać wewnętrzny spokój, odpowiadając sobie na pytanie: jak najlepiej wykorzystać ten absurdalnie krótki czas, który został nam dany – czas naszego życia, trwającego średnio CZTERY TYSICE TYGODNI. Od autora: Żyjemy w czasach niespełnialnych wymagań, nieskończenie szerokiego wyboru, nieustannego rozpraszania uwagi i spirali globalnych kryzysów. I jakby tego było mało, większość porad dotyczących produktywności i efektywnego wykorzystania czasu tylko pogarsza naszą sytuację. Zachęca bowiem do snucia marzeń, że pewnego dnia w końcu „wszystko zrobimy” i staniemy się w pełni zoptymalizowanymi i niezwyciężonymi panami swojego czasu. Dążenie do tego złudnego celu sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej zajęci, rozproszeni i wyobcowani. Odkładamy to, co w życiu najważniejsze, na jakąś bliżej niesprecyzowaną przyszłość, która nigdy nie chce nadejść. Cztery tysiące tygodni to lekka, filozoficzna, a przy tym wyjątkowo praktyczna książka o alternatywnej ścieżce życia, jaką jest pogodzenie się z naszymi ograniczeniami. To próba powrotu do rzeczywistości i przeciwstawienia się kulturowej presji, która każe nam robić to, co niemożliwe, zamiast tego, co da się zrealizować. To książka o tym, jak nadać naszym działaniom sens, tu i teraz, w naszej pracy i w życiu osobistym – z pełną świadomością, że na wszystko nie starczy nam czasu i że nigdy nie wyeliminujemy z życia niepewności. Wyjaśniam w niej, dlaczego głównym wyzwaniem w zarządzaniu własnym czasem wcale nie jest podnoszenie wydajności, lecz decyzja, czego zaniechać; dlaczego w galopującym świecie cierpliwość – która pozwala naszym sprawom biec swoim naturalnym tempem – jest supermocą; i ­dlaczego tam, gdzie stajemy przed nieograniczonym wyborem, palenie mostów jest ważniejsze od posiadania wciąż otwartych opcji. Piszę, jak próbować oprzeć się wyniszczającej pokusie zbytniej wygody i jak na nowo odkryć zalety wspólnych rytuałów. Zacząłem pisać tę książkę jeszcze przed pandemią, ale, szczerze mówiąc, nie mogłaby być bardziej na czasie. Ostatni rok sprawił, że wielu z nas poczuło się zupełnie oderwanymi od codziennej rutyny. Wracając do normalności, mamy wyjątkową okazję, by ponownie zastanowić się, co robimy z naszym czasem, i tak przearanżować nasze życie, by jak najlepiej wykorzystać te oburzająco krótkie, ale skrzące się niesamowitymi możliwościami cztery tysiące tygodni. Oliver Burkeman

44,99 zł
31,94 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,05 zł

260 osób kupiło
2
Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz
Dostępny373 szt.

Niezachwianie szczera, poruszająca i zabawna. To jest książka, na którą wszyscy czekali! Matthew Perry, gwiazda serialu „Przyjaciele”, przenosi czytelników na scenę najbardziej znanego sitcomu wszechczasów, jednocześnie opowiadając o swoich prywatnych zmaganiach z uzależnieniem. Z typowymi dla siebie poczuciem humoru i szczerością szczegółowo opisuje trwającą całe życie walkę z chorobą i to, co ją napędzało, pomimo posiadania „wszystkiego”. Przyjaciele, kochankowie i ta wielka, straszna rzecz to autobiografia zawierająca najbardziej intymne szczegóły dotyczące utraconej miłości Perry’ego, jego najciemniejszych dni i najlepszych przyjaciół. „Jeśli chcesz się dowiedzieć, kim naprawdę jest Matthew Perry, nie czytaj brukowców – sięgnij po tę książkę”. – Marta Kauffman, współtwórczyni serialu NBC „Przyjaciele”

59,99 zł
47,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 12,00 zł

190 osób kupiło
3
Faceci w gumofilcach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Faceci w gumofilcach
Dostępny516 szt.

Superbohater ze ściany wschodniej powraca. Nieświeża onuca upchnięta w filcowo-gumowym kamaszu odciśnie swe piętno na obliczu świata (i na niejednej bardackiej gębie). Bagnet wyciągnięty zza cholewy utoczy znów wrażej juchy, a aparatura w piwniczce radośnie wybulgocze melodię do taktu. Czas rozgarnąć ziemniaki w kopcu i powybierać granaty. Strzeżcie się, pekaesem z Chełma nadjeżdża on: pocieszyciel strapionych, bat na namolnych, mistrz kołka i linki hamulcowej - Jakub Mroczna uszanka Wędrowycz.

49,90 zł
35,43 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,47 zł

173 osoby kupiły
4
Kobieta w walizce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kobieta w walizce
Dostępny3729 szt.

Prowokacja? Bezmyślność? Czy chora zabawa psychopaty? Spokojna okolica bywa zdradliwa. Kiedy wiszące na słupach ogłoszenia o zaginięciu Klaudii Janus dawno już wyblakły, a miejscowa policja straciła wiarę w rozwiązanie sprawy, dochodzi do makabrycznego odkrycia. Przy drodze wyjazdowej z Ełku przypadkowy kierowca znajduje błękitną walizkę, a w niej szczątki młodej kobiety i złoty naszyjnik z listkiem. Taki sam nosiła Klaudia. Według ustaleń śledczych ciało długo było w wodzie, zakopywano je i częściowo spalono. A to skutecznie utrudnia identyfikację ofiary. Dlaczego więc morderca zdecydował w końcu, że kobieta w walizce ma zostać odnaleziona? Do pomocy w śledztwie wezwano by Huberta Meyera, ale ten czeka w areszcie na własną rozprawę. Z warszawskiego Wydziału Wsparcia Dochodzeń oddelegowano aspiranta Grzegorza Kaczmarka. On nie ma wątpliwości, że za zaginięciem młodej kobiety stoi ktoś z miejscowych. Podejrzanych jest wielu. Każdy z nich ma motyw. Wszyscy zatajają najistotniejsze fakty. I wciąż nie wiadomo, kto ma ręce splamione krwią. Klaustrofobiczna atmosfera zagęszcza się, gdy na jaw wychodzi, że Klaudia nie była jedyną dziewczyną, która przepadła bez śladu w tej na pozór spokojnej okolicy. Siedem lat wcześniej z plaży uprowadzono młodą turystkę. Jej personaliów nigdy nie ustalono. Wiadomo tylko, że w dniu zaginięcia na szyi miała złoty łańcuszek z listkiem… Najnowszy kryminał Katarzyny Bondy pochłania bez reszty! Do samego końca nie wiadomo, komu zależy na odkryciu prawdy, a kto łże na potęgę. Po lekturze Kobiety w walizce sięgnięcie po kolejne części serii z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem będzie wyłącznie formalnością!

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

138 osób kupiło
5
Wraz, czyli bez. Opowiadania i listy z krainy nonsensu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wraz, czyli bez. Opowiadania i listy z krainy nonsensu
Dostępny1037 szt.

Królestwo absurdu mistrza Przybory. Siostra Odorata z zakonu sióstr solenizantek, przed którą skryć się można jedynie w klasztorze Ojców Azylianów. Czujące zagubienie w górach owczarki nizinne oraz serdelteriery, co to nie biorą do ust parówek. I wreszcie dentysta, który wie, jak odróżnić prawdziwego mężczyznę od mięczaka. Jeremi Przybora – wirtuoz słowa, artysta o wyjątkowej wyobraźni, poeta uwielbiany przez pokolenia - zaprasza nas do świata, w którym króluje purnonsens. Nieszablonowego wyboru dokonał Michał Rusinek, znawca nonsensu we wszelkiej postaci, sam należący do plemienia przyborian. Nietuzinkowe skojarzenia, absurdy, popis językowego kunsztu i dowcipu. Bo zdrowy rozsądek jest passé! Stanisław Barańczak pisał, że purnonsensowa twórczość Jeremiego Przybory pomogła ludziom wyjść prawie bez szwanku z ciężkiego nonsensu PRL-u. Ja natomiast jestem głęboko przekonany, że ta twórczość może także pomóc przetrwać nonsensy współczesnej polskiej rzeczywistości. Fragment Wstępu Michała Rusinka

49,99 zł
33,49 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,50 zł

83 osoby kupiły
6
Kicia Kocia w pociągu. Wydanie 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kicia Kocia w pociągu. Wydanie 2022
Dostępny1183 szt.

Kicia Kocia i jej tata wybierają się w podróż pociągiem. Kicia Kocia zwiedza dworzec i rozgląda się po peronie. Razem z tatą wsiadają do wagonu i znajdują swoje miejsce w przedziale. W pociągu poznają miłych towarzyszy podróży i uśmiechniętego konduktora.

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

72 osoby kupiły
7
Ten się śmieje, kto ma zęby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Ten się śmieje, kto ma zęby
Dostępny146 szt.

Nowa książka wielokrotnie nagradzanej autorki, laureatki m.in. Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. W zachwycającej niekonwencjonalną formą powieści Ten się śmieje, kto ma zęby Zyta Rudzka po raz kolejny śmiało eksperymentuje z językiem i urzeka oryginalnym, bezkompromisowym stylem. Historia małżeństwa fryzjerki męskiej i dżokeja. Wera i Karol przeżyli ze sobą całe życie. Od dostatku do biedy. Teraz Wera chodzi po starych miłościach, żeby załatwić mężowi buty do trumny. Trudno o dobre buty dla nieboszczyka. Rudzka w swoim charakterystycznym ostrym stylu oraz z poczuciem humoru przedstawia portret kobiety silnej i drapieżnej, która nigdy nie składa broni. Moja bohaterka straciła miłość, męża, pracę. Niewielki dorobek wyprzedała na bazarze. Ale Wera jest nie do zdarcia. Nie celebruje utraty. Nie chce być wdową ani ofiarą. Kocha, kogo chce, i żyje, jak chce, stąd jej siła. Spotykam ciągle takie kobiety – chciałam oddać im głos. Zyta Rudzka

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

61 osób kupiło
8
Kicia Kocia mówi: NIE! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kicia Kocia mówi: NIE!
Dostępny497 szt.

Kicia Kocia idzie z mamą na zakupy. W sklepie zaczyna się nudzić, więc robi awanturę. Jest bardzo niegrzeczna. Spotyka Packa i razem biegają po supermarkecie. W pewnym momencie tracą rodziców z oczu.

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

56 osób kupiło
9
Bóg nigdy nie mruga 2. 50 nowych lekcji na nasze czasy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Bóg nigdy nie mruga 2. 50 nowych lekcji na nasze czasy
Dostępny3399 szt.

Dziesięć lat temu ukazała się w Polsce pierwsza książka Reginy Brett Bóg nigdy nie mruga. Szybko podbiła serca czytelników. Nasz kraj pokochał autorkę za jej pełne optymizmu i otuchy słowa, za wielką empatię i otwartość, za wyjątkową charyzmę i autentyczność. Dziś – gdy rzeczywistość wokół nas tak bardzo się zmieniła – Regina powraca z nowym zbiorem felietonów, by w swoim niepowtarzalnym stylu przypomnieć nam, co w życiu jest naprawdę ważne; by znów obudzić nadzieję i dzielić się swoim przesłaniem. * Pięćdziesiąt nowych lekcji. Pięćdziesiąt wskazówek. Bóg nigdy nie mruga 2 to niezwykłe nawiązanie do międzynarodowego bestsellera sprzed dekady. Świat przez ten czas nie stał w miejscu, a w ostatnich latach boleśnie nas wszystkich doświadcza. Nowy zbiór felietonów uwielbianej pisarki i dziennikarki przypomina, że nawet w najtrudniejszych i najbardziej mrocznych chwilach nie warto tracić nadziei. Regina podpowiada, jak rozwiązywać życiowe łamigłówki i jak iść przez życie, by mimo trudności w pełni się nim cieszyć. Przekonuje, że najlepszą odpowiedzią na wszystko jest miłość. Regina Brett jak zawsze wzrusza i wywołuje uśmiech, dodaje otuchy i otwiera oczy, stawiając pytania, obok których nie da się przejść obojętnie. I wciąż wierzy, że Bóg nigdy nie mruga. Pamiętacie to proste hasło z pierwszej książki Reginy? „Życie jest dobre”. Naprawdę takie jest. * Mam nadzieję, że na każdej stronie mojej nowej książki poczujecie się zrozumiani, usłyszani i zobaczeni, i kochani mocniej niż kiedykolwiek dotąd. – Regina Brett

39,99 zł
28,39 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,60 zł

55 osób kupiło
10
Powróceni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Powróceni
Dostępny831 szt.

Powieść laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Wielopokoleniowa saga o stracie, miłości i niepamięci osadzona w Afryce Wschodniej, na początku XX wieku. Ilyas jako dziecko uciekł z domu, a następnie został porwany przez żołnierza z Schutztruppe i stracił kontakt z bliskimi. Po latach wraca, ale rodzice już dawno nie żyją – udaje mu się jedynie odnaleźć siostrę. Afiya, wychowywana przez przybranych krewnych, doświadczyła przemocy i nie sądziła, że kiedykolwiek będzie zdolna do miłości. Khalifa tylko pozornie miał wpływ na swój los: zarówno praca, jak i żona zostały dla niego wybrane. Hamza, oddany w zastaw za długi, trafił do oddziału askarysów, ale ocalał z wojny, która naznaczyła go na zawsze. Teraz wraca i próbuje ułożyć sobie życie. Gurnah splata losy tej czwórki w porywającą opowieść o młodych ludziach, o ich codzienności, pragnieniach, ale także trudnych wyborach moralnych, których dokonują. Chociaż są ofiarami przemocy, bywają też jej sprawcami, gdyż ich życie toczy się w cieniu wielkiej historii i nadciągającej wojny. Gurnah opowiada o złu wyrządzonym Afryce przez białego człowieka. Oddaje głos ludziom, którzy na dekady zostali wymazani z historii, pozbawieni prawa do opowiedzenia własnego losu. To książka przywracająca pamięć, a dla wielu zapewne pierwsze spotkanie z dziejami Afryki Wschodniej z początków XX wieku i rolą Niemców w zawłaszczaniu tej części świata. To także hołd złożony tym wszystkim, którzy odważyli się walczyć. – Michał Nogaś Abdulrazak Gurnah pokazuje, jak skomplikowane i dramatyczne były losy ludzi wrzuconych w kocioł historii. Powróceni to książka, która otwiera oczy – porzuca europejską perspektywę, pokazując tragizm Afryki. Pozwala też zrozumieć, że wiele zjawisk dziejących się tam również dzisiaj to konsekwencje wielopokoleniowych traum. – Aleksandra Łojek W swojej dziesiątej powieści Abdulrazak Gurnah opisuje osobliwy stan, z którym mamy do czynienia, gdy upada pewien świat, a wraz z nim określona forma życia, narzucona lub wybrana. Noblista podąża za śladami przeszłości, szuka jej w pamięci ocalałych i tam, gdzie inni już od dawna nie zaglądają. Wydziera pojedyncze historie z pracującej nieustannie kolonialnej niszczarki dziejów. – Grzegorz Jankowic

54,90 zł
32,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 21,96 zł

54 osoby kupiły
11
Kicia Kocia na plaży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia na plaży
Dostępny745 szt.

Kicia Kocia i mama wybrały się na plażę. Nad morzem spotkały Packa. Dzieci wspólnie odkrywają nadmorskie atrakcje: zbieranie muszelek, zabawy w wodzie, budowanie zamków z piasku. Kicia Kocia znalazła prawdziwy skarb.

9,90 zł
6,99 zł

Rabat 29,4%
oszczędzasz 2,91 zł

41 osób kupiło
12
Nówka sztuka. Młoda polska ilustracja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nówka sztuka. Młoda polska ilustracja
Dostępny769 szt.

Dwadzieścia pięć intrygujących nazwisk polskiej ilustracji w autorskim wyborze Patryka Mogilnickiego. Rozmowy z twórczyniami i twórcami, a przede wszystkim ich prace: niemal sześćset ilustracji reprezentujących najrozmaitsze techniki i estetyki – od wystudiowanego minimalizmu po baśniowy barok. Ilustracja jako forma ekspresji, ale też jako oręż w walce o społeczną i polityczną zmianę. Pięć lat po cieszącej się ogromną popularnością książki Nie ma się co obrażać nowa odsłona tego, co najlepsze w młodej polskiej ilustracji.

99,00 zł
58,41 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 40,59 zł

38 osób kupiło
13
Americana. To, co najlepsze w USA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Americana. To, co najlepsze w USA
Dostępny1606 szt.

Autorka stworzyła osobisty przewodnik po USA, który jest czymś więcej niż listą miejsc i atrakcji turystycznych. Mieszkając w Ameryce i podróżując po niej, poszukuje przede wszystkim niepowtarzalnego nastroju. Podgląda, jak mieszkają ludzie, co robią, noszą i jedzą. Słucha dźwięków lokalnej muzyki, zbiera miejscowe przysłowia, szpera w sklepach, a czasem w śmieciach. Prowadzi prywatny rejestr uroków, ciekawostek i osobliwości, które są jak łatki amerykańskiego patchworku. Americana jest próbą opisania nieuchwytnego czaru Ameryki, który uwodzi cały świat. To kolekcja tego, co w USA najlepsze. Znajdziemy w niej: – krótką historię Stanów Zjednoczonych, – główne regiony kraju, – amerykańskie małe miasteczka, – road tripy, przydrożne bary i motele, – farmy, rancza i plantacje, – wyprzedaże garażowe, – sekrety fast foodu, – teorie amerykańskich naukowców, – opowieści związane z emigracją, – polskie ślady w Ameryce i wiele innych. Americana to książkowy storytelling w najlepszym wydaniu, wciągający zarówno tych, którzy mieli okazję zasmakować w amerykańskiej różnorodności miejsc, doznań i doświadczeń, jak i tych, którzy tę przygodę mają dopiero przed sobą. – Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka Radia 357 Podejście autorki do miejsc, które opisuje, jest mi bardzo bliskie. Sama staram się ze wszystkich czerpać jak najwięcej: ładować się ich energią, chłonąć atmosferę, kosztować smaków i rozkoszować się pięknem. Nie mniej ważne jest poznawanie ludzi, ich zwyczajów i podejścia do świata. Wszystko to Americana przedstawia w sposób fascynujący. Kto by pomyślał, ile historii zaczęło się od ananasów... – Agnieszka Łopatowska, dziennikarka, autorka książki W Paryżu możesz być kim chcesz Magda skutecznie potrafi wciągnąć czytelnika w swoją wycieczkę po Stanach Zjednoczonych. Jej Americana z pewnością zmotywuje wielu do wyprawy w tym kierunku. A tych, którzy już raz zasmakowali USA, zaintryguje na nowo. – Ilona Raczyńska, Wirtualna Polska

54,90 zł
34,59 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 20,31 zł

35 osób kupiło
14
Na wieczne potępienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na wieczne potępienie
Dostępny116 szt.

Śnieg przykryje ślady zbrodni, ale nie zasłoni nieczystości duszy. Zima. Kilkoro mieszkańców Pełni wraca pociągiem do domu. Podróż mija im spokojnie do czasu, aż życie traci jedna z pasażerek. W pokrytym białym puchem miasteczku panuje przedświąteczna atmosfera, a podkomisarz Monika Gniewosz i jej córka urządzają się w nowo kupionym domu. Kiedy nad miejscowym jeziorem ktoś trafia na zwłoki kobiety i na jaw wypływa sprawa molestowania uczennic liceum, policjantka rzuca się w wir śledztwa. Wkrótce zostaje znalezione następne ciało. Czy te wydarzenia mają coś wspólnego z zabójstwem w pociągu? Co się kryje w umyśle mordercy? Kolejne elementy układanki zaczynają tworzyć niepokojący obraz.

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

30 osób kupiło
15
Szkicownik podręczny, Top Model - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkicownik podręczny, Top Model
Dostępny17 szt.

Podręczny szkicownik Top Model z naklejkami. Ok. 120 stron do projektowania wraz z przykładami stylizacji.

22,60 zł
16,99 zł

Rabat 24,8%
oszczędzasz 5,61 zł

26 osób kupiło
16
Giganci. Tom 4. Célestin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Giganci. Tom 4. Célestin
Dostępny86 szt.

Czwarty tom francuskiej serii dla młodszych i starszych czytelników, opowiadający o pochodzących z różnych stron świata dzieciach, które wykazują ponadnaturalne zdolności. Podążając za przyciągająca je nieznaną siła, odkrywają olbrzymie istoty połączone z siłami natury i pomagają im się przebudzić. W tym tomie poznajemy Célestina – chłopca pracującego wraz z mamą w kopalni koltanu w Kongo. Célestin ma rękę do techniki – potrafi wszystko naprawić, a ze znalezionych na wysypisku rzeczy potrafi zbudować robota. Pewnego dnia odkrywa, że ma też władzę nad urządzeniami mechanicznymi. Tymczasem połączony z gigantem Alypharem miliarder Calvin Crossland sieje zniszczenie, stwarzając zagrożenie dla całego świata. Autorem scenariusza serii jest Lylian, a rysunki stworzył Paul Drouin.

34,99 zł
24,14 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 10,85 zł

24 osoby kupiły
17
Zaopiekowana mama. Jak odnaleźć siebie w macierzyństwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaopiekowana mama. Jak odnaleźć siebie w macierzyństwie
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.26

Macierzyństwo. Mój najpiękniejszy życiowy paradoks. Moje branie z dawania i dawanie z brania. Chwile zwątpienia potrzebne, by mieć bezgraniczną pewność. Płakanie, gdy nie mam siły, po to, by tę siłę odnaleźć. Tęsknota za chwilą spokoju, która nie miałaby znaczenia, gdyby nie ciągły jego brak. Macierzyństwo to nie czarno-biała fotografia, tylko pełna paleta uczuć, myśli, doświadczeń, obrazów... Tak bardzo piękna. Tak bardzo trudna. Tak łatwa do oceny. Tak trudna do zrozumienia. Macierzyństwo to sens. Sens, który sama życiu nadajesz. Książka opowiada o tym, jak odnaleźć SIEBIE w macierzyństwie, otulać się zrozumieniem, wyrozumiałością i łagodnością. Znajdziesz w niej odpowiedzi na pytania o to, jak towarzyszyć dzieciom w życiu, a nie poświęcać się dla nich; jak kochać, by czuć się spełnioną; jak radzić sobie z nieprzyjemnymi uczuciami i negatywnymi myślami; jak tworzyć wspierające relacje ze sobą, dziećmi, partnerem i najbliższym otoczeniem To dobry moment, abyś wzięła się w ramiona i zaopiekowała sobą. Być może po raz pierwszy w życiu. Na pewno nie ostatni. Aleksandra Sileńska - psycholog, socjolog, psychoterapeutka, autorka bloga Mama Terapeutka. Od lat w swojej pracy terapeutycznej towarzyszy innym ludziom w odnajdywaniu spokoju i spełnienia w życiu. Na co dzień mieszka w lesie wraz z ukochaną rodziną mężem, dwiema córkami, psem i parą błazenków.

40,00 zł
28,80 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

24 osoby kupiły
18
Peszkografia. Będzie się działo! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peszkografia. Będzie się działo!
Dostępny985 szt.

Na tę biografię czekała cała piłkarska Polska! Piłkarz kultowy, bohater głośnych skandali i bijących rekordy popularności żartów, a zarazem uczestnik mistrzostw Europy i świata. Sławomir Peszko postanowił opowiedzieć o swojej podróży z podkarpackich klepisk na najsłynniejsze stadiony świata, na których rywalizował z ikonami futbolu: Cristiano Ronaldo, Andrésem Iniestą, Alessandro Del Piero, Stevenem Gerrardem, Patrickiem Vieirą czy Philippem Lahmem. Czy był piłkarzem-memem, który „nigdy nie marnuje setki”, czy ważnym członkiem kadry grającej w ćwierćfinale Euro 2016? Czy nie ma futbolu bez alkoholu, czy może nie ma sukcesów bez „Atmosfericia”? Czy był idolem kibiców Lecha Poznań i 1. FC Köln, a może jednak zmarnował swój talent? I co o tym wszystkim sądzą jego przyjaciele, z Robertem Lewandowskim i Lukasem Podolskim na czele? Kto w reprezentacji miał najmocniejszą głowę i jak wyglądał wieczór kawalerski „Lewego” w Monako? Z jakiego powodu odrzucił ofertę Wolfsburga za milion euro rocznie? I jaki miał z nim problem Leo Beenhakker? Peszko w autobiografii nie czaruje ani siebie, ani odbiorcy. Mówi, jak było. I gwarantuje jedno: będzie się działo.

49,99 zł
33,99 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 16,00 zł

26 osób kupiło
19
Zestaw Dress Me Up Top Model Tiny Dancer 12077A - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Dress Me Up Top Model Tiny Dancer 12077A
DEPESCHE
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

Zestaw Dress Me Up Top Model z naklejkami, 12 dwustronnie zadrukowanych kartek z modelkami oraz 11 stron z naklejkami (głowami, ubraniami i dodatkami). Wymiary jak na zdjęciu. Dla początkujących projektantek :)

33,00 zł
24,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,25 zł

23 osoby kupiły
20
Cyberiada - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyberiada
Dostępny185 szt.

Nowa edycja popularnej książki Stanisława Lema, którą autor uważa za swój prywatny wkład w poetykę literatury science fiction. Nikt bowiem nie skrzyżował w taki sposób przyszłościowej fantastyki z baśnią i filozoficzną powiastką, nikt nie sporządził takiego stopu materii "naukowo-technicznej" z baśniowym sztafażem przedstawionego świata.Cyberiada- zabawny melanż tradycyjnej baśni i literatury science fiction z konstruktorami w roli czarowników i cudami, które są tam tylko niebywale rozwiniętą inżynierską sprawnością - stanowi swego rodzaju przestrogę przed brakiem umiaru, etyki i zbytnią wiarą we wszechmoc inżynierii. Nowe wydanie słynnego dzieła Stanisława Lema to także nowa okładka - zaprojektował ją jeden z najbardziej cenionych grafików młodego pokolenia Przemysław Dębowski.

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

23 osoby kupiły
21
Książeczka pełna radości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Książeczka pełna radości
Dostępny1033 szt.

365 sposobów na dobry dzień! Książeczka pełna radości. 365 sposobów na miły dzień to mnóstwo zabawnych i interesujących faktów, zajmujących aktywności, ciekawostek oraz informacji o międzynarodowych świętach wartych celebrowania. Odkryj niezawodne sposoby na radość i dobre samopoczucie każdego dnia w roku i dziel się nimi z przyjaciółmi lub rodziną. Ta mała-wielka książeczka pokazuje jak doceniać drobne przyjemności i cieszyć się codziennością. Zainspiruj się sławnymi ludźmi w dniu ich urodzin, dowiedz się, jak rozpoznawać i znajdować kwiaty przez cały rok, stwórz własny słoik wdzięczności, naucz się robić wypieki, zrób własnoręcznie prezent dla kogoś, kogo kochasz, odkryj przyjemność pisania listów i odnajduj przy tym radość w każdy, nawet deszczowy dzień!

69,90 zł
41,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 27,96 zł

23 osoby kupiły
22
Oblicze gangstera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicze gangstera
Dostępny961 szt.

Pełna niespodzianek historia Kiriła i Raisy przyspiesza puls, wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu aż do samego końca, gwarantując kilka godzin świetnej rozrywki i mnóstwo niezapomnianych emocji! „Nie jestem miłościwy, bywam diabłem w skórze anioła. Jestem Tarasow, dokładniej Kirił Tarasow. Ten, kto mnie zna, wie, że lepiej ze mną nie zadzierać”. Gangsterskie porachunki, dzika namiętność, gorące pożądanie. Mieszanka wybuchowa, która może eksplodować w każdej chwili. Kirił Tarasow po kilkuletniej nieobecności, wraca do Europy Wschodniej. Pragnie odnaleźć jedyną osobę, na której mu zależy. Raisa jest dla niego światełkiem w tunelu. Światełkiem, które znikło bez śladu. Podejrzewa, że stoi za tym jego były zleceniodawca, głowa tutejszej grupy przestępczej. Jednak tropy wiodą go do Nowego Jorku, gdzie czeka na niego kolejna tajemnica do rozwiązania. Sprawa komplikuje się, gdy w poszukiwania Raisy angażuje się sam szef tamtejszej mafii, Siergiej Szewczenko. Dla Kiriła rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem, którego stawką jest życie wielu ludzi. Ale tylko życie jednej osoby jest dla niego cenniejsze niż własne. Jest gotów wszystkim pokazać swoje oblicze diabła w ciele anioła.

42,90 zł
26,17 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 16,73 zł

23 osoby kupiły
23
Uśpione namiętności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uśpione namiętności
Dostępny553 szt.

Izabelle Walter, świeżo upieczona wdowa, nigdy nie pracowała zawodowo. Wszystko więc wskazuje na to, że po śmierci męża opiekę nad nią roztoczy czworo ich wspólnych dzieci. Rodzeństwo wpada na pomysł, który pozornie nie ma wad. Izabelle zamieszka u każdego z nich na dwa i pół miesiąca w roku, natomiast pozostałe dwa miesiące spędzi na zorganizowanych i sfinansowanych przez nich czworo wakacjach. Realizacja planu idzie gładko do momentu, w którym Izabelle po raz pierwszy w życiu znajduje w sobie siłę, by wyrazić własne zdanie. „Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie” – zdaje się mówić autorka poprzez karty opowieści. Jest zabawnie, odważnie i lirycznie, niczym w najlepszym spektaklu. Anna H. Niemczynow po raz kolejny wyciąga dłoń do poszukujących swojej drogi kobiet. Szepcze im do ucha: „Odwagi, zrób pierwszy krok w stronę namiętności swego serca, a zabawa życia dopiero się zacznie”. Każda z nas choć raz w życiu zastanawiała się, co by było, gdyby... Najnowsza książka Anny H. Niemczynow poza przyjemnością czytania daje nadzieję na to, że nigdy nie jest za późno na zmianę życia i czerpanie z niego pełnymi garściami. Inspirująca, budząca emocje lektura, która pokazuje siłę i odwagę dojrzałych kobiet. Ewa Kustroń-Zaniewska redaktor naczelna „Kobiety i Życia” i „Świata Kobiety”

42,90 zł
27,46 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,44 zł

21 osób kupiło
24
Kalendarz książkowy 2023 folk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz książkowy 2023 folk
Dostępny150 szt.

Książkowy kalendarz na rok 2023 zawiera dodatkowe strony z miejscem na adresy, telefony i notatki, skrócony kalendarz na 2022 i 2023 rok oraz planner miesięczny. Cały tydzień mieści się na dwóch sąsiadujących stronach. Format A5, stron 136, oprawa miękka.

16,90 zł
14,99 zł

Rabat 11,3%
oszczędzasz 1,91 zł

22 osoby kupiły
25
Przygody Gucia. Gucio uczy się wybaczać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Gucia. Gucio uczy się wybaczać
Dostępny499 szt.

Nowa propozycja dla małych fanów Gucia. Gucio to mały jednorożec taki jak wszystkie. Albo prawie… Jego tęczowa grzywa zmienia kolor zależnie od tego, co Gucio odczuwa. Gucio jest zły, bo jest kuzynka potknęła się i stłukła doniczkę. Nie chce się już z nią bawić. Jednak tak naprawdę nie zrobiła tego celowo... Dowiedz się, w jaki sposób Gucio zrozumie znaczenie przebaczania. W każdym tomie serii jedna przygoda małego jednorożca oraz rada, jak rozwiązywać różne problemy. Dobre pomysły Gucia i jego rodziców sprawdzają się w praktyce! Rozwiązuj codzienne problemy z Guciem!

16,90 zł
10,99 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 5,91 zł

19 osób kupiło
26
Czerwona kartka. Kupione Mundiale w Rosji i Katarze, afery w FIFA, międzynarodowe śledztwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Czerwona kartka. Kupione Mundiale w Rosji i Katarze, afery w FIFA, mię...
Dostępny31 szt.

Mundiale w Katarze i w Rosji budziły, budzą i będą budzić wiele emocji. Niestety, często negatywnych. Jak to się stało, że mistrzostwa świata w 2022 roku zostaną rozegrane w kraju, który ma niewiele wspólnego z piłką nożną? Afera FIFA rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy w Zurychu zatrzymano grupę działaczy, którym zarzucono przyjęcie korzyści finansowych w zamian za oddanie głosów na gospodarzy turniejów oraz podpisywanie umów z nabywcami praw telewizyjnych. Dziennikarz śledczy Ken Bensinger wyrusza w podróż do mrocznego serca FIFA, przedstawiając osoby rządzące w FIFA od zupełnie innej strony. W tej historii znajdziemy wszystko: władzę, zdradę, zemstę, gwiazdy sportu, prostytutki, korupcję, seks i absurdalnie wielkie pieniądze, a tłem wydarzeń jest egzotyczny krajobraz rozciągający się od karaibskich plaż po zniszczone słońcem ulice Dohy w Katarze. To dzika, zadziorna, porywająca opowieść z elementami czarnego humoru, która łączy dziennikarstwo na światowym poziomie z tempem thrillera.

59,99 zł
32,99 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 27,00 zł

18 osób kupiło
27
Pozwól mi wrócić - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozwól mi wrócić
Dostępny65 szt.

Powieść autorki bestsellerowych thrillerów Za zamkniętymi drzwiami oraz Na skraju załamania ONA ZNIKNĘŁA Fin i Layla, młodzi i nieprzytomne w sobie zakochani, wyjeżdżają na wakacje do Francji. W drodze zatrzymują się w nocy na parkingu i kiedy Fin wraca z toalety, jego dziewczyny nigdzie nie ma. ON SKŁAMAŁ Fin opowiada policji, o tym, co zdarzyło się tej nocy. Są tacy, co nie wierzą w jego wersję i podejrzewają go o najgorsze. Nawet po latach. I tylko Fin wie, że nie powiedział policji całej prawdy. NOWE ŻYCIE Po dziesięciu latach zaczyna jeszcze raz - w innym miejscu, z inną kobietą. I tak się akurat złożyło, że jest nią siostra jego zaginionej dziewczyny. Kiedy się zaręczają, Fin dostaje telefon. Ktoś z jego przeszłości widział Laylę. Ktoś podrzuca znaki kojarzące się jednoznacznie z Laylą. Ktoś wysyła mu maile, które doprowadzają go na skraj szaleństwa. Fin zaczyna podejrzewać wszystkich i coraz bardzie wierzy w to, że jego dawna ukochana żyje. I że jest bliżej, niż mu się wydaje. Wkroczyliśmy w złoty wiek thrillera! A to dzięki tak niesamowitym książkom jak Pozwól mi wrócić, która mnie zachwyciła. Lee Child

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

18 osób kupiło
28
Samotność Portugalczyka, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samotność Portugalczyka, wydanie 3
Dostępny307 szt.

Kto rządził w domu António de Oliveiry Salazara, dlaczego João Soares został tylko w piżamie, co słychać wewnątrz fortu w Caxias, kogo Eryk zabiera ze sobą do Angoli, dlaczego Kinkas spędzał całe dnie na cmentarzu, a dom Rui przypominał pomnik? Losy Portugalczyków to tylko pretekst, by przyjrzeć się świadomemu lub nie, chcianemu lub nie, warunkowemu lub nie odosobnieniu. To nie Portugalia pięknych wybrzeży i fado, lecz Portugalia podsłuchów, cieni na ścianie, niepewności i niespełnionych obietnic. To Portugalia okrojona z terytorium i dumy.

39,90 zł
24,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,56 zł

18 osób kupiło
29
Księżna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżna
Dostępny1307 szt.

Osierocona. Zdradzona. Gotowa na wszystko. Angélique dorasta we wspaniałej wiejskiej posiadłości w Anglii pod opieką ojca, księcia Westerfield. Po jego śmierci przyrodni bracia wyrzekają się dziewczyny i wypędzają ją z domu. Osiemnastoletnia Angélique jest piękna, ma głowę do interesów i pieniądze, które w tajemnicy zdążył przekazać jej zmarły ojciec. Nie mogąc znaleźć bezpiecznej posady, podejmuje desperacką próbę ułożenia sobie życia w Paryżu. Będzie do tego potrzebować wszystkich swych zasobów… a także odrobiny szczęścia. Angélique obiera ryzykowną, niekonwencjonalną drogę i osiąga sukces. Żyje jednak w cieniu skandalu. Czy zdoła ułożyć sobie przyszłość? Z Anglii przez Paryż do Nowego Jorku… Wybierz się w podróż z Danielle Steel, która w Księżnej snuje frapującą opowieść o niezwykłej kobiecie.

42,90 zł
27,03 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 15,87 zł

17 osób kupiło
30
Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej
Dostępny334 szt.

Nagrodzona Pulitzerem, wybitna biografia ojca bomby atomowej Po zrzuceniu przez Amerykanów bomby atomowej na Hiroszimę, Robert Oppenheimer okrzyknięty został najsłynniejszym naukowcem swego pokolenia. Dla wielu stał się także współczesnym ucieleśnieniem mitu o Prometeuszu, człowiekiem zmagającym się z konsekwencjami postępu naukowego, do którego przyłożył rękę. Pierwsza połowa XX wieku była złotym okresem fizyki teoretycznej, jednak obserwując w praktyce konsekwencje własnych odkryć, Oppenheimer stanowczo sprzeciwił się dalszemu rozwojowi broni atomowej, w szczególności bomby wodorowej. Krytykował plany sił powietrznych dotyczące potencjalnego przeprowadzenia niewyobrażalnie niebezpiecznej dla ludzkości wojny nuklearnej. Książka dogłębnie przedstawia życie i czasy Roberta Oppenheimera, ujawniając wiele zdumiewających i bezprecedensowych szczegółów, intryg i napięć. To portret genialnego i ambitnego, a zarazem złożonego i pełnego wad człowieka, który na zawsze zmienił świat.

99,90 zł
61,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 37,96 zł

17 osób kupiło
31
Mediterranea. Kuchnia słońca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mediterranea. Kuchnia słońca
Dostępny309 szt.

„Uwielbiam tę książkę. Jest pełna mądrości i hojnie obdarza nas przepisami na proste w przygotowaniu, smakowite dania. Każda strona to prawdziwa uczta” – Nigella Lawson Claudia Roden przez ostatnie 40 lat napisała ponad 20 książek kulinarnych. Otworzyła przed nami podwoje cudownego świata oliwy z oliwek, syropu z granatów czy harissy z płatkami róż, na zawsze odmieniając podejście do gotowania i jedzenia. W nowym zbiorze przystępnych przepisów dzieli się wspomnieniami ze swojego pełnego podróży życia. Prezentuje różnorodne smaki i aromaty śródziemnomorskich potraw – nieskomplikowanej, cudownej kuchni słońca, która powinna gościć na naszych stołach jak najczęściej. Przepisy Claudii Roden to szeroki wachlarz smaków od bardzo łagodnych przez wyraziste, słodko-kwaśne i słodko-słone, aż po bogatsze i niezwykle ostre. W swoich potrawach często używa czosnku, oliwy z oliwek, cytryn i pomidorów. Nie stroni od sardeli, pancetty, kasztanów i papryczek chili. Czasem doprawia swoje dania winem i mocniejszymi alkoholami, a czasem wodą różaną czy syropem z grantów. Aromat wzbogacają czosnkowe lub ziołowe oliwy, kremy orzechowe, jogurt z sokiem cytryn lub pastą tahini. Sama autorka pisze: „Skupiłam się na nieskomplikowanych potrawach, które byłam w stanie przygotować sama. Jak większość z nas, nie miałam ochoty spędzać w kuchni długich godzin – wolałam cieszyć się towarzystwem przyjaciół. Pragnęłam sprawić im przyjemność i liczyłam, że uda mi się ich oczarować. Niektórzy z zasiadających przy moim stole gości mieli tyle lat co ja, inni byli w wieku moich dzieci albo wnuków. Wielu było wegetarianami, niektórzy weganami, jeszcze inni mieli nietolerancję glutenu albo laktozy. Brałam to oczywiście pod uwagę przy planowaniu menu, co znalazło odzwierciedlenie w zebranych w książce przepisach.”

79,99 zł
50,39 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 29,60 zł

17 osób kupiło
32
Star Wars. Wielka Republika. Szlak cieni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Wielka Republika. Szlak cieni
Dostępny58 szt.

Pojedynczy album z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jeden mistrz Jedi nie żyje. Drugi jest w stanie zupełnego szoku. Śledczy Jedi Emerick Caphtor musi rozwiązać sprawę, zanim będzie za późno. Los Jedi, Huttów, Nihilów i wszystkich innych mieszkańców galaktyki wisi na splątanej nici kłamstw i oszustw. Emerick będzie musiał zanurzyć się w ciemność, wystawiając na bezprecedensową próbę siebie i swoje ideały Jedi. Przydałaby mu się jednak pomoc. Na szczęście w cieniu kryje się prywatna detektywka – Sian Holt. Oboje ruszą tropem tam, dokąd trzeba – to znaczy, o ile zdołają się dogadać – od Coruscant po jedną z najbardziej przesiąkniętych przestępczością i niebezpiecznych planet w galaktyce. Ta zagadka może zniszczyć Wielką Republikę!

49,99 zł
34,49 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,50 zł

17 osób kupiło
33
Pamiętniki Sknerusa McKwacza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętniki Sknerusa McKwacza
Dostępny145 szt.

O pochodzeniu i życiu Sknerusa McKwacza opowiadali najsłynniejsi twórcy disnejowskich komiksów, tacy jak Carl Barks i Don Rosa. Teraz dobrze znany czytelnikom fiński scenarzysta i rysownik Kari Korhonen kontynuuje tę opowieść na swój fascynujący sposób. Jak to się stało, że Sknerus, który wzbogacił się podczas gorączki złota, został ważnym mieszkańcem Kaczogrodu? Droga z Klondike do skarbca wnoszącego się nad miastem była pełna zakrętów i przeszkód. Zawiodła naszego kaczora aż do Egiptu! Podczas przedstawionych w tomie przygód młody Sknerus spotkał Brutalnego Benka, Newtoniusza, Kwakerfellera, pannę Stempel i wiele innych osób, które odegrały ważną rolę w jego dalszym życiu.

69,99 zł
48,29 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 21,70 zł

16 osób kupiło
34
Nowy Testament i Psalmy. Bible Journaling - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy Testament i Psalmy. Bible Journaling
Dostępny151 szt.

Pierwsze polskie wydanie Nowego Testamentu i Psalmów do Bible journalingu, czyli kreatywnego rozważania Słowa Bożego Bible journaling jest kolejną propozycją sposobu czytania, interpretowania i rozważania treści Biblii. Wyróżnikami tej metody mają być twórczość, kreatywność i pomysłowość. Czytanie Pisma Świętego zwykle wywołuje w czytelniku reakcję. W Bible journalingu chodzi o to, żeby tę reakcję zwizualizować i umieścić ją na karcie jako towarzyszkę czytanego tekstu. Pomysłów, jak to zrobić, są dziesiątki, a może nawet setki. Można zacząć od podkreślania fragmentów lub pojedynczych słów, zakreślania cytatów, dopisywania swoich skojarzeń, własnych komentarzy, na malowaniu, kolorowaniu stworzonych przez siebie obrazów, naklejaniu naklejek oraz tworzeniu miniatur kończąc. Twórczość pisarska i artystyczna jest w tej metodzie efektem spotkania ze Słowem, nie celem samym w sobie. Bible journaling jest zachętą do tego, aby wchodzić głębiej w tekst natchniony, żyć nim i dawać temu wyraz. Nowy Testament i Psalmy. Bible Journaling jest wydaniem jedynym w swoim rodzaju pod każdym względem. - Ta publikacja przyjęła nieszablonowy, bardzo poręczny, kwadratowy format i stylistykę przypominającą dziennik duchowy. - Każda strona tego wydania ma szerokie marginesy, aby powiększyć przestrzeń do twórczej współpracy ze Słowem. - Poza szerokim marginesem, na każdej stronie znajduje się delikatny wzór ułatwiający równe pisanie i przygotowywanie notatek. - Księga Psalmów zawiera propozycje interpretacji graficznej wybranego fragmentu Psalmu. - Dla tego wydania został dobrany specjalny, wysokogatunkowy papier. - Wydanie zawiera trzy wstępy: Słucham przyjmuję odpowiadam. Lectio divina z Bible journaling - s. dr hab. Judyta Pudełko PDDM Kreatywność i modlitwa - br. dr Piotr Kwiatek OFMCap Bible journaling cichy czas z Bogiem - Jagoda Kwiecień Dodatkowo wydanie zawiera: - Metodę modlitwy Słowem Bożym - Odnośniki do ważniejszych tematów biblijnych - Propozycję planu czytania Nowego Testamentu i Psalmów - Skróty biblijne - Przypisy na końcu każdej księgi Tekst Pisma Świętego w nowym przekładzie z języków oryginalnych, opracowanym przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła.

90,00 zł
77,40 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 12,60 zł

15 osób kupiło
35
Zło pójdzie za tobą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zło pójdzie za tobą
Dostępny503 szt.

Daniel i Laura, trzydziestoparolatkowie z Londynu, wyruszają w wielką podróż po Europie. Po powrocie planują się pobrać, założyć rodzinę. Gdy ich poznajemy, są w Budapeszcie – wsiadają właśnie do nocnego pociągu jadącego do Rumunii. Zapowiada się niezapomniana wyprawa. I rzeczywiście, na mocne wrażenia nie trzeba długo czekać. Już wkrótce para ląduje na nieczynnej stacyjce, gdzieś na rumuńskim odludziu. Usunięta z pociągu przez pograniczników za brak dokumentów. Bo dokumenty i plecaki skradziono im, gdy spali w najlepsze w kuszetce. Postanawiają, idąc wzdłuż torów, dotrzeć do najbliższego miasteczka, ale ponieważ w dziwnych okolicznościach znika ich rumuńska towarzyszka Alina – zapuszczają się w głąb lasu. Gdy szukają dziewczyny, trafiają na rozległą polanę i stojący na niej samotny dom. To, co tam zobaczą przyprawi ich o dreszcze… Ta upiorna rumuńska przygoda będzie się odzywać ponurym echem także po powrocie do Londynu. Na zdruzgotane nerwy Laura poszuka pomocy u psychoterapeutki. Daniel wynajmie detektywa, żeby zbadał sprawę. Wrażenia z Rumunii pozostawią trwały, niezbywalny ślad już na zawsze. I Laura, i Daniel będą cierpieć na zespół stresu pourazowego. Co go spowodowało? Jakie mroczne zagadki skrywał dom na odludziu? Edwards po mistrzowsku stopniuje napięcie, zwodzi czytelnika, sprowadza go na manowce wyobraźni i zaskakuje, nie tylko nagłymi zwrotami akcji.

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

15 osób kupiło
36
Wojna u progu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna u progu
Dostępny5 szt.

Warto przygotować się na najgorsze. Zainwestuj w siebie. Przeczytaj dzisiaj, a unikniesz problemów jutro - mówią Jacek Pałkiewicz i Krzysztof Petek, autorzy poradnika Wojna u progu. Inwazja Rosji na Ukrainę cofnęła nas do czasów zimnej wojny, zagrażając pokojowi na całym kontynencie. Chcielibyśmy wierzyć, że konflikt globalny jest nieprawdopodobny. Niemniej widząc potworność i skalę zbrodni wojennych armii Putina, sceny, które nie pozwalają zasnąć w nocy, czujemy strach i zadajemy sobie pytanie: co może wydarzyć się u nas jutro, pojutrze? Czy napaść wrogiego kraju nie zburzy zakorzenionych nawyków, nie zmusi nas do rezygnacji z wszelkich wygód i do podporządkowania się wynaturzonym rygorom? Nie można liczyć wyłącznie na pomoc ze strony samorządów, służb i instytucji państwowych. Opłaca się poznać zasady przetrwania w sytuacji, kiedy nieprzyjaciel wtargnie do naszego domu, kiedy obok wybuchają bomby i giną ludzie albo kiedy zabraknie wody, ogrzewania czy dostępu do żywności. Przypomnijmy tutaj, że główną przyczyną śmierci prawie trzech tysięcy amerykańskich jeńców wojennych w Korei była nieznajomość sposobów zachowania się w krańcowych warunkach. Rad udziela Jacek Pałkiewicz, powszechnie uznawany autorytet w dziedzinie survivalu. Uczył strategii przetrwania w skrajnie surowych i niegościnnych środowiskach kosmonautów i elitarne jednostki antyterrorystyczne. Wspomaga go Krzysztof Petek, specjalista psychologii działań w sytuacjach krytycznych.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

14 osób kupiło
37
Sandman. Uwertura - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sandman. Uwertura
Dostępny349 szt.

Prequel niezwykłej sagi o Władcy Snów – Sandmanie – w nowej edycji. Sandman wraz z szóstką ponadczasowych sióstr i braci kieruje siłami, które kształtują istnienie. Nadchodzi jednak rok 1915 i wszechświat zaraz się skończy. Co zrobią Pan Snów i jego krewni? Czy będą ingerować w bieg wydarzeń, czy wręcz przeciwnie – postanowią z wyżyn nieskończoności obserwować rozwój sytuacji? Scenarzystą serii jest Neil Gaiman, autor wielu bestsellerowych powieści i zbiorów opowiadań z gatunków fantasy i grozy („Koralina”, „Nigdziebądź”, „Amerykańscy bogowie”, „Gwiezdny pył”), za które otrzymał wiele nagród: Eisnera, Hugo, Nebulę, World Fantasy i Brama Stokera. Opowieść zilustrowali laureaci Nagrody Eisnera: rysownik J. H. Williamsa III (BATMAN, JONAH HEX, PROMETHEA, DETECTIVE COMICS) i kolorysta Dave Stewart (Star Wars, BBPO, SUPERMAN).

89,99 zł
62,09 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 27,90 zł

15 osób kupiło
38
Historia mundiali. Tom 1. 1930–1974 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia mundiali. Tom 1. 1930–1974
Dostępny470 szt.

Jak nazywał się statek, którym drużyna Peru podróżowała na pierwszy mundial? Czy szef FIFA Jules Rimet rzeczywiście robił wszystko, by turniej w Urugwaju wystartował? Ile pucharów wręczano w 1950 roku? Jak witano w Budapeszcie Węgrów po ich porażce cztery lata później? I czy Polska pod naciskiem ZSRR mogła zbojkotować mistrzostwa świata w 1974 roku? Leszek Jarosz stworzył prawdziwą historię mundiali, najbardziej popularnej imprezy sportowej na świecie. Przedzierał się przez zakurzone archiwa, nagrania radiowe i telewizyjne, gazety i wszelkie inne dostępne źródła, by zajrzeć tam, gdzie oko zwykłego kibica nie sięga, i podważyć mity, którymi przez dziesięciolecia żył piłkarski świat. W efekcie powstało monumentalne dzieło: kompletne, erudycyjne, szczegółowe, a jednocześnie pełne anegdot, ciekawostek i nieznanych opowieści. Pod piórem tego wytrawnego badacza dziejów mistrzostw świata futbolowa historia wciąż tętni życiem: Leônidas w zapadających ciemnościach strzela gole Polakom podczas dramatycznego meczu w 1938 roku, a Grzegorz Lato ściga się z brazylijskimi obrońcami, by zdobyć bramkę, która da Biało-Czerwonym sensacyjne trzecie miejsce na świecie. Są tu podejrzane werdykty sędziowskie, wielka polityka i jeszcze większe skandale – wszystko to składa się na zapierającą dech w piersiach opowieść o turnieju, który na samym początku, w 1930 roku, był zaledwie ubogim kuzynem igrzysk olimpijskich, by w niedługim czasie stać się imprezą, która rozpalała serca nie tylko zagorzałych fanów futbolu, ale i całych narodów.

79,00 zł
54,51 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 24,49 zł

14 osób kupiło
39
Dziś zanucę ci kolędę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziś zanucę ci kolędę
Dostępny897 szt.

jak brzmi Twoja ulubiona kolęda? Hania nie wie, jakim cudem dała się wmanewrować w wieczorne kolędowanie połączone ze zbieraniem datków. W jednej chwili podawała herbatę wiecznie niezadowolonej teściowej, a w drugiej była osiołkiem nucącym pastorałki. Gdyby tylko lubiła śpiewać. Albo chociaż umiała... Przemierzając zasypane śniegiem miasteczko, szybko jednak pojmuje, że w kolędowaniu najważniejsze wcale nie są czysty głos czy idealna znajomość tekstu. Liczą się obecność i niespieszne rozmowy z drugim człowiekiem. Każdy dom i każda rodzina kryją swoje niepowtarzalne historie Wystarczy tylko znaleźć czas i dobrze się wsłuchać, żeby je poznać.

44,90 zł
27,84 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,06 zł

13 osób kupiło
40
Pogranicza twórczości słownej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogranicza twórczości słownej
Dostępny237 szt.

Prezentujemy obszerny tom studiów i notatek archiwalnych Michaiła Bachtina, wybitnego humanisty, postaci na poły legendarnej. Ta książka jest - jak pisze tłumaczka i autorka wnikliwej przedmowy, przybliżającej tę nietuzinkową postać - szczególna: znana i nieznana. Na pozór znana - polskie tłumaczenie większości zawartych tu studiów, pod tytułem Estetyka twórczości słownej, funkcjonuje od lat. Nieznana, bo - po porównaniu tekstów z sześciotomową, opatrzoną obszernymi komentarzami rosyjską edycją Bachtinowskich dzieł zebranych (2000-2012) - podstawa tamtego tłumaczenia okazała się niewierna. Redaktorzy Estietiki pominęli znaczne partie manuskryptów, mylnie odczytali wiele fragmentów lub w ogóle ich nie odczytali, skompilowali rozproszone rękopisy w spójne teksty, samowolnie nadając im tytuły i opatrując je błędnymi datami. Wszystkie te wady w obecnej edycji - która tak bardzo różni się od wydania pierwszego, że trzeba było pomyśleć o nowym tytule - zostały usunięte. Mamy dzięki temu możliwość ponownie, a w zasadzie po raz pierwszy zapoznać się z dziełem fundamentalnym dla światowej humanistyki.

69,00 zł
43,47 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 25,53 zł

13 osób kupiło
41
Noc w Lizbonie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noc w Lizbonie
Dostępny133 szt.

Ostatnia powieść Remarque'a wydana za życia autora. Początek drugiej wojny światowej. Wrogowie Trzeciej Rzeszy muszą jak najszybciej uciekać z Europy, lecz większość dróg ucieczki jest już zamknięta. Akcja powieści rozgrywa się pewnej nocy w Lizbonie, ostatniej bramie do wolnego świata. Stojący w porcie uciekinier bezsilnie wpatruje się w statek, który następnego dnia ma popłynąć do Ameryki. Jego na nim nie będzie. Nagle jednak podchodzi do niego człowiek, który chce mu oddać swoje bilety na ten rejs. Pod warunkiem, że wysłucha jego opowieści… Noc w Lizbonie to ostatnia powieść Remarque’a wydana za jego życia autora i jeszcze jeden dowód jego wielkiego talentu narracyjnego.

59,90 zł
38,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 20,96 zł

13 osób kupiło
42
Krzyk czapli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyk czapli
Dostępny891 szt.

Drugi tom bestsellerowego cyklu Dwie rzeki! W Północnym Devonie trwa upalne lato, a wybrzeże zapełnia się turystami. Detektyw Matthew Venn zostaje nagle wezwany do domu lokalnych artystów. Trafia tam na misternie upozorowane morderstwo - doktor Nigel Yeo został śmiertelnie ugodzony odłamkiem jednego z rozbitych wazonów swojej córki, która zajmuje się ręcznym wytwarzaniem szkła. Yeo na pierwszy rzut oka nie wydaje się typem człowieka, który mógłby paść ofiarą zbrodni. Był zwykłym urzędnikiem i kochającym ojcem. Sprawy dodatkowo się komplikują, gdy detektyw odkrywa bliskie relacje łączące córkę zmarłego z jego mężem, Jonathanem. Sprawa zaczyna niebezpiecznie ocierać się o prywatne życie śledczego. Gdy dochodzi do kolejnego zabójstwa, Matthew Venn wie, że przyjdzie mu zmierzyć się nie tylko z mordercą, ale też z kłamstwami powtarzanymi w samym sercu jego społeczności.

46,90 zł
29,08 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,82 zł

12 osób kupiło
43
Tomek w krainie kangurów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek w krainie kangurów
Dostępny1132 szt.

Akcja "Tomka w krainie kangurów" zaczyna się w 1902 roku, kiedy Polska znajduje się pod zaborami. Tomek Wilmowski, syn rewolucjonisty, uczeń warszawskiego gimnazjum, opór przeciwko caratowi ma właściwie we krwi. Opiekunowie bojąc się o niego, korzystają z nadarzającej się okazji i wysyłają Tomka do ojca przebywającego na emigracji. Obaj mają udać się na łowy do Australii. I tu nasz bohater przeżywa niecodzienne przygody w scenerii egzotycznej przyrody. A wszystko to jest opisane ciekawie i z pasją.

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

12 osób kupiło
44
Święta do wynajęcia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta do wynajęcia
Dostępny889 szt.

Seniorzy do wynajęcia ratują Boże Narodzenie! Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi grudniowy rozgardiasz: zakupy, sprzątanie, gotowanie. W tej szalonej gonitwie łatwo zapomnieć o tym, co najważniejsze. Ale nie z energicznymi seniorami, którzy po wakacyjnych wojażach znowu wkraczają do akcji. Józek dostaje propozycję objęcia stanowiska dyrektora, Irenka spędzi Wigilię zupełnie inaczej, niż planowała, dla Melanii będzie to czas nowych znajomości i ciekawych doświadczeń, a Wiesia i Kazimierz wcielą się w role… aktorów. Karolina Wilczyńska zaprasza do wigilijnego stołu, by w ciepłej, pełnej humoru historii przypomnieć o tym, że w święta nie liczą się drogie prezenty i wykwintne potrawy, ale ludzie i to, co mają w sercach: miłość, życzliwość i nadzieję. Zatrzymasz się na chwilę, by posłuchać tej wyjątkowej opowieści?

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

12 osób kupiło
45
Pudełko na chusteczki nawilżone - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko na chusteczki nawilżone
Akuku
Dostępny208 szt.

Praktyczny, funkcjonalny pojemnik na mokre chusteczki sprawdzi się zarówno w domu, w podróży jak i na spacerze. Dzięki niewielkim rozmiarom bez problemu zmieści się w torbie. Pojemnik zabezpiecza chusteczki przed wysychaniem, jest łatwy w użyciu i lekki. Pokrywa z dużym przyciskiem pozwala bezproblemowo otwierać pojemnik jedną ręką.

10,80 zł
8,99 zł

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,81 zł

11 osób kupiło
46
W sieci strachu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W sieci strachu
Dostępny2343 szt.

Mike Omer to literacki fenomen. Każda jego książka błyskawicznie staje się światowym bestsellerem, a ich znak szczególny – gęsta, mroczna atmosfera i psychologiczne napięcie – zdobywają mu rzesze nowych czytelników. Thrillerze W sieci strachu autor wciąga nas do bezwzględnego świata, w którym wszystko jest publiczne. Gdy zostaje porwane dziecko, dzięki mediom wszyscy mogą śledzić jego losy. Cały świat śledzi losy uprowadzonej dziewczynki. Śledczej Hannah Shor trafia się sprawa najgorsza z możliwych. Po pomoc zwraca się do niej przyjaciółka, której dwunastoletnia córka Abigail została porwana. Korzystając ze wsparcia FBI, Shor stara się odnaleźć uprowadzone dziecko. Ale kiedy porywacze wrzucają na Instagram zdjęcie Abigail, a wiadomość o żądaniu okupu przedostaje się do opinii publicznej, sytuacja wymyka się spod kontroli. Dochodzenie jest prowadzone na oczach całego świata. Plotki rozprzestrzeniają się lotem błyskawicy, a strażnicy internetu tylko dolewają oliwy do ognia. Zagłębiając się w śledztwo, Hannah odkrywa mroczne sekrety z przeszłości rodziny dziecka i uświadamia sobie, że chodzi o coś więcej niż tylko o okup. Musi dojść do prawdy, zanim czas uprowadzonej Abigail się skończy.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

11 osób kupiło
47
Angielski. Słowo do słowa. A1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Słowo do słowa. A1
Dostępny162 szt.

Pewnie już wiesz, co zmieni się w twoim życiu na lepsze, gdy opanujesz język angielski. Ale tak bardzo nie chce ci się wkuwać słówek i formułek gramatycznych? Mamy na to sposób! Ucz się w kontekście i korzystaj z jednej z najefektywniejszych metod nauki języka obcego. ANGIELSKI SŁOWO DO SŁOWA dla początkujących to: mnóstwo różnorodnych ćwiczeń, dzięki którym poznajesz nie tylko słowa, ale również całe wyrażenia i struktury gramatyczne na poziomie A1 naturalne zwroty, których na co dzień używają native speakerzy gotowe zestawy tematyczne, bo szybciej zapamiętujesz słowa, które są ze sobą powiązane mapy myśli i ilustracje, które pobudzają wyobraźnię i wzmacniają skojarzenia nagrania MP3 gratis, aby słuchać, powtarzać i zapamiętywać raz na zawsze Zanim się obejrzysz wskoczysz na wyższy poziom, a potem jeszcze wyżej. Bo z kursem ANGIELSKI SŁOWO DO SŁOWA chcemy cię wspierać na każdym poziomie. Poziom A2 już w sprzedaży! Pozostałe poziomy w przygotowaniu.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

11 osób kupiło
48
Kalendarz 2023 paskowy 13 planszowy Zioła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 paskowy 13 planszowy Zioła
Dostępny49 szt.

"* kalendarz ścienny, paskowy, 13-planszowy * układ: miesięczny z miejscem na notatki * imieniny * nazwy miesięcy i dni tygodnia w języku polskim * spirala srebrna z zawieszką * idealny do użytku domowego * format: 11 x 48 cm"

13,99 zł
11 osób kupiło
49
Opowieści o pilocie Pirxie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści o pilocie Pirxie
Dostępny148 szt.

Stanisław Lem planował dwa, może trzy opowiadania o pilocie Pirxie. Ku radości czytelników powstało ich więcej. Dzięki temu możemy dziś obcować z jednym z najsłynniejszych bohaterów literatury science-fiction. Kim jest Pirx? Jest jednym z nas. Nie ma w sobie nic z herosa i zdarza mu się wpadać w panikę. W decydujących momentach jednak dzięki inteligencji, a czasem dzięki łutowi szczęścia, udaje mu się znaleźć wyjście z opresji. Pirx dojrzewa z każdym kolejnym opowiadaniem. Razem z nim dojrzewają problemy, którym musi stawić czoła. Ale nie tylko to stanowi o wartości tych przygód - w każdym opowiadaniu pilot udowadnia, że człowiek ma szansę w konfrontacji z bezkresnym i zimnym kosmosem. Pilot Pirx pokazuje, że nasze słabości czasem mogą być naszą siłą. Stanisław Lem (1921-2006), najwybitniejszy polski pisarz fantastyczny, futurolog, filozof i satyryk. Jego książki zostały przetłumaczone na 41 języków i osiągnęły łączny nakład ponad 30 mln egzemplarzy.

48,00 zł
32,64 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,36 zł

10 osób kupiło
50
Zdążyć do domu na święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdążyć do domu na święta
Dostępny472 szt.

Przypadek czy przeznaczenie? Filip wszystko analizuje. Kaja ma fioletową walizkę i za wszelką cenę chce zdążyć do domu na Święta. Poznają się na lotnisku w Brukseli, gdy oboje czekają na samolot do Polski. Chwilę później wszystkie loty zostają odwołane, a rodzinne spotkania stają pod znakiem zapytania. Kaja nie poddaje się jednak i postanawia dotrzeć do kraju… pociągiem. A później autobusem, kolejnym pociągiem, a nawet autostopem. Filip nie rozumie, dlaczego dziewczynie tak bardzo zależy na powrocie do domu, ale postanawia jej towarzyszyć. Czy wspólna podróż połączy bohaterów na dłużej? Przemierz zasypaną śniegiem Europę, spróbuj gorących churrosów na jednym z bożonarodzeniowych jarmarków i daj się oczarować przepięknie opowiedzianej historii dwójki ludzi, których połączył przypadek. A może jednak przeznaczenie?

44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

10 osób kupiło
Wróć do góry