hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.10.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 17 października 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Bliscy (Annie Ernaux), na drugim Cuda wianki. Nowe przygody rodziny Koźlaków (Aneta Jadowska). Kolejny produkt to Najlepsze jasełka wszech czasów (Barbara Robinson) oraz Dzieci z Bullerbyn (Astrid Lindgren).
1
Bliscy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Bliscy
Dostępny3615 szt.

Czy da się uciec od swojego pochodzenia? Jak pragnienie awansu społecznego wpływa na kolejne pokolenia? I czy nasze życie mogą kształtować ci, którzy odeszli, zanim się urodziliśmy? Wokół tych pytań krążą rozważania noblistki Annie Ernaux w trzech autobiograficznych prozach składających się na zbiór Bliscy. Zbierając słowa, gesty i wydarzenia z życia ojca, matki i siostry, rekonstruuje ich losy i odbija je w lustrze własnych doświadczeń. Opowiada o ojcu, który w dzieciństwie zamiast chodzić do szkoły, musiał pomagać w żniwach, a w dorosłości zajął miejsce wśród ludzi prostych i milczących. O matce pełnej gwałtowności i dumy, marzącej o pozycji, „dorobieniu się” i szacunku otoczenia. O przedwcześnie zmarłej siostrze, której odejście rzuciło długi cień na relacje rodzinne i zdefiniowało życie Ernaux. Ta, niczym archiwistka pamięci, opisuje dziedzictwo swoich najbliższych, łącząc kobietę, którą jest teraz, z dzieckiem, którym była w przeszłości. I choć twierdzi, że beznamiętna opowieść przychodzi jej naturalnie, opisane przez nią brzemię pamięci porusza czytelnika do głębi.

39,90 zł
23,54 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,36 zł

720 osób kupiło
2
Cuda wianki. Nowe przygody rodziny Koźlaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Cuda wianki. Nowe przygody rodziny Koźlaków
Dostępny385 szt.

Te historie są jak Koźlaczki – ekstremalne. Ekstremalnie magiczne, urocze i rozrywkowe! Z rodziną Koźlaczek jedno jest pewne – nie będzie cicho, spokojnie ani skromnie. Chaos mieszka w ich szafach, zamęt wygląda zza rogu, przygoda łasi się do nóg jak kot. Od najmłodszej po najstarszą wystawiają cierpliwość Maliny na próbę i testują jej umiejętność ogarniania bałaganu. Bo Malina, najmniej magiczna i niepozorna, awansowała na pełnoprawną rozwiązywaczkę problemów. A tych nigdy nie brakuje… Jednego dnia jej matka Aronia ląduje w areszcie, podejrzana o potrójne morderstwo. Innym razem spokojna zwykle Ruta niechcący wpada po uszy w… aferę narkotykową. Z kolei Lila Koźlak nawet zakupy przez internet potrafi zmienić w przygodę, o której będą śpiewać pieśni… No i jest jeszcze Narcyza ze swym gangiem Harpii… A pomysły mają naprawdę szalone! Malina Koźlak i jej niezwykła rodzina – pełna magii, ciepła, miłości i szajby – zaprasza Was na wycieczkę do Zielonego Jaru: małego miasteczka, w którym wszystko się może zdarzyć!

54,99 zł
32,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 22,00 zł

280 osób kupiło
3
Najlepsze jasełka wszech czasów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepsze jasełka wszech czasów
Dostępny679 szt.

Kryć się, nadchodzą Herdmanowie! Spalili już szopę, spowodowali potop, a teraz... mają wystąpić w parafialnych jasełkach! Przewrotna świąteczna opowieść, która sprawi, że będziecie się śmiać do rozpuku i płakać ze wzruszenia. Młodzi Herdmanowie to najgorsze dzieciaki w historii świata. Ich ojciec uciekł, a matka większość dnia spędza w pracy – i trudno im się dziwić. Ralph, Imogena, Leroy, Claude, Ollie i Gladys to ferajna z piekła rodem, w której jedno jest straszniejsze od drugiego. Biją kolegów, szantażują koleżanki, palą cygara w toalecie. Dlatego kiedy niespodziewanie przejmują główne role w corocznych jasełkach, parafianie z zapartym tchem czekają na katastrofę… Zwłaszcza że – jak się wkrótce okazuje – Herdmanowie słyszą historię o narodzinach Jezusa po raz pierwszy w życiu. Najlepsze jasełka wszech czasów doczekały się kilkudziesięciu wydań sprzedanych w nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na dziesięć języków. Na ich podstawie powstał film i wiele adaptacji scenicznych. Teraz ten świąteczny klasyk zza oceanu po raz pierwszy ukazuje się po polsku.

39,90 zł
23,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,96 zł

81 osób kupiło
4
Dzieci z Bullerbyn - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci z Bullerbyn
Dostępny816 szt.

Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Britta i Anna mieszkają w Bullerbyn. To maleńka wioska, ale wcale nie jest tam nudno. Każdy dzień, z pozoru zwyczajny, staje się świetną przygodą. Można łowić raki, spać w stogu siana, szukać skarbów, założyć spółdzielnię wiśniową oraz przesyłać wiadomości sznurkową pocztą. A najważniejsze, że przyjaciele i rodzina zawsze są blisko. Opowieści o dzieciach z Bullerbyn to ukochana lektura z dzieciństwa kilku pokoleń czytelników.

39,99 zł
25,59 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,40 zł

64 osoby kupiły
5
Galatea - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Galatea
Dostępny5519 szt.

Nawet najdoskonalsze istoty nade wszystko pragną wolności. Posąg z marmuru – kobieta – żona – matka – wolny duch – Galatea. Madeline Miller, laureatka Orange Prize, autorka Kirke i Pieśni o Achillesie, tym razem bierze na warsztat mit o Galatei, opowiadając na nowo historię znaną z „Metamorfoz” Owidiusza. Przepiękne opowiadanie Madeline Miller, wydane w twardej oprawie - idealny prezent dla wszystkich miłośników mitologii i klasyki. Literacka perełka w filigranowym, eleganckim wydaniu! W starożytnej Grecji utalentowany rzeźbiarz został pobłogosławiony przez boginię, która obdarowała jego arcydzieło z marmuru – najpiękniejszą kobietę, jaką kiedykolwiek widziano – darem życia. Poślubiwszy swój doskonały twór, Pigmalion oczekuje, że jego żona będzie uosobieniem posłuszeństwa i pokory – niczym więcej jak pięknym, ożywionym przedmiotem. Ale Galatea szybko przekonuje się, że jej uroda jest doskonałym narzędziem manipulacji, a oprócz wspaniałego ciała posiadła też lotny umysł i wolną wolę.

35,90 zł
25,49 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,41 zł

65 osób kupiło
6
Północ w Everwood - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Północ w Everwood
Dostępny5287 szt.

Kiedy magia wkroczy w twoje życie, na zawsze już pozostaniesz w jej migotliwym uścisku. Hoffmannowski Dziadek do orzechów w wersji dla dorosłych. Opowieść pełna baśniowych czarów, niesamowitości i grozy – uwodzicielska i niepokojąca. Nottingham, rok 1906. Marietta Stelle marzy o karierze baletnicy. Jednak w miarę zbliżania się Świąt Bożego Narodzenia z coraz większym smutkiem myśli o tym, że będzie musiała porzucić swoją pasję – rodzina życzy sobie, by w dzień Nowego Roku wyszła za mąż i zajęła należne sobie miejsce w społeczeństwie. Kiedy sąsiednią kamienicę kupuje tajemniczy wytwórca zabawek dr Drosselmeier, Marietta nie przeczuwa jeszcze, że wkrótce w jej życie wkroczy magia.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

44 osoby kupiły
7
Tak trzeba żyć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak trzeba żyć
Dostępny311 szt.

Najnowsza książka lidera polskiego ruchu wolnościowego. Sławomir Mentzen studiował fizykę teoretyczną, obronił doktorat z nauk ekonomicznych. Jest jednym z najbardziej znanych w Polsce doradców podatkowych. Ten konsekwentny, niezwykle merytoryczny apologeta wolności gospodarczej, ciężką pracą osiągnął sukces zawodowy. Doskonale zna bolączki polskiej biurokracji. Jest nie tylko teoretykiem (jego kancelaria podatkowa jest jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce), ale także przedsiębiorcą - praktykiem (prowadzi m.in. własny browar i pub). W swojej książce pokazuje jak trzeba podchodzić do rzeczywistości, by w naszych, polskich warunkach odnieść sukces.

63,00 zł
44,10 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,90 zł

42 osoby kupiły
8
Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bombka. O dziewczynkach, które odmieniły święta
Dostępny553 szt.

Najbardziej przebojowa książka świątecznego sezonu – błyskotliwa, inteligentna, napisana z sercem i z feministycznym zacięciem! Co wiemy o Pani Mikołajowej? W rzeczy samej prawie… NIC. Od setek lat wtapia się w tło bożonarodzeniowych historii. Może jednak dawno temu opacznie zrozumieliśmy tę historię? Może prawda zniknęła nam z pola widzenia, a wraz z nią Pani Mikołajowa? Oto historia, którą powinniście znać – opowieść o wytrwałości i drobnych aktach dobroci oraz o dwóch wspaniałych dziewczynach, które na zawsze zmieniły oblicze świąt. To JEJ historia. Historia Blanche Claus. Jak to się stało, że świat uwierzył, że Święty Mikołaj jest mężczyzną? Przecież to jedno wielkie nieporozumienie! Blanche Claus jest sierotą. Mieszka pod jednym z londyńskich mostów i szczerze nienawidzi Bożego Narodzenia. Wszystko zmienia się, gdy w wigilijny wieczór spotyka staruszkę, która obdarowuje ją magiczną, czerwoną bombką z tańczącą w jej wnętrzu choinką. Wtedy w życiu Blanche pojawia się klacz Rudy i kochająca święta i bułeczki z bakaliami niezwykła dziewczynka o imieniu Rinki.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

41 osób kupiło
9
Jesteś tutaj. Odkryj magię chwili obecnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
28,29 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 16,61 zł

25 osób kupiło
10
Nastolatek w kryzysie. Karty terapeutyczne i karty pracy psychologiczno-pedagogicznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nastolatek w kryzysie. Karty terapeutyczne i karty pracy psychologiczn...
Dostępny149 szt.

We współczesnym świecie młody człowiek każdego dnia staje wobec sytuacji, trudności, problemów czy wyzwań, które odciskają niejednokrotnie głębokie i bolesne na nim piętno. Słowem kluczem odzwierciedlającym taki stan jest słowo KRYZYS. Kryzys to zagrożenie, a radzenie sobie z kryzysem, to OTWARCIE SIĘ NA NOWE MOŻLIWOŚCI. Praca z kartami to wsparcie emocjonalne i instrumentalne. Daje możliwość bezpiecznego odreagowania negatywnych, trudnych emocji, pozwala na konfrontację młodego człowieka z rzeczywistością oraz na analizę dotychczasowych sposobów radzenia sobie z trudnościami. Materiały te mogą być pomocne w stworzeniu planu działania i pomocy nastolatkowi w kryzysie. Prezentowana teczka zawiera 55 kart: 11 kart kolorowych (pokazowych) o charakterze terapeutycznym, które można wykorzystać do pracy grupowej z uczniami, pobudzić młodzież do dyskusji, zastosować burzę mózgów, uświadomić młodym ludziom, jakie są odpowiednie postawy wobec depresji, żałoby czy przemocy. Pozostałe 44 karty to karty czarno-białe, służące do pracy indywidualnej każdego ucznia. Karty przeznaczone są dla uczniów w okresie adolescencji, czyli między 12. a 18. rokiem życia. Karty te można również wykorzystywać do pracy z osobami będącymi w różnym wieku (nawet w okresie dorosłości), dostosowując materiały zawarte w teczce do możliwości poznawczych i emocjonalnych osób, które chcemy wspierać w kryzysie. Karty podzielone zostały na kilka kategorii problemowych. Pierwsza część dotyczy wspierania nastolatków w sytuacjach kryzysowych: depresja, przemoc, cyberprzemoc, agresja, strata bliskiej osoby. Druga część dotyczy odkrywania pozytywnych zasobów: talenty, pragnienia, marzenia, cele w życiu oraz rozwijania zachowań prospołecznych: empatia, życzliwość, wdzięczność.

85,00 zł
69,70 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 15,30 zł

23 osoby kupiły
11
Na ziemi Izraela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Na ziemi Izraela
PrzedsprzedażData premiery: 2022.11.29

Nowe wydanie w przekładzie z języka hebrajskiego Ze wstępem Pawła Smoleńskiego Pustynne światło pada na kamienne domy. Pomiędzy nimi unosi się kurz i woń kiszonej kapusty. Słychać cienkie głosy dzieci śpiewających w jidysz. Ortodoksyjna Żydówka pakuje do wózka butelkę z oliwą i ryby owiniętą w gazetę. Wielu z tych, którzy kiedyś tu żyli, umarło. Tylko Hitler i Mesjasz są żywi, widać ich na murach i słychać między słowami niemal w każdej odpowiedzi na pytanie pisarza: „Czy i kiedy nastanie tu pokój?”. Amos Oz z notatnikiem w ręku przemierza Jerozolimę i Zachodni Brzeg, by zadawać pytania o skomplikowaną tożsamość Izraela. Rozmawia z robotnikami, żołnierzami, nauczycielami, dziennikarzami, imigrantami i wizjonerami, a wśród nich odnajduje zarówno religijnych fundamentalistów, jak i piewców świeckości. Wsłuchuje się uważnie w głosy o bolesnej przeszłości i niepokojącej teraźniejszości, by stworzyć ponadczasową opowieść o niepewnym jutrze. Pisząc o kraju pełnym światopoglądowych, etnicznych i ekonomicznych kontrastów, tworzy uniwersalną opowieść o winie i karze, odkupieniu i przebaczeniu, w końcu – o tak żywym dziś starciu wartości i interesów.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

20 osób kupiło
12
Chochma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chochma
Dostępny220 szt.

Rok 1992 w Chochmie, nadmorskim kurorcie na zachodzie Łotwy. Na placu Akacjowym zbierają się wszyscy mieszkańcy, by obejrzeć, jak z piedestału jest strącany pomnik Lenina. Tak zaczyna się opowieść o fikcyjnym miasteczku snuta ustami jej mieszkańców. Chochmy nie ma na mapie, a jednocześnie jest wszędzie tam, gdzie postkomunistyczna historia odcisnęła swoje piętno. Tutaj może zdarzyć się nawet najbardziej absurdalna rzecz, a przy tym wszystko jest prawdziwe i można by o tym przeczytać w codziennej prasie. Zebrane w tej książce historie to osobne opowiadania, jednak razem tworzą one zaskakującą powieść. Svens Kuzmins – pochodzi z łotewskiej Rzeżycy, z rodziny artystycznych dysydentów. Rocznik 1985. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych Łotwy oraz słuchacz kierunków artystycznych w Manchester Metropolitan University. W 2019 roku opublikował Hohmę, a w 2021 roku ukazała się powieść Disagio, nagrodzona Łotewską Nagrodą Literacką. Obecnie pracuje nad powieścią historyczną o łotewskim ruchu dekadenckim podczas rewolucji 1905 roku. Pisze również opowiadania, współpracuje z redakcją czasopisma „Rīgas Laiks” i od czasu do czasu prowadzi literacki talk show w łotewskim Radio 1.

46,00 zł
33,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,88 zł

18 osób kupiło
13
Boże Narodzenie z kolędami. Kakadu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
25,14 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,76 zł

23 osoby kupiły
14
Pancerniki Stalina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pancerniki Stalina
Dostępny118 szt.

Witold Koszela to znany od wielu lat pisarz historyczny, który urodził się i mieszka w Rzeszowie. Jest autorem wielu opracowań marynistycznych, w których skupia uwagę zarówno na historii powstania i służby okrętów, jak też ich budowie. Od dawna słynie z zamieszczanych w swoich książkach szczegółowo opracowanych ilustracji ukazujących sylwetki opisywanych okrętów i zmiany, jakie na nich zachodziły. Spośród jego ważniejszych publikacji można wymienić Polskie statki pasażerskie, Niszczyciele Polskiej Marynarki Wojennej, Krążowniki Polskiej Marynarki Wojennej, Pancerniki III Rzeszy, Krążowniki III Rzeszy, Okręty floty polskiej (t. 1-2), Biało-czerwona flota współczesne okręty Polskiej Marynarki Wojennej (t. 1-2), Architektura okrętu transatlantyk m/s Batory, Zapomniana flota. Okręty Austro-Węgier w I wojnie światowej i Pancerniki Mussoliniego. Jego publikacje coraz częściej pojawiają się za granicą, czego dowodzą takie tytuły jak Battleships of the III Reich (vol. 1-2) The King George V class battleships oraz Battleships Rodney & Nelson. Ciekawym uzupełnieniem jego dorobku jest szereg monografii rysunkowych obrazujących sylwetki słynnych okrętów wojennych oraz dziesiątki artykułów publikowanych w literaturze fachowej i nie tylko. Pancerniki Stalina to opracowanie, w którym znajdziemy zebrane w jednym miejscu historie sowieckich pancerników pełniących służbę za rządów jednego z najbardziej okrutnych i brutalnych dyktatorów XX wieku. Działalność tych okrętów, ich konstrukcja, wygląd oraz uzbrojenie nie doczekały się w Polsce tak licznych opracowań jak ich odpowiedniki z innych flot. Choć sowieckich pancerników było niewiele, w latach II wojny światowej odegrały ważną rolę, broniąc przed niemieckimi wojskami najważniejszych miast i zadając nim wiele dotkliwych ciosów. Autor w charakterystyczny dla siebie sposób opisuje ich dzieje w kolejności, w jakiej wchodziły do służby. Sporo miejsca poświęca ich budowie, podkreśla różnice między nimi oraz relacjonuje historię służby, starając się przy tym nie zapomnieć o polityce, ciekawostkach i ludziach mających bezpośredni wpływ na losy okrętów. Doskonałym uzupełnieniem tekstu są dziesiątki fotografii, pochodzących w głównej mierze z prywatnych zbiorów osób wspierających autora, a także rysunki przedstawiające sylwetki wszystkich opisywanych pancerników, w tym także tych projektowanych i nigdy nie zbudowanych.

150,00 zł
115,50 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 34,50 zł

11 osób kupiło
15
Po Jezusie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po Jezusie
Dostępny277 szt.

Książka Po Jezusie. Pierwsze wieki chrześcijaństwa jest dziełem monumentalnym w swojej skali oraz encyklopedycznym pod względem wykonania. Przedstawia ona Czytelnikom szeroką panoramę historii rozwoju myśli, literatury, teologii i kultury materialnej pierwotnego chrześcijaństwa. Moment początkowy to rozpoczęcie działalności pierwszej wspólnoty jerozolimskiej – skupionej wokół pamięci o życiu i nauczaniu Jezusa – oraz enigmatycznego doświadczenia, jakie miał przeżyć Paweł z Tarsu (wtedy jeszcze Szaweł prześladowca) na drodze do Damaszku, aby stać się pierwszym wielkim propagatorem „Dobrej Nowiny”. Zakres czasowy opisywanych wydarzeń sięga aż po okres prześladowań za cesarzy Decjusza i Waleriana (połowa III w.), gdy chrześcijaństwo musiało stanąć do otwartej konfrontacji z „teologią polityczną” cesarskiego Rzymu i nieakceptowanymi ze swojej perspektywy ambicjami instytucji państwa. Ten przełomowy okres w historii chrześcijaństwa, zgodnie z tytułem, obejmuje pierwsze wieki „po Jezusie”. Były to czasy konstytutywne dla chrześcijaństwa jako religii, która – często w niełatwy i nieoczywisty sposób – musiała nabrać swojej specyfiki oraz zbudować własną tożsamość i myśl oraz zbudować struktury (stąd też i kwestia „wynalezienia” chrześcijaństwa). Odbywało się to w pewnym dystansie, a czasem nawet w otwartej opozycji zarówno wobec judaizmu, z którego się ta religia wywodziła, jak i kultury grecko-rzymskiej, w której wyrosła. To właśnie w tym okresie dokonała się przemiana początkowo marginalnego ruchu zwolenników nauk Jezusa w znaczące zjawisko religijne, instytucjonalne i społeczne, które wkrótce miało przekroczyć bariery Imperium, aby finalnie odegrać bardzo istotną rolę w dalszej historii świata. Po Jezusie to efekt pracy ponad 80 uznanych specjalistów, zarówno badaczy różnych wyznań, jak i uczonych niekonfesyjnych, którzy z wykorzystaniem nauk historycznych, archeologii, papirologii i epigrafiki, jak również literaturoznawstwa, religioznawstwa, ikonologii czy historii teologii lub socjologii ruchów religijnych pragną zaprezentować Zainteresowanym nowoczesne kompendium wiedzy o wczesnym chrześcijaństwie i o świecie, w którym przyszło mu się rozwijać. Jest to przy tym dzieło zgodne z najbardziej aktualnym stanem wiedzy (uwzględniające jednak także różnice interpretacji badawczych oraz kwestie dyskusyjne), które do rąk polskiego Czytelnika mamy przyjemność oddać niedługo po ukazaniu się francuskiego oryginału (2020). dr Sławomir Poloczek

249,00 zł
179,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 69,72 zł

11 osób kupiło
16
Morze Potworów. Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Tom 2 wyd. 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

10 osób kupiło
17
Kazania sejmowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kazania sejmowe
Dostępny57 szt.

Kazania sejmowe polskiego jezuity Piotra Skargi, kaznodziei króla Zygmunta III Wazy, zostały po raz pierwszy wydane w 1597 roku i należą do kanonu polskiej literatury politycznej. Zbiór ośmiu kazań jest wnikliwą analizą sytuacji I Rzeczypospolitej. Autor wypunktowuje trawiące Polskę choroby i płynące z nich zagrożenia. Prorocza zapowiedź upadku państwa jest uzupełniona programem jego przebudowy i szukania drogi naprawy kraju. Skarga opowiada się za wzmocnieniem władzy królewskiej, ograniczeniem bezkarnej i prowadzącej do anarchii samowoli szlacheckiej, zmniejszeniem roli sejmu, przeciwstawieniem się uciskowi chłopów i zadbaniem o większą sprawiedliwość społeczną, przywróceniem jedności religijnej w Polsce oraz zagwarantowaniem prymatu kościoła katolickiego, a także postuluje inne reformy często skierowane przeciwko ideom reformacyjnym. Kazania sejmowe Skargi, pomimo że nigdy nie zostały wygłoszone z ambony kościelnej i nie należą w ścisłym tego słowa znaczeniu do literatury religijnej, stały się wzorem dla późniejszego kaznodziejstwa polskiego. Dzieło to odznacza się sugestywną retoryką, kunsztem słowa i wielką żarliwością patriotyczną, a zawarte w nim wizje upadku Polski stały się podstawą wizerunku Skargi – natchnionego proroka.

21,99 zł
15,83 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,16 zł

10 osób kupiło
18
The Car, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Car, CD
Dostępny172 szt.

Zespół Arctic Monkeys zapowiedział, że ich nowy album zostanie wydany w piątek 21 października! Siódma płyta studyjna zespołu zatytułowana "The Car" zawierać będzie dziesięć nowych utworów napisanych przez Alexa Turnera, wyprodukowanych przez Jamesa Forda i nagranych w Butley Priory w Suffolk, RAK Studios w Londynie i La Frette w Paryżu. Po "Tranquility Base Hotel + Casino" z 2018 roku, "The Car" ukazuje Arctic Monkeys szalejące w nowym i bogatym muzycznym krajobrazie i zawiera jedne z najbogatszych i najbardziej satysfakcjonujących występów wokalnych w karierze Alexa Turnera. Tracklista: 1. There'd Better Be A Mirrorball 2. I Ain't Quite Where I Think I Am 3. Sculptures Of Anything Goes 4. Jet Skis On The Moat 5. Body Paint 6. The Car 7. Big Ideas 8. Hello You 9. Mr Schwartz 10. Perfect Sense

65,90 zł
62,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

8 osób kupiło
19
Świąteczne ciacho - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świąteczne ciacho
Dostępny145 szt.

Kiedy przeznaczenie przecina ich drogi w… cukierni, powinno być słodko. Ale życie nie karmi nas tylko ciastkami. Nim tych dwoje padnie sobie w ramiona, pokonają wiele przeszkód i przeżyją jeszcze więcej przygód. Także… erotycznych. Świąteczne ciacho to bardzo niegrzeczna gwiazdkowa powieść, którą przeczytasz z wypiekami. Na twarzy. Brawurowy debiut autorki, która ukrywa się pod pseudonimem. Na co dzień nobliwa prawniczka, po godzinach pisarka z talentem do rozpalania zmysłów.

44,99 zł
38,24 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

8 osób kupiło
20
Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spowiedź Hitlera. Szczera rozmowa z Żydem
Dostępny368 szt.

Kwiecień, 1945 rok. Do siedziby Adolfa Hitlera na specjalne wezwanie wodza zostaje sprowadzony `Szlachetny Żyd`, Eduard Bloch. Ten sam, który przez wiele lat leczył matkę kanclerza Trzeciej Rzeszy, za co Hitler był mu szalenie wdzięczny. Führer oznajmia mu, że ten dostąpi niebywałego zaszczytu spisania z nim ostatniej rozmowy. Wszystko dzieje się kilka dni przed śmiercią Hitlera. Tak mocna książka nie została opublikowana od lat! Po raz pierwszy na świecie ukazuje się wywiad, którego Adolf Hitler udzielił przed swoją śmiercią `Szlachetnemu Żydowi`. Kanclerz Trzeciej Rzeszy, jeden z największych zbrodniarzy na świecie tłumaczy się z tego dlaczego nienawidził Żydów, opowiada o ciemnych stronach dzieciństwa, o tym jak upił się do nieprzytomności, o swoim życiu erotycznym i o najszczęśliwszym dniu w życiu. Mocna, a zarazem szczera rozmowa, która wciąga już od pierwszych stron. Dzięki tej spowiedzi będziemy mogli bliżej poznać wodza Trzeciej Rzeszy, który zmienił bieg historii na wiele lat. Wszystko zaczęło się od prostej historii. Christopher Macht, Niemiec z polskimi korzeniami odnalazł zapiski rozmów przeprowadzonych przez wieloletniego lekarza matki Adolfa Hitlera -Eduarda Blocha. Jeżeli chcecie poznać z bliska największego zbrodniarza wojennego, stanąć z nim twarzą w twarz, poczuć na sobie jego wzrok -ta książka jest właśnie dla Was!

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

8 osób kupiło
21
Najprostszy podarunek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najprostszy podarunek
Dostępny732 szt.

Najprostszy podarunek to światowy bestseller, który przynosi ukojenie i inspirację. Sto przypowieści zachęcających do drobnych wysiłków, które wymagają od nas niewiele, ale mogą zmienić życie nasze i naszych bliskich. Każdy dzień jest jak podarunek. Przyjmij go. Nie odrzucaj. Stefanos Xenakis pisze prosto i radośnie o rzeczach przyziemnych. Zabiera nas do swojego życia, tak podobnego do naszego – wizyty w banku, rozmowy z dziećmi, spotkania po latach z przyjaciółmi, przypadkowe znajomości zawarte w poczekalniach. Czerpiąc z tych sytuacji mądrość i naukę, pokazuje, jak żyć naprawdę. Częstując uśmiechem, dobrym słowem, butelką wody, zmienia otoczenie i siebie samego. Nadając znaczenie codziennym chwilom, przeżywa życie pełniej i radośniej. Xenakis udowadnia, że radość można znaleźć w najprostszych i najmniej oczekiwanych sytuacjach. Wystarczy tylko uważne spojrzenie, drobny gest, czy naturalnie prosta reakcja. Bo najlepsze podarunki są najprostsze.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

7 osób kupiło
22
Zapomniane miejsca Zachodniompomorskie, część północna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

7 osób kupiło
23
Przestrzeń komunikacyjna współczesnej biblioteki. Studia i szkice z teorii i praktyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przestrzeń komunikacyjna współczesnej biblioteki. Studia i szkice z te...
Dostępny18 szt.

Tematyka tekstów zawartych w tomie jest różnorodna, a wszystkie łączy tytułowy problem badawczy – przestrzeni komunikacyjnej współczesnych bibliotek. Przedstawione artykuły omawiają zarówno aspekty teoretyczne komunikacji, jak i praktyczne przykłady – studia przypadku – działalności komunikacyjnej placówek bibliotecznych. Książka będzie interesująca dla badaczy-bibliotekoznawców zajmujących się współczesnym bibliotekarstwem oraz bibliotekarzy, dla których może być inspiracją do nowych działań w zakresie nawiązywania i rozwijania pozytywnych, opartych na porozumieniu i partnerstwie, relacji z użytkownikami. Z recenzji dra Bartłomieja Włodarczyka, Uniwersytet Warszawski

37,80 zł
29,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

7 osób kupiło
24
Poradnik obsługi umysłu Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

6 osób kupiło
25
Gra na emocjach - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra na emocjach
Nasza Księgarnia - gry, od 10 lat
Dostępny396 szt.

GRA NA EMOCJACH JESZCZE NIGDY NIE BYŁA TAKA ZABAWNA! Zadajesz pytanie zaczynające się od JAK SIĘ CZUJĘ, GDY…, a pozostali gracze wykładają po jednej karcie – takiej, która według nich najlepiej pasuje do odpowiedzi na twoje pytanie. Wybierasz tę, którą uważasz za najlepiej oddającą twoje emocje. Gracz, który ją wyłożył, zdobywa punkt! Zwycięzcą zostaje osoba, która zdobędzie 3 punkty. Proste zasady gry! • Zadajesz pytanie, np. Jak się czuję, gdy spóźniam się na pierwszą randkę? • Pozostali gracze wybierają po jednej karcie (kładą je rysunkiem do dołu, abyś nie wiedział, kto co wybrał). • Spośród wyłożonych kart wybierasz rysunek, który najlepiej pasuje do odpowiedzi na twoje pytanie. • Gracz, który wyłożył wybrany przez ciebie rysunek, zdobywa 1 punkt. • W następnej rundzie kolejny gracz zadaje wymyślone przez siebie pytanie. • Gra się kończy, gdy któryś gracz zdobędzie 3 punkty. Zdobyte nagrody: NAJLEPSZA GRA ROKU (Literajugeos, Hiszpania, 2014) BESTSELLER (Festiwal Gier Madryt, Hiszpania, 2014) BESTSELLER (Festiwal Gier Barcelona, Hiszpania, 2014) BESTSELLER (Festiwal Gier Barcelona, Hiszpania, 2013)

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

6 osób kupiło
26
Kultura bezdzietności. Niska dzietność i bezdzietność z wyboru w perspektywie społeczno-ekonomicznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura bezdzietności. Niska dzietność i bezdzietność z wyboru w persp...
Dostępny20 szt.

Olga Smalej podejmuje w Kulturze bezdzietności tematykę niskiego poziomu wskaźników urodzeń w większości państw Europy, a także powiązaną z tym tematykę zmian praktyk prokreacyjnych Europejczyków. Szczególną uwagę Autorki przykuwa skrajny model zachowań polegający na celowym zaniechaniu prokreacji (tj. bezdzietności intencjonalnej). W opracowaniu przedstawiono względnie kompleksowy obraz przemian dzietności z perspektywy społeczno-ekonomicznej. Badaczka łączy podejścia kilku dyscyplin naukowych oraz kilka poziomów analizy. W pierwszym rozdziale opisany został proces obniżania poziomu dzietności, jego determinanty oraz możliwe konsekwencje. Drugi rozdział poświęcono opisowi bezdzietności z wyboru. W trzecim rozdziale, na podstawie badań przeprowadzonych przez Autorkę, zaprezentowano opinię społeczną na temat zjawiska bezdzietności dobrowolnej. Rozważania mają charakter teoretyczno-empiryczny. Bazują na zastanych danych statystycznych, między innymi pochodzących z Banku Światowego, OECD, Eurostatu i GUSu, jak też na danych pierwotnych, które przyjęły formę badania ilościowego (n=1097). Zainteresują nie tylko specjalistów z wielu dyscyplin nauk społecznych oraz decydentów, którzy chcieliby wpływać na zmianę istniejących trendów demograficznych, ale i szeroki krąg czytelników pragnących zrozumieć swe czasy i los Europy, w tym Polski.

37,80 zł
29,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

6 osób kupiło
27
The Car (Limited Edition), Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Car (Limited Edition), Winyl
Dostępny67 szt.

Zespół Arctic Monkeys zapowiedział, że ich nowy album zostanie wydany w piątek 21 października! Siódma płyta studyjna zespołu zatytułowana "The Car" zawierać będzie dziesięć nowych utworów napisanych przez Alexa Turnera, wyprodukowanych przez Jamesa Forda i nagranych w Butley Priory w Suffolk, RAK Studios w Londynie i La Frette w Paryżu. Po "Tranquility Base Hotel + Casino" z 2018 roku, "The Car" ukazuje Arctic Monkeys szalejące w nowym i bogatym muzycznym krajobrazie i zawiera jedne z najbogatszych i najbardziej satysfakcjonujących występów wokalnych w karierze Alexa Turnera. Tracklista: A1. There'd Better Be A Mirrorball A2. I Ain't Quite Where I Think I Am A3. Sculptures Of Anything Goes A4. Jet Skis On The Moat A5. Body Paint B1. The Car B2. Big Ideas B3. Hello You B4. Mr Schwartz B5. Perfect Sense

132,90 zł
126,26 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 6,64 zł

6 osób kupiło
28
Mały chłopiec. Naklejanki. Maszyny rolnicze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały chłopiec. Naklejanki. Maszyny rolnicze
Dostępny1 szt.

Dzięki zabawie naklejkami mali fani motoryzacji poznają różne modele aut i motocykli, przyjrzą się też wspaniałym maszynom, które pomagają nam w pracy - na wsi i w mieście. Tytuły w serii: Ciężarówki, Maszyny rolnicze, Motocykle, Samochody.

13,40 zł
10,59 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,81 zł

6 osób kupiło
29
Ubranko dla lalki z futrzaną kamizelką - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubranko dla lalki z futrzaną kamizelką
ANEK
Dostępny9 szt.

Twój skarb uwielbia lalki? Niech ubierze swojego bobaska w nowe, piękne ubranko, renomowanej polskiej marki dziecięcej - Smily play. Urocza buźka lalki z wielkimi oczami ucieszy malucha!

24,20 zł
21,30 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,90 zł

5 osób kupiło
30
Nokturny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nokturny
Dostępny444 szt.

Wysmakowana proza laureata Literackiej Nagrody Nobla. Pięć subtelnych i napisanych z niezwykłą lekkością opowiadań psychologicznych połączonych uniwersalnymi tematami: miłości, muzyki i nieubłaganego upływu czasu. Mąż, który próbuje ratować małżeństwo, zapraszając przyjaciela nieudacznika, by podnieść swoje notowania u żony… Spotkanie marzącego o sławie Polaka, grającego na gitarze na placu Świętego Marka, z dawnym idolem, który proponuje mu udział w przedziwnym koncercie… Niedoceniany saksofonista, który otrzymuje zdumiewający prezent pożegnalny od żony… Węgierski wiolonczelista ulegający wpływom starszej Amerykanki, nie do końca wobec niego szczerej…

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

5 osób kupiło
31
Architekci i budowniczowie działający w Lublinie oraz województwie lubelskim w latach II Rzeczypospolitej. Leksykon - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Architekci i budowniczowie działający w Lublinie oraz województwie lub...
Dostępny38 szt.

Ogromną wartością leksykonu jest oparcie haseł na badaniach archiwalnych i kwerendzie źródeł publikowanych – przede wszystkim lokalnych gazet i czasopism, ale także katalogów i druków ulotnych. […] Profesor Żywicki […] zrezygnował z bezrefleksyjnego zestawiania zebranych przez poprzedników informacji na rzecz żmudnej pracy badawczej opartej na źródłach, dzięki czemu opracowany przez niego leksykon stanowi istotną wartość dodaną dla polskiej historii sztuki. […] Opracowany przez prof. Żywickiego leksykon to pozycja ważna nie tylko dla ogólnopolskiej wiedzy o architekturze, ale i dla badań regionalistycznych. […] Dla Lublina i Lubelszczyzny będzie stanowić punkt wyjścia dla nowych badań nad środowiskiem budowniczych, a przede wszystkim nad zabytkami z tego okresu. Stanie się „lekturą obowiązkową” w urzędach konserwatorskich, miejskich i gminnych, a także w szkołach i na uczelniach. Z recenzji prof. dr hab. Małgorzaty Omilanowskiej-Kiljańczyk

71,40 zł
56,41 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,99 zł

6 osób kupiło
32
Wesołe przedszkole - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe przedszkole
Dostępny24 szt.

Wesołe przedszkole – jedna z najpiękniejszych książek Marii Kownackiej – jest idealną lekturą dla każdego przedszkolaka i dla dzieci, które chcą się dowiedzieć, jak wesoło i pożytecznie płynie czas w przedszkolu. – Plastusiu, nowina wesoła! – Jaka, misiu, nowina? – Przedszkole się zaczyna!

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

5 osób kupiło
33
Przygody Trzech Detektywów. Tom 4. Tajemnica zielonego ducha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Trzech Detektywów. Tom 4. Tajemnica zielonego ducha
Dostępny36 szt.

Słynna amerykańska seria detektywistyczna dla dzieci i młodzieży. Poznaj smak wielkiej przygody w doborowym towarzystwie trzech młodych detektywów i ich patrona, wielkiego Andy Chandlera. Spontaniczność, brawura i talent w starciu z przestępczością i tajemnicami ludzkich podłości.

21,50 zł
15,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,02 zł

4 osoby kupiły
34
Dotyk ocalenia. Wyzwolenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dotyk ocalenia. Wyzwolenie
Dostępny302 szt.

Miłość może zabić... Ale może też ocalićDamon Watson. Imię i nazwisko, któ,re Lea pró,bowała wymazać z pamięci tysiące razy. Tak jak wspomnienie noszącego je człowieka. I jego czarnych jak węgiel i błyszczących niczym diament oczu. Rany z przeszłości jeszcze się nie zabliźniły, mimo to Lea powoli oswaja się z teraźniejszością i przyszłością, w któ,rych nie ma miejsca dla Damona. Dziewczyna stara się o nim zapomnieć, ale chłopak wraca. Pojawia się ponownie w jej życiu, tak jak za pierwszym razem ... z hukiem. Podobno nic dwa razy się nie zdarza, a jednak Lea znowu wpada pod prowadzony przez Damona samochó,d. Bó,l po wypadku jest niczym w poró,wnaniu z tym, co się teraz dzieje w jej sercu... Dalsze losy Lei, Damona i ich niemożliwej miłości w drugim tomie serii ",Dotyk ocalenia",

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

4 osoby kupiły
35
100 zabaw dla dzieci 2-letnich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 zabaw dla dzieci 2-letnich
Dostępny147 szt.

Ta wartościowa publikacja dla rodziców i dzieci proponuje zestaw łatwych zajęć z dziećmi. Ćwiczenia mają na celu nauczyć dziecko sprawności manualnej i ruchowej, rozwinąć w nim spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia, pogłębić więź emocjonalną z rodzicami. Rodzice dowiedzą się z tej publikacji, jak mądrze, twórczo i wesoło bawić się z dwulatkiem. Zawarte w książce propozycje najróżniejszych gier i zabaw: ruchowych, artystycznych, słownych, towarzyskich - do wykorzystania w każdym miejscu i o każdej porze roku, wzbogacą relacje pomiędzy dzieckiem i rodzicami.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

4 osoby kupiły
36
Alicja w Krainie Czarów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alicja w Krainie Czarów
Dostępny57 szt.

Alicja w Krainie Czarów to książka od dziesięcioleci należąca do ścisłego kanonu literatury światowej - nie tylko tej dziecięcej. Jej znajomość, także dzięki licznym opracowaniom adresowanym do dzieci - w tym filmom i animacjom - jest powszechna niemal na całym świecie. Główna bohaterka książki trafia do niezwykłej krainy, w której spotyka się z postaciami i zdarzeniami na pozór absurdalnymi. Akcja przebiegająca w konwencji snu prowokuje jednak czytelników do wielu refleksji, a w przypadku najmłodszych - dla których książka jest po prostu piękną baśnią - korzystnie wpływa na rozwój wyobraźni. Z tych i wielu innych względów utarło się mawiać o Alicji w Krainie Czarów, że jest to jeden z przypadków, gdzie tekst kryje w sobie dwie książki - dla dzieci i dla dorosłych.

22,50 zł
16,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,30 zł

4 osoby kupiły
37
Sonia, Piotrek i tajemnica rzygaczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sonia, Piotrek i tajemnica rzygaczy
Dostępny270 szt.

Tajemniczy telefon od wujka Hirka sprowadza Sonię i jej mamę do Gdańska. Na miejscu okazuje się, że wujek zaginął. Pozostały zrobione przez niego zdjęcia miasta, które naprowadzają Sonię i jej nowego kolegę Piotrka na trop. Podwodny świat wkrótce pochłonie i dzieci... Karolina Ubych – urodzona w 1988 roku w Pszczynie. Psycholożka i ratowniczka medyczna z niezaspokojoną ciekawością drugiego człowieka. Współtworzy projekt Ratunkowa w Roztoce. Mieszka i pracuje na południu Polski, ale serce oddała Północy. Sonia, Piotrek i tajemnica rzygaczy jest jej debiutem literackim.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

4 osoby kupiły
38
Spowiedź Stalina. Szczera rozmowa ze starym bolszewikiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spowiedź Stalina. Szczera rozmowa ze starym bolszewikiem
Dostępny505 szt.

Książka ociekająca seksem i alkoholem. Szczera rozmowa z człowiekiem, z rozkazu którego zginęło najwięcej ludzi na świecie w minionym stuleciu. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Nobla, do tego człowiek Roku według tygodnika "Time". Znany nie tylko z brutalności, ale i również z miłości do dzieci. Nieznana twarz tyrana przedstawiona w całkiem nowy sposób. Rozmowa wciąga od pierwszych stron. Józef Stalin zdradza swoje największe sekrety. Zabiera nas do swojej sypialni, zdradza pikantne szczegóły swoich stosunków z kobietami, daje nam posmakować swojego ulubionego wina i pokazuje, jaki jest naprawdę. Książka zgodnie z poleceniem Wielkiego Językoznawcy ukazuje się dopiero przeszło 60 lat po jego śmierci. Tak mocnej pozycji, jeszcze nie było!

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

3 osoby kupiły
39
Zabawki do kąpieli - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawki do kąpieli
Smily Play
Dostępny33 szt.

Pływające zwierzątka do wspólnej kąpieli lub do zabawy w wodzie. Po nakręceniu, zwierzątko pływa, poruszając łapkami-płetwami. Doskonała zabawa podczas kąpieli. Pozwoli dziecku znaleźć dużo radości podczas codziennego rytuału, nie będzie chciało wychodzić z wody. Zwierzątka wykonane z plastiku dobrej jakości, posiadają wymagane certyfikaty.

32,30 zł
29,07 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,23 zł

3 osoby kupiły
40
Robinson Crusoe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robinson Crusoe
Dostępny21 szt.

Robinson Crusoe jest powieścią przygodową angielskiego pisarza Daniela Defoe, wybitnego przedstawiciela epoki Oświecenia i promotora wolnej przedsiębiorczości. Książka należy do ścisłego kanonu literatury pięknej.

33,00 zł
23,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

3 osoby kupiły
41
Przygody Sherlocka Holmesa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Sherlocka Holmesa
Dostępny23 szt.

Opowiadania o genialnym detektywie - amatorze, który potrafił rozwikłać najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne. Gdy już nikt nie był w stanie wykryć przestępcy, on posługując się sztuką dedukcji rozwiązywał tajemnice. W rozszyfrowywaniu problemów pomagała Sherlockowi znajomość psychologii, chemii, prawa, literatury sensacyjnej, policyjne kroniki wypadków oraz nieodłączna fajka, a czasami gra na skrzypcach. Mając nieprzeciętną sprawność fizyczną wychodził cało z najgorszych opresji. Perypetie detektywa poznajemy dzięki pamiętnikom pisanym przez jego przyjaciela, doktora Watsona.

23,99 zł
17,27 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,72 zł

3 osoby kupiły
42
Florystka. Hubert Meyer psycholog śledczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Florystka. Hubert Meyer psycholog śledczy
Dostępny1354 szt.

Hubert Meyer popełnił błąd w profilu i porzucił pracę w policji. Stary przyjaciel prosi go o pomoc w przesłuchaniu młodej kobiety, w związku z zaginięciem jej 9-letniej córki. Policjanci próbują łączyć tę sprawę z bestialskim zabójstwem 11-letniego Amadeusza, którego matka jest szanowaną w mieście florystką. Okazuje się, że była ona ostatnią osobą, która widziała Zosię żywą. Florystka początkowo pomaga w poszukiwaniach, ale gdy ciało dziecka odnajduje się na tym samym cmentarzu, gdzie pochowano Amadeusza, staje się główną podejrzaną.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
43
Legendy warszawskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy warszawskie
Dostępny20 szt.

Razem z nami poznasz historie syreny, bazyliszka czy złotej kaczki. Przeniesiesz się do fantastycznego świata pełnego zbójców i cudów. Poznasz zupełnie inne, nieznane dotąd oblicze stolicy. Dowiesz się, skąd pochodzi herb Warszawy, odkryjesz codzienne troski jej mieszkańców sprzed kilkuset lat. Spotkasz całą plejadę postaci fantastycznych i historycznych, może któraś z nich zostanie Twoim przyjacielem?

16,00 zł
11,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,48 zł

3 osoby kupiły
44
Pani Bovary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pani Bovary
Dostępny11 szt.

Pani Bovary jest powieścią francuskiego pisarza Gustawa Flauberta należącą do ścisłego kanonu literatury pięknej. Powieść powstała z fascynacji autora balzakowską tezą, w myśl której kobieta staje się w pełni kobieca, kiedy dopuszcza się zdrady. Opowiada o młodej, cnotliwej z pozoru Emmie Rouault, która wychodzi z rozsądku za mąż za poczciwego doktora Karola Bovary, by pod wpływem niezaspokojonych pragnień i marzeń o wielkiej miłości porzucić moralne konwenanse i puścić się w wir namiętnych romansów, rozrzutności i kłamstwa.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

3 osoby kupiły
45
Tylko martwi nie kłamią. Hubert Meyer psycholog śledczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tylko martwi nie kłamią. Hubert Meyer psycholog śledczy
Dostępny1484 szt.

Profiler policyjny musi rozwikłać zagadkę śmierci śmieciowego barona, którego ciało znaleziono w jednej z katowickich kamienic. Wszystkie poszlaki wskazują na biznesowe porachunki, ale Hubert Meyer czuje, że sprawa może mieć związek z morderstwem sprzed 17 lat.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

3 osoby kupiły
46
Wybór opowiadań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybór opowiadań
Dostępny17 szt.

W tomiku mieszczą się m.in.: Śmierć urzędnika Kameleon Końskie nazwisko Kapral Priszibjejew Dzieciarnia Chłopcy Kasztanka Łysek Człowiek w futerale

17,00 zł
12,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,76 zł

2 osoby kupiły
47
Sprawa Niny Frank. Hubert Meyer psycholog śledczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawa Niny Frank. Hubert Meyer psycholog śledczy
Dostępny288 szt.

Najpopularniejsza aktorka polskich seriali, Nina Frank, zostaje znaleziona martwa w swoim dworku w sielskiej przygranicznej miejscowości Mielnik nad Bugiem. Uwielbianej celebrytce, o czym wiedzą nieliczni, daleko do granej przez nią postaci szczęśliwej i dobrej zakonnicy Joanny. Jednak to właśnie ta rola przyniosła jej pieniądze i sławę. Prawdę o pełnym skandali życiu aktorki, o dwuznacznej drodze do kariery, licznych kochankach i nałogach odkryje psycholog policyjny, Hubert Meyer, który przybywa na miejsce zbrodni. Czy poznanie sekretów Niny Frank i stworzenie profilu sprawcy pozwoli policji ująć mordercę? Jakie znaczenie ma to, że los aktorki został określony przez jedną z run?

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
48
Kajtuś Czarodziej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kajtuś Czarodziej
Dostępny22 szt.

Kajtuś potrafi czarować! Może zagrać na skrzypcach lepiej niż największy wirtuoz, może sprawić, że samochody latają a drzewa stają do góry nogami. Wystarczy jedno zaklęcie: „Niech środkiem głównej alei przejdzie siedem słoni, pięć wielbłądów i trzy żyrafy” – aby świat dorosłych przemienił się w świat dzieci. Zapraszamy do fantastycznej podróży z niesfornym, a jednak wrażliwym Kajtusiem, podróży nie tylko pełnej przygód, ale uczącej trudnej sztuki rozumienia i porozumiewania się z innymi.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

2 osoby kupiły
49
Old Shatterhand - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Old Shatterhand
Dostępny23 szt.

Old Shatterhand jest powieścią przygodową o tematyce Dzikiego Zachodu niemieckiego pisarza Karola Maya. Powieść należy do kanonu światowej literatury westernu i jest uważana za wielki klasyk literatury dziecięco-młodzieżowej. Głównym bohaterem cyklu powieści jest Old Shatterhand – Grzmocąca Ręka, alter ego samego autora. Old Shatterhand przybył z Europy na Dziki Zachód jako młody, niedoświadczony greenhorn. W czasie pracy przy budowie kolei przebiegającej przez tereny Indian poznał Winnetou, szlachetnego wodza plemienia Apaczów, który stał się jego przyjacielem i nauczycielem. Obaj wojownicy zawarli braterstwo krwi, poprzez które – zgodnie z indiańskimi wierzeniami – „ich dusze wchodzą w siebie nawzajem i tworzą jedną jedyną”. Niezwykła przyjaźń Old Shatterhanda i Winnetou rozwija się podczas licznych przygód, jakie wspólnie przeżywają w kolejnych powieściach Karola Maya.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

2 osoby kupiły
50
Zadanie dla kredki. Wesołe kolorowanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zadanie dla kredki. Wesołe kolorowanki
Dostępny10 szt.

Atrakcyjne zbiory kolorowanek rozwijających wyobraźnię i pełnych sympatycznych postaci. Dziecko będzie nie tylko kolorować: może coś dorysuje? Albo wymyśli coś zabawnego?

10,70 zł
8,45 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,25 zł

2 osoby kupiły
Wróć do góry