hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.10.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 19 października 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Sekrety kolorów (Kassia St. Clair), na drugim Kocia Szajka i fałszerze pierników (Agata Romaniuk). Kolejny produkt to Hydropolis. Tom 1. Uciekaj (Zygmunt Miłoszewski) oraz Miss Dior (Justine Picardie).
1
Sekrety kolorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Sekrety kolorów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.27

Kolor pchli. Brąz egipski. Alizaryna. Czerwień wyścigowa. Heliotrop. Ultramaryna. Błękit elektryczny. Świat kolorów jest znacznie bogatszy, niż mogłoby się wydawać! Co wspólnego z barwami mają ekscentryczne królowe i ciekawscy naukowcy, samice żuka z rodziny Kermesidae, kruche minerały, nieudane naukowe eksperymenty i nieprane nocne koszule? Brytyjska dziennikarka Kassia St. Clair podąża tropem niesamowitych historii, w których nauka miesza się z modą, polityka ze sztuką, a geologia z motoryzacją, i przedstawia najciekawsze opowieści dotyczące kilkudziesięciu mniej lub bardziej znanych odcieni i kolorów. Od słynnego błękitu Picassa i bieli, która chroniła przed zarazą, przez kwaśną żółć, irlandzką zieleń, punkowy róż i krwawy szkarłat, po cesarską purpurę. Książka Kassi St. Clair to wyjątkowe studium ludzkiej cywilizacji opowiedziane przez pryzmat barw. To żywa historia naszej kultury, którą czyta się z wypiekami na twarzy. Olśniewająca i żywa historia kolorów, od więdnących żółtych słoneczników Van Gogha po zabójczą zieleń Turnera i najciemniejszy okres Picassa. – Mail on Sunday Rozwijająca umysł wycieczka po świecie bez wychodzenia z pudełka z farbą. Każdy kolor ma swoją historię, a oto niektóre z najbardziej pociągających, niepokojących i prowokujących do myślenia. - Simon Garfield Książka jest po prostu o kolorze. Ale kolor nie jest prosty. Historia, geografia, polityka, skandale i wpływ kolorów są tutaj udokumentowane przez wybitną Kassia St. Clair. Z odniesieniami od Jessiki Rabbit do Lorda Mountbatten, od greckich poetów po niewolnictwo ― jest to fascynująca lektura. – Viv Albertine, Guardian

70,00 zł
50,40 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,60 zł

137 osób kupiło
2
Kocia Szajka i fałszerze pierników - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kocia Szajka i fałszerze pierników
Dostępny631 szt.

Przybij piątkę Kociej Szajce i daj się porwać detektywistycznej przygodzie! Emerytowany komisarz policji kot Bibi Lolo nie ma złudzeń - jego kariera dobiegła końca. Nie ma już siły gonić złodziei po ciemnych zakamarkach Torunia ani czaić się na dachach. Kiedy jednak w mieście zaczyna grasować banda zuchwałych fałszerzy pierników, Bibi Lolo rozpoczyna śledztwo. Na pomoc przybywa mu słynna Kocia Szajka, detektywi, którym niestraszna żadna zagadka kryminalna. Czy kotom uda się namierzyć przestępców i ocalić najlepsze pierniki na świecie?

42,99 zł
28,37 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 14,62 zł

78 osób kupiło
3
Hydropolis. Tom 1. Uciekaj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Hydropolis. Tom 1. Uciekaj
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.23

Zygmunt Miłoszewski, literacki mistrz sensacji, powraca z książką dla dzieci! Zanurz się w podwodnej zagadce Hydropolis i przeżyj przygodę, której nigdy nie zapomnisz. Pierwszy tom trylogii Hydropolis – Uciekaj to nie tylko pełna zwrotów akcji historia, która wciągnie młodych czytelników już od pierwszej strony. To opowieść o drodze do wolność i walce o prawo do buntu. Poznajcie Leonarda, zwanego przez wszystkich Elkiem, jedenastoletniego mieszkańca Drugiej Kolonii Podwodnej. Świat Elka jest miejscem pełnym nakazów i zakazów, które ograniczają mieszkańców, ale jednocześnie zapewniają im potrzebne, a wręcz konieczne, poczucie bezpieczeństwa. Codzienne życie bohatera, z pozoru nie tak różne od tego naszego - na powierzchni, toczy się jednak pod dyktando Uniwersalnych Zasad Bezpieczeństwa i wszechmocnych Inżynierów. Wszyscy muszą przestrzegać określonych reguł – w przeciwnym razie zginą. Dlaczego więc pewnego dnia Elek otrzymuje wiadomość o tym, że musi uciekać? Czy kolonii – lub jemu samemu – grozi niebezpieczeństwo? Czyje zapewnienia okażą się prawdziwe? Czy chłopiec podejmie ryzyko, by dowiedzieć się, czy istnieje alternatywna, być może lepsza, rzeczywistość? Pełna humoru, fantastycznych światów i nieprzewidzianych wydarzeń historia nie pozwoli ci się oderwać już od pierwszej strony! Książka została napisana z myślą o dzieciach w wieku 9-12, ale sprawdzi się zarówno dla trochę starszych, jak i młodszych czytelniczek i czytelników. Zadziorna, wizjonerska, futurystyczna, choć ze szczyptą retro – taka jest nowa opowieść Zygmunta Miłoszewskiego. Tej jesieni zabierz swoją rodzinę do niezwykłego świata Hydropolis!

45,00 zł
36,00 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

68 osób kupiło
4
Miss Dior - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miss Dior
Dostępny314 szt.

To historia postaci, która pewnego słonecznego ranka wtargnęła do mojego życia i została w nim na dobre. Ta efemeryczna kobieta – bohaterka ruchu oporu, oddana siostra, zamiłowana ogrodniczka – żyła na własnych warunkach. Nazywała się Catherine Dior. Miss Dior to opowieść o wolności i faszyzmie, o pięknie i zdradzie, o różach i represjach. A także o tym, co kryje się pod gładką powierzchnią mody. Książka portretuje zagadkową kobietę związaną z Christianem Diorem: jego ukochaną młodszą siostrę Catherine, która zainspirowała brata do stworzenia jego najsłynniejszych perfum i wpłynęła na kształt jego wizji kobiecości. Justine Picardie zabiera nas w podróż do okupowanego Paryża, gdzie Christian doskonalił umiejętności projektanta haute couture, a Catherine w tym samym czasie działała z wielkim oddaniem we francuskim ruchu oporu, dopóki nie została pojmana i wywieziona do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. Rekonstrukcja życia Catherine w oparciu o bezprecedensowo swobodny dostęp do domów i archiwów rodziny Dior rzuca nowe światło na legendarne dzieła Christiana Diora, zwłaszcza na jego czarodziejską kolekcję New Look, która wyłoniła się z cieni straszliwych doświadczeń jego siostry. Śledząc wojenne ścieżki rodzeństwa Diorów, Picardie ujawnia też inne nieznane historie o rozmaitych formach walki i rodzinnych więziach. Wynikającym z nich optymistycznym przesłaniem jest wiara w piękno i nadzieję, której nie przekreśla nawet bliskie zetknięcie z mrokiem i rozpaczą, a także to, że człowiek, który stanął w obliczu straszliwych zniszczeń, może czerpać pocieszenie ze świata przyrody. Rezultatem jest znakomita, niezwykle poruszająca książka.

99,00 zł
62,37 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 36,63 zł

41 osób kupiło
5
Inny Świat. Zapiski sowieckie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inny Świat. Zapiski sowieckie
Dostępny563 szt.

Nowe wydanie z okazji Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Jedno z najważniejszych świadectw więźnia łagru i zarazem jeden z najistotniejszych utworów w historii polskiej - i światowej - literatury XX wieku. Wstrząsająca wiwisekcja mechanizmów sowieckiego totalitaryzmu i obraz ludzkiej natury wystawionej na najcięższą z prób. Słowem: książka, którą - jak stwierdził Albert Camus - powinno się wydawać i czytać we wszystkich krajach świata.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

37 osób kupiło
6
Samotność komiksiarza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,90 zł
44,04 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 25,86 zł

33 osoby kupiły
7
Młodzi przyrodnicy. Zima w świecie przyrody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi przyrodnicy. Zima w świecie przyrody
Dostępny275 szt.

Rozszerzenie serii „Młodzi Przyrodnicy”, tym razem w odsłonie zdjęciowej! Zima to czwarty z tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku. Omówiono w nim mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, jakie młody czytelnik ma szansę zobaczyć i znaleźć zimą. Dziecko dowie się, czym różni się szata letnia od zimowej i jak niektóre zwierzęta zmieniają „ubrania” na zimę. Przeczyta, które zwierzęta są aktywne zimą, a które ją przesypiają. Pozna ich zimowe schronienia, także pod naszym dachem. Nauczy się rozpoznawać tropy na śniegu, zarówno dużych, jak i małych zwierząt. Dowie się, które ptaki zostają z nami na zimę, i nauczy się je właściwie dokarmiać. Zaobserwuje te, które przylatują do nas na okres chłodów z miejsc, w których jest jeszcze zimniej. Zrozumie, dlaczego zimą nie widuje owadów. Pozna zwyczaje zimowych drapieżników, takich jak lis, kuna, łasica, ryś i ptaki drapieżne. Dowie się, co dzieje się zimą pod ziemią i pod wodą.

34,99 zł
22,74 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,25 zł

30 osób kupiło
8
Thorgal. Tom 40. Tupilaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Tom 40. Tupilaki
Dostępny404 szt.

Czterdziesty tom najsławniejszej europejskiej serii fantasy opowiadającej o losach Thorgala Aegirssona, bohatera wychowanego przez wikingów. Cykl stworzył słynny scenarzysta Jean Van Hamme i wybitny polski rysownik Grzegorz Rosiński. Thorgal razem ze swoim synem Jolanem przebywa w odległej i niebezpiecznej krainie lodów. Znajdują się wewnątrz statku Atlantów, a przebudzona przez wikinga Neokora zaczyna realizować swą misję. Okazuje się, że aktywowanie uśpionego systemu staje się śmiertelnym zagrożeniem dla całej ludzkości. Zaczyna się wyścig z czasem. Czy tajemnicze istoty zwane tupilakami pomogą Thorgalowi? Jakie tajemnice kryje statek Atlantów, dlaczego przybysze z gwiazd postanowili przylecieć na Ziemię i co tak naprawdę wydarzyło się przed narodzinami Thorgala? W najnowszym tomie czytelnik znajdzie wiele zaskakujących odpowiedzi. Scenariusze „Thorgali” są obecnie pisane przez Yanna Le Pennetiera, współautora innych serii z tego samego uniwersum – „Louve” i „Thorgal – Młodzieńcze lata”, a także kilkudziesięciu cykli przygodowych, fantastycznych czy młodzieżowych. Rysunki do tego tomu przygód czarnowłosego wikinga stworzył Frédéric Vignaux, grafik specjalizujący się w opowieściach historycznych i legendarnych. Do uniwersum Thorgala należy też seria: „Thorgal – Kriss de Valnor”.

39,99 zł
27,19 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,80 zł

31 osób kupiło
9
Thorgal. Tom 40. Tupilaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Tom 40. Tupilaki
Dostępny396 szt.

Czterdziesty tom najsławniejszej europejskiej serii fantasy opowiadającej o losach Thorgala Aegirssona, bohatera wychowanego przez wikingów. Cykl stworzył słynny scenarzysta Jean Van Hamme i wybitny polski rysownik Grzegorz Rosiński. Thorgal razem ze swoim synem Jolanem przebywa w odległej i niebezpiecznej krainie lodów. Znajdują się wewnątrz statku Atlantów, a przebudzona przez wikinga Neokora zaczyna realizować swą misję. Okazuje się, że aktywowanie uśpionego systemu staje się śmiertelnym zagrożeniem dla całej ludzkości. Zaczyna się wyścig z czasem. Czy tajemnicze istoty zwane tupilakami pomogą Thorgalowi? Jakie tajemnice kryje statek Atlantów, dlaczego przybysze z gwiazd postanowili przylecieć na Ziemię i co tak naprawdę wydarzyło się przed narodzinami Thorgala? W najnowszym tomie czytelnik znajdzie wiele zaskakujących odpowiedzi. Scenariusze „Thorgali” są obecnie pisane przez Yanna Le Pennetiera, współautora innych serii z tego samego uniwersum – „Louve” i „Thorgal – Młodzieńcze lata”, a także kilkudziesięciu cykli przygodowych, fantastycznych czy młodzieżowych. Rysunki do tego tomu przygód czarnowłosego wikinga stworzył Frédéric Vignaux, grafik specjalizujący się w opowieściach historycznych i legendarnych. Do uniwersum Thorgala należy też seria: „Thorgal – Kriss de Valnor”.

29,99 zł
20,39 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,60 zł

27 osób kupiło
10
Nie zaczęło się od ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie zaczęło się od ciebie. Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim j...
Dostępny461 szt.

Depresja, zaburzenia lękowe, chroniczny ból czy obsesje nie zawsze muszą być efektem wydarzeń, których doświadczyliśmy osobiście. Ich korzenie czasem sięgają czasu naszych rodziców, dziadków, a nawet pradziadków. Badania dowodzą, że traumatyczne doświadczenia mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Niniejsza książka czerpie z wniosków czołowych ekspertów zajmujących się zagadnieniem zespołu stresu pourazowego, m.in. Rachel Yehudy i Bessera van der Kolka. Nawet jeśli osoba, która doświadczyła traumy, od dawna nie żyje, albo historia tego doświadczenia została zapomniana lub przemilczana – ślady emocjonalne tego zdarzenia mogą wciąż pozostać żywe. Często są głęboko ukryte, zakodowane w genach i języku i mogą odgrywać znacznie większą rolę, niż do tej pory przypuszczano.

49,99 zł
31,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 18,00 zł

29 osób kupiło
11
Zaopiekuj się mną. Zorza, sowa śnieżna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaopiekuj się mną. Zorza, sowa śnieżna
Dostępny551 szt.

Przebywając z dziadkami w szkockich górach, Laura jest zafascynowana latającą w pobliżu, rzadko spotykaną, białą sową śnieżną. Kiedy dziewczynka podąża za pięknym ptakiem do lasu, rozpoczyna się magiczna przygoda… Przeniesiona sto lat w przeszłość, Laura zaprzyjaźnia się z Amelią, która próbuje powstrzymać swojego okrutnego kuzyna, próbującego skrzywdzić sowy gniazdujące w lesie. Kiedy Laura odkrywa, że pisklęta należą do jej sowy – Zorzy, jest zdeterminowana, aby jej pomóc. Ale jak ma to zrobić, kiedy musi wrócić do swojego świata? „Zaopiekuj się mną” to bestsellerowe książki autorstwa Holly Webb, które pokochały dzieci na całym świecie! Znajdziecie w nich wzruszające opowieści o przyjaźni między dziećmi a zwierzętami. To nie tylko przyjemność z czytania, ale również nauka empatii, wrażliwości i odpowiedzialności za zwierzę. Seria książek „Zaopiekuj się mną” to dobry pomysł na pierwsze samodzielne czytanie. Tytuły skierowane są do dzieci w wieku 6-8 lat i charakteryzują się prostym tekstem i dużą czcionką. W środku znajdują się ilustracje, które z pewnością uatrakcyjnią lekturę każdemu dziecku. To seria obowiązkowa dla każdego małego fana czworonogów!

27,99 zł
16,99 zł

Rabat 39,3%
oszczędzasz 11,00 zł

24 osoby kupiły
12
Zima. Książka z okienkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zima. Książka z okienkami
Dostępny43 szt.

Niezwykle kolorowa książeczka o tematyce zimowej. Na każdej stronie znajdują się okienka, pod którymi kryje się wiele niespodzianek, co pozwala na idealne połączenie czytania z zabawą. Urocze i zabawne ilustracje oraz krótkie teksty – idealne dla najmłodszych czytelników, którzy zaczynają swoją przygodę z książkami.

29,99 zł
20,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

23 osoby kupiły
13
Rodzina. Babcia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina. Babcia
Dostępny464 szt.

Babcia zawsze jest przy mnie, gdy jej potrzebuję. Zawsze o mnie myśli, martwi się i dba o mnie najlepiej. Piecze najpyszniejsze ciasta i daje najwspanialsze na świecie uściski. Moja ukochana Babcia. Seria Rodzina to książki nie tylko dla dzieci. Wzruszający tekst i nastrojowe ilustracje autorstwa Sary Olszewskiej przypomną każdemu, że rodzina jest najważniejszą rzeczą na świecie.

24,99 zł
14,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 10,00 zł

22 osoby kupiły
14
My Little Pony. Nowe pokolenie. Bajki 5 minut przed snem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Little Pony. Nowe pokolenie. Bajki 5 minut przed snem
Dostępny198 szt.

Sześć nowych, uroczych opowieści ze świata My Little Pony! Sunny, Izzy, Hitch, Pipp i Zipp ponownie zapraszają do Equestrii. Kucyki odzyskały magię, ale nie jest łatwo zapanować nad nową, tak potężną umiejętnością. W obliczu serii niepożądanych incydentów piątka przyjaciół usiłuje wspólnie wypracować sposób na kontrolowanie swojej magii. Przy okazji każdy z kucyków będzie miał okazję przekonać się, kim tak naprawdę jest i na czym najbardziej mu zależy, oraz odkryć swoje prawdziwe ja! A wszystko to w wesołym towarzystwie nowego kompana piątki bohaterów – małego magicznego smoka Sparky’ego. Tego niesfornego stwora ani na chwilę nie można spuścić z oka! Na szczęście Hitch jest bardzo zdyscyplinowanym opiekunem malucha, a Izzy nigdy nie kończą się pomysły na zabawę z nim! Książka powstała na podstawie pierwszych sześciu odcinków najnowszego serialu My Little Pony, dostępnego na Netflixie od września 2022 roku. Będzie to niezwykła gratka dla wszystkich fanów serii, ciekawych kontynuacji przygód kucyków znanych z filmu „Nowe pokolenie”!

39,99 zł
26,79 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 13,20 zł

23 osoby kupiły
15
Chwała Mu. Jak uwielbiać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwała Mu. Jak uwielbiać
Dostępny183 szt.

Zanurz się w niezwykły świat modlitwy uwielbienia, która zmienia każde życie na lepsze. Poznaj drogę do oddania Bogu chwały i pozwól Mu pokierować swoim życiem tak, aby mogły w nim dziać się wielkie rzeczy. Przeczytaj o realnych cudach dziejących się każdego dnia i odkryj, że wcale nie musisz być słynnym charyzmatykiem, by Bóg również mógł działać przez Ciebie. Zobacz, jak niesamowite dzieła może zdziałać Bóg, jeżeli tylko szczerym sercem zaczniesz Go uwielbiać. Chwała Mu! Jeżeli zatem: - przeżywasz trudności, stan wypalenia, „przebywania na pustyni” w swoim życiu duchowym… - praktykujesz modlitwę uwielbienia, ale czujesz, że nie jesteś w stanie wejść w nią w pełni, gdyż ograniczają Cię różne blokady, rozproszenia, skrępowanie bądź zwątpienie… - pełnisz jakąś indywidualną bądź wspólnotową posługę w Kościele – jesteś liderem, animatorem, muzykiem w zespole uwielbieniowym… - poszukujesz duchowego bądź fizycznego uzdrowienia albo tęsknisz za żywymi znakami Bożej obecności w Twoim życiu… - po prostu pragniesz poprzez uwielbienie pogłębić swoją relację z Panem i tchnąć nową dynamikę w swoją modlitwę… … ta publikacja jest właśnie dla Ciebie!

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

22 osoby kupiły
16
Pop manga cute and creepy. Niesamowite kolorowanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pop manga cute and creepy. Niesamowite kolorowanki
Dostępny148 szt.

Przedziwne urokliwe stworzenia, które straszą cię nocą. Supergwiazda pop surrealizmu, Camilla d’Errico, powraca z kolejną kolorowanką dla dorosłych wypełnioną – strona po stronie – oryginalnymi rysunkami w jej niepowtarzalnym, inspirowanym mangą stylu. Tym razem d’Errico potrzebuje Twoich markerów i kolorowych kredek, by rozświetliły ciemne zakamarki jej wyobraźni. Ponad siedemdziesiąt stron uroczych i przerażających postaci, potworów i niesamowitych wzorów czeka na Twój kreatywny dotyk. Otwórz się więc i rozpocznij kolorowanie... jeśli się odważysz!

29,99 zł
19,99 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 10,00 zł

21 osób kupiło
17
Inne życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inne życie
Dostępny359 szt.

Nick i Anna poznają się podczas wakacyjnej pracy w lokalnym kinie. Anna jest tajemnicza, piękna i pochodzi z zupełnie innego świata niż Nick. Dorastała w rodzinie, w której członkowie przygotowują się na koniec świata. W pełnym kontroli środowisku, gdzie alkohol czy seks przedślubny są absolutnie zabronione, a religia jest filarem, na którym buduje się egzystencję. Kiedy w życiu Anny pojawia się Nick, dziewczyna zakochuje się w nim bez pamięci. Ich wspólny świat wypełniony jest poezją, muzyką, papierosami, dyskusjami o marzeniach i wizjami, kim pragną się stać. Jednak dziewczyna boi się porzucić wszystko, w co kiedykolwiek wierzyła i wszystkich, których kochała. Odchodzi, a Nick jej nie powstrzymuje. Wiele lat później tragedia wciąga Annę z powrotem w życie Nicka.

49,99 zł
32,99 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 17,00 zł

20 osób kupiło
18
My first English. Helen Doron English - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My first English. Helen Doron English
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.10

Metoda Helen Doron to przede wszystkim dobra zabawa, która gwarantuje znakomite rezultaty. W książce My first English każdy rozdział jest poświęcony innej tematyce. Ponadto najmłodsi będą mogli stopniowo odkrywać informacje: od pojedynczych słów po proste zdania i bardziej szczegółowe komunikaty. Każde dziecko będzie więc mogło dopasować tryb nauki do swojego stanu wiedzy. Wszystkie słowa i zwroty są wyłącznie w języku angielskim. Książka powstała we współpracy z ekspertami metody Helen Doron.

85,00 zł
76,50 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,50 zł

18 osób kupiło
19
Prosta metoda jak skutecznie kontrolować alkohol - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

18 osób kupiło
20
Z polskim na Ty. Podręcznik do nauki języka polskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z polskim na Ty. Podręcznik do nauki języka polskiego
Dostępny111 szt.

Z polskim na ty - to podręcznik przeznaczony do nauki języka polskiego jako obcego dla cudzoziemców na stopniu Progowym (czyli najwyższym dla początkujących). Jego celem jest odświeżenie lub przekazanie koniecznej wiedzy o języku polskim, jej uporządkowanie i ugruntowanie w taki sposób, aby umożliwić uczącemu się przejście na poziom średnio zaawansowany. Jest także przydatny dla osób, które znają polski z domu („ze słuchu”), czyli nie uczyły się go na regularnych kursach. Program „Z polskim na ty” powstał w oparciu o „Opis kompetencji w języku polskim jako obcym na poziomie progowym” , ale podkreślić należy, że zastosowano tu słownictwo wykraczające poza ten poziom. Z polskim na ty składa się z dwóch części - gramatycznej i blokowej. Materiał gramatyczny został podany w uproszczeniu, gdyż ma on stanowić powtórkę lub podstawę do ugruntowania posiadanych umiejętności z zakresu gramatyki polskiej. Nacisk został położony na praktyczne zastosowanie wiadomości gramatycznych; jest dużo przykładów, które służą m.in. rozwiązywaniu następujących po nich licznych ćwiczeń, które są zróżnicowane jeśli chodzi o typy i stopień trudności. Każda lekcja zawiera ćwiczenia na tekstach ciągłych i dialogach oraz ćwiczenia tłumaczeniowe. Część druga ma za zadanie nauczyć słownictwa, rozumienia tekstów i pisemnego komunikowania się oraz rozwijać umiejętność mówienia i słuchania. na przykładzie wybranych zagadnień (cykli tematycznych). W części tej duży nacisk kładzie się na umiejętność pisania, która znakomicie kształtuje kompetencję językową przy jednoczesnym rozwijaniu pozostałych sprawności językowych, uczy także śmiałości w wyrażaniu swoich opinii, o co łatwiej niż w wypowiedzi ustnej, ponieważ popełniane błędy nie są tak widoczne (słyszalne). Przygotowując wypowiedź pisemną, studenci mają więcej czasu do namysłu i możliwość autokorekty. Przy współpracy z nauczycielem przyswajają sobie też w pewnym zakresie język literacki. Potrzeba opanowania sprawności pisania jest przez wielu uczących się nieuświadamiana aż do pierwszego testu czy egzaminu – wtedy staje się koniecznością.

59,00 zł
35,99 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 23,01 zł

17 osób kupiło
21
Rodzina. Dziadek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina. Dziadek
Dostępny501 szt.

Dziadek zawsze mi pomaga, gdy go potrzebuję. Zawsze mnie wspiera i uczy mnie najciekawszych na świecie rzeczy. To z nim przeżywam najlepsze przygody. Mój ukochany Dziadek. Seria Rodzina to książki nie tylko dla dzieci. Wzruszający tekst i nastrojowe ilustracje autorstwa Sary Olszewskiej przypomną każdemu, że rodzina jest najważniejszą rzeczą na świecie.

24,99 zł
14,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 10,00 zł

16 osób kupiło
22
Piknik na skraju drogi i inne utwory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piknik na skraju drogi i inne utwory
Dostępny56 szt.

Klasyka światowej fantastyki. Arkadij i Boris Strugaccy to klasycy radzieckiego science fiction. Ich powieści doczekały się miana kultowych, przetłumaczono je na kilkadziesiąt języków, są regularnie wznawiane na całym świecie. Do Polski twórczość Strugackich dotarła w latach 70. XX wieku i szybko zyskała grono zagorzałych fanów, ze Stanisławem Lemem na czele. Ich powieści dotykają zagadnień, które od wieków nurtowały ludzkość - Strugaccy pisali o roli człowieka w społeczeństwie, o tym, skąd się bierze zło i dobro, o mechanizmach władzy i jednostkach sprzeciwiających się totalitaryzmom. Ich powieści traktowały o absurdach biurokracji, cenie rozwoju cywilizacyjnego i sensie ludzkiego istnienia. Opublikowany w 1972 roku Piknik na skraju drogi miał ogromny wpływ na popkulturę. Na podstawie powieści powstał film Andrieja Tarkowskiego Stalker, później książka stała się inspiracją dla twórców gier komputerowych. Powieści Strugackich weszły na stałe do kanonu fantastyki. Dziś, cenione przez krytykę oraz uwielbiane przez miliony czytelników, należą do klasyki literatury światowej. W tomie znajduje się pięć utworów: Piknik na skraju drogi Poniedziałek zaczyna się w sobotę Ślimak na zboczu Trudno być bogiem Miliard lat przed końcem świata Arkadij Natanowicz Strugacki (ur. 28 sierpnia 1925 w Batumi, zm. 12 października 1991 w Moskwie) i Boris Natanowicz Strugacki (ur. 15 kwietnia 1933 w Leningradzie, zm. 19 listopada 2012 w Petersburgu) - rosyjscy pisarze science fiction, bracia, piszący wspólnie autorzy i krytycy fantastyki. Braci Strugackich zalicza się do klasyków światowej fantastyki; są oni ogromnie popularni zarówno w Rosji, jak i poza jej granicami. Dzieciństwo Strugackich upłynęło pod znakiem wojny. Arkadij ukończył szkołę artyleryjską i japonistykę. Służył w armii na Dalekim Wschodzie, a potem pracował w jednym z moskiewskich wydawnictw. Boris studiował astronomię - później pracował w obserwatorium. Ogromna większość utworów, które wyszły spod piór braci Strugackich, jest ich wspólnym dziełem. Ich twórczość pod wieloma względami wyróżniała się na tle literatury fantastycznej powstającej w tamtych czasach w ZSRR. W swych utworach poruszali najbardziej ważkie tematy, pisali o kondycji człowieka na przestrzeni dziejów, granicach ludzkiego poznania i rozwoju świata. Ich książki cieszą się niesłabnącą popularnością wśród czytelników, doczekały się też wielu ekranizacji - np. Piknik na skraju drogi stał się inspiracją filmu Andrieja Tarkowskiego Stalker (Strugaccy byli współautorami scenariusza), a także gry komputerowej S.T.A.L.K.E.R. Podobnie w oparciu o Trudno być bogiem powstała gra oraz film o tym samym tytule. Na podstawie książki Miliard lat przed końcem świata w 1988 roku Aleksander Sokurow nakręcił film Dni zaćmienia. Twórczość braci Strugackich nie tylko zyskała uznanie czytelników nurtu science fiction, ale na stałe wpisała się do historii światowej literatury.

99,99 zł
63,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 36,00 zł

15 osób kupiło
23
Pięć Stawów. Dom bez adresu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięć Stawów. Dom bez adresu
Dostępny81 szt.

Kiedyś, żeby zarezerwować tu miejsce, trzeba było wysłać list - tradycyjnie, pocztą. Do skrzynek wpadały więc kartki i koperty opisane: Schronisko w Pięciu Stawach Polskich. Tatry!. A gdzie adres?!, zżymali się urzędnicy Poczty Polskiej, dopytując o nazwę ulicy, numer budynku i kod pocztowy. To dom bez adresu!, tłumaczyli oczywistą oczywistość miłośnicy Tatr, rwąc włosy z głowy, że można nie wiedzieć, o jakie miejsce chodzi. Do Pięciu Stawów nie dojedziesz. I nie zawsze dojdziesz! Tu wciąż warunki dyktuje natura. To najwyżej położone schronisko PTTK w polskich Tatrach, a jednak rezerwacje robi się z rocznym wyprzedzeniem… bo przecież to legendarna Piątka. Tu szarlotka od zawsze smakuje tak samo, czyli wyśmienicie; niedźwiedź co rusz zagląda do spiżarni, a Biała Dama ponoć nadal strąca taterników z Zamarłej Turni. I obowiązkowo zima na kilka tygodni odcina niekiedy dolinę od świata. Od blisko stu lat schronisko prowadzi jedna rodzina - słynny ród Krzeptowskich. Z czym się mierzą, jak żyją, jak wychowują dzieci i jak tworzą miejsce, które stali bywalcy nazywają domem? Czy każdy znajdzie w nim miejsce? O codzienności, tej zwykłej i niezwykłej, opowiadają szefowe schroniska: Marychna i Marta (a w swoim pamiętniku ich babcia - Maria Krzeptowska) oraz ludzie przez lata z nim związani. To nie tylko historia domu gdzieś na końcu świata z własnym duchem i tożsamością. To także opowieści o tym, co wszyscy kochamy w górach: o pasji, braterstwie i pokorze. I punkcie, gdzie krzyżują się szlaki górskie i ludzkie. Beata Sabała-Zielińska - rodowita góralka, publicystka i dziennikarka radiowa, przez lata związana z Radiem ZET. Autorka i współautorka książek o Zakopanem. Zajmuje się głównie tematyką górską. Jej ostatnia książka TOPR. Żeby inni mogli przeżyć, opisująca misję i pracę ratowników TOPR-u, szybko stała się bestsellerem. Pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie prowadzi studencką rozgłośnię UJOT FM.

45,00 zł
28,80 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,20 zł

14 osób kupiło
24
(Prawie) wszystko dla zabieganych. Nawet nie przyszło wam do głowy, by to sprawdzić - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
(Prawie) wszystko dla zabieganych. Nawet nie przyszło wam do głowy, by...
Dostępny177 szt.

Ta książka to skarbnica wiedzy na przeróżne i przedziwne tematy! Jonn Elledge opisuje najdalsze znane galaktyki i niejasne pochodzenie lodów bekonowych, podaje szczegóły najbardziej absurdalnych wojen ludzkości, w tym, a jakże, wojny z emu, a nawet rozstrzyga, czy Harry Potter zdołałby pokonać Spider-Mana. To książka niezwykła, błyskotliwa i zaskakująca. Obejmuje przepastne spektrum ludzkiego doświadczenia, przeplata słowa liczbami, naukę sztuką, to, co świeckie, tym, co duchowe. To prawdziwa uczta dla głodnego wiedzy umysłu. Kosmos, historia, geografia, polityka, przyroda, rozrywka… nie wspominając już o ogromnych płonących kozłach! Każdy z tych tematów Ellege przedstawia w lekkiej i zwięzłej formie, bo to przecież „(Prawie) wszystko dla zabieganych”!

42,99 zł
31,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,61 zł

13 osób kupiło
25
Dystynkcja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dystynkcja
Dostępny161 szt.

?Żeby zrozumieć współczesne społeczeństwo klasowe, potrzebujemy trzech rzeczy: Dystynkcji Bourdieu, Dystynkcji Bourdieu i jeszcze raz Dystynkcji Bourdieu?. prof. Maciej Gdula Mimo że socjologia od początku zajmowała się kulturowym aspektem podziałów klasowych, empiryczne badania nad stratyfikacją kultury kojarzone są ? nieprzypadkowo ? głównie z twórczością Pierre?a Bourdieu. W Dystynkcji zostały przedstawione ramy teoretyczne i metoda analizowania efektu socjalizacji, kapitału edukacyjnego, kontaktów towarzyskich i innych uwarunkowań związanych z przynależnością klasową. Bourdieu rozpatruje te zależności przez pryzmat oddziaływania różnych ?kapitałów?, których posiadanie przekłada się na dostęp do ważnych zasobów, jest czynnikiem ekskluzywności lub też odwrotnie ? tworzy bariery awansu. A szczególnie godny uwagi, oryginalny wkład Bourdieu do badań kultury i społeczeństwa to wprowadzenie takich pojęć jak ?habitus? lub ?symboliczne dystanse klasowe?. prof. dr hab. Henryk Domański Mało jest w naukach społecznych książek takich jak Dystynkcja ? dzieło kompletne, a zarazem otwarte. Wbrew samozwańczym strażnikom ortodoksji twórczość Pierre?a Bourdieu zachęca, by ciągle odczytywać ją na nowo. Znać Dystynkcję powinien każdy, używać jej ? zwłaszcza młodsze pokolenia badaczek i badaczy. dr hab. Przemysław Sadura

102,90 zł
90,55 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,35 zł

13 osób kupiło
26
Szachy pod wulkanem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szachy pod wulkanem
Dostępny576 szt.

Zaginiony pisarz Franz J. Lunde pozostawia po sobie niedokończoną powieść pod tytułem Ostatnie dni i śmierć literata. Tekst, który zdaje się niepokojącym obrazem własnych doświadczeń Lundego, trafia w ręce komisarza Gunnara Barbarottiego. Barbarotti zagłębia się w to niechętnie – ma ważniejsze sprawy na głowie, a na świecie właśnie wybucha pandemia. W świecie pisania najwyraźniej jednak dzieją się dziwne rzeczy. Czemu Lunden opisuje morderstwo doskonałe tak, jakby w nim uczestniczył? I dlaczego określa swoje alter ego narcyzem i psychopatą? Literacka zagadka będzie musiała zaczekać na swoje mroczne wyjaśnienie…

44,99 zł
29,24 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,75 zł

12 osób kupiło
27
Legenda zabójcy smoków. Dodatek do Smoczej Straży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legenda zabójcy smoków. Dodatek do Smoczej Straży
Dostępny49 szt.

Bogato ilustrowany dodatek do serii Smocza Straż, kontynuacji bestsellerowego Baśnioboru. Ta książka opowiada legendę starszą niż magiczny rezerwat w Baśnioborze. Zanim satyrowie i wróżki zaczęli baraszkować w Nowym Świecie – zanim zebrała się Smocza Straż, aby stawić czoło smokom – w odległym królestwie nieoczekiwany bohater rozpoczął niezwykłą misję. Oto ilustrowana historia pierwszego zabójcy smoków. W pradawnych czasach smoki śmiertelnie zagrażały reszcie magicznego świata. Podczas smoczej wojny grupa specjalnie wyszkolonych zabójców smoków zwarła szyki, aby wspólnie stawić czoło napaści. Nazwali się Smoczą Strażą i zdołali zamknąć większość smoków w azylach. Legenda Zabójcy Smoków to ilustrowana historia pierwszego zabójcy smoków, który stanął do walki. Jak mówi podanie, potężne potwory terroryzowały królestwo Selony ze wszystkich stron. Na wezwanie króla do pokonania tych bestii – groźnego yeti, bezlitosnego wampira, ohydnej gorgony i zabójczego feniksa – odpowiedział niespodziewany bohater imieniem Konrad, syn szewca. Największym zagrożeniem dla Selony okazał się jednak Smok, a zmierzenie się z tak straszliwym przeciwnikiem wymagało od Konrada pełni sprytu i doświadczenia. Legenda Zabójcy Smoków zawiera niepublikowaną dotąd listę zabójców smoków, szczegółową mapę królestwa Selony i piękne kolorowe ilustracje. Wielbiciele fantasy pokochają tę historię o odwadze, przeznaczeniu i magii. Brandon Mull to uznany na całym świecie autor powieści dla młodzieży. Mieszka w amerykańskim stanie Utah z czwórką dzieci i psem o imieniu Buffy Postrach Wampirów. Uwielbia spotkania ze swoimi czytelnikami – lubi słuchać o doświadczeniach, jakie mają oni z jego książkami.

49,99 zł
32,99 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 17,00 zł

12 osób kupiło
28
Pop manga coloring book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pop manga coloring book
Dostępny156 szt.

Pierwsza książka gwiazdy wśród rysowniczek i rysowników mangi Camilli D’Errico przeznaczona dla dorosłych. Znajdziecie tu portrety, fantazyjne wzory i inne jej dzieła, które zachwycają kolekcjonerów na całym świecie. Komponowanie swojej palety barw dla mistrzowskiej kreski artystki przynosi radość i satysfakcję.

29,99 zł
19,99 zł

Rabat 33,3%
oszczędzasz 10,00 zł

13 osób kupiło
29
Tytus, Romek i A'Tomek /kolekcja 25 ksiąg/ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tytus, Romek i A'Tomek /kolekcja 25 ksiąg/
Dostępny109 szt.

Superkolekcja 25 ksiąg z przygodami Tytusa i jego przyjaciół! Komplet 25 oryginalnych wydań komiksów z Tytusem, Romkiem i A?Tomkiem, autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego, zwanego Papciem Chmielem, zebranych razem w kolekcjonerskim pudełku. Głównym bohaterem niniejszej powieści rysunkowej jest Tytus de Zoo. Tytus oraz dwaj jego przyjaciele - Romek i A`Tomek - znani już wcześniej z gazety harcerskiej "Świat Młodych", gdzie od 1957 roku ukazywały się w odcinkach przygody tej wesołej trójki. Popularność Tytusa i spółki skłoniła autora do przygotowania w 1966 roku w formie książkowej zupełnie nowych przygód tych sympatycznych bohaterów. Przygód, których Tytus zaznał tym razem na harcerskim szlaku. Romek i A`Tomek doszli bowiem do zgodnego wniosku, że Tytus marnuje się i postanowili go wciągnąć do harcerstwa. O tym, co z tego wynikło, przeczytacie za chwilę sami.

149,99 zł
95,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 54,00 zł

12 osób kupiło
30
Wałęsa. Gra o wszystko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wałęsa. Gra o wszystko
Dostępny238 szt.

Pochodzący z chłopskiej rodziny stoczniowy elektryk, prosty robotnik. Przywódca Solidarności, noblista. Albo, jak chcą inni, megaloman i manipulator. Dla jednych bohater, dla innych wyniesiony na fali strajku uzurpator, nieakceptujący na szczycie nikogo obok siebie. Otoczony liczną rodziną, ale tak naprawdę wielki nieobecny, tak we własnym domu, jak i w życiu bliskich. Wraz z jego prezydenturą pojawiły się kolejne pytania: Lech Wałęsa to mąż stanu czy marionetka w rękach innych? Po kolejnych wyborach i przegranej walce o Belweder wrócił nie do domu, lecz do biura, za monitor komputera, skąd do dzisiaj wysyła w świat swoje barwne, czasem niezrozumiałe wpisy, komentarze, oświadczenia, prowadzi też blogi i transmisje. Na jego temat powstało wiele mitów. W biografii autorstwa Krzysztofa Brożka rozmówcy dobrze niegdyś znający Lecha Wałęsę mówią to, czego przez lata nie powiedzieli jeszcze nikomu. Które mity okażą się prawdą, które kłamstwem, a które pozostaną niemożliwą do zweryfikowania legendą? Dziesięć lat pracy; ponad sto przeprowadzonych rozmów; stosy przejrzanych archiwalnych dokumentów i niepublikowanych wspomnień; liczne, wzajemnie wykluczające się tropy, a wszystko po to, aby zrozumieć człowieka, który wciąż wymyka się ocenie.

99,99 zł
65,99 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 34,00 zł

12 osób kupiło
31
Co to było? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co to było?
Dostępny101 szt.

Fitz-James O?Brien (1828-1862) był postacią barwną i romantyczną. Urodził się w Irlandii, ale po awanturniczych perturbacjach z przepuszczeniem majątku i romansie z żoną angielskiego oficera uciekł do Ameryki. Tworzył opowieści spod znaku grozy na tyle oryginalne, że do dziś w antologiach tego gatunku są umieszczane niektóre z nich ? zwłaszcza dwie, już legendarne: ?Diamentowa soczewka? i ?Co to było??. Poza nimi w tym tomie prezentujemy z dorobku O?Briena kilka innych, wyjątkowo pomysłowych nowel, jak chociażby ?Wondersmith? o perfidnym wykorzystaniu dziecięcych zabawek czy ?Utracony pokój? o dziwnych gościach w pewnym domu...

28,00 zł
20,44 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,56 zł

11 osób kupiło
32
Naklejki Motocykle - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki Motocykle
Ranok-Creative
Dostępny23 szt.

Zestaw 10 naklejek do ozdoby zeszytów, albumów, listów, pocztówek.

3,99 zł
9 osób kupiło
33
Vademecum maturalne poziom rozszerzony dla matury od 2023 roku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vademecum maturalne poziom rozszerzony dla matury od 2023 roku
Dostępny132 szt.

Od roku szkolnego 2022/2023 absolwenci liceów, a od roku 2023/2024 absolwenci techników będą zdawać maturę rozszerzoną z matematyki według podstawy programowej dotyczącej szkół średnich okrojonej do wymagań egzaminacyjnych określonych przez Ministra Edukacji i Nauki. Przygotowane przez nas Vademecum jest podzielone zgodnie z podstawą programową na 13 działów zawierających: ? wymagania egzaminacyjne ? zadania krótkiej odpowiedzi ? zadania rozszerzonej odpowiedzi ? wiązki zadań Oprócz 750 zadań, do których podaliśmy odpowiedzi, szkice dowodów, niektóre rozwiązania i liczne wskazówki do rozwiązań zadań dołączyliśmy 3 arkusze maturalne o budowie zgodnej z informatorem i przykładowymi arkuszami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. W książce umieściliśmy również oryginalne zadania, które występowały w arkuszach maturalnych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej na poziomie rozszerzonym. Zadania te są wyróżnione przykładowo symbolem CKE 2018. Nauka z naszym Vademecum ułatwi Ci osiągnięcie sukcesu na egzaminie maturalnym z matematyki na poziomie rozszerzonym. Zbiór może być też przydatny dla uczniów technikum, którzy maturę rozszerzoną z matematyki zdają w roku 2023. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi dotyczące stopnia trudności, jak i zakresu badanych umiejętności.

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

8 osób kupiło
34
Opowieść wigilijna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieść wigilijna
Dostępny983 szt.

Ebenezer Scrooge jest bezduszny, skąpy i samolubny. Całe dnie spędza w swoim kantorze – z nosem w opasłych księgach rachunkowych. Dobrych uczynków unika jak ognia, nigdy nie bywa miły i nienawidzi Bożego Narodzenia. Jednak pod wpływem niesamowitych wydarzeń, które następują w pewną wigilijną noc, jego życie całkowicie się zmienia... Ponadczasowa opowieść o magii świąt Bożego Narodzenia, o czynieniu dobra i o wzajemnej życzliwości.

34,99 zł
23,44 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 11,55 zł

8 osób kupiło
35
Fantastyczne stworzenia. Wielka księga leśnych istot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantastyczne stworzenia. Wielka księga leśnych istot
Dostępny798 szt.

Seria „Fantastyczne stworzenia” to bogaty zbiór podań i legend z różnych kręgów kulturowych. Każdy tom został poświęcony innym istotom – smokom i magicznym mieszkańcom lasu. Zawarte w książkach historie są krótkie, napisane przystępnym językiem i bogato zilustrowane. Każdy tom zabierze czytelnika do niesamowitego świata pełnego niezwykłych istot i niesamowitych opowieści. W Wielkiej księdze leśnych istot poznajemy magiczne istoty zamieszkujące las i okolice. W zbiorze znajdują się opowieści między innymi o irlandzkich leprechaunach, norweskim trollu przechytrzonym przez Askeladdena, wodnych nimfach, wróżkach, ze skrzydełek których obsypuje się magiczny pyłek czy Babie Jadze i Wasylisie. Bogaty zbiór legend o leśnych stworzeniach z całego świata, któremu towarzyszą przepiękne ilustracje.

49,99 zł
33,49 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 16,50 zł

8 osób kupiło
36
24 godziny w kosmosie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24 godziny w kosmosie
Dostępny400 szt.

„24 godziny w…” to seria komiksów popularnonaukowych, która zabierze czytelnika do niesamowitych i fascynujących miejsc! To nie tylko interesujące historie, ale również bogaty zbiór faktów i ciekawostek. Komiksy w atrakcyjnej i przystępnej formie przybliżą dzieciom życie astronautów na stacji kosmicznej czy pracę badaczy w lesie tropikalnym. Świetne ilustracje i ciekawe tematy sprawią, że seria zachwyci każdego czytelnika! Poleć na orbitę okołoziemską, aby spędzić cały dzień na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, po której oprowadzi cię astronautka Becky. Dowiesz się, jakie eksperymenty naukowe przeprowadzają astronauci, co jedzą i jak spędzają czas wolny. Razem z Becky odbędziesz kosmiczny spacer i zobaczysz, jak wspaniale wygląda z kosmosu nasza planeta.

44,99 zł
30,14 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,85 zł

8 osób kupiło
37
Kryptowaluty dla zabieganych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryptowaluty dla zabieganych
Dostępny9594 szt.

Czy to pieniądz przyszłości? Narzędzie spekulantów? Obietnica szybkiego i łatwego zysku? Napompowana bańka? Kamień milowy rozwoju cywilizacji? Już za chwilę samodzielnie odpowiecie na powyższe pytania, bo wreszcie zrozumiecie, czym w rzeczywistości są kryptowaluty i stale wspominany w ich kontekście blockchain. W fascynującą podróż po tym świecie zabierze was Michał Zajda, jeden z twórców blockchaina nowej generacji. Posługując się przemawiającymi do wyobraźni przykładami z życia codziennego, zerwie z kryptowalut zasłonę wiedzy tajemnej, mitów i niedopowiedzeń. Kryptowaluty dla zabieganych to pierwsza taka książka w Polsce. I wbrew pozorom nie traktuje ona (wyłącznie) o pieniądzach. Przekonajcie się, jak kryptowalutowy blockchain może wpłynąć na nasze życie. Ekologia, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, płynna demokracja, inteligentne miasta, księgi wieczyste, łańcuchy dostaw, inicjatywy samorządowe, sprawy notarialne, nowy wymiar rozrywki, opieka medyczna, nowe technologie, prywatność i wiele więcej. A wszystko w 19 krótkich i przystępnie napisanych rozdziałach. Kryptowaluty dla zabieganych to książka o przyszłości, która już tu jest. Nie spóźnijcie się!

39,99 zł
32,39 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,60 zł

7 osób kupiło
38
24 godziny w dżungli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24 godziny w dżungli
Dostępny410 szt.

„24 godziny w…” to seria komiksów popularnonaukowych, która zabierze czytelnika do niesamowitych i fascynujących miejsc! To nie tylko interesujące historie, ale również bogaty zbiór faktów i ciekawostek. Komiksy w atrakcyjnej i przystępnej formie przybliżą dzieciom życie astronautów na stacji kosmicznej czy pracę badaczy w lesie tropikalnym. Świetne ilustracje i ciekawe tematy sprawią, że seria zachwyci każdego czytelnika! Wraz z bliźniętami Ellie i Dannym wyrusz do serca tropikalnego lasu na Borneo. Dowiedz się, jak sadząc drzewa pomóc zagrożonym gatunkom i dlaczego żuki gnojarze dbają o dobrostan dżungli, a potem stań oko w oko z jednym z najrzadszych kotów świata.

44,99 zł
30,14 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,85 zł

8 osób kupiło
39
Komiksy paragrafowe. Sherlock Holmes. Mistyczne śledztwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komiksy paragrafowe. Sherlock Holmes. Mistyczne śledztwa
Dostępny990 szt.

Co sprawia, że komiksy paragrafowe są tak wciągające? To, że nigdy nie wiadomo dokąd doprowadzi Was labirynt łamigłówek. Zakończenie nie jest z góry ustalone i wszystko zależy od Waszych wyborów. Gotowi na kolejne śledztwo owiane mgiełką mistycyzmu? W Londynie doszło do zagadkowych zbrodni, których nie można wyjaśnić w racjonalny sposób. Czy rzeczywiście stoją za nimi nadprzyrodzone moce? A może to sprawka mistyków i oszustów? Wytęż swoje szare komórki, by rozwikłać tę mroczną zagadkę. Rozwiązuj łamigłówki, przesłuchuj świadków, przeszukuj miejsca zbrodni. To Ty decydujesz, w którego detektywa się wcielisz, to od Ciebie będzie zależał przebieg śledztwa. Lupa w dłoń i do dzieła!

39,99 zł
31,19 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,80 zł

8 osób kupiło
40
My Policeman - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My Policeman
Dostępny838 szt.

Skandaliczna, ale niezwykle czuła historia miłosnego trójkąta. Długo oczekiwana ekranizacja powieści z Harrym Stylesem i Emmą Corrin w rolach głównych. Nadmorskie Brighton, Wielka Brytania, koniec lat 50. Młodziutka Marion po raz pierwszy widzi Toma, brata swojej przyjaciółki, i od tej chwili już wie, że tylko jego pokocha. Kiedy po kilku latach Tom wraca z wojska i zostaje policjantem, Marion, świeżo upieczona nauczycielka, jest zdeterminowana, by zdobyć jego serce. Wierzy, że jej miłość wystarczy im obojgu. Pewnego dnia Tom poznaje zamożnego i wykształconego kustosza miejscowego muzeum sztuki, Patricka Hazlewooda, który wprowadza go w świat estetycznego wyrafinowania i miejskiego blichtru. Razem snują się po mieście, oglądają francuskie filmy, chodzą na koncerty i czytają poezję. Ale w czasach, gdy za „niemoralne związki” grozi wyrzucenie z pracy i kara więzienia, Tom decyduje się na ślub z Marion. Zaczyna prowadzić podwójne życie – z żoną i kochankiem, którzy muszą się nim dzielić. Do czasu, aż jedno z serc pęka. To historia stara jak świat, ale jeszcze nigdy nie została opowiedziana z taką intensywnością i pięknem. The New York Times Portret czasów, w których nietolerancja niszczyła ludzkie życie. Guardian

44,99 zł
29,69 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,30 zł

7 osób kupiło
41
Puzzle 200 elementów. Best Pals - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 200 elementów. Best Pals
Castorland, 200
Dostępny15 szt.

Układanie puzzli rozwija cierpliwość, ćwiczy pamięć i koncentrację. Równocześnie relaksuje, wycisza, a zarazem daje dużo fajnej zabawy i satysfakcji z ułożonego obrazka. Po ułożeniu można je wykorzystać jako oryginalną ozdobę wiszącą na ścianie lub leżącą pod szybą na stole. Układanie szczególnie jest polecane jako wspólna rodzinna zabawa na długie zimowe wieczory, a także na każdy czas, kiedy chcemy pobyć razem.

24,69 zł
20,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,70 zł

6 osób kupiło
42
Gwiazdkowe Miasteczko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazdkowe Miasteczko
Dostępny676 szt.

Gwiazdkowe miasteczko szykuje się do świąt! W Gwiazdkowym Miasteczku zapanowało wielkie poruszenie – oto nadchodzą święta! Czas więc zabrać się do pracy, tak by wszyscy mogli spędzić wspaniałą Gwiazdkę. Renifery ćwiczą sztukę lądowania, elfy uwijają się w swoim warsztacie, Pani Zima i Dziadek Mróz pilnują pogody, a nad wszystkim czuwa – z długą listą zadań – sam Święty Mikołaj. I choć przygotowania toczą się utartym od lat rytmem, niespodzianek nie brakuje. Bo skąd na przykład można się dowiedzieć, jak wygląda pluszak dziwak, o którego prosi Grześ? Jak zorganizować wybory Pierwszej Gwiazdki, gdy zgubiła się jedna z kandydatek? No i co poradzić, kiedy Mikołaj wstał lewą nogą i przez cały dzień ma zły humor? Czy drużynie z Gwiazdkowego Miasteczka uda się pokonać wszelkie przeciwności i sprawić, że i w tym roku święta będą wyjątkowe?

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

6 osób kupiło
43
Angielski dla leniwych. Phrasal Verbs. Skuteczna nauka języka nawet dla tych, którym się nie chce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

5 osób kupiło
44
Uleczyć traumę. 12-stopniowy program wychodzenia z traumy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uleczyć traumę. 12-stopniowy program wychodzenia z traumy
Dostępny173 szt.

Trauma to rana na naszej psychice i duszy, która narusza barierę ochronną zabezpieczającą nas przed nadmiernymi bodźcami. Powszechnie spotykana przynosi poczucie obezwładniającego strachu, przytłaczającej bezsilności i przerażenia. Negatywnie wpływa na nasze postawy i zachowania, prowadzi do uzależnień i utrudnia podejmowanie decyzji. Odbija się na życiu rodzinnym oraz relacjach międzyludzkich. Może też wywołać ból fizyczny i poważne choroby. Ale trauma nie musi być wyrokiem na całe życie. Jak się od niej uwolnić? Wystarczy zaufać mądrości naszego ciała i wykorzystać jego wrodzone zdolności do samouzdrowiania oraz wewnętrzną potrzebę samoregulacji w stanach nadmiernego pobudzenia czy w chwilach zbyt intensywnych emocji. Książka Uleczyć traumę pomaga odkryć te zasoby i dobrze je wykorzystać. Nadaje się zarówno do samodzielnej pracy, jak i do wspólnego przerobienia z terapeutą. 12-stopniowy program leczenia zaproponowany przez Levine’a już pierwszego dnia umożliwia rozpoczęcie uzdrawiającego procesu, który z czasem pomaga uwolnić ciało i umysł od negatywnych objawów traumy. Do książki dołączona jest płyta CD zawierająca ćwiczenia całego programu. Czyta Krystyna Czubówna. Peter A. Levine (ur. 1942) – wybitny amerykański psycholog, od 50 lat zajmuje się stresem i traumą. Jest twórcą Somatic Experiencing (doświadczanie somatyczne), oryginalnej metody leczenia traumy odwołującej się do mądrości ciała. Był konsultantem do spraw stresu dla NASA. Szkolił i prowadził terapię w licznych klinikach, szpitalach i ośrodkach terapeutycznych na całym świecie. Działał w grupie roboczej zajmującej się reagowaniem na wielkie katastrofy i konflikty etniczno-polityczne. Opublikował wiele książek, w tym dwie na temat zapobiegania i leczenia traumy u dzieci. Seria wydawnicza Terapia Traumy prezentuje wybitne pozycje światowej literatury na temat traumy i różnych metod terapii traumy. Jest wiarygodnym źródłem informacji dla osób zainteresowanych problematyką psychotraumatologii oraz stanowi praktyczną pomoc w terapii i autoterapii.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

5 osób kupiło
45
ARTYK 122620 Ubranka dla lalek NATALIA rajstopy 2 pary - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ARTYK 122620 Ubranka dla lalek NATALIA rajstopy 2 pary
Artyk
Dostępny10 szt.

W ZESTAWIE: - 2 X RAJSTOPY PASUJE NA LALKĘ DO 40 CM. WYM. OPAKOWANIA: 19,5 X 31 CM. WIEK: 3+

19,90 zł
17,99 zł

Rabat 9,6%
oszczędzasz 1,91 zł

4 osoby kupiły
46
Pakiet: Millennium. Tomy 1-3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Millennium. Tomy 1-3
Dostępny281 szt.

Przełomowa trylogia Stiega Larssona, która odmieniła oblicze światowego kryminału, teraz w kolekcjonerskim zbiorczym wydaniu. Seria Millennium sprzedała się w ponad 100. milionach egzemplarzy na całym świecie. Doczekała się kilku ekranizacji, komiksu oraz kontynuacji. Stała się fenomenem i wyznaczyła kierunek kryminału na wiele lat. Teraz oddajemy w ręce czytelników wyjątkowe wydanie trzech części autorstwa Stiega Larssona w jednym tomie. 1488 stron najlepszego szwedzkiego kryminału w pięknym pudełku. W tomie znajdują się książki Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, Dziewczyna, która igrała z ogniem oraz Zamek z piasku, który runął. 1. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet Dziennikarz i wydawca magazynu „Millennium” Mikael Blomkvist ma przyjrzeć się starej sprawie kryminalnej sprzed czterdziestu lat, kiedy zniknęła bez śladu Harriet Vanger. Do pomocy dostaje Lisbeth Salander, młodą, intrygującą outsiderkę i genialną researcherkę. Blomkvist i Salander tworzą niezwykły team. Wspólnie szybko wpadają na trop mrocznej i krwawej historii rodzinnej. 2. Dziewczyna, która igrała z ogniem Lisbeth na skutek niefortunnego zbiegu okoliczności jest podejrzana o popełnienie ciężkiego przestępstwa i ścigana przez policję. Mikael nie wierzy w jej winę i zaczyna prowadzić własne śledztwo. Zaczyna się dramatyczny wyścig z czasem... 3. Zamek z piasku, który runął Życiu Lisbeth Salander znów zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Mikael Blomkvist sięga w mroczną przeszłość Salander i rusza w pogoń za prawdą. Wywołuje tym samym trzęsienie ziemi w rządzie i służbach bezpieczeństwa.

149,99 zł
112,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 37,50 zł

4 osoby kupiły
47
Święta. Książka z okienkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta. Książka z okienkami
Dostępny7 szt.

Niezwykle kolorowa książeczka o tematyce świątecznej. Na każdej stronie znajdują się okienka, pod którymi kryje się wiele niespodzianek, co pozwala na idealne połączenie czytania z zabawą. Urocze i zabawne ilustracje oraz krótkie teksty – idealne dla najmłodszych czytelników, którzy zaczynają swoją przygodę z książkami.

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

4 osoby kupiły
48
PRAWO PRZEDSIĘBIORCÓW wyd. 6/2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,00 zł
16,99 zł

Rabat 15,1%
oszczędzasz 3,01 zł

4 osoby kupiły
49
Podwodny świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,00 zł
13,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 5,01 zł

4 osoby kupiły
50
Kosmiczne zdrowie. Uwolnij swoją uzdrawiającą moc dzięki astrologii, psychologii pozytywnej i medycy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmiczne zdrowie. Uwolnij swoją uzdrawiającą moc dzięki astrologii, p...
Dostępny460 szt.

Astrologia ma do zaoferowania coś więcej niż cotygodniowe horoskopy, typy osobowości i prognozowanie przyszłości. Jest godnym zaufania przewodnikiem, który umożliwia życie zgodne z naturalnymi rytmami wszechświata, wspiera w dążeniu do optymalnego stanu zdrowia i ułatwia odnoszenie sukcesów. Książka Kosmiczne zdrowie przedstawia przełomowe, interdyscyplinarne podejście do pielęgnowania fizycznego, emocjonalnego, psychicznego i duchowego dobrostanu. Uwzględnia twoją indywidualność i rolę we wszechświecie oraz naturalną cykliczność życia, a jej lektura wyposaży cię nie tylko w wiedzę, ale i magię, niezbędne w bezkompromisowej podróży ku uzdrowieniu. Dzięki tej pięknie zilustrowanej książce: - otworzysz się na dzienne, miesięczne i okresowe cykle, które rządzą biologicznymi reakcjami organizmu, i nauczysz się świadomie je wykorzystywać, aby móc się rozwijać, osiągać sukcesy i rozkwitać, - zrozumiesz znaczenie planet i ich cykli w osobistym, precyzyjnym planie swoich stale ewoluujących potrzeb służących zdrowiu emocjonalnemu, fizycznemu i duchowemu; dowiesz się, jak zwiększyć witalność przy pomocy ćwiczeń, pielęgnować swój cel życiowy, radzić sobie z przeszkodami i umiejętnie dbać o własne potrzeby emocjonalne, - nauczysz się wspierać swój astrologiczny potencjał i cele przy pomocy uzdrawiających rytuałów, stanowiących święte remedium wzbogacające twoje więzi duchowe z wszechświatem, - zrozumiesz powiązania między astrologią, zdrowiem i praktykami osobistego rozwoju, a w rezultacie wzmocnisz odporność psychiczną, poprawisz dobrostan i uświadomisz sobie własne pragnienia, - nauczysz się postrzegać wyzwania zdrowotne i życiowe jako progi prowadzące do samorealizacji, - zaczniesz polegać na własnej intuicji i znajomości siebie w podróży ku uzdrowieniu.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

4 osoby kupiły
Wróć do góry