hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.10.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 28 października 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wawel. Biografia (Kamil Janicki), na drugim Silva rerum. Tom 4 (Kristina Sabaliauskaitė). Kolejny produkt to Narodziny wszystkiego. Nowa historia ludzkości (David Graeber, David Wengrow) oraz Miłość jest podróżą (Bogna Ziembicka).
1
Wawel. Biografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Wawel. Biografia
Dostępny318 szt.

To nie jest przewodnik! To żywa historia Wawelu, która wciąga jak kryminał! Wawel. Bijące serce Polski, Notre Dame, Wersal i Panteon w jednym. Niemy świadek koronacji i upadków, ceremonii i pożarów, schadzek i skrytobójstw – przemówił na nowo za sprawą Kamila Janickiego. Autor historycznych bestsellerów opowiada dzieje najsłynniejszego polskiego wzgórza od czasów legendarnych po wiek XX. „Na samym początku był potwór” – rozpoczyna swoją historyczną gawędę Kamil Janicki, a potem zajmująco opowiada o źródłach legendy o smoku wawelskim, tajemnicy najstarszych zabudowań z czasów Wiślan i Czechów, gotyckim zamku Kazimierza Wielkiego, renesansowej rezydencji Zygmunta Starego i Bony Sforzy. Prowadzi nas też przez tragiczny w skutkach pożar, po którym Zygmunt III Waza postanowił przenieść swój dwór do Warszawy. Przypomina też chude latach rozbiorów, gdy dawną siedzibę polskich królów zamieniono na pospolite żołnierskie koszary, a w wawelskich komnatach płonęły ogniska. Ostatnią część tej historii stanowią lata drugiej wojny światowej, gdy na zamku rezydował „nazistowski król Polski”, Hans Frank. Ile kosztował tron? Czyje łoże wymagało częstych napraw? Jaki dystans musiał pokonać król, by odwiedzić królową w jej sypialni? Jak do komnat doprowadzano wodę, a jak odprowadzano ścieki? Którędy uciekał Henryk Walezy? Pod piórem Janickiego – znanego przecież głównie z porywających biografii kobiet – Wawel ożywa, stając się pełnokrwistym bohaterem wciągającej i pełnej gwałtownych zwrotów akcji historii.

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

527 osób kupiło
2
Silva rerum. Tom 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Silva rerum. Tom 4
Dostępny433 szt.

Czwarty i zarazem ostatni tom „wielkiej sagi wileńskiej”. Wspaniała panorama kultury oświeceniowej Europy i barwny opis obyczajów epoki. Lata 70. XVIII wieku. Wielkie Księstwo Litewskie chyli się ku upadkowi, a szlachta dzieli na wrogie obozy zwolenników starego i nowego ładu. Tymczasem na zachodzie Europy filozofowie głoszą prymat rozumu, rodzą się nowatorskie style w sztuce, kobiety dochodzą do głosu w życiu publicznym, naukowym i artystycznym. Czy ten ożywczy powiew dotrze do Wilna? Franciszek Ksawery z Milkont Narwojsz, jezuita, filozof, matematyk, poeta i obywatel świata jest gorącym wyznawcą postępowych idei. Ze studiów we Francji przywiózł wyobrażenie Boga obserwującego człowieka z oddali i nienasyconą pasję do nauki. Lecz czy teleskopy i mikroskopy potrafią wyjaśnić, co dzieje się z duszą? Przed Franciszkiem kolejna podróż – przez Warszawę, Gdańsk, Amsterdam i Paryż aż do Londynu. Co spotka potomka starego szlacheckiego rodu? Jaka przyszłość czeka jego krewnych? Komu przekaże rodzinną sylwę? Opowieść o końcu wszystkiego – stulecia, dawnego porządku, jednostki, a jednocześnie o początkach najważniejszych pojęć naszej cywilizacji: praw człowieka, równości, tolerancji i wolności.

64,90 zł
42,83 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 22,07 zł

165 osób kupiło
3
Narodziny wszystkiego. Nowa historia ludzkości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Narodziny wszystkiego. Nowa historia ludzkości
Dostępny406 szt.

Rewolucyjne spojrzenie na historię ludzkości, które kwestionuje nasze najbardziej fundamentalne założenia dotyczące ewolucji społeczeństwa Od pokoleń nasi odlegli przodkowie są przedstawiani jako prymitywni, gwałtowni i nieco dziecinni barbarzyńcy. Mówi się nam, że cywilizację można rozwijać tylko przez rezygnację z pierwotnej wolności i okiełznanie najniższych instynktów. David Graeber i David Wengrow w swojej przełomowej książce przekonują, że historia ludzkości stanie się o wiele ciekawsza i mniej jednoznaczna, jeśli zrezygnujemy z tej wąskiej perspektywy i spojrzymy na nią świeżym okiem. Narodziny wszystkiego nie tylko zmienia nasze postrzeganie przeszłości – od rozwoju rolnictwa i miast, po pojawienie się państw, demokracji i nierówności – lecz również pokazuje nowe możliwości emancypacji i sposoby organizacji społeczeństwa, z których ludzkość może skorzystać w przyszłości. To monumentalna książka o ogromnym znaczeniu, pełna ciekawych spostrzeżeń, nieoczekiwanych wniosków, a także wizji i wiary w moc bezpośredniego działania. To nie książka. To uczta intelektualna. Nie ma w niej ani jednego rozdziału, który nie burzyłby naszych dobrze zakorzenionych przekonań. Jest głęboka, w sposób naturalny obrazoburcza, wierna faktom i przyjemna w lekturze. – Nassim Nicholas Taleb

79,90 zł
55,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,97 zł

149 osób kupiło
4
Miłość jest podróżą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Miłość jest podróżą
Dostępny1706 szt.

Zwyczajne rzeczy, których tak łatwo nie zauważyć, dopiero z perspektywy czasu nabierają znaczenia. Jaga czuje się już bezpiecznie w willi Pod Jodłami, gdyż Damian, jej chłopak, wytropił prześladującego ją stalkera. Jednak pewnego zimowego wieczoru otwiera drzwi i widzi swego prześladowcę. Sterroryzowana wsiada do jego auta. Lecz w Zagórzu nic nie umyka uwagi mieszkańców i wieść o porwaniu roznosi się błyskawicznie. Zmontowana naprędce ekipa pod wodzą pani Anieli rusza na ratunek. Mela także przeżywa ciężkie chwile. W szpitalu mobbinguje ją ordynator, przygotowania do ślubu ją stresują, w dodatku na horyzoncie znowu pojawia się Aleksa, pierwsza miłość jej narzeczonego. Mela ma coraz więcej wątpliwości co do swoich uczuć i uczuć Mateusza. Już raz uciekła sprzed ołtarza, czy zrobi to po raz drugi?

47,90 zł
31,14 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 16,76 zł

122 osoby kupiły
5
Kolęda na cztery ręce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolęda na cztery ręce
Dostępny953 szt.

Jedna nieprzemyślana decyzja może na zawsze odmienić nasz los. Boleśnie przekonała się o tym Maria, której urażona w młodości duma przekreśliła szansę na szczęście u boku ukochanego. Jesienią życia na swojej drodze spotyka Paulinę, dla której ostatni rok nie był sprzyjający. Po trudnym rozstaniu dziewczyna ma złamane serce, a do jej drzwi coraz częściej puka samotność. Teraz jeszcze zmuszona jest spędzać czas z dojrzałą podopieczną fundacji, w której pracuje, a przecież wcale nie przepada za starszymi ludźmi. Ten grudzień zapowiada się naprawdę fatalnie! Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy Paulina odkrywa, że z Marią łączy ją o wiele więcej, niż mogła przypuszczać. Poznając historię nowej znajomej, zaczyna uświadamiać sobie, co tak naprawdę jest ważne. Czy dzięki temu uda jej się zawalczyć o życie, jakiego pragnie? Natasza Socha, mistrzyni świątecznych opowieści, powraca z historią, która napawa nadzieją, radością oraz wiarą w przyszłość. I po raz kolejny udowadnia, że dobrzy ludzie są wokół nas – wystarczy się dobrze rozejrzeć.

44,90 zł
30,08 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,82 zł

86 osób kupiło
6
Martwa woda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Martwa woda
Dostępny343 szt.

Dawne koszmary wracają. W warszawskim akademiku zostaje zamordowana Alina Kozioł, studentka resocjalizacji, która właśnie obroniła pracę magisterską. Brutalna siła, jakiej użyto wobec ofiary, sugeruje, że zabójcą jest mężczyzna, tymczasem w krytycznej chwili w okolicy miejsca zbrodni przebywały wyłącznie koleżanki zamordowanej: Wala i Kamila. Na czele zespołu śledczego staje Karolina Nowak, rozpaczliwie potrzebująca sukcesu policjantka. Wkrótce dociera do kilkuletniego chłopca, który prawdopodobnie widział mordercę. Niestety chłopczyk nie słyszy i nie mówi. Do zespołu Karoliny trafia Krzysztof Rozmus, dawny pracownik naukowy UW, a obecnie funkcjonariusz prewencji. Prześwietlając ostatnie dni życia studentki, odkrywa szereg zaskakujących faktów. Po co Alina włamywała się do klasztoru szarytek? Czego szukała? Tropy wiodą do zapomnianej mazurskiej przystani.

49,90 zł
34,43 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,47 zł

68 osób kupiło
7
Zagadki babci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagadki babci
Dostępny1681 szt.

Siedem opowiadań pełnych czułości, ciepła i humoru! Czy babcię można wymyślić? A co, jeśli jest szefową gangu? Czy naprawdę zamieniła się w wilkołaka? Czy potrafi przegrywać w scrabble? Co się stanie, gdy złamie nogę? Czy umie pływać i kierować barką? Czy babcia może kochać bez pamięci? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w Zagadkach babci. To idealna książka na prezent i do wspólnej, wielokrotnej lektury! Całość pięknie zilustrowała Oksana Draczkowska – ukraińska artystka.

59,90 zł
39,53 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,37 zł

51 osób kupiło
8
Silmarillion - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Silmarillion
Dostępny649 szt.

Niezbędna pozycja w biblioteczce każdego fana Tolkiena - zbiór opowieści o Pierwszej Erze Świata, czyli Dawnych Dniach, poprzedzających epokę, w której rozgrywa się akcja Władcy Pierścieni. Opowiedziane w książce legendy i mity sięgają zamierzchłych czasów, gdy pierwszy Władca Ciemności przebywał w Śródziemiu, a elfy Wysokiego Rodu toczyły z nim wojnę, by odzyskać Silmarile, trzy świetliste klejnoty, w których przetrwało światło Dwóch Drzew Valinoru. Książkę wypełniają legendy o Ainurach, Valarach, upadku Númenoru i Pierścieniu Władzy. Razem składają się one na niepowtarzalny obraz dziejów Śródziemia - od Muzyki Ainurów, z której zrodził się świat, aż do końca Trzeciej Ery, gdy powiernicy Pierścienia odpłynęli z Szarej Przystani...

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

43 osoby kupiły
9
Premiera. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Premiera. CD
Voo Voo, Agora
Dostępny12 szt.

53,90 zł
40,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,47 zł

39 osób kupiło
10
Święty Mikołaj. Bożonarodzeniowe opowiastki familijne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Mikołaj. Bożonarodzeniowe opowiastki familijne
Dostępny182 szt.

Bożonarodzeniowe opowiastki familijne znają dziś w Polsce dziesiątki tysięcy rodzin. Już kilkanaście lat podbijają serca dzieci i ich rodziców. Ciepłe słowa o tej serii słyszymy nie tylko od najmłodszych. Entuzjastycznie wypowiadają się o niej również rodzice i dziadkowie. Teraz Bożonarodzeniowe opowiastki familijne pojawiają się w nowej odsłonie, by bawić, uczyć, wywoływać uśmiech, a czasem łzę wzruszenia u kolejnego już pokolenia maluchów. Zapraszamy do świata dobrych emocji, dobrych uczuć, dobrych zasad i przecudnych ilustracji!

12,90 zł
8,00 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 4,90 zł

32 osoby kupiły
11
Pasterka. Bożonarodzeniowe opowiastki familijne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pasterka. Bożonarodzeniowe opowiastki familijne
Dostępny192 szt.

Bożonarodzeniowe opowiastki familijne znają dziś w Polsce dziesiątki tysięcy rodzin. Już kilkanaście lat podbijają serca dzieci i ich rodziców. Ciepłe słowa o tej serii słyszymy nie tylko od najmłodszych. Entuzjastycznie wypowiadają się o niej również rodzice i dziadkowie. Teraz Bożonarodzeniowe opowiastki familijne pojawiają się w nowej odsłonie, by bawić, uczyć, wywoływać uśmiech, a czasem łzę wzruszenia u kolejnego już pokolenia maluchów. Zapraszamy do świata dobrych emocji, dobrych uczuć, dobrych zasad i przecudnych ilustracji!

12,90 zł
8,00 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 4,90 zł

29 osób kupiło
12
Opłatek. Bożonarodzeniowe opowiastki familijne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opłatek. Bożonarodzeniowe opowiastki familijne
Dostępny182 szt.

Bożonarodzeniowe opowiastki familijne znają dziś w Polsce dziesiątki tysięcy rodzin. Już kilkanaście lat podbijają serca dzieci i ich rodziców. Ciepłe słowa o tej serii słyszymy nie tylko od najmłodszych. Entuzjastycznie wypowiadają się o niej również rodzice i dziadkowie. Teraz Bożonarodzeniowe opowiastki familijne pojawiają się w nowej odsłonie, by bawić, uczyć, wywoływać uśmiech, a czasem łzę wzruszenia u kolejnego już pokolenia maluchów. Zapraszamy do świata dobrych emocji, dobrych uczuć, dobrych zasad i przecudnych ilustracji!

12,90 zł
8,00 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 4,90 zł

26 osób kupiło
13
Ozdoba Dekoracyjna WstĄŻki BoŻe Narodzenie Mix 6 szt. Craft with Fun 501461 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba Dekoracyjna WstĄŻki BoŻe Narodzenie Mix 6 szt. Craft with Fun 5...
Craft with Fun
Dostępny121 szt.

Zalety produktu możesz zaprojektować własne ozdoby lub dekoracje. Są idealne do wykonywania wszelkich prac dekoratorskich, jak również do zabaw plastycznych czy wzbogacania ozdób wykonanych techniką decoupage, wstążki czerwone o różnych szerokościach oraz wzorach. Idealna jako dodatek do prezentów świątecznych. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami oraz kompletami z serii CRAFT WITH FUN Zawartość opakowania 6 ozdobnych wstążek czerwonych z świątecznym motywem o długości 1 m. Wstążki wykonane ze tworzywa sztucznego. Wymiary/waga wymiary opakowania dł. x wys. x gł. cm 12x26x1, waga produktu w opakowaniu kg 0,03 kg. Zestaw przeznaczony dla dzieci w wieku 3 . Pakowany na blistrze. W inerze po 12 szt. W kartonie zbiorczym po 144 szt.

13,10 zł
9,56 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 3,54 zł

26 osób kupiło
14
Żuawi Śmierci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żuawi Śmierci
Dostępny87 szt.

Historia jednej z najbardziej niezwykłych jednostek powstania styczniowego, Żuawów Śmierci. Żołnierze tej jednostki składali specjalną przysięgę, że prędzej zginą bohaterską śmiercią niż ustąpią z pola bitwy swojemu przeciwnikowi. Ubrani w czarne mundury z białym krzyżem na piersi, z czerwonymi fezami na głowie, wzbudzali postrach na polach bitew. Ta niezwykle barwna formacja, dowodzona przez charyzmatycznego francuskiego dowódcę, Franciszka Rochebrune'a, nazywana jest czasem ?komandosami? powstania styczniowego. Była bowiem jednostką do działań specjalnych, biorąc m.in. udział w słynnych bitwach powstania styczniowego pod Miechowem, Chrobrzem i Grochowiskami.

39,00 zł
26,52 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,48 zł

24 osoby kupiły
15
Wojna makowa. Trylogia Wojen Makowych. Księga 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wojna makowa. Trylogia Wojen Makowych. Księga 1
Dostępny3567 szt.

Wojna makowa | Zobacz więcej Kiedy jesteś sierotą wojenną świat ma dla ciebie głównie pogardę, odrzucenie, brutalność i ból. Czasem, jeśli akurat masz szczęście, obojętność. Jeśli natomiast do tego jesteś dziewczynką, szczęście ma twoja przybrana rodzina. Zawsze może ubić interes i sprzedać cię na żonę jakiemuś zamożnemu staruchowi. Rin doświadczyła tego wszystkiego. Jest nikim, jej życie nie ma dla nikogo żadnego znaczenia, nikogo też nie obchodzi jej los. Jeśli chce wydostać się z rynsztoka, w którym się wychowała, ma tylko dwie drogi. Pierwsza wiedzie przez łóżko obmierzłego starca. Druga, przez bramę Akademii Sinegradzkiej - elitarnej szkoły wojskowej. Aby podążyć tą drugą drogą, Rin zrobi wszystko, co tylko leży w ludzkiej mocy. A nawet więcej. To nie jest historia o potędze nauki, sile przyjaźni czy starciach wielkiej magii. To jest historia o kołach czasu, które nieustępliwie i bezlitośnie mielą ludzkie losy. I o dziewczynie, która zniszczyła cały mechanizm. Kamieniem, bo na miecz była za biedna.

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

23 osoby kupiły
16
Literatura na świecie 9-10/2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literatura na świecie 9-10/2022
Dostępny5 szt.

Rigoberto González, Apocalipsixtlán, przeł. Maciej Libich 5 Gérard de Nerval, Chimery, przeł. Tomasz Swoboda 15 Miroljub Todorović, Osiem wierszy, przeł. Jakub Kornhauser i Kinga Siewior 25 Wolfgang Hilbig, Dziesięć wierszy, przeł. Jacek St. Buras 31 Owidiusz, Amory, przeł. Ewa Skwara 49 Kenneth Koch, W łóżku, przeł. Piotr Sommer 55 Jakub Deml, Moi przyjaciele, przeł. Zbigniew Machej 79 Andrew Marvell, Dwa wiersze, przeł. Klaudia Łączyńska 85 István Vörös, Jedenaście wierszy, przeł. Anna Górecka 93 John James, Cztery wiersze, przeł. Tadeusz Pióro 105 Michelangelo Buonarroti, Sonety, przeł. Marcin Ciura 113 Heiner Müller, Dziesięć wierszy, przeł. Andrzej Kopacki 119 Robert Lowell, Pięć wierszy, przeł. Adam Pomorski 129 Awianus, Bajki, przeł. Joanna Stadler 141 John Ashbery, Europa (1), przeł. Andrzej Sosnowski 151 Māris Salējs, Dziewięć wierszy, przeł. Miłosz Waligórski 167 Arthur Rimbaud, Iluminacje, przeł. Mateusz Kwaterko 173 Petr Motýl, Psia panorama, przeł. Zbigniew Machej 185 Henriikka Tavi, Jedenaście wierszy, przeł. Łukasz Sommer 189 Owidiusz, Elegie wygnańcze, przeł. Elżbieta Wesołowska 197 Christopher Logue, Dziewięć wierszy, przeł. Piotr Sommer 211 Michaił Lermontow, Pięć wierszy, przeł. Stanisław Ulicki 219 Remco Campert, Dziewięć wierszy, przeł. Łukasz Żebrowski 225 George Gordon Lord Byron, Cztery wiersze i fragmenty „Childe Harolda”, przeł. Adam Pomorski 233 Claudiu Komartin, Sześć wierszy, przeł. Jakub Kornhauser 243 Edgar Allan Poe, Kruk, przeł. Marcin Ciura 251 John Ashbery, Europa (2), przeł. Andrzej Sosnowski 256 Günter Eich, Piętnaście wierszy, przeł. Andrzej Kopacki 273 Marek Bieńczyk, W dobrym staniu 286 Krzysztof Umiński, Inne atrakcje 295 Piotr Sadzik, Faux pas i inne kroki 303 Reklama antologii Ostatki (O nich tutaj) 317 noty o autorach 318 Copyright Information, Acknowledgments & Photo Credits 332 Piotr Paziński, Naprawdę świetna 336 Łukasz Najder, Pośród zamętu i zmuły 341 Michał Herer, Białe szaleństwo 348

18,00 zł
13,14 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,86 zł

21 osób kupiło
17
Szachy magnetyczne - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
27,90 zł
25,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,79 zł

21 osób kupiło
18
Uczucia Gucia. Gucio się nudzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczucia Gucia. Gucio się nudzi
Dostępny742 szt.

Gucio to mały jednorożec taki jak wszystkie. Albo prawie? Jego tęczowa grzywa zmienia kolor zależnie od tego, co Gucio odczuwa. Dzisiaj Gucio się nudzi. Ma tyle książeczek i zabawek, ale nie wie, czym się zająć. Zobacz, jak będzie się bawił dzięki swojej wyobraźni! Seria historyjek, które uczą nazywania emocji i panowania nad nimi. W każdej książeczce opisano jedno uczucie. Na końcu historyjki znajdują się bardzo proste ćwiczenia, które pomogą dziecku wyciszyć się i zapanować nad emocjami.

16,90 zł
12,51 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,39 zł

19 osób kupiło
19
Kalendarz adwentowy Magic Box, Unicorn - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz adwentowy Magic Box, Unicorn
Stnux
Dostępny262 szt.

Kalendarz adwentowy Magic Box - zestaw zawiera 23 figurki, gumki, puzzle, ołówek z topperem w kształcie jednorożca.

61,10 zł
54,38 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,72 zł

20 osób kupiło
20
Uczucia Gucia. Gucio się smuci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczucia Gucia. Gucio się smuci
Dostępny600 szt.

Gucio to mały jednorożec taki jak wszystkie. Albo prawie? Jego tęczowa grzywa zmienia kolor zależnie od tego, co Gucio odczuwa. Dzisiaj Gucio się smuci. Pokłócił się z przyjaciółmi. Zobacz, w jaki sposób uda mu się odegnać smutek i odzyskać dobry humor. Seria historyjek, które uczą nazywania emocji i panowania nad nimi. W każdej książeczce opisano jedno uczucie. Na końcu historyjki znajdują się bardzo proste ćwiczenia, które pomogą dziecku wyciszyć się i zapanować nad emocjami.

16,90 zł
12,51 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,39 zł

18 osób kupiło
21
Piraci Kajzera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piraci Kajzera
Dostępny157 szt.

Kolejna książka Wojciech Włódarczaka, opisująca z punktu widzenia oficera losy krążownika pomocniczego - żaglowca "Seeadler" pod dowództwem Felixa von Lucknera.

49,00 zł
33,32 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,68 zł

17 osób kupiło
22
Gwiazdy mundialu. Bramkarze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gwiazdy mundialu. Bramkarze
Dostępny251 szt.

Mówi się o nich, że są szaleni. Panuje w środowisku piłkarskim opinia, że brak im piątej klepki. Od bramkarzy zależy wiele, ich błędy są bowiem błędami ostatecznymi, których już nie da się naprawić. Ten medal ma też drugą stronę - dokonywane przez nich cuda między słupkami przechodzą do historii. Kibice też nie wiedzą co o tym myśleć, bo przecież solą futbolu są gole, których bramkarze serdecznie... nienawidzą. Najlepsi w swoim fachu czasem są największymi gwiazdami swoich zespołów, prowadząc ich do sukcesów i wprawiając w zachwyt cały świat. Raz potrafią wprawić swoich fanów w euforię, a innym razem sprawiają, że chciałoby się zapomnieć o ich interwencjach. Jak mówi obiegowa opinia - bramkarz jest jak saper, myli się tylko raz. Kiedy napastnik marnuje kilka okazji, a potem strzela gola, jest bohaterem. Kiedy golkiper broni świetnie, ale raz popełni błąd, staje się ojcem porażki. Tak czy inaczej, bez nich futbol byłby nudny. Mundial w Katarze udowodni, który z nich jest najlepszy, który jest częścią najlepszej drużyny, gotowej na sukces. Manuel Neuer, Alisson Becker, Hugo Lloris a może... Wojciech Szczęsny? Poznajcie najlepszych bramkarzy, którzy mają szansę zagrać na Mistrzostwach Świata 2022 i sięgnąć po najważniejszy puchar!

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

16 osób kupiło
23
Ozdoba Dekoracyjna Samoprzylepna Eva Gwiazdki Brokatowe Craft with Fun 501368 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba Dekoracyjna Samoprzylepna Eva Gwiazdki Brokatowe Craft with Fun...
Craft with Fun
Dostępny35 szt.

Zalety produktu idealne do zdobienia kartek świątecznych, świetnie sprawdzą się również jako element dekoracyjny do pokoju dziecka czy dodatki na Boże Narodzenie. Wszystkie ozdoby posiadają samoprzylepną taśmę. Miękkie piankowe naklejki od CRAFT WITH FUN. Żywe kolory, różnorodne kształty i wzory dają praktycznie nieskończoną ilość możliwości ich stosowania. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami oraz kompletami z serii CRAFT WITH FUN Zawartość opakowania mix piankowych brokatowych gwiazdek. Wszystkie elementy wykonane z pianki. Wymiary/waga wymiary opakowania dł. x wys. x gł. cm 13x20x1, waga produktu w opakowaniu kg 0,009 kg. Zestaw przeznaczony dla dzieci w wieku 3 . Pakowany w woreczek z zawieszką . Iner 12 szt. Karton zbiorczy 144 szt.

8,10 zł
5,91 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,19 zł

16 osób kupiło
24
Kalendarz adwentowy Magic Box - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz adwentowy Magic Box
Stnux
Dostępny190 szt.

Zestaw zawiera 24 gumki puzzle.

61,10 zł
54,38 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,72 zł

17 osób kupiło
25
Romeo i Julia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romeo i Julia
Dostępny763 szt.

Jeden z najsłynniejszych dramatów Williama Szekspira.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

15 osób kupiło
26
Rebel - Cortex Harry Potter - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
65,00 zł
57,20 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,80 zł

15 osób kupiło
27
Arcydzieła wzornictwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
64,00 zł
51,84 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 12,16 zł

14 osób kupiło
28
Cztery kroki do matury z języka polskiego. Matura 2023. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60,00 zł
55,80 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,20 zł

14 osób kupiło
29
Traktory. Kolorujemy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Traktory. Kolorujemy
Dostępny28 szt.

Nasza kolorowanka to świetna zabawa dla miłośników traktorów, które w zależności od tego, gdzie pracują i jakie wykonują zdania, różnią się między sobą wyglądem i wyposażeniem.

8,90 zł
5,34 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 3,56 zł

14 osób kupiło
30
Sen nocy letniej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sen nocy letniej
Dostępny812 szt.

W starożytnych Atenach, w noc świętojańską, trwają przygotowania do ślubu Tezeusza i Hipolity. Jednocześnie trzy pary kochanków: Hermia i Lizander, Helena i Demetriusz oraz należący do ponadnaturalnego świata Oberon i Tytania w wyniku sprytnej interwencji elfa Puka przeżywają szaloną, magiczną noc. Miłosne perypetie bohaterów nieco się komplikują…

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

13 osób kupiło
31
Dopaść Morawieckiego. Życie doczesne i wieczne Kornela buntownika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dopaść Morawieckiego. Życie doczesne i wieczne Kornela buntownika
Dostępny576 szt.

Najnowsza książka jednego z najpopularniejszych dziennikarzy telewizyjnych. Autora bestselleru Ubek o funkcjonariuszu bezpieki, który łamie po latachzmowę milczenia, i prosi swoje ofiary o wybaczenie. Rymanowskiego zawsze interesowali bohaterowie działający na przekór otoczeniu, posiadający jakąś tajemnicę. Dziennikarz lubi wykładać kawę na ławę, stawia najtrudniejsze pytania, nie stawiając jednak kropki nad „i”. Tym razem z dziesiątków rozmów, wspomnień i dokumentów kreśli portret Kornela Morawieckiego, ojca Mateusza, który w wielu wymiarach dokonywał innych wyborów niż jego sławny syn. Przez jednych uważany za odważnego polskiego patriotę, przez innych za szaleńca, który mógł zgotować Polsce powstańczą rzeź. Lech Wałęsa nazwał go zdrajcą, Jerzy Urban oskarżał o terroryzm, a władze PRL deportowały z kraju tuż przed obradami Okrągłego Stołu. Z jednej strony wojownik, marzyciel i współczesny brat Albert pochylający się nad każdym człowiekiem. Z drugiej strony pięknoduch, abnegat i ktoś kto w tych czasach nie nadawał się na polityka. Utalentowany fizyk, z wizjami technicznej rewolucji na miarę Tesli i Muska, który mógł zostać wybitnym naukowcem. Książka Rymanowskiego nie jest hagiografią ojca premiera. To pełnowymiarowa biografia lidera Solidarności Walczącej. Bez zamiatania pod dywan niewygodnych faktów. Bez tematów tabu. Bez tworzenia nieprawdziwej legendy. Wciągająca opowieść o człowieku z krwi i kości. Napisana zgodnie z jego życiowym mottem, że „tylko prawda jest ciekawa”.

59,90 zł
47,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,58 zł

13 osób kupiło
32
Ozdoba Dekoracyjna Samoprzylepna KrysztaŁki Choinka Op.8 szt. Craft with Fun 501450 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ozdoba Dekoracyjna Samoprzylepna KrysztaŁki Choinka Op.8 szt. Craft wi...
Craft with Fun
Dostępny296 szt.

Zalety produktu Naklejki kryształki Choinki CRAFT WITH FUN świetnie nadają się do wszelkiego rodzaju dziecięcej aktywności twórczej, jak również do zdobienia projektów kreatywnych takich jak kartki okolicznościowe, albumy, pudełka, opakowania prezentowe i wielu innych. Żywe kolory, różnorodne kształty i wzory dają praktycznie nieskończone możliwości ich stosowania. Używaj tych produktów w połączeniu z innymi akcesoriami z serii CRAFT WITH FUN lub z innymi kompletami z serii Zawartość opakowania 8 szt. szlachetnych kryształków samoprzylepnych zielonych choinek. Wszystkie elementy wykonane z tworzywa sztucznego. Wymiary/waga wymiary opakowania dł. x wys. x gł. cm 12x25x1, waga produktu w opakowaniu kg 0,02 kg. Zestaw przeznaczony dla dzieci w wieku 3 . Pakowany na blistrze. Iner 12 szt. W kartonie zbiorczym po 144 szt.

7,00 zł
5,11 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 1,89 zł

11 osób kupiło
33
Wtorki z Morriem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wtorki z Morriem
Dostępny555 szt.

Książka, która pozwoli ci lepiej poznać samego siebie i na nowo odkryć świat Wielu spotkało w swoim życiu kogoś, kto stał się dla nich mądrym i cierpliwym nauczycielem, zawsze służącym radą i pomagającym stawiać pierwsze kroki w dorosłym życiu. Dla Mitcha Alboma taką osobą był Morrie Schwartz, profesor socjologii, który go kiedyś uczył. Po dwudziestu latach spotykają się ponownie w bardzo trudnym dla autora okresie. Jego dawny mistrz jest nieuleczalnie chory, mimo to widują się jak kiedyś co wtorek, a ich rozmowy stają się dla Mitcha bezcenną lekcją życia. Wtorki z Morriem to pierwszy bestseller Mitcha Alboma, który przyniósł pisarzowi popularność na całym świecie. Jest to piękna relacja ze spotkań mistrza z uczniem, którą Albom dzieli się z czytelnikami.

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

11 osób kupiło
34
Poznaj mieszkańców zagrody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaj mieszkańców zagrody
Dostępny7298 szt.

Dzięki tej niezwykłej książce poznasz nie tylko mieszkańców wiejskiej zagrody. Znajdziesz tu mnóstwo informacji i ciekawostek o zwierzętach żyjących na wsi. Dowiesz się, co jedzą, w jaki sposób opiekują się swoimi młodymi i jaką rolę odgrywają w życiu ludzi. 50 wyjątkowych dźwięków przybliży ci obraz tętniącej życiem wsi. Przeczytaj informacje, przyjrzyj się obrazkowi i naciśnij odpowiedni przycisk. Książka sztywnostronicowa z panelem dźwiękowym.

99,00 zł
78,21 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 20,79 zł

11 osób kupiło
35
Obietnica Wschodu Nazistowskie nadzieje  i ludobójstwo 1939-1943 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,50 zł
37,28 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 15,22 zł

11 osób kupiło
36
Jak zdać maturę z matematyki? ZP Arkusze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zdać maturę z matematyki? ZP Arkusze
Dostępny325 szt.

Arkusze maturalne do poziomu podstawowego Kolejna z pozycji z serii Jak zdać maturę z matematyki?. Tym razem jest to książka z arkuszami egzaminacyjnymi do obowiązkowej matury z matematyki. Pozycja ta jest uzupełnieniem repetytorium Jak zdać maturę z matematyki na poziomie podstawowym? Najprostsza droga do osiągnięcia sukcesu w 10 dni. Nie tylko dla humanistów, z którą polecamy w pierwszej kolejności rozpocząć przygotowania do matury, a następnie powtórzyć i utrwalić wiedzę, rozwiązując arkusze maturalne. Taki system pracy zapewni gwarancję sukcesu na egzaminie. Co zawiera książka? Po przeanalizowaniu aktualnych wymagań egzaminacyjnych i oficjalnych arkuszy pokazowych oraz informatora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej powstało 8 arkuszy maturalnych do poziomu podstawowego z 253 zadaniami. Budowa arkuszy jest dokładnie taka, jaka będzie obowiązywać w 2023 i w 2024 roku w nowej formule matury. Wszystkie zadania odpowiadają aktualnie obowiązującym wymaganiom egzaminacyjnym. Znajdziesz w tych arkuszach wszystkie rodzaje zadań testowych z jedną lub dwiema odpowiedziami, zadania prawda fałsz, zadania z ponieważ, z luką do uzupełnienia oraz zadania otwarte. Niektóre zadania powiązane są w tzw. wiązki zadań. Każdy arkusz w nowej formule zawiera zadania za łączną liczbę 46 punktów 29 punktów za zadania zamknięte oraz 17 punktów za zadania otwarte. Dokładnie taki sam podział będzie na maturze podstawowej w 2023 i 2024 roku. Co ważne, do każdego zadania znajdziesz odpowiedź, a do zadań sprawiających zazwyczaj najwięcej trudności, czyli zadań na dowodzenie, zamieściliśmy pełne rozwiązania, byś mógł przeanalizować sposób jego rozwiązywania. To zdecydowanie odróżnia nas od innych podobnych pozycji na rynku. Postaraj się rozwiązać wszystkie zadania z kolejnych arkuszy, a następnie sprawdzić swoje odpowiedzi i wrócić do ewentualnie popełnionych błędów, by móc je poprawić i uzyskiwać jeszcze lepsze wyniki w kolejnych arkuszach. Pamiętaj, że ćwiczenie czyni mistrza i zaprowadzi Cię do wymarzonego wyniku z matury obowiązkowej z matematyki! - 8 arkuszy maturalnych - opracowanych na podstawie oficjalnych arkuszy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - 253 zadania według nowej formuły matury - wszystkie rodzaje zadań, które obowiązują aktualnie obowiązującym wymaganiom egzaminacyjnym, tj. zadania testowe z jedną lub dwiema odpowiedziami, zadania prawda fałsz, zadania z ponieważ, z luką do uzupełnienia oraz zadania otwarte. - odpowiedzi do wszystkich zadań - rozwiązania do zadań - z dowodami i na wykazywanie

22,00 zł
15,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,60 zł

10 osób kupiło
37
Spin Tech Dec Rampa X-connect Bowl 6062886 Wb3 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spin Tech Dec Rampa X-connect Bowl 6062886 Wb3
Spin Master, Spin Master
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.07

Wzbij się powietrze z Tech Deck, niesamowitymi fingerboardami z autentycznymi grafikami od prawdziwych firm skateboardowych Zestaw Jump N rsquo Grind X-Connect zawiera wszystko, czego potrzebujesz do zbudowania wspaniałego skateparku i szlifowania swoich umiejętności. Tw oacute rz r oacute żne kombinacje z dwoma szynami, schodami, rampami i ucz się oraz rozwijaj swoje sztuczki. Przeskocz schody, zsuń się po p oacute łce, szlifuj po szynie, a przede wszystkim dostosowuj sw oacute j park tak, jak masz na to ochotę. Będziesz m oacute gł po nim jeździć dołączonym do zestawu, ekskluzywnym fingerboardem Toy Machine marki Daniel Lutheran. Połącz park z innymi rampami kompatybilnymi z X-Connect takimi jak Bowl Builder czy Nyjah Skatepark każda sprzedawana osobno , żeby stworzyć najlepszy park dla swojego fingerboardu. Używaj parku Jump N rsquo Grind X-Connect razem ze swoją kolekcją fingerboard oacute w Tech Deck lub Tech Deck BMX sprzedawane osobno . Rampy i fingerboardy Tech Dec są idealne dla dzieci i miłośnik oacute w jazdy na deskorolce od lat 6. Jeśli chcesz prawdziwych skateboardowych grafik od rzeczywistych skateboardowych firm, to musi być Tech Deck Zacznij od małych, przejdź do dużych i zbierz je wszystkie

101,90 zł
91,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,19 zł

10 osób kupiło
38
Makbet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Makbet
Dostępny297 szt.

Makbet wraz z przyjacielem Bankiem są dowódcami wojsk Duncana, króla Szkocji. Podczas powrotu z bitwy ukazują im się wiedźmy i wieszczą, że Makbet będzie królem. Ten początkowo w to nie wierzy, jednak przepowiednia zaczyna się spełniać. Po tym, jak zostaje tanem Cawdoru, Makbet zaczyna myśleć o poszerzeniu władzy. Za namową żony zabija Duncana, który przybył na jego dwór, i obejmuje tron. Tuszowanie śladów skłania go do popełniania kolejnych zbrodni…

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

10 osób kupiło
39
Naklejki BoŻe Narodzenie 3d GaŁĄzki Craft with Fun 501771 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki BoŻe Narodzenie 3d GaŁĄzki Craft with Fun 501771
Craft with Fun
Dostępny111 szt.

Zalety produktu doskonale nadają się do zdobienia kartek okolicznościowych, album oacute w lub wystroju wnętrza, idealne do zdobienia świątecznych prezent oacute w. Naklejki dekoracyjne CRAFT WITH FUN to fantastyczna i kreatywna zabawa, kt oacute ra pobudzi wyobraźnię. Używaj tych produkt oacute w w połączeniu z innymi akcesoriami oraz kompletami z serii CRAFT WITH FUN Zawartość opakowania 6szt. naklejek 3D Gałązki. Wymiary/waga wymiary opakowania dł. x wys. x gł. cm 7x16x1, waga produktu w opakowaniu kg 0,01 kg. Zestaw przeznaczony dla dzieci w wieku 3 . Pakowany na blistrze z zawieszką. Iner 12 szt. W kartonie zbiorczym po 288 szt.

11,50 zł
8,40 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 3,10 zł

10 osób kupiło
40
Magdalena Abakanowicz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magdalena Abakanowicz
Dostępny270 szt.

Magdalena Abakanowicz (1930-2017) to rzeźbiarka, twórczyni tkaniny artystycznej i jedna z najbardziej znanych w świecie polskich artystek, która zrewolucjonizowała wykorzystywanie tkanych form w sztuce. W połowie lat sześćdziesiątych przekształciła skromny sizalowy materiał w monumentalne wiszące formy, znane jako abakany, które urzekły publiczność i przyniosły jej międzynarodową sławę. W latach siedemdziesiątych łączyła je w rozległe organiczne instalacje - environmenty, czasami dodając do nich liny. Przesiąknięte znaczeniami instalacje stanowiły przestrzeń, którą można było kontemplować, doświadczać i zanurzać się w nią. Ta książka pokazuje wyjątkowy charakter tych awangardowych dzieł i przenosi czytelnika do świata wyobraźni artystki. Zagłębiając się w mniej znane konteksty świata sztuki, z którego wyłoniła się twórczość Abakanowicz, i opowiadając o innych aspektach niezwykłej, sześćdziesięcioletniej kariery artystki, ujawnia wpływ, jaki wywarła na rzeźbę przestrzenną, jak również głębokie osobiste zainteresowanie Abakanowicz zjawiskami ze świata natury i kultury. Ukazuje abakany w zupełnie nowym świetle oraz celebruje kunszt i żarliwość tej niezwykłej artystki. Książka została wydana we współpracy z Tate, najsłynniejszą siecią brytyjskich galerii sztuki, z okazji wystawy Magdaleny Abakanowicz w Tate Modern.

99,90 zł
78,92 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 20,98 zł

10 osób kupiło
41
KP. Kodeks pracy oraz ustawy towarzyszące - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KP. Kodeks pracy oraz ustawy towarzyszące
Dostępny165 szt.

Publikacja zawiera: Kodeks pracy, Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, Ustawa o dniach wolnych od pracy, Ustawa o organizacjach pracodawców, Ustawa o związkach zawodowych, Ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, Ustawa o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami, stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników, Ustawa o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy, pracy i chorób zawodowych, Ustawa o zaopatrzeniu z tytułu wypadków lub chorób zawodowych powstałych w szczególnych okolicznościach, Ustawa o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy, Ustawa o przywróceniu terminu do wypłaty świadczeń pracowniczych z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Ustawa o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, Ustawa o zatrudnianiu pracowników tymczasowych, Ustawa o wliczaniu okresów pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym do pracowniczego stażu pracy, Ustawa o czasie pracy kierowców, Ustawa o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi, Ustawa o kształtowaniu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej oraz o zmianie niektórych ustaw, Ustawa o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej, Ustawa o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji, Ustawa o uczestnictwie pracowników w spółce powstałej w wyniku transgranicznego połączenia się spółek , Ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z ochroną miejsc pracy, Ustawa o Państwowej Inspekcji Pracy, Ustawa o społecznej inspekcji pracy, Ustawa o cudzoziemcach, Indeks rzeczowy. Książka adresowana jest do prawników oraz studentów prawa, dla których znajomość obowiązujących przepisów stanowi warunek prawidłowego wykonywania zawodu. Kolejne wydania publikacji uwzględniają najnowsze zmiany, przez co zapewniają bieżącą znajomość prawa. Aktualny stan prawny Czytelne hasła i tekst Przypisy od Redakcji Wyróżnienie najnowszych zmian Wybór aktów prawnych Indeks rzeczowy

49,00 zł
40,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

10 osób kupiło
42
Rozdarty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozdarty
Dostępny549 szt.

Jeden z największych zagranicznych bestsellerów w końcu w Polsce! Zakazany romans z najlepszym przyjacielem ojca. Dla fanów bestsellera Birthday Girl! Kiedy Kenzi Allyster Valentine miała pięć lat, powiedziała Torenowi Graceowi, że gdy dorośnie, wyjdzie za niego za mąż. Gdy skończyła osiemnaście lat, jej uczucia się nie zmieniły. Ale nic nie jest proste, ponieważ nadal jest bardzo młoda, a on o piętnaście lat starszy od niej, w dodatku to przyjaciel jej ojca. Toren był obok Kenzi zawsze, gdy tego potrzebowała. Bardzo ją wspierał. Mężczyzna jest rozdarty, bo zdaje sobie sprawę, jak duża różnica wieku ich dzieli. Poza tym to córka człowieka, który mu ufa. Jeden pocałunek zmienia wszystko. Ani Toren, ani Kenzi nie potrafią zapomnieć, jak smakował. Są gotowi zaryzykować, żeby ponownie poczuć ten smak, jednak jest pewna osoba, której za nic na świecie nie chcą skrzywdzić ojciec Kenzi. Opis pochodzi od wydawcy.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

9 osób kupiło
43
Dziewczyna z pistoletem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna z pistoletem
Dostępny81 szt.

W życiu Valerii nie ma nikogo. Wychowywała się w domu dziecka, a przez introwertyczną osobowość nie nawiązała z nikim bliskich relacji. Postanawia przyjąć zaproszenie wujka, Filipa Selezińskiego, mieszkającego w Niemczech, z którym nie łączy ją nic poza tym samym nazwiskiem. Młoda kobieta, chcąc wykorzystać okazję, by zatrzymać się za granicą na dłużej, znajduje tam pracę. Porzuca dotychczasowe, cholernie nieciekawe życie w Szczecinie i kupionym za wszystkie oszczędności starym golfem dociera do Monachium. Na miejscu zamiast wujka i perspektywy nowej pracy czeka na nią zupełnie inny świat. Świat, o którym dotychczas słyszała tylko niewiarygodne historie lub który oglądała na szklanym ekranie. Świat mafii. Jak Valeria Selezińska, zwykła, szara dziewczyna z Polski, trafiła w sam środek przestępczego świata? I kto sprawił, że postanowiła w nim pozostać? A nawet złożyć niebezpieczne śluby posłuszeństwa, przechodząc tajemniczy rytuał inicjacyjny groźnego klanu?

43,90 zł
37,32 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,58 zł

8 osób kupiło
44
Ja i moje otoczenie. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja i moje otoczenie. Część 2
Dostępny101 szt.

Karty pracy powstały z myślą o nauczycielach i terapeutach pracujących z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, ze sprzężeniami oraz z dziećmi mającymi trudności w uczeniu się. Materiał można wykorzystywać jako pomoc edukacyjną w szkołach specjalnych, klasach integracyjnych, na zajęciach rewalidacyjnych. Karty będą przydatne również rodzicom do pracy z dziećmi w domu. Treść kart pracy odpowiada rozkładowi materiału nauczania dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną i jest zgodna z podstawą programową MEN. CZĘŚĆ 2 zawiera ćwiczenia tematyczne dotyczące: ważnych świąt przypadających na okres zimy, kalendarza: pór roku, miesięcy, dni tygodnia, cech charakterystycznych zimy, odpowiedniego ubioru, zdrowego trybu życia, członków rodziny, zwierząt w okresie zimy.

34,00 zł
26,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,14 zł

8 osób kupiło
45
List do Chrześcijan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
List do Chrześcijan
Dostępny439 szt.

Tłumaczenie: Młotkowski Wojciech

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

8 osób kupiło
46
ADWENT+ ze Słowem Bożym. Adwent i Boże Narodzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ADWENT+ ze Słowem Bożym. Adwent i Boże Narodzenie
Dostępny56 szt.

Szukasz inspiracji na Adwent? Chcesz lepiej przygotować się do świąt Bożego Narodzenia? Potrzebujesz pogłębić codzienną refleksję nad Słowem Bożym? WYRUSZ na adwentowy szlak! Pomocą w tym może być: + Ewangelia z dnia + rozważanie Pisma Świętego + mądrość Ojców Kościoła + modlitwa podsumowująca medytowane Słowo W tym czasie duchowego przygotowania poznasz Bożą Opatrzność i zobaczysz działanie Boga w życiu ludzi otwartych na Jego Słowo.

23,00 zł
19,32 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,68 zł

8 osób kupiło
47
Nomen omen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
46,99 zł
42,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,70 zł

8 osób kupiło
48
Świąteczne kolorowanie z Mikołajem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Świąteczne kolorowanie z Mikołajem
Dostępny20 szt.

Kolorowanka o tematyce świątecznej z listem do uzupełnienia oraz kopertą, zaadresowaną do Świętego Mikołaja. Książeczka zawiera też 74 naklejki.

10,49 zł
7,34 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,15 zł

8 osób kupiło
49
Dzieci kapitana Granta. Wydanie zbiorcze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci kapitana Granta. Wydanie zbiorcze
Dostępny24 szt.

Podczas morskiej wycieczki lord i lady Glenarvan znajdują wiadomość ukrytą w butelce wyciągniętej z brzucha rekina. Jej autorem jest kapitan Grant, którego statek zatonął na morzu. Sporządzony w trzech językach dokument jest jednak niemal nieczytelny, a miejsce pobytu rozbitków pozostaje tajemnicą. Posiadając zaledwie kilka wskazówek, bohaterowie wyruszają na poszukiwania ocalałych. Towarzyszy im dwójka dzieci kapitana, roztrzepany uczony oraz załoga oddanych marynarzy. Nie wiedzą, że czekają ich niebezpieczne przygody w najdalszych krańcach globu. Powieść Dzieci kapitana Granta po raz pierwszy ukazała się w 1868 roku jako część niesamowitej serii Juliusza Verne’a pod tytułem Niezwykłe podróże, liczącej pięćdziesiąt cztery tomy. Piękna komiksowa adaptacja, której autorem jest Alexis Nesme, zabiera odbiorców w podróż z Europy do Ameryki Południowej i Australii, i jeszcze dalej, na spotkanie z niezwykłymi ludźmi i stworzeniami w otoczeniu niesamowitych krajobrazów.

115,00 zł
103,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,50 zł

7 osób kupiło
50
Danielle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Danielle
Dostępny464 szt.

Danielle Sampras, młoda agentka nieruchomości, bardzo długo pracowała na swoją pozycję na rynku. Posiadanie własnego biura w dobrej dzielnicy Seattle kosztowało ją wiele wyrzeczeń i trudu. Jednak dziewczyna nie zdawała sobie sprawy, że nie jest tak niezależna, jak sądziła. Jej ojciec, prowadzący szemrane interesy, postanowił zadecydować o jej przyszłości. Danielle nie miała pojęcia, że jest on członkiem mafii. W dodatku właśnie oddał ją Aleksandrowi Rublowowi, aby ten zgodził się podpisać wielomilionowy kontrakt z jego firmą. Danielle nie wiedziała, o jaką stawkę toczy się gra tuż za jej plecami. Poza tym ojciec naruszył zasady umowy z Aleksandrem, wprawiając w ten sposób mężczyznę w gniew. Nie zdawał sobie sprawy, z jakim człowiekiem igra. Rublow już dawno ułożył plan, a Danielle była tą osobą, która miała zapłacić za błędy przeszłości swojej rodziny. Opis pochodzi od wydawcy.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

7 osób kupiło
Wróć do góry