hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.11.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 3 listopada 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Święta w Valleby. Wielka awaria prądu (Martin Widmark, Helena Willis), na drugim Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta (Anita Głowińska). Kolejny produkt to Była sobie miłość (Katarzyna Michalak) oraz Lis i skrzat (Astrid Lindgren, Eva Eriksson).
1
Święta w Valleby. Wielka awaria prądu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Święta w Valleby. Wielka awaria prądu
Dostępny1236 szt.

W wigilijny wieczór wydarza się coś nieoczekiwanego: w całym Valleby gaśnie światło i zapada nieprzenikniona ciemność. Jak w takich warunkach świętować Boże Narodzenie? Lasse i Maja próbują dociec, co spowodowało awarię prądu, lecz nie jest to łatwe. Pomóż im rozwiązać zagadkę! Weź czynny udział w śledztwie! Wyjaśnij wraz z Lassem i Mają przyczynę awarii prądu! Odczytaj zaszyfrowane wiadomości, wypatrz szczegóły, znajdź pogubione prezenty, rozpoznaj postaci w ciemnościach, przejdź zawiłe trasy i spróbuj wydedukować, co się wydarzyło! W trakcie CZYTANIA rozwiązuj ZADANIA! Książki z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” były wielokrotnie wybierane książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci. W Polsce również zyskały dużą popularność i od kilku lat nie schodzą z list bestsellerów. Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać – duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych lub kolorowych ilustracji, trzymająca w napięciu akcja, a wszystko w formacie prawdziwej powieści. Co wcale nie znaczy, że po książki o Lassem i Mai nie sięgają także wprawni czytelnicy! Polecamy również: • Sabotaż w punkcie skupu i inne komiksy i Zielona dywersja i inne komiksy – kolejne przygody młodych detektywów – w formie komiksowej! • Teatr z Lassem i Mają – cztery sztuki do wystawienia na scenie w domu lub w szkole; • Wakacje z Lassem i Mają – książkę złożoną z opowiadania o parze detektywów oraz zabaw i quizów dotyczących serii; • Brązową księgę, Srebrną księgę, Złotą księgę oraz Diamentową księgę, które pełne są detektywistycznych łamigłówek, rebusów, zagadek i szyfrów – a wszystko w scenerii miasteczka Valleby i z udziałem bohaterów serii; • Pamiętnik detektywa, w którym zbierać można rysopisy i odciski palców kolegów i koleżanek.

39,90 zł
23,14 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 16,76 zł

598 osób kupiło
2
Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta
Dostępny3975 szt.

Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta to kolejna książka w serii o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej. W książce mały czytelnik znajdzie aż 45 otwieranych okienek, które kryją w sobie niejedną (świąteczną!) tajemnicę. To idealna okazja, żeby zapoznać dzieci z bożonarodzeniowymi tradycjami. A kto lepiej pomoże maluchom przygotować się do Bożego Narodzenia niż ich ulubienica, Kicia Kocia? Zbliżają się święta. Kicia Kocia i Nunuś mają ręce pełne roboty. Czas wykonać ozdoby na choinkę, upiec pierniczki i przygotować się na przyjście specjalnego gościa… Mikołaja przynoszącego prezenty! To będą wyjątkowe święta spędzone z bliskimi!

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

468 osób kupiło
3
Była sobie miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Była sobie miłość
Dostępny3109 szt.

DOSTAJESZ W ŻYCIU TO, O CO MASZ ODWAGĘ ZAWALCZYĆ. Całą odwagą Urszuli był Michał. Jej kochający mąż. Kiedy musiał wyjechać na drugi koniec świata, jej serce pękłoby z żalu, gdyby nie Bingo – mały biało-brązowy szczeniak rasy welsh corgi. Ostatni prezent od Michała. PSY KOCHAJ BEZWARUNKOWO – ZA TO TYLKO, ŻE JESTEŚMY. NA KAŻD INN MIŁOŚĆ MUSIMY ZASŁUŻYĆ. Jeden telefon zza oceanu sprawił, że Ula powierzyła opiekę nad szczeniakiem sąsiadce i ruszyła ratować męża. Teraz to ona musi być odważna i silna. Gdyby tylko mogła przewidzieć, że w tym czasie przewrotny los rzuci jej małego Bingo daleko od domu, głodnego i zziębniętego… Czy znajdą się ludzie, którzy zechcą mu pomóc? A może to piesek pomoże im? TA POWIEŚĆ TO BARWNY WITRAŻ ODWAGI I MIŁOŚCI. Odwagi, którą odkrywa w sercu krucha kobieta. I miłości, do jakiej jest zdolny mały szczeniak. 50. POWIEŚĆ BESTSELLEROWEJ PISARKI KATARZYNY MICHALAK, MISTRZYNI KSIŻEK PEŁNYCH EMOCJI. ZATRAĆ SIĘ W NICH! Opinie pierwszych czytelniczek: „Ta powieść to prawdziwy kalejdoskop emocji! Ileż jest tu miłości, odwagi, wytrwałości i wybaczenia! Ula Skarbek z delikatnej i wątłej istoty przemienia się w odważną i zdecydowaną przewodniczkę. Takie książki powinno się czytać na wzmocnienie duszy!”. /BiblioteczkaBasi „Kocham psy i historie o nich. Moim zdaniem te zwierzęta kochają nas najszczerzej. Mały Bingo od pierwszej sceny skradł moje serce. Ze smutkiem czytałam o jego tułaczce i głębokim pragnieniu, by wrócić do domu. Świat byłby lepszy, gdybyśmy potrafili kochać tak bardzo jak ten pies. Polecam wszystkim czytelniczkom o wrażliwej duszy”. /Jestem_bo_czytam „Niecierpliwie czekałam na tę powieść. Uwielbiam książki Katarzyny Michalak, bo dostarczają wielu wrażeń, a po ich lekturze czuję się lepsza, pełniejsza, odważniejsza... Tak było i tym razem! Bohaterowie książek tej autorki pokazują, że można kochać naprawdę mocno i wbrew wszelkim przeciwnościom losu! Mimo mrozu i chłodu można dążyć do celu. Takie historie uwielbiam!”. /RecenzjeMoniki

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

286 osób kupiło
4
Lis i skrzat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Lis i skrzat
Dostępny305 szt.

Nocą do kurnika zakrada się głodny lis. Zauważa go skrzat strzegący zagrody. Co wymyśli skrzat, by lis się najadł, ale nie ucierpiała żadna kura? Pięknie ilustrowana zimowa historia z bożonarodzeniowym akcentem. Tekst Astrid Lindgren jest parafrazą popularnego niegdyś w Szwecji wiersza Karla-Erika Forsslunda z 1900 roku, który doczekał się wielu wydań w zbiorach i antologiach, a także jako książka obrazkowa z ilustracjami Haralda Wiberga. Niemiecki wydawca zamówił u Lindgren krótszą, prozatorską wersję wiersza, którą opublikował z ilustracjami Wiberga w 1965 roku. W Szwecji wydano tekst Lindgren dopiero pół wieku później z ilustracjami Evy Eriksson.

39,90 zł
23,54 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,36 zł

155 osób kupiło
5
Baśnie zimowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Baśnie zimowe
Dostępny669 szt.

Baśnie zimowe to skarbnica opowieści sławiących piękno zimy, które rozgrzeją nasze serca podczas długich mroźnych wieczorów. Ta wspaniała książka zawiera wybór zimowych baśni z całego świata – od Ameryki Północnej poprzez Europę, aż po Azję. Poznamy ludowe opowieści między innymi z Syberii, Szkocji, Francji, Rosji, Norwegii, Polski, Meksyku przepięknie zilustrowane przez Zannę Goldhawk. Uczta dla wszystkich pokoleń!

54,99 zł
33,54 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 21,45 zł

130 osób kupiło
6
Księga Błogosławieństw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Księga Błogosławieństw
Dostępny561 szt.

Porządna porcja dobrych słów syci bardziej, niż najlepszy posiłek i rozgrzewa mocniej, niż ulubiona herbata, więc warto karmić się nimi jak najczęściej. Właśnie dlatego trzymasz w ręku Księgę Błogosławieństw, dzięki której Boże życzenia będą Ci towarzyszyły przez cały rok! Błogosławieństwa na niedzielę i każdy tydzień roku, napisane zostały przez ks. Teodora Sawielewicza. Ten szczególny zbiór tekstów powstał z kapłańskiej troski. W końcu proste „błogosławię”, czy też uczyniony znak krzyża na czole ukochanej osoby, może uzdrawiać, chronić, uwalniać oraz wlewać w serce radość i pokój. Człowiek pobłogosławiony to człowiek dotknięty przez samego Boga! Teodor Sawielewicz – ksiądz katolicki archidiecezji wrocławskiej, streamer, youtuber, charyzmatyk, pasjonat głoszenia Słowa Bożego i baniek mydlanych, były stypendysta Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Urodził się 12 lutego 1988 r. Zaraz po święceniach kapłańskich w 2017 roku rozpoczął dzieło, które nazwał Teobańkologia. Znany głównie z prowadzenia różańca i modlitw wstawienniczych na żywo o godz. 20:30, w których uczestniczy każdego dnia kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

79,90 zł
58,33 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,57 zł

112 osób kupiło
7
Ekspres grudniowy, czyli odjazdowy kalendarz adwentowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Ekspres grudniowy, czyli odjazdowy kalendarz adwentowy
Dostępny167 szt.

Czy kalendarz adwentowy może być pociągiem? Oczywiście. I to takim, który dowiezie nas do świąt? ekspresowo! Oto i jest: odjazdowy kalendarz adwentowy. Tym razem na dwudziestu czterech adwentowych stacjach zatrzyma się nasz bohater, jego młodszy brat, a także rodzice, dziadkowie i kuzyni. A tyle jest do zrobienia: karmnik dla ptaków i domek z piernika, słodki upominek dla Mikołaja i pachnący igliwiem stroik. Nie zabraknie również pomysłów na aktywne spędzanie czasu: wyprawę do lasu i na świąteczny jarmark, budowanie igloo i obserwację nocnego nieba. Główny bohater uwielbia pociągi, klocki, majsterkowanie, ale przede wszystkim działanie według planu i zgodnie z samodzielnie przygotowanym projektem. Autorka przedstawia serdeczne relacje chłopca z rodzicami, babcią i dziadkiem, troskę o brata, porusza także temat odpowiedzialności za bliskich i środowisko. A jeśli dodamy do tego humor, zabawne dialogi i pełne radości oczekiwanie na Gwiazdkę, nie pozostanie nam nic innego, jak wsiąść do pociągu. Zapraszamy w podróż ekspresem do świąt!

44,99 zł
40,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

106 osób kupiło
8
Czułe rodzicielstwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czułe rodzicielstwo
Dostępny321 szt.

W świecie, w którym rodzice są tak często oceniani i krytykowani, czułość i serdeczność wobec siebie nie jest łatwa. Wielu rodziców ma poczucie winy lub reaguje złością, gdy ich dziecko zachowuje się nieodpowiednio. Ten poradnik to plasterek na rodzicielskie zmartwienia. Prezentuje 3 filary czułego rodzicielstwa, dzięki którym dowiesz się, jak: zyskać autoświadomość i stać się rodzicem, jakim zawsze chciałeś być,zrozumieć trudne zachowania dziecka i radzić sobie z nimi z miłością i szacunkiem,traktować siebie z większą wyrozumiałością i zadbać o swoje potrzeby.O autorce: Michaela Plugarasu - edukatorka z 20-letnim doświadczeniem, wykładowczyni uniwersytetu w Miami, certyfikowana trenerka rodzicielstwa więzi. Prowadzi grupy wsparcia, warsztaty, zajęcia i indywidualne konsultacje dla rodziców. Książkę polecają: Magdalena Wiatrowska: pedagog, trener, pierwszy w Polsce Coach Świadomego Rodzicielstwa certyfikowany przez dr Shefali Tsabary w Conscious Coaching Institute. Prowadzi Instytut Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji w Warszawie, który pomaga rodzicom uwolnić się od traum i budować autentyczne więzi. Ten poradnik to esencja świadomego rodzicielstwa. Zawiera wspaniałe pomysły na zabawy oraz wskazówki, jak wzmacniać więzi i pogłębić wzajemne zrozumienie w rodzinie. Każde słowo odwołuje się do autentycznych doświadczeń rodziców, a całość stanowi idealną pomoc w w wychowaniu małych dzieci.

39,90 zł
26,33 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 13,57 zł

60 osób kupiło
9
Pakiet: Myszonek chce po swojemu / Myszonek pomaga w domu / Myszonek i Gwiazdka / Myszonek i trzaskający mróz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Myszonek chce po swojemu / Myszonek pomaga w domu / Myszonek i...
Dostępny46 szt.

Bestsellerowa seria fińskich książek przetłumaczona na 18 języków! Ciepła i humorystyczna seria książek obrazkowych o tym, co robi mała miejska mysz. Poznajcie pełne realizmu i humoru historie o zadziornym Myszonku i jego Mamie, w których z łatwością odnajdą się dzieci i dorośli.

99,90 zł
66,93 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 32,97 zł

51 osób kupiło
10
Święta z Anią oraz inne opowieści bożonarodzeniowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta z Anią oraz inne opowieści bożonarodzeniowe
Dostępny3 szt.

Przed Wami wyjątkowa sposobność, by spędzić Boże Narodzenie z Anią z Zielonego Wzgórza! Poznajcie piękne świąteczne historie napisane przez Lucy Maud Montgomery. To wyjątkowy zbiór utworów, które wprowadzają nas w niepowtarzalną atmosferę świąt Bożego Narodzenia i w niezwykły czas oczekiwania na nadejście Nowego Roku. Nie licząc dwóch rozdziałów pochodzących z książek o Ani Shirley wszystkie opowiadania zawarte w zbiorze "święta z Anią oraz inne opowieści bożonarodzeniowe" ukazały się pierwotnie na łamach gazet i czasopism. Teraz mogą się zapoznać z nimi i polscy czytelnicy! Tekstom towarzyszą klimatyczne ilustracje, które stworzyła utalentowana hiszpańska artystka Ana García.

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

53 osoby kupiły
11
Rubież. Reportaż wędrowny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rubież. Reportaż wędrowny
Dostępny969 szt.

„– Ty tak pieszo? Dokąd? – W Bieszczady. Właśnie ruszam. Nie wiem, ile mi to zajmie. Może trzy miesiące, może więcej. Chcę przejść tysiąc kilometrów. Obserwowałam, czy to robi na nim wystarczająco duże wrażenie. – Dziewczyno, chyba cię popierdoliło, szkoda nóg na Polskę”. Od trójstyku w Bolciach do trójstyku na Krzemieńcu. Z Suwalszczyzny w Bieszczady. Sto dni w terenie. Pieszo – powoli i wzdłuż wschodniej granicy Polski chwilę przed tym, gdy skupił się na niej wzrok całej Europy. To ta linia – rubież Unii Europejskiej – jest bohaterką książki Ewy Pluty. Kreska na mapie, która komplikuje biografie i zaplata historie. Autorce mówią o tym rolniczka z Sankur, batiuszka z Mostowlan, wróżka z Opaki Dużej, emerytowana nauczycielka z Chomontowiec, inżynier z Lublina, antykwariuszka z Krynek, gnomik z Krzyczewa czy emerytka z kolonii wsi Bobinka. „Gdyby chcieć wyruszyć przed siebie – bez mapy, planu i celu – szybko się okaże, że to niemożliwe. Na drodze staną granice. Nie tylko te państwowe. Także: płoty, żywopłoty, tujopłoty, mury i murki, parkany, palisady, siatki, zapory. Codzienne granice, tak mocno wtopione w krajobraz, że niewidzialne. Przechodziłam przez cudze podwórka: goniły mnie psy i krzyki ludzi. Szłam przez górskie pastwiska: elektryczny pastuch delikatnie wstrząsnął moją cielesną powłoką. Wspinałam się na ogrodzenia, aż na jednym zawisłam na dłużej. Za każdym razem dochodziłam do jakiegoś muru”. To reportaż wędrowny. Perspektywa pieszej reporterki łączy się z uniwersalną refleksją nad granicami, murami i zasiekami, które dzielą ludzi.

49,00 zł
30,38 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,62 zł

46 osób kupiło
12
Srebrne wrzeciono - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Srebrne wrzeciono
Dostępny341 szt.

Piękna Litwinka Vaiva, będąca obiektem pożądania mężczyzn i tym samym nienawiści kobiet, zostaje oskarżona o czary. Jest rok 1641 i dla wiedźm nie ma miejsca w społeczeństwie. Aby ocalić życie, dziewczyna podejmuje decyzję, która uruchamia lawinę wydarzeń. Ponad dwieście lat później los młodej Wiktorii, córki powstańca listopadowego, niespodziewanie splata się z losem litewskiej czarownicy. Nie godząc się na małżeństwo z niechcianym adoratorem, Wiktoria decyduje się na ucieczkę i w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności trafia do majątku, gdzie imię Vaivy nadal budzi strach. Czy rzeczywiście była ona niebezpieczną wiedźmą? A może demoniczną kochanką magnata? To porywająca saga o kobietach, które miały odwagę walczyć o swoje szczęście i o prawo do decydowania o sobie. To także opowieść o miłości szczerej i pięknej, jak również obsesyjnej i niszczącej, i o tęsknocie za ukochanym miejscem na ziemi. Ewa Sobieniewska – absolwentka filologii polskiej, teatrologii i filmoznawstwa. Od wielu lat tłumaczka literatury w wydawnictwie HarperCollins. Zakochana w Paryżu i Wilnie, ale największą miłością darzy pewną świętokrzyską wieś. Wielbicielka muzyki Stanisława Moniuszki, kultury ziemiańskiej i przedwojennych filmów. Jej debiutancka powieść to owoc rocznych studiów na Uniwersytecie Wileńskim.

46,99 zł
28,19 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,80 zł

41 osób kupiło
13
Everest. Poruszę niebo i ziemię - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Everest. Poruszę niebo i ziemię
Dostępny369 szt.

Jak wiele jesteś w stanie zrobić, by uratować ukochaną osobę? Na Evereście dochodzi do załamania pogody. W lawinie ginie uczestnik polskiej wyprawy, a trójka jego towarzyszy zostaje uwięziona pod szczytem. Bliscy wspinaczy rozpoczynają walkę o ich życie. Zorganizowanie akcji ratunkowej spada na barki Julii i Krisa, którzy przebywają w Katmandu. Różni ich wszystko: ona to spokojna i zrównoważona tłumaczka literatury, on – hałaśliwy i impulsywny influencer. Muszą połączyć siły i zmierzyć się z monumentalnym wyzwaniem. Przeciwności losu piętrzą się, a szanse na szczęśliwe zakończenie maleją z każdą minutą. Himalaiści są ranni, lawina zabrała cały ich sprzęt. Pogoda uniemożliwia akcję ratunkową. Zresztą nikt się nie kwapi, żeby ruszyć z pomocą. Rozpoczyna się wyścig z czasem. I z nieznanym przeciwnikiem, bo wydaje się, że komuś zależy na tym, by bliscy Julii i Krisa nie przeżyli… W tej wciągającej powieści czytelnik zobaczy himalaizm z innej perspektywy. Dramat wspinaczy oglądamy oczami tych, którzy zostali w dolinach. To oni muszą zrobić wszystko, a nawet więcej, by pokonać Everest. Ich historia trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Pozytywnie inspiruje, opowiada o odwadze, nadziei, o prawdziwej przyjaźni, a przede wszystkim o sile miłości. Wojciech Nerkowski – scenarzysta filmowy i telewizyjny, współtwórca najpopularniejszych polskich seriali. Pisarz, autor m.in. trylogii komediowo-kryminalnej Spisek scenarzystów, powieści sensacyjnych, m.in. Okrutnie piękny, Kryptonim Romeo, Infantka, a także tłumacz literatury angielskiej i amerykańskiej. Wykładowca scenariopisarstwa w StoryLab. Jego nałogi sponsoruje litera „k”: kino, książki, kawa.

44,99 zł
26,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,00 zł

39 osób kupiło
14
Gdzie jest Dzieciątko? Opowieść o Bożym Narodzeniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jest Dzieciątko? Opowieść o Bożym Narodzeniu
Dostępny116 szt.

  Dzieci będą zachwycone tą barwnie ilustrowaną opowieścią o Bożym Narodzeniu! Zaprasza ona do wzięcia aktywnego udziału w odkrywaniu tajemnicy narodzin naszego Pana. Otwierane okienka skrywają postacie związane z historią Bożego Narodzenia: anioła, pasterzy, mędrców, Maryję, Józefa i Dzieciątko Jezus, a prosta rymowanka zachęca do poznawania jej strona po stronie. To wspaniała propozycja świątecznego upominku dla maluszka! Twarda oprawa ze złoceniami i kartonowe strony sprawiają, że ta piękna książeczka długo będzie cieszyć małego czytelnika.      

34,90 zł
21,64 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 13,26 zł

37 osób kupiło
15
Spowiedź ambasadora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spowiedź ambasadora
Dostępny445 szt.

Spowiedź ambasadora Spasowskiego jest fascynującą opowieścią o historii i polityce, miłości i zdradzie, tragedii narodu i rodziny. Autor nie tylko opisuje historię własnego życia, ale na jej tle obnaża mechanizmy komunistycznej władzy, pokazuje wstydliwe oblicza polskiej służby dyplomatycznej i jej brak profesjonalizmu, ujawnia prywatne interesy, którym polscy dyplomaci podporządkowywali swoją aktywność, demaskuje bezkarność bezpieki, a nade wszystko ukazuje przemożny wpływ Sowietów na działania zarówno tych, którzy rządzili w kraju, jak i tych, którzy reprezentowali go poza granicami. – Ze Wstępu Mariusza M. Brymory poprzez swoje odważne i pryncypialne poparcie Solidarności wobec komunistycznych władców w latach 1980-1981 oraz jeszcze odważniejszą decyzję, aby poświęcić swoją karierę i dobytek w proteście przeciwko represjom, jakie miały miejsce po wprowadzeniu stanu wojennego i próbie zgniecenia Solidarności przez reżim generała Jaruzelskiego, w sensie moralnym Romuald Spasowski stał się pierwszym ambasadorem wolnej Polski w Stanach Zjednoczonych. George Weigel w Przedmowie (do drugiego wydania amerykańskiego): Jest mi pan dłużny trzy noce (...) bo tyle bez przerwy czytałem pana książkę i nie mogłem jej odłożyć, dopóki nie skończyłem. To najlepsza książka na temat komunizmu i Polski, jaką kiedykolwiek czytałem. - Prezydent Ronald Reagan o amerykańskim wydaniu wspomnień ambasadora Spasowskiego Mariusz M. Brymora - ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studia podyplomowe z zakresu historii i kultury brytyjskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Ruskin College w Oksfordzie. Zawodowy dyplomata. Przed wstąpieniem do służby zagranicznej pracował jako nauczyciel akademicki oraz tłumacz języka angielskiego. W latach 1994-1998 był radnym Rady Miejskiej Radomia, a przez ostatni rok kadencji wiceprezydentem miasta. Od 1999 roku pracuje w służbie zagranicznej, gdzie pełnił funkcje zastępcy konsula generalnego w Chicago, radcy ds. dyplomacji publicznej Ambasady RP w Waszyngtonie i konsula generalnego w Los Angeles. W centrali MSZ był m.in. wicedyrektorem Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej: nadzorował działalność promocyjną polskich placówek. Przetłumaczył m.in. dwa opowiadania Bernarda Malamuda wydane w tomie zbiorowym Żydoptak (Wydawnictwo Literackie, Kraków 1989). Autor Historii polskiej dyplomacji w Stanach Zjednoczonych 1919-2019 (2020), oraz jej wersji angielskojęzycznej One Hundred Years of Polish Diplomatic Presence in the United States 1919-2019. Był współautorem i redaktorem albumu 400 Years of Polish Immigrants in America, wydanego w 2008 roku z okazji czterechsetnej rocznicy przybycia pierwszych Polaków do Jamestown w Wirginii.

89,00 zł
56,96 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 32,04 zł

35 osób kupiło
16
Pakiet: Warkocz spleciony z kwiatów / Uzdrowicielka / Wybory serca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Warkocz spleciony z kwiatów / Uzdrowicielka / Wybory serca
Dostępny913 szt.

Warkocz spleciony z kwiatów. Leśne Ustronie. Tom 1 Pełna emocji i uczuć opowieść o tych, którzy się zagubili i muszą odnaleźć swoje miejsce na ziemi. A szczęście jest blisko i czeka. Trzeba tylko szeroko otworzyć oczy, żeby je dostrzec i schwytać. Uzdrowicielka. Leśne Ustronie. Tom 2 Pełna uczuć i emocji opowieść o ludziach, którzy noszą w sobie tajemnice, ukryte tęsknoty i czasem bolesne zadry. Wciąż jednak wierzą, że poszukując ukojenia, mogą trafić na kogoś, kto uzdrowi, pomoże zrozumieć samych siebie, symbolicznie wyleczy. A najlepszym kluczem do szczęścia jest wrażliwe serce, któremu warto zaufać. Wybory serca. Leśne Ustronie. Tom 3 Poruszająca i pełna magii opowieść o naszych wyborach. Kiedy prowadzi nas serce, nie zabłądzimy na manowce, choć nie wszystkie rozstrzygnięcia są łatwe, niektóre kosztują wiele łez i nieprzespanych nocy. Trzeba jednak wierzyć, że na końcu tej drogi świeci słońce i rodzi się nowy, pogodny dzień.

119,90 zł
81,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 38,37 zł

27 osób kupiło
17
Pakiet: Sekret magika / Sekret świąt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Sekret magika / Sekret świąt
Dostępny534 szt.

Nowa seria książek detektywistycznych dla młodych czytelników to frajda dla tych, którzy lubią opowieści z dreszczykiem. Coś dla siebie znajdą w niej zarówno fani historycznych smaczków, jak i nowych technologii. Szybko rozwijająca się akcja, niezwykłe i tajemnicze śledztwa oraz charakterystyczne czarno-białe ilustracje zapewnią podczas lektury niezapomniane emocje. Seria o odważnej trójce: Eryku, Romanie i Ewie pokazuje wartość współpracy, przyjaźni i niesienia bezinteresownej pomocy innym.

64,90 zł
44,13 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 20,77 zł

24 osoby kupiły
18
Lilie. Z autografem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lilie. Z autografem
Dostępny23 szt.

Może to ty będziesz moją następną Lilijką? Chcesz? Doktor Jakub Bernatowicz po awanturze z żoną idzie do lasu i przepada bez śladu. Podczas pościgu za byłym żołnierzem podejrzanym o zabójstwo narzeczonej, policja odnajduje zwłoki zamordowanych brutalnie innych kobiet. Policjant z jednej z powiatowych komend bada sprawę gwałtu sprzed wielu lat podejrzewając, że skazany został niewinny człowiek. Tymczasem ofiar jest coraz więcej. Czy w społeczeństwie grasuje nowa Bestia? Czy wszystkie te sprawy mogą się ze sobą łączyć? W chaosie wydarzeń i związków między nimi, nadkomisarz Marcin Zakrzewski będzie musiał odnaleźć Bestię zanim pojawią się nowe ofiary. Tylko, że wszystkie tropy wiodą donikąd, a podjęte przez Zakrzewskiego decyzje doprowadzą do dramatycznego finału. Mieczysław Gorzka powraca z nowym, mrocznym kryminałem, w którym na finał jak zawsze czeka się z zapartym tchem.

46,90 zł
30,49 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 16,41 zł

23 osoby kupiły
19
King (wydanie jubileuszowe, kolorowy krążek), LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
King (wydanie jubileuszowe, kolorowy krążek), LP
T.Love, Warner Music Polska
Dostępny94 szt.

Reedycja kultowego albumu z 1992 roku. Z okazji jubileuszu 30-lecia, na rynku pojawia się limitowana wersja albumu wytłoczonego na niebieskim winylu. Największym przebojem drugiej płyty reaktywowanego zespołu była piosenka tytułowa − utwór „King” stał się jednym z hymnów T.Love. Przebojami okazał się też kawałek „Stany” oraz „Dzikość serca”. Mocno dopracowany album osiągnął wysokie notowania, a wielu krytyków uważa ją za najlepszy rockowy album w tamtych czasach. Muniek Staszczyk w swoich tekstach opisywał romantycznych chuliganów (King), problemy egzystencjalne (Dzikość serca) a nawet rozprawiał się z polskim światkiem muzycznym (Nabrani). Teksty te często oddają nastroje, problemy społeczne wczesnego kapitalizmu. Muniek wykazał się dużą uwagą na drugiego człowieka, opisując na przykład smutną starość uczestniczki powstania warszawskiego, w Pani z dołu Lista utworów: Strona A 1. King 2. X 3. Motorniczy 4. Gruby jak Elvis 5. Dzikość serca Strona B 1. Nabrani 2. Kiełbasy Harmanna 3. Pani z dołu 4. Stany 5. He was born to be a taxi driver 6. Never come back

116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

22 osoby kupiły
20
Za zamkniętymi drzwiami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za zamkniętymi drzwiami
Dostępny645 szt.

Perfekcyjna para? Doskonałe małżeństwo? Czy idealne kłamstwo? śWIATOWY BESTSELLER, KTÓRY WYWOŁAŁ SENSACJĘ NA MIĘDZYNARODOWYM RYNKU WYDAWNICZYM Wszyscy znamy takie pary jak Jack i Grace: on jest przystojny i bogaty, ona czarująca i elegancka. Chciałoby się poznać Grace nieco lepiej, ale to niełatwe, bo Jack i Grace są nierozłączni. Niektórzy nazwaliby to prawdziwą miłością. Wyobraź sobie uroczystą kolację w ich idealnym domu, miłą konwersację, kolejne kieliszki dobrego wina. Oboje wydają się w swoim żywiole. Przyjaciele Grace chcieliby zrewanżować się lunchem w przyszłym tygodniu. Ona chętnie przyjęłaby zaproszenie, ale wie, że nigdy z nimi nie wyjdzie. Ktoś mógłby spytać, dlaczego Grace nigdy nie odbiera telefonów, nie wychodzi z domu, a nawet nie pracuje. I jak to możliwe, że gotując tak wymyślne potrawy, w ogóle nie tyje? I dlaczego w oknach sypialni są kraty? Doskonałe małżeństwo czy perfekcyjne kłamstwo? "Najlepszy i najbardziej przejmujący thriller, jaki kiedykolwiek czytałem" San Francisco Book Review "Porywający debiut! Przerażenie, które czuje Grace, jest zaraźliwe, klaustrofobiczna atmosfera zagęszcza się, a niepokojąca gra w kotka i myszkę zmierza do przerażającego i niespodziewanego finału" Publishers Weekly "Wciągające i powodujące szybsze bicie serca momenty gwarantują, że po tej lekturze inaczej zaczniecie patrzeć na swoich przyjaciół i sąsiadów" Margaret Madden, Bleach House Library "Psychologiczny thriller w stylu Hitchcocka" Woman "Mrożący krew w żyłach thriller, który nie pozwoli ci zasnąć" Mary Kubica, autorka "Grzecznej dziewczynki"

16,00 zł
8,80 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 7,20 zł

22 osoby kupiły
21
Ruskie żony polskich władców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ruskie żony polskich władców
Dostępny384 szt.

Związki dynastyczne Piastów z Rurykowiczami Począwszy od czasów Kazimierza Odnowiciela, wśród piastowskich małżonek najwięcej było kobiet pochodzących z Rusi Kijowskiej, co miało na celu sprzymierzenie się z Rurykowiczami. Większość małżeństw zawieranych na przestrzeni wieków przez polskich władców była bowiem mariażami politycznymi. Służyły one nawiązaniu lub umocnieniu sojuszu z innym państwem. Jaką rolę odgrywały Rusinki u boku swych mężów? Co wiemy o ich codziennym życiu? Czy potrafiły się odnaleźć w świecie zdominowanym przez mężczyzn? Jak sprawdzały się jako matki i żony? W swojej najnowszej książce dr Mariusz Samp szuka odpowiedzi na te pytania. Na podstawie dostępnych źródeł kreśli portrety kobiet – ruskich księżniczek, dla których los często nie był łaskawy. Niektóre z nich zapisały się w historii jako silne osobowości. Zapraszamy czytelników w kolejną podróż w odległe czasy średniowiecza! Mariusz Samp – historyk, doktor nauk humanistycznych. Publicysta i współtwórca portalu historycznego Przezwieki.pl. Autor książek popularnonaukowych, m.in. Kazimierza Odnowiciela, Bolesława Chrobrego i Bitwy pod Cedynią wydanych nakładem Liry.

46,99 zł
28,19 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,80 zł

21 osób kupiło
22
Baśnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie
Dostępny74 szt.

Baśnie, czyli nowy przekład 29 najbardziej znanych baśni Hansa Christiana Andersena (po raz pierwszy bezpośrednio z języka duńskiego). Powstał on specjalnie z okazji 200. rocznicy urodzin wielkiego Duńczyka. Świeże tłumaczenie jest godne uwagi z kilku względów. Nieścisłości i nieporozumienia przez ponad 150 lat narastały wokół tłumaczeń z języków trzecich, przeróbek i skrótów. Spowodowały one, iż recepcja twórczości Andersena została mocno zawężona. Przekład z oryginału przywraca właściwy Andersenowi naturalny dialog i narrację charakterystyczną dla prostego języka mówionego w jego czasach rewolucyjnych w literaturze. On sam tak pisał o baśniach: W stylu miało być słychać, że ktoś baśń opowiada, dlatego język musiał się zbliżać do opowieści ustnej. Niestety, jako że konwencja literacka domagała się podniosłości, za każdym razem język baśni był upiększany. To, co według tłumaczy nie pasowało do wyobrażeń zmieniano, przez co utwory niosły często przesłanie odwrotne do zamierzonego. Dodatkowo, błędy językowe wynikające z niedostatecznej znajomości języka i realiów kulturowych pozbawiły przekład dramaturgii, ironii i finezyjnego humoru atrakcyjnego dla dorosłego czytelnika, który miał być odbiorcą baśni na równi z dzieckiem. Na szczęście przekład z oryginału daje okazję do poznania innego oblicza Andersena humorysty i kpiarza, który twierdził, że to właśnie humor nadaje jego baśniom smak. Autorce nowego przekładu, dyrektorce Duńskiego Instytutu Kultury, absolwentce filologii duńskiej i znawczyni duńskiej kultury, udało się zachować zarówno pierwotny wydźwięk baśni, jak i uniknąć błędów poprzedników. Nowe wydanie Baśni zostało zilustrowane pięknymi akwarelami znakomitego duńskiego grafika, Flemminga B. Jeppesena. W książce znalazły się między innymi następujące utwory: Latający kufer Narzeczeni Księżniczka na ziarnku grochu Calineczka Krzesiwo Nowe szaty cesarza Świniopas Kwiaty małej Idy Słowik Brzydkie kaczątko Pasterka i kominiarczyk Dzielny cynowy żołnierzyk Baśnie Andersena znajdują się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

69,90 zł
49,63 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 20,27 zł

21 osób kupiło
23
Dyktatorzy mody. Wzloty, upadki, skandale - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dyktatorzy mody. Wzloty, upadki, skandale
Dostępny338 szt.

Kto uwolnił kobiety z gorsetów? Kim była matka chrzestna stylu punk? Dlaczego zginęli Maurizio Gucci i Gianni Versace? Którego ze słynnych projektantów nazywano „Małym Księciem” mody? Biografie wybitnych projektantów są często nie mniej ciekawe niż tworzone przez nich kreacje. Wielki świat mody to przede wszystkim pokazy, wybiegi i haute couture, ale również nazwiska znanych kreatorów, których wizje zmieniają oblicze branży i styl ubierania się milionów ludzi. Któż nie zna takich postaci jak: Chanel, Dior, Gucci, Versace czy Yves Saint Laurent? Projektanci mody to zazwyczaj osoby nietuzinkowe, utalentowane, o dużej wyobraźni, silnej osobowości i o życiorysach często naznaczonych traumą. Najnowsza książka Iwony Kienzler opowiada o najważniejszych dyktatorach światowej mody, ich sukcesach, wzlotach i upadkach, odsłaniając jednocześnie kulisy ich prywatnego życia. Dyktatorzy mody to książka znakomita na prezent, bogato ilustrowana, wydana w starannej szacie graficznej. Iwona Kienzler – znana pisarka i popularyzatorka historii. Pasjonuje ją życie znanych postaci, zarówno historycznych, jak i żyjących współcześnie. Swoich bohaterów przedstawia nam jako zwykłych ludzi, z ich przywarami, dziwactwami i słabościami. Dużo miejsca poświęca też ciekawostkom, nie unikając pikantnych szczegółów osadzonych w realiach obyczajowych danej epoki. Dyktatorzy mody to kolejny tytuł tej poczytnej autorki, wydany nakładem wydawnictwa Lira.

89,99 zł
64,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 25,20 zł

16 osób kupiło
24
Świat pełen zmian - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat pełen zmian
Dostępny237 szt.

,,Choć spadła temperatura i zaczęło się robić pusto, bieszczadzki las zachwycał nieprzerwanie.Czarował spokojem i zapachami. I chociaż na drzewach prawie nie było liści, a ziemi nie zdobiłjeszcze śnieg, miejsce to urzekało również swoim wyglądem".Do letniej i jesiennej części ,,Zwierząt z bieszczadzkiego lasu" dołącza zimowa, wielowymiarowaopowieść o łasiczce, jej mamie i rodzeństwie. Historia zwierzątka lubiącego obserwować ianalizować świat pomaga oswoić się ze zmianami i zmiennością oraz wspiera budowanie pewnościsiebie i odporności na etykietowanie. Tekst można czytać aktywnie, uwzględniając wyróżnionezdania, lub tradycyjnie, pomijając je.Książka jest jednocześnie bajką oraz źródłem wiedzy. Publikacja została skonsultowana z doktorembiologii specjalizującym się w łasicach pospolitych.Zachwycające ilustracje doskonale oddają piękno zwierząt, lasu, śnieżnej zimy i domowego ciepła.,,Świat pełen zmian" to jedna z najpiękniejszych książek dla dzieci ostatnich lat!

44,99 zł
40,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

17 osób kupiło
25
Najemnik T.8 Rok tysięczny, koniec świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najemnik T.8 Rok tysięczny, koniec świata
Dostępny75 szt.

Według obliczeń uczonych z Klasztoru Krateru dojdzie do kolizji planet. Do końca świata pozostały trzy lata i dwa dni. Lama i Najemnik przyglądają się dziwnemu zjawisku, ale sytuacja ich przerasta. Vicente Segrelles - hiszpański malarz i ilustrator znany w Polsce dotychczas z okładek książek i czasopism - przedstawia fascynujący świat fantasy. Segrelles tworzy doskonałą iluzję za pomocą farb olejnych. Dzięki oryginalnej technice komiks wyróżnia się wyśmienitym wyczuciem koloru, perfekcyjnymi proporcjami postaci i niesamowitą atmosferą. Na planszach ożywają smoki, legendarne stwory i piękne kobiety. Zanurzamy się w nierealnej opowieści, która niczym mit fascynuje, ale również wywołuje strach i dreszcz. Piękny i wspaniały komiks, który przywraca cudowne emocje i przyjemność z podziwiania obrazów. Federico Fellini

65,00 zł
46,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,20 zł

16 osób kupiło
26
Łamigłówki sylabowe. Ćwiczenia na sylabach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówki sylabowe. Ćwiczenia na sylabach
Dostępny105 szt.

Łamigłówki sylabowe to kreatywne ćwiczenia edukacyjne, które wszechstronnie wspierają rozwój dziecka, a przede wszystkim ułatwiają naukę czytania. Publikacja składa się z ponad 50 kart pełnych atrakcyjnych graficznie i różnorodnych ćwiczeń. Materiał wyrazowy tworzą słowa zbudowane wyłącznie z sylab otwartych, co ułatwi najmłodszym nabywanie zdolności czytania. Zróżnicowane łamigłówki budzą kreatywność i ciekawość, działają motywująco i zachęcają do podejmowania kolejnych wyzwań intelektualnych. Publikacja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Jedno zadanie na stronie, używanie liter drukowanych, wizualizacja poleceń - to zalety, dzięki którym Łamigłówki sylabowe doskonale sprawdzą się w pracy z maluchami dopiero zaczynającymi czytać, ale również z dziećmi z afazją, ze spektrum autyzmu oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Z Łamigłówkami nauka czytania już nigdy nie będzie ani trudna, ani nużąca!

44,00 zł
34,76 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,24 zł

13 osób kupiło
27
Literatura na świecie 9-10/2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literatura na świecie 9-10/2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.26

Rigoberto Gonzlez, Apocalipsixtln, przeł. Maciej Libich 5 Grard de Nerval, Chimery, przeł. Tomasz Swoboda 15 Miroljub Todorović, Osiem wierszy, przeł. Jakub Kornhauser i Kinga Siewior 25 Wolfgang Hilbig, Dziesięć wierszy, przeł. Jacek St. Buras 31 Owidiusz, Amory, przeł. Ewa Skwara 49 Kenneth Koch, W łóżku, przeł. Piotr Sommer 55 Jakub Deml, Moi przyjaciele, przeł. Zbigniew Machej 79 Andrew Marvell, Dwa wiersze, przeł. Klaudia Łączyńska 85 Istvn Vrs, Jedenaście wierszy, przeł. Anna Górecka 93 John James, Cztery wiersze, przeł. Tadeusz Pióro 105 Michelangelo Buonarroti, Sonety, przeł. Marcin Ciura 113 Heiner Mller, Dziesięć wierszy, przeł. Andrzej Kopacki 119 Robert Lowell, Pięć wierszy, przeł. Adam Pomorski 129 Awianus, Bajki, przeł. Joanna Stadler 141 John Ashbery, Europa (1), przeł. Andrzej Sosnowski 151 Maris Salejs, Dziewięć wierszy, przeł. Miłosz Waligórski 167 Arthur Rimbaud, Iluminacje, przeł. Mateusz Kwaterko 173 Petr Motl, Psia panorama, przeł. Zbigniew Machej 185 Henriikka Tavi, Jedenaście wierszy, przeł. Łukasz Sommer 189 Owidiusz, Elegie wygnańcze, przeł. Elżbieta Wesołowska 197 Christopher Logue, Dziewięć wierszy, przeł. Piotr Sommer 211 Michaił Lermontow, Pięć wierszy, przeł. Stanisław Ulicki 219 Remco Campert, Dziewięć wierszy, przeł. Łukasz Żebrowski 225 George Gordon Lord Byron, Cztery wiersze i fragmenty Childe Harolda, przeł. Adam Pomorski 233 Claudiu Komartin, Sześć wierszy, przeł. Jakub Kornhauser 243 Edgar Allan Poe, Kruk, przeł. Marcin Ciura 251 John Ashbery, Europa (2), przeł. Andrzej Sosnowski 256 Gnter Eich, Piętnaście wierszy, przeł. Andrzej Kopacki 273 Marek Bieńczyk, W dobrym staniu 286 Krzysztof Umiński, Inne atrakcje 295 Piotr Sadzik, Faux pas i inne kroki 303 Reklama antologii Ostatki (O nich tutaj) 317 noty o autorach 318 Copyright Information, Acknowledgments & Photo Credits 332 Piotr Paziński, Naprawdę świetna 336 Łukasz Najder, Pośród zamętu i zmuły 341 Michał Herer, Białe szaleństwo 348

18,00 zł
15,30 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,70 zł

14 osób kupiło
28
Gra planszowa Minecraft Portal Dash - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra planszowa Minecraft Portal Dash
Ravensburger, od 10 lat
Dostępny398 szt.

Przyjemne gry. Gwarantowana zabawa. Ravensburger oferuje zróżnicowaną kolekcję gier dla młodszych i starszych miłośników planszówek. Wszystkie gry są projektowane zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Zgodnie z obietnicą złożoną w momencie powstania marki w 1883 roku, nowe gry Ravensburgera spełniają funkcje edukacyjne i są całkowicie wolne od przemocy. Gra planszowa Minecraft Portal Dash jest kooperacyjną grą strategiczną zaprojektowaną w oparciu o grę wideo Minecraft. Przenieś się z cyfrowego świata wprost do planszówki! Portal Dash polega na walce z potworami, zbieraniu ekwipunku i wypełnianiu misji. Dzięki przewodnikowi po grze jest świetnym tytułem nie tylko dla fanów Minecrafta, ale dla każdego miłośnika strategii. Wykaż się odwagą i sprytem, by wspólnie uciec z ognistych przestrzeni Netheru. Pakujcie swoje miecze i wkładajcie buty: zaczynamy bieg do portalu ratunkowego! Najszybciej, jak tylko umiecie przemierzajcie urwiste krajobrazy pełne bulgoczącej lawy. Zbierzcie potrzebny sprzęt i drogocenne bloki, zanim dosięgnie was piglin! Zmierzcie się z niekończącą się hordą śmiercionośnych potworów i potężnych bossów! Tylko dzięki dobrej strategii i współpracy uda wam się opuścić Nether i wygrać grę. Zawartość gry: • 64 x bloczków drewna • 8 x kostka • 48 x znacznik serca • 10 x element planszy • 4 x tablica ekwipunku • 20 x potwór z podstawką • 69 x kafelek przedmiotu • 8 x skórka gracza (z 4 podstawkami) • 5 x znacznik skrzynki • 1 x znacznik spawnera potworów • 1 x podkładka pod blok • 1 x pomocnik montażu • 1 x przewodnik po grze Cechy produktu: • od 1 do 4 graczy • czas rozgrywki: ok. 60 minut • zróżnicowane obszary • wiele różnych potworów • szeroki wybór uzbrojenia • rosnący stopień trudności • zachęca do współpracy • uczy logicznego myślenia • uczy planowania • wyprodukowano w Czechach • materiały ze zrównoważonego rozwoju – certyfikat FSC Wymiary opakowania: 27.0 x 27.0 x 8.0 cm

178,90 zł
161,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,89 zł

12 osób kupiło
29
Widma. Opowieść z innego świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Widma. Opowieść z innego świata
Dostępny203 szt.

Na pamiątkę setnej rocznicy urodzin Tadeusza Gajcego Państwowy Instytut Wydawniczy zaplanował wyjątkową publikację, która współczesnemu czytelnikowi przybliży postać tragicznie zmarłego poety z odmiennej strony niż typowe książki w charakterze ?wierszy wybranych/zebranych? poprzedzone biograficzno-komentatorskim wstępem. Pod dwuczłonowym tytułem Widma / Opowieść z innego świata ukrywają się dwie książki o charakterze edukacyjno-artystycznym. Pierwsza z nich ? Widma ? jest właściwie reprintem debiutu poetyckiego Gajcego z maja 1943 roku, który ukazał się w podziemnym wydawnictwie podczas niemieckiej okupacji. Poprzez zachowanie oryginalnego (wcale nie tak małego i innego od dzisiejszych, innymi słowy ? trudnego do ukrycia) formatu publikacji i próbę oddania jej ?cech materialnych? chcemy umożliwić czytelnikowi przynajmniej w pewnym stopniu sensualne doświadczenie tego, co mogli czytelnicy takiej poezji w okupowanej Warszawie. Druga ? nie mniej ważna ? część publikacji to swoisty album pt. Opowieść z innego świata (tytuł inspirowany wierszem Gajcego), który przede wszystkim zdjęciami oraz skanami wielu publikacji i rękopisów (udostępnionych nam przez Bibliotekę Narodową ? jak egzemplarz Widm) ma opowiadać o życiu poety. W ten sposób za pomocą skanów różnych dokumentów, publikacji prasowych, szkiców wierszy, listów oraz zdjęć poety, jego rodziny, bliskich mu osób, ale również samej Warszawy, powstała biograficzna opowieść o krótkim i burzliwym życiu, od dzieciństwa, przez dojrzewanie, przyjaźnie i miłość po tragiczny czas wojny, która przynosi śmierć. Zamysł ten najlepiej może obrazować przykład zestawienia ostatniego wiersza Gajcego (Święty kucharz od Hipciego) ze zdjęciem zniszczonego niemieckiego transportera, który wybuchł na pl. Krasińskich 13 sierpnia 1944, stając się bezpośrednią inspiracją do tego przejmującego tekstu napisanego na trzy dni przed śmiercią. W albumie znajdują się również teksty wybitnych specjalistów poświęcone różnym aspektom życia i twórczości Tadeusza Gajcego: dr Rafał Brasse (znany m.in. z książki pt. Metaforyczny realizm. O twórczości Tadeusza Gajcego, Biblioteka Literatury Kwartalnika ?Nowy Napis?, Kraków 2020) przygotował wstęp biograficzny oraz analizę twórczości Gajcego w konfrontacji z tradycją i oceną Pokolenia Kolumbów, a prof. dr hab. Karol Samsel analizuje w kontekście światowej literatury teksty dramatyczne Misterium niedzielne na ulicy oraz Homer i Orchidea, które w ostatnich latach zdają się być mniej zauważane przed badaczy twórczości Gajcego. Oba wydane razem tomy ? w eleganckim etui ? wyróżniają się płynnym połączeniem walorów edukacyjnych z oryginalnym opracowaniem edytorsko-artystycznym.

99,00 zł
73,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 25,74 zł

12 osób kupiło
30
Hey Clay. Masa plastyczna - Ocean - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hey Clay. Masa plastyczna - Ocean
TM Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

Hey Clay – kreatywna masa plastyczna. Ulepcie radosne chwile. Frajda, którą odczuwa dziecko podczas zabawy plasteliną jest niezastąpiona. Właśnie dlatego powstała niebrudząca masa piankowa Hey Clay. Piankolina pozwala tworzyć fantazyjne kształty i figurki. Masa plastyczna Hey Clay Ocean jest zestawem, dzięki któremu wyczarujesz w swoim pokoju morskie dno pełne kolorowych zwierząt. Spójrz na rekina, znanego w całym oceanie wielbiciela zabaw i przyjęć. Płynie, szczerząc zębiska, na imprezę urządzaną przez pogodną i zawsze uśmiechniętą ośmiornicę. Wow! Widzicie, jak skalar próbuje oczarować podwodne towarzystwo swoimi barwami? Tuż za nim płynnie posuwa się tajemniczy węgorz. Nieśmiały błazenek wiele by dał, aby poznać choćby jedną tajemnicę węgorza! Duże, niebieskie oczy, zwinny ogon i życzliwy uśmiech - to właśnie nasza płaszczka. Macha do Ciebie przyjaźnie swoją małą płetwą, zapraszając Cię do wspólnej zabawy. Gotowy na MASĘ radości? Podczas zabawy piankoliną Hey Clay dziecko rozwija się sensoryczne i kształtuje niezmierzone pokłady swojej wyobraźni. Zawartość zestawu: • 18 x puszka piankoliny Cechy produktu: • plastyczna masa piankowa • piankolina jest niebrudząca • lekka formuła pozwala łatwo formować kształty • bezpieczna, nie stanowi zagrożenia w kontakcie ze skórą dziecka • najwyższej jakości komponenty • jakość potwierdzona certyfikatami • pobierz bezpłatną aplikację Hey Clay z poradnikami, grami i innymi materiałami Protipy • Niewykorzystana masa może być przechowywana w szczelnie zamkniętym pojemniku, nie tracąc swoich właściwości. • Kiedy skończysz lepić figurkę, odstaw ją na 24 h, aby stwardniała. Po tym czasie możesz się nią bawić. Wymiary opakowania: 19.0 x 22.0 x 8.0 cm

110,80 zł
99,72 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,08 zł

11 osób kupiło
31
Pakiet: Dziewczyna z Berlina / Wybór sióstr - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Dziewczyna z Berlina / Wybór sióstr
Dostępny551 szt.

Dziewczyna z Berlina 1936, NAZISTOWSKI BERLIN Liesel Scholz mieszka w pięknym domu w Berlinie. Jej życie jest pełne przywilejów i bezpieczne, dzięki pracy jej ojca, chemika, dla nowego rządu. Przypadkowe spotkanie z Rosą, córką ich żydowskiej gosposi, potwierdza obawy Liesel, że coś jest nie tak. Że brutalne zasady nazistowskiego rządu są okrutne, a inni wokół niej nie są tak bezpieczni jak ona. Liesel nieopatrznie zgadza się jej pomóc. Nawet jeśli będzie to oznaczało narażenie na niebezpieczeństwo wszystkich, których kocha. 1946, FRANKFURT Młody amerykański kapitan, Sam Houghton, przyjeżdża do Niemiec, by odnaleźć prominentnych nazistów i doprowadzić do ich procesów. Zatrudnia piękną, ale smutną tłumaczkę o imieniu Anna. Stają się sobie coraz bliżsi, jednak kapitan nie może przestać myśleć o tym, co przydarzyło się Annie podczas wojny. Wszystko dlatego, że Anna ma swoje sekrety, które wiążą ją z Berlinem i partią nazistowską. Wybór sióstr Rok 1938, Austria. Wielowątkowa opowieść o zdradzie, zakazanej miłości i poruszającej odwadze trzech sióstr, które zaryzykują wszystko, włącznie z własnym życiem, by ocalić ukochanych ludzi i kraj przed niewyobrażalnym złem ze strony nazistowskich rządów. Johanna Eder oraz jej siostry Birgit i Lotte zawsze wiodły spokojne życie, pracując w warsztacie zegarmistrzowskim ojca i pomagając mamie w prowadzeniu domu. Nie mogą jednak zignorować zmian zachodzących w otaczającym je świecie. Z początku Johannie trudno jest uwierzyć, że naziści stanowią realne zagrożenie. Niedługo potem jej ojciec zatrudnia Franza, dobrotliwego, młodego człowieka o ciemnych oczach, w których błyszczą inteligencja i humor. Jest on jednak Żydem, a kiedy Johanna się w nim zakochuje, uświadamia sobie, że miłość do niego naraża całą rodzinę na niebezpieczeństwo. W obozach koncentracyjnych w Ravensbrücku i Mauthausen Johanna i jej siostry będą zmuszone udowodnić hart ludzkiego ducha. Jeśli mają przetrwać, muszą pokazać, że nawet w ciemności może zakwitnąć maleńkie ziarenko nadziei...

79,90 zł
58,33 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,57 zł

10 osób kupiło
32
Repetytorium - liceum/technikum - język angielski - 2023 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium - liceum/technikum - język angielski - 2023
Dostępny487 szt.

Repetytorium - język angielski to kolejna edycja popularnej i lubianej książki, dzięki której maturzyści od wielu lat z sukcesem zdają egzamin maturalny. Ta wersja jest w pełni zgodna z aktualną podstawą programową i przeznaczona dla uczniów nowego czteroletniego liceum i pięcioletniego technikum. Repetytorium zawiera wszystkie działy tematyczne, które wymagane są w programie nauczania wraz z szerokim zakresem słownictwa, a także komplet zagadnień gramatycznych. Zadania w książce pozwalają przećwiczyć zdobyte umiejętności w praktyce i utrwalić je, a ćwiczenia typu egzaminacyjnego umożliwiają zapoznanie się z rodzajami zadań, jakie pojawią się w arkuszu egzaminacyjnym na maturze. Uwzględniono też ćwiczenia rozumienia ze słuchu – zadania tego typu znajdują się pod kodem QR. Uzupełnieniem jest klucz odpowiedzi. Książka została przygotowana z dużą dbałością o stronę graficzną, jest niezwykle estetyczna, przejrzysta i nowoczesna, z dużą liczbą zdjęć i grafik, co powoduje, że nauka z niego jest łatwa i przyjemna. Polecamy tę publikację uczniom wszystkich klas jako skuteczną pomoc w codziennej nauce.

37,95 zł
26,57 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,38 zł

9 osób kupiło
33
Pakiet: Narzeczona nazisty / Siła kobiet / Świat na nowo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Narzeczona nazisty / Siła kobiet / Świat na nowo
Dostępny348 szt.

Narzeczona nazisty Czym była miłość w obliczu gigantycznej nienawiści, śmierci i poniżenia? Czy miała prawo się z niej cieszyć, podczas gdy tylu straciło życie? Jest koniec sierpnia 1938 roku. Największe odkrycie 2021 roku! 100 000 sprzedanych egzemplarzy! Prawa do ekranizacji sprzedane! Siła kobiet Dwudziestolecie międzywojenne, odradzająca się Polska i trzy różne kobiety złączone ślepym losem z tym samym mężczyzną. Czy w czasach, które aż kipiały od emocji narodowościowych, kobiety miały prawo zawalczyć o siebie? Czy miłość zwycięży wszystkie przeszkody? Życie na nowo Kończy się II Wojna Światowa, a w Polsce zaczyna się czas powojennej odbudowy i podnoszenia kraju z gruzów. Piękna opowieść o niespełnionych marzeniach, które zniweczyła wojna, o demonach przeszłości, o samotności i o wielkiej potrzebie miłości. Historia wyłaniającej się z gruzów Polski, wielkich uczuć, troski i zrozumienia, które miały zbudować świat na nowo.

119,90 zł
87,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 32,37 zł

9 osób kupiło
34
Skarb Calvady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarb Calvady
Dostępny98 szt.

Francine Rivers ponownie powraca na Dziki Zachód, a dokładniej na pogranicze Kalifornii, gdzie snuje romantyczną opowieść w scenerii westernu. Jest rok 1875. Do Calvady ? maleńkiej górniczej osady położonej w górach Sierra Nevada, przybywa Kathryn Walsh. Wygnana z Bostonu przez bogatego ojczyma, ma przejąć spadek po nieznanym wuju: domek, będący równocześnie siedzibą niewydawanej po jego śmierci gazety, oraz bezwartościową kopalnię. Poruszona niedolą miejscowych górników i ich rodzin, Kathryn postanawia wznowić dzieło wuja, przez co wchodzi w konflikt z najpotężniejszymi obywatelami miasteczka. Właściciel lokalnego hotelu, Matthias Beck, który rozpoznaje w pięknej, wygadanej rudowłosej damie słynny upór Walshów, aż za dobrze zdaje sobie sprawę, jak potrafi być on niebezpieczny. Chociaż Kathryn ma rację co do problemów Calvady, jej prawość może ściągnąć na nią śmiertelne zagrożenie. W rozwijającej się gwałtownie, pełnej bezprawia Calvadzie każdy marzy o żyle złota i bogactwie. Jednak w ostatecznym rozrachunku ocalić ich wszystkich może tylko miłość ? cenniejsza niż złoto. Francine Rivers napisała ponad dwadzieścia bestsellerowych powieści i otrzymała wiele nagród za twórczość literacką, w tym nagrodę Critic?s Choice Award, przyznawaną przez Amerykańskie Stowarzyszenie Powieści Kobiecej (RWA) nagrodę RITA w latach 1995, 1996 i 1997, wraz z włączeniem do ekskluzywnej Hall of Fame ? grupy największych sław tej organizacji, a także Złoty Medal Amerykańskiego Stowarzyszenia Wydawców Chrześcijańskich ECPA. Jest autorką takich bestsellerów, jak Most przeznaczenia, Potęga nadziei, Potęga marzeń, Potęga miłości.

74,90 zł
58,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 16,48 zł

9 osób kupiło
35
Pożoga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pożoga
Dostępny461 szt.

Zbliża się czas, kiedy swoją pieśń zagrają włócznie i topory, a na zgliszczach plemion narodzą się prawdziwe olbrzymy… Zjednoczone plemiona Polan stają do nierównej walki z przeważającymi siłami Wieletów. Ziemowit i jego syn Lestek mierzą się z tajemniczym władcą z Radogoszczy, o którym krążą opowieści, jakoby nie był człowiekiem, ale potworem. Czy rodzące się państwo przetrwa nadciągającą zza Odry nawałę? Tymczasem na północy Niemir Blady, pan na Truso, toczy nieustanną wojnę z ukrytą pośród zdradzieckich bagien Jaćwieżą. Okrutna walka niczym pożoga pochłania zwaśnione plemiona. Dwie odległe od siebie wojny łączy osoba zapomnianego, władającego przeklętym mieczem wojownika. Marcin Sindera w swojej trzeciej powieści historyczno-fantastycznej zaprasza do tajemniczego świata wojów, wiedźm, guseł i wielkich bitew. Pożoga to zakończenie trylogii o Draconisie – potomku boga Żmija. Marcin Sindera. Autor trylogii historyczno-fantastycznej o przygodach wojownika Draconisa, rozgrywających się w czasach przed panowaniem księcia Mieszka I. W skład cyklu wchodzą następujące powieści: Wróżda (2020), Żmij (2021) i Pożoga (2022), wydane przez Wydawnictwo Lira. W 2022 roku zaprojektował i wydał grę pt. „Glina – kryminalna gra fabularna”. Mistrz gry, fan gier planszowych, rowerzysta, pasjonat górskich wycieczek i miłośnik rocka progresywnego.

46,99 zł
33,83 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,16 zł

8 osób kupiło
36
Ella i wykończyciel. Tom 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ella i wykończyciel. Tom 4
Dostępny564 szt.

Nadeszły wakacje. Ella i jej przyjaciele jadą na kolonie. Na miejscu okazuje się, że wychowawcą będzie ich pan nauczyciel (z czego wszyscy bardzo się cieszą), na którego czyha okrutny wykończyciel (czym wszyscy bardzo się martwią). Trzeba działać! Czy skomplikowana akcja ratunkowa z udziałem Patego, latarki, keczupu, prześcieradła oraz barana pomoże ocalić pana?

29,99 zł
21,89 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

8 osób kupiło
37
Siostry Calhoun. Suzanna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostry Calhoun. Suzanna
Dostępny1413 szt.

Na skalistym urwisku nad zatoką w stanie Maine stoi Towers, wspaniała rodzinna rezydencja, w której żyje legenda o niespełnionej miłości i ukrytych szmaragdach. Mieszkankami Towers są cztery siostry, gotowe bronić swojej posiadłości wbrew wszelkim przeciwnościom losu. Suzanna, po koszmarze upokarzającego małżeństwa i rozwodu, musi odbudować poczucie własnej wartości. Holt Bradford, rozczarowany życiem były policjant, marzy o świętym spokoju. Oboje bronią się przed niechcianym uczuciem. Jego dziadek i jej prababcia kiedyś przegrali walkę o swoją miłość. Czy Suzannie i Holtowi uda się dopisać szczęśliwe zakończenie do rodzinnej legendy?

18,00 zł
12,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,04 zł

7 osób kupiło
38
Sznurek bawełniany czerwony 1,5mmx50m - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sznurek bawełniany czerwony 1,5mmx50m
Ziemia Obiecana
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

sznurek bawełniamy w blistrze kraft, czerwony

10,50 zł
9,45 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,05 zł

7 osób kupiło
39
Ku Gwiazdom. Antologia Polskiej Fantastyki Nauk. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ku Gwiazdom. Antologia Polskiej Fantastyki Nauk.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.08

Drugi rocznik najlepszych polskich opowiadań SF! Sięgając do fundamentów fantastyki naukowej zabierzemy was w głębiny kosmosu, w otchłań cyberprzestrzeni i w nieodległą przyszłość, która zaczyna się już teraz na naszych oczach. Zapraszamy do międzypokoleniowej wyprawy z udziałem debiutantów oraz uznanych autorów. Wspólnie wyruszymy ścieżkami naszych lęków oraz nadziei, splatając naukę z wyobraźnią. W drogę ku gwiazdom.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

7 osób kupiło
40
Splendor: Pojedynek REBEL - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Splendor: Pojedynek REBEL
Rebel
Dostępny85 szt.

Taktyczna gra dla dwóch mistrzów jubilerskich! Jako mistrz gildii jubilerów tworzysz misterne i majestatyczne ozdoby dla monarchów i innych potężnych przywódców świata renesansu, w zamian zyskując coraz większy prestiż i majątek. Na horyzoncie pojawił się jednak ambitny rywal! Stań z nim w szranki, zbieraj kamienie szlachetne, perły oraz złoto, a następnie twórz z nich ozdoby oraz drogocenną biżuterię. Zyskaj przychylność monarchów, zdobywaj prestiż i stań się najlepszym jubilerem! Splendor: Pojedynek to nowa odsłona popularnej gry ekonomicznej, w pełni dostosowana do potrzeb planszówkowych par i duetów. Zawiera zmodyfikowany system dobierania znaczników klejnotów oraz zupełnie nowe karty z dodatkowymi umiejętnościami i premiami. Dzięki nim dwuosobowe rozgrywki będą jeszcze bardziej wymagające i ekscytujące! Zawartość: kafelek zwycięstwa,67 kart klejnotów,3 zwoje przywilejów,25 znaczników,4 karty monarchów,plansza,woreczek,instrukcja.

109,95 zł
96,76 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,19 zł

6 osób kupiło
41
On the ropes Tom 3 Walcząc z samotnością - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

6 osób kupiło
42
PLAYMOBIL ® City Action 71195. Helikopter strażacki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® City Action 71195. Helikopter strażacki
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.19

Helikopter strażacki z funkcjonującym działkiem wodnym. Wymiary: 23.5 x 17.0 x 11.0 cm (DxSxW) Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

69,99 zł
61,59 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,40 zł

6 osób kupiło
43
Nowa zimna wojna. Konfrontacja i odstraszanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa zimna wojna. Konfrontacja i odstraszanie
Dostępny16 szt.

Rok 2014 stanowi przełom dla świata postzimnowojennego. Zaznaczyła się faza nowej globalnej i regionalnej konfrontacji ideo-politycznej i gospodarczej z udziałem dwóch autokratycznych graczy: Rosji, Chin oraz Stanów Zjednoczonych.

58,90 zł
42,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,49 zł

6 osób kupiło
44
Siostry Calhoun. Lilah - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siostry Calhoun. Lilah
Dostępny2071 szt.

Na skalistym urwisku nad zatoką w stanie Maine stoi Towers, wspaniała rodzinna rezydencja, w której żyje legenda o niespełnionej miłości i ukrytych szmaragdach. Mieszkankami Towers są cztery siostry, gotowe bronić swojej posiadłości wbrew wszelkim przeciwnościom losu. Lilah ratuje profesora Maksa Quartermaina z fal oceanu, a on zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Max postanawia pomóc siostrom w poszukiwaniu zaginionych rodzinnych klejnotów - w podzięce za uratowanie życia, ale również dlatego, że chce być blisko Lili Wkrótce Max uświadamia sobie, że chciał go zabić ten sam człowiek, który usiłuje wykraść drogocenne kamienie Calhounów. Człowiek, który dla szmaragdów jest gotów na wszystko.

18,00 zł
12,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,04 zł

5 osób kupiło
45
Szkarłatna litera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkarłatna litera
Dostępny555 szt.

Szkarłatna litera to jedna z najważniejszych powieści literatury amerykańskiej, opowiadająca o życiu w purytańskiej Nowej Anglii. Historia napiętnowanej kobiety, która do końca życia będzie musiała nosić symbol swojej hańby: wyszytą na piersi szkarłatną literę A.

29,99 zł
23,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

5 osób kupiło
46
PLAYMOBIL ® Family Fun 71191. Mini zoo - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Family Fun 71191. Mini zoo
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.19

Dzięki zamiennym elementom ogrodzenia mini zoo można dowolnie urządzać. W zestawie platforma dla obserwujących i funkcjonujący automat z pokarmem dla zwierząt. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

69,99 zł
61,59 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,40 zł

5 osób kupiło
47
Jakoś to będzie. 248 wierszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jakoś to będzie. 248 wierszy
Dostępny34 szt.

Przełożył Andrzej Lam.

49,00 zł
40,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

5 osób kupiło
48
Pakiet: Mój ostatni miesiąc / Nasz pierwszy rok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Mój ostatni miesiąc / Nasz pierwszy rok
Dostępny1258 szt.

Poruszające, kameralne powieść YA autora kilkunastu bestsellerów. Mój ostatni miesiąc Nagła śmierć matki wywraca do góry nogami życie nastoletniego Sebastiana. Pogrążony w depresji chłopak oddala się od bliskich i wpada w podejrzane towarzystwo. Gdy pewnego dnia pod wpływem używek omal nie doprowadza do tragedii, zmartwiony ojciec podejmuje wobec niego stanowcze kroki. Mężczyzna nakłania syna do odbycia wakacyjnego wolontariatu w podwarszawskim hospicjum. Wierzy, że opieka nad ludźmi nieuleczalnie chorymi pomoże zbuntowanemu Sebastianowi na nowo docenić życie. Nasz pierwszy rok Dziewiętnastoletni Kevin wierzy, że przeprowadzka do dużego miasta zapoczątkuje nowy, szczęśliwy etap w jego życiu. Rok później, ku zaskoczeniu bliskich, rzuca studia i wraca w rodzinne strony. Chłopak izoluje się od przyjaciół, pomagając rodzicom w prowadzeniu pensjonatu i opiece nad ukochanymi końmi. Jednocześnie nie chce wyjawić, co pchnęło go do porzucenia marzeń o zostaniu reżyserem filmowym. „Czy może być lepszy lek na złamane serce niż nowe uczucie?”

79,90 zł
58,33 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,57 zł

5 osób kupiło
49
PLAYMOBIL ® Family Fun 71192. Lwy na wybiegu - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Family Fun 71192. Lwy na wybiegu
Playmobil ®
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.19

Tata i syn mogą podziwiać lwy ze ścieżki dla zwiedzających. Do zestawu pasuje art. 71190 Przygoda w zoo. Wymiary: 37.0 x 27.0 x 15.0 cm (DxSxW) Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

116,99 zł
102,95 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,04 zł

5 osób kupiło
50
Schleich 42589 Akcesoria do włosów dka koni Sofia's Beauties - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,90 zł
19,65 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,25 zł

5 osób kupiło
Wróć do góry