hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.11.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 5 listopada 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jestem dość (Magdalena Mikołajczyk), na drugim Diddly Squat. Rok na farmie (Jeremy Clarkson). Kolejny produkt to Luta Karabina. Tom 1. Prawo Matki (Przemysław Piotrowski) oraz Strażniczka wspomnień (Erin Litteken).
1
Jestem dość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Jestem dość
Dostępny350 szt.

Niczym nie różnię się od ciebie. Mam dokładnie te same przygody. Powodzenia, jak upoluję promkę na ziemniaki w biedrze i niepowodzenia, jak wyskubię sobie z nerwów wszystkie skórki do krwi, choć mam hybrydę na paznokciach, właśnie po to, żeby nie skubać. Przydarza mi się dokładnie to, co tobie. Raz zaśpię i zrywam się jak poparzona biegnąc gdzieś w czapce zupełnie niepasującej do outfitu, a raz wstanę jak skowronek i mam energię na umycie ośmiu okien. Innym zaś razem biorę wolne od życia i przez brudne okna wyglądam lepszego jutra, a ono nadchodzi. Lub nie. Mam tak, jak ty, popełniam gafy i niezręczności. Mam to samo co ty, jeśli idzie o taki wstyd, że aż parzy w tyłek na samo wspomnienie. Chleb zawsze mi spada posmarowaną stroną do dołu, a czarne koty przebiegają też moje ścieżki. Cięte riposty również przychodzą mi do głowy dopiero w domu. Też nie wiem, czy pukać w urzędzie czy od razu wchodzić. Odkładam rozmowy telefoniczne w nieskończoność, aż wreszcie, gdy ktoś zadzwoni, mówię: właśnie miałam do ciebie dzwonić! Też się cieszę jak małpa z gwoździa, gdy znajdę dwa złote w zimowej kurtce. Też mam takie pośladki, że każde majtki tną mi tyłek na pół w poprzek. Też mam u góry rozmiar 34, a na dole 44. Albo odwrotnie. Ja też wyglądam źle w tych ubraniach, w których manekin wygląda dobrze. We mnie też, choćbym nie wiadomo jak się umalowała i jak ubrała (bądź rozebrała), nie zakocha się George Clooney, ani Marcin Dorociński. I choć czasem w niewyjaśniony sposób tęsknię za jakimś wielkim światem, który jest dla mnie przecież całkowicie nieosiągalny, to myślę: no ale przecież jesteśmy tacy sami. Jesteśmy dość.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

316 osób kupiło
2
Diddly Squat. Rok na farmie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Bestseller
Diddly Squat. Rok na farmie
Dostępny6965 szt.

Witajcie na farmie Clarksona, w idyllicznym miejscu pełnym malowniczych widoków, tętniących życiem lasów i wartkich strumieni! Jeremy’ego od zawsze korcił pomysł zostania farmerem, ale gdy jeździł po świecie, dostarczając sobie i nam ekstremalnych motoryzacyjnych wrażeń, wydawało się oczywiste, że pracę na roli lepiej zostawić komuś innemu. W końcu jednak nadszedł dzień, kiedy Jeremy postanowił, że weźmie rolnicze sprawy w swoje ręce. No bo co w tym trudnego? Hmm… Zmagając się z duszną biurokracją, biblijną pogodą, lokalnymi sprzeciwami, globalną pandemią i – powiedzmy to wprost – własną porażającą ignorancją, Jeremy szybko zdał sobie sprawę, że prowadzenie gospodarstwa wymaga czegoś więcej niż tylko wydania pieniędzy na monstrualny traktor. Na szczęście nie jest sam! Ma do pomocy duży i (w większości) chętny do pracy zespół, w skład którego wchodzą między innymi jego dziewczyna Lisa i traktorzysta Kaleb. Wspólnie uprawiają rośliny, hodują zwierzęta, zajmują się pszczelarstwem, butelkują wodę źródlaną i prowadzą sklep. Szkoda tylko, że farma nie przynosi zysków. Nie bez powodu nosi nazwę Diddly Squat (Dosłownie Nic). Mimo to dla Jeremy’ego jest warta o wiele więcej niż wszystkie pieniądze tego świata – przeczytajcie dlaczego! Poznajcie Clarksona, jakiego jeszcze nie znacie! Zupełnie nowa rola, zupełnie nowe wyzwania, a przy tym mnóstwo śmiechu (choć czasem przez łzy). Szalona rozrywka gwarantowana!

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

278 osób kupiło
3
Luta Karabina. Tom 1. Prawo Matki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Luta Karabina. Tom 1. Prawo Matki
Dostępny1568 szt.

Pierwsza część nowego cyklu Przemysława Piotrowskiego, autora bestsellerowych kryminałów z komisarzem Igorem Brudnym! Luta Karabina, kiedyś jedna z najlepszych kobiet w siłach specjalnych, obecnie zarabia na życie pracując na platformie wiertniczej u wybrzeży Norwegii. Samotnie wychowuje dwójkę dzieci i spędza z nimi każdą wolną chwilę. W trakcie rodzinnego wypoczynku dochodzi do tragedii – jej córka zostaje porwana! Czas ucieka, działania policji nie dają rezultatów, a przecieki świadczą, że dziewczynka padła ofiarą wyjątkowo brutalnej szajki handlarzy żywym towarem. Kobieta nie ma wyjścia, bierze sprawy w swoje ręce. Rozpoczyna się dramatyczna walka o odzyskanie córki. Do śledztwa dołącza Zygmunt Szatan, twardy glina i tropiciel, który ma do wyrównania rachunki sprzed lat. Luta – czy tego chce czy nie – też musi wrócić do swojej mrocznej przeszłości. To w niej znajduje się klucz do odzyskania ukochanej córki…

44,99 zł
28,79 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 16,20 zł

149 osób kupiło
4
Strażniczka wspomnień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażniczka wspomnień
Dostępny1015 szt.

Poruszająca historia o odwadze, człowieczeństwie i miłości, która trwa nawet w najmroczniejszych czasach. W 1929 roku Katia ma 16 lat, jest otoczona rodziną i zakochana w chłopcu z sąsiedztwa. Sielankę przerywają uzbrojeni funkcjonariusze stalinowskiej tajnej policji, którzy wkraczają do wioski, siejąc strach i spustoszenie. Wkrótce po tym w tajemniczych okolicznościach znikają sąsiedzi. Właśnie rozpoczyna się jeden z najtragiczniejszych okresów w historii ludzkości – Wielki Głód. W 2004 roku w amerykańskim Illinois trzydziestokilkuletnia Cassie wychowuje córkę i próbuje poradzić sobie z żałobą po stracie ukochanego męża. Gdy jej babcia Katia podupada na zdrowiu, młoda wdowa postanawia z nią zamieszkać. Nikt w rodzinie nie zna skrupulatnie ukrywanej przeszłości dziewięćdziesięciodwulatki. Aż do dnia, gdy Cassie odkrywa jej pamiętnik i zaczyna poznawać krok po kroku bolesne losy swoich przodków. Jak historia babci pomoże wnuczce spojrzeć przed siebie i ponownie uwierzyć w miłość? Czy Katia odnajdzie spokój i zdąży uporać się z poczuciem winy prześladującym ją całe życie? Oparta na prawdziwych wydarzeniach i rodzinnej historii opowieść, która niesie nadzieję, że jutro będzie lepszy dzień.

47,90 zł
29,70 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,20 zł

78 osób kupiło
5
Ashes - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ashes
Dostępny1003 szt.

Możesz uciec przed ludźmi, nawet przed uczuciami... ale demony przeszłości zawsze cię dogonią! Wsiadłszy na pokład samolotu, Elizabeth Parker zostawiła za sobą nie tylko deszczową Anglię. Nie zabrała także bagażu kłamstw, cierpienia i łez. Mroku, który spowijał jej życie podczas pobytu w domu rodziny Shaw. Teraz, twardsza niż kiedykolwiek, gotowa jest stawić czoło nowej rzeczywistości. Bez raniących serce i duszę sekretów, bez bólu i bez... Chase'a. Tak w każdym razie sądzi Lizzy. I przez pewien czas nawet jej się to udaje. Tylko że z popiołów, jakie pozostały w Crosby po wznieconym przez Lizzy ogniu, odradzają się demony... A dla nich Atlantyk nie stanowi żadnej przeszkody. Pasjonujące zwieńczenie bestsellerowej trylogii The Chain!

49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

62 osoby kupiły
6
Akademia Dobra i Zła 4 Droga do sławy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia Dobra i Zła 4 Droga do sławy
Dostępny1140 szt.

Baśniowy świat, w którym zwyczajni młodzi ludzie mogą być bohaterami i złoczyńcami jednocześnie. Uczniowie z Akademii Dobra i Zła byli przekonani, że znaleźli już swoje szczęśliwe zakończenie, gdy pokonali Złego Dyrektora Akademii. Teraz, w czwartym roku swojej nauki, muszą wypełnić misje powierzone im przez Dziekan Dovey. Zawszanie i nigdziarze przemierzają Bezkresną Puszczę, by zasłużyć na wieczną chwałę i uniknąć zniesławienia. Agata i Tedros, jako król i królowa Kamelotu, muszą przywrócić królestwu dawną świetność. Sofia wypełnia obowiązki dziekan w Akademii Zła, które przejęła po lady Lesso. Wszyscy jednak czują się coraz bardziej samotni i nieprzygotowani do nowych ról.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

18 osób kupiło
7
Kiedy cierpisz na zaburzenia odżywiania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy cierpisz na zaburzenia odżywiania
Dostępny27 szt.

Kiedy cierpisz na zaburzenia odżywiania, liczby przejmują kontrolę nad Twoim życiem, a Twoje ciało staje się zniewolone przez kołatające się w głowie myśli. Zaburzenia te to nie tylko problemy z jedzeniem ? to rozpaczliwa próba poradzenia sobie ze zmianami i sytuacjami dnia codziennego. Narastające niezrozumienie własnych emocji, presja ze strony społeczeństwa, niezaspokojone potrzeby i próby odnalezienia się w świecie sprawiają, że zaburzenia odżywiania stają się problemem powszechnym. Dotykają one coraz więcej młodych osób i nieświadomych zagrożenia rodzin. Autorkami poradnika są dwie kobiety, które doświadczyły w swoim życiu problemu, jakim są zaburzenia odżywiania: psycholog, pracująca w obszarze pomocy i wsparcia terapeutycznego, oraz młoda dziewczyna, gotowa wspomagać i edukować innych. Książka powstała przy współpracy osób, które zmagają się z zaburzeniami odżywiania. Szczerość i autentyczność ich wypowiedzi przeplatane sporą dawką wiedzy to ogromne zalety tego wydania. Publikacja ma na celu pokazanie od strony indywidualnych doświadczeń i przeżyć, czym są zaburzenia odżywiania. ?Idziemy ku zdrowiu, budujemy dobrą relację z sobą i zdrowy stosunek do jedzenia. Dzielimy się częścią swojego życia, swoją wiedzą. Chcemy uświadamiać, wspierać i nieść dalej pomoc?.

59,00 zł
54,87 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,13 zł

14 osób kupiło
8
Harcuj z nami ze słowami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harcuj z nami ze słowami
Dostępny361 szt.

by wiedzieć, jak nasi przodkowie mówili DAWNIEJ, CZYLI DRZEWIEJ! Czy wiesz, że dawno temu CZOŁGI miały długie języki, a czasami pazury? Ręka ludzka miała tylko jeden PALEC?! Na PODNIEBIENIACH wisiały PAJKI, a jesienią z drzew spadały LISTY!!! Nie wierzysz? To koniecznie przeczytaj drugą część znakomitej książki Dawniej, czyli drzewiej Małgorzaty Strzałkowskiej! Bo jak mówi Autorka, skoro słowa pozwalają nam się porozumiewać, to warto znać ich pochodzenie, historię, przemiany I bawić się nimi!. HARCUJ Z NAMI ZE SŁOWAMI, a dowiesz się, dlaczego mówimy SAMOCHÓD, a nie samojedź, i skąd przyszły do nas KALOSZE. Jak to możliwe, że kiedyś nie jadano surowych WARZYW, a ludzie bali się POWIETRZA jak ognia?... Zanim jednak otworzysz tę książkę, musimy cię ostrzec! Po pierwsze, wciąga po uszy! Po drugie, mieszka w niej groźne BOBO!!! A po trzecie, na końcu czekają wymagające bujnej wyobraźni najprawdziwsze zagadki praprapradziadka i prapraprababki ? ciekawe, jak sobie z nimi poradzisz?

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

14 osób kupiło
9
Żar w.2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żar w.2022
Dostępny347 szt.

Żar był pierwszym wydanym w Polsce dziełem Sándora Máraiego. Ta niewielka powieść w swej zewnętrznej warstwie mówi o męskiej przyjaźni, zburzonej przez miłosny trójkąt, przede wszystkim jednak jest refleksją nad potrzebą poznania prawdy, ale także nad niemożnością dotarcia do sedna minionych zdarzeń. Choć bohaterowie są już starzy, na przeszłość ciągle kładzie się cień niepewności - i to napięcie udziela się również czytelnikowi, który do końca nie otrzymuje prostych odpowiedzi.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

11 osób kupiło
10
Zestaw rycerza strój rycerz miecze BBRO1164 BIGTOYS - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,90 zł
17,20 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,70 zł

11 osób kupiło
11
Witajcie w Wynalazkowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

10 osób kupiło
12
Atlas Polski dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas Polski dla dzieci
Dostępny232 szt.

Ten piękny atlas zawiera najważniejsze informacje o Polsce. Przystępny język, liczne ciekawostki, czytelne mapy i kolorowe ilustracje sprawiają, że to idealna publikacja dla dzieci. Dzięki niej Twoja pociecha wybierze się w pierwszą podróż po kraju i pozna nasze morze, rzeki, jeziora, wyżyny, niziny, góry, parki narodowe i krajobrazowe, faunę oraz florę. Dowie się również wiele o regionach kulturalnych i historycznych, a także zobaczy stroje charakterystyczne dla poszczególnych krain. To będzie niezwykle inspirująca lekcja geografii.

29,99 zł
22,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

7 osób kupiło
13
Planetarium układ słoneczny do malowania BZES7341 BIGTOYS - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33,90 zł
30,85 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,05 zł

7 osób kupiło
14
Żołnierzyki baza BZES5966 BIGTOYS - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,90 zł
22,66 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,24 zł

7 osób kupiło
15
Mikrofon na statywie światło dźwięk Księżniczki BZES2420 BIGTOYS - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
54,51 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 5,39 zł

4 osoby kupiły
16
Kostka magiczna BGR4623 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostka magiczna BGR4623
BIGTOYS
Dostępny102 szt.

9,90 zł
9,01 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 0,89 zł

4 osoby kupiły
17
Prolegomena do ekonomii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prolegomena do ekonomii
Dostępny28 szt.

Publikacja jest przeznaczona dla odbiorców pragnących zdobyć lub uzupełnić wiedzę z szeroko rozumianej ekonomii, łącznie z finansami i rachunkowością. Prezentuje zintegrowaną naukę ekonomii, gdyż te trzy dziedziny są w trwałym związku ciągłego oddziaływania na siebie. Ekonomia daje ogólne podstawy do tworzenia teorii, rachunkowość jest podstawą informacyjną całego gmachu ekonomicznego, a finanse uogólniają informacje zebrane przez nią, a jednocześnie tworzą podstawy do wnioskowania ekonomicznego. Autor, zdając sobie sprawę z wielkiej liczby prac zarówno z ekonomii, jak i z rachunkowości i finansów, przyjął koncepcję przedstawienia tematów, które są szeroko omawiane w innych publikacjach w sposób syntetyczny. Natomiast tematy rzadziej poruszane w pracach z tych dziedzin zostały omówione szerzej. Stąd też przy niepełnej (z konieczności i trudności łączenia trzech dziedzin) zawartości ekonomicznej treści tytuł publikacji: Prolegomena, jako rozważań wstępnych przed studiowaniem całości materiału z ekonomii, finansów i rachunkowości. Publikacja mieści się między monografią a podręcznikiem. Zdecydowana część tekstów ma charakter naukowy, w tym większość z rachunkowości, a część stanowi pewnego rodzaju vademecum. Opracowanie ujmuje większość zagadnień ekonomicznych, wzbogacając je o treści, które w pozycjach ogólnoekonomicznych o charakterze makro- i mikroekonomicznym są zaledwie zarysowane. W części rachunkowej i finansowej porusza podstawową tematykę, niektóre tematy są rozwinięte przez prezentację ich zastosowania. Autor starał się znajdować wyjaśnienia wielu problemów, w sposób jak najbardziej jasny dla czytelnika. Nie wnikając dogłębnie w analizę skomplikowanych wzorów matematycznych przedstawił wiele schematów i wykresów ilustrujących poruszane zagadnienia. Celem opracowania jest umożliwienie czytelnikowi zrozumienie istoty ekonomii jako ogólnych oraz szczegółowych zjawisk i procesów gospodarczych. Wiedza o ekonomii, systemie rachunkowości (uniwersalnym języku biznesu) oraz podstawowych zasadach generowania, czytania i analizowania informacji finansowej jest niezbędna do podejmowania wszystkich decyzji ekonomicznych. Praca w szczególności adresowana jest do praktyków gospodarczych, menedżerów i finansistów. Książka może być też wykorzystana na zajęciach zarówno z ekonomii, jak i z finansów i rachunkowości w szkołach średnich, a także w szkołach wyższych na zajęciach z ekonomii jako pomoc dydaktyczna.

85,00 zł
68,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 17,00 zł

3 osoby kupiły
18
Żółwik nakręcany pływający do kąpieli BZ8939 BIGTOYS mix cena za 1 szt - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,90 zł
11,74 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,16 zł

3 osoby kupiły
19
Na kruchym lodzie. Opowieść o Arktyce... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na kruchym lodzie. Opowieść o Arktyce...
Dostępny445 szt.

Czy można wyobrazić sobie Ziemię bez niedźwiedzi polarnych? Takie pytanie pojawiło się, gdy opinią publiczną na świecie wstrząsnęło zdjęcie skrajnie wychudzonego niedźwiedzia dryfującego na krze. Zwierzę szybko stało się symbolem negatywnych skutków zmian klimatu i dyskusji o przyszłości gatunku, który z winy człowieka zaczął stąpać po kruchym lodzie. Na kruchym lodzie. Opowieść o Arktyce i zmianach klimatu to książka niezwykła. Nie rozprawa naukowa, jak można by się spodziewać po profesorze nauk biologicznych, ale napisana ze swadą historia bliskich spotkań z niedźwiedziami polarnymi i nie tylko. Znajdziemy w niej także opowieści o fokach, pingwinach i wielu innych gatunkach, których ścieżki przecinają się ze ścieżkami niedźwiedzi. Okraszona humorem i mnóstwem anegdot duża dawka wiedzy! W opowieści Profesora przeszłość wraz z reminiscencjami polskich wypraw polarnych miesza się ze współczesnym wielogłosem zimnej i niegościnnej, ale przecież tak tętniącej życiem Arktyki - obszaru, który ze swoimi mieszkańcami doświadcza coraz szybciej zachodzących zmian, w tym klimatycznych. Wędrujemy przez ten świat razem z niedźwiedziem polarnym, głównym bohaterem historii, co w połączeniu z narracją Autora, który poświęcił kilkadziesiąt lat życia badaniom ekosystemów polarnych, uświadamia nam nasze miejsce na kartach historii Ziemi. Miejsce, o które warto i trzeba dbać. Dagmara Bożek - autorka książek o tematyce polarnej, polarniczka i tłumaczka Miałem to wielkie szczęście i przywilej, że mogłem z Lechem Stempniewiczem być w Arktyce. Niewielu ludzi ma taką wiedzę o tamtejszej przyrodzie jak Lech, a jeszcze mniej potrafi tak barwnie o niej opowiadać. Dzięki tej znakomitej książce będziecie mogli poczuć to, co ja, i dowiedzieć się naprawdę dużo o tym - moim zdaniem najciekawszym - regionie świata. Adam Wajrak dziennikarz, ekolog i działacz na rzecz ochrony przyrody. Autor licznych artykułów i książek o tematyce przyrodniczej Autor w ciekawy sposób, z pewną dozą humoru, opisuje arktyczną przyrodę, a zwłaszcza niedźwiedzie polarne. Ale nie tylko o tym jest ta książka. Zwraca uwagę na konsekwencje ocieplenia klimatu, które jest już przecież tak namacalne. Pokazuje, jak wszystko się ze sobą łączy; że jeden element ma wpływ na drugi. Zachęcam do lektury, bo ludziom brak świadomości na temat tego, jak blisko jesteśmy katastrofy, jak wiele wspaniałych gatunków jest na wymarciu, w tym jeden z moich ulubionych - właśnie niedźwiedź polarny. Zachęcam do poszerzenia swojej wiedzy i wyrobienia własnej opinii na ten temat. Marek Kamiński - polarnik, podróżnik, innowator i filozof, w ciągu roku zdobył oba bieguny Ziemi, za co został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

3 osoby kupiły
20
Żołnierzyki baza BZES6999 BIGTOYS - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,90 zł
18,11 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,79 zł

3 osoby kupiły
21
Mata podłogowa puzzle cyfry BPUZ7558 BIGTOYS - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
48,14 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,76 zł

3 osoby kupiły
22
J. polski LO 4 Maturalne karty pracy ZP Linia I - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,70 zł
27,63 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,07 zł

3 osoby kupiły
23
Świadectwo pewnej dziewczyny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadectwo pewnej dziewczyny
Dostępny34 szt.

Osobista relacja z pokonywania depresji Miłość, spełnienie zawodowe, spokojne codzienne życie w otoczeniu rodziny i przyjaciół oto pragnienia Aurelii. Wszystko wydaje się być na dobrej drodze dziewczyna kończy studia pedagogiczne i spotyka mężczyznę, z którym pragnie związać się na stałe. A jednak piętrzące się problemy powodują, że każdy kolejny dzień staje się coraz trudniejszy do zniesienia Aurelia zaczyna dostrzegać, że zaszła w niej jakaś drastyczna zmiana, że nie ma w niej już dawnej radości i chęci do życia, a najmniejsza trudność urasta w jej oczach do rangi katastrofy Co zmieni w życiu Aurelii słowo depresja? I czy wsparcie życzliwych ludzi wystarczy, by znalazła w sobie siłę do walki o własne szczęście? W podstawówce nasza bohaterka nie uważała się za bystrą dziewczynę. Już pierwszego dnia szkoły w szaleństwie i przypływie radości spadła ze schodów. Z czytaniem miała problemy, z zachowaniem ponoć też, gdyż pamięta wiele otrzymywanych wtedy najgorszych ocen, czyli chmurek z piorunem. Było ich tak dużo, że jej mama żartowała, iż to ją zaraz piorun trzaśnie.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

2 osoby kupiły
24
Zestaw grzechotek BG8707 BIGTOYS - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,90 zł
17,20 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,70 zł

2 osoby kupiły
25
Kostka magiczna 2w1 BGR7380 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,90 zł
14,47 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,43 zł

2 osoby kupiły
26
Lalka bobas z nocnikiem BLAL1000 BIGTOYS - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas z nocnikiem BLAL1000 BIGTOYS
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

29,90 zł
27,21 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,69 zł

2 osoby kupiły
27
Kostka Wąż 2w1 BGR5698 BIGTOYS mix cena za 1 szt - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostka Wąż 2w1 BGR5698 BIGTOYS mix cena za 1 szt
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.08

8,90 zł
8,10 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 0,80 zł

2 osoby kupiły
28
J. polski LO 4 Maturalne karty pracy ZR Linia I - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,70 zł
27,63 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,07 zł

2 osoby kupiły
29
Badania przesiewowe narządu słuchu i wzroku u dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Badania przesiewowe narządu słuchu i wzroku u dzieci
Dostępny161 szt.

Książka Przesiewowe badania słuchu i wzroku u dzieci ? przewodnik dla lekarzy pediatrów i lekarzy rodzinnych to publikacja przydatna w codziennej praktyce pediatrycznej, oparta na wiedzy i doświadczeniu Autorów oraz aktualnych zaleceniach. Cześć pierwsza to kompendium wiedzy na temat niedosłuchu u dzieci. Autorzy omawiają rodzaje niedosłuchu, sposoby diagnozowania oraz najczęściej rozpoznawane choroby uszu wymagające leczenia szpitalnego. W sposób szczególny skupiają się na problemiezaburzeń percepcji słuchowej, niedosłuchu zmysłowo-czuciowego oraz badaniach przesiewowych słuchu u noworodkówidzieci starszych. Badania te, ujęte w Programie Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu są najskuteczniejszym sposobem wczesnego wykrywania niedosłuchu i, co za tym idzie, wdrożenia wczesnego leczenia. Druga część poświęcona została problemom okulistycznym w pediatrii. Pediatra i lekarz rodzinny odgrywają ważną role? w rozpoznaniu zeza, jaskry, zaćmy czy innych chorób i skierowaniu dziecka na konsultacje? do okulisty. Wczesne wykrycie schorzenia umożliwia postawienie właściwej diagnozy przez okulistę, jak najszybsze podjęcie terapii, a co za tym idzie pozwala na zachowanie odpowiedniego widzenia, a niejednokrotnie na uratowanie życia dziecka.

79,00 zł
73,47 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,53 zł

1 osoba kupiła
30
Cudowna Polska Wonderful Poland - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cudowna Polska Wonderful Poland
Dostępny146 szt.

Polska to kraj pełen cudownych zakątków. Dzięki swemu położeniu pomiędzy Karpatami a Bałtykiem potrafi zachwycić różnorodnością. Nie brakuje w niej gór, lasów, urokliwych miast i miasteczek, a także wielu imponujących budowli. W naszym albumie zapraszamy do wędrówki przez malownicze regiony pełne wspaniałej przyrody oraz zabytków. Poland is the country full of wonderful spots. Thanks to its position between the Carpathian Mountains and the Baltic Sea, Poland boats incredible diversity. There is an abundance of mountains, woodlands, charming cities, towns and impressive buildings too. This book is an invitation to take a journey through the picturesque regions rich in natural wonders and historical monuments.

79,99 zł
60,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 19,20 zł

1 osoba kupiła
31
Książeczka pianka - Praktyczny modlitewnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książeczka pianka - Praktyczny modlitewnik
Dostępny33 szt.

"Praktyczny modlitewnik dla najmłodszych" to praktyczna pomoc w nauce pierwszych modlitw. Praktyczny uchwyt, dzięki któremu można mieć książkę zawsze przy sobie. Praktyczna oprawa, dzięki której książka jest wytrzymała i... praktyczna. To praktyczna i dobra książka!

14,90 zł
11,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 3,58 zł

1 osoba kupiła
32
Lalka bobas 32cm z butelką nosidełkiem i dźwiękiem BLAL9130 BIGTOYS - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
99,90 zł
90,91 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 8,99 zł

1 osoba kupiła
33
Mini Waffle City - Śmieciarka 148 el. - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini Waffle City - Śmieciarka 148 el.
Mario-inex
Dostępny31 szt.

Klocki Mini Waffle z serii City. Śmieciarka i dwie postacie powiększaja kolekcję

119,10 zł
107,19 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,91 zł

1 osoba kupiła
34
Robot BFIG9902 BIGTOYS mix cena za 1 szt - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,90 zł
27,21 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,69 zł

1 osoba kupiła
35
Karabin i pistolet na pociski BBRO6368 BIGTOYS - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,90 zł
19,02 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,88 zł

1 osoba kupiła
36
Przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według...
Dostępny19 szt.

Klasyczny, praktykowany od wieków program prawdziwej duchowej przemiany. Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort był kapłanem i pisarzem żyjącym na przełomie siedemnastego i osiemnastego wieku, autorem słynnego ?Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Maryi?. Propagował gorąco ideę powierzenia się Panu Jezusowi przez Maryję i stworzył specjalny, obejmujący 33 dni program duchowego przygotowania się do tego aktu . Pierwsze 12 dni tego okresu to czas oderwania się od ducha tego świata, by móc bardziej zrozumieć ducha Chrystusa i przez to zbliżyć się do Jezusa. Kolejne 21 dni to czas poznawania tajemnic Chrystusa i Maryi. Dzień zawierzenia się przypada 34 dnia. Może ono się dokonać zarówno prywatnie, jak i uroczyście, w obecności kapłana. Idea oddania się Panu Jezusowi przez Maryję inspirowała wielu świętych i przyjaciół Boga, m.in. św. Jana Pawła II, kard. Stefana Wyszyńskiego i św. Maksymiliana Kolbego. Jeśli chcesz do nich dołączyć i doświadczyć niezwykłej opieki Matki Przenajświętszej, skorzystaj z duchowego skarbu, przekazanego nam przez św. Ludwika.

22,90 zł
16,49 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,41 zł

1 osoba kupiła
37
Solo, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Solo, LP
John Scofield , ECM Records
Dostępny34 szt.

Lista utworów: 1. Coral 2. Honest I Do 3. It Could Happen To You 4. Danny Boy 5. Elder Dance 6. Mrs. Scofield's Waltz 7. Junco Partner 8. There Will Never Be Another You 9. My Old Flame 10. Not Fade Away 11. Since You Asked 12. Trance De Jour 13. You Win Again

176,90 zł
38
Wege - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wege
Dostępny150 szt.

Jest to drugie wydanie książki ?Wege. Dieta roślinna w praktyce? ? kompleksowego przewodnika po diecie roślinnej, który ułatwia jej wprowadzenie oraz stosowanie. Obecne wydanie zawiera najbardziej aktualne treści na temat bilansowania diet wegetariańskich i jest wzbogacone o nowe rozdziały, odpowiadające na potrzeby osób z chorobami tarczycy, zaburzeniami lipidowymi oraz insulinoopornością i cukrzycą typu 2. Książka napisana została prostym językiem, dzięki czemu zamieszczone w niej treści będą zrozumiałe zarówno dla specjalistów żywienia, jak i tych, którzy nie pracują w tej branży. Niezależnie od tego, czy ktoś jest dietetykiem, czy osobą praktykującą wegetarianizm, dzięki poradnikowi poszerzy swoją wiedzę z zakresu diety roślinnej. Wszystkie informacje i zalecenia zawarte w publikacji są poparte badaniami naukowymi i/lub własnym doświadczeniem Autorki. Co znajdziesz w książce: ? Przegląd wiadomości na temat diet roślinnych, ich korzystnych właściwości zdrowotnych oraz informacje o potencjalnych niedoborach i ich skutkach ? Jakie znaczenie dla organizmu mają poszczególne składniki odżywcze i gdzie ich szukać w produktach roślinnych ? Jak powinny wyglądać prawidłowo zbilansowane posiłki oparte na żywności pochodzenia roślinnego ? W jaki sposób bilansować dietę w przypadku dzieci i dorosłych, w tym również kobiet w ciąży, osób starszych oraz aktywnych fizycznie ? Praktyczne porady na temat robienia zakupów, komponowania posiłków, odchudzania czy przytycia na diecie roślinnej

89,00 zł
82,77 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,23 zł

39
Masa plastyczna 6 tub BPLA2414 BIGTOYS - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,90 zł
15,38 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,52 zł

40
Robot BFIG5781 BIGTOYS mix cena za 1 szt - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,90 zł
26,30 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,60 zł

41
Robot na baterie BFIG8720 BIGTOYS - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
40,86 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,04 zł

42
Żółw świecący z dźwiękiem jeżdżący interaktywny BM8232 BIGTOYS mix cena za 1 szt - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,90 zł
39,95 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,95 zł

43
Gipsowy odcisk dłoni BZES8927 BIGTOYS - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,90 zł
19,02 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,88 zł

44
Pająk sterowany pilotem z parą wodną BM1782 BIGTOYS - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pająk sterowany pilotem z parą wodną BM1782 BIGTOYS
BIGTOYS
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

86,90 zł
79,08 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 7,82 zł

1 osoba kupiła
45
Lalka księżniczka i akcesoria BLAL5088 BIGTOYS - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,90 zł
38,13 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,77 zł

46
Lokomotywa na baterie BKOL2636 BIGTOYS mix cena za 1 szt - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
48,14 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,76 zł

47
Piasek kinetyczny Jednorożec BPLA0498 BIGTOYS - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
48,90 zł
44,50 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,40 zł

48
Mata piankowa edukacyjna kolorowa puzzle zwierzęta BPUZ3305 BIGTOYS - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
52,90 zł
48,14 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,76 zł

1 osoba kupiła
49
Robot na baterie BFIG3138 BIGTOYS mix cena za 1 szt - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
88,90 zł
80,90 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 8,00 zł

50
Tablica z projektorem BTA7694 BIGTOYS mix cena za 1 szt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
53,90 zł
49,05 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,85 zł

Wróć do góry