hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.11.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 7 listopada 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Romantyzm polski (Bohdan Urbankowski), na drugim Nierozłączki. Tom 1. Lilka i Pestka (Annie Barrows). Kolejny produkt to Star Wars. Dynastia Thrawna. Mniejsze zło (Timothy Zahn) oraz Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia (Józef Naumowicz).
1
Romantyzm polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romantyzm polski
Dostępny77 szt.

Książka pełna niezwykłego uroku, tajemniczości i emocji – jak cały romantyzm. I zarazem odkrywcza; któż bowiem zna lub pamięta takich wspaniałych poetów jak Alojzy Feliński, Kazimierz Brodziński, Antoni Malczewski, Mieczysław Romanowski… Oczywiście, królują Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki i Zygmunt Krasiński, lecz nie są samotni – otacza ich grono różnorodnych znakomitych artystów, nie tylko piszących, ale także malujących czy komponujących. Dwie rzeczy mają wspólne: głęboki patriotyzm i to, że umierali młodo lub bardzo młodo. Większość z nich miała też przed sobą lub za sobą doświadczenia bitewne i więzienne. Przyjęło się za początek romantyzmu w Polsce uznawać rok 1822, kiedy ukazały się Ballady i romanse Adama Mickiewicza. Ale Bohdan Urbankowski wywodzi polski romantyzm z okresu znacznie wcześniejszego, widzi w nim nie tylko kierunek w sztuce, ale pewien styl życia i sposób widzenia świata. Twórczość artystyczną autor książki ukazuje na tle burzliwych wydarzeń historycznych i obyczajów epoki, czyniąc to z właściwą sobie elokwencją, erudycją, błyskotliwym intelektem. Polski romantyzm różni się od zachodnioeuropejskiego, co autor wyraźnie podkreśla tak w swoich komentarzach, jak i w wybranych, obszernych fragmentach poezji. „Zgadzając się więc na określenie ‘romantyzm’ – pisze Bohdan Urbankowski – trzeba pamiętać, że to tylko połowa definicji zjawisk zachodzących w naszej kulturze ostatnich dwustu lat. Konieczna jest differentia specifica: polski”. Nawet pobieżna lektura polskich romantyków ukazuje ich poświęcenie dla Ojczyzny, kult rycerskiego honoru i pogardę dla tchórzostwa. Bardzo istotna jest rola Boga, nawet gdy twórcy próbują się z Nim wadzić. Kunszt literacki i oryginalność języka jest tak wielka, że tłumaczenie utworów polskich romantyków od początku napotykało na olbrzymie trudności. Polskość tych poetów nic nie straciła na aktualności – rozgrzewa nasze serca.

99,00 zł
58,41 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 40,59 zł

41 osób kupiło
2
Nierozłączki. Tom 1. Lilka i Pestka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nierozłączki. Tom 1. Lilka i Pestka
Dostępny273 szt.

Poznajcie Lilkę i Pestkę – przyjaciółki, które wcale nie chciały się polubić! Od chwili, w której zobaczyły się po raz pierwszy, Pestka i Lilka wiedziały, że nigdy się nie zaprzyjaźnią. Ale kiedy Pestka robi kawał starszej siostrze i musi się ukryć – i to NATYCHMIAST! – na ratunek przybywa Lilka ze swoją czarodziejską różdżką, farbami do malowania twarzy i wiaderkiem pełnym robaków. Czy dziewczyny wpadną w tarapaty? Być może. Czy będą się świetnie bawiły? Oczywiście! Czytelnicy z pewnością pokochają tę zadziorną dwójkę i będą z niecierpliwością czekać na dalsze opowieści o jej przygodach, pełne intryg i awantur. – „Kirkus Reviews”

22,99 zł
15,99 zł

Rabat 30,4%
oszczędzasz 7,00 zł

19 osób kupiło
3
Star Wars. Dynastia Thrawna. Mniejsze zło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Dynastia Thrawna. Mniejsze zło
Dostępny445 szt.

W dramatycznym finale trylogii Dynastia Trawna zagłada grozi całej dynastii Chissów. Od tysięcy lat Dynastia Chissów stanowi wyspę spokoju w kosmosie. Jest ośrodkiem władzy i ostoją prawości. Dziewięć Rodzin Rządzących zapewnia jej stabilność polityczną w Chaosie Nieznanych Regionów. Równowagę tę naruszył jednak podstępny wróg, za sprawą którego wzajemne zaufanie pośród Chissów powoli zaczyna maleć. Wskutek rosnących napięć między rodzinami więzy lojalności zaczynają słabnąć. Pomimo starań Ekspansyjnej Floty Obronnej Dynastia coraz szybciej zmierza ku wojnie domowej. Chissom nieobca jest wojna. W Chaosie stali się legendą w związku z prowadzonymi przez siebie walkami i straszliwymi wydarzeniami, z których część popadła w zapomnienie - aż do tej pory. Aby chronić przyszłość Dynastii, Thrawn drąży głęboko w jej historii, odkrywając mroczne tajemnice związane z pierwszą Rodziną Rządzącą. Prawda o dziedzictwie rodziny ma jednak tylko taką moc, jak legenda, która ją otacza. Nawet jeśli legenda ta okaże się kłamstwem. Czy dla ocalenia Dynastii Thrawn jest gotów poświęcić wszystko - w tym swój jedyny dom? Timothy Zahn jest autorem ponad sześćdziesięciu powieści, prawie dziewięćdziesięciu opowiadań i nowel oraz czterech zbiorów opowiadań. W 1984 roku zdobył Nagrodę Hugo za najlepszą nowelę. Zahn jest najbardziej znany ze swoich powieści osadzonych w świecie Gwiezdnych wojen (Thrawn, Thrawn: Sojusze, Thrawn: Zdrada, Dziedzic Imperium, Ciemna Strona Mocy, Ostatni rozkaz, Widmo przeszłości, Wizja przyszłości, Rozbitkowie z Nirauan, Poza galaktykę, Posłuszeństwo, Ręka sprawiedliwości i Skok millenium). Wydrukowano ponad osiem milionów egzemplarzy jego książek. Inne książki to StarCraft: Evolution, seria Kobra, seria Quadrail i seria dla nastolatków Dragonback. Zahn uzyskał licencjat z fizyki na Uniwersytecie Stanu Michigan oraz tytuł magistra na Uniwersytecie Illinois.

54,99 zł
39,04 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 15,95 zł

16 osób kupiło
4
Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia
Dostępny79 szt.

Wielka i pompatyczna na placu Rockefellera w Nowym Jorku, skromniejsza z aniołkami i gwiazdami na polskich świerkach czy egzotyczna i zaskakująca w formie cisów czy drzewek pomarańczowych w Ameryce Południowej. Choinka jest uniwersalnym znakiem Świąt Bożego Narodzenia, znanym, ogromnie lubianym i stosowanym na całym świecie. Jak to się jednak stało, że zwykłe zielone drzewko stało się symbolem Narodzin Jezusa? Na to pytanie w tej jakże frapującej książce odpowiada ks. prof. Józef Naumowicz, światowej klasy ekspert od historii, tradycji i teologii Bożego Narodzenia. Wędrujemy razem z nim po kartach Pisma Świętego poznając rodowód Jezusa oraz świadectwo Jego narodzin w Betlejem. Idziemy też dalej, z bohaterami pierwszych stuleci chrześcijaństwa, aż do średniowiecza, kiedy ozdoby roślinne, wieńce i wreszcie drzewka stają się symbolem tego, co ludzkości przyniósł Chrystus – życia wiecznego. Wreszcie choinka dociera także do Polski i szybko zostaje uznana u nas za zwyczaj odwiecznie polski, choć były przecież wcześniej u nas także tzw. sady u sufitu czy podłaźniki na Podhalu. Autor tej niezwykle ciekawej i przepięknie ilustrowanej – m.in. fotografiami Adama Bujaka – książki tłumaczy, dlaczego kiedyś na choinkach wisiały głównie jabłka i opłatki, a dzisiaj dominują bombki czy światełka. Wspólnie z ks. Naumowiczem odwiedzamy świąteczne domy w Londynie, Pradze, Rzymie, Krakowie czy Paryżu i dowiadujemy się, że to dzięki pewnej Polce pierwsza choinka zawitała do stolicy Francji. Autor weryfikuje i obnaża wiele mitów, odnośnie do jakoby pogańskich źródeł niektórych bożonarodzeniowych zwyczajów, a także i ten, że to rzekomo Luter jest wynalazcą choinki. Te opinie bywają do dzisiaj powtarzane, warto więc odkryć z autorem książki prawdę i dotrzeć do głębokiej symboliki bożonarodzeniowego drzewka. W książce tej poznajemy poprzedników choinki oraz piękne opisy ozdabianego na wiele sposobów „drzewa życia”, dokonane piórami pisarzy i poetów, a także papieży – św. Jana Pawła II i Benedykta XVI.

59,00 zł
35,99 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 23,01 zł

16 osób kupiło
5
Z polskim w świat. podr. jęz.pol. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z polskim w świat. podr. jęz.pol.
Dostępny164 szt.

Na uwagę zasługuje wszechstronność i kompleksowość podręcznika z polskim w świat. Polega ona na rozwijaniu kompetencji komunikacyjnej w różnych przejawach: zarówno kompetencji receptywnych (słuchanie, czytanie), jak i produktywnych (mówienie i pisanie). Autorki zadbały o opis podstawowych kategorii gramatycznych, które wraz z systematycznym bogaceniem leksyki składają się na kompetencję językową, gramatyczno-leksykalną. Odpowiedni dobór tekstów nacechowanych kulturowo zapewnia podniesienie kompetencji socjokulturowych u studentów uczących się z podręcznika z polskim w świat. Wiedzę w tym zakresie student uzyska również z komentarzy objaśniających językowe normy zachowań w typowych sytuacjach społecznych. Normy są wyjaśnione jako pochodne kontekstu i roli komunikacyjnej. Autorki nie pominęły nawet (jakże ważnej w budowaniu relacji międzyludzkich) sfery komunikacji niewerbalnej. Z recenzji dr hab. Edyty Pałuszyńskiej, prof. UŁ

105,00 zł
82,95 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 22,05 zł

14 osób kupiło
6
Zaufaj mi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaufaj mi
Dostępny152 szt.

Proszę, chroń Mię. Nie ufaj policji. Nikomu nie ufaj. Ellen chciała jedynie pomóc nieznajomej. Zdenerwowana młoda kobieta poprosiła o chwilę opieki nad dzieckiem, żeby wykonać w tym czasie pilny telefon. Mija pięć minut. Dziesięć. Pociąg wjeżdża na stację. Ellen jest oszołomiona, gdy widzi matkę spieszącą w dół peronu i nieoglądającą się za siebie. Ellen wkrótce odkryje, że dziecko może być kluczem do poznania prawdy o niewyobrażalnej zbrodni…

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

12 osób kupiło
7
Zwierzęta na łące. Książka sensoryczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta na łące. Książka sensoryczna
Dostępny53 szt.

Fantastyczna książeczka dotykowa dla maluszka – w każdej rozkładówce silikonowa forma. Różne kolory i faktury zapewniają niezapomniane wrażenia sensoryczne. Książka przedstawia wesołe zwierzątka mieszkające na łące. Sympatyczne ilustracje i proste wierszyki angażują do zabawy.

24,99 zł
15,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,00 zł

10 osób kupiło
8
Portret mordercy. Artysta, który zabił prezydenta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portret mordercy. Artysta, który zabił prezydenta
Dostępny1515 szt.

„Nie chcemy Narutowicza! Precz z żydami! Niech żyje faszyzm!” Warszawska ulica wrze. Tłumy podburzone przez narodowców protestują przeciwko wyborowi na pierwszego prezydenta Polski Gabriela Narutowicza. Tego kandydata poparli posłowie mniejszości narodowych. Dla nacjonalistów znad Wisły jest zatem „człowiekiem bolszewicko-żydowskich wpływów”. Niemal tysiącletnia Polska ledwie wczoraj odzyskała niepodległość po 123 latach zaborów. W swojej bogatej historii nie zna królobójstwa. Szczyci się tym. Aż do teraz. Za kilka dni w galerii Zachęta padną strzały. Narutowicza zamorduje malarz – Eligiusz Niewiadomski. Jest 31 stycznia 1923 roku. Eligiusz idzie na śmierć z dumą. Nie wyraża żadnej skruchy. Wierzy, że uratował Polskę przed „żydowskim” prezydentem. Do plutonu egzekucyjnego rzuca krótkie: – Proszę, aby mierzono mi w głowę, ja stanę wam wygodnie. O jego malarstwie świat nie pamięta, jego słowa mało kto zna. Tylko nienawiść, która nim kierowała, przetrwa w kolejnych pokoleniach. Kim był morderca pierwszego prezydenta Rzeczypospolitej?

59,99 zł
41,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

10 osób kupiło
9
Zwierzęta domowe. Książka sensoryczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta domowe. Książka sensoryczna
Dostępny74 szt.

Fantastyczna książeczka dotykowa dla maluszka – w każdej rozkładówce silikonowa forma. Różne kolory i faktury zapewniają niezapomniane wrażenia sensoryczne. Książka przedstawia wesołe zwierzęta domowe. Sympatyczne ilustracje i proste wierszyki angażują do zabawy.

24,99 zł
15,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,00 zł

10 osób kupiło
10
Zwierzęta wiejskie. Książka sensoryczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta wiejskie. Książka sensoryczna
Dostępny101 szt.

Fantastyczna książeczka dotykowa dla maluszka – w każdej rozkładówce silikonowa forma. Różne kolory i faktury zapewniają niezapomniane wrażenia sensoryczne. Książka przedstawia wesołe zwierzątka mieszkające na łące. Sympatyczne ilustracje i proste wierszyki angażują do zabawy.

24,99 zł
15,99 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 9,00 zł

8 osób kupiło
11
Poczet cesarzy bizantyjskich (dodruk 2022) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

4 osoby kupiły
12
Całun i chusta z grobu Jezusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Całun i chusta z grobu Jezusa
Dostępny45 szt.

Całun i chusta z grobu Jezusa były przedmiotem badań światowej klasy uczonych reprezentujących wiele różnych dziedzin, których rezultaty przybliża ta książka. Opowiada ona przeciekawą historię Całunu, który dotarł do Francji i Włoch z Jerozolimy przez Edessę, Konstantynopol i Ateny, a także dzieje chusty z grobu Jezusa, która przez Aleksandrie trafiła do Hiszpanii, gdzie jest do dziś. Mimo dziesiątków lat badań nikt nie dowiódł fałszywości Całunu Turyńskiego. Kiedyś wydawało się, że datowanie metoda węglową wskazuje na jego powstanie w średniowieczu, ale obecnie już wiadomo, że laboratoria izotopowe datowały wówczas łatę docerowaną do narożnika Całunu, a nie jego płótno. Autor omawia w tej książce jak wyglądało rzymskie ukrzyżowanie oraz męka Chrystusa w świetle dawnych źródeł oraz współczesnej wiedzy medycznej i archeologicznej. Uchyla rąbka tajemnicy powstania wizerunku na Całunie, a także pustego grobu i zmartwychwstania Chrystusa. Alfred J. Palla, pisarz, historyk, biblista i podróżnik. Studiował historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie, specjalizując się w historii starożytnej. W USA ukończył studia na wydziale teologii biblijnej na Andrews University oraz doktorskie w Fuller Theological Seminary w Kalifornii. W Polsce uzyskał stopień naukowy doktora historii na Wydziale Filologiczno-Historycznym Akademii Pomorskiej. Autor książek serii: „Skarby mądrości”, „Sekrety Biblii” oraz dla dzieci z serii „Mądre bajki”.

99,99 zł
71,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 28,00 zł

4 osoby kupiły
13
Łukomski i Gordon - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łukomski i Gordon
Dostępny5 szt.

Czasy Potopu Szwedzkiego, w powieści ukazały się historie dwóch postaci, tj. Patricka Gordona — Szkota, szlachcica, najemnika w armii szwedzkiej i polskiej oraz szlachcica polskiego — Jerzego Łukomskiego herbu Szeliga. Na podstawie wspomnień Szkota i ówczesnych dokumentów z sądów grodzkich. Historie, które wydarzyły się naprawdę. Walka o honor i ojczyznę, gdy wokół nie brakowało zdrajców, złodziei i licznych oddziałów wroga. Dane niegdyś słowo jest wiążące, nawet podczas okrutnej wojny.

61,72 zł
43,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,52 zł

4 osoby kupiły
14
Miś A Kuku - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś A Kuku
Dumel Discovery
Dostępny1 szt.

Naciśnij na misiową łapkę i przyłącz się do wesołej zabawy! A kuku? Gdzie się schowałem? Pobaw się razem z misiem w popularną zabawę „nie ma, nie ma – jest” i sprawdź jaki z niego wesołek! Zwierzak rusza łapkami w górę i w dół, zasłaniając kocykiem swój ruchomy pyszczek. Miś wypowiada przy tym wesołe zwroty w języku polskim, zachęcając maluchy do zabawy. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 18 miesiąca życia. Cechy produktu: • zabawka mówi w języku polskim • łapka uruchamiająca zabawę z funkcją ON/OFF • ruchome łapki (zabawa w „nie ma, nie ma – jest”) • zabawka bateryjna

109,99 zł
96,79 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,20 zł

4 osoby kupiły
15
Style zachowań awangardowych Przypadek polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,10 zł
36,60 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,50 zł

4 osoby kupiły
16
Zestaw kowboj rewolery odznaka pistolet i kabura BBRO2830 BIGTOYS - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,90 zł
18,99 zł

Rabat 4,6%
oszczędzasz 0,91 zł

3 osoby kupiły
17
Polch. Kowal od komiksów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polch. Kowal od komiksów
Dostępny67 szt.

O jednym z najbardziej cenionych twórców komiksów, nie tylko z PRL-u Od dziecka uwielbiał rysować, choć przez wiele lat dorosłego życia wydawało się, że nic z tego nie będzie. Szersza publiczność poznała go w zeszytach z serii Kapitan Żbik, ale prawdziwą sympatię zdobył Bogami z kosmosu i cyklem przedstawiającym przygody swojskiego superbohatera - Funky'ego Kovala. Bogusław Polch to artysta wybitny, którego przywiązanie do detalu stało się nie tylko znakiem rozpoznawczym, ale także wyznacznikiem jakości dla wielu twórców, którzy na nim się wychowali. Charakterystyczna, wyzywająca, nowoczesna kreska towarzyszyła wielu w trudnym okresie peerelowskiej młodości. A przecież Polch nie zniknął, z powodzeniem tworząc już w wolnej Polsce, i to na wielu różnych obszarach. Kto wie, czy gdyby nie jego wizja, Geralt z Rivii nie wyglądałby inaczej Artystyczne ścieżki Bogusława Polcha są wciąż za mało odkrywane. Może znów warto wybrać się ich szlakiem?

99,99 zł
72,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 27,00 zł

3 osoby kupiły
18
2023 Katolicki Dom. Kalendarium, błogosławieństwo rodzin na każdy miesiąc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2023 Katolicki Dom. Kalendarium, błogosławieństwo rodzin na każdy mies...
Dostępny5 szt.

Pełny kalendarz katolicki na rok 2023 do zawieszenia na ścianie. Katolicki dom 2023 zawiera: • błogosławieństwo duszpasterskie dla dom, • oznaczone święta i uroczystości kościelne • błogosławieństwo dla rodziny na każdy miesiąc • rubryka na notatki własne • wskazane miejsce do zawieszenia kalendarza

7,90 zł
5,99 zł

Rabat 24,2%
oszczędzasz 1,91 zł

3 osoby kupiły
19
Gra Bączek mini bączki w puszce - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,90 zł
19,99 zł

Rabat 8,7%
oszczędzasz 1,91 zł

3 osoby kupiły
20
Dunlop - Suszarka turystyszna do włosów (czarny) - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dunlop - Suszarka turystyszna do włosów (czarny)
DUNLOP
Dostępny17 szt.

Podróżna suszarka do włosów marki Dunlop w kolorze czarnym o mocy 1200W. Wyposażona jest w 2 ustawienia prędkości. Dzięki chowanemu uchwytowi suszarka świetnie nadaje się do użytku w podróży. Po złożeniu ma zaledwie 16 centymetrów długości, więc zawsze znajdzie się dla niego miejsce w bagażu. Cechy produktu: ? Moc 1200W ? Długość przewodu 115 cm ? 2 ustawienia ciepła ? Składany uchwyt ? Wymiary: 10x7x18 cm ? Waga: 330gKolor bazowy: CzarnyTyp: Akcesoria domoweRodzaj gwarancji: Rękojmia 24 m-ceWysokość [mm]: 180Szerokość [mm]: 70Moc: 1200W

43,00 zł
40,85 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,15 zł

2 osoby kupiły
21
Mozaika Diamentowa Malowanie Diamond Painting 5D - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,90 zł
17,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
22
To nie jest kraj dla słabych magów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To nie jest kraj dla słabych magów
Dostępny99 szt.

Agacie Filipiak udało się powrócić z martwych. I już zaczyna tego żałować Musi nauczyć się żyć w rzeczywistości, w której istnienie magii zostało ujawnione, a ludzie i Iskry - istoty obdarzone nadprzyrodzonymi zdolnościami - znajdują się na skraju wojny. Agata nie chce opowiadać się po żadnej ze stron. Interesuje ją tylko jedno: zemsta na półdemonie, z którym łączy ją telepatyczna więź. Kiedy zatem przystojny czarownik prosi ją o pomoc w poszukiwaniu broni zdolnej do zabijania istot nadprzyrodzonych, dziewczyna nie waha się ani chwili. Tylko czy w świecie pełnym magów, demonów i słowiańskich bożków Agata może komukolwiek zaufać?

49,99 zł
39,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
23
Kalendarz 2023 B5 tygodniowy z zapięciem krokodyl granatowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 B5 tygodniowy z zapięciem krokodyl granatowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.20

Opis: - okładka szyta - twarda oprawa - kalendarz z zapięciem - rozkład: tydzień na 2 stronach - wycięte registry, - ilość kartek 144 - papier chamois, druk dwukolorowy (czarno-czerwony) - skrócone kalendarium roku poprzedniego, bieżącego i następnego  - w dolnej części strony skrócone kalendarium miesięczne - notes, skorowidz tele-adresowy - miejsce na długopis, tasiemka, mapa - język: polski, angielski, ukraiński

45,20 zł
40,68 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,52 zł

2 osoby kupiły
24
Kalendarz 2023 A5 tygodniowy z zapięciem krokodyl granatowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 A5 tygodniowy z zapięciem krokodyl granatowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

Opis: - okładka szyta: twarda oprawa - kalendarz z zapięciem - rozkład: tydzień na 2 stronach - wycięte registry - ilość kartek 144 - papier chamois - druk dwukolorowy (czarno-czerwony) - skrócone kalendarium roku poprzedniego, bieżącego i następnego - w dolnej części strony skrócone kalendarium miesięczne notes, skorowidz tele-adresowy - miejsce na długopis, tasiemka, mapa - język: polski, angielski, ukraiński

37,60 zł
33,84 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,76 zł

2 osoby kupiły
25
Symfonia C. Węgiel i ewolucja prawie wszystkiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Symfonia C. Węgiel i ewolucja prawie wszystkiego
Dostępny402 szt.

Naszym drugim imieniem jest węgiel. Dosłownie, bo wszystkie istoty żyjące w jednej piątej składają się z tego pierwiastka. Więcej jest w nas tylko tlenu. Bierzemy udział w wielkiej symfonii, której tonację wyznacza C jak carboneum, pierwiastek wyjątkowo łatwo wchodzący w owocne związki z innymi rezydentami tablicy Mendelejewa. Nie siedzimy na widowni. Występujemy na scenie obejmującej cały Wszechświat. Jesteśmy uwikłani w niekończące się, splecione ze sobą cykle węglowe. C daje energię. C daje życie. Ale też – jeśli będziemy się z nim obchodzić lekkomyślnie – C może je odebrać. Robert Miller Hazen opowiada o węglu z perspektywy znawcy, szefa wyjątkowego przedsięwzięcia o nazwie Deep Carbon Observatory, ale formę opowieści podporządkowuje prawom muzyki, bo, będąc profesjonalnym trębaczem, grywał w najlepszych salach koncertowych świata. Ziemia, Powietrze, Ogień i Woda – symfonia Hazena jednoczy wszystkie żywioły.

69,90 zł
48,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

2 osoby kupiły
26
Kalendarz 2023 A5 tygodniowy z zapięciem star srebrny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 A5 tygodniowy z zapięciem star srebrny
Dostępny1 szt.

Opis: - okładka szyta: twarda oprawa - kalendarz z zapięciem - rozkład: tydzień na 2 stronach - wycięte registry - ilość kartek 144 - papier chamois - druk dwukolorowy (czarno-czerwony) - skrócone kalendarium roku poprzedniego, bieżącego i następnego - w dolnej części strony skrócone kalendarium miesięczne notes, skorowidz tele-adresowy - miejsce na długopis, tasiemka, mapa - język: polski, angielski, ukraiński

37,60 zł
33,84 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,76 zł

2 osoby kupiły
27
Norimpex, Diamentowa Mozaika, Słodki Kotek - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,90 zł
22,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

1 osoba kupiła
28
Zimowe gry i zabawy. Wesoła gwiazdka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

1 osoba kupiła
29
Kalendarz 2023 B5 dzienny z zapięciem krokodyl czerwony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 B5 dzienny z zapięciem krokodyl czerwony
Dostępny6 szt.

Opis: - okładka szyta - twarda oprawa - kalendarz z zapięciem - rozkład: dzień na 1 stronie - wycięte registry - ilość kartek 352 - papier chamois - druk dwukolorowy (czarno-czerwony) - skrócone kalendarium roku poprzedniego, bieżącego i następnego - w dolnej części strony skrócone kalendarium miesięczne notes, skorowidz tele-adresowy miejsce na długopis, tasiemka, mapa - język: polski, angielski, ukraiński

67,70 zł
60,93 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,77 zł

1 osoba kupiła
30
Kalendarz 2023 A5 tygodniowy z zapięciem krokodyl czerwony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 A5 tygodniowy z zapięciem krokodyl czerwony
Dostępny2 szt.

Opis: - okładka szyta: twarda oprawa - kalendarz z zapięciem - rozkład: tydzień na 2 stronach - wycięte registry - ilość kartek 144 - papier chamois - druk dwukolorowy (czarno-czerwony) - skrócone kalendarium roku poprzedniego, bieżącego i następnego - w dolnej części strony skrócone kalendarium miesięczne notes, skorowidz tele-adresowy - miejsce na długopis, tasiemka, mapa - język: polski, angielski, ukraiński

37,60 zł
33,84 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,76 zł

2 osoby kupiły
31
Kalendarz 2023 A5 dzienny z zapięciem flower malinowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 A5 dzienny z zapięciem flower malinowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.01

Opis: - okładka szyta - twarda oprawa - kalendarz z zapięciem - rozkład: dzień na 1 stronie - wycięte registry - ilość kartek 352 - papier chamois - druk dwukolorowy (czarno-czerwony) - skrócone kalendarium roku poprzedniego, bieżącego i następnego - w dolnej części strony skrócone kalendarium miesięczne notes, skorowidz tele-adresowy miejsce na długopis, tasiemka, mapa - język: polski, angielski, ukraiński

47,30 zł
42,57 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,73 zł

1 osoba kupiła
32
Lalka miękka owoce 03878 DEEF - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka miękka owoce 03878 DEEF
Deef
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.08

20,90 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,4%
oszczędzasz 0,91 zł

1 osoba kupiła
33
Zestaw kuchenny metalowe garnki kuchnia naczynia BZES0609 BIGTOYS - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
73,90 zł
69,47 zł
Powiadomienie

Rabat 6,0%
oszczędzasz 4,43 zł

1 osoba kupiła
34
Słoń A Kuku - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słoń A Kuku
Dumel Discovery
Dostępny5 szt.

Naciśnij na nóżkę słonia i baw się razem z nim w rytmie wesołej piosenki! Ten uroczy pluszak uwielbia zabawę w chowanego! Naciśnij na jego łapkę, a przekonasz się jak zabawnie potrafi wachlować swoimi wielkimi uszami, zakrywając przy tym oczka i wypowiadając zabawne zwroty w języku polskim. Brzmi znajomo? Tak, to popularna zabawa w „nie ma, nie ma-jest”! Słonik potrafi także śpiewać, a jego wesoła piosenka bez wątpienia wprawi malucha w dobry nastrój. Zabawka przeznaczona dla dzieci od 18 miesiąca życia. Cechy produktu: • zabawka mówi w języku polskim • łapki uruchamiające piosenkę lub zabawę z funkcją ON/OFF • ruchome uszy (zabawa w „nie ma, nie ma – jest”) • piosenka w języku polskim • zabawka bateryjna

109,99 zł
96,79 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,20 zł

1 osoba kupiła
35
Kalendarz 2023 A5 tygodniowy z zapięciem ekoskóra chabrowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 A5 tygodniowy z zapięciem ekoskóra chabrowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.29

Opis: - okładka szyta: twarda oprawa - kalendarz z zapięciem - rozkład: tydzień na 2 stronach - wycięte registry - ilość kartek 144 - papier chamois - druk dwukolorowy (czarno-czerwony) - skrócone kalendarium roku poprzedniego, bieżącego i następnego - w dolnej części strony skrócone kalendarium miesięczne notes, skorowidz tele-adresowy - miejsce na długopis, tasiemka, mapa - język: polski, angielski, ukraiński

37,60 zł
33,84 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,76 zł

1 osoba kupiła
36
Labirynt magnetyczny Pojazdy w mieście - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
66,90 zł
60,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,69 zł

1 osoba kupiła
37
OD i DO. Najnowsze dzieje Polski według historii pocztowej. Tom I-II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
OD i DO. Najnowsze dzieje Polski według historii pocztowej. Tom I-II
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.19

Przez ponad 150 ostatnich lat, jakie upłynęły od nastania epoki znaczka pocztowego, ziemie polskie doświadczyły bezprzykładnego ciągu wojen, przekształceń terytorialnych, niepokojów politycznych, przemian kulturowych, zmian demograficznych i okupacji wojskowych. Niniejszy Tom I i Tom II obejmuje wszystkie ziemie i prowincje , które w tym czy innym czasie znajdowały się pod władzą polską. Zamieszczone w tej książce ilustracje przynoszą bogatą wiedzę na temat minionych czasów. Większość widokówek i listów opatrzona jest znaczkiem pocztowym, wskazującym na władzę polityczną sprawującą rządy w chwili nadania przesyłki. Z kolei pocztówki, naklejki, pieczęcie cenzorskie, insygnia wojskowe i wiele innych elementów, stanowiących autentyczną pamiątkę historycznej chwili, pomagają w określeniu społecznego, komercyjnego i politycznego kontekstu jakiegoś jednego, niepowtarzalnego mikrozdarzenia. Tom I obejmuje lata 1850-1939, Tom II lata 1939-2005.

168,00 zł
134,40 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 33,60 zł

1 osoba kupiła
38
Cyferki magnetyczne na blistrze 130-1120870 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,30 zł
3,99 zł

Rabat 7,2%
oszczędzasz 0,31 zł

1 osoba kupiła
39
Enchant Kalendarz Adwentowy Hhc21 Pud5 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enchant Kalendarz Adwentowy Hhc21 Pud5
Mattel, Girls
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.02

Odliczaj do świąt z tym kalendarzem adwentowym Enchantimals trade . W zestawie są lalka Sybill Snow Leopard trade 15 cm , figurka zwierzątka Flake trade i 24 akcesoria-niespodzianki. Codziennie możesz odsłaniać po jednym akcesorium dla lalki Sybill Snow Leopard trade i pantery śnieżnej Flake trade . Odkrywaj niezwykłe niespodzianki od pary łyżew po akcesoria zimowe, sanie i bałwana. Rozkładane opakowanie pozwala przygotować świąteczną scenerię. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się r oacute żnić. middot Odliczaj do świąt z tym kalendarzem adwentowym Enchantimals trade . middot W zestawie są lalka Sybill Snow Leopard trade 15 cm , figurka zwierzątka Flake trade i 24 akcesoria. middot Odliczaj dni do świąt, odkrywając codziennie po jednej niespodziance, wśr oacute d kt oacute rych są łyżwy, bałwan, sanie, bdquo rożki lodowe rdquo , gogle i nie tylko. middot Odsłaniaj wciąż nowe akcesoria dla Sybill Snow Leopard trade i pantery śnieżnej Flake trade middot Rozkładane opakowanie pozwala przygotować świąteczną scenerię. middot Doskonały prezent dla dzieci od 4 roku życia. /p p Baterie nbsp Nie wymaga baterii /p p Wiek nbsp 2Y /p p Opakowanie szerokość nbsp 19.1 cm /p p Opakowanie wysokość nbsp 33.7 cm /p p Opakowanie głębokość nbsp 13.3 cm /p p Opakowanie waga nbsp 500 g /p p PCB nbsp 2 /p p EAN nbsp 0194735063147

118,90 zł
107,01 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,89 zł

1 osoba kupiła
40
Kalendarz 2023 A5 tygodniowy z zapięciem flower malinowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2023 A5 tygodniowy z zapięciem flower malinowy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.03

Opis: - okładka szyta: twarda oprawa - kalendarz z zapięciem - rozkład: tydzień na 2 stronach - wycięte registry - ilość kartek 144 - papier chamois - druk dwukolorowy (czarno-czerwony) - skrócone kalendarium roku poprzedniego, bieżącego i następnego - w dolnej części strony skrócone kalendarium miesięczne notes, skorowidz tele-adresowy - miejsce na długopis, tasiemka, mapa - język: polski, angielski, ukraiński

37,60 zł
33,84 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,76 zł

1 osoba kupiła
41
Universal (złoty winyl). Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

42
Pierniczek. Świąteczne kolorowanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierniczek. Świąteczne kolorowanki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.03

9,50 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 2,51 zł

43
Choinka. Świąteczne kolorowanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,50 zł
6,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 2,51 zł

44
Mikołaj. Świąteczne kolorowanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,00 zł
5,99 zł

Rabat 25,1%
oszczędzasz 2,01 zł

45
Naklejkowe Święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,99 zł
10,99 zł

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,00 zł

46
Prezent. Świąteczne kolorowanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prezent. Świąteczne kolorowanki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

9,50 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 2,51 zł

47
Bombka. Świąteczne kolorowanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bombka. Świąteczne kolorowanki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.30

9,50 zł
6,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,4%
oszczędzasz 2,51 zł

48
Bałwanek. Świąteczne kolorowanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,50 zł
6,99 zł

Rabat 26,4%
oszczędzasz 2,51 zł

49
Święta z kolorowankami. Boże Narodzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

50
Zimowe gry i zabawy. Magiczne święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,99 zł
7,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,00 zł

Wróć do góry