hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.11.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 16 listopada 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Benzema. Napastnik idealny (Yvette Żółtowska-Darska), na drugim Kalendarz adwentowy Surprise Box. Fifa 2022 (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Żywoty cezarów (Swetoniusz) oraz Koneserzy kolejnego dnia. Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz według Artura Andrusa (Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Artur Andrus).
1
Benzema. Napastnik idealny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Benzema. Napastnik idealny
Dostępny9 szt.

Złota Piłka 2022 Blokowisko na imigranckich przedmieściach Lyonu, gdzie łatwo o kłopoty. Kumple, z których niejeden trafił potem za kratki. I rówieśnicy, którzy nabijali się z jego wycofania i nieśmiałości. Powiedzieć, że Karim Benzema nie miał łatwego startu w życie, to nic nie powiedzieć. Na szczęście miał za to rodziców, którzy postanowili ochronić swoje dzieci przed złym losem. Przede wszystkim jednak zwyciężył jego wielki piłkarski talent i determinacja w dążeniu do celu. To dzięki nim trafił do Realu Madryt, pięciokrotnie wygrywał w lidze mistrzów i zdobył najcenniejsze indywidualne trofeum piłkarskie – Złotą Piłkę. Poznaj historię Karima Benzemy – piłkarza, który jak mało kto musiał walczyć o swoje. Dowiedz się, w jakie kłopoty się wpakował, że na 6 lat zniknął z reprezentacji Francji. Odbądź podróż z ubogich przedmieść Lyonu do wielkiego Madrytu, gdzie u boku wielkiego CR7 – a potem także i bez niego – okazał się napastnikiem wręcz idealnym. Choć ta historia brzmi bajkowo, bajką wcale nie jest. W dodatku to wszystko WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ.

37,99 zł
22,79 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,20 zł

41 osób kupiło
2
Kalendarz adwentowy Surprise Box. Fifa 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kalendarz adwentowy Surprise Box. Fifa 2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Panini Surprise Box zawiera 16 saszetek (w każdej z nich znajdują się po 4 karty) oraz 9 kart z limitowanej edycji, które dostępne są jedynie w saszetkach Premium oraz Premium Gold. To świetna okazja, by rozbudować swoją kolekcję o rzadkie karty, jednocześnie ciesząc się nadchodzącą świąteczną atmosferą. Surprise Box zawiera 24 okienka, na każdy dzień grudnia przed Bożym Narodzeniem.

113,90 zł
101,37 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 12,53 zł

40 osób kupiło
3
Żywoty cezarów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
70,00 zł
45,50 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 24,50 zł

41 osób kupiło
4
Koneserzy kolejnego dnia. Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz według Artura Andrusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Koneserzy kolejnego dnia. Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz według A...
Dostępny621 szt.

Artur Andrus rusza w trasę z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem. Wybierz się razem z nimi! Artur Andrus wyrusza w trasę koncertową z legendarnym artystycznym duetem – Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem. Słuchamy wielkich przebojów: Być kobietą, Odkryjemy miłość nieznaną, Jeszcze się tam żagiel bieli czy uwielbianej przez fanów serialu 07 zgłoś się piosenki Przed nocą i mgłą. Ta opowieść odkrywa przed nami niezwykłą, ciepłą, przyjacielską i pełną humoru relację tej pary artystów. Z właściwym sobie dowcipem, językową elegancją i brawurą prowadzi nas przez ich artystyczne i życiowe drogi. Drugiej takiej książki nie ma i długo nie będzie! Wiem z doświadczenia: konferansjer czasem nie tylko zapowie, lecz także przepowie. Wydaje się, że coś palnął, że może to nawet głupie. A potem się okazuje, że miał rację. Za dowód profetycznych zdolności prowadzących niech posłużą autentyczne zapowiedzi występów bohaterów tej książki. Dwóch konferansjerów na dwóch różnych koncertach. Jeden zakończył słowami: To nie żaden pic! To Alicja Majewska!, drugi: A teraz będzie z grubej rury! Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz!. Obaj mieli rację. Artur Andrus

56,99 zł
42,17 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,82 zł

35 osób kupiło
5
Pawana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pawana
Dostępny1755 szt.

W roku 1588 została zamordowana królowa Elżbieta. Ta tragedia zapoczątkowała cały ciąg wydarzeń, którego wynikiem było pokonanie Anglii przez Hiszpańską Armadę i późniejszy upadek protestantyzmu. Teraz jest wiek dwudziesty, najwyższą władzę sprawuje Kościół rzymski. Ludzie prowadzą sielskie życie, zajmują się rzemiosłem i rolnictwem, technika zatrzymała się na etapie lokomotyw parowych i prymitywnego radia. Jednak rozwoju nauki nie da się hamować w nieskończoność... zaczyna się rewolucja.

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

29 osób kupiło
6
Ilion - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ilion
Dostępny1132 szt.

Na Marsie, u stóp wulkanu Olympus Mons rozgorzała pod kontrolą bogów wojna trojańska. Wydarzenia obserwuje sam Zeus ze swą olimpijską rodziną oraz Thomas Hockenberry, pochodzący z dwudziestego pierwszego wieku profesor literatury klasycznej, któremu przypadnie również rola pionka w wewnętrznych spiskach podstępnych bogów i zawistnych bogiń. Tymczasem na Ziemi, niewielka grupka ludzi poszukuje utraconej przeszłości i straszliwej prawdy o świecie. Z okolic Jowisza z kolei wyrusza ekspedycja czterech rozumnych maszyn, których zadaniem jest zbadać i ewentualnie zlikwidować źródło dziwnych kwantowych zakłóceń stanowiących potencjalne źródło katastrofy na kosmiczną skalę. Zakłócenia koncentrują się wokół wulkanicznego stożka, wznoszącego się na wiele kilometrów ponad terraformowaną powierzchnię Czerwonej Planety.

69,00 zł
50,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

26 osób kupiło
7
Smaki Gdańska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Smaki Gdańska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

Czym są „biedni rycerze”? Jak przyrządzić ryżowe kąski albo pieczone młode kurczęta w sosie agrestowym? Skąd w kuchni gdańskiej wzięły się lody z ananasa? To tylko kilka przykładów dań z XIX-wiecznej książki kucharskiej, które teraz można samemu odtworzyć w domowym zaciszu i przekonać się, że dawna gdańska kuchnia jest ciekawa, wyjątkowa i smaczna. Wszystko dzięki autorkom niniejszej publikacji: fotografce Katarzynie Fiszer oraz muzealniczce, rekonstruktorce kulinarnej Aleksandrze Kucharskiej. W wyniku spotkania tych dwóch gdańszczanek, ich zamiłowania do jedzenia, historii i piękna powstała książka, która łączy w sobie smaki i aromaty dawnego mieszczańskiego życia. W publikacji znajduje się ponad sto przepisów z przeliczonymi miarami, przystosowanych do wykonania we współczesnej kuchni. Autorki tchnęły nowe życie w receptury zaczerpnięte z wydanej w 1858 roku Gdańskiej książki kucharskiej. Każde danie uwiecznione jest w kompozycji inspirowanej martwymi naturami, które nie raz można pomylić z obrazami holenderskich mistrzów. W książce Czytelnik znajdzie ciekawostki przybliżające realia, które rządziły kuchnią sprzed wieków, niektóre znane jeszcze naszym babciom, a niektóre zupełnie już zapomniane. Zapraszamy do czytania, oglądania i gotowania każdego, kto ceni historię, sztukę i dobrą kuchnię.

180,00 zł
122,40 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 57,60 zł

18 osób kupiło
8
Noc bluźnierstw. W oczekiwaniu na świt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Noc bluźnierstw. W oczekiwaniu na świt
Dostępny482 szt.

Ksiądz Piotr Glas, były egzorcysta, rekolekcjonista, autor wielu książek o tematyce duchowej, w długo oczekiwanej i szczerej rozmowie z Krzysztofem Gędłkiem odpowiada na najtrudniejsze i najbardziej gorące kwestie, z którymi mierzą się dziś świat, Kościół i chyba każdy wierzący. Wyjaśnia, jak rozpoznać nowe herezje i bluźnierstwa wiernych i duchownych: odejście od głoszenia Ewangelii, otwarcie na świeckie prądy i idee oraz podejmowane za wszelką cenę próby pojednania chrześcijaństwa ze światem. Stawia pytania o drogę synodalną i inne reformy o charakterze dogmatyczno-duszpasterskim, jak również o granice prawdziwego posłuszeństwa w Kościele. Opisuje też duchowe przyczyny i konsekwencje wojny na Ukrainie i pandemii COVID-19. W książce nie zabrakło słów o chrześcijańskiej nadziei. Ksiądz Glas łączy miłość do Boga i Kościoła z odważnym mówieniem o tym, co w Kościele złe i fałszywe.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

16 osób kupiło
9
Wbrew regułom gry. Z Bronksu na szczyt Nintendo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wbrew regułom gry. Z Bronksu na szczyt Nintendo
Dostępny303 szt.

BESTSELLER "WALL STREET JOURNAL" Reggie Fils-Aim, były prezes i dyrektor operacyjny Nintendo of America, dzieli się opowieściami o jego nieprawdopodobnej drodze na szczyt oraz poradami na temat przywództwa. Chociaż najbardziej znany jest z ikonicznej roli prezesa Nintendo of America - unieśmiertelnionej przez wypowiedziane na otwarciu konferencji Nintendo na E3 w 2004 roku słowa: "Jestem Reggie. Przyszedłem skopać tyłki i przejąć ster. A zależy nam tylko na robieniu gier" - to historia Reggiego Fils-Aim'a jest najlepszym przewodnikiem dla osób chcących odnieść sukces wbrew przeciwnościom losu. Dowiedz się od Reggiego, jak wykorzystać myślenie wbrew regułom do określenia wyborów życiowych, które uczynią Cię naprawdę szczęśliwym, przełam negatywne postrzeganie ze strony tych, którzy Cię nie doceniają lub wręcz odrzucają, i wprowadź na nowy poziom swój zapał, wytrwałość i odporność, niezbędne, by dominować w świecie biznesu i osiągnąć swoje zawodowe marzenia.

55,00 zł
39,05 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 15,95 zł

15 osób kupiło
10
Dar krwi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Dar krwi
Dostępny22 szt.

„Nadszedł czas, by wybrać nowy dom, zapuścić korzenie i raz jeszcze zbudować nasze małe imperium z krwi i złota”. Dar krwi to liryczna i marzycielska reinterpretacja opowieści o narzeczonych Draculi, historia o pożądaniu, obsesji i emancypacji. Ocalona od śmierci przez tajemniczego nieznajomego, Constanta ze średniowiecznej wieśniaczki została wyniesiona do rangi małżonki godnej nieumarłego króla. Lecz gdy Dracula wciąga w sieć pożądania i fałszu przebiegłą arystokratkę i głodującego artystę, Constanta uświadamia sobie, że jej ukochany zdolny jest do okropnych rzeczy. Znajdując ukojenie w ramionach małżonków rywalizujących o jego względy, zaczyna odkrywać mroczne sekrety ich męża. Kiedy na szali jest życie wszystkich, których kocha, Constanta musi wybrać między swoją wolnością a miłością do męża. Ale więzi wykute krwią może zerwać jedynie śmierć. Piękna, uwodzicielska i pełna mroku! *** Oszałamiający i koszmarny romans, który pozostawi cię w bólu, wściekłości i pełni nadziei. – Hannah Whitten, autorka For the Wolf, bestselleru „New York Times” Dar krwi to trwałe odurzające perfumy – nieśmiertelna historia miłosna, gdzie piękno i zgroza splatają swoje dłonie. – Rachel Gillig, autorka One Dark Window Oszałamiająco doskonały i niszczycielsko romantyczny, nie chcesz tego przegapić! – Katee Robert, autor Neon Gods S.T. Gibson to poetka, pisarka i przyszła wiejska mędrczyni. Otrzymała tytuł licencjatki z kreatywnego pisania na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Asheville oraz magisterium z teologii na Seminarium Teologicznym Princeton. Jej pierwsza powieść Dar krwi narodziła się w internecie, gdzie autorka publikowała jej fragmenty. Szczególnie dużą popularność zdobyła na TikToku, gdzie użytkownicy wręcz krzyczeli „Musicie to przeczytać!”. Wkrótce potem ukazała się wersja papierowa tej krwistej powieści. Pisarka obecnie mieszka w Bostonie ze swoim partnerem, rozpieszczonym kotem perskim oraz kolekcją marynarek vintage.

49,99 zł
29,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 20,00 zł

14 osób kupiło
11
Angielski. Trening B2-C1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

13 osób kupiło
12
Gra w oczko. Mundial 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Gra w oczko. Mundial 2022
Dostępny175 szt.

Wyjątkowa książka Grzegorza Kalinowskiego, który sport i telewizję zna od podszewki, a w Grze w oczko odsłania ich kulisy. Polskie piekło w świecie celebrytów. Zakłady bukmacherskie i ustawiane mecze. Kradzieże samochodów i szantaże. Podejrzane agencje modelek i lewe interesy. Hazard i polityka. Stare gangsterskie wygi i żółtodzioby, które dopiero wchodzą do półświatka. Sfrustrowani gliniarze i skompromitowani dziennikarze. Kto tu z kim i w co pogrywa?

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

12 osób kupiło
13
Zakotwiczeni. Jak oswoić układ nerwowy dzięki teorii poliwagalne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zakotwiczeni. Jak oswoić układ nerwowy dzięki teorii poliwagalne
Dostępny118 szt.

Zaprzyjaźnij się ze swoim układem nerwowym Nadmiar obowiązków w pracy, kłótnia z partnerem, a nawet obraźliwy komentarz na Facebooku nie stanowią poważnego zagrożenia, jednak nasze ciała reagują na nie, jakby takim były. Odpowiedzialny za to jest nasz autonomiczny układ nerwowy (AUN), który każde niebezpieczeństwo traktuje jednakowo. Opierając się na głównych założeniach teorii poliwagalnej, Deb Dana w zrozumiały sposób wyjaśnia funkcjonowanie AUN i zależność między nim a zdrowiem psychicznym. Autorka tłumaczy, jak dzięki tej wiedzy budować wewnętrzną odporność na stres. Barwne opisy, przykłady i przystępne ćwiczenia prezentują sposoby stymulacji układu nerwowego, tak by jego reakcje były adekwatne do sytuacji i zapewniały równowagę emocjonalną. Książka Zakotwiczeni pomoże zrozumieć związek ciała, umysłu i relacji społecznych z poczuciem bezpieczeństwa, nauczy akceptować reakcje układu nerwowego oraz wykorzystać te umiejętności do systematycznego wzmacniania rezyliencji. „Deb Dana w przystępny sposób objaśnia słynną teorię poliwagalną Stephena Porgesa. Prowadzi nas przez szereg ćwiczeń, dzięki którym lepiej zrozumiemy autonomiczny układ nerwowy i będziemy mogli wykorzystać jego uzdrawiające moce do łączenia się z samym sobą i z innymi ludźmi”. – Gabor Maté, autor książki Kiedy ciało mówi nie. Koszty ukrytego stresu

56,00 zł
46,48 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 9,52 zł

13 osób kupiło
14
Osaczona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Osaczona
Dostępny90 szt.

Zabiła. Taki zarzut usłyszała Miranda Wood, kiedy w jej własnej sypialni znaleziono zakrwawione ciało byłego kochanka. Obok zwłok leżał nóż kuchenny, którym zadano ciosy. Podejrzane jest również to, że ktoś anonimowo wpłaca za nią sporą kaucję. Miranda musi udowodnić swoją niewinność, mimo że wszystko świadczy przeciwko niej. Walcząc o dobre imię, odkrywa krok po kroku mroczną sieć kłamstw, szantażu i korupcji. Ale jest ktoś, kto zrobi wszystko, żeby prawda nie wyszła na jaw. Im bardziej Miranda zbliża się do rozwiązania zagadki, tym większe niebezpieczeństwo jej grozi. W końcu sama staje się celem mordercy.

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

11 osób kupiło
15
Kobieta pełna Bożego życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kobieta pełna Bożego życia
Dostępny34 szt.

Jak być kobietą pełną Bożego życia? Skąd czerpać wiedzę o swojej tożsamości? Jak odnaleźć prawdziwą świadomość siebie w kontekście Bożych prawd? Magdalena Wołochowicz, odwołując się do własnych przeżyć i przemyśleń, przedstawia 10 prawd na temat kobiecej tożsamości w Bogu oraz 10 skarbów z królewskiego skarbca, do których zalicza m.in. słowo Boże, modlitwę, wdzięczność oraz zaufanie. Są one fundamentalne dla życia z Panem Bogiem.

35,00 zł
31,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

9 osób kupiło
16
O cudownym ocaleniu dusz czyśćcowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
O cudownym ocaleniu dusz czyśćcowych
Dostępny59 szt.

Książka jest bogatym zbiorem rozważań, przykładów, pobożnych opowieści i modlitw poświęconych tematyce czyśćca i wspomagania dusz, które w nim przebywają. Autor przytacza liczne przykłady i cuda znane z tradycji Kościoła, widzenia i objawienia, wypowiedzi świętych i autorytetów kościelnych, cytaty z Pisma Świętego, legendy itp. Zamieszcza modlitwy i objaśnia sposoby wspomagania dusz czyśćcowych. Omawia też formy współpracy duchowej pomiędzy czyśćcem, niebem i ziemią. Zastanawia się wraz z czytelnikiem, jakie są kary czyśćca i jak ich uniknąć.

16,90 zł
12,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,73 zł

9 osób kupiło
17
Telefon po północy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Telefon po północy
Dostępny107 szt.

Gdy telefon przerywa jej spokojny sen, Sarah jest pewna, że usłyszy ciepły głos męża Geoffreya, który pracuje w londyńskim banku. Ku jej przerażeniu pracownik Departamentu Stanu informuje ją o śmierci męża w pożarze hotelu w Berlinie. Zaszokowana Sarah uważa, że zaszła pomyłka. Nie wierzy w śmierć Geoffreya i rozpoczyna własne śledztwo. Przypadkowo trafia na ślad międzynarodowego spisku szpiegowskiego, w który zamieszani są wysoko postawieni politycy, agenci CIA i Mossadu. Przemierzając kolejne europejskie miasta, Sarah odkrywa, że jej mąż nie był tym, za kogo się podawał, a szukanie prawdy może być śmiertelnie niebezpieczne.

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

8 osób kupiło
18
Dziwny świat. Disney - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dziwny świat. Disney
Dostępny3351 szt.

Zdumiewające krajobrazy, dziwaczne stworzenia, niebezpieczne przygody, potyczki, pościgi, bogactwo rozmaitych emocji - wszystko to czeka uczestników wyprawy w głąb pewnej tajemniczej krainy. Czy mimo dzielących ich różnic będą w stanie zjednoczyć się i uratować świat? Pięknie ilustrowana książka, powstała na motywach filmu o tym samym tytule, opowiada o potrzebie odpowiedzialności za świat, w którym żyjemy, o sile rodzinnych więzi i mocy, jaką mają marzenia.

24,99 zł
19,74 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

7 osób kupiło
19
Puzzle 15 elementów. Mały Pielgrzym. Szopka Bożonarodzeniowa - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Puzzle 15 elementów. Mały Pielgrzym. Szopka Bożonarodzeniowa
Bernardinum, 15
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.27

Puzzle przedstawiające Szopkę Bożonarodzeniową.

10,00 zł
6,80 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 3,20 zł

8 osób kupiło
20
Zagłada Kresów 1939 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zagłada Kresów 1939
Dostępny129 szt.

Zagładę Kresów przyniósł atak ze wschodu. W 1939 zaskoczone oddziały Wojska Polskiego, pozbawione naczelnego dowództwa, toczyły nierówną, skazaną na klęsję walkę. Z Sowietami bił się Korpus Ochrony Pogranicza. Broniły się Grodno, Wilno, Lwów... Niepolscy obywatele Rzeczypospolitej witali agresorów z radością. Niestety część polskich elit twórczych poszła na współpracę ze wschodnim okupantem. O tym wszystkim - i nie tylko - jest ta niezwykła książka, którą oddajemy w Państwa ręce.

33,60 zł
23,52 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,08 zł

7 osób kupiło
21
Wstęp do psychoanalizy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wstęp do psychoanalizy
Dostępny281 szt.

Zygmunt Freud (1856-1939) - austriacki psycholog, psychoterapeuta, neurolog, neuropatolog, twórca psychoanalizy i psychologii głębi, bodaj jedna z najważniejszych postaci w nauce o człowieku. W zasadzie nie byłoby współczesnej psychologii bez freudyzmu, choć wiele z jego tez zostało zweryfikowanych czy wręcz prawie całkowicie odrzuconych. Pochodził z rodziny żydowskiej i pozostawał całe życie wierny kulturze - choć nie religii - żydowskiej, uległ jednak w młodości wpływowi kabały. Studiował medycynę, przede wszystkim neurologię na Uniwersytecie Wiedeńskim. Był wręcz fanatycznym zwolennikiem nauk przyrodniczych w duchu materialistycznym. Zajmował się histerią, pracował nad hipnozą, stworzył koncepcję podświadomości (nieświadomości), na którą składa się id, ego i superego. Obok czynnika erotycznego w życiu psychicznym człowieka uznał również rolę siły popędu śmierci - Thanatosa. Popędowi seksualnemu przyznawał jednak główną rolę w życiu psychicznym człowieka, dopatrując się go już także u dzieci - jedno i drugie było twierdzeniem wręcz skandalicznym w tamtych czasach. Jednocześnie Freud zajął się dynamiką powstawania marzeń sennych, w których widział zarówno królewską drogę do psyche nieświadomej, jak i funkcję spełniania pragnień człowieka. Rewolucja freudowska - mimo wszelkiej schizmy w ruchu psychoanalitycznym - zrobiła oszałamiającą karierę już w Europie, ale przede wszystkim w Ameryce, gdzie podobnie jak dobry katolik powinien mieć swego spowiednika, tak każdy szanujący się człowiek musi mieć swojego freudowskiego psychoanalityka. Czy dzisiejszy czytelnik ma dostateczną wiedzę o Freudzie i psychoanalizie? Nie nam oceniać. Niewątpliwie jednak by poznać teorię Freuda warto sięgnąć po Wstęp do psychoanalizy, dostarcza ono bowiem kompendium wiedzy na temat psychoanalizy, a zatem pośrednio także całej późniejszej psychologii (choćby nawet rozwijającej się w opozycji do Freuda). Książka zawiera 28 wykładów wygłoszonych przez Freuda w latach 1915-17 na Uniwersytecie Wiedeńskim. Podzielona jest na 3 części: Czynności pomyłkowe, Marzenia senne i Nauka ogólna o nerwicach.

19,00 zł
13,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,32 zł

7 osób kupiło
22
Przy filiżance kawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Przy filiżance kawy
Dostępny65 szt.

Ada i Dorota pracują nad rozwojem swojej galerii. Wszystko jest na dobrej drodze, ponieważ klientów przybywa. Ada musi poukładać swoje życie i pomyśleć o rozwodzie, ale czy na pewno ona tego chce? Wyjazd do Francji i spotkanie z mężem napawa ją lękiem. Czy z miłości do Mateusza nic już nie zostało? Dorota nie ma ostatnio dobrej passy. Ktoś ewidentnie chce zaszkodzić jej i Łukaszowi. Dodatkowo zdrowie zaczyna szwankować. Już niedługo będzie musiała stoczyć walkę o swoje życie i to dosłownie. Tomek jest zadowolony ze swojego życia na wsi, ale samotność zaczyna mu coraz bardziej przeszkadzać. Źle ulokował swoje uczucia. Niestety przeszłość dobija się do niego drzwiami i oknami. Niespodziewane zdarzenie powoduje, że Malinowscy zastanawiają się nad sprzedażą swojego domu. Czy pensjonat da się uratować? Czy to będą ostatnie święta w Wiosence?

42,90 zł
30,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,87 zł

7 osób kupiło
23
Narnia, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Narnia, CD
DOMAGAŁA, PAWEŁ, DomagaŁa Borowiecki
Dostępny19 szt.

49,90 zł
44,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

6 osób kupiło
24
Punkt i linia a płaszczyzna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

8 osób kupiło
25
Pisma wybrane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pisma wybrane
Dostępny63 szt.

Kasjodor (Flavius Magnus Aurelius Cassiodorus Senator) (ok. 485 – 580), pisarz, historyk, filozof i teolog chrześcijański. Urodził się w zamożnej rodzinie patrycjuszowskiej, otrzymał wszechstronne klasyczne wykształcenie, prawdopodobnie w Rzymie. Na dworze władców ostrogockich (głównie Teodoryka Wielkiego) w Rawennie pełnił wysokie stanowiska urzędnicze, z funkcją dowódcy gwardii królewskiej włącznie. Zwalczał wpływy bizantyjskie i próby restauracji Cesarstwa Rzymskiego. Po zdobyciu Rawenny przez cesarza Belizariusza, został wywieziony do Konstantynopola. Po powrocie z niewoli, przeniósł się do rodzinnej Kalabrii i zajął działalnością naukową i pisarską. W roku 538 założył klasztor Vivarium wg reguły benedyktyńskiej. Mnisi zbierali tam i kultywowali intelektualne pozostałości po rzymskiej cywilizacji, m. in. przepisując starożytne rękopisy. Najważniejsze dzieła: De Origine actibusque Gothorum, ok. 550 (wyd. polskie: Kasjodor i Jordanes. Historia gocka, czyli scytyjska Europa, tłum. E. Zwolski, 1984), Historia Ecclesiastica Tripartita, Variarum libri XII, ok. 538 (wyd. polskie, fragment: Kasjodora Sentencje, tłum. K. Burczak, 1999), De anima ok. 540 (wyd. polskie: O duszy, tłum. J. Januszewski, 2022), Institutiones, ok. 580 (wyd. polskie, fragment: O muzyce, tłum. L. Dyka, 2015) Expositio Psalmorum, Complexiones actuum Apostolorum et Apocalipsis s. Joannis, ok. 580 (wyd. polskie: Krótkie wyjaśnienia do Apokalipsy św. Jana, tłum. D. Budzanowska-Weglenda, 2022), De orthographia, ok. 580. Jego twórczość wpłynęła znacząco na życie intelektualne i szkolnictwo w średniowieczu. W roku 2020 rozpoczął się proces beatyfikacyjny Kasjodora. W Kościele katolickim czczony jest jako „święty wyznawca” i wymieniany w litaniach do wszystkich świętych.

69,90 zł
48,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,97 zł

6 osób kupiło
26
Syndykat zbrodni - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Syndykat zbrodni
Nasza Księgarnia - gry, od 12 lat
Dostępny212 szt.

Gangsterska gra strategiczna. Rodziny mafijne rywalizują o dominację nad Nowym Jorkiem. Spróbuj przejąć kontrolę nad kluczowymi dzielnicami miasta. Obserwuj co robi rywal – będzie próbować umocnić się w innych dzielnicach, co może cię drogo kosztować. Proste zasady, trudne decyzje! + Dodatek „Los Angeles”! W pudełku znajduje się również dodatek „Los Angeles”: - Nowa plansza! - Nowy gang! - Nowe zasady gry! Zdobyte nagrody: Najlepsza gra dwuosobowa (Tom Vasel, USA, 2019) Najlepsza gra dwuosobowa - nominacja (BGG, USA, 2019) Top 5 gier dwuosobowych (Board Game Quest, USA, 2022) Najlepsza gra wojenna - nominacja (BGG, USA, 2019) Seal Of Excellence (the Dice Tower, USA, 2019) Najlepsza gra „expert” - nominacja (Gouden Ludo, Holandia, 2022) Najlepsza gra „solo” - nominacja (Gouden Ludo, Holandia, 2022) Ta gra jest fantastyczna! – Tom Vasel, The Dice Tower Jedna z moich ulubionych dwuosobówek! – Nick Welford, Zatu Games Gra jest wspaniała! Dostarczyła mi wiele radości. – Jamie, The Secret Cabal

109,99 zł
80,29 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 29,70 zł

6 osób kupiło
27
Strażak Sam. Cyfry. Zabawy z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Strażak Sam. Cyfry. Zabawy z naklejkami
Dostępny1704 szt.

Z tą książeczką poznawanie cyferek będzie prawdziwą przyjemnością. Strażak Sam osobiście zaprosi dzieci do świata cyferek i liczenia. Na następnych stronach jego przyjaciele z Pontypandy przedstawią kolejne cyferki. Dziecko z ochotą przystąpi do pisania ich po śladzie, a potem wykorzysta zdobytą wiedzę przy rozwiązywaniu wciągających zadań.

13,00 zł
10,27 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,73 zł

5 osób kupiło
28
Sprzedam dinozaura. Paleontolodzy, kolekcjonerzy i przemyt skamielin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Sprzedam dinozaura. Paleontolodzy, kolekcjonerzy i przemyt skamielin
Dostępny241 szt.

Ile kosztuje przeszłość? Na aukcji w Nowym Jorku za milion dolarów sprzedano szkielet potężnego dinozaura z gatunku Tarbosaurus bataar. Nieco później okazało się, że wywieziono go nielegalnie z Mongolii. Sprzedawcą był Eric Prokopi, znany pasjonat skamielin, od lat zajmujący się poszukiwaniem, preparowaniem i sprzedażą cennych okazów. W tym przypadku posunął się jednak o krok za daleko. Grupa paleontologów zaalarmowała rząd Mongolii. Rozpętała się zażarta międzynarodowa batalia o bezcenny szkielet, a Prokopi mógł tylko obserwować, jak jego świat rozpada się na kawałki. Sprzedam dinozaura to fascynująca opowieść o barwnym świecie kolekcjonerów, handlarzy, przemytników i podejrzanych transakcji na czarnym rynku. W lukratywnej branży, jaką jest kolekcjonowanie skamielin, od lat trwają napięcia między nauką a komercją, a granica między tym, co jest legalne, a co nie jest, często się zaciera. Williams prowadzi nas przez kontynenty i tysiąclecia, zadając pytanie: do kogo należy przeszłość? „Posługując się niezrównaną prozą i bystrymi obserwacjami, Paige Williams opowiada historię, która jest głęboko zakorzeniona w pasji i pysze portretowanych przez nią barwnych postaci. Sprzedam dinozaura, książka zabawna i głęboka, to z pewnością jedna z najmocniejszych propozycji z gatunku non-fiction od lat”. – Ed Yong, autor bestsellera Mikrobiom, laureat Nagrody Pulitzera

75,00 zł
59,25 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 15,75 zł

5 osób kupiło
29
Dzienniki. Tom 3. Lata 1969-1977 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dzienniki. Tom 3. Lata 1969-1977
Dostępny70 szt.

Chronologiczne ramy „Dzienników” Tatarkiewicza obejmują lata 1944-1960 tom I, 1960-1968 tom II i 1969-1977 tom III. Tom trzeci nosi charakter pamiętnikarski, jest dokumentem historycznym, relacją pisaną na bieżąco, z dnia na dzień, przez znakomitego obserwatora i sprawozdawcę jednocześnie. Człowieka ukształtowanego w Polsce niepodległej, arystokraty ducha, filozofa i nauczyciela akademickiego, w dodatku chrześcijanina. Jego zetkniecie ze zgrzebną rzeczywistością PRL wywołuje momentami zabawne dysonanse. Oprócz spraw codziennych związanych z trudami życia, troską o rodzinę, zdrowie, kontaktów towarzyskich, filozof opisuje realia życia naukowego. Na kartach pojawiają się najwybitniejsze postaci filozofów i naukowców, artystów, dziennikarzy. Notatki pierwotnie nie były przeznaczone do publikacji: są lakoniczne, pisane skrótami, nazwiska i imiona zapisane inicjałami. Odczytanie i opracowanie tekstu wymagało od redaktorów benedyktyńskiej cierpliwości, ogromnej erudycji i znajomości kontekstu historycznego. Po książkę mogą sięgać licealiści, studenci oraz czytelnicy starsi. Ważne jest aby do książki lub e-booka dotarli ludzie młodzi. Każdego człowieka wrażliwego i pobudzonego intelektualnie filozofia urzeknie i zainspiruje na całe życie. Trzeci tom "Dzienników" Tatarkiewicza może być fascynującą lekturą dla młodych czytelników, znających autora prawie wyłącznie dzięki jego trzytomowej "Historii filozofii". Dzieło jest relacją z codziennych czynności autora i jego rodziny. Nosi charakter bardziej osobisty, pamiętnikarski i literacki niż filozoficznych dywagacji. Pan Profesor Tatarkiewicz schodzi z piedestału, jawi się w jako "żywy człowiek", zatroskany o swoje zdrowie, los rodziny i znajomych. Dzieło skierowane jest do czytelników zainteresowanych: filozofią, historią filozofii, historią, estetyką, historią sztuki, politologią, socjologią, prasoznawstwem, archiwistyką, historią kultury i nauki oraz innymi naukami humanistycznymi. Trzeci tom Dzienników Tatarkiewicza, obok wydarzeń i relacji, ma swój własny charakter. Jest zbiorem zapisków zawierających szereg osobistych przemyśleń filozofa. Wraca on pamięcią do czasów minionych. Poddaje ocenie swoje działania. Nie zmienia przy tym nastawienia przede wszystkim do filozofów z kręgów marksistowskich. Pamięta doskonale krzywdy sobie wyrządzone. Nie pała jednak żądzą odwetu. Stara się nie wchodzić w niepotrzebne dyskusje. W ostatnich chwilach długiego życia Tatarkiewicz spotyka się w Pałacu Prymasowskim z pielgrzymującym do Polski Janem Pawłem II. Podczas spotkania odżywają dawne wspomnienia. Filozof cenił sobie to wyróżnienie i możliwość rozmowy z Papieżem. Innym razem doszło też do spotkania z Hansem Georgiem Gadamerem, który gościł w domu Tatarkiewiczów. Tom trzeci Dzienników to skarbnica wiedzy o trudnych czasach, w których przyszło żyć filozofowi i jego najbliższym. Młodemu pokoleniu polskich filozofów pokazują, jak należy pracować i uprawiać filozofię. Nieustanny dialog ze światem, bycie blisko ludzi, a zarazem posiadanie wystarczającego czasu na własne przemyślenia i pracę, to elementy, które składają się na życie i twórczość jednego z największych filozofów XX wieku. Jest to opowieść niezwykle barwna, literacko zachwycająca, chociaż notatki sporządzane są raczej lakonicznie. Na kartkach Dzienników występuje plejada ówczesnych osobistości życia naukowego, ludzie kultury i sztuki. Także dziennikarze, redaktorzy i przedstawiciele wydawnictw, z którymi współpracował. Stanowią niewyczerpane źródło informacji o człowieku, którego życie było związane z nieodłączną troską o rozwój i sławę w świecie polskiej filozofii i kultury. Wartość historyczna i naukowa Dzienników jest nie do przecenienia. Rzucają światło na dzieje polskiej nauki, a zwłaszcza filozofii. Tatarkiewicz okazuje się być nie tylko doskonałym świadkiem i obserwatorem zdarzeń lecz także znakomitym ich sprawozdawcą i komentatorem. Jego przekaz jest bezcennym źródłem obserwacji i przemyśleń, zwłaszcza dla dzisiejszego młodego pokolenia, które nie zna atmosfery czasów Polski Ludowej. Zachowanie o nich pamięci jest więc wyzwaniem dzisiejszych czasów, a publikacja tych materiałów niewątpliwie obowiązkiem, rzetelnego historyka filozofii. Lektura Dzienników zapowiada fascynującą intelektualną podróż w czasie.

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

5 osób kupiło
30
Ewangelia na każdy dzień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ewangelia na każdy dzień
Dostępny31 szt.

Każdego Czytelnika pragnącego odnowić i rozwijać swoje życie duchowe zapraszamy do podjęcia wyzwania codziennego spotkania z Chrystusem obecnym w Słowie Bożym. Od Adwentu i Okresu Narodzenia Pańskiego przez Wielki Post, Okres Wielkanocny i zwykły po uroczystości, święta i wspomnienia liturgiczne - mamy okazję do rozważania, co może ono znaczyć w każdej konkretnej sytuacji, w której się znajdujemy... S. Bożena Maria Hanusiak, autorka wielu bestsellerowych książek z zakresu duchowości, obecnie realizująca powołanie pustelnicze, zaprasza Czytelnika do właśnie takiego zgłębienia przesłania zawartego w Ewangelii i to w wyjątkowy sposób. Tradycyjny komentarz do codziennych fragmentów Słowa Bożego został potraktowany jako ciąg dalszy nauki Chrystusa - skierowany przez Pana do każdego z nas osobiście, czy to do osoby duchownej, konsekrowanej czy świeckiej. Są to słowa życia - inspirujące, świeże, przenikające do głębi duszy, przemieniające i niosące nadzieję. Warto je sobie wziąć do serca!

149,00 zł
126,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 22,35 zł

5 osób kupiło
31
Tablet Mały Podróżnik - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Tablet Mały Podróżnik
Dumel Discovery
Dostępny7 szt.

Ten tablet doskonale dopasuje się do każdego malucha, dzięki swoim niewielkim wymiarom, które pozwolą na komfortowe użytkowanie. Zabawka posiada efekty dźwiękowe, które zachwycą każdego. 31 zabawnych melodii i dźwięków pozwolą kojarzyć naukę z czymś przyjemnym. Twoja pociecha pozna odgłosy wydawane przez zwierzęta, a także nauczy się je rozpoznawać. Zapewnij swojemu dziecku niezapomnianą przygodę!

54,99 zł
49,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,50 zł

4 osoby kupiły
32
Bądź grzeczna. Trylogia BDSM. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
47,90 zł
43,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,79 zł

4 osoby kupiły
33
Znaczy Kapitan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Znaczy Kapitan
Dostępny194 szt.

Znaczy Kapitan to najlepsza i najpopularniejsza książka marynistyczna wydana w Polsce. Zaliczana jest do kanonu literatury polskiej XX wieku. Karol Olgierd Borchardt na kartach swego dzieła najważniejszego dzieła jest piewcą i kronikarzem pionierskiej epoki w dziejach naszej floty morskiej. Ukazuje słynnych kapitanów, statki parowe z pierwszej połowy minionego wieku oraz transatlantyki, a także legendarne żaglowce szkolne. Karol Olgierd Borchardt (1905-1986) urodził się w Moskwie. Dzieciństwo i wczesną młodość spędził w Wilnie. Ukończył szkołę Morską w Tczewie. Całe swoje życie służył morzu. Przed wojną pływał m.in. na transatlantykach Polonia”, Kościuszko” i Piłsudski”. Podczas wojny pełnił służbę na morzu. Po powrocie do kraju w 1949 pracował już tylko na lądzie, pozbawiony decyzją polityczną prawa uprawiania zawodu oficera Marynarki Handlowej. Wykładał w Wyższej Szkole Morskiej, ucząc przyszłych oficerów floty handlowej i rybackiej m.in. astronawigacji, nawigacji, locji, oceanografii i wiedzy okrętowej. Pisał książki o tematyce morskiej, krzewiąc wśród Polaków miłość do morza.

39,90 zł
27,13 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,77 zł

4 osoby kupiły
34
Violet robi mostek na trawie, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Violet robi mostek na trawie, wydanie 2
Dostępny19 szt.

Debiutancki tomik poezji Lany Del Rey, który znalazł się na liście bestsellerów „New York Timesa” Niezwykle intymna i przesycona emocjami książka Lany ugruntowuje jej pozycję „nieodzownej pisarki swoich czasów” („The Atlantic”). Tomik zawiera ponad trzydzieści wierszy, a część z nich można znaleźć wyłącznie na kartkach tej książki. Pisany na maszynie manuskrypt Lany, przeplatany zdjęciami jej autorstwa, tworzy niezwykły krajobraz poetycki, odzwierciedlający nieskrępowanego ducha twórczyni. Violet robi mostek na trawie to tytułowy wiersz z tego tomiku i zarazem pierwszy z wielu, które stworzyłam. Jedne przyszły do mnie w całości, nagrałam je, a potem przepisałam na maszynie; nad innymi mozolnie pracowałam, rozkładając na części każde słowo, by uzyskać efekt doskonały. Wszystkie są eklektyczne i szczere, niczego nie udają i dlatego jestem z nich dumna, zwłaszcza że powstawały w duchu wielkiej autentyczności. Lana Del Rey

49,99 zł
29,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 20,00 zł

4 osoby kupiły
35
Świnka Peppa. Mój pierwszy wózek - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Świnka Peppa. Mój pierwszy wózek
M&Z
Dostępny96 szt.

Wspaniały wózeczek dla lalek Świnka Peppa 4w1 jest tak wszechstronny! Może pełnić funkcję gondoli, spacerówki, fotelika oraz nosidełka! Od dziś Twoja córeczka będzie mogła zabierać swojego bobasa na długie spacery! Piękna różowa kolorystyka z uroczymi wzorkami bajki Świnka Peppa.

179,90 zł
165,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,39 zł

4 osoby kupiły
36
Box: Miracle (Collector's Edition) (Limited Edition). Płyta Analogowa + CD + Blu-ray Disc - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Box: Miracle (Collector's Edition) (Limited Edition). Płyta Analogowa ...
Queen, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

914,90 zł
896,60 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 18,30 zł

4 osoby kupiły
37
Blue Period. Tom 8 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Blue Period. Tom 8
Dostępny4 szt.

Yatora zdał na Tokijski Uniwersytet Sztuki! Jego następnym zadaniem jest stworzyć pejzaż Tokio. To trudne dla kogoś, komu właśnie siadła motywacja… W dodatku wielkimi krokami zbliża się letnia przerwa, a po niej jedno z najważniejszych wydarzeń na uniwersytecie – Geisai, czyli festiwal sztuki na Geidai, a wraz z nim góra przygotowań!

23,00 zł
18,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,60 zł

5 osób kupiło
38
Alchemik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Alchemik
Dostępny1494 szt.

Książka otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy czasami zapomnieć. Każe marzyć, podążać za własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym by stawić czoła wszelkim przeszkodom. Baśniowa, alegoryczna powieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza, jest tłem do medytacji nad tym, jak ominąć życiowe pułapki by dotrzeć do samego siebie. Alchemia Paula Coelho to tajemna wiedza o prawdzie i jej dwu obliczach. Autor burzy wszelkie bariery bojaźni, które powstrzymują strumień naszych pragnień. Potrzeba Alchemika i jego światowy rozgłos są oczywiste, albowiem lektura książki przemienia w złoto nawet najbardziej zaśniedziałe sprężyny ludzkich marzeń.

47,00 zł
37,13 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,87 zł

4 osoby kupiły
39
Plus ratio , czyli mój Uniwersytet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Plus ratio , czyli mój Uniwersytet
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.27

Autor tej książki, Stanisław Stabryła, emerytowany profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Polskiej Akademii Umiejętności i innych towarzystw naukowych, jest filologiem klasycznym i historykiem kultury antycznej, eseistą, krytykiem literackim, tłumaczem i powieściopisarzem. Na jego dorobek twórczy składają się liczne publikacje naukowe (np. Hellada i Roma, Problemy genologii antycznej), prace popularnonaukowe (np. Antyczna literatura grecka i rzymska. Słownik szkolny, Mały leksykon mitologii greckiej i rzymskiej), podręczniki akademickie (np. Historia literatury starożytnej Grecji i Rzymu, Zarys kultury starożytnej Grecji i Rzymu), utwory o charakterze beletrystycznym (np. Mitologia dla dorosłych, Wojna trojańska, Klątwa Pelopidów, Złote jabłka Afrodyty, Tezeida), oraz tłumaczenia antycznych dzieł literackich (np. Nowele rzymskie, Metamorfozy Owidiusza (wspólnie z Anna Kamieńską), Wyznania św. Augustyna). Książka pt. Plus ratio, czyli mój Uniwersytet jest autentyczną opowieścią o latach, które autor, profesor Stanisław Stabryła, przeżył w Uniwersytecie Jagiellońskim od chwili wstąpienia na I rok studiów filologii klasycznej w roku 1954 aż do przejścia na emeryturę w roku 2007. W ciągu ponad pół wieku studiów i pracy w UJ zapisały się w jego pamięci setki ważnych i mniej ważnych zdarzeń dotyczących zarówno jego samego, jak i całej społeczności uniwersyteckiej na tle dokonujących się przemian politycznych, społecznych i kulturowych w naszym kraju. Zdarzenia te, opowiedziane w porządku chronologicznym, tworzą tutaj rodzaj autobiografii uniwersyteckiej profesora Stabryły. Na jego książkę Plus ratio złożyły się trzy części: „Pierwsze kroki”, „Terminowanie” i „Własną drogą”, w których zostały przedstawione najważniejsze epizody każdego z głównych etapów owego uniwersyteckiego curriculum vitae autora. Wspomnienia profesora Stabryły stanowią nie tylko rodzaj kroniki półwiecza poświęconego studiom i pracy w UJ, ale także - a może przede wszystkim – opis panujących tu stosunków, zachowań, sytuacji. Niezwykle interesująco zostały zarysowane przez autora sylwetki profesorów, z którymi zetknął się jako student, a później także jako asystent i profesor UJ. Sporo miejsca zajęły w tej książce uwagi na temat własnych badań naukowych, autora wykładów, publikacji, wyjazdów zagranicznych, działalności w stowarzyszeniach i związkach uczonych.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
40
Ewangelia dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ewangelia dla dzieci
Dostępny43 szt.

Rozmowy z Jezusem na każdą niedzielę roku Ewangelia dla dzieci to kompletny zbiór komentarzy do niedzielnych Ewangelii na wszystkie trzy lata w cyklu liturgicznym: A, B i C. Komentarze spisane są w atrakcyjnej formie dialogu dziecka z Jezusem. Wojtek, Wiktoria, Kuba, Staś, Marta, Michałek, Dominik i inne dzieci pytają Jezusa na przykład o Jego narodziny w Betlejem; o Jego Rodzinę; o dary, jakie przynosi On swoim uczniom; o zmartwychwstanie; o to, kto przyniesie dobre owoce lub o to, jak wejść do królestwa niebieskiego itp. Książka przybliża dzieciom Jezusa jako żywą i bliską Osobę. Przykłady wzięte z życia są doskonałym przełożeniem bogatego, wielopoziomowego tekstu Ewangelii na konkretne sytuacje życiowe, pomagają odróżnić dobro od zła i wybierać dobro. Autorce udało się spisać owe dialogi językiem prostym, zrozumiałym dla dziecka, z elementami humoru właściwego dzieciom, jednak unikając pułapki infantylizmu. Książka jest cenną pomocą edukacyjną dla rodziców, katechetów w przedszkolach i w młodszych klasach szkół podstawowych jako przygotowanie przed Pierwszą Komunią Świętą oraz dla księży prowadzących formację ministrantów. Pięknie ilustrowaną książkę wydaną w bogatej szacie graficznej i uszlachetnionej oprawie polecamy także jako znakomity pomysł na wartościowy prezent świąteczny dla dzieci.

149,00 zł
126,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 22,35 zł

4 osoby kupiły
41
Baśnie - Andersen + CD w.2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Baśnie - Andersen + CD w.2022
Dostępny204 szt.

Wybór 23 najpiękniejszych baśni Andersena wspaniale ilustrowanych rysunkami i barwnymi ilustracjami Jana Marcina Szancera, baśni wzruszających czy nawet głęboko poruszających, jak też wesołych, krotochwilnych. Spis baśni: Dzieje roku, Calineczka, Syrena, Dzielny ołowiany żołnierz, Pasterka i kominiarczyk, Stokrotka, Dzikie łabędzie, Słowik, Brzydkie kaczątko, Krzesiwo, Latający kufer , Imbryk, Igła do cerowania, Księżniczka na ziarnku grochu, Len, Stara uliczna latarnia, Nowe szaty cesarza, Świniopas, Ogrodnik i jego chlebodawcy, Najpiękniejsza róża świata, Dziewczynka z zapałkami, Królowa Śniegu, Choinka. Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniem baśni Królowa Śniegu.

64,90 zł
46,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,17 zł

4 osoby kupiły
42
Tak po prostu, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Tak po prostu, CD
Mateusz Ziółko, Warner Music Polska
Dostępny297 szt.

Mateusz Ziółko - autor takich przebojów jak „W płomieniach” czy „7 rzeczy” otwiera kolejny rozdział w swojej drodze muzycznej, wydając wyczekiwany album „Tak po prostu”. Wydawnictwo zapowiedziały dwa single – poruszający, melodyjny singiel „Weź mnie” oraz taneczny i dynamiczny „Vis-à-vis”, które pokazały drogę do miejsca, w którym obecnie emocjonalnie znajduje się artysta, do punktu, w którym odnalazł spokój, ukojenie oraz miłość. Cały album „Tak po prostu” jest w zamyśle spójnym konceptem artystycznym, będącym wyrazem dojrzałości artystycznej Mateusza Ziółko. Jak mówi artysta: „To album napisany po prostu historiami mojej, a może i Twojej codzienności. To opowieść o zmaganiach z przeciwnościami tego świata, o walce ze sobą, o siebie i o swoją prawdziwą, czystą i niczym niezbrukaną tożsamość. To obraz krętej, wyboistej i bolesnej drogi, którą jeśli kroczysz słuchając właściwego głosu w swoim sercu…zawsze wrócisz do domu.” Za utwory na płycie „Tak po prostu” odpowiedzialny jest znany duet HOTEL TORINO – Dominic Buczkowski – Wojtaszek oraz Patryk Kumór, twórcy wielu hitów na polskim rynku muzycznym. Ciekawostką jest również fakt, że współautorem jednego utworu z płyty - „Czekam, tęsknię” jest Dawid Kwiatkowski. Lista utworów: 1.Przyjdzie czas 2.Czy mogę tu być?_ 3.Weź mnie 4.Dzisiaj wszystko jest inaczej 5.Lubisz nas 6.Ratuj mnie 7.Vis-à-vis 8.Czekam, tęsknię 9.Właśnie Ty 10.Tak po prostu

46,90 zł
43,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,75 zł

3 osoby kupiły
43
Pasażer Bezpamięci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pasażer Bezpamięci
Dostępny99 szt.

Pasażer Bezpamięci to podróż, której sensem jest poszukiwanie, lecz celem nie zawsze odnalezienie. Bo to co ważne i emocje z tym związane są właśnie w drodze ku temu, co w życiu jest najważniejsze. To tak, jak z mandalą, gdzie celem jest jej tworzenie, a nie posiadanie. Nie można odzyskać siebie, szukając w przyszłości, czy grzebiąc w przeszłości. Ty i ja... każdy z nas. Jesteśmy teraz. I jeśli zmarnujemy tę chwilę, to tak, jakbyśmy zmarnowali ich miliony. Żyć chwilą. I w tym mają nam pomóc marzenia, ku którym dążymy i pamięć, dzięki której chwila może zamienić się w wieczność. Zapraszam w drogę. By sięgnąć marzeń i aby pamiętać o tym, co najważniejsze. Bo to jest sens życia. Po trupach słabości, przez przeciwności czasu, za wszelką cenę... pamiętać. A wszystko będzie dobrze. Rafał Fronia

52,90 zł
37,56 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 15,34 zł

3 osoby kupiły
44
Pakiet: Przyjaciel z przyszłości/ Urodziny.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pakiet: Przyjaciel z przyszłości/ Urodziny..
Dostępny32 szt.

Arcyśmieszna jazda bez trzymanki dla całej rodziny! Akcja, wartkie dialogi i humor to znaki rozpoznawcze powieści przygodowych Davida Baddiela. Książki w pakiecie: "Przyjaciel z przyszłości" TA KSIŻKA WYPRZEDZA SWOJE CZASY - DOKŁADNIE O 1001 LAT Co by się stało, gdyby twoja najlepsza przyjaciółka przybyła z przyszłości? "Urodziny" A GDYBY MIEĆ JE CODZIENNIE? Sam Green jest tak podekscytowany swoimi jedenastymi urodzinami, że chciałby mieć je każdego dnia. Jego życzenie się spełnia "Agencja Wynajmu Rodziców" UWAŻAJ, O CZYM MARZYSZ, BO MARZENIA MOG SIĘ SPEŁNIĆ! Dziesięcioletni Barry w złości wymawia życzenie, że chciałby mieć lepszych rodziców. Przeniesiony do równoległego świata może wybrać wymarzoną rodzinę. Ale czy o to mu chodziło?

110,00 zł
77,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 33,00 zł

3 osoby kupiły
45
Moonage Daydream. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Moonage Daydream. CD
David Bowie, PLG UK Catalog
Dostępny298 szt.

76,90 zł
3 osoby kupiły
46
Czas Żniw. Tom 1, wydanie 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Czas Żniw. Tom 1, wydanie 4
Dostępny7 szt.

Sajon. Nie ma bezpieczniejszego miejsca. „Może nie wiesz, ale Żniwa nazywane są też dobrymi zbiorami. Wciąż mówią tak na ulicach: Dobre Żniwa, Zbiory Obfitości. Rozumieją to jako odbieranie nagrody, podstawowy warunek ich negocjacji z Sajonem. Ludzie oczywiście postrzegają je inaczej. Dla nich są symbolem nieszczęścia. Oznaczają głód. Śmierć. Dlatego nazywają nas kosiarzami. Ponieważ pomagamy prowadzić ludzi na śmierć”. Rok 2059. Dziewiętnastoletnia Paige Mahoney pracuje w kryminalnym podziemiu Sajonu Londyn. Jej szefem jest Jaxon Hall, na którego zlecenie pozyskuje informacje, włamując się do ludzkich umysłów. Paige jest śniącym wędrowcem i w świecie, w którym przyszło jej żyć, zdradą jest już sam fakt, że oddycha. Pewnego dnia jej życie zmienia się na zawsze. Na skutek fatalnego splotu okoliczności zostaje przetransportowana do Oksfordu – tajemniczej kolonii karnej, której istnienie od dwustu lat utrzymywane jest w sekrecie. Kontrolę nad nią sprawuje potężna, pochodząca z innego świata rasa Refaitów. Paige trafia pod protektorat tajemniczego Naczelnika – staje się on jej panem i trenerem, a zarazem jej naturalnym wrogiem. Jeśli Paige chce odzyskać wolność, musi poddać się zasadom panującym w miejscu, w którym została przeznaczona na śmierć. Czas Żniw jest dziełem wyjątkowym. Samantha Shannon to młoda pisarka o ogromnych ambicjach i imponującej wyobraźni, która w swej debiutanckiej powieści stworzyła niezwykle sugestywną i inteligentnie skonstruowaną wizję świata.

44,99 zł
26,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 18,00 zł

3 osoby kupiły
47
Mgliste lata dzieciństwa Wspomnienia z Zamościa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Mgliste lata dzieciństwa Wspomnienia z Zamościa
Dostępny48 szt.

Pierwszy tom swoich wspomnień Perec ? jeden z najsłynniejszych pisarzy jidysz, opublikował w 1913 roku pt. Majne zichrojnes [Moje wspomnienia]. Z powodu śmierci nie zdążył napisać kolejnych tomów. We wstępie określił je jako przede wszystkim klucz do swoich dzieł. Książka zawiera dziewięć rozdziałów koncentrujących się na okresie dzieciństwa i młodości, przedstawia rozwój intelektualny i emocjonalny pisarza. Perec skupia się na procesie swojego kształcenia ? tradycyjnej nauce w chederze i bejt-midraszu, ale również na wpływie edukacji mniej formalnej ? poprzez własne lektury, kontakt z nie-Żydami, wpływ haskali. Opisując zdarzenia ze swojej biografii, tworzy barwne portrety postaci i miejsc ze wczesnego okresu swego życia (Zamość i Szczebrzeszyn). Główne powody, dla których warto przetłumaczyć wspomnienia tego autora, są następujące: z perspektywy żydowskiej ukazane są tam warunki życia w Polsce w okresie zaborów, powstanie styczniowe oraz relacje polskożydowskie; jego wspomnienia przedstawiają modelową biografię żydowskiego chłopca, który przechodzi drogę od dzieciństwa warunkowanego tradycją i religią do młodości, będącej okresem otwierania się na postawy oświeceniowe i wpływy zewnętrzne.

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

3 osoby kupiły
48
Pakiet: 629 kości/ Gdy nikt nie patrzy/ Szepty.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pakiet: 629 kości/ Gdy nikt nie patrzy/ Szepty..
Dostępny26 szt.

Pakiet trzech książek autorstwa M.M. Perr z Serii z podkomisarzem Robertem Lwem. Seryjny morderca, nieugięty śledczy i wielka polityka Książki w pakiecie: "629 kości" Grupa maturzystów gubi szlak w czasie zamieci śnieżnej w Bieszczadach. Szukając schronienia w stojącej na uboczu chacie, dokonują makabrycznego odkrycia. W jednym z pomieszczeń znajdują trzydzieści drewnianych skrzynek, a w nich setki kości oraz zeszyty, w których opisano ostatnie tygodnie życia każdej z ofiar. "Gdy nikt nie patrzy" W lesie nieopodal Warszawy, rodzina jadąca na wakacje, znajduje plastikowe worki z ludzkimi szczątkami. Śledczy dość szybko ustalają tożsamość ofiar. Jedną z nich był młody chłopak - dziedzic niemałej fortuny, drugą - pochodząca z ubogiej rodziny kelnerka. Ofiar pozornie nic nie łączy, a rozmowy z ich rodzinami nie dają jednoznacznych wskazówek co do motywów zbrodni. "Szepty z lasu" W gęstym lesie otaczającym małą miejscowość Buków wydarza się tragedia. Na jednym z drzew zostaje znalezione wiszące ciało dziewiętnastoletniej Jagody. Związane ręce dziewczyny i jej obrażenia wskazują, że doszło do morderstwa.

110,00 zł
79,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 30,80 zł

3 osoby kupiły
49
Ćwiczenia Montessori. Pisz i czytaj, 3-6 lat - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ćwiczenia Montessori. Pisz i czytaj, 3-6 lat
Headu
Dostępny101 szt.

Zestaw, dzięki któremu twoje dziecko zacznie czytać i pisać! Maria Montessori stosowała lekcję trójstopniową do wprowadzania nowych pojęć, takich jak nowe słowa, kształty, kolory, dźwięki i jest ona szczególnie zalecana we wczesnej nauce. W tej grze metoda ta wspomaga rozpoznawanie słów, zapamiętywanie pojęć, pisanie i czytanie. Korzystając z odpowiednich domków, dzieci zaczynają od układania puzzli, aby utworzyć słowa; następnie piszą słowa za pomocą ruchomego alfabetu, a na koniec ćwiczą pisanie za pomocą specjalnego długopisu dołączonego w zestawie. Gra składa się z trzech etapów. Krok pierwszy - kojarzenie przedmiotu z jego nazwą - zaproponuj dziecku wszystkie zagadki słowne zalecamy zacząć od wyrazów trzyliterowych, potem czteroliterowych, a na końcu pięcioliterowych). Krok drugi - rozpoznawanie przedmiotu na podstawie jego nazwy - dziecko używa ruchomego alfabetu, aby napisać nazwę przedmiotu złożonego w puzzle, umieszczając litery w miejscach przewidzianych w domkach do budowania słów. Krok trzeci - przyswojenie skojarzenia przedmiot/imię - dziecko ćwiczy pisanie specjalnym długopisem i formuje litery w miejscach przewidzianych w domkach do budowania słów. Zawartość: 72 litery, 3 domki do budowania słów, 18 układanek, 3 tabliczki, 1 długopis ścieralny, instrukcja.

64,90 zł
59,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,19 zł

4 osoby kupiły
50
Kobe Bryant. Showman, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Kobe Bryant. Showman, wydanie 3
Dostępny7 szt.

„Tylko jeden chłopiec na milion trafia do NBA” – zwrócił mu uwagę wychowawca. „Ale ja właśnie będę tym jednym z miliona” – odparł spokojnie 11-letni Kobe. Do najlepszej koszykarskiej ligi świata Kobe Bryant wdarł się niczym błyskawica w wieku zaledwie 17 lat. Chicago Bulls zdobyli właśnie czwarte mistrzostwo, kończąc sezon zasadniczy z rekordowym bilansem 72-10, a on mówił o Jordanie: „Zamierzam być lepszy od niego. – I dodawał: – Rodman by mnie nie zatrzymał!”. Jeszcze zanim trafił do NBA, podpisał z Adidasem kontrakt na 10 milionów dolarów. I choć początki nie były łatwe, to właśnie Kobe Bryant stał się nowym Królem Koszykówki, pomimo izolacji w drużynie Lakers, konfliktu z Shaquille’em O’Nealem, oskarżenia o gwałt i zerwania kontaktów z rodziną. Żaden inny autor nie opowiedziałby tej historii lepiej niż Roland Lazenby. Twórca bestsellera Michael Jordan. Życie postanowił prześwietlić kolejną gwiazdę koszykówki. I znów napisał biografię-arcydzieło, której dopełnieniem jest epilog, przygotowany po śmierci Kobego. Odejście Mamby poruszyło cały sportowy świat i sprawiło, że na moment stanął on w miejscu. Zostanie zapamiętany jako tytan pracy i człowiek, który mimo popełnianych błędów nigdy się nie poddał. Po prostu - chciał być najlepszy.

59,99 zł
35,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 24,00 zł

3 osoby kupiły
Wróć do góry