hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.11.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 18 listopada 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też (Agnieszka Waligóra, Urszula Młodnicka), na drugim Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie? (Anita Głowińska). Kolejny produkt to Chilijski poeta (Zambra Alejandro) oraz Nie mów nikomu (Karolina Wójciak).
1
Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i ...
Dostępny1738 szt.

- Cześć, jestem Pink! - Cześć, Pinku. Kim jesteś? - Nie wiem. - Jak to nie wiesz? Zastanów się chwilkę. - Jestem taki jak wszyscy. - Nie, jesteś unikalny. Ty też jesteś unikalny, wiesz? Każdy z nas jest. Takiego drugiego Ciebie nie ma nigdzie na świecie. Dlatego jesteś jedyny i niepowtarzalny. Co nie znaczy, że idealny. Masz zalety i wady. Każdy z nas je ma. To one nas budują. One sprawiają, że jesteśmy wartościowi tacy, jacy jesteśmy. Tak jak Pink - Twój nowy przyjaciel. Pink to mały stwór, który wciąż rośnie. Jest trochę nieśmiały i nie zawsze pewien, czy to, co myśli i czuje, jest dobre. Boi się swoich słabych stron, bo jeszcze nie wie, że powinien je zaakceptować. Zastanawia się, czy jest tak samo ważny jak inni. Obserwuje siebie i stara się ze sobą zaprzyjaźnić.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

153 osoby kupiły
2
Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie?
Dostępny262 szt.

Ósma z kolei książka kartonowa z otwieranymi okienkami. Tym razem Kicia Kocia i Nunuś wybrali się na wieś. Nunuś po raz pierwszy zobaczy prawdziwe gospodarstwo i zwierzęta w nim mieszkające, a Kicia Kocia opowie o ich życiu i zwyczajach.

44,90 zł
29,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 15,71 zł

70 osób kupiło
3
Chilijski poeta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
35,14 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 19,76 zł

68 osób kupiło
4
Nie mów nikomu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,99 zł
27,51 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 15,48 zł

49 osób kupiło
5
Ostatnia podróż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia podróż
Dostępny160 szt.

Nawet w najciemniejszych chwilach można znaleźć światło. Patrycja, niegdyś wzięta modelka, obecnie realizuje się w nowych rolach - specjalistki od promocji oraz żony i mamy trójki dzieci. Dni wypełnione obowiązkami upływają szybko, ale szczęśliwie. Do czasu, gdy Patrycja dostrzega, że jej mąż Grzegorz zaczyna się od niej oddalać i wycofywać z rodzinnego życia. W Patrycji wzbierają pretensje i rodzi się żal. Czuje się osamotniona i zmęczona. Kiedy więc Grzegorz proponuje wspólną podróż i zaprasza żonę w bajkowy rejs luksusowym statkiem, ona odczytuje to jako okazję do uzdrowienia rozpadającego się małżeństwa. Nie spodziewa się, że właśnie podczas wycieczki wyjdzie na jaw skrywana przez męża tajemnica, która odbierze jej nadzieję na wspólną przyszłość. Czy Patrycja znajdzie w sobie siłę, by zaakceptować gorzką rzeczywistość? "Ostatnia podróż" to powieść o sile miłości. Historia, która mogłaby zdarzyć się naprawdę.

42,90 zł
26,17 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 16,73 zł

38 osób kupiło
6
Karty Lost Origin Sleeved Booster - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Lost Origin Sleeved Booster
Pokemon TCG
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.25

22,90 zł
21,76 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,14 zł

36 osób kupiło
7
Piękny umysł nie ma wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękny umysł nie ma wieku
Dostępny108 szt.

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na zachowanie sprawności w dowolnej dziedzinie są ćwiczenia. Od tej reguły nie ma żadnych wyjątków, a jeśli chcemy przez całe życie czuć się w pełni sprawni, warto zadbać nie tylko o kondycję ciała, ale też umysłu. Najprzyjemniejszą odmianą gimnastyki dla szarych komórek jest rozwiązywanie zadań umysłowych, poprawiających koncentrację, pamięć, orientację, szybkość liczenia i inne aktywności ludzkiego mózgu. Taki zestaw 140 zróżnicowanych, niebanalnych i intrygujących ćwiczeń wraz ze wskazówkami, jak dbać o dobrą formę własnej głowy, zawiera książka "Piękny umysł nie ma wieku. Łamigłówki dla seniorów i nie tylko. Wydanie II poszerzone". Jej autorki specjalizują się w pracy z osobami starszymi i doskonale rozumieją ich specyficzne potrzeby. Każdy senior znajdzie tu coś dla siebie: zadania językowe i matematyczne, pamięciowe i wymagające kombinowania. Ćwiczenia te pozwolą oderwać się od trosk dnia codziennego i przypomnieć sobie radość płynącą z podejmowania intelektualnych wyzwań. Różnorodność zagadek umysłowych powoduje, że książka staje się miłym towarzyszem wolnych chwil, a duża czcionka o dużym kontraście i przestrzeganie zasady: 1 ćwiczenie = 1 strona sprawią, że czytanie i rozwiązywanie zadań nie będzie wymagało dodatkowego wysiłku. Dobrej zabawy!

44,90 zł
29,63 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 15,27 zł

28 osób kupiło
8
Papier do pakowania Christmas - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papier do pakowania Christmas
Interdruk
Niedostępny
Brak

Papier ozdobny do pakowania prezentów świątecznych. Uwaga! Różne wzory, towar wysyłany losowo.

6,29 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,30 zł

23 osoby kupiły
9
Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest Szczurek? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest Szczurek?
Dostępny430 szt.

Książeczka z okienkami do otwierania - dla wszystkich miłośników Kici Koci i Nunusia. Kicia Kocia i Nunuś wybierają się na spacer. Nunuś chce zabrać pluszowego szczurka, ale szczurka nigdzie nie ma: ani w łóżeczku, ani w komodzie, ani w żadnym innym miejscu. Dzieci zabierają się do szukania. Mają do otwarcia aż 57 okienek!

44,90 zł
30,08 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 14,82 zł

21 osób kupiło
10
Żałoba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żałoba
Dostępny55 szt.

Książka znakomicie ilustruje stan ludzkiego ducha, rozsypanej ludzkiej psychiki po śmierci bliskiego człowieka. W przejmujący, choć jednocześnie rzeczowy sposób przedstawia kolejne etapy żałoby, wskazując sposoby radzenia sobie z nimi. Oczywiście nie samodzielnie ból po odejściu najbliższych jest tak przemożny, że bez pomocy innych ludzi jego pokonanie jest niemożliwe. Jednak pomoc musi być mądra. Autor radzi, w jaki sposób towarzyszyć osobie dotkniętej tą bolesną stratą.

35,00 zł
30,10 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,90 zł

18 osób kupiło
11
Pakiet Benedykt XVI - komplet 12 tytułów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Benedykt XVI - komplet 12 tytułów
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.17

Poruszające rozważania Benedykta XVI Odkryj bogactwo myśli i wiary Josepha Ratzingera. Poznaj poruszające refleksje i wnikliwe diagnozy jednego z najwybitniejszych teologów naszych czasów. W tym unikalnym zbiorze papież odpowiada na pytania nurtujące każdego wierzącego i dotyka tematów fundamentalnych, między innymi: Jaka jest rola rozumu w życiu wiary? Na czym polega misja Kościoła w dzisiejszym świecie? Jaka jest prawda o przeznaczeniu człowieka? Jak pojąć fakt, że Bóg stanął przed człowiekiem jako bezbronne Dziecko? Dlaczego zmartwychwstanie Jezusa przeobraziło cały wszechświat? Czym są wolność, kościelna wspólnota i jak zaspokajać w sobie głód Boga? W jaki sposób osiągnąć wewnętrzną integralność? Jakie są relacje między prawdą, wiarą a tolerancją? Seria książek Benedykta XVI przybliża nas do zrozumienia tajemnic wiary i kondycji współczesnego świata. Ratzinger mocno stąpa po ziemi, a jego myśl jest zakorzeniona w konkrecie chwili. Ujawnia się on jako prawdziwy teolog, którego zadaniem jest nie tylko kontemplacja rzeczywistości wiecznej, ale też mądre i głębokie widzenie obecnego stanu rzeczy. Ks. prof. Robert J. Woźniak

339,90 zł
244,73 zł
Powiadomienie

Rabat 28,0%
oszczędzasz 95,17 zł

12 osób kupiło
12
Miesięcznik ZNAK 811 (12/2022) Dobre życie w chaotycznym świecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miesięcznik ZNAK 811 (12/2022) Dobre życie w chaotycznym świecie
Dostępny181 szt.

Dobre życie w chaotycznym świecie. Starożytny filozof Epikur twierdził, że świat nie ma żadnego całościowego sensu; jest przypadkową grą atomów, a śmierć stanowi ostateczny kres ludzkiego istnienia. Mimo to od nas zależy, czy przeżyjemy swoje życie dobrze. Aby tak się stało, Epikur zalecał szukanie przyjemności. Chodziło mu nie o wystawne uczty, lecz o zadowalanie się skromnymi wygodami, przyjaźnią, obserwowaniem natury. Przypadkowość świata sprawia, że samo nasze istnienie można postrzegać jako niesłychany cud, budzący zdziwienie i zachwyt. Zachęcamy do przyjrzenia się tej antycznej mądrości. Wierzymy, że może ona oświetlić także naszą codzienność - pełną niepokoju i pytań o przyszłość. Jaki jest epikurejski przepis na szczęście? Czy filozofia może nas uwolnić od lęku? Kiedy poczucie sensu jest ważniejsze od przyjemności? Odpowiadają: Catherine Wilson, Michał Jędrzejek i Paul Bloom. Ponadto w numerze: Diabeł i mesjasz. Jak Lula i Bolsonaro podzielili Brazylię, Jakiż ten Kafka był kafkowski! Czytelnicza przygoda Łukasza Najdera, Więcej niż domy. Gdzie powstawały arcydzieła amerykańskiej literatury, Piotr Oczko w cyklu o nieznanych malarkach, "Absolwentki" - opowiadanie Barbary Woźniak, John F. Deane: Oto czym jest poezja - pochwalaniem rzeczy, dlatego że są, Felietony Filipa Springera, Olgi Gitkiewicz i Janusza Poniewierskiego.

24,99 zł
19,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

9 osób kupiło
13
Pokusy wyzbycia się wolności. Intelektualiści w czasach próby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokusy wyzbycia się wolności. Intelektualiści w czasach próby
Dostępny123 szt.

Sięgając po przykłady postheroicznych bohaterów, których gromadzi w cieniu Erazma, wielkiego umysłu renesansowego, Dahrendorf rozwija tu coś w rodzaju politycznej etyki cnót. JÜRGEN HABERMAS Czemu tak wielu intelektualistów XX wieku zaangażowało się w faszyzm i komunizm? Spektrum odpowiedzi na to często stawiane pytanie rozciąga się od oportunizmu i karierowiczostwa do idealizmu sprawców z przekonania. Ale pytanie to można odwrócić: Czemu niektórzy oparli się wszelkim pokusom wyzbycia się wolności? Co było im właściwe, czego brakowało idealistom i oportunistom? Ralf Dahrendorf sonduje przykładowe biografie, by przyjrzeć się temu, co sprawia, że umysł liberalny okazuje się odporny na takie pokusy. Występują tu: Karl Popper, Isaiah Berlin, Raymond Aron i Norberto Bobbio, Hannah Arendt, Theodor W. Adorno i George Orwell - ale także, w trybie kontrastu, postaci takie jak Martin Heidegger, Ernst Junger, Jean-Paul Sartre, Manes Sperber, Arthur Koestler i Gyorgy Lukacs. Rezultatem jest "teoria wolności oparta na cnotach", która może pretendować do ważności wykraczającej poza swój czas. Występuje tu też Erazm z Rotterdamu jako prototyp odnośnej postawy duchowej - stąd mowa jest o "erazmianach". Nie udają się oni na emigrację wewnętrzną ani nie nadają się na bojowników ruchu oporu, ale dzięki rozwadze "zaangażowanego obserwowania" i mądrości "rozumu namiętnego" dysponują kompasem, który pozwala im nawigować w czasach, w których innym umysłom często przypada los rozbitków. Dahrendorf nie byłby Dahrendorfem, gdyby z tego nie wyszło nic więcej niż tylko omówienie historyczne. Jego świetna anamneza "ducha liberalnego" jest zarazem pewną etyką polityczną - nie tylko dla intelektualistów.

49,99 zł
34,49 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 15,50 zł

8 osób kupiło
14
Kolorowe Pianino 3. Piosenki dla dzieci - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowe Pianino 3. Piosenki dla dzieci
Maja Dusik, Diagram
Dostępny209 szt.

Kolejna część "Kolorowego Pianina" to następne 10 melodii uwielbianych przez maluchy w formie diagramów muzycznych. Dzięki kolorowemu zapisowi dzieci powyżej 3 roku życia siadają prze klawiszach z książką i od razu grają - magia! W środku znajdziesz teksty piosenek, diagramy muzyczne zamiast nut, ciekawostki oraz NAKLEJKI, które są dodawane do każdej części gratis. Lista utworów: My jesteśmy krasnoludki, Jestem muzykantem, Kaczuszki, Poszła Karolinka, Five little ducks, Ta Dorotka, Malutki pajączek, Nie chcę cię znać, Jadą misie, Czarne jagódki.

35,00 zł
31,85 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,15 zł

7 osób kupiło
15
Czarna owieczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna owieczka
Dostępny254 szt.

Bliźniaczki Zosia i Wisia poszukują opieki dla osieroconej owieczki. Z pomocą przychodzi sąsiad dziewczynek i proponuje, aby Metka wychowywała się razem ze szczeniakiem jego suczki. I od tej pory rozpoczynają się przygody małej owieczki, która zamieszkując w psiej budzie, nabrała psich nawyków! To zabawna i pouczająca opowieść dla dzieci, o tym, że każdy jest różny i każdemu należy pozwolić na bycie takim, jakim jest. Duża czcionka ułatwia najmłodszym samodzielne czytanie, a kolorowe ilustracje rozwijają wyobraźnię.

21,90 zł
15,99 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,91 zł

6 osób kupiło
16
Zakładka 102 ze wstążką Gil - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka 102 ze wstążką Gil
Skona Ting
Dostępny14 szt.

Elegancka kartonowa zakładka ze wstążką, wyprodukowana w Szwecji.

10,99 zł
5 osób kupiło
17
Sztuka stawiania baniek. Podstawy, wykonanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka stawiania baniek. Podstawy, wykonanie
Dostępny597 szt.

Dodruk wydania z 2020 roku. Stawianie baniek jest metodą leczenia znaną od tysięcy lat, sprawdzoną i stosowaną w medycynie ludowej od wielu pokoleń. Po zakończeniu drugiej wojny światowej, gdy doskwierał niedostatek leków i technicznego wyposażenia medycznego, bardzo często wracano do tego prastarego sposobu leczenia. W miarę poprawy sytuacji materialnej, stawianie baniek szło jednak stopniowo w zapomnienie, mimo że umiejętnie stosowane stanowi skuteczną i często bardzo szybko działającą metodę leczenia. Można ją stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi metodami medycyny naturalnej, a w wielu przypadkach także jako uzupełnienie leczenia konwencjonalnego. Żyjemy w czasach, w których alarmująco rośnie liczba drobnoustrojów opornych nawet na najsilniejsze antybiotyki. Wielu uczonych uważa, że przyczyną tego jest nadmierne stosowanie antybiotyków, a w związku z opisanym zjawiskiem często muszą być one zastępowane innymi, coraz silniejszymi medykamentami. Wady tej nie posiada stawianie baniek, które jest metodą prostą w użyciu, pewną w stosowaniu i nie wymagającą zażywania leków.

44,90 zł
30,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,37 zł

5 osób kupiło
18
Enchant Hystoryjka Wozek Malych Myszek Hkr57 Wb6 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
89,90 zł
80,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,99 zł

5 osób kupiło
19
Repetytorium od A do Z - J.ukraiński - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium od A do Z - J.ukraiński
Dostępny85 szt.

Książka przeznaczona jest dla wszystkich osób zaintertesowanych językiem ukraińskim.

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

4 osoby kupiły
20
Zrozumieć BPMN. Modelowanie procesów biznesowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć BPMN. Modelowanie procesów biznesowych
Dostępny107 szt.

Wydanie 2 rozszerzone Zrozumieć, by zwyciężyć Standard lub notacja BPMN (od ang. Business Process Model and Notation) jest obecnie najpopularniejszym narzędziem do specyfikowania procesów biznesowych. Na podstawie obserwacji trendów w systemach tej klasy można przypuszczać, że wkrótce całkowicie zdominuje on rynek i ostatecznie wyprze inne standardy. Sukces BPMN wynika z tego, że z jednej strony umożliwia on opisanie i rozrysowanie procesów w sposób zrozumiały dla zwykłych śmiertelników, a z drugiej pozwala na bardzo dokładne zgłębienie ich na poziomie technicznym. Te dwie cechy czynią go potężnym narzędziem rozwiązującym problem, przed jakim staje dziś wiele firm i organizacji: jak zmaksymalizować efektywność wykorzystania potencjału systemów informatycznych, zasobów finansowych i ludzi? Powiązanie tych wszystkich elementów w jedną notację lub standard stanowi punkt wyjścia do zyskania trwałej przewagi konkurencyjnej na rynku. BPMN pozwala na ciągłe analizowanie, monitorowanie i optymalizowanie procesów biznesowych. Jest narzędziem bardzo skutecznym, prawdziwym świętym Graalem współczesnego biznesu. Jednak nie jest on niestety tak przyjazny, jak mógłby oczekiwać początkujący użytkownik. Jego oryginalną specyfikację opracowało i udostępnia konsorcjum Object Management Group, a wiele osób twierdzi, że ta instrukcja jest mało zrozumiała. Niniejsza książka adresowana jest do wszystkich, którzy chcą lub muszą szybko poznać i zrozumieć standard BPMN bez konieczności zagłębiania się w gąszcz specyfikacji OMG. Przyda się z pewnością także analitykom biznesowym i systemowym, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę. Powinni zapoznać się z nią również studenci kierunków zarządczych i technicznych, ponieważ ich zawodowa przyszłość będzie nierozerwalnie związana z pracą z notacjami typu BPMN lub ich ewentualnymi następcami.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

4 osoby kupiły
21
Piastowskie fundacje klasztorów żeńskich w Polsce XIII w. Między recepcją obcych wzorców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piastowskie fundacje klasztorów żeńskich w Polsce XIII w. Między recep...
Dostępny187 szt.

Monografia stanowi analizę najważniejszych żeńskich założeń monastycznych powstałych w kręgu dynastii piastowskiej w XIII w. Ukazuje je na tle porównawczym, przedstawia ideę klasztoru kobiecego we wczesnośredniowiecznej Europie Zachodniej i jej recepcję w Europie Środkowej. Zarysowuje też (nieco inaczej prezentujące się) początki żeńskich wspólnot w Polsce, przywołując przy tym także znaczące dwunastowieczne fundacje możnowładcze. Piast Dynasty Foundations of Female Monasteries in Thirteenth-Century Poland: Between the Reception of Foreign Patterns and the Creation of an Original Model The monograph offers an analysis of chief convent foundations set up in the thirteenth century by benefactors from Piast dynasty circles. The foundations are shown in a comparative perspective which looks both at the idea of the convent in Western Europe of the early Middle Ages and its receptions in Central Europe. The (somewhat different) origins of female monastic communities in Poland are also presented, with an additional focus on major aristocratic foundations.

55,00 zł
46,20 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,80 zł

4 osoby kupiły
22
Chi Chi Love Kotek na baterie - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chi Chi Love Kotek na baterie
Simba Toys, Chi Chi Love
Dostępny14 szt.

Kotek Chi Chi Love na baterie to zabawka, która z pewnością ucieszy każdą dziewczynkę marzącą o własnym zwierzątku. Kotek jest wykonany z pluszowego materiału i jest milutki w dotyku. Ma futerko w kolorach popielatym i białym, niebiesko-czarne oczy i różowy nos. Kotek jest zabawką zasilaną bateriami, więc może naśladować zachowanie żywego zwierzęcia. Po włączeniu funkcji przyciskiem na podbrzuszu kotek miauczy, porusza się do przodu i macha ogonem. Ten niezwykle uroczy kotek Chi Chi Love szybko stanie się ulubionym towarzyszem zabaw! Kolor: wielokolorowy Bohater: Chi Chi Love Licencja: Chi Chi Love

56,90 zł
51,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,69 zł

4 osoby kupiły
23
Współczesny bunt w czasach Jezusa.Zauważony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesny bunt w czasach Jezusa.Zauważony
Dostępny26 szt.

Każdego dnia słyszysz o Jezusie, widzisz Jego obrazy i zdjęcia. A co gdybyś spotkał Go twarzą w twarz? Zobaczył na własne oczy? Osiemnastolatek tkwiący w nałogach i bezsensie życia, walczący z Kościołem, pewnego dnia przeżywa śmierć kliniczną, podczas której...  A może ja umarłem i zaraz ujrzę anioły i św. Piotra? - roześmiał się drwiąco w duchu Kuba.- OK. Muszę się ogarnąć. Zaraz znajdę drogę powrotną. Rozejrzę się po okolicy, nie mogę być przecież daleko od Krakowa - pomyślał z nutą entuzjazmu.Idąc wolnym krokiem w upalnym słońcu poboczem bitej drogi, spostrzegł około sto metrów przed sobą dość wysoki mur, na którym zauważył graffiti, cieszące się popularnością już w starożytności.- Zaraz dowiem się, co to za wiocha! - krzyknął rozradowany.Zauważył delikatnie widoczny napis: JERICHO.- O co kaman! Co to ma być?! - wrzasnął poirytowany. Ta historia przeniesie Cię w czasy Jezusa! 

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
24
Pablito - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pablito
Alexander, od 8 lat
Dostępny45 szt.

Kompaktowa wersja nagradzanej gry imprezowej, porywającej zarówno dzieci jak i dorosłych. Niewielkie rozmiary, pełna grywalność wersji podstawowej, przyjazna cena. Przedstaw to, co widzisz na karcie, za pomocą figur geometrycznych. Im mniej elementów użyjesz, zanim ktoś zgadnie, co układasz, tym więcej punktów dla ciebie. Odnajdź w sobie ducha Picassa i pokaż światu, że w głębi duszy wszyscy jesteśmy artystami. A zatem - czas rozpocząć wasz własny, wyjątkowy wernisaż. Gra otrzymała wyróżnienie w konkursie ZABAWKA ROKU 2021 organizowanym przez portal Zabawkowicz.pl (kategoria: gry aktywizujące).

42,58 zł
37,04 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,54 zł

3 osoby kupiły
25
Pluszak Biedronka 40cm Sa Fol - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak Biedronka 40cm Sa Fol
Sun-day, Sun-day
Dostępny5 szt.

58,90 zł
53,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,89 zł

3 osoby kupiły
26
Notatnik ozdobny A5 STNOTE 100 Magnolia - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notatnik ozdobny A5 STNOTE 100 Magnolia
Skona Ting
Dostępny2 szt.

Ozdobny notatnik w formacie A5, zamykany na gumkę, gładki, 140 stron. Wyprodukowany w Szwecji.

31,50 zł
29,93 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,57 zł

4 osoby kupiły
27
Wańka trep Tom 1 - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wańka trep Tom 1
Szumilin Aleksander Iljicz, Fundacja Historia PL
Dostępny28 szt.

?Wańka-trep? to kultowa w Rosji książka (cztery tomy!) o wojnie. Całą rosyjską wielką literaturę wojenną, jak twierdzi autor ? należy wyrzucić do kosza. Tworzyli ją bowiem tzw. ?tyłownicy?, którzy nie mieli pojęcia o tym co tak naprawdę działo się na pierwszej linii frontu. On wiedział ? był na niej bowiem cztery lata! Epokowe, niezwykle emocjonujące dzieło, styl literacki godny Sołżenicyna czy Kuzniecova!

54,90 zł
44,47 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,43 zł

3 osoby kupiły
28
Dinożarły - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinożarły
Alexander, od 5 lat
Dostępny86 szt.

Żarłoczna gra zręcznościowa! DINOŻARŁY poczuły głód. Te wielkie gady nie powinny jednak jeść Ci z ręki. To niebezpieczne! Upoluj właściwe pożywienie i strzelaj nim z katapulty do wielkich gadzich paszczy. Gra DINOŻARŁY łączy w sobie elementy gier edukacyjnych, pamięciowych i zręcznościowych. W pudełku znajduje się specjalna tarcza z wyciętymi paszczami dwóch dinozaurów: mięso- i roślinożernego. Wśród rozsypanych żetonów gracze muszą znaleźć parę takich samych pokarmów i wstrzelić je do paszczy właściwego gada. Precyzja, cierpliwość i dobra pamięć utorują Ci drogę do zwycięstwa. Zdobądź pokarm i zręcznie opanuj głód DINOŻARŁÓW!

26,08 zł
22,69 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,39 zł

3 osoby kupiły
29
Opowiadania bizarne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania bizarne
Dostępny211 szt.

Świat staje się coraz bardziej bizarny Najnowszy zbiór opowiadań Olgi Tokarczuk. Zaskakujące i nieprzewidywalne opowiadania, dzięki którym inaczej spojrzymy na otaczającą nas rzeczywistość. Pochodzące z języka francuskiego słowo „bizarre” znaczy: dziwny, zmienny, ale też śmieszny i niezwykły. Taka właśnie – zadziwiająca i wymykająca się wszelkim kategoriom – jest najnowsza książka Olgi Tokarczuk. Dziesięć opowiadań. Każde z nich toczy się w innej przestrzeni. Wołyń w epoce potopu szwedzkiego, współczesna Szwajcaria, odległa Azja i miejsca wyimaginowane. Czym jest poczucie dziwności i skąd ono pochodzi? Czy dziwność jest cechą świata, czy może jest w nas? Zmienny rytm opowiadań sprawia, że czytelnik ani przez chwilę nie może być pewny tego, co wydarzy się na kolejnej stronie. Olga Tokarczuk wytrąca nas ze strefy komfortu, wskazując, że świat staje się coraz bardziej niepojęty. Obecne w opowiadaniach elementy groteski, czarnego humoru, fantastyki i grozy unaoczniają, że w naszej rzeczywistości nic nie jest takim, jakim się wydaje. Olga Tokarczuk – jedna z najbardziej cenionych na świecie i najczęściej nagradzanych polskich pisarek. Jej książki zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków. Dwukrotnie uhonorowana Nagrodą Literacką Nike: za powieści Bieguni i Księgi Jakubowe. Otrzymała również m.in. Paszport „Polityki”, Nagrodę im. Kościelskich, Brücke Berlin-Preis, słoweńską nagrodę Vilenica, Uznamską Nagrodę Literacką, Międzynarodową Nagrodę Literacką Domu Kultury i Teatru Miejskiego w Sztokholmie, nominację do grona finalistów International IMPAC Dublin Literary Award oraz nominację do The Man Booker International Prize 2018 za powieść Flights (Bieguni). Mieszka we Wrocławiu.

48,00 zł
36,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,00 zł

3 osoby kupiły
30
Jak się dobrze spowiadać? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak się dobrze spowiadać?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

Wśród książek na temat sakramentu pokuty ta wyróżnia się nie tylko tym, że napisał ją ks. Piotr Skarga - wielki kaznodzieja i teolog. Wydana w 1600 r. przypomina współczesnym, jak wielkie znaczenie ma pokuta w życiu katolika oraz zawiera tak często dziś zapominane prawdy na temat grzechu, kary i konieczności zadośćuczynienia. Jest to doskonały poradnik odpowiadający na pytanie: jak się dobrze spowiadać?

15,00 zł
10,99 zł
Powiadomienie

Rabat 26,7%
oszczędzasz 4,01 zł

3 osoby kupiły
31
Miś nie chce spać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś nie chce spać
Dostępny195 szt.

Co robią misie w zimie, kiedy wszystko pokryte jest śniegiem? Śpią? Ale momencik, ja przecież nie chce spać! Co jeśli ominie mnie coś fajnego? Pewnego dnia miś spotyka żubra który opowiada mu jak spędza czas w zimie. Ach, to musi być wspaniałe myśli miś. Też bym chciał poznać śnieg i mróz i poznać zimowe zabawy. Czy uda się Tukonom namówić misia, by poszedł spać? OKSANA BUŁA ukraińska artystka, autorka oraz ilustratorka książek dla dzieci. Żyje i pracuje we Lwowie. Jest absolwentką Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki. Brała udział w wielu krajowych oraz międzynarodowych wystawach. Tworzy ręcznie robioną biżuterię pod markami OOMISEH oraz Tukoni.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

3 osoby kupiły
32
Zakładka 100 ze wstążką Ważki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka 100 ze wstążką Ważki
Skona Ting
Dostępny10 szt.

Elegancka kartonowa zakładka ze wstążką, wyprodukowana w Szwecji.

10,99 zł
3 osoby kupiły
33
Krzysztof Koehler Uczestnictwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzysztof Koehler Uczestnictwo
Dostępny12 szt.

Stać po stronie jasności, ale nie z zamkniętymi oczyma. Krzysztof Koehler, w rozmowie Klasyk i barbarzyńcy Na każdym etapie tej wyprawy ciekaw byłem, co w istocie kryje się za Koehlerową literą, jakie tropy pozostawił w swoim piśmie poeta, ale też jakimi śladami kieruje się on sam, co jest dla niego istotne. Bo to właśnie spoza takich śladów i dzięki nim wyłania się i materializuje już nie poeta, ale żywy człowiek ? z pomysłem na swoją obecność i własne uczestnictwo. I właśnie takiego Koehlera chciałem w tej książce pokazać ? jako poetę, który reaguje i współdziała, jest obecny, czuły i czujny. Ale też jako kogoś, kto z rozmysłem uczestniczy w tradycji, kulturze i historii, ponieważ ma świadomość miejsca, z którego się wywodzi, i świadomość istnienia tych, którzy byli tu przed nim. Fragment z ?Mieszkam tutaj? (Zakończenie) Autor odkrywa postawę twórczą Krzysztofa Koehlera jako kogoś, kto rozpoznaje rzeczywistość, tłumaczy ją i koryguje ? przybliża do prawdy, piękna i dobra. Pokazuje przy tym Jakub Beczek narodziny autorskiej formuły klasycyzmu rozumianej jako odpowiedzialne uczestnictwo w kulturze. Podróż przez kolejne etapy życia i twórczości Koehlera to także odsłanianie przyjmowanych przez poetę ról: od estetyzującego turysty z wczesnych utworów, przez podejmującego metafizyczne ryzyko pielgrzyma i ?partyzanta prawdy?, aż po uważnego rekonstruktora wspólnotowości. Autor śledzi stałość i zmienność formuły klasycyzmu, a także pokazuje towarzyszące im przemiany poetyki. W wędrówce tej kreśli również historię publicznej działalności poety i buduje jego wiarygodny portret ? pełnego pasji pisarza, publicysty, naukowca, nieustannie porządkującego chaos nowoczesnego Sarmaty. PROJEKT: EGZYSTENCJA I LITERATURA Seria poświęcona jest wybitnym polskim pisarzom ? ich twórczości ujmowanej przez nich samych i interpretowanej przez krytyków jako projekt egzystencjalny, jako próba ustanowienia i zapisania siebie i swojego sposobu odczytywania sensów rzeczywistości, indywidualnego oglądu różnych jej sfer ? społecznej, politycznej, etycznej, kulturowej, metafizycznej. Istotnymi kategoriami wyjaśniającymi pisarskie dzieło są w tym przypadku biografia, tożsamość oraz kształtujące je szeroko rozumiane doświadczenie: cielesne i zmysłowe, psychiczne i społeczne, historyczne i polityczne, etniczne i estetyczne, religijne i duchowe... W serii ukazały się tomy: Agnieszka Kałowska, Witkacy. Etyka Marzena Woźniak-Łabieniec, Rymkiewicz. Metafizyka Maciej Urbanowski, Brzozowski. Nowoczesność Anna Legeżyńska, Hartwig. Wdzięczność Tomasz Garbol, Miłosz. Los Adrian Gleń, Stasiuk. Istnienie Agnieszka Kramkowska-Dąbrowska, Krasiński. Świadectwo Dariusz Kulesza, Kossak-Szczucka. Służba Józef Olejniczak, Gombrowicz. Ja! Marta Tomczok, Amiel. Życie Katarzyna Kuczyńska-Koschany, Tuwim. Pęknięcie Izabella Adamczewska-Baranowska, Hugo-Bader. Włóczęga

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

3 osoby kupiły
34
Jest nas więcej. Sieciaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,00 zł
18,99 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,01 zł

3 osoby kupiły
35
cierpkie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
cierpkie
Dostępny79 szt.

Wiersze Marleny Niemiec są dotkliwe, oblepiające, haptyczne, ranliwe i omszałe, a jednocześnie dynamiczne aż do bezdechu. Bezustannie gdzieś biegną, przed czymś uciekają lub za czymś gonią, bezwstydnie wystawiają się na pastwę, a po chwili wyrywają się panicznym zrywem ze szlufek i sprzączek. Z neomaterialistyczną werwą grają na wszystkich zmysłach: zapadają się w mokre podłoże i w stratygraficzne szczeliny, brodzą w podejrzanej materii, ale nigdy nie bredzą, bo niesamowity jest u tej autorki balans między organicznością a precyzją słowa. Stawką poetki staje się też człowiek – mierzący się ze zwichniętą czasoprzestrzenią i płynnymi perspektywami podmiotowymi, zamieniający się w zombie, rozpadający się – w duchu Deleuze’a i Braidotti – w sforę, w tkankę, w pyłek, w nic.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

3 osoby kupiły
36
Jezus chce cię uzdrowić - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus chce cię uzdrowić
Dostępny95 szt.

Ta niezwykła książka przeprowadzi Cię przez proces uzdrowienia przez Pana. Jezus Chrystus pragnie Cię uwalniać od twoich słabości, chorób i problemów. Chce byś doświadczał w pełni Bożego błogosławieństwa. Ale nie uczyni tego wbrew Twojej woli. Oczekuje od Ciebie współpracy z łaską, której udziela. Pomocą w tym służyć może ta książka, dla której inspiracją były rekolekcje uzdrowienia wewnętrznego, prowadzone przez autora. Jezus chce Cię uzdrowić to zaproszenie do odbycia wyjątkowej podróży ku wyzwoleniu od tego, co nas trapi, co nam doskwiera, co nie pozwala nam służyć Bogu i bliźnim. O. Piotr Różański, odwołując się do Słowa Bożego i swego doświadczenia w posłudze duszpasterskiej i modlitewnej, prowadzi nas przez kolejne etapy tej podróży: oczyszczenie, uzdrowienie i uwolnienie, uwielbienie Boga. Na każdym z nich służy radą, przestrzega przez niebezpieczeństwami i pułapkami, w które najczęściej wpadamy, proponuje rozbudowane teksty modlitw, które możemy wykorzystać. Jego książka to praktyczny przewodnik dla każdego, kto chce doświadczyć uzdrawiającej mocy Boga w sferze duchowej, emocjonalnej czy cielesnej. Jeśli otworzysz się na działanie Pana Boga, Ducha Świętego i Jezusa Chrystusa, doświadczysz rzeczy niemożliwych. Uwierz w to! Przypomnij sobie fragment Ewangelii świętego Mateusza (9, 18-19). Przełożony synagogi przyszedł do Jezusa i powiedział:Moja córka umarła. Ale wierzę, że jeżeli przyjdziesz i położysz na nią ręce, to ona zmartwychwstanie. Kobieta cierpiąca na krwotok zaledwie pomyślała: Choćbym się tylko dotknęła frędzli Jego płaszcza, będę zdrowa. Jezus szepnął do jej serca: Idź i ufaj, twoja wiara cię ocaliła (por. Mt 9, 20-22). Tylko tyle. Czy umiesz uwierzyć, że Bóg dokona cudu i w twoim życiu? Słowo Boże jest jak miecz obosieczny, który oddziela to, co złe, od tego, co dobre. To Słowo daje życie wieczne. Dziś zostało ono skierowane do ciebie. /fragment książki/ o. Piotr Różański SP jest katechetą, wychowawcą, duszpasterzem grupy Odnowy w Duchu Świętym KANA w Łowiczu, z którą wspomaga diecezjalnego egzorcystę, jak również posługuje modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie i uwolnienie. Stale współpracuje z Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie, gdzie prowadzi rekolekcje charyzmatyczne.

18,90 zł
13,99 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,91 zł

3 osoby kupiły
37
Prawo międzynarodowe publiczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo międzynarodowe publiczne
Dostępny36 szt.

Podręcznik "Prawo międzynarodowe publiczne" to kompendium wiedzy z zakresu prawa międzynarodowego publicznego. Przedstawione zagadnienia obejmują m.in.: problematykę źródeł prawa międzynarodowego, problematykę podmiotów tegoż systemu prawnego, sposoby załatwiania sporów międzynarodowych, status jednostek w prawie międzynarodowym, aspekty prawne działalności organizacji międzynarodowych. Prawo międzynarodowe jako dziedzina przedstawione jest w sposób dynamiczny, przy zachowaniu proporcji między teoretycznymi i praktycznymi aspektami funkcjonowania tego szczególnego porządku prawnego. Rozważania doktrynalne wzbogacone są analizą praktyki międzynarodowej oraz orzecznictwa. W każdym z rozdziałów Czytelniczka i Czytelnik znajdą wykazy zalecanej literatury, które mogą posłużyć jako punkt wyjścia dla dalszych studiów nad prawem międzynarodowym publicznym. Publikacja jest adresowana przede wszystkim do studentów prawa oraz stosunków międzynarodowych.

75,00 zł
62,25 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 12,75 zł

2 osoby kupiły
38
Strój zimy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strój zimy
U WIKTORA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

Strój składa się z sukni i diademu.

49,00 zł
41,65 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,35 zł

2 osoby kupiły
39
Miłość Mądrości Przedwiecznej oraz inne pisma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość Mądrości Przedwiecznej oraz inne pisma
Dostępny44 szt.

Książka jest zbiorem czterech pism Świętego Ludwika Marii de Montfort: Miłość Mądrości Przedwiecznej jest świadectwem głębokiej myśli teologicznej oraz osobistego doświadczenia. W jej tekście znalazły się nauki rekolekcyjne skierowane do większego kręgu wiernych. Autor rozumie mądrość w sensie biblijnym i duchowym i jasno wskazuje, że każda miłość implikuje wzajemność. Źródłem autentycznej mądrość życia jest Bóg. Mądrość Przedwieczna jest sama w sobie łagodna, łatwa i zobowiązująca. Zwraca się do ludzi w celu uczenia ich sposobów osiągania szczęścia; ona ich szuka, uśmiecha się do nich, napełnia ich niezliczonymi dobrami i na tysięczne sposoby uprzedza. Tajemnica Maryi to niewielkie pismo powstało w oparciu o list, który Autor napisał o nabożeństwie oddania się w niewolę Jezusowi przez Maryję. Znaleźć w nim można istotne rysy duchowej drogi św. Ludwika de Montfort. Tytuł dzieła nawiązuje do myśli św. Ludwika Szczęśliwa, tysiąckrotnie szczęśliwa jest żyjąca na ziemi dusza, której Duch Święty objawia tajemnicę Maryi i w ten sposób umożliwia jej poznanie. Żarliwa modlitwa wyraża misyjny zapał i autentyczną pobożność maryjną i św. Ludwika de Montfort. Modląc się, czytając i rozważając ten tekst, każdy będzie mógł odpowiednio do swej sytuacji i możliwości odnowić zaangażowanie w misję, do której Maryja go w imię swego Syna zaprasza. List do przyjaciół Krzyża pismo jest komentarzem do słów Ewangelii św. Mateusza: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje (16,24). Krzyż, który chciał nosić de Montfort, jest krzyżem Jezusa, temu zaś nadaje sens tylko miłość. Warto docenić rozsądek i właściwy umiar porad, jakie Święty daje czytelnikom.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
40
Przyszła na Sarnath zagłada. Opowieści niesamowite i fantastyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyszła na Sarnath zagłada. Opowieści niesamowite i fantastyczne
Dostępny55 szt.

Howard Phillips Lovecraft (1890–1937) – amerykański mistrz literatury grozy, niekwestionowany klasyk gatunku; bez niego nie sposób dziś wyobrazić sobie horroru i fantastyki w literaturze, filmie, komiksie, grach. Wybitnie zdolny samouk, erudyta, wizjoner, znakomity stylista, wielki koneser niesamowitości. Za życia niedoceniony, po latach wciąż czytany, analizowany, uwielbiany. Klasyk literatury światowej, pisarz nieśmiertelny, którego na szczęście nie wypada już nie znać. Przyszła na Sarnath zagłada. Opowieści niesamowite i fantastyczne to drugi po Zgrozie w Dunwich i innych przerażających opowieściach wybór najlepszych utworów H.P. Lovecrafta. Tym razem klasycznym opowiadaniom grozy, takim jak Zeznanie Randolpha Cartera, Reanimator Herbert West czy Coś na progu, towarzyszą utwory fantastyczne, tajemnicze i piękne wędrówki po krainie snów – na czele z krótką powieścią Ku nieznanemu Kadath śniąca się wędrówka, jednym z największych popisów kosmicznej wyobraźni pisarza. Opowiadania uzupełnia słynny esej Lovecrafta Nadprzyrodzona groza w literaturze, niezrównany przewodnik po literackiej grozie, po raz pierwszy z dokładną bibliografią. Wszystkie utwory w wiernym, znakomitym literacko przekładzie Macieja Płazy, który za Zgrozę w Dunwich i inne przerażające opowieści został nagrodzony przez „Literaturę na Świecie”. Książkę wzbogaca obszerne posłowie i zdobią znakomite ilustracje Krzysztofa Wrońskiego.

79,90 zł
57,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

2 osoby kupiły
41
Leyte - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leyte
Dostępny81 szt.

Bitwa o Leyte to historia największej bitwy morskiej drugiej wojny światowej. Nigdzie indziej w jednej bitwie nie wzięło jednocześnie udziału tyle okrętów z obu stron. Nigdzie indziej pancerniki nie zbliżyły się do lotniskowców na odległość strzału artyleryjskiego. Nigdy wcześniej ani później Amerykanie, według autora, nie wykazali w wojnie na Pacyfiku tylu przykładów odwagi i poświęcenia. To właśnie tam, pod Leyte, po raz pierwszy zaatakowały też jednostki kamikadze. Amerykańskie kutry torpedowe i niszczyciele nigdzie indziej nie osiągnęły takich dni chwały jak tutaj. Tych ?nigdzie? i ?nigdy? można by jeszcze mnożyć. Sama bitwa obfitowała w zaskakujące zwroty akcji, a nastroje Amerykanów i Japończyków zmieniały się jak w kalejdoskopie. Trzeba przyznać autorowi, że obiektywnie przyznaje, iż mimo olbrzymiej przewagi materialnej to właśnie Japończycy dyktowali przebieg wydarzeń, a ich skłonność do poświęceń kompletnie zaskoczyła admirała Halsey?a, który dał się oszukać i rzucił się w pogoń za lotniskowcami, pozostawiając zatokę Leyte z siłami inwazyjnymi na rzeź japońskich pancerników i krążowników. Z wielu dowódców poszczególnych grup okrętów moralnym zwycięzcą na pewno powinien się czuć admirał Ozawa, który swoje samobójcze zadanie wykonał wręcz perfekcyjnie. Powinni nimi się też czuć bez wątpienia po stronie amerykańskiej obrońcy zatoki Leyte w kulminacyjnym momencie bitwy, a więc załogi niszczycieli, ścigaczy i piloci samolotów z lotniskowców eskortowych, którzy rzucili się na ciężkie okręty japońskie, zagradzając im wejście do zatoki. Praca autora to na pewno dzieło podstawowe dla wszystkich badaczy tej największej bitwy na morzu ostatniej wojny światowej. Żaden z nich nie może pisać o niej bez odniesienia się do książki Morrisona. Jest ona unikalna, dlatego że autor miał możliwość spotkania się z wieloma uczestnikami walk. Z niektórymi z nich na bieżąco zaraz po walce, z innymi później, kilka lat po wojnie. Wykorzystał też w książce przesłuchania japońskich wyższych oficerów ? uczestników walk. Nikt nie napisał nic pełniejszego o tej bitwie. A niektóre, nawet drobne epizody, opowiedziane przez uczestników zdarzeń i włączone do tekstu niezwykle ubarwiają suchy opis bitwy. Mamy tu więc fantastyczne przykłady odwagi, gdy samoloty bez bomb i amunicji przeprowadzają naloty na pancerniki japońskie, aby odwrócić ich uwagę od bezbronnych lotniskowców eskortowych. Mamy też niezwykły opis akcji ratowniczej, gdy wiele okrętów i samolotów zaangażowanych jest w akcję ratowania jednego rozbitka! Żadna armia na świecie nie dbała tak o własnych ludzi jak amerykańska. Leyte to początek końca Japonii. Tu zostaje pochowana cesarska flota. Od tej pory jej znaczenie będzie marginalne. Większość japońskich dowódców wiedziała już po Leyte, że wojna jest przegrana. Dlaczego więc wbrew logice walczyli dalej? Ale to już temat na inną opowieść?

59,90 zł
48,52 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,38 zł

2 osoby kupiły
42
Blok rysunkowy Bazgrownik A4/100K HAPPY COLOR - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok rysunkowy Bazgrownik A4/100K HAPPY COLOR
GDD
Dostępny17 szt.

Blok rysunkowy Bazgrownik, A4, 100 arkuszy 80g, Happy Color.

18,99 zł
2 osoby kupiły
43
Zestaw kart Vstar Premium Pin Collection Kleavor - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
174,90 zł
166,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 8,74 zł

2 osoby kupiły
44
Strój pielęgniarki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strój pielęgniarki
U WIKTORA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

Strój to biały uniform obszyty czerwoną lamówką. Ma imitację zapięcia - zakłada się przez głowę. Na wysokości pasa wszyta guma. W komplecie czepek zamocowany na przepasce. Na czepku i kieszonce fartucha nadruk.

59,00 zł
50,15 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,85 zł

2 osoby kupiły
45
Ołówki ozdobne STPEN02 ważki 6 sztuk - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówki ozdobne STPEN02 ważki 6 sztuk
Skona Ting
Dostępny1 szt.

Zestaw 6 ozdobnych ołówków owiniętych w dekoracyjny papier ozdobny. Wyprodukowane w Szwecji. Produkt ekologiczny (FSC C135822).

18,60 zł
17,99 zł

Rabat 3,3%
oszczędzasz 0,61 zł

2 osoby kupiły
46
Strój Drakuli - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strój Drakuli
U WIKTORA
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.16

Do stroju dołączone zęby wampira. Przebranie składa się z: peleryny, kamizelki, zębów.

49,00 zł
41,65 zł
Powiadomienie

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,35 zł

2 osoby kupiły
47
Zakładka 110 ze wstążką Święta Mikołaj 2 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka 110 ze wstążką Święta Mikołaj 2
Skona Ting
Dostępny35 szt.

Elegancka kartonowa zakładka ze wstążką, wyprodukowana w Szwecji.

10,99 zł
2 osoby kupiły
48
Diamentowa mozaika Mandala 7D Kot 40x30cm 1006615 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21,90 zł
20,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,09 zł

2 osoby kupiły
49
Pół godziny dla Boga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pół godziny dla Boga
Dostępny39 szt.

Książka Pół godziny dla Boga to doskonały miniprzewodnik po tajnikach modlitwy, szczególnie przydatny dla ludzi zabieganych.Pierwsza część: . zawiera cenne wskazówki na temat modlitwy myślnej,  . dotyka dylematów współczesnego człowieka,  . czerpie obficie z myśli św. Josemarii Escrivy de Balaguera, założyciela Opus Dei, cieszącego się sławą doskonałego przewodnika na drogach wiary i modlitwy.W drugiej części autor buduje poszczególne medytacje, czerpiąc w zręczny i oryginalny sposób z Biblii. Proponuje m.in. rozważania:. Dla Ojca dwóch synów,  . Dla mężczyzny i kobiety jednocześnie kuszonych, . Dla dziewczyny, która chwyta chwile, i dla tej, która tego nie czyni.W ten sposób trafia w sedno ciągle aktualnych - choć bywa, że zapomnianych - pytań i problemów. 

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
50
Diamentowa mozaika Drzewo 40x30cm 1006718 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,90 zł
17,99 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,91 zł

2 osoby kupiły
Wróć do góry