hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.11.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 21 listopada 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Felix, Net i Nika oraz Zero Szans (Rafał Kosik), na drugim Zaginiony metal (Brandon Sanderson). Kolejny produkt to Mazowsze 1047 (Mariusz Samp) oraz Legiony Polskie w bitwie pod Jastkowem 31 VII - 3 VIII 1915 (Przemysław Benken).
1
Felix, Net i Nika oraz Zero Szans - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Nowość
Felix, Net i Nika oraz Zero Szans
Dostępny2955 szt.

Felix, Net i Nika wyruszają na szaloną wyprawę na drugi koniec świata. Czy ich mission imposible ma jakiekolwiek szanse powodzenia? Czy zaginiony samolot z Laurą oraz tajemniczym ładunkiem uległ katastrofie? Gdzie zaprowadzi przyjaciół ich niezwykłe śledztwo? Jesteście gotowi na Bangkok, Sajgon, street food, wredne małpy, śmierdzące duriany, tuk-tuki, opuszczone wieżowce, yakuzę oraz gang mnichów, eleganckie hotele oraz kwatery z latającymi karaluchami, bazary, krokodyle w kanałach Menamu i ruiny zagubionych w dżungli świątyń, oplecione korzeniami drzew i pajęczynami pająków, których nigdy nie chcielibyście zobaczyć? Przed czytelniczkami i czytelnikami wielka dawka egzotyki, tajemnic, przygód, kłopotów, sercowych komplikacji i niezawodnego humoru!

48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

120 osób kupiło
2
Zaginiony metal - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zaginiony metal
Dostępny1924 szt.

Waxillium Ladrian, stróż prawa z Dziczy, który został senatorem w wielkim mieście, przez lata podążał śladem tajemniczej organizacji zwanej Kręgiem, którą kierowali jego nieżyjący wuj i siostra, a która porywała ludzi pochodzących z rodzin Allomantów. Kiedy detektyw Marasi Colms i jej partner Wayne natrafiają na magazyn broni przeznaczonej dla Bilming, jednego z zewnętrznych miast, pojawia się nowy trop. Konflikt między stolicą Elendel a zewnętrznymi miastami przynosi korzyść Kręgowi, ich macki sięgają teraz Senatu Elendel, a Bilming jest jeszcze bardziej uwikłane. Po tym, jak Wax odkrywa nowy rodzaj materiału wybuchowego, który ma bezprecedensową niszczycielską moc, i uświadamia sobie, że Krąg z pewnością już go zna, nieśmiertelny kandra wyjawia, że moc Harmonii nie sięga Bilming. To znaczy, że miasto uległo wpływom innego boga – Trella, którego wyznaje Krąg. A Trell nie jest jedyną istotą przybywającą z szerszego cosmere – Marasi zostaje zwerbowana przez ludzi spoza świata, obdarzonych dziwnymi umiejętnościami i twierdzących, że ich celem jest ochrona Scadrialu… za wszelką cenę. Wax musi zdecydować, czy odłożyć na bok swój konflikt z Bogiem i znów stać się Mieczem, wykutym przez Harmonię. Jeśli nikt nie odważy się zostać bohaterem, którego potrzebuje Scadrial, planetę i miliony jej mieszkańców czeka gwałtowny i tragiczny koniec.

55,00 zł
40,70 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,30 zł

56 osób kupiło
3
Mazowsze 1047 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Mazowsze 1047
Dostępny2449 szt.

Po panowaniu Bolesława Chrobrego, który wyniósł państwo wczesnopiastowskie do poziomu regionalnej potęgi, nadszedł kryzys. Żądni rewanżu za wcześniejsze porażki sąsiedzi ze wschodu i z zachodu zmusili Bolesławowego syna Mieszka II do ucieczki za granicę. W kraju mnożyły się niepokoje, narastała reakcja pogańska. Po śmierci Mieszka w 1034 roku władcą Polski został jego syn Kazimierz, któremu nadano później przydomek „Odnowiciel”. On również musiał opuścić ojczyznę, w której rządy przejęli lokalni możnowładcy. Jednym z nich był Miecław, który – jak podaje Gall Anonim, utworzył na Mazowszu własne państwo. Kazimierz po powrocie z Niemiec zaczął odzyskiwać swoje dziedzictwo. Szło mu to z wielkim trudem. Miecław był jego głównym przeciwnikiem. W konflikt włączył się ruski kniaź Jarosław Mądry, sojusznik polskiego księcia. Do decydującej bitwy doszło w 1047 roku w nieznanym dziś miejscu na Mazowszu. Historyk średniowiecza, dr Mariusz Samp, opisuje te dramatyczne wydarzenia oraz wojskowość w Europie Środkowo-Wschodniej w XI wieku.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

46 osób kupiło
4
Legiony Polskie w bitwie pod Jastkowem 31 VII - 3 VIII 1915 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Legiony Polskie w bitwie pod Jastkowem 31 VII - 3 VIII 1915
Dostępny331 szt.

Na przełomie lipca i sierpnia 1915 r. pod Jastkowem niedaleko Lublina rozegrała się bitwa, w której udział wzięły m.in. 4. Pułk Piechoty Legionów ppłk. Bolesława Roi i pułki I Brygady Legionów Józefa Piłsudskiego. Wokół krwawego, kilkudniowego starcia (będącego chrztem bojowym 4. Pułku), w którym Polacy próbowali bohatersko, acz bezskutecznie przełamać pozycje rosyjskie, narosło wiele kontrowersji. Co faktycznie wydarzyło się pod Jastkowem i kto odpowiadał za brak sukcesu formacji legionowych oraz duże straty poniesione przez Polaków? Czas poznać odpowiedzi na te pytania. Warto dodać, że wielu uczestników bitwy pod Jastkowem w późniejszych latach brało udział w kształtowaniu polskiego życia kulturalnego i politycznego. Byli to m.in.: Karol Bunsch, Władysław Broniewski, Józef Piłsudski, Bolesław Roja, Felicjan Sławoj Składkowski czy Kazimierz Sosnkowski. Wszystkich ich spotkamy na kartach niniejszej książki. Z całą powagą stwierdzam, że praca dr. Przemysława Benkena […] jest relewantnym dopełnieniem istniejącej historiografii. Czytając niniejszą pracę należy mieć na uwadze słowa Cycerona „Historiam nescire hoc est semper puerum esse”, które wskazują czytelnikowi na istotne znaczenie znajomości historii batalii o polską niepodległość i wyzwolenie się przez Polaków spod panowania zaborców trwającego od XVIII aż do początków XX wieku. Tym bardziej, że wspomniana publikacja prezentuje walkę Legionów Polskich z Cesarską Armią Rosyjską, której niechlubne tradycje imperialne kontynuuje istniejąca w różnych formach państwowości Rosja. (z recenzji dr. Arkadiusza Krawcewicza) Przemysław Benken (1985) – doktor nauk humanistycznych, historyk wojskowości i politolog, pracownik Oddziałowego Biura Badań Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie. Autor przeszło setki publikacji naukowych, w tym ośmiu książek. W 2022 r. otrzymał nagrodę Fundacji im. Janusza Kurtyki za najlepszą monografię naukową poświęconą dziejom Armii Krajowej. W naszym wydawnictwie opublikował m.in. książkę poświęconą wojnie zuluskiej z 1879 r. i monografię bitew II wojny indochińskiej stoczonych pod Ap Bac i Binh Gia.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

16 osób kupiło
5
Wagnerowcy. Psy wojny Putina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wagnerowcy. Psy wojny Putina
Dostępny2681 szt.

Precyzyjne zamachy, okrutne tortury, polityczne intrygi. Ogromne pieniądze, diamenty, złoto, ropa. Tajne układy z afrykańskimi dyktatorami i polowanie na prezydenta Ukrainy Zełenskiego. Z tym wszystkim stoją wagnerowcy, najbardziej znani na świecie najemnicy. Zarabiają krocie dla swego sponsora Jewgienija Prigożyna, słynnego kucharza Putina, ale też realizują tajne misje zlecone przez Kreml. Współpracują z armią i wywiadem Rosji, bo tak naprawdę są "niewidzialną armią Putina". W przypadku porażek, jak wtedy, gdy zostali zmasakrowani przez Amerykanów w Syrii, Moskwa umywa ręce. Gdy są potrzebni w wojnie z Ukrainą, rosyjska propaganda nawet tego nie ukrywa. Historia Grupy Wagnera, acz krótka, jest pełna przemocy i pieniędzy. Zaczyna się na Krymie i w Donbasie, przenosi się na Bliski Wschód, w głąb Afryki, a nawet nad Morze Karaibskie, by wrócić na Ukrainę. Dowodzi nimi Dmitrij Utkin "Wagner", weteran rosyjskiej armii, fan muzyki Richarda Wagnera (stąd jego pseudonim) i ideologii nazistowskiej. Dziś jego ludzie "denazyfikują" Ukrainę. Skąd się wzięli, jak są zorganizowani, jakich zbrodni się dopuścili i dlaczego są tak przydatni dla Kremla? Na te wszystkie pytania, a także wiele innych, odpowiada książka "Wagnerowcy. Psy wojny Putina". Pierwsza taka książka w Polsce.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

16 osób kupiło
6
Ostatnie spojrzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
99,90 zł
73,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 25,97 zł

13 osób kupiło
7
Król wojny i krwi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Król wojny i krwi
Dostępny3771 szt.

Król Ich związek jest jego zemstą. Isolde de Lara uważa dzień swojego ślubu za dzień śmierci. Żeby położyć kres długoletniej wojnie, musi poślubić króla wampirów Adriana Aleksandra Vasilieva i go zabić. Lecz jej próby zostają udaremnione, a Adrian grozi, że jeśli Isolde jeszcze raz podejmie próbę zabójstwa, on zrobi z niej nieumarłą. Przerażona, że stanie się taką istotą jak te, których najbardziej nienawidzi, Isolde szuka innych sposobów, żeby przeciwstawić się mężowi i przetrwać na brutalnym dworze wampirów. Jednak nie dworu Isolde boi się najbardziej. tylko Adriana. Mimo niewątpliwej chemii między nimi dwojgiem Isolde zastanawia się, dlaczego król – gwałtowny, dziki i bezlitosny – właśnie ją wybrał na małżonkę. Odpowiedź zburzy jej świat.

45,00 zł
36,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

14 osób kupiło
8
Jeremiada - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Jeremiada
Dostępny885 szt.

Jeremiada to czwarta część przygód pułkownika Radosława Sztylca. Tym razem staje on przed wyborem między złem a jeszcze większym złem. Aby uchronić siebie i osoby, na których mu zależy, będzie musiał znów zmierzyć się z ludźmi z obcych służb specjalnych i organizacji terrorystycznych, którzy o nim nie zapomnieli. Mimo że od czasów Zawieszonych rzadko wyjeżdżał z Bończy, wrogów mu znowu przybyło. Droga do głównej rozgrywki znów prowadzi przez Afganistan. Spotkamy na niej ponownie dobrze już znane postacie: i te prawie dobre, jak stary Jugowski, chorąży Rusinek i Parker, i te złe, jak Uliew, Ryszewski, Krynicki i Kiryłłowa. Czy jednak wszyscy dobrzy dalej są dobrzy, a wszyscy źli wciąż są źli? Kto tym razem zginie? Kto stanie się nieoczekiwanym sprzymierzeńcem? Czy Sztylc jest świadomy posiadanych informacji i ma wystarczająco sił, by uratować już nie tylko swoje życie, stając do walki z obcymi służbami i zdrajcami?

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

13 osób kupiło
9
Ekstremalny poradnik przetrwania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ekstremalny poradnik przetrwania
Dostępny217 szt.

Nasza cywilizacja wie wszystko na temat okrucieństwa, jakie kryje się pod słowem „wojna”, a jednak żyjemy w złudnej bańce bezpieczeństwa, traktując ją jako wydarzenie z ciemnych kart historii, a nie realne zagrożenie. Jednak czas pokoju jest chwilą pomiędzy wojnami. To książka dla każdego, kto jest świadomy historii oraz naszego geopolitycznego położenia i chce na własną rękę przygotować się do wojny. Naval daje gotowe wskazówki: Jak rozpoznać, czy zagrożenie jest blisko? Jak zaplanować i bezpiecznie przeprowadzić ewakuację? Co zabrać ze sobą, a co zostawić? Jak zabezpieczyć miejsce zamieszkania? Co powinno się znaleźć w Twoim plecaku ewakuacyjnym? Jakie umiejętności warto rozwijać, by zwiększyć szanse na przetrwanie? Jak nie dać się zabić? Jeśli los nie będzie łaskawy – jak przetrwać na łasce wroga? Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Obserwuj sytuację na świecie. Dbaj o siebie i swoich bliskich. Bądź gotowy na każdy scenariusz.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

14 osób kupiło
10
Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa Wyd 2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

9 osób kupiło
11
Elżbieta II. Niezwykła królowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Elżbieta II. Niezwykła królowa
Dostępny1892 szt.

Elżbieta II to królowa, która była najdłużej panującą monarchinią w dziejach Anglii, Walii i Szkocji. W 1952 roku została władczynią nie tylko Wielkiej Brytanii, ale całej Wspólnoty Narodów, liczącej wówczas 32 kraje. Elżbieta II spotkała 13 amerykańskich prezydentów, poznała pięciu papieży, w czasie jej panowania upadł mur berliński, rozpadł się Związek Radziecki, powstałaUnia Europejska, a Wielka Brytania zdążyław niej być i z niej wystąpić. świat przeżył niejedną rewolucję. Przez te wszystkie lata Elżbieta II z niewzruszoną determinacją i wytrwałością wypełniała swoje królewskie powinności, jednoczyła kraj, była królową i wzorem dla swoich poddanych, budząc szacunek, podziw i zaufanie. Jej osobowość sprawiała, że cieszyła się dużym zainteresowaniem mediów, a świat z zapartym tchem śledził doniesienia na temat życia codziennego budziła zainteresowanie wśród podwładnych i osób niezwiązanych z monarchią na całym świecie. Była symbolem monarchii, która trwała prawie nieprzerwanie od tysiąca lat, a przy tym miała również kryzysy. Poznajmy historię wielkiej królowej, monarchini oddanej swoim powinnościom, służącą narodowi i krajowi, wraz z blaskami i cieniami jej panowania i życia. Zobaczmy Elżbietę II jako królową i kobietę, matkę, żonę i członka rodziny, a także przełożoną dla swoich pracowników i partnerkę swojego rządu i polityków.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

7 osób kupiło
12
Fizjoterapia małych zwierząt i medycyna psów sportowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Fizjoterapia małych zwierząt i medycyna psów sportowych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.27

Książka z materiałami wideo Fizjoterapia małych zwierząt i medycyna psów sportowych szczegółowo przybliża zagadnienia związane z biomechaniką ruchu małych zwierząt, fizjologią wysiłku fizycznego oraz patofizjologią bólu, a także przedstawia multimodalne podejście do terapii bólu z uwzględnieniem najnowocześniejszych metod wspierających leczenie jak kinesiotaping czy medycyna regeneracyjna. W książce przedstawiono choroby ortopedyczne i neurologiczne aparatu ruchu, urazy i kontuzje psów sportowych z uwzględnieniem podziału na konkretne dyscypliny sportowe, a także plany postępowania lekarskiego i fizjoterapeutycznego, w których znajdują się inspirujące ćwiczenia rehabilitacyjne dedykowane pacjentom na różnych etapach procesu usprawniania. W książce przedstawiono: • informacje z zakresu fizjologii i patofizjologii tkanek oraz procesu gojenia, • badanie ortopedyczne, neurologiczne i kardiologiczne wraz z oceną wyników, • opisy ćwiczeń, terapii manualnej i metod fizykalnych (w tym laseroterapii, TENS, bieżni wodnej, terapii falą uderzeniową, terapii rezonansem jądrowym itp.), • terapie biologiczne (osocze bogatopłytkowe, komórki macierzyste itp.), • praktyczne wskazówki dotyczące rehabilitacji psów i kotów oraz współpracy z właścicielem zwierzęcia w celu jego zaangażowania w terapię czy dostosowania środowiska domowego do potrzeb pacjenta, • żywienie psów sportowych i pacjentów w czasie rehabilitacji, • zagadnienia z zakresu medycyny sportowej psów i powrotu do treningów po urazach, • szczegółowe opisy z zakresu anatomii i neuroanatomii wybranych jednostek chorobowych połączone z opcjami leczenia oraz możliwością opracowania indywidualnego planu rehabilitacji. Rehabilitacja medyczna i fizjoterapia stają się coraz ważniejszą gałęzią współczesnej medycyny weterynaryjnej. Właściciele zwierząt oczekują opieki na najwyższym poziomie. W wielu przypadkach oznacza to konieczność podjęcia wielokierunkowych działań, które oprócz tradycyjnych metod terapeutycznych opierają się na szczegółowym planie rehabilitacji dostosowanym do potrzeb danego pacjenta. Książka Fizjoterapia małych zwierząt i medycyna psów sportowych jest nieocenionym źródłem wiedzy dla wszystkich osób zajmujących się zoofizjoterapią. Szczegółowo opisano w niej zagadnienia związane z biomechaniką ruchu, fizjologią wysiłku fizycznego oraz z anatomią, fizjologią i patofizjologią chorób ortopedycznych i neurologicznych aparatu ruchu. Przedstawiono możliwości ich leczenia i rehabilitacji z uwzględnieniem najnowocześniejszych metod wspierających terapię, jak kinesiotaping czy medycyna regeneracyjna. Autorzy poruszają zagadnienia związane z patofizjologią bólu, pomiarami jego natężenia oraz multimodalnym podejściem do terapii bólu. Opisują również urazy i kontuzje psów sportowych z uwzględnieniem podziału na konkretne dyscypliny sportowe, a przede wszystkim plany postępowania lekarskiego i fizjoterapeutycznego. Książka ta jest także skarbnicą wiedzy dla osób poszukujących inspirujących ćwiczeń rehabilitacyjnych dedykowanych pacjentom na różnych etapach procesu usprawniania. Małgorzata Lubkiewicz zoofizjoterapeuta w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Animal Active, dyrektor Studium Fizjoterapii Zwierząt, prezes Polskiego Związku Zoofizjoterapeutów

300,00 zł
219,00 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 81,00 zł

7 osób kupiło
13
Jedna wielka impreza Historia Hard Rocka lat 80. bez cenzury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
84,90 zł
67,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 16,98 zł

6 osób kupiło
14
Hobbit z objaśnieniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Hobbit z objaśnieniami
Dostępny260 szt.

Hobbit opatrzony objaśnieniami Douglasa A. Andersona jest doskonałym wprowadzeniem do świata Śródziemia, ojczyzny elfów, czarodziejów, krasnoludów, orków i innych istot opisanych we Władcy Pierścieni oraz Silmarillionie, które zrodziły się w wyobraźni J.R.R. Tolkiena. Poza tekstem powieści w przekładzie Andrzeja Polkowskiego zawiera bowiem szczegółowe wyjaśnienia dotyczące jego źródeł, kreacji postaci, pojawiających się w nim opisów miejsc. Towarzyszy im ponad setka ilustracji, z których największą wartość mają oryginalne rysunki Autora, wykonane przez niego mapy i kolorowe obrazki. Z książki dowiadujemy się o życiu i pracy pisarskiej Tolkiena, o wpływach, jakim podlegał i o jego zainteresowaniach. Douglas A. Anderson pokazuje, w jaki sposób opowieść ta jest zharmonizowana z resztą wymyślonego przez Tolkiena świata. Wynajduje także istotne i często zaskakujące związki Hobbita z naszym światem oraz z historią literatury. Dzięki temu otrzymujemy najbogatsze w materiał informacyjny i ilustracyjny wydanie Hobbita, bez którego nie może się obejść żaden miłośnik pisarstwa Tolkiena.

79,90 zł
61,52 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,38 zł

6 osób kupiło
15
Star Wars: Ronin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Star Wars: Ronin
Dostępny201 szt.

Tajemniczy były Sith przemierza galaktykę na kartach oszałamiającej gwiezdnowojennej opowieści inspirowanej animacją „Pojedynek” z „Gwiezdne wojny. Wizje”. Jedi są najwierniejszymi sługami Cesarstwa. Przed dwudziestoma laty klany Jedi ścierały się ze sobą w służbie zwaśnionych możnowładców. Udręczony niekończącą się walką, jeden z odłamów Jedi zbuntował się, by pokierować własnym losem, zdobyć władzę i już nigdy się nikomu nie kłaniać. Jedi ci nazwali się Sithami. Osłabione przez wewnętrzne spory i zdrady, powstanie Sithów zostało stłumione. Dawniej poróżnieni panowie Jedi zjednoczyli się, by obronić Cesarstwo... ale nawet w czasach pokoju Cesarstwo nie jest wolne od przemocy. Skrajem Zewnętrznych Rubieży w towarzystwie wiernego droida wędruje bowiem samotny dawny Sith, a nad nim unosi się duch mniej cywilizowanych czasów. Wojownik dzierży miecz świetlny, choć, jak sam twierdzi, nie wywodzi się z żadnego klanu Jedi i nie kłania się żadnemu panu. Niewiele o nim wiadomo – nieznane jest nawet jego imię – nie wspomina on bowiem przeszłości ani decyzji, których przyszło mu żałować. Strzeże swej historii równie zawzięcie co czerwonego ostrza, spoczywającego w pochwie u jego pasa. Gdy niekończący się cykl przemocy zagraża dobrowolnej izolacji wędrowca i zmusza go do stawienia czoła tajemniczej rozbójniczce, podającej się za Sitha, staje się jasne, że najdalsza nawet wędrówka nie pozwoli wojownikowi odegnać widma przeszłości.

49,99 zł
39,49 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,50 zł

5 osób kupiło
16
Amanci II Rzeczypospolitej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Amanci II Rzeczypospolitej
Dostępny1802 szt.

Franciszek Brodniewicz, Aleksander Żabczyński, Adam Brodzisz, Zbigniew Rakowiecki, Witold Zacharewicz To do nich wzdychały wielbicielki przedwojennego kina i z zazdrością patrzyły na ich filmowe partnerki, marząc, by pewnego dnia znaleźć się na ich miejscu. Amanci filmowi II Rzeczypospolitej doskonale wiedzieli, jak kreować swój wizerunek, aby stale pojawiać się na łamach prasy i cieszyć się nieustannym zainteresowaniem publiczności. Wybuch II wojny światowej przerwał ich błyskotliwe kariery, lecz pamięć o nich pozostała żywa, a filmy z ich udziałem nadal cieszą się sporym zainteresowaniem. Kim byli aktorzy przedwojennego kina? W jakich okolicznościach pojawili się na wielkim ekranie? Czy prywatnie byli równie czarujący jak w filmach, w których grali? Jak potoczyły się ich powojenne losy? Na podstawie dokumentów, wywiadów prasowych i wspomnień Marek Teler przypomina życiorysy czternastu przedwojennych elegantów, którzy zawojowali świat filmu. Opisuje zarówno tych występujących na ekranie przez wiele lat, jak i tych, którym wybuch II wojny światowej nie pozwolił w pełni rozwinąć skrzydeł. I jak to zwykle bywa, okazuje się, że najciekawszy scenariusz napisało im prawdziwe życie.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

5 osób kupiło
17
Saszetka z figurką Flipperz Fifa World Cup Qatar 2022 1 szt. mix - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Saszetka z figurką Flipperz Fifa World Cup Qatar 2022 1 szt. mix
AN-BA
Dostępny97 szt.

Saszetka z figurką Flipperz Fifa World Cup Qatar 2022. Unikalna kolekcja z figurkami piłkarzy ze wszystkich 32 reprezentacji grających w turnieju. W każdej saszetce znajduje się jedna figurka zawodnika oraz kolekcjonerska etykieta ze zdjęciami a także opisem. Figurki magnetyczne, które należy zbierać, kolekcjonować, ale można nimi również grać, zbijać, układać.   Do zebrania figurki m.in. Roberta Lewandowskiego, Leo Messiego, Neymara, Paula Pogby czy Cristiano Ronaldo. Niesamowita gratka dla fanów piłki nożnej. Zbierz wszystkich 32 graczy. Uwaga: mix wzorów, wysyłka losowa.

10,00 zł
9,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,00 zł

4 osoby kupiły
18
Cuento de Navidad / Opowieść wigilijna. Czytamy po hiszpańsku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Cuento de Navidad / Opowieść wigilijna. Czytamy po hiszpańsku
Dostępny481 szt.

Seria wydawnicza „czytamy w hiszpańsku” zawiera adaptacje największych dzieł literatury światowej w wersji dwujęzycznej, przeznaczonej dla uczących się języka hiszpańskiego. Adaptacja została przygotowana z myślą o czytelnikach średnio zaawansowanych, jednak dzięki obecności polskiego tłumaczenia z książki korzystać mogą również początkujący.

19,90 zł
15,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,98 zł

4 osoby kupiły
19
Bardzo małe rzeczy. Proste refleksje o życiu i przyjaźni ze Stumilowego Lasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Bardzo małe rzeczy. Proste refleksje o życiu i przyjaźni ze Stumiloweg...
Dostępny3957 szt.

W życiu ciesz się bardzo małymi rzeczami - bo pewnego dnia może się okazać, że to one są największe ze wszystkich. Kubuś Puchatek Prawie 100 lat temu A.A. Milne stworzył zachwycający świat Stumilowego Lasu i szereg niezwykłych literackich bohaterów, nad którymi do dziś unosi się wyjątkowa aura. Choć minęło wiele lat, Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Tygrys czy Kłapouchy to nadal postaci rozpoznawalne przez dzieci i dorosłych na całym świecie. Nie można przecież nie docenić humoru, który płynie z lektury książek osadzonych w świecie Kubusia Puchatka i ujmujących charakterów. Nie można też nie docenić Kubusia Puchatka, który w stopniu większym niż inni potrafi cieszyć się z małych rzeczy: satysfakcjonującej przekąski, krótkiego odpoczynku w przytulnym fotelu, spacerem ze swoim przyjacielem. W książce "Bardzo małe rzeczy. Proste refleksje o życiu i przyjaźni ze Stumilowego Lasu" Kubuś dzieli się swoimi prostymi, acz głębokimi przemyśleniami dotyczącymi świata. Każda strona obfituje w inspirujące przemyślenia, które zachęcają do zastanowienia się nad codziennością i do uważnego obserwowania przyrody. Kubuś Puchatek, najbardziej znany miś na świecie, uczy, jak dużo radości mogą nam przyjąć bardzo małe rzeczy. Refleksje o życiu i przyjaźni podniosą na duchu czytelników w każdym wieku dzięki prostym i pięknie ilustrowanym afirmacjom. Chwile spędzone na wędrówce po Stumilowym Lesie w towarzystwie Kubusia Puchatka przypominają, że nawet najmniejsze rzeczy są źródłem szczęścia i wdzięczności, a radość może wywołać w nas nawet coś tak drobnego jak kropla pysznego miodu

35,00 zł
27,65 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

4 osoby kupiły
20
Opowieści Gwiazdeczki. O tym, że Bóg przygotował dla każdego wyjątkowe zadanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Opowieści Gwiazdeczki. O tym, że Bóg przygotował dla każdego wyjątkowe...
Dostępny57 szt.

Książka dla dzieci, która w przystępnej formie przybliża historię zbawienia, widzianą oczyma małej Gwiazdki. Mała Gwiazdka zazdrościła słońcu. Chciała jak ono służyć ludziom, ale wciąż nie dostawała tak ważnych zadań do wykonania. Obserwowała z nocnego nieba rajski ogród, podziwiała wiarę Abrahama, widziała wędrówkę Izraelitów do Ziemi Obiecanej, jednak wciąż czekała na specjalne zadanie, które Bóg jej powierzy Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy mała Gwiazdka dostanie swoją szansę, i poznać jej dalsze losy, zanurz się w lekturze tego niezwykłego opowiadania! Opowieści Gwiazdeczki to książka dla starszych przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. W przystępnej formie przybliża historię zbawienia, widzianą oczyma małej Gwiazdki, która swą opowieścią prowadzi dzieci od Edenu przez wydarzenia opisane w Starym Testamencie, narodzenie Jezusa w Betlejem, po Jego śmierć i zmartwychwstanie. Biblijna podróż śladem Gwiazdki to znakomita przygoda zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

11,90 zł
8,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,33 zł

3 osoby kupiły
21
Gorce. Mapa turystyczna w skali 1:75 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Gorce. Mapa turystyczna w skali 1:75 000
Dostępny923 szt.

Gorce: skala 1:75 000, Rabka: skala 1:25 000, Nowy Targ: skala 1:25 000

2,00 zł
1,86 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 0,14 zł

2 osoby kupiły
22
Płock. Plan miasta w skali 1:15 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Płock. Plan miasta w skali 1:15 000
Dostępny257 szt.

Plan miasta Płock zawiera szczegółowy rysunek ulic, osiedli, linii kolejowych i zabudowy. Na odwrocie zamieszczono informator adresowo-telefoniczny i skorowidz ulic.

2,00 zł
1,86 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 0,14 zł

2 osoby kupiły
23
Układanka drewniana Cyferki 676895 - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Układanka drewniana Cyferki 676895
Artyk
Dostępny6 szt.

Układanka drewniana cyferki Układaj cyferki w podstawce, lub ucz się cyferek i działań. W zestawie: cyferki i znaki matematyczne, podstawa, Wiek: 3+ Wymiary opakowania : 30 x 23 x 0,05 cm.

11,90 zł
10,35 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,55 zł

2 osoby kupiły
24
Czas zabójców. Toksyczna polityka Putina przeciw demokracji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Czas zabójców. Toksyczna polityka Putina przeciw demokracji
Dostępny1310 szt.

Historia dojścia i pozostawania przy władzy Putina na tle aktualnych wydarzeń, takich jak choćby wojna w Czeczenii. Autorzy porównują „oficjalną” biografię Putina z tą mniej oficjalną – spisaną na podstawie zeznań m.in. biologicznej matki Putina, która rzekomo dostała zakaz mówienia o tym, przedstawiają powiązania polityka z korporacjami i dużymi pieniędzmi oraz wszechobecną korupcję. Książka ujawnia także mechanizmy fałszowania wyborów, również do władz lokalnych, a nawet sylwetki „przyjaciół” Putina. Ostatni, tytułowy rozdział przywołuje przypadki niewyjaśnionych śmierci już od czasów Lenina.

69,90 zł
53,82 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 16,08 zł

4 osoby kupiły
25
Gra Oath Kroniki władzy i banicji - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Gra Oath Kroniki władzy i banicji
Portal Games
Dostępny36 szt.

570,00 zł
484,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 85,50 zł

2 osoby kupiły
26
Kuba Guzik i maszynista Łukasz. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kuba Guzik i maszynista Łukasz. Audiobook
Michael Ende, Jung-off-ska
Dostępny1267 szt.

Gdy pewnej nocy Kuba Guzik i maszynista Łukasz wsiadają do lokomotywy i opuszczają swoją ukochaną Trochanię, nie mają pojęcia, że właśnie rozpoczynają niezwykłą podróż, podczas której przemierzą morze, góry, pustynię, krainę wulkanów, poznają cudowną Mandalę i dotrą do miasta smoków. Aby uratować mandalańską księżniczkę, przyjdzie im przeprawić się przez śmiertelnie niebezpieczną Dolinę Zmroku, stanąć oko w oko z pozornym olbrzymem i stoczyć walkę z okrutną smoczycą. A w tej pełnej przygód podróży liczyć mogą jedynie na siebie i swoją głęboką przyjaźń.

40,00 zł
30,40 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

2 osoby kupiły
27
Książka dźwiękowa. W Zoo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Książka dźwiękowa. W Zoo
Dostępny569 szt.

Wesoła książeczka z elementami dźwiękowymi to wspaniała lektura dla dzieci. Odgłosy zwierząt z ZOO nie tylko rozbudzają wyobraźnię, ale także uczą i bawią, a radosne wierszyki sprawiają, że książka będzie towarzyszyła dziecku wraz z jego rozwojem.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
28
Iliada - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Iliada
Dostępny693 szt.

Najstarszy epos heroiczny, który opisuje ostatnie dni wojny trojańskiej i przenosi czytelnika do świata dawnych Greków i Trojan. Bohaterowie przedstawieni są jak ideały waleczności i poświęcenia dla walki o ojczyznę. Utwór pobudza do refleksji nad istotą wojny zarówno w tak odległych czasach, jak i obecnie. Pierwsza polska wersja `Iliady` powstała w 1791 roku. Stała się inspiracją do powstania wielu dzieł literatury polskiej i światowej.

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

1 osoba kupiła
29
Eternal Stalker, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
77,90 zł
70,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,79 zł

1 osoba kupiła
30
Klocki magnetyczne 110 elementów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
116,90 zł
105,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,69 zł

1 osoba kupiła
31
Zwierzęta. Kolory maluszka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Zwierzęta. Kolory maluszka
Dostępny45 szt.

Książka ćwiczy motorykę rękitrenuje koncentrację i precyzjęrozwija wyobraźnięstymuluje zmysłY wzroku i dotykuuczy rozróżniania KOLORÓWkształtuje poczucie eStetykiwzbogaca słownictwo

12,90 zł
9,80 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 3,10 zł

1 osoba kupiła
32
Maurice. Muchy zawsze lgną do ścierwa. RIP. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Maurice. Muchy zawsze lgną do ścierwa. RIP. Tom 2
Dostępny13 szt.

W drugim tomie serii Maurice, zgorzkniały starzec, pogrąża nas w swojej makabrycznej codzienności. Co więcej, ujawnia swoją prawdziwą tożsamość, tę, którą ukrywał przez lata, by chronić swoją córkę... jak się okazuje, na próżno. Trochę thriller, trochę historia obyczajowa - nowa francuska seria komiksowa, reklamowana jako połączenieMilleniumi Sześć stóp pod ziemią.

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
33
Notatki z Marginesu. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Notatki z Marginesu. CD
Young Igi, Universal Music Polska
Dostępny299 szt.

43,90 zł
43,02 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,88 zł

1 osoba kupiła
34
Problemy pluralizmu religijnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

1 osoba kupiła
35
Pakiet: Czas pustych kościołów / Popołudnie chrześcijaństwa / Cierpliwość wobec Boga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pakiet: Czas pustych kościołów / Popołudnie chrześcijaństwa / Cierpliw...
Dostępny9 szt.

Wierz mądrze. Wierz dojrzale Co to oznacza: być dziś chrześcijaninem? Trzy książki o wierze poza schematami. Cierpliwość wobec Boga Jedna z najważniejszych książek teologicznych. Nagrodzona przez Europejskie Stowarzyszenie Teologii Katolickiej. Swoiste wyznanie wiary ks. prof. Tomáša Halíka i zaduma nad dojrzałą wiarą oraz pułapkami myślenia religijnego. Czas pustych kościołów Niezwykle odważna książka ks. prof. Tomáša Halíka. Czy puste kościoły w czasie pandemii to przyszłość chrześcijaństwa? Próba odpowiedzi na pytanie, w jakim kierunku zmierza Kościół i nasza cywilizacja. Popołudnie chrześcijaństwa Opus magnum ks. prof. Tomáša Halíka. Głęboka psychologiczna, socjologiczna i teologiczna analiza kryzysu we współczesnym Kościele, a także wyzwanie rzucone naszej religijności. Czy na naszych oczach umiera chrześcijaństwo? Tomáš Halík – czeski duchowny, socjolog i filozof, najbardziej przenikliwy współczesny teolog. Laureat Nagrody Templetona.

119,90 zł
86,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 33,57 zł

1 osoba kupiła
36
Regards Uklony dla Bogusław Schaeffer, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Regards Uklony dla Bogusław Schaeffer, CD
Matmos, Secretly Canadian
Dostępny19 szt.

1.Resemblage / Parasamblaż 2.Cobra Wages Shuffle / Off! Schable w gurę! 3.Few, Far Chaos Bugles / Uff... Bosch gra Wałęsę 4.Flashcube Fog Wares / Głucha Affera Słów 5.Flight to Sodom / Lot do Salo 6.Tonight there is something special about the moon / Jaki księżyc dziś wieczór... 7.If All Things Were Turned to Smoke / Gdyby wszystko stało się dymem 8.Anti-Antiphon (Absolute Decomposition) / Anty-Antyfona (Dekonstrukcja na całego)

68,90 zł
1 osoba kupiła
37
Białystok. Plan miasta 1:17 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Białystok. Plan miasta 1:17 000
Dostępny225 szt.

Plan miasta Białystok w skali 1:17 000 został opracowany jest z wykorzystaniem najnowszych informacji z terenu. Wygodny format to seria planów największych miast Polski oraz mapa samochodowa Polski w wersji mini.

2,00 zł
1,86 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 0,14 zł

1 osoba kupiła
38
Nowicjusze. Jak uczyć się w każdym wieku i odczuwać radość przez całe życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Nowicjusze. Jak uczyć się w każdym wieku i odczuwać radość przez całe ...
Dostępny1361 szt.

Dlaczego tak wielu ludzi przestaje uczyć się nowych rzeczy kiedy stają się dorośli? Czy boimy się porażki? Czy tak szybko zapominamy jak fajnie jest być początkującym? Czy po prostu ulegamy stereotypowi, że starych drzew się nie przesadza? Zainspirowany swoją córką i jej ciągłą potrzebą poznawania nowych doświadczeń, autor postanowił przez rok uczyć się nowych umiejętności tylko dla czystej radości płynącej z samej nauki. Wybrał pięć dziedzin: szachy, śpiew, surfing, rysowanie i żonglowanie i postanowił zostać mistrzem w każdej z nich. Teraz dzieli się swoimi spostrzeżeniami i opisuje jak ta ciekawość nowych doświadczeń otworzyła go na odczuwanie szczęścia i pogłębiła jego więzi z innymi ludźmi.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

1 osoba kupiła
39
Musick To Play In The Dark2 LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Musick To Play In The Dark2 LP, Winyl
Coil, 375 Media
ZapowiedźData premiery: 2023.01.13

195,90 zł
176,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,59 zł

40
Baby (ORANGE) LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Baby (ORANGE) LP, Winyl
PETROL GIRLS, 375 Media
ZapowiedźData premiery: 2022.12.02

157,90 zł
142,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,79 zł

41
Wesele, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapowiedź
Wesele, CD
ZapowiedźData premiery: 2022.12.02

47,90 zł
42
1992 LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
1992 LP, Winyl
BONAIRE, SAADA, 375 Media
Dostępny5 szt.

222,90 zł
200,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 22,29 zł

43
Ekundayo Inversions (Translucent RED) LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
145,90 zł
131,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,59 zł

44
Paradieswärts Düül LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Paradieswärts Düül LP, Winyl
Amon Duul, 375 Media
Dostępny14 szt.

134,90 zł
121,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,49 zł

45
Okovi 15th Anniversary (CLEAR & BLACK SPLATTER) LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
157,90 zł
142,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,79 zł

46
Enemy of Love, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Enemy of Love, CD
BODY, THE & OAA, 375 Media
Dostępny20 szt.

72,90 zł
65,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,29 zł

47
Multiverse (TRANSPARENT BLUE) LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
145,90 zł
131,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,59 zł

48
VIV, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
VIV, CD
Spice, 375 Media
Dostępny10 szt.

77,90 zł
70,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,79 zł

49
Hidden Path (Orange) LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
222,90 zł
200,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 22,29 zł

50
It Rains Love LP, Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
121,90 zł
109,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,19 zł

Wróć do góry