hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.11.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 22 listopada 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Polski SOR. Z autografem (Jan Świtała), na drugim Prawdziwa historia Królowej Życia. Za kratami (Dagmara Kaźmierska). Kolejny produkt to Kultura średniowiecznej Europy (Jacques Le Goff) oraz Samookaleczenia nastolatków (Van Dijk Sheri).
1
Polski SOR. Z autografem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Przedsprzedaż
Polski SOR. Z autografem
PrzedsprzedażData premiery: 2022.12.05

Krew, łzy i czarny humor. Codzienność ratownika medycznego Podrzucane przed urlopem na oddział babcie, zalany imprezowicz z własną ręką pod pachą i pocięte łby kiboli do zszycia. O tej rzeczywistości politycy wolą nie wspominać, ale ratownik medyczny styka się z nią codziennie. To Polska biedy, brudu, głupoty i nienawiści. Co powiedzieć pijanemu kierowcy, który tłumaczy się z rozjechania czteroletniej dziewczynki? Ile czasu zajmuje telefoniczne zamówienie pizzy, gdy drugą ręką zapina się czarny worek z kolejnym antyszczepionkowcem? Jak spacyfikować naćpanego agresora, demolującego szpital stojakiem na kroplówki? O życiu ratownika bez żadnej trzymanki mógł opowiedzieć tylko jeden człowiek. Yanek pracę na SOR-ze przypłacił ciężką depresją, dziś woli jeździć na karetce, a najbardziej dumny jest z uratowanych na granicy niemowlaków. W beznadziejnej walce o ludzkie życie nie uznaje kompromisów, a jego dosadne wpisy na Instagramie śledzi ponad 100 tysięcy osób. Uwaga! Książka zawiera słowa powszechnie uznane za obraźliwe (ale o polskiej ochronie zdrowia nie da się mówić inaczej!)

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

117 osób kupiło
2
Prawdziwa historia Królowej Życia. Za kratami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
28,31 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 14,59 zł

39 osób kupiło
3
Kultura średniowiecznej Europy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kultura średniowiecznej Europy
Dostępny54 szt.

To bodaj najsłynniejsze dzieło francuskiego mediewisty Jacques’a Le Goffa (1924–2014) zrewidowało nasz obraz średniowiecza zniekształcony zarówno przez krytyczne wobec niego oświecenie, jak i przez entuzjastyczny romantyzm. Dla Le Goffa czasy te to ani nie „wieki ciemne”, ani nie wyidealizowana „złota legenda”, „mit założycielski” niejednego europejskiego narodu. Jego monumentalna, encyklopedyczna praca z 1964 roku podejmuje całościowe badanie epoki wprawdzie historyczne, ale przy zastosowaniu wyników badań z innych dziedzin, datowanie C14 włączywszy (przeszłość należy do przyszłości, do nowych odkryć o starych dziejach). Charakteryzuje średniowiecze jako bliższe społeczeństwom pierwotnym niż współczesnym ze względu na powolność zmian, swoistą pozaczasowość, „długie trwanie” wskutek „przywiązania do ziemi”. Jest to „społeczeństwo gruntu”, bardziej wiejskie niż miejskie. Jego statyczność nie oznacza jednak regresu. Wyspy ludzi wykształconych na morzu niepiśmiennej ludności rozwijały technikę i powołały do życia uniwersytety. To właśnie średniowiecze, rzecz znamienna, wynalazło czyściec między skrajnościami nieba i piekła. Le Goff starał się ujrzeć w tej epoce narodziny Europy, zwłaszcza jej części dziedziczącej kulturę po zachodnim cesarstwie rzymskim. W późnych latach rozciągnął to dziedzictwo – i średniowiecze – na okres aż po nowożytność, nie uznając renesansu za osobną epokę. Jedności tych stuleci pośredniczących między starożytnością a współczesnością upatrywał w ludzkiej obróbce ziemi ze spojrzeniem skierowanym w niebo.

120,00 zł
84,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 36,00 zł

30 osób kupiło
4
Samookaleczenia nastolatków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,90 zł
49,12 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,78 zł

21 osób kupiło
5
Mistrzowski kurs rysowania anime - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
30,20 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 24,70 zł

17 osób kupiło
6
Hipotezy szczęścia. Odnaleźć nadzieję w klasycznej mądrości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
30,20 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 24,70 zł

12 osób kupiło
7
Puzzle 2x20el. - Bluey - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Puzzle 2x20el. - Bluey
Clementoni
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.27

14,90 zł
13,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,79 zł

11 osób kupiło
8
Biblioteki. Krucha historia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Biblioteki. Krucha historia
Dostępny136 szt.

Doskonała lektura dla miłośników książek – fascynująca opowieść o historii bibliotek i ludzi, którzy je budowali, od starożytności po erę cyfrową. Znane na całym świecie, zazdrośnie strzeżone przez prywatnych kolekcjonerów, budowane przez stulecia i niszczone w jeden dzień, ozdobione złoceniami i freskami albo wypełnione wygodnymi pufami i rysunkami dzieci – historia bibliotek jest bogata, różnorodna i obfitująca w nieoczekiwane zdarzenia. W książce Biblioteki historycy Andrew Pettegree i Arthur der Weduwen przedstawiają nam antykwariuszy i filantropów, którzy tworzyli wspaniałe księgozbiory, opowiadają o narodzinach i upadku gustów literackich i odsłaniają przed nami tajemnice zbrodni i wykroczeń popełnionych w pogoni za rzadkimi manuskryptami. Poprzez te opowieści autorzy pokazują, że chociaż same księgozbiory są niezwykle kruche i mogą popaść w ruinę w ciągu zaledwie kilku dekad, jednak idea biblioteki okazała się nadzwyczaj trwała i odporna, a każde pokolenie tworzy tę instytucję od nowa. Przepięknie napisana i oparta na wnikliwych badaniach, książka Biblioteki jest lekturą obowiązkową dla miłośników książek, kolekcjonerów i wszystkich tych, którzy choć raz z rozkoszą zagubili się między regałami. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

119,90 zł
101,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 17,98 zł

12 osób kupiło
9
Winston wraca na święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Winston wraca na święta
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

Pamiętacie niezwykłą myszkę, która uratowała Święta? Winston powraca, by zabrać Was w kolejną podróż pełną przygód! Do Bożego Narodzenia zostało pięć dni, a Winston ma do rozwiązania bardzo trudną zagadkę. Towarzyszy mu nieodparte przeczucie, że zaginął ktoś bardzo dla niego ważny, a w mglistych wspomnieniach widzi jakąś inną mysz. Wyrusza więc w ekscytującą podróż dookoła świata, by ją odnaleźć. Musi się jednak spieszyć ? obiecał Oliverowi, że wróci na Boże Narodzenie bez względu na wszystko. Całe szczęście pomogą mu wspaniali przyjaciele ? ci starzy, a także ci zupełnie nowi? ?Winston wraca na święta? to magiczna, świąteczna historia podzielona na 24 i pół rozdziału, tak aby czytelnik mógł rozpocząć lekturę 1 grudnia i zakończyć w pierwszy dzień Bożego Narodzenia ? zgodnie z lubianym przez dzieci schematem kalendarza adwentowego! Każdy dzień w tej niezwykłej książce, oprócz pięknej i zabawnej historii do czytania w rodzinnym gronie, opatrzony jest zadaniami do wykonania, wprowadzającymi w świąteczny klimat. Razem z najbliższymi można na przykład wykonać kartkę świąteczną i dekoracje lub napisać list do Świętego Mikołaja.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

9 osób kupiło
10
Psi Patrol. Kreatywny maluch. Czas na zadania! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Psi Patrol. Kreatywny maluch. Czas na zadania!
Dostępny747 szt.

Seria kolorowych książeczek z sympatycznymi pieskami w roli głównej. Pięknie ilustrowanych, przyjemnych dla oka, zachęcających do wspólnej zabawy. W środku znajdziemy dużą porcję ciekawych zadań, łamigłówek i pięknych naklejek z ulubionymi bohaterami. To okazja to dobrej zabawy, ale też ćwiczenia niezbędnych umiejętności, takich jak logiczne myślenie, pisanie i czytanie.

8,90 zł
6,50 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,40 zł

8 osób kupiło
11
Kłamstwa czasów wojny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kłamstwa czasów wojny
Dostępny305 szt.

Wydana po raz pierwszy w 1928 roku książka Kłamstwa czasów wojny była pierwszą tak wnikliwą analizą propagandy stosowanej przez angielskich polityków i media w okresie pierwszej wojny światowej. Odwołując się do artykułów prasowych, korespondencji wojennych, wystąpień parlamentarnych, a nawet rozsiewanych celowo plotek autor precyzyjnie ujawnia metody dezinformacji i manipulacji opinią publiczną stosowane po to, aby przekonać ludzi do poparcia działań wojennych i wzięcia w nich udziału. Z książki wynika jednoznacznie, że gdyby nie te kłamstwa i gdyby nie propaganda, jest mało prawdopodobne, aby obywatele Wielkiej Brytanii poparli decyzję o włączeniu się na front. Aby uzyskać ich przychylność, trzeba było zmienić ich obraz świata. To zaś udało się dokonać poprzez odwoływanie się do najbardziej prostych emocji: strachu, nienawiści, chęci odwetu, oburzenia, a także dzięki sloganom, w których sięgano do najwyższych wartości: patriotyzmu, sprawiedliwości i wolności.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

7 osób kupiło
12
Pakiet książek: Szkoła bohaterek i bohaterów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pakiet książek: Szkoła bohaterek i bohaterów
Dostępny228 szt.

Pakiet dwóch książek Przemka Staronia: Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem i Szkoła bohaterek i bohaterów 2, czyli jak sobie radzić ze złem Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiem Bycie nastolatkiem to chyba najtrudniejszy okres w życiu. Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018, odpowiada na problemy młodych za pomocą historii literackich i filmowych bohaterów. Szkoła bohaterek i bohaterów to poradnik jak radzić sobie z życiem. Szkoła bohaterek i bohaterów 2, czyli jak sobie radzić ze złem Druga część bestsellerowego poradnika dla młodych ludzi, jak radzić sobie z życiem, emocjami i relacjami. Poradnika, który czyta się jak dobrą powieść.

70,00 zł
52,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

7 osób kupiło
13
Pocałunki w Rzymie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
21,95 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 17,95 zł

6 osób kupiło
14
Pakiet Saga Wołyńska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pakiet Saga Wołyńska
Dostępny60 szt.

Poruszająca saga bestsellerowej autorki! Wielki głód na Ukrainie, tygiel narodowościowy we Lwowie i skomplikowane relacje polsko-ukraińskie to pejzaż, w którym swoje miejsce musi odnaleźć piątka młodych ludzi. Nadia Szewczenko i Wissarion Zinowjew walczą o przetrwanie w czasie hołodomoru, a Marta Osadkowska i Marcel Lemański o miłość, której nikt z ich otoczenia nie daje szans. To opowieść o ludzkiej godności, człowieczeństwie i determinacji, by zaznać odrobinę szczęścia. A przede wszystkim o skomplikowanych ludzkich losach i uczuciach, których siła potrafi być niszcząca i rzucić się cieniem na całe życie bohaterów. Joanna Jax kolejny raz udowadnia, że ma niebywałą zdolność do tworzenia bohaterów, których losy splatają się z historycznymi wydarzeniami.

94,90 zł
68,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 26,57 zł

5 osób kupiło
15
Secretum meum / Moja tajemnica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Secretum meum / Moja tajemnica
Dostępny6 szt.

Niniejszy tom to edycja łacińskiego dialogu Francesca Petrarki Secretum meum wraz z przekładem na język polski, obszernym wstępem oraz komentarzem []. Dotychczas dzieło to dostępne było w języku polskim tylko we fragmentach, choć od dawna zajmuje należne mu miejsce w instrumentarium badaczy humanizmu dlatego z uznaniem należy przyjąć inicjatywę opublikowania przekładu dzieła. Znajdujący się w wydaniu tekst oryginalny obok tłumaczenia przyczyni się do tego, że książka stanie się podstawowym źródłem dla polskich uczonych do dalszych badań nad tekstem Petrarki i jego recepcją []. Tłumaczenie cechuje żywy i dobitny język, który pozwala docenić walory tekstu łacińskiego i jednocześnie sprawia, że lektura staje się przyjemnością. Rzetelny komentarz pozwala wejrzeć w lektury autora []. Secretum meum / Moja tajemnica Francesca Petrarki w opracowaniu Marii Maślanki-Soro i w przekładzie Autorki opracowania oraz Anny Marii Wasyl to cenna propozycja wydawnicza, która pozwoli czytelnikom na zapoznanie się z ważnym dziełem literatury i kultury europejskiej. Z recenzji prof. dr hab. Barbary Milewskiej-Waźbińskiej

50,00 zł
42,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,50 zł

5 osób kupiło
16
Jak rysować postacie. Five Nights at Freddy's - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
23,60 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 19,30 zł

5 osób kupiło
17
Flamaster wodny. Psotne kotki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,99 zł
32,39 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,60 zł

5 osób kupiło
18
Agencja Rozbitych Serc. Tom 1. Zemsta. Z autografem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Agencja Rozbitych Serc. Tom 1. Zemsta. Z autografem
Dostępny36 szt.

Agata traci pracę w kancelarii prawnej. Popełniła tylko jeden błąd – wdała się w romans z szefem. Kiedy żona dowiedziała się o Agacie, ta wylądowała za drzwiami biura z kartonem, z którego dyndało zdjęcie kota, zamocowane do klipsa osadzonego w serduszku z pleksi. Agata nie chciała wracać do rodzinnego domu, ale ofert pracy jakoś brakowało. No i każdy zadawał jej pytanie – „a na czym pani zna się najlepiej?”. Na popaprańcach, kłamcach, oszustach, manipulatorach? Tak. Jedyna szansa to firma specjalizującą się w otwieraniu oczu równie jak ona naiwnym kobietom! A że imię dostała po słynnej autorce kryminałów, założyła agencję detektywistyczną, specjalizującą się w demaskowaniu niewiernych mężów i nieuczciwych kochanków. Kawalerka jest zbyt mała, by mogła stać się jej biurem, Agata postanawia więc zaadaptować auto na swoje miejsce pracy. I tak oto Agencja Rozbitych Serc rusza z piskiem opon ku czasem naprawdę zagmatwanym historiom, by odkrywać prawdę, która bywa zupełnie nieoczekiwana. A nade wszystko nieustająco nieść załamanym kobietom wsparcie, czasem wzmocnione jakimś procentem. I tylko jedno spędza Agacie sen z powiek – jak zemścić się na byłym szefie? Tym razem słynne i dobrze znane fankom poczucie humoru autorki zostanie przetestowane w serii detektywistycznych zagadek z obowiązkowym suspensem.

39,99 zł
33,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

4 osoby kupiły
19
Metro w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Metro w Polsce
Dostępny132 szt.

Trudno dziś wyobrazić sobie Warszawę bez metra. A jednak od pomysłu do realizacji minęły długie lata. W końcu jednak możemy z niego korzystać i cieszyć się szybką podróżą bez stania w korkach. By lepiej poznać historię powstania metra i z bliska przyjrzeć się rozwojowi myśli inżynieryjnej w dziedzinie komunikacji miejskiej, sięgnijmy po książkę Metro w Polsce. To opowieść o stu latach planowania i budowy metra w Warszawie: począwszy od lat 20. XX wieku, poprzez czas odbudowy miasta ze zniszczeń wojennych, przerwanej i zaniechanej budowy metra głębokiego, po wybudowaną I linię i częściowo już funkcjonującą II linię. Omówione zostały również zagadnienia dotyczące konstrukcji i architektury, taboru oraz finansowania metra w Warszawie. A jak system metra działał w innych państwach na świecie, w tym w Chinach? Czy w innych miastach w Polsce też planowano takie rozwiązania? Odpowiedź na te pytania znajdziemy na kartach tej książki. Autor o metrze wie chyba wszystko, nie tylko towarzyszył budowie I i II linii metra w Warszawie, ale był uczestnikiem procesu powstawania tej inwestycji. Dzięki temu przedstawił sprawy nieznane ogółowi oraz sięgnął po unikalne dokumenty, zdjęcia oraz schematy z własnego archiwum.

99,90 zł
71,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

4 osoby kupiły
20
Miłość zraniona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Miłość zraniona
Dostępny172 szt.

Nowa książka Tekielego to dziennik zmagań człowieka z samym sobą i jego relacji z Bogiem. Autor żyje Słowem, a Bóg działa w historii jego życia. Sięga istoty problemów tego świata - deficytu miłości, zranień, egoizmu, zagubienia we współczesnym świecie pozorów i blichtru. Ten głód miłości może wypełnić tylko Chrystus. Zwykle dziennik kojarzy nam się z egocentrycznymi zapisami, przesadnym eksponowaniu swojej osoby. Tekieli usuwa się jednak w cień. Wskazuje na Ojca, który dał mu nowe życie. Radykalnie wyrzekłem się uczynków ciemności, Pan przyszedł z łaską, wolnością i zbawieniem - pisze. Nie są to jednak zapiski skoncentrowane na ciemnej stronie przeszłości autora czy świadectwo uzdrowienia. Jest to raczej dojrzały zapis odpowiadania każdego dnia na Słowo, które kieruje do nas Kościół. Nie są to też komentarze do czytań biblijnych, a raczej echo tego Słowa, które rezonuje w sercu chrześcijanina.

50,00 zł
35,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

4 osoby kupiły
21
Fatum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Fatum
Dostępny201 szt.

Druga powieść Stiny Jackson, jednej z najbardziej utalentowanych i utytułowanych szwedzkich pisarek! Szwedzkie pustkowie, wiosna nadchodząca leniwie pośród topniejących śniegów, mała osada. Idealna sceneria dla mrocznej opowieści… Liv mieszka w domu na uboczu z nastoletnim synem Simonem i starym ojcem Vidarem. Żyją skromnie i stronią od towarzystwa. Liv pracuje jako kasjerka na stacji benzynowej. Trudno jest jej jednak uciec przed przeszłością. A przeszłość Liv ma bardzo… bogatą. Co trzyma tę kobietę w tym zapomnianym przez Boga miejscu? Pewnego dnia w pobliżu ich domu rozlega się wystrzał. Ta chwila odmienia życie całej rodziny. Stina Jackson stworzyła bezkompromisową i poruszającą historię o więziach międzyludzkich. O tym, jak silne mogą być i jak trudno jest je zerwać. Doskonały thriller! Stina Jackson jest mistrzynią opisywania dzikości skandynawskiej przyrody oraz dzikości skrytej w duszach ludzi. Jej opowieści przenoszą nas na mroczne odludzia i nigdy nie możemy być pewni, czy Stina zabierze nas stamtąd z powrotem do domu, czy może po prostu nas tam zostawi. Fredrik Backman Stina Jackson (ur. 1983) pochodzi z miasta Skellefteå leżącego w północnej Szwecji. Ponad dziesięć lat temu przeprowadziła się do Denver w stanie Kolorado, gdzie napisała swoją debiutancką powieść Srebrna droga, cieszącą się dużym uznaniem czytelników i krytyki. Zdobyła za nią szereg najważniejszych szwedzkich nagród literackich. Jej powieści zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków! W znakomitej powieści Stiny Jackson jest coś bajkowego. Opisuje okropności: uzależnienie, przemoc, znęcanie się fizyczne i psychiczne, lecz czyni to tak rzeczowo w tak doskonałej prozie, że to, co powinno być nie do zniesienia, staje się fascynujące. „The Times” Pięknie napisana, inteligentna, lecz mroczna powieść pełna suspensu. „LoveReading” Stina Jackson zachwyca kolejnym morderstwem w północnej Szwecji. Nowa szwedzka królowa zbrodni zagłębia się w bolesne i złożone pytania dotyczące rodzicielstwa i dziedzictwa. „Hufvudstadsbladet” Piękna i brutalna. Jackson pisze wspaniałym i frapującym językiem. „Verdens Gang” Losy tych postaci pochłaniają od pierwszej strony. „Aftonbladet”

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

3 osoby kupiły
22
Grisaille o zwykłym osiedlu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Grisaille o zwykłym osiedlu
Dostępny64 szt.

Całkiem żywotny denat, jego kumpel Peter Bruegel i cała paleta zazębiających się posępnie sąsiadów osiedlu Bezpieczny Zakątek nie sposób odmówić puchnącej atmosfery. Czytelnik obserwuje z niepokojem tę kruszącą się, strzeżoną Wieżę Babel, którą z plastyczną precyzją, surrealną elegancją i groteskowym humorem kreśli Justyna Hankus w swoim powieściowym debiucie Grisaille o zwykłym osiedlu. Dzięki filmowości ujęć i polifonicznej narracji możemy z każdą kolejną sekwencją podejrzeć wnętrza nie tylko mieszkań, ale również głów/serc krwistych, niezwykle ludzkich bohaterów książki. Diabeł spadł z dachu a to dopiero początek.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

3 osoby kupiły
23
Superpamięć dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Superpamięć dla dzieci
Dostępny298 szt.

Dobra pamięć to podstawa. Że w szkole, to wiadomo - kto sprawniej zapamiętuje, ten ma lepsze oceny, nawet jeśli nauce poświęca niewiele czasu. Ważna jest także w domu, w relacjach z przyjaciółmi i kolegami. Lubimy tych, którzy wiedzą, jak mamy na imię, nawet jeśli spotkaliśmy ich wcześniej tylko raz. Doceniamy, gdy ktoś pamięta o naszych urodzinach i zawsze na czas składa nam z tej okazji życzenia. Szukamy kontaktu z tymi, którzy są "dobrze poinformowani". Przykłady można mnożyć, ale jedno jest pewne: świat oczekuje od nas dobrej pamięci. Na szczęście da się ją wyćwiczyć tak samo, jak trenuje się mięśnie. Jeśli chcesz dobrze radzić sobie w szkole i życiu, być mądry i zdolny, jeśli marzysz o tym, by zapamiętywanie nowych informacji przychodziło Ci bez wysiłku, ta książka jest właśnie dla Ciebie! W środku książki "Superpamięć dla dzieci" znajdziesz różne ćwiczenia, dzięki którym wzmocnisz pamięć, wytrenujesz spostrzegawczość i poprawisz koncentrację. Razem z Tobą w treningu będzie brał udział Móżdżek, nasz wspólny przyjaciel, który pomoże Ci w rozwiązywaniu zadań, a czasem opowie jakąś ciekawą historię ułatwiającą zapamiętanie nowej informacji. W książce znajdziesz ponad sto różnorodnych ćwiczeń, a na jej końcu - odpowiedzi do niektórych z nich.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

3 osoby kupiły
24
Sekrety Londynu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Sekrety Londynu
Dostępny208 szt.

Zapraszamy Cię do anonimowego świata wywiadu i kontrwywiadu, szpiegów i tych, którzy ich tropią - do świata Jamesa Bonda. Niech otworzą się drzwi "Grenadiera", gdzie za pękatym barem, wśród kufli z piwem kręcą się duchy. Mieszkanki wiktoriańskich kamienic z charakterystycznymi schodkami od frontu i ogródkiem z tyłu będą przerażone, gdy Kuba Rozpruwacz rozpłynie się w gęstej mgle dzielnicy Whitechapel. Może przecież pojawić się również w ich okolicy Proponujemy więc spacer po neonowym Piccadilly Circus - przechodniom zakręci się w głowie prawie tak samo, jak na London Eye. Niezwłocznie zajrzyjmy też do Madame Tussaud, gdzie dreszczyk emocji wzbudzi 40 wcieleń Winstona Churchilla. 2 czerwca 1953 roku wszyscy w końcu poczują się bezpiecznie i zaśpiewają God Safe the Queen, a Wimbledon zdecydowanie wygrają truskawki. Londyńskie tajemnice na kilku stronach odkryją Holmes z Watsonem, niezmiennie walcząc o uwagę z Herkulesem Poirotem. Wsiadaj z nami do czerwonego autobusu i ruszajmy śladami Sekretów Londynu!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
25
Brb Ken Royal Astra Hlc21 Wb6 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Brb Ken Royal Astra Hlc21 Wb6
Mattel, Girls
Dostępny38 szt.

65,90 zł
59,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,59 zł

3 osoby kupiły
26
Skradziony klejnot. Z autografem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Skradziony klejnot. Z autografem
Dostępny36 szt.

W dniu swoich osiemnastych urodzin hrabianka Julia Zasławska dowiaduje się, że musi opuścić ukochany Paryż i udać się do Polski, a tam dołączyć do grona dwórek królowej Marii Kazimiery zwanej przez poddanych Marysieńką. Kiedy dociera do „dzikiego kraju”, jak zwą jej nową ojczyznę Francuzi, szybko przekonuje się, że pod względem intryg, plotek i sekretów polski dwór królewski ani trochę nie ustępuje Wersalowi. Już pierwszego dnia pobytu Julii w pałacu w Wilanowie ktoś kradnie ulubioną kolię Marysieńki, a następnie w tajemniczych okolicznościach znikają kolejne damy dworu królowej. Wbrew własnej woli hrabianka zostaje wmieszania w sensacyjno-miłosną awanturę, w czasie której przekona się, że czasem i najbliżsi krewni nie są godni zaufania, król rządzi wszystkim poza własną małżonką, a młodzi polscy arystokraci mają o wiele lepsze maniery i podejście do płci pięknej od swoich kolegów znad Loary. A zwłaszcza jeden z nich, który kradnie serce Julii. Pytanie tylko, czy okaże się wart jej uczucia... Skradziony klejnot to pierwsza odsłona rozgrywającej się w XVII wieku na dworze Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery sagi obyczajowej „Gorset i szpada” pióra Alka Rogozińskiego, znanego dotychczas z bestsellerowych komedii kryminalnych.

39,99 zł
33,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

3 osoby kupiły
27
Borka i Sambor 6 Domowiki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,00 zł
14,80 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,20 zł

2 osoby kupiły
28
Osobowość i poetyka. Szkice o literaturze... T.2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Osobowość i poetyka. Szkice o literaturze... T.2
Dostępny75 szt.

Niniejszy tom jest wyborem tekstów Wiesława Pawła Szymańskiego (19322017), jednego z najciekawszych historyków literatury polskiej i krytyków literackich po 1956 roku. Zamieszczono w nim szkice i eseje poświęcone polskiej krytyce literackiej oraz najważniejszym pismom literacko-kulturalnym XX wieku: Żagarom, Marchołtowi, Verbum, Tygodnikowi Warszawskiemu, Przekrojowi i Wiadomościom. W części drugiej tomu znalazły się głośne pamflety z Uroków dworu zamykają go zaś artykuły programowe, dotyczące neosymbolizmu oraz romantyzmu. Lektura tekstów Szymańskiego pozwala zweryfikować zawartą w nich wizję polskiej literatury nowoczesnej. Wizję osobną, własną, w której krytyk personalista ewoluuje od estetyzmu do moralizmu i zarazem łączy dwa bieguny polskiej nowoczesności: formalizm i heroizm.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

2 osoby kupiły
29
Wyższa aktualność. Studia o współczesności Dantego. Hermeneia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
57,75 zł
47,93 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 9,82 zł

2 osoby kupiły
30
Psychologia szefa. Zrozumieć zespół - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Psychologia szefa. Zrozumieć zespół
Dostępny254 szt.

Każdy szef spotyka się z trudnymi zachowaniami zespołu, którym kieruje. Podczas zebrań grupa podwładnych zaskakuje go swoimi reakcjami: milczy, rozrabia, narzeka, a czasem nawet atakuje przełożonego szefa. W takich sytuacjach lider formalny najczęściej przypisuje podwładnym złe intencje, wpadając w pułapkę negatywnych projekcji. Zaczyna wierzyć, że jego pracownicy są leniwi i niezaangażowani, że go lekceważą i podważają jego autorytet, a nawet że jest złym szefem, którego trzeba się pozbyć. Ulegając tym wyobrażeniom, szef zaczyna traktować swój zespół zgodnie z "odruchem dinozaura": uciekaj albo walcz. A to powoduje wiele komplikacji. Autorzy tej interesującej i pełnej anegdot książki podpowiadają, jak unikać takich zagrożeń, oraz przypominają, jakie są prawdziwe źródła trudnych dla szefa zachowań jego zespołu. Przedstawiają również konkretne narzędzia i techniki działania, których szef może użyć, aby wykorzystać potencjał zespołu oraz stawiać adekwatne wymagania w każdej fazie rozwoju grupy pracowników. To nie jest kolejna książka o zarządzaniu. Porusza ona mało znane zjawisko procesu grupowego i opisuje fazy rozwoju, którym nieuchronnie podlega każdy zespół ze swoim formalnym liderem. Fenomen małej grupy eksplorowany jest przez autorów tej książki już od ponad trzydziestu lat i ciągle jest obiektem ich wielkiej fascynacji. Proces grupowy. Fenomen małej grupy stanowi dopełnienie menedżerskiej trylogii Psychologia szefa, której poprzednie części noszą tytuły: Szef to zawód oraz Coaching narzędziowy. Ta publikacja zamyka ów cykl, pozwalając zrozumieć i wykorzystać mechanizmy procesu grupowego w budowaniu postawy odpowiedzialności u podwładnych. Wojciech Haman i Jerzy Gut po raz kolejny przedstawiają ważne motto pracy każdego lidera zespołu: Szef jest od definiowania problemów, a nie od ich rozwiązywania!

77,00 zł
56,98 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,02 zł

2 osoby kupiły
31
Tor GO!!! DTM Power Run 8,9m 62543 Carrera - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
401,90 zł
361,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 40,19 zł

1 osoba kupiła
32
Doskonalenie komunikacji wewnętrznej... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Doskonalenie komunikacji wewnętrznej...
Dostępny22 szt.

pełny opis produktu: W książce zaprezentowano wyniki badań dotyczące doskonalenia komunikacji wewnętrznej pomiędzy pracownikami front-office i back-office w administracji publicznej na przykładzie urzędów miejskich w województwie śląskim. Czytelnicy znajdą w niej odpowiedź na następujące pytania: ? Jakie czynniki wpływają na poziom jakości komunikacji wewnętrznej pomiędzy pracownikami front-office i back-office? ? Jaki jest oczekiwany poziom jakości komunikacji wewnętrznej pomiędzy pracownikami front-office i back-office? ? Jakie jest postrzeganie poziomu jakości komunikacji wewnętrznej przez pracowników front-office i back-office? ? Jakie problemy występują w komunikacji wewnętrznej pomiędzy pracownikami front-office i back-office? ? W jaki sposób skutecznie i efektywnie doskonalić komunikację wewnętrzną pomiędzy pracownikami front-office i back-office w urzędach miejskich? Przeprowadzona analiza literatury dała podstawę do stwierdzenia, że proces komunikacji wewnętrznej pomiędzy pracownikami front-office i back-office w administracji publicznej jest jednym z ważniejszych czynników sukcesu rozwoju i doskonalenia e-governmentu. Badania empiryczne nad doskonaleniem poziomu jakości komunikacji wewnętrznej pozwoliły na zidentyfikowanie czynników mających na niego wpływ oraz określenie ich znaczenia dla doskonalenia tej komunikacji. Na podstawie tych czynników opracowano empiryczny model doskonalenia komunikacji wewnętrznej pomiędzy pracownikami front-office i back-office. Ponadto w oparciu o badania opracowano rekomendacje dla kadry zarządzającej administracją publiczną dotyczące skutecznego i efektywnego doskonalenia komunikacji wewnętrznej pomiędzy pracownikami front-office i back-office. Zaproponowana w książce metodyka i wyniki badań nad doskonaleniem komunikacji wewnętrznej w administracji publicznej mogą stanowić pole do dalszych badań naukowych i praktycznych implementacji.

108,00 zł
87,48 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 20,52 zł

1 osoba kupiła
33
Brb Balerina Migajace Swiatelka Hlc25 Wb4 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Brb Balerina Migajace Swiatelka Hlc25 Wb4
Mattel, Girls
Dostępny87 szt.

132,90 zł
119,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,29 zł

1 osoba kupiła
34
Psi Patrol Marshall Pluszowa Maskotka 19 Cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol Marshall Pluszowa Maskotka 19 Cm
Play By Play, Play By Play
Dostępny11 szt.

37,90 zł
34,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

1 osoba kupiła
35
Dziedzictwo myśli narodowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
48,00 zł
43,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,80 zł

1 osoba kupiła
36
Reporter rzeczywistości. O międzywojennej prozie.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Reporter rzeczywistości. O międzywojennej prozie..
Dostępny76 szt.

ZAMIAST WSTĘPU Z wielu różnorodnych prognoz dotyczących kondycji dwudziestowiecznej powieści jedna zasłużyła na szczególną uwagę badaczy i historyków literatury. Wypowiedział ją Michaił Bachtin: [...] powieść jest jedynym gatunkiem stającym się i wciąż niegotowym. Siły gatunkotwórcze działają na naszych oczach: narodziny i rozwój powieści dokonują się w pełnym świetle historii. [] Powieść [] źle współżyje z innymi gatunkami. Nie ma mowy o jakiejś harmonii opartej na wzajemnym ograniczeniu i dopełnianiu się. Powieść parodiuje inne gatunki (właśnie jako inne gatunki), demaskuje umowność ich form i języka, ruguje jedne gatunki, inne wprowadza do własnej konstrukcji, reinterpretując je i akcentując po swojemu." Trudno znaleźć bardziej odpowiednie słowa, tak trafnie komentujące przemiany wciąż zachodzące w powieści. To być może tłumaczy niespotykaną wręcz karierę przypomnianego Bachtinowskiego stwierdzenia, umieszczanego, choćby w postaci motta, w wielu pracach z zakresu teorii powieści. Tych kilka zaledwie zdań doskonale oddaje istotę procesów, jakie zachodziły w dwudziestowiecznej prozie. Bachtinowi udało się skomentować ogólną, ale i zasadniczą cechę ówczesnej kultury, dla której przekraczanie granic stało się energią napędową. Gdyby dla wielu wewnętrznie zróżnicowanych ruchów, programów i prądów istniejących u progu XX wieku doszukiwać się wspólnego mianownika, owa rozpoznana przez Bachtina tendencja świetnie spełniałaby tę funkcję. Polska literatura okresu dwudziestolecia międzywojennego dążyła w dużej mierze do zniesienia przyczynowo-skutkowych barier wyznaczonych przez XIX stulecie. Jednym z wielu procesów potwierdzających narodziny nowego, sprzecznego z nakazami poetyki normatywnej modelu powieści było przenikanie się powieści i reportażu. Tu zjawisko przekraczania gatunkowych granic nabrało szczególnej wyrazistości, bo przecież trudno o bardziej ostre rozgraniczenie niż między informacyjnym celem reportażu a założeniami kreacji świata przedstawionego w powieści. Wydawać by się mogło, że nic nie jest w stanie zakwestionować różnic dzielących obydwa gatunki, a jednak praktyka literacka udowodniła, że nie ma barier, których nie można byłoby pokonać. Reportażowość okazała się zjawiskiem, które nie tylko doskonale funkcjonowało na gruncie dla siebie rodzimym, lecz także przełamywało genologiczne zapory, wkraczając nawet na obszar liryki. Siła samego reportażu była zdumiewająca, gdyż jego wtargnięcie do literackiego centrum dokonało się przy zdecydowanym braku estetycznej i teoretycznej akceptacji ze strony krytyków literackich, choć znaleźli się wśród nich i tacy, którzy w reportażowości dostrzegli szansę na zmiany w dotychczasowym modelu powieści.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

1 osoba kupiła
37
Gra Hay Stax (edycja polska) - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Gra Hay Stax (edycja polska)
Rebel
Dostępny45 szt.

99,95 zł
87,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,99 zł

1 osoba kupiła
38
Ćwiczenia z życia. O twórczości W. Myśliwskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Ćwiczenia z życia. O twórczości W. Myśliwskiego
Dostępny87 szt.

Monografia prezentuje Wiesława Myśliwskiego jako najwybitniejszego polskiego prozaika przełomu XX i XXI wieku. Argumenty przemawiające za tą oceną dotyczą Kamienia na kamieniu jako epopei chłopskiej będącej jedyną po Panu Tadeuszu polską epopeją narodową oraz rozumienia twórczości dwukrotnego laureata Nike jako wielkie ćwiczenie polegające na podejmowaniu przez zindywidualizowane postaci prób odnajdywania się w życiu przez konfrontację z wszelkimi, personalistycznie doświadczanymi, wpisanymi weń dolegliwościami o charakterze egzystencjalnym, społecznym i historycznym. Praktykowanie tego ćwiczenia przesuwa punkt ciężkości polskiej literatury z tego, co historyczne, wspólnotowe i wieszcze, na codzienność, indywidualność i dialog między instancjami nadawczymi tekstu oraz jego czytelnikami. Najistotniejsza w tym dialogu jest kwestia takiej kreacji postaci w powieściach i dramatach Myśliwskiego, która skupia się na umiejętności przetwarzania sumy życiowych doświadczeń w całość posiadającą sens, czyli Los.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
39
Rozmowa z ciałem i duszą. 22 rytuały wyzwolenia emocjonalnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,90 zł
27,45 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 22,45 zł

1 osoba kupiła
40
Hipo, Piłeczka brokat kwiatek do ściskania, 6 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,60 zł
5,32 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,28 zł

1 osoba kupiła
41
Inwestycje przedsiębiorstw w niepewnych... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Inwestycje przedsiębiorstw w niepewnych...
Dostępny10 szt.

Decyzje dotyczące inwestowania to jedne z trudniejszych, a jednocześnie kluczowych decyzji podejmowanych przez przedsiębiorców. Wyznaczają one kierunek rozwoju, determinują kondycję finansową oraz są wyznacznikiem wartości firmy. Inwestowanie jest zadaniem złożonym wymaga wiedzy i umiejętności oraz gotowości do podjęcia ryzyka towarzyszącego inwestowaniu. Pandemia COVID-19, konflikt militarny w Ukrainie oraz zmiany głównych parametrów makroekonomicznych gospodarki oznaczają dla przedsiębiorców dodatkowe źródła niepewności i ryzyka, które należy w procesie podejmowania decyzji uwzględnić. Z jednej strony ww. czynniki są ograniczeniami, ale z drugiej - stworzyły warunki do rozwoju nowych produktów czy usług. Celem opracowania, kierowanego zarówno do przedsiębiorców, jak i studentów zarządzania i finansów, jest usystematyzowanie, uporządkowanie i pogłębienie wiedzy z zakresu inwestycji przedsiębiorstw w kontekście podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie w ujęciu teoretycznym i praktycznym. Inwestycje rzeczowe przedsiębiorstw, stanowiące oś rozważań, ujęto w pięciu rozdziałach dotyczących: specyfiki, istoty i uwarunkowań podejmowania decyzji inwestycyjnych; oceny efektywności finansowej projektów inwestycyjnych; problematyki finansowania projektów inwestycyjnych; aktualnej problematyki podatkowej w inwestycjach; ryzyka w przedsięwzięciach inwestycyjnych. Opracowanie zamyka opis konkretnego przedsięwzięcia inwestycyjnego i analiza jego opłacalności w dwóch wariantach, ilustrujących ryzyko administracyjne i prawne. Przeprowadzono również analizę wrażliwości projektu na zmianę wybranych założeń, odnoszących się do ryzyka makroekonomicznego.

72,00 zł
58,32 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 13,68 zł

1 osoba kupiła
42
Brb Color Rev Chelsea Piknik Astra Cdu Hlf84 Wb6 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
65,90 zł
59,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,59 zł

1 osoba kupiła
43
Gorset i szpada. Tom 2. Przeklęta szkatułka. Z autografem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Gorset i szpada. Tom 2. Przeklęta szkatułka. Z autografem
Dostępny39 szt.

Hrabianka Julia Zasławska stara się odnaleźć majątek, który jej zmarła tragicznie ciotka ukryła w sekretnym miejscu. Sprawy się komplikują, gdy wierny kompan i kuzyn Julii, Pierre, zostaje oskarżony o popełnienie morderstwa, a z królewskiego pałacu ktoś porywa najstarszego syna królowej Marysieńki. Czy hrabianka zdoła uratować kuzyna, odnaleźć swój majątek i ocalić królewicza Jakuba? Przeklęta szkatułka to druga część sensacyjno-obyczajowej sagi „Gorset i szpada” pióra bestsellerowego pisarza Alka Rogozińskiego.

39,99 zł
33,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
44
Piórnik szkolny WAR-330 paluch czarny WARTA - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Piórnik szkolny WAR-330 paluch czarny WARTA
Warta
Dostępny4 szt.

Mały paluch piórnik na długopisy uszyty z czarnej kodury. Piórnik o wymiarach 21x5x4 cm. Kolor czarny

24,70 zł
23,47 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,23 zł

1 osoba kupiła
45
Prawo przyciągania. 5 prostych kroków do... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Prawo przyciągania. 5 prostych kroków do...
Dostępny379 szt.

Potężny, fascynujący Wszechświat. Kosmiczna energia, tajemnicze powiązania i prawidłowości. Skomplikowana maszyneria zwana Losem. Czujesz, że stanowisz jej trybik? Od czasu do czasu cierpisz na przetarcia oraz zadyszkę? I Ty się na to godzisz? Spójrz z boku na taką scenkę ? rozpędzona lokomotywa świata pędzi w sobie tylko znanym kierunku. Kierunku, który Tobie odpowiada mniej niż średnio. I nagle za pomocą swojej wewnętrznej siły zmieniasz ułożenie torów kolejowych. Najpierw masz mały postój w Zadowoleniu, później mijasz piękne krajobrazy Miłości i Zdrowia, bez problemu przesiadasz się w Bogactwie i w końcu osiągasz swój cel ? stację zwaną Sukcesem. Myślisz, że to bajka? A czy nie chciałbyś przypadkiem żyć w takiej bajce? Czy jesteś gotów, by odkryć tajemnicę trwającego przez całe życie bogactwa i spełnienia? Cały sekret polega na tym, aby zacząć świadomie korzystać z uniwersalnego prawa Wszechświata, przyciągając rzeczy, ludzi i sytuacje, które Cię wspierają i za którymi tęsknisz. Jest to prawo, któremu i tak podlegasz, od kiedy tylko przyszedłeś na świat ? taka mentalna grawitacja. Wystarczy, że poznasz zasady i zaczniesz wykorzystywać ukrytą w nich moc, a wszystko, czego doświadczasz ? ludzie, których spotykasz, relacje, jakie nawiązujesz, Twoje dochody, marzenia i plany ? to wszystko zacznie współpracować, by wypełnić Twoje życie szczęściem. Drugie, rozszerzone wydanie kodeksu sukcesu zawiera test dotyczący Mocy Przyciągania, ćwiczenia mające na celu wprowadzenie w życie Prawa Przyciągania, inspirujące przykłady i inne dodatki. Dr Joe Vitale prezentuje jeszcze potężniejszą i bardziej efektywną formułę pięciu kroków. Bo tylko tyle dzieli Cię od bogactwa, szczęścia i sukcesu.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
46
Psychologia szefa T.2 Coaching narzędziowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Psychologia szefa T.2 Coaching narzędziowy
Dostępny253 szt.

Wielu szefom coaching wciąż kojarzy się z wiedzą tajemną dla wybranych lub czymś trudnym i skomplikowanym. Wielu podwładnych, którzy podlegają coachingowi, traktuje go jako kolejne narzędzie oceny i presji na wyniki. Autorzy książki rozprawiają się z tymi mitami i stereotypami. Pokazują, że metoda coachingu narzędziowego jest prostą i naturalną procedurą rozwoju nowych umiejętności, której można używać w każdej relacji ? zawodowej i osobistej. Stoją za tym głęboka wiara i przeświadczenie, że tylko trening nowego zachowania i użycie nowego narzędzia mogą doprowadzić do prawdziwej zmiany. Coaching narzędziowy daje możliwość wyboru i pomaga uwolnić się od neurotycznych przymusów. Pozwala wypracować nowy sposób działania, a nie ogranicza się do dobrych rad i refleksji. Tej metody można używać w sposób naturalny w roli szefa, rodzica, nauczyciela czy przyjaciela. Ta książka jest drugą częścią cyklu "Psychologia szefa". Pierwsza część "Szef to zawód" jest obecna na rynku od dziesięciu lat i sprzedała się w nakładzie ponad 40 000 egzemplarzy. Wojciech Haman i Jerzy Gut w obu książkach konsekwentnie proponują konkretne narzędzia, które zapewniają skuteczne działanie, i pokazują, jak można pomagać innym bez mądrzenia się i oceniania. Najlepsze prezenty dla niego >>

69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

1 osoba kupiła
47
Reset, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Reset, CD
Dostępny17 szt.

CD

65,90 zł
62,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,29 zł

1 osoba kupiła
48
Batman. Kompletny przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nowość
Batman. Kompletny przewodnik
Dostępny453 szt.

Absolutny must have dla fanów uniwersum DC! Ta wyjątkowa publikacja o najpopularniejszym superbohaterze DC przybliża postać Batmana, jego niesamowitą gamę broni i pojazdów, „rodzinę” sojuszników i jego listę groźnych złoczyńców, w tym Jokera, Catwoman, Harley Quinn, Riddlera, Pingwina, Bane’a, Stracha na Wróble, Killer Croca i wielu innych. Ten kompletny tom przedstawia ekscytującą historię Batmana, nie pomijając szczegółów jego wyczynów w ostatnich fabułach DC, takich jak Odrodzenie, Batman. Metal i Batman. Death Metal oraz Miasto Bane’a. Zawiera szczegółowy harmonogram kluczowych wydarzeń z życia Bruce’a Wayne’a, znanego również jako Batman, Batman. Kompletny przewodnik jest wypełniony efektownymi kolorowymi grafikami z oryginalnych komiksów i jest wymarzonym zakupem dla legionu fanów Mrocznego Rycerza z całego świata. Poznaj całą historię Batmana, ze wszystkimi szczegółami jego zapierających dech w piersiach przygód i bitew, sojuszników, burzliwego życia miłosnego i budzącej grozę galerii łotrów. Tekst przełożyli Tomasz Sidorkiewicz, Bartosz Czartoryski i Marek Starosta, tłumacze specjalizujący się w superbohaterskich komiksach.

149,95 zł
74,98 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 74,97 zł

2 osoby kupiły
49
Dubaj comfort!map&guide Dubaj, Abu Zabi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Dubaj comfort!map&guide Dubaj, Abu Zabi
Dostępny42 szt.

Zachwycająca panorama z tarasu Burj Khalifa Barwne tradycyjne bazary oraz Dubai Mall Od zapierającego dech w piersiach Burj Khalifa, przez popularne Dubai Mall, po The Green Planet las deszczowy w samym centrum. Aromatyczne przyprawy, falafel i baklawa, a do picia kawa z dodatkiem kardamonu. Comfort! map&guide Dubaj pomoże odkryć najważniejsze atrakcje największego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Praktycznie i treściwie coś dla zabieganych oraz ceniących wygodę i prostotę: opisy kilkudziesięciu miejsc,przydatne informacje: godziny otwarcia obiektów, ceny biletów, transport, kuchnia, zakupy,plany: centrum Dubaju (1:16 000), Dubaj (1:80 000), Dubai Parks & Resorts (1:25 000), mapa Zjednoczone Emiraty Arabskie część północna (1:1 550 000),wyjątkowe połączenie mapy i przewodnika,trwałość i wygoda użytkowania,łatwa nawigacja: atrakcje z przewodnika ponumerowane i zaznaczone na mapie.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

1 osoba kupiła
50
Finansowanie nierentownych spółek w procesie ich n - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Finansowanie nierentownych spółek w procesie ich n
Dostępny20 szt.

Autor, wieloletni praktyk z doświadczeniem w biznesie, a także wykładowca akademicki, w opracowaniu przybliżył tematykę związaną z zarządzaniem źródłami finansowania działalności w przedsiębiorstwach przechodzących kryzysy. Książka składa się z trzech zasadniczych części: przegląd światowej literatury dotyczącej teorii struktur i kosztu kapitału funkcjonujących obecnie na świecie; wyniki badań nad zależnością pomiędzy rentownością działania przedsiębiorstwa a jego strukturą pasywów, ze szczególnym uwzględnieniem współczesnych badań europejskich; wyniki badań nad zależnościami określającymi możliwości finansowania działalności krajowych spółek giełdowych, które przechodziły problemy finansowe i z nich wyszły. Monografia skierowana jest zarówno do teoretyków, jak i praktyków. Czytelnik wraz z lekturą otrzyma nie tylko wynikającą z badań wiedzę o strukturze kapitału, ale też podsumowanie działań przedsiębiorstw, którym udało się wyjść z kryzysu finansowego. Opracowanie to może być pomocne podczas budowania właściwych form finansowania w sytuacji przedsiębiorstw wchodzących w kryzys.

110,00 zł
89,10 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 20,90 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry