hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2022.11.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 23 listopada 2022 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Bractwo (Mohamed Mbougar Sarr), na drugim Męskie Granie 2022, CD (Various Artists). Kolejny produkt to Pożegnanie z Zieloną 13 (Agata Bizuk) oraz Żałobne opaski (Brandon Sanderson).
1
Bractwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Bractwo
Dostępny125 szt.

Niezwykle aktualna i błyskotliwa analiza fundamentalistycznej tyranii oraz systemowego bestialstwa. Sarr w swym debiucie pokazuje, jak łatwo tchórzostwo bierze górę nad bohaterstwem i oporem, kreśląc przy tym uwikłane w etyczne dylematy i osobiste zmagania postaci, które próbują narzucić innym własny świat wartości. W fikcyjnym mieście Kalep, pod brutalnymi rządami fundamentalistów, dochodzi do publicznej egzekucji dwojga zakochanych. Ich matki rozpoczynają potajemną korespondencję, która przynosi im pewną pociechę po utracie dzieci, a zarazem stanowi jedyną możliwość, by rozliczyć się z przywódcami tytułowego Bractwa, organizacji przywodzącej na myśl ISIS. Tymczasem grupa intelektualistów i wolnomyślicieli próbuje rozbudzić świadomość społeczno-polityczną zastraszonego społeczeństwa. Wydają podziemną gazetę, by nakłonić rodaków do buntu. Wkrótce jednak muszą zmierzyć się z konsekwencjami swojego przedsięwzięcia, ponieważ brutalny przywódca Bractwa, niezwykle inteligentny fanatyk, rozpoczyna osobistą krucjatę, aby znaleźć odpowiedzialnych i wymierzyć im – sprawiedliwą w swoim przekonaniu – karę. Książkę wydano dzięki dofinansowaniu Instytutu Francuskiego w ramach programów wsparcia wydawniczego. Cet ouvrage a bénéficié du soutien des Programmes d'aide à la publication de l'Institut français.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

29 osób kupiło
2
Męskie Granie 2022, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Męskie Granie 2022, CD
Various Artists, Mystic Production
Dostępny3 szt.

59,90 zł
52,71 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,19 zł

16 osób kupiło
3
Pożegnanie z Zieloną 13 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

9 osób kupiło
4
Żałobne opaski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Żałobne opaski
Dostępny900 szt.

`Żałobne Opaski` to mityczne metalmyśli należące do Ostatniego Imperatora, wedle opowieści obdarzające posiadacza wszystkimi mocami, jakie miał do dyspozycji władca sprzed stuleci. Mało kto wierzy w ich istnienie. Oto jednak badacz kandra powraca do Elendel z rysunkami, które przedstawiają Opaski, jak również zapiskami w nieznanym języku. Waxillium Ladrian wyrusza na południe, do miasta Nowy Seran, by zbadać tę sprawę. Po drodze napotyka wskazówki, dzięki którym zaczyna w końcu rozumieć prawdziwe cele wuja Edwarna i tajnej organizacji zwanej Kręgiem.

49,00 zł
39,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

9 osób kupiło
5
Życie codzienne w podróżach po Europie w XVI i XVII wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Życie codzienne w podróżach po Europie w XVI i XVII wieku
Dostępny266 szt.

Podróżowanie to jeden z nieodłącznych elementów ludzkiej aktywności. Mimo różnic wynikających z postępu cywilizacyjnego, podróżny zawsze potrzebował i potrzebuje tych samych rzeczy: środka lokomocji – choćby to miałyby być własne nogi, miejsca do odpoczynku oraz posiłku. Rzecz jasna chciałby też zobaczyć nieco świata, bo turystyka, choć nie na skalę masową jak dziś, także istniała od zawsze. Profesor Antoni Mączak, wybitny historyk epoki nowożytnej, opisał codzienność – czasem zaskakująco podobną do tej, którą znamy – podróży po Europie w XVI i XVII wieku. Relacje kupców, włóczęgów, arystokratów, żołnierzy czy żaków to tylko część materiału źródłowego. Już w XVI stuleciu powstawały bowiem przewodniki, zestawienia cen, wielojęzyczne „rozmówki” i dokumenty podróżne, a także zupełnie fantastyczne opowieści o odległych krainach. Autor rekonstruuje wszystkie aspekty podróży, problemy towarzyszące w XVI i XVII wieku turystom na Starym Kontynencie oraz przyciągające ich atrakcje. Którędy jechać, gdzie zjeść, jak nie przepłacić, nie dać się oszukać i co zobaczyć, jak się porozumieć i wrócić cało. Monografia prof. Antoniego Mączaka stanowi nie tylko drobiazgowy opis „turystycznej” codzienności europejskiej XVI i XVII wieku – jest to także pełen anegdot, ciekawostek i porad praktyczny przewodnik po nowożytnej Europie, który może też przydać się dzisiaj.

79,00 zł
58,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,54 zł

8 osób kupiło
6
Rowerem przez II RP. Niezwykła podróż po kraju, którego już nie ma wyd. specjalne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
23,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

6 osób kupiło
7
Sekrety Suwalszczyzny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Sekrety Suwalszczyzny
Dostępny217 szt.

Kobieta w długiej sukni może swobodnie nieść dwa lub trzy karabiny przywiązane wzdłuż nóg i podczas liczenia broni zawrócić w głowie Piłsudskiemu, który na jednej ze stron zawoła: Ola, kocham Cię! Nawet Beata z "Albatrosa" nie łamała serc augustowskich wczasowiczów tak skutecznie. Możliwe, że o zawodach miłosnych dowiedzieli się więcej funkcjonariusze SB podsłuchujący turystów dewizowych w hotelu Hańcza w Suwałkach. A jeśli ktoś w zaciszu swojego pokoju wyszeptał prawdę, że Suwalszczyzna stoi przemytem wysokoprocentowych trunków? Wtedy mogła go jedynie uratować ucieczka kolejką wąskotorową albo wypłyniecie kajakiem na szerokie wody jeziora. Prawdopodobnie byłaby to przygoda godna serialu Czarne chmury zdradzającego w jednym z odcinków, że mostek powstały podczas budowy Kanału Augustowskiego jest doskonałym schronieniem. Kamedułom z wigierskiego klasztoru od zawsze bliska była myśl, że tylko w nieskończonej ciszy można zacząć słyszeć Z doświadczenia wiemy, że w ciszy dobrze się również czyta. Dlatego jeśli chcesz się dowiedzieć, jak powstały akwedukty na Suwalszczyzny krańcach, do kogo zapukał sam papież i kto prawie uśmiercił Reksia, usiądź w ulubionym miejscu i daj się ponieść historii

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

6 osób kupiło
8
Torebka świąteczna - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Torebka świąteczna
PAW
Dostępny343 szt.

Torebka idealna do spakowania prezentu. Wymiary: 30.0 x 12.0 x 41.0 cm. Uwaga. Dostępne różne wzory produktu – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

8,80 zł
7 osób kupiło
9
Kolorowanka z tatuażami. Magiczne jednorożce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kolorowanka z tatuażami. Magiczne jednorożce
Dostępny806 szt.

MAGIAtattoo twój pierwszy tatuaż Zostań artystą projektantem i stwórz własny TATTOOkatalog! Ozdabiaj siebie i przyjaciół w domowym TATTOOstudiu! W środku: projekty do kolorowania i zestaw zmywalnych tatuaży (wzory kolorystyczne).

8,90 zł
6,59 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,31 zł

5 osób kupiło
10
Filc dekoracyjny 20x30 cm 10 ark. MIX Happy Color - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Filc dekoracyjny 20x30 cm 10 ark. MIX Happy Color
HAPPY COLOR
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.26

Filc dekoracyjny, 20x30 cm, 1,5 mm, 10 arkuszy, MIX kolorów.

17,80 zł
15,13 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,67 zł

5 osób kupiło
11
Walka o świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Walka o świat
Dostępny217 szt.

Esej Marka Cichockiego, o tytule nawiązującym do znanego tekstu Stefana Kisielewskiego z 1976 roku, to refleksja nad współczesnym światem, w którym rywalizacja nie zniknęła, geopolityka nie straciła na znaczeniu, a wojny nie ustały; co więcej – wszystkie zyskały nowe instrumentarium. Autor stawia kluczowe pytania o przyszłość jednego świata, zrodzonego z ekonomiczno-technologicznej globalizacji, o skutki przemian w Ameryce, siły napędzające nową rywalizację i krystalizujące konkurujące ze sobą cywilizacyjnie i geopolitycznie ośrodki władzy (Ameryka, Chiny, Europa, Indie, Turcja, a nawet Izrael), o znaczenie amerykańskiego sprzeciwu wobec rosyjskiej inwazji na Ukrainę oraz miejsce samej Rosji na tle kształtującego się na nowo układu sił. Jak w takim świecie przedstawia się przyszłość Europy i jakie perspektywy staną przed Europą Środkową, a szczególnie przed Polską?

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

4 osoby kupiły
12
Przebudzenie aniołów. Kazania o bliskości Boga w niespokojnych czasach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Przebudzenie aniołów. Kazania o bliskości Boga w niespokojnych czasach
Dostępny232 szt.

Płomień, który rozświetla mrok Pandemia, kryzys ekonomiczny, wojny… Jak wierzyć w kochającego Boga i Jego bliskość, kiedy wokół rozsypuje się świat? Czy Wcielenie naprawdę coś zmienia? Gdzie szukać Bożej obecności? Bóg jest niewysłowioną tajemnicą, ale chce stać się zrozumiałym dla ludzi. Kazania ks. Tomáša Halíka są próbą uchwycenia tej tajemnicy i podzielenia się nadzieją na to, że nasze życie z Bogiem wciąż ma sens. Ewangelia na jedną z niedziel mówi: nawet jeśli wokół was ludzie będą umierać ze strachu, wy nie dajcie się owładnąć lękowi: „nabierzcie ducha i podnieście głowy” (Łk 21,28). W ciemności już pojawia się światło, którego mroki nie pochłoną.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

4 osoby kupiły
13
Portret rokokowej damy Burzliwe losy księżnej.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Portret rokokowej damy Burzliwe losy księżnej..
Dostępny152 szt.

Rozalia z Chodkiewiczów Lubomirska (17681794) to jedna z najbardziej znanych postaci kobiecych doby stanisławowskiej. Jej losy przez lata pasjonowały badaczy i historyków. Gdzie należałoby szukać źródeł ogromnego powodzenia tej kobiety? Księżna była typową przedstawicielką swej epoki rokokową damą. Stała się jednak z uwagi na swe uwięzienie i śmierć na szafocie w ogarniętym rewolucją Paryżu bohaterką książek, legend, wspomnień Stała się postacią historyczną, która doskonale wyrażała mentalność swoich czasów i którą osobiście dotknęły tragiczne wypadki dziejowe.

43,00 zł
30,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

4 osoby kupiły
14
Kolorowanka z tatuażami. Magiczne klejnoty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kolorowanka z tatuażami. Magiczne klejnoty
Dostępny429 szt.

MAGIAtattoo twój pierwszy tatuaż Zostań artystą projektantem i stwórz własny TATTOOkatalog! Ozdabiaj siebie i przyjaciół w domowym TATTOOstudiu! W środku: projekty do kolorowania i zestaw zmywalnych tatuaży (wzory kolorystyczne).

8,90 zł
6,59 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,31 zł

3 osoby kupiły
15
Smooth Jazz Cafe. Volume 22. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
45,90 zł
41,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,59 zł

3 osoby kupiły
16
Filc dekoracyjny 20x30 cm 10 ark. czerwony Happy Color - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Filc dekoracyjny 20x30 cm 10 ark. czerwony Happy Color
HAPPY COLOR
Dostępny3 szt.

Filc dekoracyjny, 20x30 cm, 1,5 mm, 10 arkuszy, czerwony.

17,80 zł
15,13 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,67 zł

3 osoby kupiły
17
Po co nam spowiedź? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Po co nam spowiedź?
Dostępny76 szt.

Czy musimy spowiadać się przed księdzem? Co zrobić, gdy spowiednik nas nie zrozumie lub zrani? Jak radzić sobie ze zniechęceniem? W jaki sposób kształtować sumienie? Czym różni się słabość od grzechu? Jaka jest różnica między psychoterapią a spowiedzią? Dariusz Piórkowski SJ odpowiada na wiele trudnych pytań dotyczących spowiedzi. Wyjaśnia, jak ważny wpływ ma ten sakrament na nasze życie, jego jakość i dojrzałość, zwłaszcza gdy przeżywamy kryzys wiary. To propozycja dla wszystkich, którzy zmagają się ze spowiedzią, doświadczają trudności z nią związanych, zniechęcają się lub nie rozumieją tej praktyki w obecnej formie. Nieporozumieniem jest traktowanie spowiedzi jako anulowania wykroczeń czy jedynie uwolnienia serca z ciężaru winy, aby na jakiś czas poczuć się lepiej. Pojednanie to nawrócenie, przestawienie zwrotnic, korekta spojrzenia na życie, powrót do stada, uczenie się wdzięczności, podjęcie odpowiedzialnej gorliwej troski o to, co powoli dojrzewa w moim życiu. Dariusz Piórkowski − jezuita, duszpasterz, doświadczony kierownik duchowy i rekolekcjonista. Autor publikacji poświęconych duchowości, rozwojowi osobistemu i Biblii, m.in.: O duchowości z krwi i kości; Książeczka o miłosierdziu; Spodziewaj się Dobra; (Nie) musisz być doskonały. Chrześcijański sposób na perfekcjonizm i Nie bój się zmiany. O wierze, Kościele i bliskości Boga. Publikuje w „Przewodniku Katolickim”, „Życiu Duchowym”, „W drodze” i na portalu DEON.pl.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

3 osoby kupiły
18
Repetytorium - liceum/technikum - chemia - 2023 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Repetytorium - liceum/technikum - chemia - 2023
Dostępny132 szt.

Przedstawiamy Repetytorium - chemia – aktualną edycję znanej i popularnej książki, która od lat przyczyniała się do sukcesów maturzystów na maturze z chemii. Książka została dostosowana do aktualnej podstawy programowej i przeznaczona jest dla uczniów czteroletniego liceum i pięcioletniego technikum. Wszystkie zagadnienia teoretyczne dokładnie omówiono i opatrzono przykładami ułatwiającymi zrozumienie, a definicje, reguły, twierdzenia wyróżniono graficznie, dzięki czemu łatwo je znaleźć. Uzupełnieniem są liczne grafiki, zdjęcia, wykresy, schematy, diagramy. Każde zadanie w książce zostało rozwiązane krok po kroku, a dzięki systemowi komentarzy bocznych można prześledzić rozumowanie, nauczyć się zwracać uwagę na trudności, a także zwrócić uwagę na potrzebne do rozwiązania zagadnienia teoretyczne, wzory, reguły, definicje, które również zostały wspomniane w komentarzach. Atutem Repetytorium jest pewniak na teście – oznaczenie graficzne wskazujące zadania, na które warto zwrócić podczas nauki szczególną uwagę, gdyż z dużym prawdopodobieństwem na testach czy sprawdzianach pojawią się zadania dokładnie tego typu. Publikacja została też odświeżona graficznie, dzięki czemu jest bardzo nowoczesna, przejrzysta i estetyczna, a korzystanie z niej intuicyjnie proste i przyjemne. Polecamy tę książkę do codziennej nauki już od pierwszej klasy!

37,95 zł
26,57 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,38 zł

3 osoby kupiły
19
Blok do pasteli  A5 24 ark. 3 kolory 160g Happy Color - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Blok do pasteli A5 24 ark. 3 kolory 160g Happy Color
HAPPY COLOR
Dostępny4 szt.

Blok do pasteli, Art A5, 24 ark, 3 kol, 160g.

10,50 zł
8,93 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,57 zł

3 osoby kupiły
20
Czarna kawa. Herkules Poirot wyd. kieszonkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Czarna kawa. Herkules Poirot wyd. kieszonkowe
Dostępny86 szt.

Tym razem przeciwnikiem Herkulesa Poirota jest złodziej formuły broni atomowej. Jej wynalazca, sir Claud Amory, zostaje otruty w swojej rezydencji, a ujawnienie rodzinnych sekretów grozi skandalem. Czy rzeczywiście kobiety częściej używają trucizny, a mordercy są zbyt pewni siebie? I co wspólnego ma praca pokojówki z pracą detektywa? Uwaga rozdrażnionego kapitana Hastingsa nieoczekiwanie pomoże uporządkować wszystkie elementy zagadki.

17,00 zł
12,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,59 zł

3 osoby kupiły
21
Kryształowe serca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
45,90 zł
36,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,18 zł

3 osoby kupiły
22
Desperatki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Desperatki
Dostępny80 szt.

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Trzy kobiety, które połączyło jedno straszne wydarzenie. Zaplanowały zemstę, ale coś poszło nie tak. Czasem pozostaje już tylko ucieczka do przodu? Wiosna 1863 roku. Nad zbiorową mogiłą spotykają się Izabella ? szlachcianka opłakująca syna, Wiesia ? złodziejka z Powiśla, która w tej samej powstańczej bitwie straciła brata, oraz Anna ? córka profesora, która pogrzebała narzeczonego. Motywowane rozpaczą i chęcią zemsty trzy desperatki zawiązują mroczne przymierze i przeprowadzają zamach. Przebiega on jednak inaczej, niż to sobie zaplanowały. Ze ścigających stają się ściganymi, a ich droga wiedzie przez powstańcze obozy i austriackie więzienia. Aby ratować własną skórę, będą gotowe popłynąć aż za ocean. Jak zakończy się wędrówka Izy, Anny i Wiesi? To niezwykła historia zdesperowanych kobiet, zmuszonych do ucieczki na koniec świata. Być może będzie tam na nie czekać szczęście, które pojawi się w najmniej spodziewanej postaci?

52,90 zł
47,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

2 osoby kupiły
23
Get Smart! Myśl i postępuj jak najbogatsi ludzie, którzy odnoszą największe sukcesy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Get Smart! Myśl i postępuj jak najbogatsi ludzie, którzy odnoszą najwi...
Dostępny396 szt.

Eksperci zajmujący się badaniem mózgu twierdzą, że miliardy neuronów, które każdy ma w głowie, tworzą razem potężny superkomputer o niewyobrażalnych możliwościach. Niestety, przeważająca większość ludzi używa swojego wspaniałego umysłu w bardzo ograniczonym stopniu. Albo robi to źle i w efekcie wpada w spiralę porażek. Czy wiesz, jak się przed tym uchronić? Poznaj metody zmiany myślenia i je zastosuj, a w efekcie zmienisz siebie i swoje podejście do życia i ? jeśli zrobisz to odpowiednio ? zdobędziesz wszystko, o czym marzysz. Oto książka, dzięki której nauczysz się maksymalnie wykorzystywać potencjał swojego umysłu. Dowiesz się, jak myślą i reagują na rzeczywistość ludzie sukcesu, i przekonasz się, że możesz z łatwością zastosować w praktyce ich metody. Opisano tu sprawdzone sposoby odnajdywania i rozwijania naturalnych talentów i zdolności intelektualnych, aby posłużyły Ci do osiągania nawet najambitniejszych celów - w biznesie, w pracy, w życiu osobistym. Omówione techniki są proste, a mogą Cię doprowadzić do prawdziwego przełomu, zbliżyć do spełnienia najodważniejszych celów i zagwarantować Ci korzyści, jakimi cieszą się ludzie sukcesu! Dzięki książce nauczysz się: - ćwiczyć mózg w znajdowaniu najlepszych rozwiązań - wykorzystywać wszystkie okazje do rozwoju w każdych okolicznościach - identyfikować i eliminować negatywne wzorce - planować, działać i osiągać cele z większą precyzją i szybkością - korzystać z pełni swojego potencjału intelektualnego Odkryj największy sekret ludzi sukcesu!

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

2 osoby kupiły
24
Akademia Dobra i Zła. Tom 5. Kryształ czasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Akademia Dobra i Zła. Tom 5. Kryształ czasu
Dostępny998 szt.

Soman Chainani zaciera reguły rządzące czasem w piątej, zapierającej dech w piersiach odsłonie opowieści o Akademii Dobra i Zła. Fałszywy król zasiadł na tronie Kamelotu i skazał Tedrosa na śmierć. Niewiele brakowało, by przyszła królowa, Agata, podzieliła jego los, jednakże cudem udało jej się uciec. Tymczasem Sofia nie miała tyle szczęścia i wpadła w pułapkę Rhiana. Od ślubu z królem-oszustem dzieli ją kilka dni, w ciągu których musi podjąć niebezpieczną grę, by ocalić swoich przyjaciół. Natomiast mroczne plany króla Rhiana dopiero zaczynają nabierać kształtów... Przeszłość powraca, by zagrozić teraźniejszości, a na jaw wychodzą dawno ukryte tajemnice, ale największym wrogiem tym razem okazuje się czas. Uczniowie Akademii Dobra i Zła muszą teraz znaleźć sposób, by odzyskać dla Tedrosa koronę Kamelotu – zanim ich baśnie, a wraz z nimi cała przyszłość Bezkresnej Puszczy, zostaną napisane na nowo.

47,90 zł
34,49 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,41 zł

2 osoby kupiły
25
Filc dekoracyjny 20x30 cm 10 ark. ciemnozielony Happy Color - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Filc dekoracyjny 20x30 cm 10 ark. ciemnozielony Happy Color
HAPPY COLOR
Dostępny9 szt.

Filc dekoracyjny, 20x30 cm, 1,5 mm, 10 ark., ciemnozielony.

17,80 zł
15,13 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,67 zł

2 osoby kupiły
26
Krzycz do woli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Krzycz do woli
Dostępny161 szt.

Prawdziwa historia, która nigdy nie miała ujrzeć światła dziennego Pewnego wrześniowego popołudnia ośmioletnia Ola nie wraca ze szkoły do domu. Rodzice dziewczynki, przerażeni zniknięciem córki, zaczynają poszukiwania. Po kilku godzinach bezowocnej akcji sprawę przejmuje policja. Śledztwo okazuje się wyjątkowo trudne. Trop wskazuje na porwanie, jednak organy ścigania pozostają zupełnie bezradne i nie są w stanie namierzyć sprawców. Zlecenie przyjmuje prywatny detektyw, który odkrywa zaskakujące fakty i niespodziewanie zmienia bieg wydarzeń. Dlaczego Ola zniknęła? Co spotkało dziewczynkę? Jak skończyła się akcja poszukiwawcza? Czy ktoś mógł zapobiec tragedii? W swojej najnowszej książce Paweł Cwynar zabiera czytelnika do przestępczego świata, pełnego tajemnic i brutalnych rozgrywek, który rządzi się swoimi prawami. Były gangster, recydywista, szef grupy zbrojnej, więzień ze statusem „N” – szczególnie niebezpieczny, doskonale znający kulisy półświatka, z wielką dokładnością relacjonuje tragiczną sprawę zaginięcia Oli, opowiada historię niezwykle hermetycznego gangu Samuraja, który terroryzował część Polski, a także odsłania sekrety mafii i i więziennej subkultury GiT-ów, klawiszy, zeksów, kajdaniarzy… Tej historii nie zapomni żaden z czytelników! Paweł Cwynar – urodził się w 1972 roku w Legnicy. Były gangster i wielokrotny recydywista o burzliwym życiorysie, który w pewnym momencie swojego życia postawił wszystko na jedną kartę i wygrał. Obecnie pisarz i autor bestsellerowych książek, m.in. Wysłuchaj mnie, proszę, wolontariusz i społecznik. Mieszka i pracuje w Warszawie.

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

2 osoby kupiły
27
Kuchnia tajska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kuchnia tajska
Dostępny20 szt.

Ponad 100 wspaniałych przepisów. Krótkie wstępy z przydatnymi wskazówkami. Proste opisy gwarantujące doskonały rezultat. Inspirujące zdjęcia pobudzające apetyt. W serii: Kuchnia francuska, Kuchnia chińska, Kuchnia włoska, Kuchnia grecka, Kuchnia hiszpańska, Kuchnia indyjska, Kuchnia meksykańska, Kuchnia tajska.

7,00 zł
5,53 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,47 zł

2 osoby kupiły
28
Bajeczki z morałem. Żółwik Tomek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Bajeczki z morałem. Żółwik Tomek
Dostępny82 szt.

Seria wesołych wierszyków do czytania najmłodszym dzieciom. Niezwykłe przygody bohaterów pobudzają ich wyobraźnię i rozśmieszają, uczą myśleć kreatywnie. Barwne i zabawne ilustracje przyciągają uwagę dzieci i zachęcają do aktywnego słuchania.

10,70 zł
7,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,00 zł

2 osoby kupiły
29
Rytm namiętności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Rytm namiętności
PrzedsprzedażData premiery: 2022.11.30

Amelia Hathaway, dziedziczka rodzinnej fortuny, do niedawna miała wszystko: przystojnego męża, cudowne dzieci i dom jak z luksusowego katalogu. Niestety uczucia męża okazały się znacznie mniej płomienne, niż się początkowo wydawało – może dlatego, że znaczną ich część zagarnęła młodsza od Amelii kochanka…Szybki rozwód, a przede wszystkim utrata dzieci były dla Amelii niczym kubeł zimnej wody. Kobieta uświadomiła sobie, że całe życie starała się zadowolić innych, zapominając o swoich potrzebach. Teraz skupia się więc na tym, co najważniejsze – odzyskaniu dzieci i szacunku do samej siebie. Przenosi się do Magdalene, spokojnego miasteczka na wybrzeżu Maine, gdzie spotyka Mickeya Donovana. Przystojny strażak też ma za sobą nieudane małżeństwo; powziął mocne postanowienie, że miłosne relacje już nigdy nie znajdą się w obszarze jego zainteresowań. Zwłaszcza z kobietami przyzwyczajonymi do życia w luksusie. Czy dwoje ludzi po przejściach będzie w stanie przezwyciężyć obawy i ponownie uwierzyć w miłość? Kristen Ashley, autorka bestsellerów „New York Timesa”, po raz kolejny stworzyła opowieść pełną emocji, wzruszeń i nadziei, że nowy początek zawsze jest możliwy.

54,90 zł
39,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,37 zł

2 osoby kupiły
30
Wróćmy do ziół leczniczych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wróćmy do ziół leczniczych
Dostępny910 szt.

Ojciec Andrzej Klimuszko był prekursorem powrotu do przyrody, wykorzystania jej zasobów leczniczych dla dobra człowieka. Efekty leczenia ziołami przez o. Andrzeja Klimuszkę przeszły wszelkie oczekiwania i na stałe weszły do arsenału współczesnej medycyny.

33,60 zł
23,52 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,08 zł

2 osoby kupiły
31
Zimne ognie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

2 osoby kupiły
32
Kuchnia indyjska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kuchnia indyjska
Dostępny19 szt.

Ponad 100 wspaniałych przepisów. Krótkie wstępy z przydatnymi wskazówkami. Proste opisy gwarantujące doskonały rezultat. Inspirujące zdjęcia pobudzające apetyt. W serii: Kuchnia francuska, Kuchnia chińska, Kuchnia włoska, Kuchnia grecka, Kuchnia hiszpańska, Kuchnia indyjska, Kuchnia meksykańska, Kuchnia tajska.

7,00 zł
5,53 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,47 zł

2 osoby kupiły
33
Twórczość 11/2022 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Twórczość 11/2022
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.26

Rok LXXVIII, nr 11 (924), listopad 2022 Zbigniew Machej Piosenki z widowiska Labirynt świata i lusthauz serca według Jana Amosa Komeńskiego i Ludvika Kundery Krzysztof Bielecki Zsunęła się z krzesła. Ciennik (1) Milo Doleal Dzwon; Kołysanka dla Antonina; Sen o zatopionej wsi; Rodzina w przeddzień święta; O.II.; Wnet Zaduszki; Jerzy Liebert; ***(Założyłeś mi podwójnego nelsona, Panie); Psalm przełożył Przemysław Dakowicz Marta Kot Alojzy Szpajza ma się już lepiej Katarzyna Boruń-Jagodzińska Świecenie; Kolega Ból; Cudze wiersze o kałużach; Pod lodem z gór; Z wody z gliny Jan ep Wesoły kondukt; Podwójny dom; Droga na pasterkę przełożył Andrzej Babuchowski BYŁO I BYŁO Antoni Kroh W Pradze przed sześćdziesięciu laty Josef Kroutvor Dzieje Europy Środkowej a literatura przełożył Przemysław Dakowicz Magdalena Brodacka-Dwojak Europa (Środkowa) a sprawa czeska. W poszukiwaniu gruntu pod nogami Anna Maślanka Pusta mapa. O czym Czesi (nie) piszą w swoich książkach Andrzej Babuchowski Między nagą egzystencją a Nadzieją. O znanym i mniej znanym obliczu literatury czeskiej Zbigniew Machej ikov Wiesław Ratajczak Hańba niezatarta. O ważnej książce i o powrotach KSIŻKA MIESICA Adam Komorowski Orbita Krzysztofa Karaska [Artur Nowaczewski Challenger. Metamorfozy poety w twórczości Krzysztofa Karaska] WŚRÓD KSIŻEK Marta Tomczok Zastyganie [Piotr Szewc Miejsce] Małgorzata Ślarzyńska O tu i tu. Wiersze taktylne [Małgorzata Lebda Mer de Glace] Tymoteusz Milas Jak być nikim w bezpieczny sposób? [Rafał Wojasiński Tefil] Alicja M. Kubiak Kryminał czy literatura faktu? [Olga Mildyn Podłość. Powieść] Łukasz Sarurczak Archeologia moje hobby [Andrzej Muszyński Dom ojców] NA WIDNOKRĘGU Tomasz Dostatni OP Libertynizm, ateizm, duchowość płochliwa O wydawaniu literatury czeskiej w Polsce. Z Julią Różewicz rozmawia Przemysław Dakowicz Andrzej Sznajder Śmierć w Wiedniu PRZEGLD ZAGRANICZNY Lucie Zakopalov Czechy NOTY Lenka Kuhar-Dahelov Z zapisków tłumaczki przełożył Przemysław Dakowicz Marcin Bałczewski Kim jesteś, Upiorze? Paweł Kozłowski Fotograficzne obrazy i ich wystawa Paweł Zawadzki Get KSIŻKI NADESŁANE COKOLWIEK DALJ Przemysław Dakowicz Josef K., praski perypatetyk DZIENNIK 2022 Zbigniew Mentzel No future?

9,80 zł
8,33 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,47 zł

2 osoby kupiły
34
"...twój czas minął - już jesteś...". Mgnienie. 69 wierszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
"...twój czas minął - już jesteś...". Mgnienie. 69 wierszy
Dostępny36 szt.

Uwielbiam tę poezję. Ale muszę podkreślić: moja przyjaźń z Broniem jest wysoko ponad literaturą. Jerzy Pilch

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

2 osoby kupiły
35
Kania na talerzu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Kania na talerzu
Dostępny18 szt.

Kiedy w 1994 roku Ania i John Borrellowie otwierali swój renomowany dziś hotel nad Jeziorem Białym, gości nie było jeszcze zbyt wielu, dlatego nie zatrudniono na stałe szefa kuchni. Zamiast tego właściciele odkurzyli przywiezione z podróży książki kucharskie i nauczyli młode mieszkanki pobliskiej wsi, jak przygotowywać dania, które wówczas wydawały im się obce i dziwne. Tak powstała oryginalna, bogata, wciąż zmieniająca się karta dań. W kosmopolitycznej kuchni, otwartej i różnorodnej, wykorzystują oryginalne, inspirowane podróżami przepisy, lokalne produkty, także z własnego ogrodu, oraz sezonowe warzywa i owoce. Na liście win znajduje się obecnie ponad dwieście pozycji. Borrellowie zasadzili las, w którym wkrótce zaczęli zbierać grzyby dodawane do potraw, a niedługo potem również winnicę. Do rzemieślniczych wódek z ziemniaków produkowanych przez Kania Lodge dołączyły doskonałe trunki z winogron. Dzięki panelom słonecznym i inwestycjom w pompy geotermalne hotel stał się przyjazny dla środowiska w okresie, gdy Putin rozpoczął inwazję na Ukrainę. To zdecydowanie więcej niż tylko książka kucharska, a niezwykłe historie inspirowane jedzeniem i winem autor opowiada z prawdziwą pasją i swadą.

45,00 zł
40,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

1 osoba kupiła
36
Prawda zapisana w popiołach Tom 2 Krzyk zagubionych serc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
37
Puzzle Drewniane 3D Samochodzik - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Puzzle Drewniane 3D Samochodzik
Nice Idea
Dostępny8 szt.

Mała, mechaniczna zabawka antystresowa w kształcie samochodu, wykonana z wysokiej jakości sklejki brzozowej. Zestawy mają postać arkuszy z wstępnie wyciętymi i ponumerowanymi elementami, które przed montażem należy oddzielić od wykroju, a następnie połączyć bez użycia kleju, zgodnie ze szczegółową instrukcją dołączoną do opakowania. Model zaprojektowany i wykonany w Europie.

11,00 zł
9,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,10 zł

1 osoba kupiła
38
Biblia e-biznesu 3.0 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Biblia e-biznesu 3.0
Dostępny209 szt.

Tysiące wskazó,wek wartych miliony złotych! 83 autoró,w (ekspertó,w w swoich dziedzinach), 159 rozdziałó,w, 850 stron praktycznych rad. To Biblia e-biznesu 3.0 &ndash, prawdopodobnie największy tego typu projekt wydawniczy na świecie! Dwie pierwsze edycje zdobyły uznanie czytelnikó,w, miesiącami przodowały na listach bestselleró,w i otrzymały szereg nagró,d. Dziś trzymasz w rękach jeszcze mocniejszą wersję tej kultowej publikacji, gromadzącą kompleksową wiedzę na temat prowadzenia biznesu w internecie. Dowiedz się między innymi: jak zacząć (któ,ry model biznesu wybrać, któ,re branże i trendy są najbardziej dochodowe oraz jakich narzędzi użyć), jak budować efektywne strategie cenowe i sprzedażowe, któ,re działania marketingowe dają dziś najlepsze efekty, jak skutecznie budować pozacenową przewagę konkurencyjną, któ,re błędy najczęściej psują sprzedaż i jak ich unikać, jak łatwo zadbać o bezpieczeństwo swojego biznesu w sieci, w jaki sposó,b reagować na trudne sytuacje na linii klient &ndash, firma, któ,re procesy warto optymalizować, automatyzować lub delegować. Pierwsze wydanie Biblii e-biznesu zdobyło prestiżową nagrodę Economicus 2014 dla najlepszego poradnika ekonomicznego, przyznawaną przez &bdquo,Gazetę Prawną&rdquo, i kapitułę wybitnych polskich ekonomistó,w. Druga edycja zyskała tytuł Najlepszej Książki Roku 2016 oraz Oscara Czytelnikó,w 2017. Co nowego w wydaniu trzecim? Między innymi: e-biznesplanowanie, finansowanie udziałowe oraz przez IPO i tokeny, sprzedaż na platformach eBay, Amazon i AliExpress, podcasty, webinary i &bdquo,lajwy&rdquo, jako narzędzia sprzedażowe, growth hacking marketing, analiza big data, LinkedIn, Instagram, blogi i wideomarketing jako dźwignie sprzedażowe, negocjacje i pacyfikacja trudnych klientó,w oraz recykling tych uciekających, narzędzia i aplikacje wspomagające sprzedaż, rzeczywistość rozszerzona, telemarketing, biznes nomadyczny, optymalizacja georezydencji firmy, przygotowanie biznesu do sukcesji, sprzedaży, a nawet bankructwa, zdrowie fizyczne i psychiczne e-przedsiębiorcy, reinwestowanie zyskó,w z biznesu &mdash, i wiele innych! www.facebook.com/bibliaebiznesu ,

169,00 zł
125,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 43,94 zł

1 osoba kupiła
39
Od pomysłu do marki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Od pomysłu do marki
Dostępny11 szt.

MAPA PRAWIDŁOWEGO I SKUTECZNEGO POZYCJONOWANIA MARKI ISTNIEJE ZNAJDZIESZ J W TEJ KSIŻCE! DZIĘKI NIEJ ZNAJOMOŚĆ MARKETINGU STRATEGICZNEGO STANIE SIĘ CZĘŚCI TAKŻE TWOJEJ WIEDZY ZAWODOWEJ. KREATYWNE KONCEPTY jak powstają, ich związek z rynkiem, zmieniającym się kontekstem oraz dynamiką ekonomicznych i finansowych czynników organizacji. ZGODNOŚĆ pomiędzy oferowanymi produktami/usługami, sposobem ich komunikowania oraz wartościami firmy i danej grupy społecznej jak ją utrzymać. DOGŁĘBNE ANALIZY PRZYPADKÓW firm odnoszących sukcesy w budowaniu silnej i znanej marki. Autorzy na podstawie swojego ponad 15-letniego doświadczenia stworzyli oryginalną, kompletną mapę narzędzi marketingowych, prowadzącą firmy ustrukturyzowaną drogą od pomysłu na biznes aż do zbudowania własnej marki. Książka jest pełnym i wyczerpującym poradnikiem, jak od zera wprowadzić na rynek zwycięski projekt, wyznaczając właściwy kierunek już na starcie. Czytając tę książkę, wiele razy będziesz przyjmować perspektywę stratega - abyś także Ty nauczył się myśleć tak jak specjaliści, z których porad prawdopodobnie zdarzało Ci się już korzystać. Celem niniejszej książki jest przedstawienie wiedzy odnoszącej się do całego procesu pozycjonowania organizacji (od powstania strategicznej idei marki firmy do decyzji strategicznych łączących cele w zakresie konkurencyjności oraz komunikacji). Zaprezentowany model, oparty na praktycznych doświadczeniach, jest gotowy do zastosowania nie tylko dla przedsiębiorstw, instytucji i stowarzyszeń, ale też dla małych projektów bądź oddziałów firm stających przed koniecznością zaprezentowania się po raz pierwszy bądź ponownego wypromowania się. Dzięki wkładowi wielu znaczących firm, które udostępniły Autorom swoje doświadczenia i specjalistyczny know-how, niniejsza książka nie jest teoretycznym podręcznikiem do studiowania, ale prawdziwym narzędziem do nawigacji, umożliwiającym pozyskanie - krok po kroku - wiedzy dotyczącej marketingu strategicznego. Książka ta jest przeznaczona dla każdego, kto ma zamiar stworzyć lub repozycjonować projekt (firmowy lub nie), samemu lub w zespole, zarządzając dynamicznymi strategiami, jego definicją kulturową i dystrybucją, a zwłaszcza dla chcących robić to w wyjątkowy sposób.

125,00 zł
101,25 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 23,75 zł

1 osoba kupiła
40
Puzzle Drewniane 3D Brązowy Globus - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Puzzle Drewniane 3D Brązowy Globus
Nice Idea
Dostępny3 szt.

Drewniane puzzle 3D w kształcie obrotowego globusa, wykonane z wysokiej jakości sklejki brzozowej. Model posiada schowek w podstawie, otwierany przy pomocy ukrytego mechanizmu. Zestawy mają postać arkuszy z wstępnie wyciętymi i ponumerowanymi elementami, które przed montażem należy oddzielić od wykroju, a następnie połączyć bez użycia kleju zgodnie ze szczegółową instrukcją dołączoną do opakowania. Zabawka edukacyjna, dająca możliwość złożenia geograficznej mapy świata i poznania kontynentów.

170,00 zł
153,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,00 zł

1 osoba kupiła
41
Aktorki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Aktorki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

Pasjonująca, znakomicie udokumentowana książka byłego korespondenta dziennika "The New York Times" o życiu paryskich elit kulturalnych w czasach II wojny światowej. Autor bez sentymentów opisuje moralne i artystyczne wybory tych, którzy zdecydowali się wówczas zostać w Paryżu i zmierzyć się z dylematami: stawić opór, kolaborować czy znaleźć inne wyjście? Na szerokim tle życia kulturalnego i politycznego Francji podzielonej na strefę okupowaną z Paryżem i kolaborujące państwo Petaina z siedzibą w Vichy przedstawiono losy bardzo wielu francuskich artystów - pisarzy, malarzy, muzyków, filmowców, ludzi teatru i mody, m.in. Sartrea, Celinea i Picassa, Edith Piaf, Mauricea Chevaliera i Coco Chanel. Łukasz Maciejewski - filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny. Publikuje m.in. w `Filmie`, `Teatrze`, `Dzienniku`, `Notatniku Teatralnym`, `Kwartalniku Filmowym` i `Filmwebie`, recenzent teatralny `Gazety Krakowskiej`. Członek Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych - FIPRESCI, ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, stały współpracownik TVP Kultura i HBO.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
42
Blok szkicowy ECO A5 40 ark. 80g Happy Color - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Blok szkicowy ECO A5 40 ark. 80g Happy Color
HAPPY COLOR
Dostępny8 szt.

Blok szkicowy ECO, Art, A5, 40 ark, 80g.

6,20 zł
5,27 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 0,93 zł

1 osoba kupiła
43
Poślub mnie nad rzeką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsprzedaż
Poślub mnie nad rzeką
PrzedsprzedażData premiery: 2022.12.01

Po ogłoszonych zaręczynach Faustyna Świt i Józef Irysowski rozpoczynają przygotowania do ślubu i planowanie wspólnego życia. Jednak wszystko staje pod znakiem zapytania przez jedną wiadomość. Na „Dziewczynę Pachnącą Kwiatami” i „Chłopaka z Farbą na Dłoniach” spada nagle wiele poważnych decyzji, niespodziewany wyjazd i ciężka choroba… Czy historia zakochanych z Sercowa znajdzie szczęśliwe zakończenie? Czy poradzą sobie z nowymi wyzwaniami? Jak potoczą się dalsze losy reszty przyjaciół z Żółtego Liceum? Poślub mnie nad rzeką jest ostatnią częścią „Trylogii Sercowskiej” autorstwa Weroniki Pawlak. Opowieść o losach Faustyny Świt i Józefa Irysowskiego cieszy się ogromną popularnością wśród tysięcy użytkowników serwisu Wattpad. Weronika Pawlak po raz trzeci kradnie serca czytelników! Na pozór historie jakich wiele: rozterki młodości, dorastanie, szkoła, studia. A jednak opowieść o paczce przyjaciół z Sercowa pochłania tak bardzo, że od książki nie sposób się oderwać! Klaudia Naczke-Wójcik, MYSLOWLIFE Poślub mnie nad rzeką to książka o miłości – do szaleństwa i wieczności. O wyzwaniach, decyzjach, nadziei, pięknych powrotach i niezwykłych darach od Pana, będących nowym życiem. Czy można żyć bez cudów? Jagoda Kwiecień, Jagoopeppermint

79,90 zł
58,33 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,57 zł

1 osoba kupiła
44
Co Cię Motywuje? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Co Cię Motywuje?
Dostępny56 szt.

Tę książkę powinien przeczytać każdy psycholog, coach i trener mentalny oraz każdy, kto chciałby pogłębić swoją wiedzę na temat psychologicznych podstaw ludzkiej motywacji. Dlaczego piramida potrzeb Abrahama Maslowa jest błędna? Poznaj nowatorską metodę badania wewnętrznej motywacji człowieka. Po raz pierwszy po polsku, książka autorstwa profesora Stevena Reissa pt: "Co Cię motywuje?", w której poznasz taksonomię 16 podstawowych wewnętrznych potrzeb człowieka, zakodowanych w genotypie naszego gatunku. To jedyna kompleksowa koncepcja psychologiczna łącząca wartości z popędami i pozwalająca precyzyjnie określić czym kieruje się człowiek, a tym samym przewidzieć jego (swoje) decyzje i zachowania. W rezultacie pomaga wyznaczyć optymalną drogę do osiągania indywidualnych celów Reiss Motivation Profile (RMP) to jedyne narzędzie analizy motywacji oparte o metodykę naukową. RMP został opracowany na podstawie badań empirycznych przeprowadzonych przez zespół profesora Stevena Reissa z Ohio State University. Wyniki badań zostały opublikowane w 17 fachowych publikacjach - z tego trzy w prestiżowych APA Journals - oraz trzech książkach, m.in. "Who am I. The 16 basic desires that motivate our actions and define our personalities".

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

1 osoba kupiła
45
Prawda zapisana w popiołach Tom 3 Śpiew bezimiennych dusz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

1 osoba kupiła
46
Pokaz mody. Naklejam i koloruję - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Pokaz mody. Naklejam i koloruję
Dostępny136 szt.

Drodzy Rodzice, Proponujemy Waszym dzieciom serię kolorowanek o różnorodnej tematyce doskonalących umiejętności manualne, które przygotowują do nauki pisania. Pamiętajcie! Na naukę nigdy nie jest za wcześnie, szczególnie, gdy łączy się ona z zabawą i dzięki odpowiedniemu do wieku stopniowi trudności zapewnia dziecku sukces. Książeczka zawiera 32 kolorowe naklejki, które można przykleić przy kolorowanym obrazku jako barwny wzór. W serii znajdują się tytuły: Księżniczki, Królewny, Pojazdy, Pojazdy 2, Pojazdy 3, Dinozaury, W lesie, Zawody, Zwierzęta egzotyczne, Zabawki, Na wsi, Owoce i warzywa, W domu, Pory roku, Ptaki, Pokaz mody, Boże Narodzenie oraz święta .

5,00 zł
3,95 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,05 zł

1 osoba kupiła
47
Puzzle Drewniane 3D Czołg T-34-85 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Puzzle Drewniane 3D Czołg T-34-85
Nice Idea
Dostępny4 szt.

Zestaw do budowy drewnianego czołgu T-34-85. Model posiada m.in. obrotową wieżyczkę, otwierane włazy, ruchome klapy oraz mechanizm wykorzystujący gumki, który po naciągnięciu spowoduje, że zabawka ruszy z miejsca. Zestaw został wykonany z wysokiej jakości sklejki brzozowej i ma postać arkuszy z wstępnie wyciętymi i ponumerowanymi elementami, które przed montażem należy oddzielić od wykroju, a następnie połączyć bez użycia kleju zgodnie ze szczegółową instrukcją dołączoną do opakowania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii obróbki drewna, czołg charakteryzuje unikalna konstrukcja, a jego budowa będzie ciekawym doświadczeniem i przyniesie dużo satysfakcji. Model zaprojektowany i wykonany w Europie.

180,00 zł
162,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 18,00 zł

1 osoba kupiła
48
Apokryf - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Apokryf
Dostępny79 szt.

Książka wydana w serii Wielkie Litery ? w specjalnym formacie z dużą czcionką dla seniorów i osób słabowidzących. Jeden człowiek przeciw Imperium Rzymskiemu! Poruszająca opowieść o zagładzie, jaką Rzymianie zgotowali Żydom? Przyjaciele z rzymskiego Eskwilinu: Rzymianin, Żyd i Grek, obywatele Wiecznego Miasta, już u progu dorosłości trafiają w wir dramatycznych wydarzeń, które zaważą na ich życiu. Wraz z nimi czytelnik przemierza prowincje potężnego Imperium Rzymskiego, przeżywa perypetie miłosne, moralne dylematy i bolesne zmagania bitewne. Główny narrator powieści to rzymski legat Sekstus Juliusz Sewer, który spowiada się synowi ze zbrodni, jakich dokonał w Judei, idąc tropem tajemniczego hebrajskiego słowa ?mesjasz?? To słowo wiedzie go do tajemnicy wielkiego powstania Izraela przeciwko rzymskim okupantom. Na jego czele stanął jeden człowiek, który zamiast miecza używał pióra. Autor kreśli świat starożytny II wieku naszej ery w sposób epicki, wciągający czytelnika w suspens powieści szkatułkowej, nie dając mu wytchnąć. Pojawiają się znakomicie sportretowane postacie historyczne: chimeryczny i neurotyczny cesarz Hadrian, jego kochanek Antinous, rzymski legat Judei Kwintus Tinnejusz Rufus, najsłynniejszy rabin żydowski Akiba ben Josef oraz przywódca powstańców Szymon bar Kochba.

59,90 zł
53,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,99 zł

1 osoba kupiła
49
Wielkie litery. Ułatwiona nauka czytania i pisania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wielkie litery. Ułatwiona nauka czytania i pisania
Dostępny1 szt.

WIELKIE LITERY to elementarz przeznaczony dla dzieci rozpoczynających przygodę z czytaniem i pisaniem. Teksty oraz ćwiczenia zawarte w publikacji ułatwią zdobycie tych umiejętności zarówno uczniom z trudnościami edukacyjnymi, jak i dzieciom, których rozwój przebiega prawidłowo. Zadania rozwijające umiejętność pisania zawierają wielkie litery drukowane, gdyż mają one kształty łatwiejsze do odtworzenia przez dzieci z obniżoną z różnych przyczyn sprawnością grafomotoryczną. Celem książki jest przede wszystkim kształtowanie umiejętności czytania i pisania. Ponieważ u podstaw tych umiejętności leżą funkcje percepcyjno-motoryczne, w publikacji znalazły się ćwiczenia, które kształcą analizę słuchową, doskonalą percepcję wzrokową i koncentrację, pomagają rozwijać sprawność grafomotoryczną, a nawet dużą motorykę. Zadania zawarte w książce służą także rozwijaniu logicznego myślenia, spostrzegawczości, umiejętności wypowiadania się. Warto wspomnieć, że teksty przeznaczone do czytania zawierają rozmaite wiadomości o otaczającym świecie, dzięki czemu poszerzają wiedzę ucznia.

25,00 zł
19,75 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

1 osoba kupiła
50
Wesoły dzień. W podwodnym świecie. Odkryj morskie tajemnice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowość
Wesoły dzień. W podwodnym świecie. Odkryj morskie tajemnice
Dostępny62 szt.

Król Neptun organizuje przyjęcie urodzinowe i zaprasza mieszkańców podwodnego świata na Wyspę Czaszki, gdzie mieszkają piraci. Rozchyl skrzydełka, aby odkryć morskie tajemnice, a nawet zmienić wygląd ilustracji. Kiedy skończysz czytać książkę, wróć do początku i sprawdź, czy udało Ci się odnaleźć wszystkie rzeczy, które zostały ukryte na obrazkach.

7,00 zł
6,16 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 0,84 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry