hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Wyszukaj „Sztuka umierania”
Książki
Zabawki
Gry
Puzzle
Papiernicze i szkolne
Muzyka
Audiobooki

Sztuka umierania

Udostępnij
Wydawnictwo:
Rok wydania:
Oprawa:
Niedostępny
Produkt niedostępny
ostatnio dostępny: 2022.09.06
16,99
Cena sugerowana przez wydawcę: 22,90 zł

Opis od wydawcy

Niezwykły poradnik dla przyszłych kulturystów. Mordercze treningi, restrykcyjne diety, wzloty i upadki zapisane w każdym wyrzeźbionym mięśniu.

Zakwasy, ból, pot, wyrzeczenia, doprowadzanie swojego organizmu do granic możliwości... Czy właśnie tym jest kulturystyka? Tak. Choć niewielu zdaje sobie z tego sprawę.

Andrzej Sitarek jest trenerem praktykiem, dlatego książka powstała na bazie jego życiowych doświadczeń. Przestrzega przed popełnianiem błędów w tym sporcie, pułapkami reklamy i sławy. Pisze o wytrwałości, o wartościach, w które wierzy i którym podporządkował własne życie. Często posługuje się językiem ulicznym, ale dzieli się swoimi doświadczeniami i życiową mądrością.

To swoisty rodzaj pamiętnika, będącego zarazem poradnikiem dla młodych kulturystów, którzy marzą o karierze w tym sporcie. Każdy dzień to nowe wyzwanie, każdy trening to ból, pot, a czasami nawet krew. Wzloty i upadki, załamania, niezadowolenie, rozczarowanie, kontuzje – wszystko po to, by osiągnąć cel, czyli zwyciężyć w zawodach – być najlepszym.

To sport dla wytrwałych.

To „sztuka umierania” i zapewne niejednokrotnie przypomnisz sobie o tym po morderczym treningu, kiedy będziesz padał na twarz. Czy jesteś gotowy, by podjąć takie wyzwanie?

AutorAndrzej Sitarek
WydawnictwoPsychoskok
Rok wydania2019
Oprawamiękka
Liczba stron124
Format15.0x21.0 cm
Numer ISBN978-83-8119-559-1
Kod paskowy (EAN)9788381195591
Data premiery2019.11.04
Data pojawienia się2019.10.24

Produkt niedostępny!

Ten produkt jest niedostępny. Sprawdź koszty dostawy innych produktów.

Średnia ocen:
4,0
Star2Star2Star2Star2Star0
Liczba opinii:
2
Dodaj opinięDodaj opinię
Opinie innych użytkowników:
Zdjęcie użytkownika
W pułapce sterydów
2020.09.06 22:37
Ocena:
3,0
Star2Star2Star2Star0Star0

Kulturystyka. Pięknie wyrzeźbione ciała. Widujemy to czasem (lub częściej niż "czasem" - zależy czy ktoś to lubi, śledzi i/lub praktykuje) na zawodach, w trakcie transmisji z tychże zawodów, a także na siłowni. Co się kryje za tym sportem? (bo wszak jest to sport). Czy tylko pot wylany na salach ćwiczeń? Zdecydowanie nie tylko to. Andrzej Sitarek to doświadczony trener, który widział w tym sporcie niejedno. W niniejszym poradniku (a zarazem swego rodzaju pamiętniku) dzieli się z nami spostrzeżeniami na temat kulturystów i samej kulturystyki oraz stojących za nią idei.

Kult ciała. Takimi właśnie słowami można podsumować współczesną kulturystykę - a przynajmniej tę rozumianą przez szeroko pojęte "masy" (zbieżność z przyrostem masy mięśniowej przypadkowa, ale w tym przypadku jak najbardziej na miejscu). Tzw. "masy" uważają, że wystarczy pobiec sobie na siłownię kilka razy na tydzień, odbębnić tam swoje, nałykać się sterydów żeby efekt był szybszy... i gotowe. Otóż nic bardziej mylnego. Andrzej Sitarek próbuje w niniejszej książce zerwać z tym spłaszczeniem kulturystyki wykazując, że jest ona czymś więcej. W rozumieniu autora tej książki jest to bowiem pewien styl życia, który wykracza daleko poza okazjonalne wizyty na jakiejkolwiek sali treningowej.

W kulturystyce mogą - zdaniem autora - idealnie odbijać się ciągoty do głupoty i do pójścia na skróty. Mowa o wszelakiej maści prochach, sterydach i (Sitarek nie boi się użyc tego słowa - choć jest to dyskusyjne nazewnictwo w odniesieniu do zażywanych specyfików) narkotykach zażywanych przez amatorów pięknej sylwetki. Wspomnianą głupotą jest także według Sitarka wszechobecny szpan rzeźbą własnego ciała i sodówa objawiająca się w efekcie wędrówkami po nocnych klubach - te bowiem są często codziennością pseudokulturystów.

Na czym więc powinna polegać kulturystyka? W skrócie - na idealnym balansie ciała i ducha. Ciało jest bowiem (i być powinno) świątynią tego drugiego. Brzmi górnolotnie? Być może. Ale nie sposób odmówić racji temu rozumowaniu - przynajmniej w części odnoszącej się do zdrowego trybu życia i do dbania o siebie (Siterek bardzo owe dążenia i wartości podkreśla na każdym kroku).

Cała książka... no cóż - postrzegana to ona może być różnie. Wartościowe są z całą pewnością wspomnienia z aktywności własnej i trenerskiej autora. Są one pewnym świadectwem tego, na czym powinien polegać ten sport. Z drugiej strony - sporo tu mięsa... I to takiego z kategorii, która może być przypisana do wynurzeń typów "typów bez karków" (nikogo oczywiście nie obrażając - sformułowania używam w odniesieniu do pato-kulturystów, których autor wyraźnie wskazuje palcem).. Brzydko brzmi, wiem - no ale taka prawda. Irytować też nieco może czytelnika fakt, że autor tak często odnosi się do duchowości, do ostateczności i do postrzegania ciągu aktywności życiowych jako do łańcucha, który nieuchronnie prowadzi do śmierci. Wszystko to oczywiście prawda, ale czy trzeba aż tak "uduchowiać" kulturystykę jako taką? Lekka przesada moim zdaniem (z całym szacunkiem oczywiście dla wyznawanych przez autora wartości).

https://cosnapolce.blogspot.com/2020/09/sztuka-umierania-andrzej-sitarek.html

Zdjęcie użytkownika
Pokonywanie własnych słabości
2020.05.05 11:17
Ocena:
5,0
Star2Star2Star2Star2Star2

Kiedy widzisz lśniące mięśnie prezentowane przez kulturystę, czy zastanawiałeś się kiedyś, ile pracy i wyrzeczeń kosztowało go doprowadzenia swojego ciała do takiego wyglądu? Ile czasu trzeba, żeby ciało zostało tak wyrzeźbione, a każdy mięsień wyeksponowany. Nie każdy zastanawia się na tym, że to nie tylko mordercze treningi, ale towarzysząca im dieta i podejście psychologiczne. Wszystko przecież siedzi w głowie. To tam jest największa walka z wysiłkiem. Wszystkie momenty załamania i pokonywania bólu, przezwyciężane są dzięki umysłowi. Autor pisze również o tym, jak bardzo pomaga mu w tym sporcie wiara w Boga. Każda porażka motywuje go do dalszego działania i tak powinno być w życiu każdego człowieka. Niestety czasami skutek bywa odwrotny. Często załamanie staje się rezygnacją do pokonywania kolejnych barier. Andrzej Sitarek poprzez swój poradnik pokazuje jak można to zmienić. Kulturystyka to dziedzina sportu dla ludzi z silnym charakterem, a poprzez tę dyscyplinę można wpłynąć na swój charakter, upór i poświęcenie. Wszystkie wzloty, upadki i załamania mogą wpłynąć na osiągnięcie założonego celu. Autorowi udało się to bez dwóch zdań.

Dodaj swoją ocenę i opinię o „Sztuka umierania”

Twoja ocena
Star0Star0Star0Star0Star0
0,0
Star2Star0Star0Star0Star0
1,0
Star2Star2Star0Star0Star0
2,0
Star2Star2Star2Star0Star0
3,0
Star2Star2Star2Star2Star0
4,0
Star2Star2Star2Star2Star2
5,0
Wróć do góry