hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2016.01.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 28 stycznia 2016 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kolorowanka. Pojazdy (praca zbiorowa), na drugim Gramatyka z uśmiechem. Klasa III (Beata Krysińska). Kolejny produkt to Podkładka na biurko. Poznaję owoce (Liwona) oraz Podkładka na biurko. Poznaję warzywa (Liwona).
1
Kolorowanka. Pojazdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Pojazdy
Dostępny265 szt.

32 strony z kolorowankami dla dzieci. Na stronach kolorowanki znajdziecie państwo 32 ilustracje z różnego rodzaju pojazdami.

6,99 zł
5,03 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,96 zł

2
Gramatyka z uśmiechem. Klasa III - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka z uśmiechem. Klasa III
Dostępny91 szt.

Na polskim rynku księgarskim jest wiele ciekawych propozycji wspomagających i usprawniających proces uczenia się dziecka w okresie wczesnej edukacji. Myślę, że propozycje zadań i ćwiczeń zawarte w książeczkach „Gramatyka i ortografii a z uśmiechem” zasługują na szczególną uwagę. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że Autorka w metodycznie uporządkowany, ciekawy sposób w formie zabawowej przygody daje dziecku możliwość zdobywania różnych kompetencji i jednocześnie podejmowania próby ich samooceny. Dla dziecka nie jest to łatwe, ale jakże ważne w procesie motywacji do nauki. Zaproponowane przez Autorkę zadania i ćwiczenia z zakresu gramatyki i orografia i bez wątpienia doskonale spełniają swoją rolę, zostały przedstawione rzetelnie, w sposób uporządkowany i przystępny, z uwzględnieniem wielu wątków pobocznych, z możliwością włączenia się rodziców w uczenie się dziecka. Innym powodem dla którego warto sięgnąć do prezentowanych materiałów jest język poleceń. Prosty, przystępny, zrozumiały dla każdego. Proste, a jakże pomocne są rysunki, które obrazują omawiane zagadnienia. Nie sposób wymienić wszystkich zalet prezentowanych książeczek. Myślę, że same dzieci, ich rodzice czy nauczyciele wskażą jeszcze inne.

15,99 zł
11,51 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,48 zł

3
Podkładka na biurko. Poznaję owoce - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkładka na biurko. Poznaję owoce
Liwona
Dostępny106 szt.

Kolorowa podkładka na stół lub biurko może służyć zarówno do ochrony przed zabrudzeniem jak również do nauki liczenia. Wymiary: 42x30 cm

5,00 zł
3,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,40 zł

4
Podkładka na biurko. Poznaję warzywa - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkładka na biurko. Poznaję warzywa
Liwona
Dostępny93 szt.

Kolorowa podkładka na stół lub biurko może służyć zarówno do ochrony przed zabrudzeniem jak również do nauki liczenia.

5,00 zł
3,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,40 zł

5
Gramatyka i ortografia z uśmiechem. Klasa I - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka i ortografia z uśmiechem. Klasa I
Dostępny44 szt.

Na polskim rynku księgarskim jest wiele ciekawych propozycji wspomagających i usprawniających proces uczenia się dziecka w okresie wczesnej edukacji. Myślę, że propozycje zadań i ćwiczeń zawarte w książeczkach „Gramatyka i ortografia z uśmiechem” zasługują na szczególną uwagę. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że Autorka w metodycznie uporządkowany, ciekawy sposób w formie zabawowej przygody daje dziecku możliwość zdobywania różnych kompetencji i jednocześnie podejmowania próby ich samooceny. Dla dziecka nie jest to łatwe, ale jakże ważne w procesie motywacji do nauki. Zaproponowane przez Autorkę zadania i ćwiczenia z zakresu gramatyki i orografii i bez wątpienia doskonale spełniają swoją rolę, zostały przedstawione rzetelnie, w sposób uporządkowany i przystępny, z uwzględnieniem wielu wątków pobocznych, z możliwością włączenia się rodziców w uczenie się dziecka. Innym powodem dla którego warto sięgnąć do prezentowanych materiałów jest język poleceń. Prosty, przystępny, zrozumiały dla każdego. Proste, a jakże pomocne są rysunki, które obrazują omawiane zagadnienia. Nie sposób wymienić wszystkich zalet prezentowanych książeczek. Myślę, że same dzieci, ich rodzice czy nauczyciele wskażą jeszcze inne.

15,99 zł
11,51 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,48 zł

6
Fascynująca erotyka. Historia, kultura i obyczaje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fascynująca erotyka. Historia, kultura i obyczaje
Dostępny2489 szt.

Z każdym nowym pokoleniu wszyscy mają tendencję do myślenia o naszych poprzednikach, jako `staromodnych`, `konserwatywnych`, i właściwe wręcz nudnych. Rewolucja seksualna miała podobno miejsce w 1960 roku, ale czy to prawda? Nie. W książce jest pełno niesamowitych, ale i prawdziwych opowieści o rozpuście i podbojach miłosnych począwszy od historii starożytnej aż do XX wieku.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

7
Ortografia z uśmiechem. Klasa II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ortografia z uśmiechem. Klasa II
Dostępny72 szt.

Na polskim rynku księgarskim jest wiele ciekawych propozycji wspomagających i usprawniających proces uczenia się dziecka w okresie wczesnej edukacji. Myślę, że propozycje zadań i ćwiczeń zawarte w książeczkach „Gramatyka i ortografia z uśmiechem” zasługują na szczególną uwagę. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że Autorka w metodycznie uporządkowany, ciekawy sposób w formie zabawowej przygody daje dziecku możliwość zdobywania różnych kompetencji i jednocześnie podejmowania próby ich samooceny. Dla dziecka nie jest to łatwe, ale jakże ważne w procesie motywacji do nauki. Zaproponowane przez Autorkę zadania i ćwiczenia z zakresu gramatyki i orografii bez wątpienia doskonale spełniają swoją rolę, zostały przedstawione rzetelnie, w sposób uporządkowany i przystępny, z uwzględnieniem wielu wątków pobocznych, z możliwością włączenia się rodziców w uczenie się dziecka. Innym powodem, dla którego warto sięgnąć do prezentowanych materiałów, jest język poleceń. Prosty, przystępny, zrozumiały dla każdego. Proste, a jakże pomocne są rysunki, które obrazują omawiane zagadnienia. Nie sposób wymienić wszystkich zalet prezentowanych książeczek. Myślę, że same dzieci, ich rodzice czy nauczyciele wskażą jeszcze inne.

15,99 zł
11,51 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,48 zł

8
Kolorowanka 3D. Miasta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka 3D. Miasta
Dostępny10 szt.

Kolorowanka przeniesie wszystkich do trzeciego wymiaru. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, by nauczyć się, w jaki sposób rozkładać ciepłe i zimne kolory, a uzyskasz zaskakujący efekt głębi. Bogate w szczegóły projekty przedstawiają dobrze znane obiekty, rozpoznawalne metropolie i rozległe pejzaże miejskie. Ta inspirująca i odprężająca książka, z miejscem na własne rysunki, przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Do książki dołączone są specjalne okulary 3D. Załóż je, aby zobaczyć, jak ciepłe kolory wysuwają się na pierwszy plan, a zimne wtapiają w tło.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

9
Zwykły człowiek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwykły człowiek
Dostępny7 szt.

Paul Rusesabagina był zwykłym człowiekiem – spokojnym kierownikiem eleganckiego hotelu w Ruandzie. 6 kwietnia 1994 roku tłum z maczetami w rękach zamienił się w motłoch bezwzględnych morderców i rozpoczął trwającą 100 dni rzeź, w której zginęło 800 000 niewinnych ludzi. Rusesabagina, wykazując się niewiarygodną wprost odwagą, ocalił ponad 1200 ludzkich istnień. W tej poruszającej autobiografii autor wraca do owych dramatycznych wydarzeń, kreśląc sugestywny obraz narastającego konfliktu, analizując jego przyczyny i opisując prowadzoną przez siebie niebezpieczną grę, której stawką było ocalenie niewinnych ludzi. Na podstawie książki powstał głośny film Hotel Ruanda.

30,90 zł
21,63 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,27 zł

10
Genialni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Genialni
Dostępny152 szt.

Eric Weiner poszukiwał już szczęścia na całym świecie (Geografia szczęścia) oraz flirtował z istotami wyższymi, próbując odnaleźć swojego Boga (Poznam sympatycznego Boga). Tym razem wyrusza w podróż śladami geniuszu, przybywa tam, gdzie żyło wyjątkowo dużo ludzi genialnych, utalentowanych i kreatywnych, i zastanawia się, dlaczego skupiska geniuszu pojawiały się tylko w niektórych miejscach i w konkretnym czasie określanym później mianem "złotego wieku". Weinera dręczy pytanie: Co wisiało wtedy w powietrzu" i czy da się to zabutelkować?. Odpowiedzi szuka w przeszłości i w teraźniejszości, w starożytnych Atenach i w Dolinie Krzemowej, w Chinach za czasów panowania dynastii Song i w renesansowej Florencji, w Wiedniu za czasów Mozarta i Freuda, w Edynburgu z okresu oświecenia i w Kalkucie przełomu wieków. By poznać okoliczności powstawania geniuszu i odnaleźć w danych miejscach coś z ich dawnego genius loci - w Atenach rozmawia ze współczesnym Arystotelesem i poznaje starożytne smaki, zapachy i zwyczaje, w chińskim Hangzhou pije herbatę z chryzantemami, która smakuje jak piękno, we Florencji przekonuje się, czym jest iluzja nieśmiertelności, w Dolinie Krzemowej szuka współczesnych Medyceuszy, w wiedeńskiej kawiarni słucha legend o Klimcie, Freudzie i Trockim, a w hali koncertowej próbuje doświadczyć olśnienia, słuchając utworów Schuberta. W czasie swoich wypraw nabywa też nawyków istotnych dla geniuszy: uczy się sztuki rozproszonej uwagi, demonstruje innym znaczenie ignorancji, układa życie rodzinne według pewnego planu, ale podatnego na przejawy chaosu, udaje głupiego, zadając mnóstwo oczywistych pytań, spaceruje, sprzecza się i śmieje. Eric Weiner - były wieloletni korespondent zagraniczny amerykańskiego National Public Radio, jest autorem bestsellerowych książek Geografia szczęścia oraz Poznam sympatycznego Boga. Filozofujący podróżnik i były malkontent; z niewiadomych przyczyn mieszka w okolicach Waszyngtonu. "Weiner jest w równym stopniu filozofem, co podróżnikiem i ekspertem od samorozwoju - a do tego jest przezabawny.""Vanity Fair"

39,00 zł
31,59 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,41 zł

11
Pokerowe oblicze Wall Street - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokerowe oblicze Wall Street
Dostępny11 szt.

POKER I RYNEK FINANSOWY MAJ ZE SOB WIĘCEJ WSPOLNEGO NIŻ CI SIĘ ZDAJE "Hazard leży u podstaw koncepcji i instytucji ekonomicznych, niezależnie od tego jak niekomfortowo czuje się z tym wielu przedstawicieli branży finansowej. Nie jest zaskoczeniem, że poker, czyli gra hazardowa, której natura najbardziej przypomina charakter rynków finansowych, cieszy się ogromną popularnością wśród finansistów. Gra w pokera może być źródłem cennych wskazówek jak odnieść sukces na rynkach finansowych, a rynki finansowe mogą stanowić równie wartościowy przykład jak wygrywać w pokera. Książka ta pozwala zrozumieć oba rodzaje gier. Rozpoczniemy od podstawowych informacji na temat pokera i rynków finansowych, a następnie zgłębimy tajniki psychologii finansów i ekonomiki pokera. Przyjrzymy się podstawowym oraz zaawansowanym taktykom prowadzącym do zwycięstwa. Przy okazji, zobaczymy jak amerykańskie zamiłowanie do ryzyka, zarówno przy pokerowym stole jak i na rynkach finansowych, wpłynęło na sukces gospodarczy i charakter tego narodu, oraz jaką rolę odegrało w procesie globalizacji. W części "Retrospekcje" zamieściłem fragmenty autobiograficzne aby nadać prezentowanym tezom bardziej osobisty charakter. Na koniec, przyjrzymy się zarówno najbardziej innowacyjnym osiągnięciom w dziedzinie pokera i finansów, jaki i groźnym absurdom, których należy unikać." (fragment rozdziału 1)

85,00 zł
61,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 23,80 zł

12
Ekonomia zdrowego rozsądku czyli jak rząd psuje gospodarkę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonomia zdrowego rozsądku czyli jak rząd psuje gospodarkę
Dostępny17 szt.

Oddajemy w Państwa ręce książkę, która od chwili ukazania się (niewiele ponad pół roku temu) stała się bestsellerem, i okrzyknięta została drugą ?Ekonomią w jednej lekcji?, zaś jej autor, John Tamny, młody publicysta magazynu Forbes, drugim Henry Hazlittem. Jesienią tego roku John odwiedzi nasz kraj na zaproszenie Fijorr Publishing, Fundacji FOR oraz Uczelni Asbiro, o czym wszystkich miłośników zdrowego rozsądku powiadomimy. Ekonomię zdrowego rozsądku POLECAJ Ekonomia zdrowego rozsądkuto wspaniałe dwudziestopierwszowieczne uzupełnienie Ekonomii w jednej lekcji Henry?ego Hazlitta. W książce, w której nie znajdziemy wykresów i niezrozumiałych równań (co należy uznać za jej ogromną zaletę), John Tamny przytacza ekscytujące historie z otaczającego nas świata, aby pokazać czytelnikowi, że nie ma nic prostszego niż wzrost gospodarczy. Ekonomia zdrowego rozsądku jest odpowiedzią dla wszystkich, którym ?tradycyjna ekonomia? zamąciła w głowie?.

53,70 zł
38,66 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,04 zł

13
Gramatyka z uśmiechem. Klasa II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramatyka z uśmiechem. Klasa II
Dostępny131 szt.

Na polskim rynku księgarskim jest wiele ciekawych propozycji wspomagających i usprawniających proces uczenia się dziecka w okresie wczesnej edukacji. Myślę, że propozycje zadań i ćwiczeń zawarte w książeczkach „Gramatyka i ortografi a z uśmiechem” zasługują na szczególną uwagę. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że Autorka w metodycznie uporządkowany, ciekawy sposób w formie zabawowej przygody daje dziecku możliwość zdobywania różnych kompetencji i jednocześnie podejmowania próby ich samooceny. Dla dziecka nie jest to łatwe, ale jakże ważne w procesie motywacji do nauki. Zaproponowane przez Autorkę zadania i ćwiczenia z zakresu gramatyki i ortografii i bez wątpienia doskonale spełniają swoją rolę, zostały przedstawione rzetelnie, w sposób uporządkowany i przystępny, z uwzględnieniem wielu wątków pobocznych, z możliwością włączenia się rodziców w uczenie się dziecka. Innym powodem dla którego warto sięgnąć do prezentowanych materiałów jest język poleceń. Prosty, przystępny, zrozumiały dla każdego. Proste, a jakże pomocne są rysunki, które obrazują omawiane zagadnienia. Nie sposób wymienić wszystkich zalet prezentowanych książeczek. Myślę, że same dzieci, ich rodzice czy nauczyciele wskażą jeszcze inne.

15,99 zł
11,51 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,48 zł

14
Poszukiwacze. Tom 1. Stół króla Salomona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukiwacze. Tom 1. Stół króla Salomona
NiedostępnyBrak

Pełna inteligentnego humoru i zagadek powieść osnuta tajemnicą, w której śmierć i niebezpieczeństwo czają się na uliczkach współczesnych miast i w podziemiach średniowiecznych zamków. Tirso Alfaro, doktorant na wydziale historii sztuki, podczas praktyki w muzeum w Canterbury jest świadkiem kradzieży zabytkowej pateny. Po powrocie do Madrytu odpowiada na enigmatyczną ofertę pracy i bierze udział w osobliwym procesie rekrutacji, nawet nie podejrzewając, że na próbę wystawia go tajna organizacja – Narodowy Korpus Poszukiwaczy, którego celem jest odzyskanie cennych dzieł sztuki należących do dziedzictwa Hiszpanii. Wkrótce Tirso włączy się do szaleńczej pogoni za mitycznym Stołem Salomona, który wedle legend może przynieść tylko nieszczęście. Tym samym zostanie wciągnięty w oszałamiającą spiralę niebezpieczeństw, zdrady i śmierci. Luis Montero Manglano – brat Carli Montero, autorki bestsellerowej Szmaragdowej Tablicy – urodził się w Madrycie w 1981 roku. Jest dyrektorem ds. kształcenia oraz wykładowcą historii i sztuki średniowiecznej w Ośrodku Studiów Romańskich w Madrycie. Opublikował książkę El lamento de Caín, wyróżnioną nagrodą EATER dla najlepszej powieści grozy 2012 roku.

37,90 zł
28,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,47 zł

15
Niebieskie strefy w praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebieskie strefy w praktyce
NiedostępnyBrak

Pierwsza książka Dana Buettnera Niebieskie strefy. 9 lekcji długowieczności od ludzi żyjących najdłużej wskazała, gdzie i jak żyją najzdrowsi, długowieczni mieszkańcy Ziemi. W Niebieskich strefach w praktyce autor prezentuje praktyczne rozwiązania i przepisy, stanowiące receptę na długie i zdrowe życie. Niebieskie strefy w praktyce to przede wszystkim: • pionierski poradnik zawierający gotowe wskazówki, jak żyć dłużej, zachowując pełną witalność, • zbiór 44 „niebieskich” produktów – fundamentów długowieczności, • aż 77 przepisów na potrawy z wykorzystaniem „niebieskich” produktów, • zestaw porad i wskazówek, jak wdrożyć styl życia zaczerpnięty z Niebieskich Stref.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

16
Zioła w ogrodzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zioła w ogrodzie
NiedostępnyBrak

Smak potraw z dodatkiem świeżo zebranych ziół czy zdrowotne działanie herbat na bazie naturalnego suszu mobilizują, by samodzielnie wyhodować te pożyteczne rośliny. W poradniku zgromadzono praktyczne informacje na temat zakładania ogródków ziołowych. Czytelnik dowie się, jak sadzić, uprawiać i pielęgnować najpopularniejsze rośliny zielne, a także jak pożytecznie wykorzystać je w postaci suszu.

24,95 zł
18,21 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,74 zł

17
Jak zapobiegać i walczyć z rakiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zapobiegać i walczyć z rakiem
Dostępny1011 szt.

Większości zgonów spowodowanych przez raka można uniknąć. Książka jest źródłem informacji przydatnych dla tych wszystkich, którzy chcą zerwać z dotychczasowym fatalizmem w obliczu raka i wziąć swój los w swoje ręce.

39,90 zł
35,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,79 zł

18
House of Cards. Ostatnie rozdanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
House of Cards. Ostatnie rozdanie
NiedostępnyBrak

FRANCIS dzięki swojej przebiegłości i bezwzględnym wybiegom wygrał wszystko, co na scenie politycznej było do wygrania. Dla niego to jednak wciąż za mało. Tylko miesiące dzielą go od tytułu najdłużej urzędującego premiera Wielkiej Brytanii. Wyniki sondaży są jednak coraz gorsze. Groźba utraty władzy staje się realna. Francis musi posunąć się dalej niż kiedykolwiek, by nie utracić swojej pozycji. Nawet niebezpieczny pomysł wywołania międzynarodowego konfliktu stanie się opcją wartą zaryzykowania… Mroczny thriller polityczny Michaela Dobbsa to trzymająca w napięciu opowieść, która prześwietla uniwersalne mechanizmy władzy. Postać Francisa Urquada jest pierwowzorem bohatera, którego w serialu tak rewelacyjnie wciela się Kevin Spacey. POWIEŚĆ, W KTÓREJ ZNAJDZIESZ TO, CZEGO NIE ZOBACZYSZ W SERIALU!

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

19
Media religijne i wyznaniowe  w Polsce i na świecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Media religijne i wyznaniowe w Polsce i na świecie
Dostępny4 szt.

Unikatowa pozycja napisana przez specjalistów ds. mediów religijnych. Na tom składa się szesnaście tematycznych rozdziałów przygotowanych przez znakomitych Autorów, reprezentujących zarówno świat nauki, jak i świat praktyki dziennikarskiej i prawniczej. Należy na koniec zaznaczyć, że jest to praca zbiorowa, a nie współautorska, stąd też każdy z zamieszczonych tekstów prezentuje indywidualne poglądy jego Autora. Wydaje się, że takie ujęcie prezentowanej problematyki, charakteryzujące się różnym, czasem nawet konkurującym ze sobą spojrzeniem na te same kwestie, tylko wzbogaciło tę książkę.

57,00 zł
41,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,96 zł

20
Torebka ozdobna jednobarwna, mix kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka ozdobna jednobarwna, mix kolorów
MERplus, 1
Dostępny16 szt.

Torebka z jednokolorowych papierów barwionych w masie o gramaturze 110 g. Prosta i elegancka, sprawdzi się na każdą okazję. Uchwyt zrobiony ze sznurka bawełnianego. Wzmacniane dno i zakładka górna zapewniają wytrzymałość torebki. Wymiary: 26.0 x 16.0 x 6.5 cm Uwaga! Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

4,40 zł
4,09 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 0,31 zł

21
Dom bogaty w Miłosierdzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom bogaty w Miłosierdzie
NiedostępnyBrak

Jak włączyć się w Rok Miłosierdzia, który właśnie przeżywamy? Papież Franciszek zmobilizował nas do bycia dla innych, do zaopiekowania się drugim człowiekiem, tylko nie zawsze wiemy, jak konkretnie mamy to zrobić na podwórku własnego życia, w naszej rodzinie, razem z najbliższymi.Z pomocą przychodzi nam niezwykle dynamiczny, popularny w Wiecznym Mieście kapłan abp Vincenzo Paglia, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny. Oddaje nam do rąk pomocnik człowieka miłosiernego, który napisał razem z kilkoma pomysłowymi rodzinami. Książka powstała na podstawie najbardziej rodzinnej Ewangelii według św. Łukasza. Już dziś zacznijmy wypełniać zadania miłosierdzia rozpisane na Rok Miłosierdzia i nie zapomnijmy podzielić się pomocnikiem z tymi, którzy też potrzebują być bardziej miłosierni!

20,00 zł
18,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,00 zł

22
Biblioteka Dnia Pańskiego 87 Osiem błogosławieństw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblioteka Dnia Pańskiego 87 Osiem błogosławieństw
NiedostępnyBrak

Osiem błogosławieństw to drogowskazy na drodze do świętości. Skierowane do wszystkich wierzących, informują, jakie wymogi należy spełnić, by wejść do Królestwa Bożego. Obiecują szczęście i zbawienie ubogim w duchu, tym, którzy się smucą, cichym, miłosiernym, czystego serca, wprowadzającym pokój, prześladowanym. Przypominają, abyśmy w ziemskim pielgrzymowaniu, mimo trudności i obciążeń, z wiarą i miłością dążyli do świętości.Medytacje, które doskonale wpisują się w papieskie zaproszenie do zastanawiania się nad ewangelicznymi błogosławieństwami, zyskały taką popularność wśród naszych czytelników, że wznowiliśmy ich wydanie. Z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie zostało ono wzbogacone o orędzie papieża Franciszka, który zaprasza nas do wspólnego przeżycia tych wyjątkowych dni.

12,50 zł
11,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,25 zł

23
J.Angielski Sprawdzian na 100% Testy szóstoklasisty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
J.Angielski Sprawdzian na 100% Testy szóstoklasisty
NiedostępnyBrak

Testy szóstoklasisty utrwalą znajomość strategii rozwiązywania zadań oraz nauczą planowania czasu pracy z arkuszem. Każda publikacja zawiera: sześć arkuszy zadań wzorowanych na sprawdzianie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej odpowiedzi do każdego testu szczegółowe wskazówki, dzięki którym krok po kroku, samodzielnie dojdziesz do rozwiązania

19,00 zł
16,91 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,09 zł

24
Regards sur l'oral et l'écrit - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Regards sur l'oral et l'écrit
Dostępny22 szt.

Monografia poświęcona wybranym zagadnieniom wynikającym z różnorodności perspektyw badawczych zastosowanych do analiz języka mówionego i pisanego, traktowanych jako uzupełniające się odmiany jednego systemu. Część I (językoznawcza) dotyczy specyfiki języka komunikacji elektronicznej, będącego swoistym skrzyżowaniem wersji pisanej i mówionej (neografia języka czatów internetowych, wykładniki wielojęzycznej kompetencji nadawców na facebooku, język smsów, gatunkowa specyfika petycji on line itp.). Ważne miejsce zajmują także analizy środków językowych używanych przez autorów różnych gatunków tekstów dla oddania mowy żywej (np. literackich - współczesnych i dawnych czy też komiksów) i sposobów ich tłumaczenia. Część II (glottodydaktyczna) obejmuje tematy związane z uczeniem się i nauczaniem języka obcego w jego komunikacyjnej funkcji realizowanej w formie ustnej lub pisemnej. Zwraca się w nich uwagę na złożoność obu ujęć zarówno od strony teoretycznej jak i badawczej, co znalazło wyraz w szerokim spektrum poruszanych kwestii, wśród których znajdują się podejście zadaniowe i jego modele komunikacji, kompetencje receptywne w odbiorze mowy, problem ewaluacji kompetencji, specyfika gramatyki mowy żywej, ekspresywność i afektywność wypowiedzi ustnych i pisemnych, uwarunkowania osobowościowe w procesie akwizycji językowej. Tom zamykają (cz. III) artykuły poruszające wybrane zagadnienia współczesnego językoznawstwa (np. propozycje opisu wybranych konstrukcji języka mówionego, związki wymowy z ortografią, stereotypy w dyskursie) i socjolingwistyki .

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

25
Kuchnia z pomysłem. Kupuj mądrze, przechowuj sprytnie, gotuj pysznie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia z pomysłem. Kupuj mądrze, przechowuj sprytnie, gotuj pysznie
NiedostępnyBrak

„Kocham gotować, nic tak nie zdejmuje ze mnie stresu codzienności. Ale dobrze rozumiem tych, którzy mówią: kiedy na to znaleźć czas?! Gotowania trzeba się uczyć. Dobra wiadomość: nie jest to zbyt skomplikowane. Można szybko i smacznie?... Można! Gotuję, nie marnuję!” Jak gotować prosto, szybko, smacznie, sezonowo? A do tego tak, by jak najmniej się zmarnowało? Kuchnia z pomysłem. Kupuj mądrze, przechowuj sprytnie, gotuj pysznie to zbiór niezawodnych trików. Dzięki nim: – będziesz kupować racjonalnie, – zorganizujesz idealną spiżarnię, – od razu rozpoznasz świeże produkty, – stworzysz niezwykłe połączenia smaków, – przestaniesz wyrzucać jedzenie. Prosta kuchnia może być pyszna! Spróbuj cappuccino z zielonego groszku z wędzonym halibutem, domowego majonezu, chrupiącego tiramisu, paprykowego brownies... Ponad 60 nowoczesnych przepisów. Pascal Brodnicki – syn Francuzki i Polaka. Gotowania uczył się we francuskich szkołach gastronomicznych. Pracował w renomowanych francuskich restauracjach, ale to podróże ostatecznie ukształtowały jego kulinarną pasję i warsztat. Prekursor telewizyjnych programów kulinarnych w Polsce. Od 11 lat uczy, jak gotować smaczniej i ciekawiej.

14,90 zł
11,03 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,87 zł

26
Własna firma w czasach biurokracji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Własna firma w czasach biurokracji
Dostępny50 szt.

Jedyny polski poradnik małego biznesu napisany przez praktyka. Dowiesz się z niego jak: • umiejętnie dopracować pomysł • dobrać adekwatną nazwę • obliczyć, czy biznes się opłaci • zorganizować pieniądze na start • zawrzeć właściwą spółkę • korzystnie nająć lokal • poradzić sobie z biurokratami

28,00 zł
19,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,40 zł

27
Teoria portali - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria portali
NiedostępnyBrak

Teoria portali to historia dwóch nauczycieli z zapyziałej wsi na Podkarpaciu, gdzie główną treścią życia jest spożywanie „sfermentowanych dóbr natury”, którzy dzięki przedziwnemu zbiegowi okoliczności, jako jedyni na Ziemi, poznają odpowiedź na odwieczne pytanie: Czy Bóg stworzył świat z miłości czy dla jaj?

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

28
Deportowani i repatrianci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deportowani i repatrianci
NiedostępnyBrak

Praca doktorska Julii Sałacińskiej-Rewiakin Deportowani i repatrianci otrzymała I nagrodę w konkursie Narodowego Centrum Kultury na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze w 2013 roku. "Praca bardzo precyzyjnie sproblematyzowana łączy interesującą konceptualizację z wnikliwością i dobrym warsztatem empirycznym. Podejmuje temat tożsamości, ważny dla współczesnych nauk humanistycznych i omawia problem Polaków z Kazachstanu – ważny dla rozumienia polskich losów. Czytelnik znajdzie w niej trafne odniesienia do humanistyki współczesnej, w tym i polskiego nurtu badań nad tożsamością w kontekście wojennych losów obywateli. Interesująca pozycja dla naukowców, obowiązkowa lektura dla badaczy tożsamości pamięci, ale też ciekawa dla ludzi innych zawodów zainteresowanych losami Polaków (np. dziennikarzy, działaczy polonijnych). Dr hab. Piotr Tadeusz Kwiatkowski

35,00 zł
24,85 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,15 zł

29
Guidebook to the sanctuarie and churches of Krakow, Wieliczka and the surrounding areas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Guidebook to the sanctuarie and churches of Krakow, Wieliczka and the ...
Dostępny6 szt.

"And my heart was, and never stopped being, close to You, close to this city, this heritage, to my Polish Rome. /.../ Krakow, since my youngest days, my childhood years, has been to me a unique synthesis of all things Polish and Christian. It has always spoken to me about the great past of my Homeland, always expressed its history with utmost assurance.” John Paul II, Krakow, April 6th, 1979

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

30
Wycinanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanki
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy kolejną publikację z serii „Wycinanki”. Książeczka rozwija zdolności poznawcze i manualne, uczy cierpliwości, pomaga w ogólnym rozwoju dziecka. Dzięki pracy pod okiem dorosłego dziecko uczy się precyzji, samodzielności, rozwija wyobraźnię. Do wspólnej zabawy i nauki oprócz książki potrzebne będą: nożyczki, linijka i klej. Gwarantujemy dużo radości i satysfakcji!

9,99 zł
7,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

31
W świecie szlaczków i literek witają Miś i Przemek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W świecie szlaczków i literek witają Miś i Przemek
NiedostępnyBrak

Książka adresowana jest do dzieci 5-6 - letnich. Zawiera ona ćwiczenia grafomotoryczne takie jak rysowanie po śladzie, kolorowanie, rysowanie szlaczków, ćwiczenia w liniaturze Proponowane ćwiczenia mają na celu przygotowanie dzieci do podjęcia nauki pisania w szkole. Rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, percepcję wzrokową, orientację przestrzenną. Ćwiczenia grafomotoryczne pomagają w nabyciu właściwych nawyków ruchowych, potrzebnych podczas pisania, a w szczególności ruchu ręki od strony lewej do prawej, z góry na dół oraz ruchu okrężnego odwrotnego do kierunku wskazówek zegara. Ćwiczenia zostały ułożone od najprostszych do coraz trudniejszych. Wykonując ćwiczenia grafomotoryczne z dzieckiem należy zwracać uwagę na prawidłowe trzymanie przyborów do pisania, rysowanie szlaczków zgodnie z kierunkiem strzałki i prawidłową postawę podczas rysowania.

14,99 zł
10,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

32
Szlaczki figlaczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Szlaczki figlaczki
Dostępny4 szt.

Książka przeznaczona jest dla uczniów klas I-III oraz dla wszystkich tych, którzy chcą usprawnić rękę wzbogacić wyobraźnię, nauczyć się koncentrować uwagę. Ponadto jest doskonałą pomocą dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce, głównie z zaburzoną koordynacją wzrokowo-ruchową i grafomotoryką. Dziecko, zanim narysuje szlaczek, powinno go dokładnie obejrzeć, narysować najpierw palcem, podem ołówkiem po śladzie. W następnej kolejności szlaczek należy dokończyć samodzielnie. Rysować trzeba wolno i dokładnie. Systematyczna praca na pewno przyniesie oczekiwany efekt. Pismo dziecka stanie się kształtne a literki właściwie połączone.

8,99 zł
4,05 zł

Rabat 54,9%
oszczędzasz 4,94 zł

33
Sprawdzian szóstoklasisty. Testy z języka angielskiego + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawdzian szóstoklasisty. Testy z języka angielskiego + CD
NiedostępnyBrak

Prezentowana książka to zbiór dziesięciu testów z języka angielskiego zgodnych z najnowszą podstawą programową z 2014 roku, a także z formułą sprawdzianu po szóstej klasie szkoły podstawowej. Wszystkie zadania były tworzone według wytycznych i wymagań zawartych w informatorze (Informator o sprawdzianie szóstoklasisty od roku szkolnego 2014/2015) wydanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Do zadań sprawdzających stopień zrozumienia tekstów słuchanych dołączono płytę CD zawierającą pliki dźwiękowe. Dodatkowo do każdego testu dołączono klucze poprawnych odpowiedzi. Testy zawarte w książce pomogą nauczycielom w przygotowaniu swoich uczniów do sprawdzianu szóstoklasisty z języka angielskiego. Uczniowie, dzięki kluczowi odpowiedzi do każdego testu, mogą również samodzielnie przygotowywać się do sprawdzianu.

9,99 zł
7,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

34
Ortografia z uśmiechem. Klasa III - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ortografia z uśmiechem. Klasa III
Dostępny20 szt.

Na polskim rynku księgarskim jest wiele ciekawych propozycji wspomagających i usprawniających proces uczenia się dziecka w okresie wczesnej edukacji. Myślę, że propozycje zadań i ćwiczeń zawarte w książeczkach „Gramatyka i ortografia z uśmiechem” zasługują na szczególną uwagę. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że Autorka w metodycznie uporządkowany, ciekawy sposób w formie zabawowej przygody daje dziecku możliwość zdobywania różnych kompetencji i jednocześnie podejmowania próby ich samooceny. Dla dziecka nie jest to łatwe, ale jakże ważne w procesie motywacji do nauki. Zaproponowane przez Autorkę zadania i ćwiczenia z zakresu gramatyki i orografii bez wątpienia doskonale spełniają swoją rolę, zostały przedstawione rzetelnie, w sposób uporządkowany i przystępny, z uwzględnieniem wielu wątków pobocznych, z możliwością włączenia się rodziców w uczenie się dziecka. Innym powodem dla którego warto sięgnąć do prezentowanych materiałów jest język poleceń. Prosty, przystępny, zrozumiały dla każdego. Proste, a jakże pomocne są rysunki, które obrazują omawiane zagadnienia. Nie sposób wymienić wszystkich zalet prezentowanych książeczek. Myślę, że same dzieci, ich rodzice czy nauczyciele wskażą jeszcze inne.

15,99 zł
11,51 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,48 zł

35
Nasi pupile - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasi pupile
Dostępny3 szt.

Nasi pupile to książka dla uczniów klas I-III. Młody czytelnik poznaje tajniki życia i upodobania zwierzątek hodowanych w domu. Ponadto uczy się rysować je, rozwiązuje krzyżówki i zadania związane tematycznie z opieką nad domowymi pupilami. Książka uczy spostrzegawczości, dokładności, dostarcza wiedzy o zwierzątkach oraz mobilizuje do systematycznej, zaplanowanej opieki nad nimi. Nasi pupileksiążka, która uczy, bawi i wychowuje.

6,99 zł
5,03 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,96 zł

36
Kolorowanka 3D. Kwiaty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka 3D. Kwiaty
Dostępny24 szt.

Kolorowanka przeniesie wszystkich do trzeciego wymiaru. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, by nauczyć się, w jaki sposób rozkładać ciepłe i zimne kolory, a uzyskasz zaskakujący efekt głębi. Ta inspirująca i odprężająca książka, z miejscem na własne rysunki, przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Do książki dołączone są specjalne okulary 3D. Załóż je, aby zobaczyć, jak ciepłe kolory wysuwają się na pierwszy plan, a zimne wtapiają w tło.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

37
Kolorowanka 3D. Zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka 3D. Zwierzęta
NiedostępnyBrak

Kolorowanka 3D. Zwierzęta przeniesie wszystkich zainteresowanych kolorowaniem do trzeciego wymiaru. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, by nauczyć się, w jaki sposób rozkładać ciepłe i zimne kolory, a uzyskasz zaskakujący efekt głębi. Bogate w szczegóły projekty przedstawiają dobrze znane obiekty, rozpoznawalne metropolie i rozległe pejzaże miejskie. Ta inspirująca i odprężająca książka, z miejscem na własne rysunki, przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Do książki dołączone są specjalne okulary 3D. Załóż je, aby zobaczyć, jak ciepłe kolory wysuwają się na pierwszy plan, a zimne wtapiają w tło.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

38
Mandale owocowe i warzywne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mandale owocowe i warzywne
NiedostępnyBrak

Proponowana książka ma na celu pobudzenie twórczego myślenia dziecka oraz doskonalenie jego aktywności Rysowanie mandali umożliwia kształcenie zdolności manualnych, ułatwia koncentrację uwagi, sprzyja wytrwałości i konsekwencji podczas wykonywanej pracy. Ponadto, poprzez skojarzenie litery z rysunkiem oraz wielokrotne jej pokolorowanie i napisanie, dziecko z łatwością zapamięta jej kształt. Tematyka mandali jest bliska dzieciom. Kolorując je dziecko utrwala nazwy owoców i warzyw rosnących w naszym kraju oraz poznaje owoce egzotyczne. Książkę można wykorzystać zarówno do samodzielnej zabawy w domu jak i do pracy w szkole, w czasie poznawania i utrwalania liter.

7,00 zł
5,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,96 zł

39
Ogródek różany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogródek różany
NiedostępnyBrak

Ogródek różany to krótki traktat duchowy napisany przez Tomasza a Kempis, autora bestsellerowego O naśladowaniu Chrystusa, który wprowadza nas w fascynujący świat osobowej relacji z Bogiem. Obfitość zawartych w nim myśli, niezwykła głębia ich treści oraz zwięzłość formy, która je wyraża, czynią z niego prawdziwą perełkę literatury ascetycznej. Mamy nadzieję, Drogi Czytelniku, że lektura tego dziełka, będącego świadectwem ewangelicznego radykalizmu i życiowej mądrości jego autora, również Tobie przyniesie wymierną korzyść duchową.

16,90 zł
11,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,07 zł

40
Dom we krwi. Współczesne incenizacje Orestei Ajschylosa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
22,20 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

41
Wiosenny koszyk z zagadkami + naklejki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiosenny koszyk z zagadkami + naklejki
Dostępny29 szt.

Książeczka o ciekawej i poręcznej formie -koszyczek pełen wiosennych łamigłówek, kolorowanek i zagadek. Dzieci będą się bawić, rysując, kolorując i zdobiąc swoje dzieła naklejkami.

13,00 zł
10,27 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,73 zł

42
O samozakłamaniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O samozakłamaniu
NiedostępnyBrak

Prezentowanej książki w żadnym razie nie polecamy skupionym na sobie pięknoduchom! Odkrywanie prawdy o sobie nie jest bowiem łatwe - zwłaszcza gdy odbiega ona od naszych dotychczasowych wyobrażeń. Autor niniejszego dzieła: wybitny angielski konwertyta i doświadczony kierownik duchowy, ukazuje naszą duchową rzeczywistość taką, jaką jest ona naprawdę - bez zbędnych upiększeń. Niczego nie ukrywa, lecz błyskotliwie i z zaskakującą wnikliwością odsłania budowany przez nas świat wewnętrznych iluzji i ukrytych pozorów - świat naszego samozakłamania.Lektura książki Ojca F. W. Fabera niejednego czytelnika może wprawić w zakłopotanie, konsternację lub wręcz irytację. Z pewnością jednak głęboka treść tego niezwykłego utworu nikogo nie pozostawi obojętnym i długo nie pozwoli o sobie zapomnieć!

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

43
Matka Boża z Kibeho - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matka Boża z Kibeho
NiedostępnyBrak

Ta niezwykle osobista, głęboko poruszająca książka z pewnością przyczyni się do rozpropagowania na całym świecie przesłania z Kibeho - przesłania miłości, nadziei i pokoju.

31,40 zł
21,98 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,42 zł

44
Zrobisz co zechcę. Techniki hipnotycznego oddziaływania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrobisz co zechcę. Techniki hipnotycznego oddziaływania
NiedostępnyBrak

We współczesnym świecie niemal na każdym kroku ktoś próbuje na nas oddziaływać. Robią to producenci programów telewizyjnych, twórcy serwisów informacyjnych, sprzedawcy, telemarketerzy czy producenci różnego rodzaju produktów. Jest to o tyle proste, że każdy człowiek ma w sobie uniwersalne schematy, czyniące go podatnym na rozmaite formy wywierania wpływu. Dzięki Autorowi tej książki możesz wykorzystać te mechanizmy dla własnych korzyści. Jan Becker jest wykwalifikowanym hipnotyzerem. Od ponad dekady pracuje jako instruktor osobistości ze świata gospodarki, sportu i polityki. Jeszcze większą sławę przyniosły mu programy telewizyjne i występy na żywo, podczas których ujawnia publiczności niuanse ludzkiego umysłu. Teraz dzieli się z Tobą swoją niebywałą wiedzą i doświadczeniem. Niezależnie od tego, czy czujesz się dobrze czy źle, czy jesteś zestresowany czy odprężony, możesz na siebie świadomie wpływać. Wykorzystasz do tego celu te same mechanizmy, które stosują specjaliści od reklam, psychologowie i hipnotyzerzy. Autor pokazuje, jak rozpoznać ukryte techniki hipnozy na co dzień i jak sam możesz je stosować. Za pomocą opisanych metod możesz łatwiej przekazać swoje przekonania, realizować pomysły i pragnienia, wydawać się sympatyczniejszym, a nawet odczuwać większą ochotę na seks. Równocześnie staniesz się świadomy wpływu, jaki wywierają na Ciebie inni i będziesz mógł lepiej chronić się przed manipulacjami. Klucz do wszystkiego tkwi w umyśle.

39,30 zł
28,30 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,00 zł

45
Ksiądz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ksiądz
Dostępny9 szt.

Kim jest ksiądz? Kto może zostać księdzem? Jak rozpoznać swoje powołanie? Oto pytania, które młodzi ludzie, i nie tylko, stawiają sobie nie od dziś. Ks. Marc Vaillot, ceniony duszpasterz i kierownik duchowy, odpowiada na najczęściej poruszane kwestie dotyczące sakramentu kapłaństwa.

12,90 zł
9,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,87 zł

46
Dotknięcie Boga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dotknięcie Boga
Dostępny53 szt.

Od czasu do czasu zdarzają się w naszym życiu sytuacje, w których odczuwamy bliskość Pana niemal namacalnie. Stają się one wówczas dla nas jakby „dotknięciem Boga". Nie muszą to być od razu wydarzenia przepełnione dramatyzmem, mające charakter egzystencjalnego wstrząsu, przeciwnie, mogą to być wydarzenia po ludzku bardzo zwyczajne, proste, niemal banalne. Każdy człowiek, jeśli tylko uważnie i z wiarą przyjrzy się swojemu życiu, z pewnością może dostrzec w nim wiele różnych znaków obecności Boga. Dostrzeżenie w tym, co nas spotyka, swego rodzaju dotknięcia Boga, i otwarcie na Jego miłość, która w tym dotknięciu się manifestuje, po jakimś czasie sprawi, że również inni ludzie, w kontakcie z nami, doświadczą dotknięcia Boga: w naszym uśmiechu, w dobrym słowie, w każdym geście naszej ludzkiej dobroci i życzliwości. Autor niniejszych rozważań dzieli się z czytelnikami tymi wszystkimi chwilami, w których w sposób szczególny dostrzegł znak Bożej obecności zarówno we własnym życiu, jak i w doświadczeniu innych osób. Ufamy, że ta przystępna w formie i zarazem bogata w treść książka zainspiruje także Ciebie, Drogi Czytelniku, do dostrzegania dotknięć Boga w codziennych wydarzeniach Twojego życia.

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

47
Dolina liliowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dolina liliowa
NiedostępnyBrak

Tomasz a Kempis, chociaż wiódł życie w odosobnieniu i z dala od światowego zgiełku, to jednak, dzięki swej duchowości, którą wyraził w tylu swoich dziełach, stał się w pewien sposób postacią powszechnie znaną, okazując się niezwykłym nauczycielem i mistrzem duchowym, nie tylko dla tych, którzy poświęcili się życiu zakonnemu, lecz także dla wielu spośród tych, którzy prowadzą życie świeckie [...]. Głosząc wewnętrzne zjednoczenie z Bogiem, jako cel życia duchowego, również do ludzi współczesnych przemawia on nadal przekonywująco i w sposób niosący im zbawienny pożytek. Paweł VI

16,90 zł
11,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,07 zł

48
Pamiątka śmierci małżonki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątka śmierci małżonki
NiedostępnyBrak

Pamiątka śmierci małżonki z 1628 roku stanowi niezwykły druk funeralny, bo utwory zebrane w trzech tematycznych księgach to niemal wyłącznie epigramaty będące popisem barokowego ingenium. Fraszki pierwszej księgi przynoszą poetycką medytację nad okolicznościami śmierci i pochówku piętnastoletniej Zofii Morolskiej, na drugą składają się epigramaty poświęcone biblijnym definicjom ludzkiej egzystencji, podkopującym wartość istnienia, zaś ostatnia księga stanowi zbiór epitafiów i trenów poświęconych przedwcześnie zmarłej. Urok tomiku sprawił, że Morolskiego pasowano na małego mistrza utworów żałobnych, a jego pomysły były chętnie naśladowane aż po początek wieku XVIII zarówno w funeralnych zbiorach wierszy, jak i na płytach nagrobków fundowanych przez wdowców zmarłym żonom. Jan Dominik Morolski znany był dotąd wyłącznie jako autor jednego zbioru, wydrukowanego w rocznicę śmierci żony. Wydawca odszukał nowe dane do biografii barokowego autora. Okazuje się, iż pierwsze literackie próby wyszły spod jego pióra w 1616 r. w czasie studiów na protestanckiej akademii w Altdorfie pod Norymbergą. Poeta poznał wówczas Samuela Gołuchowskiego, który dekadę później wyswatał go z czternastoletnią Zofią Kłosowską. Małżeńskie pożycie trwało zaledwie dwa miesiące, lecz autor głęboko przeżył śmierć młodziutkiej żony, czego świadectwem jest niniejszy tomik.

16,00 zł
11,84 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,16 zł

49
Ruski ekstrem. Jak nauczyłem się kochać Moskwę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruski ekstrem. Jak nauczyłem się kochać Moskwę
NiedostępnyBrak

Co byście powiedzieli, gdyby w teatrze w trakcie Jeziora łabędziego ktoś z całych sił krzyczał w słuchawkę swego telefonu? Albo gdyby znajomy poprosił, byście go zwymyślali, a potem opluli, bo to pomoże mu szczęśliwie zaliczyć ważny egzamin? Albo jeśli strażak zapytałby, co dostanie za to, że przystąpi do gaszenia waszego płonącego auta? W Moskwie to normalka – tak zwany ruski ekstrem. W swoich zabawnych felietonach Boris Reitschuster – niemiecki dziennikarz mieszkający na stałe w Rosji – opowiada o troskach i radościach życia w kraju, gdzie pod dostatkiem jest tylko niedostatku. Po dwudziestu latach od upadku komunizmu rosyjska codzienność nadal przypomina ekstremalne doświadczenie. Reitschusterowi udało się dopiero po wielu latach przyswoić zasady tamtejszego savoir-vivre'u. Nie pozdrawia już swoich sąsiadów, by nie patrzyli na niego jak na kosmitę. Nie przepuszcza pieszych na ulicy. Nauczył się chronić samochód przed złodziejami za pomocą kurzej krwi, a za założenie eleganckiego szwu w szpitalu zapłacić kilka dolarów ekstra. Krótko mówiąc: Boris Reitschuster przestał być w końcu mięczakiem. Jest to obowiązkowa lektura dla tych, którzy chcą w Rosji (prze)żyć, a także serdeczny hołd złożony jej wspaniałym mieszkańcom. Ruski ekstrem ma także pozytywne strony: daje przekonanie – parafrazując Alberta Einsteina – że wszystko jest względne. Igor, mój fotograf i przyjaciel, to prawdziwy kapłan ruskiego ekstremu. Stał się w Moskwie nauczycielem, objaśniającym mi zawiłości nowej rosyjskiej wizji świata. Ruski ekstrem jest wtedy, gdy się mimo wszystko śmiejesz. Przekupni policjanci? Igor uświadomił mnie, że to błogosławieństwo: „– Nigdy nie chciałbym żyć w kraju, w którym można stracić prawo jazdy tylko dlatego, że raz przejechało się na czerwonym świetle. U nas kosztuje to jedynie sto rubli (niecałe trzy euro). Bakszysz – oto prawdziwa demokracja!”

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

50
Dylemat wagonika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dylemat wagonika
NiedostępnyBrak

Wagonik pędzi po torach w niekontrolowany sposób. Przed nim znajduje się pięć osób, a na bocznym torze stoi jeden człowiek. Wyobraź sobie, że znajdujesz się akurat tuż obok zwrotnicy, która może zmienić tor wagonika. W ten sposób uratujesz pięć osób, ale poświęcisz jedną. Czy zdecydujesz się pociągnąć za wajchę? Albo obserwujesz zdarzenie z kładki. Jedyną możliwością uratowania ludzi jest zrzucenie ciężkiego przedmiotu na tory. A ty stoisz tuż obok bardzo grubego faceta... Ta zagadka etyczna, oparta na eksperymencie myślowym z 1967 roku przeprowadzonym przez brytyjską filozof Philippę Foot, zainspirowała wiele żywych dyskusji na całym świecie. Thomas Cathcart w inteligentny i zabawny sposób popularyzuje wiele poważnych teorii. Jedną z nich jest ?dylemat wagonika?, a minispecjalizacja zajmująca się tym problemem potocznie nazywana jest ?wagonikologią?. W swojej książce autor łączy teorie Jeremy?ego Benthama, Kanta, św. Tomasza z Akwinu, Nietzschego i innych. Dylemat wagonika dla większości ludzi był inteligentną, filozoficzną układanką, dopóki taka historia nie zdarzyła się naprawdę.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

Wróć do góry